Platte Buiskachels, waaronder 30 cents ARTIKELEN, Gemengde berichten. Handelsberichten. Advertentien. Openbare Verkooping "ffia 5£©©!P3 Keukengerief en Blikwerk graansoorten heeft het stroo ook veel geleden. Erwten middelmatig, bij het vorige jaar gerekend een goede halve opbrengst. Paardeboonen zeer goed, belovende veel. Vlas enkele stukken van tamelijke lengte kwamen voor, doch overigens alles te kort, te zamen nauwelijks een half gewas, reden waarom ditmaal de prijzen zeer uiteen liepen. Suikerpeen zijn weder ruim gezaaid, doch ook veel herzaaid de opbrengst en gehalte zal echter verre beneden het vorige jaar blijven. Paardepeen en mangels staan redelijk goed. Aardappelenin de zooge- naamde vroege was de ziekte hier en daar vreeselijk, zoodat sommige stukken nauwelijks eenzesde bruik- bare opleverde; de stand der late is ook niet gun- stigeene buitengewoon groote oppervlakte was weder bepoot, en dooreen genomen zal wellicht van alien de opbrengst hoogstens een-derde beloo- pen een vaste prijs bestaat er niet, daar die zich regelt naar de kwaliteit, welke veel te wenschen overlaatgerekend bij vorige jaren is de verzending naar Gent, Brussel enz. thans van geringere betee- kenis. Dijken, wei- en hooilanden bij den laten winter zich schraal voordoende, bekwamen later bizonder goed en is er thans nog overvloed van gras voor het veeeene groote hoeveelheid laat gemaaid gras is nog a!s hooi van goede kwaliteit in de schuren gebracht,wat vroeger is gemaaid, daar- van is zeer veel verloren of bedorven door het water. Voor onze landbouwers, waarvan velen ongetwij- felt een goeden oogst hard noodig hebben om staande te blijven, zijn de vooruitzichten alzoo niet bevredigend. De blaadjes hier te lande, die als premie voor de abonu^'s klokken, harmonica's, barometers, enz. aanbieden, worden op het oogenblik verre over- vleugeld door eene Amerikaansche courant. Deze namelijk biedt hare lezers op dezelfde wijze als premie voor een halfjaarlijksch abonnementeen luipaard aan. Daar echter, zoo merkt het blad met treffende juistheid op aan het slot van zijne uitnoodiging tot het nemen van een abonnement, een luipaard, vooral een levend, niet ieders zaak is, kennen wij aan de gelukkige winners het recht toe het dier te verruilen voor een kruissnarige pianino, een abonnement voor een half jaar in het Apollo-theater, vijftig plum-puddings of een twee- wieler #met muziek Verschillende dienstboden, meer bepaaldelijk te Arnhem, zijn weder de dupes geworden van een bedrieger, die een bijbelsch plaatwerk te koop aanbood, waarvan hij een aflevering vertoonde a 25 cent per aflevering met twee premieplaten. De meisjes betaalden daartoe de eerste helft der 12 afleveringen of platen. De eommissaris van politie te Arnhem verzoekt opsporing van den naar gissing 40 a 50jarigen man. Hij is van middelbare grootte, draagt in een vol aangezicht een bruinen knevel Hij gaf zich uit voor den colporteur van den uit gever Van Someren te Tiel, die niet bestaat, en is gekleed in donker phantasiepak met ronden hoed Te Scheveningen zijn door de politie, met goedkeuring van den eommissaris, vijf hondjes op- gepakt, die een paar wekeu oud waren en nog zoogdeu bij de moeder, op groud dat deze diertjes niet gemuilband waren Als Jhr. de C. het niet in het Vaderland ver zekerde, -zou men aan eene parodie op de wet denken. 't Is waar, de wet geeft den leeftijd niet aan, maar bij hen die de wet toepassen, wordt toch wel zooveel gezond verstand ondersteld, om in te zien dat voor zogende honden van een paar weken oud geen muilbanden noodig zijn. Straks ziet men te Scheveningen proces-verbaal opmaken tegen doopelingen en hen uit de kerk verwijderen, omdat zij door schreeuwen de openbare godsdienstoefening verstoren. Ook voor dit misdrijf is geen leeftijd bepaald. De volgende zeldzame oplichting heeft te Oldeberkoop plaats gehad. Twee personen, beide van Kortezwaag, haudel drijvende in kippen, ver- kochten een paar dagen geleden 10 stuks aan iemand uit Oldeberkoop. 't Zouden hennen wezen en nu blijkt dat het alien hanen zijn, die men de kammen had afgesneden of geknipt, waarna de daardoor outstane wonden waren dicht gebrand. Bij iemand anders werden diens 2 kippen uit het hok genomen en daarvoor 2 soortgelijke hanen in de plaats gezet. Bovenbedoelde personen zullen voor deze feiten eerstdaags voor den rechter moeten verschijnen. Van de verdwenen brandkast uit Doesburg verneemt men nog maar niets, doch zooveel te meer ziet en hoort men van het zoeken er naar, Justitie en politie zijn nog steeds ijverig in de weer om een tipje van den sluier, welke de ge- heirazinnige zaak bedekt op te lichten, maar de pogingen zijn tot nog toe mislukt. Dinsdagochtend werd op last van den kantonrechter plaatsver- vangend rechtercommissaris de bodem van de gracht bij het kerkhof met behulp van een electrische batterij en geleidingen, onderzocht. Wat was hier van de oorzaak? Een in die buurt wonende juffrouw was in den nacht, waarin de diefstal moet plaats gehad hebben, door het geluid van een geweldigen plomp uit haar liefelijke sluimering wakker geschrokken. Manlief ontving direct een flinke por, ten einde hem het gehoorde te kuunen meedeelen. Beiden Snellen naar het venster en komen nog juist bijtijds om, zoo ineenen zij, de laatste trillingen van de wegstervende kringen in het water te zien. Met een beklemd hart en gissende over welk individu zich hier het kille nat weer zou hebben gesloten, duikt het echtpaar in de veeren en slaapt spoedig in. Toen nu 's anderen daags de diefstal bekend werd kon het natuurlijk niet anders of de brandkast moest dien plomp veroorzaakt hebben. Deze geschiedenis werd der politie bekend en daarvan het onderzoek het gevolg, dat, zooals reeds gezegd werd, zonder resultaat bleef. Ook het verkoopen van een piusmuntje er bevond er zich een in de brandkast gaf tot onderzoek aanleiding. 't Bleek echter spoedig dat het penniugske niets met den diefstal te maken had 't was door iemand van Middelburg medegebracht. Een honderdtal bedevaartgangers, gevolgd door eenige karren, stapten biddend door de gemeente Neerpelt, op weg naar Scherpenheuvel. De bevol- king van Neerpelt ontblootte eerbiedig het hoofd en de douanen zelf groetten de vrome pelgrims. Zooals men later vernam waren zij echter stout- moedige smokkelaars. Elk hunner was beladen met 1500 sigaren en de karren bevatten 6000 kilo tabak. De bakkers te Groningen zijn slecht gemutst. De oorzaak hunner ontstemdheid is de oprichting van een cooperatieve broodbakkerij daar ter stede. Zij hebben reeds eene vergadering gehouden, om maatregelen te beramen, ten einde de voor hen nadeelige gevolgen tegen te gaandie uit de oprichting kunnen voortkomen. De uitkomst daarvan was, dat de Broodbakkers-Vereeniging een schrijven heeft rondgezonden, waarin voorgesteld wordt, de heeren J. E. Scholten, die met den heer prof. Drucker een borg voor de nieuwe onderneming stelde, volgens Iersch systeem te boycotten en tegen te werken een tnogelijke herkiezing van genoemden hoogleeraar, die weldra als lid van den Gemeenteraad moet aftreden. Verder zal geen begunstiger van de cooperatieve broodbakkerij van de bakkers weder werk of begnnstiging ontvangen. Boulanger in den Ilaag Een correspondent van Zwolsche Ct. te 's Hage schrijft aan het einde zijner wekelijksche kroniek z/En nu ten slotte een nieuwtje Men zoekt gansch Europa door, en misschien wel daar buiten naar den grooten Boulanger. Welnu, v6or enkele dagen was de groote man hier. Zoo althans meenden velen, die, om zijn aanschijn te genieten, een dezer dagen tegen 1 uur 's na- middags naar 't Hollandsche station draafden. Vanwaar die verwachting, dat deze Eransche zon, welke reeds zoolang schuil is, hier in Holland weer boven de kim zou komen In een welbeklanten kappers en barbierswinkel komt 's morgens een kapitein, hier in garnizoen en versierd met het Legioen van Eer, binnen en laat zich door den Figaro bedienen, dezen aanzeggende hem bijzonder netjes te scheren, daar hij opdracht had den gene^ raal B. ten 1 ure aan den trein te ontvangen. Het plechtig gezicht van den kapitein en het fraaie 5-armig kruis van het Legioen misten hun uit- werking niet. Aan iederen klant werd de komst van den brav' general aangekondigd. De kapitein zou met hem de lunch op de Witte Societeit ge- bruiken, hem eenige merkwaardigheden doen zien, en hem tegen den avond uitgeleide doen in de richting van Amsterdam. Helaas, de aanstaande Dictator moet nog komen Twee Duitsche geneesheeren zijn aan't harre- warren over de uitvinding van de geneeswijze van tering, door inademing van heete, drooge lucht. Het is weder ,/die alte Geschichte." Dr. Halter beweert de uitvinder van dat middel te zijn, terwijl Dr. Weigert het natuurlijk reeds lang te voren had ontdekt. Dokter A. wil voor zijn toestel octrooi aanvrageti, maar terecht komt Dr. B. daartegen op door te zeggen, *dat de geneeskunde gemeen (d. w. z. algemeen) goed is." Laatstgenoemde had reeds lang vooraf een mededeeling gedaan in een Duitsch tijdschrift, waarbij de mogelijkheid van geuezing langs dezen weg werd aangetoond. In alien gevalle schijnen er dus en daarmede zijn wij, leeken, al heel tevreden proeven te zijn genomen, die bewijzen, dat tering door heete lucht kan genezen worden. De Belgen, die bij het eerstvolgende capaci- teitenexamen tot de waardigheid van kiezers wenschen toegelaten te worden, worden op eene zeer gemakke- lijke wijze daartoe in staatgesteld. Het kost hun echter eene somma van 2 francs en 10 centimes. Tegen dien prijs is aan het kantoor van het Journal de Bruxelles een boekje verkrijgbaar gesteld in het Fransch en Vlaamsch, bevattende al de vragen, die bij de kiezers-examens van '89 tot 1893 gedaan zullen worden, met de antwoorden en oplossingen er bij. Wie dat prompt van buiten leert, is dus van het kiezers-diploma verzekerd. Uit Spa wordt geschreven, dat op den sedert Woensdag 11. geopenden wedstrijd van schoone vrouwen een der bekoorlijkste verschijningen een jong meisje uit Guadeloupe is, een kleine Creool sche, met zeer fijne trekken en uitstekende manieren. Eene schoone uit Stokholm behoort mede onder de favorieten. En de derde, die kans heeft den eersten prijs, 10000 francs, te behalen, is eene jeugdige brunette uit Parijs. Uit Engeland is geen enkel meisje opgekomen Wel zonden velen haar portret en werden daarop tot den wedstrijd toegelatenmaar op 't laatste oogenblik zonden zij telegrammen, meldeude, dat zij niet konden komeD. Blijkbaar dus was het dezen ^misses" slechts te doen om te vernemen of ze mooi genoeg waren om toegelaten te worden. Een jonge Poolsche schreef, dat ze reeds op weg was naar Spa, maar door haar ouders met geweld naar huis was teruggebracht. Zij schreef op haar portret, dat het haar zeer speet niet te kunnen komen, daar zij overtuigd was, dat haar schoonheid de bewondering der juryleden zou hebben opgewekt. Een grappig heer is zekere Franpois Poisson te Parijs. Hij weigert namelijk jaar in jaar uit zijne belasting te betaten, op grond dat de Raad het geld toch maar verspilt. Thans heeft hij opnieuw hiervan kennis gegeven bij aanplakbiljet, waarin hij zegt, dat de Raad voortgaat even nuttelooze en gevaarlijke als onwet- tige uitgaven te doen ja, dat zijne besluiten meer dan ooit ,/rieken naar het vat der bedorvendste volksmennerij." Dat hij geene navolgers vindt, schrijft Poisson toe aan den veranderden staat der bevolking, welke rijp is, zegt hij, voor alle reactien, alle fratsen en alle caesarismen, zelfs de bastaardsoort. Hij onderteekent zich als oud-strijder van 1848. De Hongaarsche roovers, zoo wordt uit Pesth bericht, doen weder druk van zich spreken. Te Muthmansdorf zijn zij een kerk binnengedrongen en hebben er tal van kostbaarheden ontvreemd. Twee dagen later verschenen zij in de omstreken van Landeya, maar werden onmiddellijk op de vlucht gejaagd, hetgeen intusschen niet belette, dat zij nog geen vierentwintig uren later terugkeerden en de hoeve van een braven landman in brand staken. Was deze niet bijtijds door zijne buren gered, dan zou hij in de vlammen omgekomen zijn, want de bandieten hadden de ramen en de deuren versperd. I E E T IJ I) I N G E X. Van 21 tot en met 24 Sept. zijn in deze haven binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 22 Sept. Eng. stoomb. Anglian, kap. Smith, van Leith met ruw ijzer. 23 Sept. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Walker, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Dinnington, kap. Coates, van Goole met kolen. Eng. stoomb. Shieldrake, kap. Hore, van Liverpool met stukg. Van 21 tot en met 24 Sept. zijn uit deze haven vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 21 Sept. Russische brik Taimi, kap. Forsstrom, op avontuur met ballast. 22 Sept. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Namare, naar Londen met stukg. 23 Sept. Russische bark Trimpus, kap. Michelsen, naar Riga met ballast. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Gent 21 Sept. Eng. stoomb. Falcon, kap. Marlin, van Hull met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Warmold, van Goole met stukg. 22 Sept. Eng. stoomb. Azalea, kap. Fiffe, van Londen met stukg. 23 Sept. Eng. stoomb. Dynamo, kap. Hewitt, van Hull met stukg. 24 Sept. Eng. stoomb. Galatea, kap. Lumley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Calder, kap. King, van Goole met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken komende van Gent 21 Sept. Duitsche stoomb. Laboe, kap. Eggers, naar New-Castle ledig. Duitsche schooner Mercur, kap. Ehler, naar Gothenberg met kolen. 22 Sept. Eng. stoomb. Warkworth, kap. Goundry, naar New-Castle met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Warmold, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Giles, naar Londen met stukg. 23 Sept. Eng. stoomb. Aire, kap. Woodhead, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Anglian, kap. Smith, naar Leith met stukg. Eng. bark Ricovery, kap. Davison, naar New-York met cement en ledige vaten. Noorsche driem. schooner Nordsoen, kap. Johanssen, naar Christiansaud met ballast Russische driem. schooner Titana, kap. Muzneck, naar Riga met ballast (komende van Selzaete). 24 Sept. Eng. stoomb. Azalea, kap. Fiffe, naar Lon den met stukg. Noorsche brik Lilian, kap. Hen- driksen, naar Krageroe met ballast. Van 21 tot en met 24 Sept werden langs de Oostsluizen alhier 32 binnenvaartuigen op en 48 afgeschut. 1» It IJ L E X VAX E F F E C T E X. Amsterdam, 24 September. Rotterdam, 24 September. 21 Sept. 14 Sept. Gent. 2o|oO 16,00 Londen, 24 September. KOERS VAX HET GELD. Belgisch per 100 fr. f 47,45 a f 47,40 Engelsch per 12,08 H 12,10 Op Woensdag den 26 September hoopt onze geliefde moeder Wed. P. MEEUSEN, haar 70"'™ geboortedag te herdenken. Namens hare kinderen, behuwd- en kleinkinderen, Wed. P. WIELAND-Meeusen. Wed. J. DE LEGE-Meeusen. P. MEEUSEN. JOH. MEEUSEN. Ter Neuzen, 25 September 1888. SA8 VAN GENT. De Notaris C. J. A. Fercken, te Ter Xeuzen, zal ten verzoeke van de erven der echtelieden J. B. VAN DEN BULCK en M. TH. D'HERT, op Dinsdag den 2 October 1888, des voormiddags ten 10 ure, in het openbaar verkoopen: EENE PARTIJ bestaande in Tafels, Stoelen, Kasten, Vloerkleeden, Matras- sen, Bedden, Dekens, Ledikanten, Lampen, Friesche Klok, Spiegels, Cylinder-bureau, Gor- dijnen, Canape, Geleierd-, Glas-, Aarde-, Koper- en IJzerwerk, Schilderijen, Kachels, Waschmachiue, Potten, Emraers en wat meer zal worden geveild. KijkdagMaandag 1 October des namiddags van 1 tot 3 uur. Koopen tot en met f 3,kontant. door mij zelf afgewerkt, van af 13 gulden. "V oor ts: bij N. HARTE, Westsluis, Ter Xeuzen. Allen die nog iets wenschen bij te dragen tot bestrijding der kosten voor genoemden wedstrijd, kunnen zich hiervoor wenden tot de Regelings-Commissie J. C. HARTE, Voorzitter. J. STURM. R. WALRAVEN. P. J. VAN DE SANDE. M. EIJKE, Secretaris. Ter Neuzen, 25 Sept. 1888. Staatsleeningen. pCt. Bedrag stukken. Neilerlaml. Cert. N. W. Sch. 2* 1000 7S& dito dito 3 1000 - dito dito 3J 1000 101# dito Obi3* 1000 1001 OostcnrijU. Obi. Mei-Nov. .5 fl. 1000 66J dito Jan.-Juli 5 1000 68 dito dito Goud 4 200-1000 I'orl ui; it I. Ob. Bt. '53/84 .3 100 64£ Rutland. Obi. Hope 1798/1815 5 1000 1021 Cert. Ins. 6 S. '55 5 Z.R. 500 601 dito 1864 .5 1000 101-ft Obi. 1877 dito. 5 20-100 1001 dito Oost. 2e S. .5 Z.R. 100-1000 59# dito '73 gee. dito. 5 50-100 dito '80 gee. dito. 4 Z.R. 125-625 791 Obi. 1. 1867/69 .4 20-100 861 Spanje. O. B. Perp4 Pes. 1000-24000 711 dito bin. Perpet. .4 Pr. 500-25000 Turkije. Gecy. S. D. C. 20-1000 15 Egypte. O. L. 1876 .4 20-100 831 Spoor wegleenin gen. pCt. Bedrag stukken. H'etlerlami. Ned. Ctr. spw, A. f 250 dito Gest. Obi 235 Hongarije. Theis. Spw. aand. 5 fl". 200 102 ItalW. Zuid.-Ttal. Sp. O. .3 Lir. 500-5000 601 Ruslantl. Gr. Sp.-Maats. Aand. 5 Z.R. 125-625 1171 Bait. Spw. Aand..3 125-1250 57+J Chark.-AzowO. .5 100 971 Kurk.-Ch.-Az.O. 5 100 Orel-Vitebsk A. 5 Z.R. 125 dito Obi5 100 971 Zuid.-West Sp.-M. 5 Z.R. 100-1000 64J# Preinieleeningen. pCt. Bedrag stukken. \ed er InnilStad Amsterdam 3 f 100 Stad Rotterdam 3 100 104 Relgiii. Stad Antwerpen 1874 3 fr. 100 88 dito Brussel 1887. 21 100 88 Spanje, Stad Madrid 3 100 451 Bij een redelijken aanvoer ruimde alles langzaam op tot een verlaging van 10 cent. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe f 8,25 a 8,50, mindere f 6,75 a f 7,30 nieuwe f 6,00 a f 7,40. Rogge f 6,25 a f 6,40, uieuwe 4,50 a f 5,75. Gerst 4,00 a f 5,40. Haver korte 3,25 a f 3,90, lange 2,00 a 3,25. Paardeboonen a mindere a f Dniveboonen f 6,25 a f 7,00 Bruineboonen 11,00 a 11,25. Witteboonen Walchersche f 13,00 a f 14,00. Erwten f 8,00 a 9,25, mindere/ 7,50 a f 7,75. Kanariezaad beste f 8,75 a f 9,25, mindere 8,00 a 8,50. Koolzaad 10,25 a 10,50. Eieren /4,10 a f 4,30 per 100 stuks. Aardappelen Zeeuwscbe f a f Zeeuwscbe Ajuin voor groote f voor kleine f per 50 kilo fr. 20,00 a 20,50 fr. 21,50 a 22,00 Tarwe, witte 100 k. Id. roode Rogge Gerst Haver Boekweit, per hect. Duivenboonen Paardenboonen Koolzaad 100 k. Lijnzaad u Kempzaad Iiijnkoeken Koolzaadkoeken Kempzaadkoeken Eieren per 26 stuks 14,00 17,00 13,50 27,00 25,00 19^00 14,00 14,50 18,00 14,00 32,00 28,00 2,25 13,., 16,00 14,50 27,00 25,00 19i00 14,00 17,00 15,00 28,00 27,00 20,00 16,00 2,35 Tarwe met goeden aanvoer aan dezelfde prijzen. TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1888 | | pagina 3