H. BE KOK, Ter Neozen. Handelsberichten. Advertentien. Rookers! L. DEN HOLLANDER, MIKADO 3 cents Sigaar. JACK 3 Beuevens de welbekende merken: Koolemans Beijnen 3 cents Sigaar, Schuttersmaaltijd 27a La Cherie puike 2 C. E. PLUGGE. Vraagt de nieuwe merken graan moest rijpen, gemaaid en geschuurd worden, viel de regen onophoudelijk. Wat ton binnenge- bractit worden was bednrven en beantwoordde daar- enboven niet aan de hoeveelheid. Wat de ramp nog vergrootte, was de inindere opbrengst van beesten en aardappels. Zieliier wat een schrijver te dezen opzichte zegt ,/In Holland leed het vee veel van den honger; de meeste weiden bleven overstroomd en dieren plousten tot aan bunneu buik in t water en poogden het gras te vreten dat de landbouwer boven op het water baalde. (Ook nu weer staan de weiden ouder en het vee wordt ziek aan de klauwen en opgeblazen aan 't lijf.) wVele vetweiders waren verplicht, bij gebrek aan voerder, hun vee met verlies te verkoopen, zoodat het vleesch in zekere districteo tot buiteuge- woon lagen prijs verkocht werd. Het bleef niettemin buiten het bereik van den arme, die, in sommige streken, zich moest tevreden stellen met haverbrood, boonen en andere voedingsmiddelen. „In de dorpen was de armoede inderdaad groot en bracht talrijke sterfgevallen mee. In de steden was de armoede niet minder aanzienlijk. De honger deed in eenige plaatsen samenscholingen ontstaan/ Gestrafte trouweloosheid. Het volgend staalt.je van spoedig verplaatste toegenegenheid en ontrouwe vriendschap wordt uit Pest meegedeeld Op een bal ontmoetten twee jongelieden elkaar, en hadden weldra genegenheid voor elkander opgevat. Hij was wel niet zoo heel jong meer, maar geacbt, in 't bezit eener aanzienlijke be- trekking en daarbij zeer vermogend. Deze laatste omstandigheid bracht er dan ook voornamelijk veel toe bij, dat de ouders van de jonge dame zich gemakkelijk met de keus hunner dochter konden vereenigen. Van eene openlijke verloving zou echter eerst in het najaar sprake kunnen zijn, en om dien tijd onder de noodige afleiding te kunnen afwachten, noodigde de hoopvolle bruidegom een zijner vrienden van elders bij zich, die zijne hartelijkheden zelfs tot de aaustaande bruid van zijn vriend en gastheer uitstrekte. Onverwacht kreeg de huwelijks-candi- daat een brief van zijn meisje, waarin zij hem kort en bondig afschreef, en toen hij in allerijl naar haar toevloog om oplossing van dit raadsel te ont- vangen, zeide zij hem vIk heb er nog eens goed over na gedacht, maar wij passen niet voor elkaar." Troosteloos ging hij van haar weg Toen nu later de vader van 't meisje, wien zij verklaarde den vriend van den afgewezene te willen huwen, aan een bureau ter stede waar die vriend woonde inforraatie had ingewonnen, kwam vrij spoedig het antwoord terug, dat mijnheer P. zeker een man van beteekenis was, wiens financien in uitmun- tenden staat konden genoemd worden zoodra hij een zeer rijk huwelijk zou hebben gedaan Veel aanleiding tot vreugde over de spiedige ver- wisseling bestoud er nu niet meer. De koene luchtreiziger /professor" Baldwin gaat nog steeds voort in Engeland proeven te doen met het door hem verbeterde valscherm. Dit zal zoolang duren tot hij aangetoond heeft, dat het dalen door middel van de parachuut niet gevaarlijk is. Dan is natuurlijk het aardige er af en raakt hij met zijn uitvinding in de vergetelheid. Om dit te voorkomen en er tevens een nuttige bestem- ming aan te geven, raadt een Engelsch blad hem aan, het bijv. geschikt te maken om er mede uit brandende gebouwen te ontsnappen men kan niet altijd op de hedendaagsche reddingsmiddelen in dergelijke oogenblikken van gevaar vertrouwen. z/Toon nu eens wat je kunt, professorzegt het blad. In Denemarken bestaat eene //oude vrijsters verzekeringsraaatschappij." Haar doel is verzorging van ongehuwde vrouwen van welgestelde families Dadelijk bij de geboorte van een dochtertje laat de vader haren naam bij de Maatschappij inschrijven, en betaalt aan deze eene zekere som, benevens jaarlijks een premie. Zoodra het meisje den 24jarigen leeftijd bereikt heeft, zonder dat zij gehuwd is, heeft zij aanspraak op een bepaald inkomen en inwoning in een aan de Maatschappij toebehoorend gebouw, dat door een tuin en een park omgeven is en bewoond wordt door jongere en oudere dames, die op gelijke wijze zich dit recht verworven hebben. Sterft de vader vroeger, dan vindt het meisje terstond eene toevlucht in dit huis, en later op volwassen leeftijd, treedt zij in het genot van een inkomen. Sterft het meisje of treedt zij in het huwelijk, dan ver vallen de gestorte gelden aan de kas der Maatschappij. Op 7 dezer is te Plymouth, met bestemming voor Londen, aangekomen het stoomschip Tongariro van Lyttelton (Nieuw-Zeeland), met o. a. 10,154 bevroren geslachte schapen aau boord. Twee duellisten zijn te Stuttgart gevonnisd. Het zijn twee kwajongens van 16 en 13 jaren, die in Pebruari 11. in een hotel te Stuttgart's mor- gens te 6 uren, tegenover elkander in bed een tweegevecht met pistolen hielden. De 13jarige knaap kreeg een kogel schuins door het hoofd en de bersens werden zoozeer gewond, dat er twee trepanee- ringen noodig waren. Ook de ander bekwam een ernstige hoofdwonde. Zij zijn nu ieder veroordeeld tot 4 maanden vestingstraf. De aanleiding tot het duel was, dat de jonge' heeren elkander voor //aap" en ,/vliegeude Hoi lander" hadden uitgescholden Als voorwaarde hadden zij bepaald, dat zij 12 schoten zouden lossen en zij verbonden zich schrifte- lijk om niet in de lucht te schieten en ingeval van zware verwonding, den tegenstander, als deze het verlangde, uit zijn lijden te helpen Alles in de vormen dus Een spoorlrein voor den Keizer van Chiua is in Frankrijk vervaardigd. Te Marseille ligt een stoomschip gereed om hem naar China over te brengen. De trein bestaat uit zes wagons, waar- van drie voor den Keizer en de lioogwaardigheids- bekleeders des l'ijks, twee voor de lijfwacht en de laatste voor bagage besteind zijn. De trein zal de zes kilometer lauge spoorbaan, die onlangs bij Peking is aangelegd, berijden, om den Keizer een denkbeeld te geven van het Wes- tersche verkeermiddel en de invoering in het He- melsche rijk te bevorderen. De inrichting van het zestal waggons voor Zijne Chineesche Majesteit is buitengewoon weelderig. De trein werd geleverd door een fabriek te Lyon. De heer Carascoyanos, de photograaf, die in de nabijheid van het klooster van Rio door de roovers gevangen genomen is, heeft aan zijne familie per brief doen weten, dat men 100,000 pond van hem eischt. De Bulgaarsche Minister van Binnenlandsche Zaken heeft verklaard, dat hij het klooster verant- woordelijk houdt. De regeering neetnt krachtige maatregelen tegen de rooversverscheidene persoueu zijn reeds in hechtenis genomen. In de Hongaarsche stad Hiradisch werd Zater- dag een vrouw ter dood veroordeeld, die aehtereen- volgens haar beide mannen, haar oudsle lSjarige dochter en haar eenigen 14jarigen zoon had ver- moord en jaren lang die misdaden verborgen had weten te houden. Het monster, Francisca Kowalda genaamd, hoorde het doodvonnis met een onver- schilligen grijns aan. De Directie van het bekende Engelsche dag- blad The Times heeft eene vervolging ingesteld tegen een paar mannen, die zich op eene of andere ongeoorloofde wijze een exemplaar van dat blad hadden weten te verschatfen, nog vdor dat dit nummer uitgegeven was, vermoedelijk om den inhoud daarvan aan een of meer andere nieuwsbladen te verschatfen. Een detective zag beide persouen dezer dagen 's ochtends om 4 uur zich van het bureau der Times verwijderen en vond het pas van de pers gekomen blad in hun bezit, zonder dat zij daarvan behoorlijk rekenschap konden of wilden geven. De twee mannen werden aangehouden, doch later onder borg- tocht vrijgelaten. Ook van de directie van het blad the Standard zijn dezelfde klachten over der gelijke kwade praktijken ingekomen. Wegens gebrek aan weltig bewijs, leidde de ver volging tot niets, doch bij de behandeling bleek, dat een der mannen in dieust stond van de New- York Herald en hoogstwaarschijnlijk zijn werk maakte van het per kabel overzenden van nieuwstijdingen, aldus uit Engelsche bladen voor het uur van uit- gifte verkregen. Wegens het tijdsverschil tusschen Londen en New-York, dat 4 uren en 58 minuten bedraagt, konden aldus gekaapte nieuwslijdingen nog in de New-Yorksche bladen van denzelfden dag verschijnen, natuurlijk zonder de bron te noemen. Een der eerste personen, die geprofiteerd hebben bij den telefoon, welke thans Parijs met Marseille verbindt, was de Koning van Portugal, die, zoodra hij in Frankrijk geland was, zich in telefonische verbinding met zijn vrouw heeft gesteld, welke te Parijs toefde. De lijn is 920 kilometers lang en werkt uitstekend. Voor drie francs kan men drie minuten lang een telefonisch gesprek voeren. De ondervinding heeft geleerd, dat de tijd van vijf minuten deze waren vroeger toegestaan te ruim berekend was, daar het publiek over het algemeen nooit langer conversaties per draad pleegt te houden dan van twee h drie minuten. Te Haiphong, zoo wordt uit Hongkong ge schreven, zijn verscheidene Chineezen gevangen genomen, die handel in meisjes van den stam der Annamieten dreven. Door tusschenkomst van Chi neesche vrouwen werden deze ongelukkigen opge- kocht, om ze daarop naar Hongkong en verder te verzenden. Een der Annamieten heeft de zaak ontdekt en aangifte gedaan bij de politie te Haiphong, die zoo slecht is ingericht, dat jaren achtereen de afschu- welijke handel gedreven kon worden, zonder dat zij er iets van outdekte. Thans heelt zij plotseling een onderzoek ingesteld op een stoomschip, dat op het punt was naar Hongkong te vertrekken. Zij vond er niet minder dan achttien meisjes in het ruim verborgen j onder haar waren zelfs kinderen van 12 jaar. De oudste, een zeldzaam schoon meisje, had den leeftijd van 18 jaar. Op groote schaal wordt nu een streng onderzoek ingesteld. Indien het oorlogspel, waarmede sedert eenige dagen de Britsche vloot zich vermaakt, ernst in plaats van spel ware geweest, dan zou het er met Engeland's veiligheid bedroefd hebben uitgezien. De vijand toch is aan het blokkeerende eskader ontsnapt, heeft Greenock, Oban, Ardrossan, Aberdeen, Leith, Berwick, Hartlepool, Scarborough en Grimsby door bombardement vernield of op zware schatting gesteld, heeft de brug over de Forth in de lucht doen springen, alle koopvaardijschepen langs de kust verbrand, en kan thans elk oogenblik in de Thames verwacht worden. Dit niet alleen; maar de ver- dedigende vloot, voor Plymouth aangekomen, bevindt zich in ontredderden toestand. De Racoon was zoo lek, dat zij in het dok moest; de Mohauwk moest als geheel onbruikbaar worden achtergelatende Tartar dreigde mede te ontvallen, doch werd nog in der liaast wat opgelapt; de Northampton heeft een defect aau eene liarer machines; de Archer tobt met lekkende stoomketels, en de Iron Duke kan niet meer maken dan negen knoopen in het uur! Welk een geluk dus, dat de vloot, die thans de Thames bedreigt, niet de Fransche kleuren in den top voert Een wielrijder maakte een tocht door Bucken- hamshire en was vergezeld van zijn kleinen Schot- schen dashond. Op eens miste hij den bond, hij steeg af en wachtte eenige oogenblikken, denkende dat het hondje hem wel zoude inhalen. Toen dit niet geschiedde, reed hij een eind terug en een meisje tegenkomende, vroeg hij dit naar den hond. Ja, het meisje had een beetje verder op een hondje zien zitten op iets, dat wel geleek op eene jas. Maar toen zij het had willen oprapen, bromde de hond. Toen bemerkte onze reiziger, dat hetjasje, hetwelk hij achter den zadel had vastgebonden, losgeraakt was, en het trouwe beest was er bij blijven zitten, om er de wacht over te houden. L E E T IJ D I N C E N. Van 10 tot en met 13 Aug. zijn in deze haven binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 10 Aug. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Namare, van Londen met stukg. 11 Aug. Eng. stoomb. Dinnington, kap. Coates, van Goole met kolen. Eng. stoomb. Wolf, kap. Brown, van Bilbao met menerie. 12 Aug. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Walker, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Windsor, kap. Baxter, van Middlesbro met ruw ijzer. Spaansche stoomb. Abril, kap. Larrauri, van Bilbao met menerie. 13 Aug. Eng. stoomb. Dragoon, kap. Walker, van New-Castle met ruw ijzer. Belg. stoomb. Prince Philippe, kap. Schu- man, van Bilbao met menerie. Van 10 tot en met 13 Aug. zijn uit deze haven vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 10 Aug. Spaansche stoomb. Febrero, kap. La- zama, naar Bilbao ledig. 11 Aug. Eng. stoomb. Benefactor, kap. Murray, naar Stettin met straat- steen. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Namare, naar Londen met stukg. Noorsche bark Hanna, kap. Christensen, naar Porsgrund met ballast. Noorsche brik Penelope, kap. Bornstad, naar Else- neur met ballast. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Gent 10 Aug. Eng. stoomb. Rosa, kap. Warmold, van Goole met stukg. Zweedsche bark Franciscus, kap Andersson, van Stettin met hout. 11 Aug. Eng. stoomb. Ferrara, kap. Fait, van Riga met hout. Eng. stoomb. Bonnie Kate, kap. Graham, van Mimia met hout. Eng. stoomb. Azalea, kap. Fiffe, van Londen met stukg. Eng. sloep Mathilde, kap. Ward, van Londen met stukg. Eng. kof Trientje, kap. Allen, van Londen met guano 12 Aug. Eng. stoomb. Galatea, kap. Lumley, van Londen met stukg. 13 Aug. Eng. stoomb. Shiel- drake, kap. Hore, van Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Calder, kap. King, van Goole met stukg. Duitsche stoomb. August, kap. Bothe, van Riga met hout. Uit deze haven zijn vertrokken komende van Gent 10 Aug. Duitsche stoomb. Elsa, kap. Schluck, naar New-Castle ledig. 11 Aug. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Giles, naar Londen met stukg, Eng. stoomb. Rosa, kap. Warmold, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Dynamo, kap. Hewitt, naar Hull met stukg. 12 Aug. Eng. stoomb Aire, kap. Woodhead, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, naar Leith met stukg. Eng. stoomb. Barbice, kap. Campbell, naar Hernosand ledig. 13 Aug. Duitsche stoomb. Neutral, kap. Hansen, naar Riga met stukg. Eng. stoomb. Azalea, kap. Fiffe, naar Londen met stukg, Van 7 tot en met 13 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 57 biunenvaartuigen op en 89 afgeschut. Bait. Spw. Aand. Chark.-Azow. O. Kurk.-Ch.-Az.O. Orel-Vitebsk A. dito Obi. Zuid.-West Sp.-M. 125-1250 100 100 125 100 Z.R. 100-1000 Z.R. 56} 9(5 904 96J 624 P It IJ I E N VAN EFFECTED, Amsterdam, 14 Augustus. Ntaatsleeninjren. pCt. Bed rag stukken. Netlerlanil. Cert N. W. Sch. 24 f 1000 78 dito dito 3 1000 90J dito dito 34 1000 1014 dito Obi34 1000 1011 OoHlcnriJb. Obi. Mci-Nov. .5 11. 1000 66 dito Jan.-Juli 5 1000 67 dito dito Goud 4 200-1000 Portugal. Ob. Bt. '53/84 .3 100 64J Ituslanri. Obi. Hope 1798/1815 5 f 1000 102 Cert. Ins. 6 S. '55 .5 Z.R. 500 dito 1864 .5 1000 101A Obi. 1877 dito. 5 20-100 100 dito Oost. 2e S. .5 Z.R. 100-1000 56J dito '73 gee. dito. 5 50-100 dito '80 gee. dito. 4 Z.R. 125-625 79^, Obi. 1. 1867/69 ,4 20-100 854 Spanje. O. B. Perp4 Pes. 1000-24000 dito bin. Perpet. .4 Pr. 500—25000 TurUiJe. Gecv. S. D. C. 20-1000 14J Egypte. O. L. 1876 .4 20-100 83J Spoorwegleeningen. pCt. Bedrag stukken. Wederlantl. Ned. Ctr. spw, A. f 250 dito Gest. Obi. 235 784 llongarije. Tbeis. Spw. aand. 5 fl. 200 Italit1. Zuid.-Ital. Sp. O. .3 Lir. 500-5000 6O4 Huslaud. Gr. Sp.-Maats. Aand. 5 Z.R. 125-625 115} ■'reniieleeniilgen. pCt. Bedrag stukken. H'ederlaiiri. Stad Amsterdam 3 f 100 1114 Stad Rotterdam 3 100 Htdgili. Stad Antwerpen 1874 3 fr. 100 dito Brussel 1887. 24 100 Spanje, Stad Madrid 3 100 Rotterdam, 13 Augustus. Bij grooten aanvoer van Tarwe was deze tot 50 cent lager moeilijk te plaatsen. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe f 8,a f 8,40, mindere f 6,80 a f 7,30. Rogge f 6,30 a f 6,80, mindere 5,70 a 6,20. Gerst 5,00 a 5,25. Haver korte 3,25 a 3,90, lange 2,00 a f 3,10. Paardeboonen 5,70 a f 6,00, mindere 5,20 a f 5,60. Dniveboonen f 6,25 a f 7,00 Bruineboonen 11,00 a f 11,25. Witteboonen Waleherscbe f 13,00 a 14,00. Erwten f 7,50 a 7,75, mindere/ 7,00 a f 7,25. Kanariezaad beste f 8,25 a f 8,75, mindere 7,50 a 7,80. Koolzaad 7,50 a /9,60. Eieren /3.10 a f 3,20 per 100 stuks. Aardappelen Zeeuwsche f a f Zeeuwsche Ajuin voor groote f voor kleine f per 50 kilo. 10 Aug. 3 Aug. fr. 18,75 a 19,00 fr. 18,00 a 18,50 Gent. Tarwe, witte 100 k. Id. roode Rogge Gerst u Haver Boekweit, per hect. Duivenboonen Paardenbooneu Koolzaad 100 k. Lijnzaad Kempzaad Iiijnkoeken Koolzaadkoeken Kempzaadkoeken Eieren per 26 stuks 15,00 14)00 16,00 16,00 15,00 24,00 23,00 18)00 13,00 15,50 14)50 25,00 25,00 19)00 16,00 1,80 16,00 17,50 14,50 15,75 17,00 14,00 15,50 16,50 15,50 23,00 25,00 18,00 13,00 19,00 15,00 1,65 Londen, 13 Augustus. Tarwe en Meel stil. Gerst, Haver en Mais vast. KOERS VAN HET G E L I». Belgisch per 100 fr. f 47,45 h f 47,50 Engelsch per 12,03 v 12,074 Op Vrijdag 17 Augustus a. s. hopen onze ge- liefde ouders PLETER FRANCOIS VAN PIENBROEK EN SARA RIEMENS hunne veertigjarige echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen, ier Neuzen. behuwd- en kleinkinderen. Heden overleed na langdurig lijden onze dierbare echtgenoot en vader, de heer J. C. V. II LEES, Bureel—ambtenaar bij den Rijks waterstaat, in den ouderdom van ruim 70 jaar. Ter Neuzen, 12 Augustus 1888. C. C. BLEES-Van Pokljen. J. H. BLEES. P. C. BLEES. Heden overleed na een hevig lijden van slechts enkele uren ons geliefd eenig kind JACOMINA JOHANNA, in den aanminnelijken leeftijd van 2 jaar. Ter Neuzen, 10 Aug. 1888. J. MICHIELSEN. J. MICHIELSEN-Wieland. Voor de vele bewijzen van vriend schap op den 10den dezer ontvangen brengen wij onzen hartelijken dank. H. HOEBf] Sr. N. HOEB£Kools. Zaamslag, 14 Augustus 1888. De ondergeteekende heeft te Grand Rapids Michigan (Vereenigde Staten) een INFORMATIEKANTOOR gesticht ten dienste van personen en den handel. In de voornaamste plaatsen worden agenten door mij aangesteld. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot den Heer agent der Ned. Am. S. V. M. en Red Star Line, te Westkapelle. Grand Rapids Mich. U. S.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1888 | | pagina 3