Landbouwberichten. Gemengde berichten. Telegrafische berichten. RECHTSZAKEN. Ontslageu van rechtsvervolgingA. J. Adr., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van het zonder daartoe gerechtigd te zijn loopen op bezaaid land de kosten ten laste van den staat. d. S. voor het ontbrekende bedrag van f 12,000 aan- gekondigd. Van den uitslag dezer inscbrijving zal het afhangen, of de zaak tot stand zal komen. Zooala bekend is hebben de Prov. Staten de aanvrage om subsidie, groot f 12,000 verworpen; daarvoor komt thans deze leening in de plaats. Naar men verneemt, zoude bij den tegen- woordigen eigenaar van het slot Haamstede, den heer Van der Lek de Clercq te Zierikzee, het plan bestaan dit aloude slot te restaureeren. Iu verband wellicht daarmede zoude er heden (Diusdag) aldaar eene aanbesteding in twee perceelen plaats hebben van het uitvoeren van eenige werken aan ge- noemd slot. Dit groot en fraai slot, gesticht door de am- bachtsheeren van Flaamstede, is gelegen in eene tegen de duinen aanliggende aangename plantage, ter groote van ougeveer 100 gemeten. Het oude slot is in 1525, nadat het 400 jaar het verblijf der edelen geweest was, afgebraud, docli iu het begin van 1600 herbouwd. Bij den publieken verkoop over eenige jaren, door de toenmalige eigenaren, de familie Mogge Muilman te Amsterdam, waren o. a. in de plantage ruim 3000 oude eiken boomen, meest alien kolossale, aanwezig. Misschien nog door onbekendheid, was het aantal gezelschappen gering, dat aan den prijskamp deelnam, want van de maatschappij „St. Pieter" van Philippine waren er 18 eu van Groede en Hoofdplaat elk 3 man aanwezig. Opgewekt en vroolijk werd de strijd om 3 uur's namiddags door de 58 schutters begonnen en eerst om half 8 ure was beslist, wie de overwinnaars waren. De hoogvogel (f 5) viel ten deel aan P. de Jaeger, van IJzendijke, de zijvogels (elk f 2,50) aan Ed. Taelman, van Philippine, en Aug. de Quekelbergh, van Groede. Daar de roos f 2,50 werd toegekend aan hem, die de meeste rozen had geschoten, moest het lot beslissen tusschen de heeren P. C. van Laere en Ch. de Bethuwe van IJzendijkeom zeker te zijn hebben zij den prijs (f 2,50) gedeeld. St. Km is. Tot hoofd der openbare school alhicr is benoemd, de heer P. Risseeuw, onderwijzer te Aardenburg. AS. I|JI1I«I»MII |»I UmilW»m..<lli,njWlWMil IIWIWl .'.JIM 's Oravenhage, 24 Juli Tweede Kamer. Bij het voortgezet debat over de bankwet zijn tal van amendementen verworpen. Alleen dat van den heer Gleichman, om slechts 1/3 van het maatschappelijk itaal met reservefonds in effecten te beleggen, is aangenomen. Morgen voortzetting. po ov TER NEUZEN, 24 Juli 1888. Gisteren morgen zou de provinciale stoomboot ,/de Wester-Schelde" om 6 uur van Vlissingen naar Breskens vertrekken. 't Zij de machine of het roer niet wilden, zooals machinist of stuurman verlangde, de boot geraakte op den berm in de haven vast en wel zoo, dat zij, trots ingeroepeu hulp, nietlos te krijgen was. lntusschen stonden aan de overzij der Schelde de passagiers mopperend te wachten, onbekend met het lot der /Wester- Schelde" die het met de Wester-Schelde nog al eens te kwaad heeft. Eindelijk verscheen de boot, de ,/Energie" n.l., een sleepboot, die met energie de passagiers goed en wel naar Breskens en de aldaar wachtenden naar Vlissingen overbracht. Ge- lukkig was het geen onstuimig weer. De reizigers voor Vlissingen kwamen dus enkel een groot half uur te laat en de passagier voor Ter Neuzen kon, dank zij de welwillendheid der equipage, iu de haven nog juist op de reeds vertrekkende Zelandia in ontvangst genomen worden. Later op den dag verrichtte de /Wester—Schelde" weder haar dienst. Bij de posterijen is benoemd tot brievengaar- der te Westdorpe, J. E. van der Heijden, in plaats van A. van Acker, eervol onlslagen. De heer J. P. Tazelaar, predikant bij de Christelijk Gereformeerde gemeente te Weesp, heeft voor de beroeping naar die gemeente te Bruinisse bedankt. Axel. Naar men verneemt zal de WelEerw. heer C. P. Buijze te Hulst, Zondag 26 Augustus a. s. des voormiddags ten 9 ure bij de Ned. Herv. gemeente alhier bevestigen den WelEerw. heer ds, C. J. L. Ruijsch van Dugteren, te Nieuw Vennep. Deze zal daarop des namiddags ten 2 ure zijne intreerede houden. Koewacht, 20 Juli. Gisterenavond had de aan besteding plaats voor het verbouwen en vergrooten der bijzondere meisjesschool. Daar het werk alleen aan parochianen gegund zou worden, werd uitslui- tend door gemeeutenaren ingeschreven. Voor het timmerwerk door: A. de Dauw voor f 329,79J, Ph. Baart voor 270,30 en Th. de Smet voor f 214,75. Voor het metselwerk door: E. de Bruine voor f 98,50, J. Mosselvelde voor f 95, en Ch. Mannens voor 85,75. Voor het ijzer werk door A. van Eeckhout voor f 50,52£, M. van Nieulande voor f 47,en A. Baas voor 40,92. Aan de laagste inschrijvers werd het werk gegund Overslag, 22 Juli. Voor de vacante betrekking van hoofd der openbare school alhier, waaraau eene jaarwedde van f 700 benevens vrije woning ver- bonden is, hebben zich drie sollicitanten aangemeld. IJ/.euilijke, 22 Juli. Onder begunstiging van prachtig zomerweder, gaf de jeugdige doelmaat- schappij ,/Oefening leert" heden haar eerste prijs- schieting in den fraaien tuin van de herberg //De gouden Leeuw." Deze maatschappij, die hareu leeftijd nog maar bij weken telt, bestaat uit een dertigtal werkende leden en zal voorzeker wegens de flinke opvatting der bestuurders, nog aanzienlijk in ledental toenemen. wenschen," zeide zij aarzelend en verlegen, ffdat deze ontmoeting niet onder dit dak plaats had, Waar mijn vader woont. Halfweg tusschen eu het weiland is eene schuur met een groote plataan dicht bij de muur. Hij kent de plek wel. Zeg hem, dat ik hem daar over een half uur zal spreken Een bitter spottende glimlach, waaraan de majoor vergeefs trachtte eene onverschillige uitdrukking te geven, speelde om zijne lippen, terwijl hij met eene lichte buiging op drogen toon antwoordde//Het is, voor zoover ik mij herinner, de eerste maal in mijn leven, dat mij de regeling eener samenkomst van twee gelieven wordt toevertrouwd. Maar gij kunt er op rekenen, miss Thankful, dat ik mijn best zal doenover een half uur zal de gevangene op de aangewezen plaats zijn." Precies een half uur later passeerde juffer Thank ful in het voorhuis den officier, op haar weg naar het rendez-vous, met haar bleek gelaat half ver- Heden werd voor de arr.—rechtbank te Middel- burg behandeld de zaak tegen de kiudermoordenaTes J. P. (zie ons n°. van 7 Juli 1888). In deze zaak werden 6 getuigen en 2 deskun- digen gehoord. Beklaagde bekende volledig het haar ten laste gelegde. De officier van justitie eischte een jaar gevan- genisstraf. De verdediger, Mr. D. van der Vliet, concludeerde tot verzachtende omstandigheden. A. s. Vrijdag uitspraak. De rechtbank veroordeelde iu de zitting ivan jl. Vrijdag Rozendaal en Ockerse, wegens nbraak eu diefstal bij de weduwe De Roo te Goes, ieder tot 7 jaar gevangeuisstraf. dag KAXTOXGERECHT TE TER NEUZEN. Zitting van 20 Juli 1888. VeroordeeldD. v. Gherbergier te Ter Neuzen, ter zake van het niet sluiten zijner her berg op het bepaalde uurtot eene boete van f 1, subsidiair 1 dag hechtenis. E. A. S., koffiehuishouder te Ter Neuzen, ter zake als vorentot eene boete van f 2, subs. 1 hecht. L. Z., C. H. Rz. J. K., C. J. v. G., alien sloeproeiers, A. J. v. d. V., rivierloods, W. D. d. R., alien te Ter Neuzen, eu J. B., hofmeester, zonder bekende woon- of verblijfplaats, ter zake van het niet verlaten eener herberg op het bepaalde uur ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. A. M. K. en J. N., kantoorbedienden, C. J. B., ontvanger, D. v. d. L. en G. B., officieren, en J. A. J. S. Zingenieur, alien te Ter Neuzen, ter zake als voren ieder tot eene boete van f 3, subs. 1 dag hecht. C. K., schipper, thans te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. A. Ch. S., vrouw van A. D. v. A., te Ter Neuzen, ter zake van het zonder vergunning schenken van sterken drank in het klein tot eene boete van f 15, subs. 7 dagen hecht. J. H., voermansknecht te Ter Neuzen, ter zake van het rijden over een spoorweg zonder daartoe gerechtigd te zijntot eene boete van f 3, subs. 5 dagen hecht. P. d. K., voerman te Kieldrecht (Belgie), ter zake van het laten staan van een trekdier op den openbaren weg, zonder de noodige voorzorgsmaat- regelen tegen het aanrichten van schade te hebben genomentot f 2 boete, subs. 2 dagen hecht. E. N., slager te Bouchaute (Belgie), ter zake van het niet muilkorven van aangespannen honden tot eene boete van f 1, subs. 2 dagen hecht. H. B. Pz., poelier te Selzaete, ter zake als voren tot eene boete van f 1, subs. 2 dagen hecht. J. C. v. W., werkman te Ter Neuzen, ter zake van het in dronkenschap verstoren der openbare ordetot 4 dagen hecht. A. C. v. W., werkman te Ter Neuzen, ter zake als vorentot 3 dagen hecht. J. V., werkman te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij herhaling (3maal ge- pleegd)tot 3maal 21 dagen hecht. en plaatsing iu eene rijkswerkinrichting voor den tijd van 4 maanden. Dezelfde, werkman te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij herhaling (2maal ge- pleegd)tot 2maal 21 dagen hecht. en plaatsing in eene rijkswerkinrichting voor den tijd van 4 maanden. M. 't G., werkman te Axel, ter zake van open- bare dronkenschap; tot 21 dagen hecht. M. H. Wz., werkman te Ter Neuzen, ter zake als vorentot 7 dagen hecht. B. v. K., kleermaker te Ter Neuzen, ter zake als voren; tot 3 dagen hecht. F. D., winkelier te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschaptot eene boete van f 3, subs. 2 dagen hecht. Ch. v. K., kleermaker te Ter Neuzen, ter zake als vorentot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. D. W. C. d. J., werkman te Ter Neuzen, ter zake als vorenrot eene boete van f 1, subs. 2 dagen hecht. J. S., werkman te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van f 2, subs. 3 dagen hecht. P. E. v. K., werkman te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van f 1, subs. 2 dagen hecht. D. K., gepensioneerd rivierloods te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. A. v. H., werkman te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van f 1, subs. 2 dagen hecht. E. C., visscher te Bouchaute (Belgie), ter zake van het rapen van schelpvisch aan den voet van een waterkeerenden polderdijktot eene boete van 1, subs. 2 dagen hecht. J. B. d. R., visscher te Bouchaute (Belgie), ter zake als vorentot eene boete van f 1, subs. 2 dagen hecht. E. H. Rz., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. N. O., te Ter Neuzen, ter zake als vorentot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. A. E. v. E., te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van /2, subs. 3 dagen hecht. J. B. R., visscher te Philippine, ter zake van het rapen van zeewier van de steenglooiing van een waterkeerenden polderdijktot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. A. T. S.Az., te Philippine, ter zake van het zonder consent bevisschen van een Zeeuwschen stroom tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. C. v. V., werkman te Watervliet (Belgie), ter zake als vorentot eene boete van f 1, subs. 2 dagen hecht. E. E. en E. V., beiden te Watervliet (Belgie), ter zake als voren ieder tot eene boete van f 1, subs. 2 dagen hecht. P. T. en M. T., beiden te Bassevelde (Belgie), ter zake als vorenieder tot eene boete van f 1, subs. 2 dagen hecht. T. H. en M. H., werklieden te Selzaete (Belgie), ter zake als vorenieder tot eene boete van f I, subs. 2 dagen hecht. E. B., te Assenede (Belgie), ter zake als voren tot eene boete van f 1, subs. 2 dagen hecht. B. B., te Bassevelde (Belgie), ter zake als voren tot eene boete van f 1, subs. 2 dagen hecht. L. D., te Bassevelde (Belgie), ter zake als voren; borgen onder eene kap. Nog een uur later kwam Cesar bij den majoor met de boodschap, dat miss Thankful hem gaarne zou spreken. Toen hij daarop de huiskamer binnentrad, schrikte hij niet weinig, daar hij haar bleek en onbewegelijk op de canape zag liggen; maar nauwelijks was de deur achter hem gesloten of zij sprong op en trad hem tegemoet. „Ik weet niet," zoo begon zij langzaam, »ofhet u bekend is, dat de man, dien ik zooeven vaarwel gezegd heb, gedurende het laatste jaar mijn ver- loofde was, dat ik stellig meende hem lief te hebben, en dat ik zeker ben hem trouw geweest te zijn. Mocht gij het dusverre niet hebben geweten, dan zeg ik het u thans; want er zal een tijd komen, dat gij het gedeeltelijk van de lippen van auderen zoudt vernemen, en ik heb liever dat gij de geheele waarheid hoort uit mijn eigen mond. Die man is valscb en ontrouw jegens mij geweest, en heeft twee mijner vrienden als spiounen aangeklaagd. (Wordt vervolgd.) tot eene boete van f 1, subs. 2 dagen hecht. E. v. A., te Bassevelde (Belgie), ter zake als voren; tot eene boete van f 1, subs. 2 dagen hecht. Ch. L. T., te Bassevelde (Belgie), ter zake als vorentot eene boete van f 1, subs. 2 dagen hecht. L. K., te Bassevelde (Belgie), ter zake als voren; tot eene boete van f 1, subs. 2 dagen hecht. R. d. G., te Philippine, ter zake als voren; tot eene boete van 1, subs. 2 dagen hecht. P. R., te Philippine, ter zake als vorentot eene boete van f 1, subs. 2 dagen hecht. V. D., zonder beroep te Bassevelde (Belgie), ter zake als vorentot eene boete van f 1, subs. 2 dagen hecht. P. N., zonder zake als voren 2 dagen hecht. E. B., visscher te Bouchaute (Belgie), ter zake van het bij het bevisschen van een Zeeuwschen stroom niet op de eerste aanvrage vertoonen van consent aan een met het toezicht op de visscherij in dien stroom belasten ambtenaartot eene boete van o ,50, subs. 1 dag hecht. J. P., visscher te Bouchaute (Belgie), ter zake als vorentot eene boete van f 0,50subs. 1 dag hecht. beroep te Bassevelde (Belgie), ter tot eene boete van 1, subs. Gedurende de verledene week was de midden- prijs van het vette vee op de voornaamste markten van Belgie als volgt: Ossen fr. 0,71 tot fr. 1,03; stieren, koeien en runderen fr. 0,53 tot fr. 0,83; alles berekend per kilo levend gewicht. Kalveren fr. 0,65 tot fr. 1,10vette varkens fr. 0,85 tot fr. 0,95. Voor vlas werd per 3 kilo besteedte Aalst fr. 3,40 tot fr. 4,00Mechelen fr. Ware- gem fr. 3,42 tot fr. 4,20Thielt fr. 4,50Deinze Ir. 3,50 tot fr. 4,50 St. Nicolaas fr. 3,82 en te Brugge fr. 4,80. Uit IJsselmonde meldt men Het te veld staande vlas in het Noorden en Zuiden van Nederland is meest verkocht. Op enkele uitzonderingen na, zijn de besteede prijzen veel te hoog, gerekend naar de prijzen van het handelsvlas thans zijn. De vlasboeren van dit eiland hebben echter op verschillende plaatsen groote inkoopen gedaan. Op 31 December jl. waren te Schiedam 362 branderijen, benevens 4 stoombranderijen, 27 distil- leerderijen en 1 alcoholfabriek. Naar het buitenland werden 57,924 hectoliter gedistilleerd uitgevoerd, tegen 48,734 hectoliter iu 1886. Naar Engeland werden uitgevoerd 56,207,97 kilo gistde uitkomsten der jeneverstokerijen, alsmede die van den gisthandel, waren het vorige jaar zeer onbevredigend. Men schrijft uit Ilarlingen Een koopman, wiens naam in den laatsten tijd nog al eens is genoemd, heeft het volgende zonder- linge geval gehad. Eene nog al belangrijke com- missie in manufacturen door eene fabriek in Tilburg wordt ten uitvoer gelegd, de baal goederen gereed gemaakt en de factuur afgezonden. Al spoedig hierop komt van hier aan de Tilburgsche lirrna het bericht, dat de baal manufacturen goed geconditio- neerd is overgekomen, maar dat van n°. zus zooveel meter te weinig is en n°. zoo niet aan het staal voldoet, zoodat de ontvanger van het goed zoo vrij zal zijn, een bedrag van idem dat te korten. Is de fabrikant daarmede tevreden, dan kan hij den wissel maar tot het gestelde bedrag afgeven, zoo niet, dan komt de baal terug. De fabrikant verwonderde zich over twee zaken over de reclame en over de expedite aankomst er van. Hij schuift een telegrammetje naar het noorden langs de lijn en achterhaalt daarmede de baal nog te Zwolle, geeft last tot aanhouding en retour en informeert nu zijn braven klant, dat hij in den voorslag genoegen neemt en dus op den bepaalden tijd den wissel tot het genoemde bedrag zal afgeven. Wie nu bedrogen uitkwam en in de pijn zat, laat zich denken. De brief doet nog nut. Te Elshout werd dezer dagen de dochter van een landbouwer door een der koeien, die zij moest melken, in de weide aangevallen. Het woedeude dier stiet haar een der horens in den mond en scheurde de wang tot onder het oog. Het meisje viel in een sloot, nog altijd achter- volgd door het dier, dat met de voorpooten op haar toesprong, juist toen twee menschen die in den omtrek werkende waren, kwamen toegesneld en het geluk hadden de ongelukkige van de verdere ver- volging van een anders wissen dood te redden. Zij werd huiswaarts gebracht en verkeert in smart- vollen toestand. Donderdagavond is te Amsterdam uit de Hobbemakade het lijk eener jonge vrouw opgehaald. Het Nieuws deelt daaromtrent het volgende raede //Van ooggetuigen en anderen vernamen wij, dat in den avond van Donderdag omstreeks elf uur, op het terrein achter het Rijksmuseum, aan den kant van de Ruysdaelkade, aanhoudend en dringendhulpgeroep weerklonk. Persouen, op de Ruysdaelkade aan wezig, poogden zich toegang tot het afgesloten terrein te verschaffen, en slaagden daarin eerst na de schutting gedeeltelijk verbrijzeld te hebben. In het water zoekende, vonden zij, met inmiddels van de andere zijde toegeschoten hulp, het lichaam eener vrouw, wier kleeding van zekeren welstand getuigde. Het gelaat was gedeeltelijk verwrongen. Niet ver van die plaats werd een wandelstok ge- vonden. Verdere onderzoekingen in het water, zoo wel dien avond als Vrijdagochtend, hebben geen gevolg gehad." In mogelijk verband met deze gebeurtenis is aan de politie medegedeeld, dat Donderdag om streeks half acht op het terreirf gezien werd een in leveudige woordenwisseling gewikkeld jeugdig paar waarvan de man met eenen stok allerlei gesticulaties maakte. Na eenigen tijd scheidde de vrouw of het meisje zich van hem af en verwijderde zich in de richting van de tribune, waarheen de man haar volgde. Uit het door de Arasterdamsche politie ingesteld onderzoek is gebleken, dat de opgehaalde jonge vrouw Cato Zijlstra was genaamd en woonachtig was in de Gerard-Doustraat. Zij leefde buiten echt met een diamantslijper, aan de Achtergracht woonachtig, en zoo het schijnt, was den vorigen Zondag tusschen hen oneenigheid ontstaan. Die diamantslijper wordt sedert Donderdag uit zijne woning vermist. T Schijnt dat zich tegenwoordig allerlei vreemde en daaronder zeer gevaarlijke visschen in de Noordzee bevinden. Nabij Terschelling is in de vorige week een zeer groote roofvisch gevangen, met den kop van een haai, zware vleeschvinnen, T lichaan van een grooten zeeduivel en een langen, vleezigen, ronden staart met platliggende staartviu In den bek en het lichaam zitten platen met tanden gewapend en op het lichaam zit eene rij vrij lange en stevige stekels. 't Dier was dood toen men het aan den wal had, anders was het opgezonden naar Amsterdam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1888 | | pagina 2