f toteene I tSS Landbouvvberichten. Gemengde berichten. Tel egrafische berichten. ochtend op den gewonen tijd op het kantoor kwa- men, hoorden zij dat de heer V. tlians werkelijk „uit" was. Bijna alle kasten en laden op bet kantoor zijn gesloten, terwijl van sleutels of gelden geen spool is te vinden. Een en ander mag pas worden geo- pend als er een andere notaris voor den onbeheerden boedel door de rechterlijke macbt is aangewezen. 1889; aanbieding gemeentebegrooting 1889; inge- komen stukken euz. Naar we vernemen is de beer J. Minderboud, brigadier alhier, als zoodanig verplaatst naar Ossen- drecht en wordt hij vervangen door den heer Van den Ameele tbans te Breskens. Zeer zeker zullen vele ingezetenen bet vertrek betreuren van den Commandant der marechaussee, die, niettegenstaande (Deze benoeming heeft tbans plaats gehad de heer zijn kort verblijf albier, door zijn bezadigdheid en i TV ic oonr»o\i'07un nm Hidp.liik V's kantoor .ninranmbeid. aller aehtinsr had verworven. er zijn ,1. D. Dietz is aangewezen om tijdelijk V's kantoor e bebeeren; Red. N.) Voortdurend melden zicb nu op net kantoor personen aan, die den verdwenen notaris bun ver- trouwen hadden geschonken. Daarbij komen allerbedroevendste feiten omtrent zijn beheer aan het licht. Iemand, die dagehjks met bem in persoonlijke aanraking kwam, executeur in een boedel is en de gelden tijdelijk aan bem in bewaring bad gegeven, moet er voor 16,000 iuloopen. Des notaris bejaarde werkster gaf hem nog verledeu week van haar spaarduitjes, ten einde die^ voor bare kinderen te verzekeren, 300, om een hvpotheekje voor te nemen. Gevlogen u ze nu Zelfs de gelden der spaarbankboekjes van zijn eigen kinderen scbijnt bij opgenomen te hebben. Niels is er van te vinden. Tal van hvpotheken, welke bij bad moelen sluiten en waarvoor de peuningeu bem reeds wareu ter band gesteld, blijken door hem niet gepasseerd, en bem opgegeveu doorhalingen zijn evenmin uitgevoen Yoorloopig wordt de door verschillende, zicb tot beden aangemeld hebbende, personen gevorderde som op ruim een paar ton geschat. Waarheen bij zich heeft begeven is onbekend. Door den officier van justitie is naar verschdlende streken tot zijn aanhouding geseind. Als candidaat-notaris is hij werkzaain geweest op bet kantoor van den dezer dagen eveneens ver- dweneu Haagschen notaris Andriesseu, die zicb vol gens gerucbten tbans met zijn vroegere werk ster in Griekenland zou bevinden. Op Maaudag 10 September aanstaande zal door den Hoogen Raad bebandeld worden de cassatie-voorzieniug van den beer M illiuk Ketjen, ingesteld tegen het arrest door bet Gerechtshof te%-Hage, waarbij hij veroordeeld werd ter zake van beleedigiug van den afgetreden Minister van Kolonien, den heer Sprenger van Eyk. Men vreest voor een werkstaking op de marinewerf te Nieuwediep. Een der aannemers namelijk keert aan zijn volk slechts 1,20 per dag uit, terwijl hem voor iederen werkman 1,50 wordt verstrekt. Daar hij ongeveer 200 lieden in't werk heeft, geeft hem dit een buitenkansje van 60 daags. Nu eiscben de werklieden hooger loon. Ter karakteriseering van de oprechtheid van 's Ministers luchthartigheid omtrent de particuliere telegrammen uit Indie deelt het Nieuwsblad voor Nederland mede //dat minister Keuchemus zijn ambtgenoot van Waterstaat, Handel en Nijver- heid verzoeht heeft, aan de directie der Rijkstelegraaf last te geven, hem van de telegrammen uit Batavia, waaraan wij onze particuliere mededeelingen danken, onmiddellijk afschrift te zenden. De treurige zucht om het publiek omtrent den toestand in Indie in slaap te sussen, schijnt met de verandering van ministers volstrekt niet op verbeterd te zijn. I'ER NEUZEN, 24 Augustus 1888. De gemeenteraad alhier zal op Dinsdag den 28 Augustus een vergadering houden, waarin be- handeld" zullen worden de volgende punten on- derzoek geloofsbrieven benoemd raadslid gemeente- rekening 1887; begrooting Burgerlijk Armbestuur miuzaamheid, aller acbtiug had verworven. Het tbans voltooide kerkgebouw voor de Nederl. Gereformeerde (doleerende) gemeente alhier, staande in de Vlooswijksche straat, zal op aan- staanden Zondag voormiddag 9 ure, door den beer P. W. J. Wolf, predikant bij die gemeente te Axel, worden ingewijd. Het is een ruim gebouw, doelmatig ingericht, met zitplaatsen voor 341 personen. De predikstoel uit de afgebroken Herv. kerk albier heeft in deze uieuwe kerk wederom eene plaats bekomen. Koewacht, 23 Aug, Hoe gevaarlijk het is jeugdige kinderen zonder toezicht alleen te laten, moest heden vrouw L. alhier ondervinden. Naar het land gegaan zijnde om rogge te binden, bad zij hare jonge kinderen alleen thuis gelaten. Deze vermaakten zich door met vuur te spelen, docb eensklaps vatten de kleederen van een vierjarig meisje vlam en in een oogenblik stolid zij geheel in brand. Angstig schreiende vluchtte zij het huis uit gevol^d door hare huilende speelkameraadjes. Gelukkig bevond zich een molenaarskuecbt in de uabijheid. Aanstonds sprong deze van zijne kar, pakte de kleine vast en droeg haar in een sloot, waar hij de vlammen uitdoofde. De kleederen waren bijna geheel van het lijf gebrand en aange- zicht en borstje van bet arme meisje waren met vreeselijke brandwonden bedekt. Westdorpe. Yoor de levering van ongeveer 100 M3. grint, ten behoeve der polders Van Remoortere, Oud Yogelschor, Westdorpe ofNieuw Vogelscbor en Seijdlitz, hebben inge.schreven de heeren: C. Bakker Wz., te Sliedrecht, voor 2,00 en J. Adriaansen, te Ter Neuzen, voor f 1,99 prr M3. Philippine, 22 Aug. Door het gunstige weder der laatste dagen is de weg haven Philippine station zooveel verbeterd, dat reeds van verleden week tot nu toe, ongeveer 750 M2 bestrating is aangelegd. Stellig hadden de werklieden al grootere vorderingen gemaakt, als de vele wagens met graan vlas hen niet hadden opgehouden. De laud- 's Gravenhage, 24 Aug. Door den Gouverneur- Generaal van Neerl. Oost-Iudie is ingetrokken het besluit, waarbij aan de heeren Sol en De Sturler bet verblijf in Buitenzorg werd ontzegd. Na be- kendmaking hiervan is de heer Sol dadelijk benoemd tot lid der rekenkamer van Neerl. Oost-Indie. Middelburg. Heden, Vrijdag 24 Augustus, werd albier aanbesteed Het bouwen van een basaltmuur bij bet binnensluishoofd der Westschutsluis te'ler Neuzen. De raming bedroeg f 1800. Hiervoor badden ingeschreven de heeren Ph. Verbrugge, te Waddinxveen, voor/ 1770; J. Tollenaar, voor /2100; C. F. v. Fraeijenbove, voor 2200 en C. v. d. Hooft, voor 2220de drie laatste uit Ter Neuzen. Een biljet was bianco ingeleverd. RECHTSZAKEN. Arroudissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in bare zitting van 24 Aug. de volgende vonnissen uitgesproken J. S., oud 30 j. werkman te St. Jansteen, is wegens strooperij veroordeeld tot 3 dagen gevange nisstraf. P. B., oud 25 j., boereuknecbt te Philippine, is wegens misbandeling veroord. tot 8 dagen gevang. Ch. J. d. N., oud 56 j., huisvrouw van A. v. R., te Hontenisse, is wegens mishaudeliug veroord. tot f 1 boete of 1 dag hecht. J. B., huisvrouw van J. d. M., zonder beroep te Clinge, is wegens misbandeling veroord. tot 5 boete of 5 dagen hecht. gesloten jachttijd zonder vergunningveroord. tot twee boeten elk van 10, subs. 3 dagen hecht. voor iedere boete. H. d. C., te Koewacht, ter zake van bet stellen van wildstrikken veroord. tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. Ch. W., te Graauw, ter zake van het laten loopen van vee op eens anders weideveroord. tot eene boete van 3, subs. 2 dagen hecht. L. v. L., te Graauw, ter zake als voreu ver oord. tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. J. C. L., te Hulst, ter zake van strooperij (dief- stal van klavers); veroord. tot eene boete van 3, subs. 2 dagen hecht. Ph. Rte St. Jansteen, ter zake als voren veroord. tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. P. V. d. B., te Clinge, ter zake van bet met vastzetten van ziju voertuig veroord. tot eene boete van f 2, subs. 1 dag hecht. P. A. V., te Clinge, ter zake als voren; veroord. tot eene boete van /3, subs. 2 dagen hecht. P. V., te Clinge, ter zake als voren veroord. tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. J. d. R te Graauw, ter zake van het makeu van uachtgeruchtveroord. tot eene boete van 3, subs. 2 dagen hecht. A. K., te Graauw, ter zake als voren veroord. tot eene boete van 3, subs. 2 dagen hecht. L. B., te Hulst, ter zake van het harder rijdeu dan in matigen draf; veroord. tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. KANTONGERECH T T E HULST. Zitting van 23 Augustus 1888. A. G. en G. B., zonder bekende woonplaats, ter zake van het visschen zonder vergunningveroor deeld tot eene boete van 3, subsidiair 2 dagen hechtenis. J. S., te Hulst, ter zake van het zoeken van kievitseieren in Apriltot eene boete van f 0,o0, subs. 1 dag hecht. C. B., te St. Jansteen, ter zake van het laten loopen van kippen op bezaaiden grondveroord. tot eene boete van 2, subs. 1 dag hecht. C. V. L., te Westdorpe, ter zake van het houden van oneerbare toespraken veroord. tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. Ten gevolge door het broeien van het hooi wordt nu reeds van eenige plaatsen gemeld het ontstaan van brand. Het zal wel niet overbodig zijn te wijzen op het gevaar daarvan, vooral nu, daar er zooveel onbekwaam hooi is binnengehaald, waarvoor alle vrees bestaat tot broeien. oog verloren doch spoedig bracht het toeval mij weder met deze drie personen te zamen, en mijn belangstelling in hen werd opnieuw gaande gemaakt. Ik zag namelijk den blinde een lokaal binnengaau, waarin, °gelijk ik wist, een aantal jonge handels- gezellen vereenigd waren. Daar onder deze enkele jongeheden waren die een en mil kenden, liet ik mij ook hier als gewoonlijk onder den naam Barel aau't gezelschap voorstellen. Yervolgens nam ik deel aan hun gesprek, zonder oogenblik mijn opmerkzaamheid van den blinde zijn° doehter af te wenden. Brunsworth was mij thans een nog interessanter verschijning dan zijne doehter, die ook ditmaal geen huif droeg, want wij bevonden ons in een der betere huizen, en Alice ging, gelijk ik thans vernam, alleen op straat in haar vermomming, die haar schoouheid voor onbescheiden blikken verborg. Haar vader was een schoon man van een ongewoon krachtige gestalte. Zijne breede schouders, zijn hoogst intelligent voorhoofd, zijne scherp ge- stempelde gelaatstrekken verrieden evenveel physische kracht als" geestige energie. Gelijk hij daar stond, zoo geheel in zijn spel verdiept, 't welk mij door zijn voortreffelijkheid verraste, scheen hij in weerwil van zijn blindheid met argusoogen alles te bemerken, wat er om hem plaats had. Bij ieder onhebbelijk woord, dat zijn oor bereikte, bij iedere onbescheiden toenadering van eene der jongelieden tot zijne doehter, nam zijn gelaat een uitdrukking aan, die in staat was, den stoutmoedigste af te schrikken. Het werd mij thans verklaarbaar, hoe hartstochtelijk die man zijn moest, wanneer toorn en woede hem beheerschten. En des te wonderbaarder scheen mij de invloed toe, dien Alice over haar harts- tochteliiken vader wist uit te oefenen. (Wordt vervolgd.) en bouwers en voerliedeu, die groot belang bij den straatweg hebben, moesten toch begrijpen, daar er toch andere wegen zijn, die zij bij slecht weder voor hun vervoer kiezen, dat het nu beter was, den straatweg in aanleg te mijden, want bij slecht weder gaat het werk een slakkengaug. Yan hoe groot belang deze straatweg voor Philippine zijn zal, bleek nog heden eene hoe- veelheid mosselen door scbipper Dhooge 's voor- middags half twaalf van de loskade langs dezeu weg iiaar 't station vervoerd, was 's namiddags kwartier voor twee aan de groote statie te Gent, terwijl mosselen op denzelfden tijd langs Bouchaute verzonden, eerst om vijf uur 's avonds van daar hadden kunnen vertrekken. De oningewijde, die hier op de kade de drukte van het lossen en verzenden van mosselen in oogen- schouw neemt, zal wellicht hiervan zeer hoogen dunk hebben. Hoe meer men met de zaak bekend wordt, hoe meer toch men gaat zien, dat heel de handel een strijd is op leven ofdood. Oude ervaren schippers, die menig arm koopman, door langdung crediet en goeden raad er opgeholpen hebben, moeten nu toezien, dat diezelfde kooplieden door de concurrentie hunne mosselen van andere schippers trekken, tegen zulk een lagen prijs, dat er naar het vorige jaar gerekend eene wekelijksche schade van 1560 wordt geleden. 'tis te begrijpen, dat eene concurrentie, om de grootste leverancier te zijn voortdurend geen stand kan houden en tevens zeer schadelijk werkt, voor den kleinen schipper, die inaar eene mosselbank heeft en dus ook maar eenige honderden tonuen ten verkoop kan aanbieden. Deze moet om zijne waar kwijt te raken weder iets minder dan de groote schippers verkoopen en ontvangt nu ongeveer 2 francs per ton minder dan in het vorige jaar. 't Is te vreezen, dat zulk wroeten in eigen mge- wauden weldra nadeelige gevolgen na zich zal slepen. Philippine, 23 Augustus. Heden werden alhier, 1 ten overstaan van den notaris Mr. J. P. Dronkers en ten verzoeke van de heeren A. Nicolle Cons de volgende perceelen in het openbaar te koop gepresenteerd 1°. eene in werking zijnde hoef- en huissmederij, met het recht van erfpacht, alhier, met de daarbij behoorende vaste en losse werktuigen en gereedschappen, alsmede eene partij nieuw en oud plaat- en staafijzer verkocht voor f 2600, aan den heer F. J. B. Nicolle, alhieren 2°. een huis, schuur> erf en tuinverkocht voor 755, aan den heer P. B. Minnebo, mede alhier. Schoondijke. Dinsdag werd alhier op het marktplein een weegbrug geplaatst met eene weeg- kracht van 20,000 KG. uit de gunstig bekende fabriek van den heer Anderlin uit Bergen. Zij voldoet uitstekend en werk zuiver tot Vio Kll°- Ook te Sluis moet door den heer Van de Sande, agent van genoemde firms, voor rekeniug van de heeren Withoeck Cammaert eene dergelijke brug met eene weegkracht van 15000 Kilo geplaatst worden. D. S., te Overslag, ter zake van overtreding der wet 'op'de hondsdolheidveroord. tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. B. d. S., te Zuiddorpe, ter zake van het op Zondag jagen zonder vergunning veroord. tot twee boeten elk van 2, subs. 2 dagen hecht. voor iedere boete. A. V., te Clinge, ter zake van het met muil- korven zijner honden veroord. tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. J. K., te Hontenisse, ter zake van opeubare dronkenschapveroord. tot eene boete van 4, subs. 2 dagen hecht. F. H., te Koewacht, ter zake als voren veroord. tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. P J. V., te Hulst, ter zake als voren veroord. tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. T. H. W., te Graauw, ter zake als voren; ver oord. tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. C. K., te Graauw, ter zake als voreuveroord. tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. J. d. R., te Graauw, ter zake als voren ver oord. tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. J. P. II., te Clinge, ter zake als voren veroord. tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. A. R., te Clinge, ter zake als voren; veroord. tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. M L te Stekene, ter zake van opeubare dron kenschap bij herhaling veroord. tot 3 dagen hecht. F. J. d. K., te Graauw, ter zake van opeubare dronkenschap; veroord. tot eene boete van 5, subs. 3 dagen hecht. P. N., te Graauw, ter zake als vorenveroord. tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. C. d. P., te Hulst, ter zake van het loopen op bezaaiden grondveroord. tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. J. R., te Boschkapelle, ter zake van het stellen van wildstrikken veroord. tot eene boete van 15, subs. 7 dagen hecht. A. J., zonder bekende woonplaats, ter zake van het op Zondag jagen zonder vergunning; veroord. tot twee boeten elk van 10, subs. 4 dagen hecht. voor iedere boete. C. d. C., te Koewacht, ter zake van het herstellen van wildstrikkenveroord. tot eene boete van 15, subs. 7 dagen-hecht. B. V. A., te Koewacht, ter zake van het visschen zonder akteveroord. tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. A. d. K., te Koewacht, ter zake van overtreding der herbergverordeningveroord. tQt eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. J. d. R, te Hontenisse, ter zake van overtreding van het prov. reglement op de wegen; veroord. tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. P. C., te Hontenisse, ter zake van het met vast zetten van zijn voertuigveroord. tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. A. S., te Stoppeldijk, ter zake van het visschen Te Yianen zijn ook valsche gouden tientjes in omloop gebracht. Dezer dagen deed zich hier- mede een eigenaardig geval voor. Een heer had een zijner arbeiders zulk een gouden tientje, niet wetende dat 't valsch was, in betaling cegeven. Deze begaf er zich mede naar een winke- fier, deed er eenige inkoopen en gaf het geldstuk daar ter inwisselingtoevallig kwam eenige oogen- blikkeu later de meid van bovengenoemden heer om een bankbiljet van 25 te wisselen. De winkelier gaf onder meer ook het bewuste gouden tientje in betaling. Toen de meid daarmede thuis kwam, bemerkte de heer eerst dat het valsch was en stuurde oogenblikkelijk de meid er mede naar den winkelier terug; deze liet het op zijn beurt naar den arbeider brengen, die het, tot niet geringe verbazing van onzen heer, aan den eersten eigenaar weer ter hand stelde. En zoo k wam het kalf weer bij zijn grootje, zegt de Arnh. Crt. Dagelijks bezoeken vreemde veehandelaren de weiden van Friesche boereu om kalfkoeien op te koopen. Vooral voor de eerste kwaliteit worden zeer hooge som men besteed. De veehaudelaar Boonstra uit Leeuwarderadeel kocht in de laatste dagen niet minder dan 283 kalfkoeien, alien bestemd voor Duitschland. De sornmen die besteed werden, liepen lusschen 192 en 352. Naar men verneemt, heeft de postduiven- vereeuiging //de Ooievaar in den llaag afwij- zend geantwoord op het verzoek van den Minister van Oorlog om eenige duiven beschikbaar te stellen ten behoeve van zijn ambtgenoot voor Marine, voor de manoeuvres bij Hellevoetsluis. De grond dier weigering is de volgende. Gedurende eenige jaren reeds heeft de vereeniging te alien tijde duiven beschikbaar gehoudeu voor de verschillende ma noeuvres, zoowel te zee als te land, ja zelfs geheel kosteloos eenige harer beste duiven naar Indie ge- zonden om postduivenstations daar te doen aan- le^gen, wat o. a. Kota Radja met het beste succes is°bekrooud. Nu vernam zij dezer dagen, dat ten behoeve van de forten te Utrecht duiven uit den vreemde wordeu opgekocht, waardoor de vereeniging zich gegriefd gevoelt, zoodat zij vooruemens is in de toekomst de Regeering niet meer van dienst te zijn. Een treffend ongeluk viel Woensdag te Scheveningen voor. Twee zonen van den heer A. Hoogeveen, scheepsbouwmeester aldaar, met vacantie van de kostschool te Katwijk thuis, waren in gezelschap van een neef, den jongenheer M. uit Rotterdam, een wandeling langs 't strand gaan maken. Bij 't waterververschingskanaal gekomen, bekroop hen de lust een zeebad te nemen. Daartoe kozen zij uit de kom tusschen de hoofden in zee, waar- schijnlijk niet vermoedende aan welk gevaar zij zich blootstelden bij wassende zee. Zij ondervonden weldra dat 't hen steeds moeielijker werd aan de zui<nng van 't water weerstand te bieden. Zij schijnen toen in een kolk te zijn geraakt, zoodat de weeke bodern hoe langer hoe meer onder hen wegzonk, tot zij ten slotte onzichtbaar werden en verdronkeu. Hun kleederen werden welhaast gevonden en naar t Politiebureel te Scheveningen gebracht, terwijl F. Z te Clinge^ terTake let jagen in had plaMs gegrepen, kwam bevestigen. r> boedel door de recniernjae mauui. i= oouanauuaui uu m.vicvuauo~v, -a- uij I I "V*" ,1" u U. J wuv* J V

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1888 | | pagina 2