Rekening en Verantwsording. tor Tcrmiaierini van Mjjt in het epenbaar verkoopen Omtrent 6 hektaren welgewassen GERST. 4 hektaren Winterprsl, Zamergerst en Rogge. 5 I 3 hektaren iintergerst. GELD 7 OPENBARE VERKOOPING Handelsberichten. Advertentien. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. ROGGE, Openbare Verkooping. 2 hektaren Erwten, 30 hektaren schoone Gerst, 3 hektaren ROGGE, 4 dito GERST en 3 dito ERWTEN, 31/1 hektare HRWTEN. aanbesteed: Dagelijks verkrijgbaar Heele en gedeelten van Loten en klassikale Loten Toen Koning Oscar van Zweden de tentoon- J stelling te Kopenhagen bezochfc, aprak bij in de Zweedsche afdeeling natuurlijk Zweedsch, raaar in de Noorsche sprak hij ook Noorsch en in de Deensche Deensch. In de Russische afdeeling ge- komen, verbaasde hij de Russen, toen hij in het Russisch naar den prijs van verschillende voorwerpen vroeg. In de Eransche afdeeling sprak hij Eransch, in de Engelsche Engelsch en in de Italiaansche Italiaansch. De sprinkhanenplaag in Algerie duurt nog steeds voort. Zestigduizend arbeiders en 2000 soldaten zijn reeds geruimen tijd aan het werk, om de dieren te verdelgen. Maar al hunne moeite is vruchteloos. Er komen steeds nieuwe zwermen bij. Ilet land van Setiff tot de grenzen van Toner wordt geheel verwoest. Men heeft maar al te veel grond om te vreezen voor hongersnood en pest in het volgende jaar. Frankrijk is op den len Juli van een groot aantal beruchte misdadigers voor langen tijd ver- lost. Het transportvaartuig ,/FOrne" lichtte het anker te Toulon met 260 misdadigers aan boord, die naar eene strafkolonie werden gebracht. Van deze zijn er 66 veroordeeld tot levenslangen dwangarbeid. Onder deze 63 veroordeelden zijn er 15, die eerst ter dood veroordeeld waren, doch wier vonnis in verbanning is veranderd. De jougste der veroordeelden is 17 jaren oud en is wegens moord tot 15jarigen dwangarbeid veroordeeld. De oudste telt 57 jaren en werd tot 20jarigen dwang arbeid veroordeeld. Een zekere Jean Caveilhes, die twaalf jaren in de strafkolonie moet blijven, was vroeger een zeer geacht notaris, die wegens het vervalschen van gewichtige stukken gedeporteerd wordt. De misdadigerskolonie op het schip telt 46 zeer gevaarlijke individu's, die geboeid, in ge- traliede cellen de overtocht medemaken. „Gevraagd 10,000 levende vlooien Deze zonderlinge advertentie kwam dezer dagen in een Engelsch weekblad voor. Men meende eerst aan een grap te moeten den ken, maar een der lezers, wat nieuwsgierig uitgevallen, deed een onderzoek naar den inzender der annonce en deze bleek een vlooientemmer van beroep te zijn. De man deelde eenige bijzonderheden uit zijn vlooien-studie mede. Naar het schijnt is op elk duizendtal dezer insecten hoogstens een voor onderricht vatbaar. Het ver- eischt drie maanden een vlooi te dresseeren, welke dan, ondanks de zorgvuldigste verpleging, niet langer leeft dan een jaar. Hoe deze eene uit de duizend exemplaren wordt gekozen en wat met de negen- honderd negen en negentig anderen gebeurt, werd niet verteld. In de nabuurschap der viooien-academie blijkt geen schaarschte aan pulex irritaus te hebben geheerscht, want binnen korten tijd waren 3000 exemplaren voorhanden, welke met een shilling de dertig stuks werden betaald. Een microcephaal, een roan met een te klein hoofd, 18 jaren oud, uit Gallicie, is te Weenen aangekomen en onder toezicht gesteld van professor Nothnagel. Het hoofd van den jongen man is buitengewoon klein, zijdelings plat en naar den kruin in een punt uitloopend. De ongelukkige is idioot maar bezit een groote nabootsingsgave en herhaalt gemakkelijk de woorden, die hem worden voorgezegd. Hij is dol op poppen en ander speel- goed. Toen de hoogleeraar hem den volgenden dag aan zijne hoorders op zijne college liet zien, wees hij er op, dat de man in voorkomen en gewoonten veel had van een aap, maar zich door zijn spraak- vermogen van dit dier onderscheidt. Door het coroite voor het feest te Ant werpen, ter herinnering van den afkoop van den Schelde- tol, is aan de dagbladen de volgende korte inhoud van het programraa der feestelijkheden medegedeeld Den 14en Aug. 's morgens zullen de open bare ge- bouwen, de schepen in de haven en de bijzondere huizen bevlagd zijn. 's Avonds zal het feest aan- vangen met kanongeschut, klokgelui en beiaardspel, die de bevolking zullen oproepen, om naar de reede te komen. Daar zullen reeds op de Schelde vrije bewegingen plaats hebben van allerhande vaartuigen. Ten 8 ure zal de vlottende Kronenburgtoren zijne 12,000 lampions outsteken en het sein der ver- lichting geven. Onmiddellijk daarna zal het orchest op den Kronenburgtoren in een korf 10 meter boven het watervlak het muziekgedeelte openen. Terwijl de vrije vaartbewegingen plaats hebben, zal de sehepanstoet zich gereed maken en ten 9 ure bij hooge tij voor de stad aankomen. WanHeer de stoet voorbij is, zullen de vrije vaartbewegingen hernomen worden, terwijl twee eerste vuurwerken worden afgestoken. Rond 9| ure zal de stoet terugkomen van Austruweel, waarna ten half elf ure het groot vuurwerk zal plaats hebben. De Keizerin-moeder Victoria heeft een aan- zienlijke partij kostbare wijnen, waarvan een deel 50 Mark per flesch gekost heeft en die in den laatsten tijd tot versterking van den zieken Vorst waren aangekocht, aan de Berlijnsche gasthuizen ten geschenke gegeven. De Keizerin zeide, niet de gedachte te kunnen verdragen, dat deze wijnen ooit bij een vroolijk feestmaal op tafel zouden komen, nadat zij hunne bestemming, Keizer Fre- derik te verkwikken, niet hadden mogen vervullen. Weer zijn in de laatste dagen over het Noorder-departement zware onweders losgebroken; zware hagelvlagen hebben de oogsten grootendeels verwoest. Boomen werden uitgerukt, velden overstroomd en de hooioogst is totaal verloren. Vele telegraafpalen zijn door den bliksem omver- geslagen. Op verscheiden plaatsen is ook brand ontstaan, onder anderen in de suikerij-fabriek van Saint-Olle, bij Kamerrijk, die totaal vernield werd. De schade beloopt raeer dan 100,000 fr. Zaterdagavond woedde ook over Abscon en omstreken een groot onweer. Zekere Charles Rigaut, die van het veld terugkeerde, bleef onder een windmolen schuilende molen werd door den bliksem getroffen en de man was dood. Te Plymouth arriveerde op 8 Juli de En gelsche stoomboot Kaikoura, van Nieuw-Zeeland naar Londen bestemd, met 16,289 bevroren ge- slachte schapen aan boord, hebbende de reis vol- bracht in ruim 37 dagen, de snelste welke tot heden werd gedaan. I N G E Z O N D E N STURK E N. Mijnheer de Redacteur Reeds meermalen is er in uw geeerd blad sprake geweest van de verregaande oneenigheid tusschen eenige Koewachtenaars van het Hollandsch en het Belgisch gedeelte, en van de jammerlijke gevolgen waartoe die sedert een paar jaren onophoudelijk aanleiding geeft. Zondag jl. heeft er alweer in de Beukendreve (een gehucht op 't Belgische gedeelte gelegen) eene van die woeste gevechten tusschen beide partijen plaats gehad zooals matrozen, boerenknechts en dergelijken er alleen leveren kunnen en die, helaas, maar al te veel getuigen hoe achterlijk het hier nog met de beschaving gesteld is. Gelijk altijd was het de beruchte voorvechter F. M., een soort van Herculus, welks verstandelijke vermogens weinig in verhouding staan met zijue physieke krachten, die zich hierbij het meest onderscheidde. Dooden zijn er bij toeval niet gebleven ofschoon alles wat voor de hand viel, pintglazen, steenen en knuppels, gebruikt werd. Wanneer ieder deftig mensch vraagt het zich sedert lang, maar te vergeefs af wanneer toch zullen zij wien het aangaat er eens voor goed aan denkeu om aan die walchelijke tooneelen paal en perk te stellen, waarvan ook niet zelden vreedzame en rustige lieden het slachtoffer zijn? Zullen er eerst doodslagen moeten gebeuren? Koewacht, 11 Juli 1888. EEN GEABONNEERDE. Z E E T IJ D I N G E N. Van 10 tot en met 12 Juli zijn in deze haven binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 10 Juli. Eng. stoomb. Isle of Cyprus, kap. Pettersson, van Bilbao met menerie. Spaansche stoomb. Lequetio, kap. Anduiza, van Bilbao met menerie. 11 Juli. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, van Middlesbro met ruw ijzer. Noorsche bark La Plata, kap. Johannessen, van Pensacola met hout. Noorsche bark Amaranth, kap. Berntzen, van Sundsvall met hout. 12 Juli. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Namare, van Londen met stukg. Van 10 tot en met 12 Juli zijn uit deze haven vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen: 11 Juli. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Walker, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Thames, kap. Johnson, naar Antwerpen ledig. Portugeesche stoomb. John Albert, kap. Knutsen, naar Ant werpen ledig. 12 Juli. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, naar Middlesbro ledig. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Gent 10 Juli. Duitsche stoomb. Mereo, kap. Nissen, van Riga met hout. 12 Juli. Eng. stoomb. Azalea, kap. Fiffe, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Aire, kap. Woodhead, van Goole met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken komende van Gent 10 Juli. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Giles, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Forest Queen, kap Small, naar Goole met stukg. 11 Juli. Eng. stoomb. Galatea, kap. Luraley, naar Londen met stukg. Russische driem. schooner Austra, kap. Prinz, naar Elseneur met ballast. Zweedsche schooner Johanna Mathilda, kap. Baek, naar Memel met phosphate. 12 Juli. Eng. stoomb. Avocet, kap. Stubbs, naar Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Calder, kap. King, naar Goole met stukg. Van 10 tot en met 12 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 25 binnenvaartuigen op en 12 afgeschut. Dordrecht, 12 Juli. K II E It S VAN HET GELD. 47,45 h 47,50 12,03 12,04* Belgisch per 100 fr. Engelsch per Voorspoedig bevallen van een t! in ken jOUgeU A. M. DEN HOLLANDER-Walraven. Amsterdam, 12 Juli 1888. Hartelljk clank voor de belangstel- ling bij het overlijden onzer waarde moeder en behuwdmoeder Mej. de wed. H. A. SCHEFFER geb. Hercules. Uit aller naam, J. GOETGELUK. Ter Neuzen, 13 Juli 1888. Bij mijn vertrek naar Transvaal roep ik al mijnen vrienden en bekenden een hartelijk vaarwel toe. MARTINUS RIBBENS. Ter Neuzen, 14 Juli 1888. De schuldeischers in het faillissement van LUITJEN ZANDSTRA, winkelier en sloeproeier, wonende te Ter Neuzen, worden opgeroepen om op Zaterdag 21 Juli 1888, des voormiddags ten tien uur, in een der lokalen van het Gerechtsge- bouw te Middelburg de rekening en verant- woording aan te hooren, welke door den Curator in dat faillissement ten overslaan van den Edel Achtbaren Heer Rechter Commissaris zal worden afgelegd. De Curator in het faillissement voornoemd, A. C. A. JACOBSE BOUDEWIJNSE. In het laatst uitgegeven N°. van De Scheldebode, werd onderge- teekende candidaat gesteld, bij de verkiezing van een lid voor den gemeenteraad op Dinsdag a. s., waarvoor hij echter ditmaal niet wenscht in aan- merking te komen. Intusschen dank aan hen die ondergeteekende hun vertrouwen schonken. J. V. OOLE. Sas van Gent, 13 Juli 1888. 3 H I De Notaris P. Dreg mans, te Axel, zal ten verzoeke van ANTONIA DE WINNE, eerder wede van J. B. van Hove, thans van Constant van de Vijver, landbouwster te Koewacht, op Dinsdag 31 Juli 1888, des namiddags 2 ure, verkoopen Unit rent 1* hektare welgewassen GERST, 1 ROGGE, TARWE, HAVER, r AARDAPPELE.V, BETTE RAVEN en braarpeEv, alles wassende op een kavel land, gelegen in den polder Beoosten en Bewestenblij, ge- meente Koewachttegen de zoogenaamde Olmen dreef, alwaar te vergaderen. De Notaris P. Dregrnans, te Axel, zal ten verzoeke van L. LAMAITRE, slager aldaar, op Zaterdag 21 Juli 1888, des namiddags 1 ure, verkoopen OMTRENT 1* HEKTARE wassende op zijn land, in den Noordpolder, nabij Axel. Verdeeld in 4 koopen. De Notarissen Fercken, te Ter Neu zen, en Dregmans, te Axel, zullen ten verzoeke van de erven FRANS BUIJZE, te Hoek, op Haandag, 16 Juli 1888, des namid dags te 1 uur, 5 hectaren Tarwe, 2V2 Erwten, IV2 Haver, 2 Ylas, 2 Aardappelen, V2 Peen en het Gras der vlieten en het Hooi der kanten. Alles wassende op de landen der hofstede in den Lovenpolder, gemeente Hoek, bewoond door P. Buijze, alwaar te vergaderen. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten ver zoeke van P. A. BOENNE, landbouwer, thans wonende te IJzendijke, op Dunderdag 26 Juli 1888, des namiddags 2 ure, verkoopen: wassende op landen, behoorende bij de hof stede laatst bij hem bewoond geweest, nabij de Drie Schouwen, gemeente Axel. VERGAKRTPOLDER. De Notaris C. J. A. Fercken, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van den heer J. VAN NIEU- WENHUIJZEN, koopman te Selzaete, en mede- eigenaren, op Donderdng den 1ft Juli 1888, des namiddags ten 3 ure, in het openbaar verkoopen: in den Vergaertpolder, gemeente Philippine. Te vergaderen bij A. Perdaen, vlak tegen den dijk van gezegden polder. De Notaris C. J. A. Fercken, te Ter Neuzen, zal in het openbaar verkoopen: IOp Woensdag den 18 Juli 1888, des na- middags ten 1 ure precies, ten verzoeke van a. het Bestuur der Burger Godshuizeu van Gent alles in den Van Lijndenpolder, gemeente Boschkapelle. Te vergaderen aan het paviljoen in gezegden polder. b. den heer Graaf W. A. VAN LIJNDEN, groudeigenaar te Koudekerke: wassende op zijn kavel in denzelfden polder, gemeente Boschkapelle. •1 Op Donderdag den 1ft Juli 1888, des voormiddags ten 10 ure, in denzelfden polder, gemeente Zaamslag a. op land van den heer Vink b. op land, gelabeurd door Adriaan Scheele en gelegen tegen aan het Poontje c. op land van den heer Sturm Te vergaderen aan eerstgemelden kavel tegen den dijk van den polder Willem III. d. op land van den heer J. LEUNIS Op Zaterdag 14 Juli 1888, des avonds ten 8 ure, zal in het Hotel Nieuw Koffiehuis bij den heer J. A. Donze, te Ter Neuzen, voor rekening van den heer P. A. VAN DE VELDE, aannemer aldaar, worden Het bouwen van een MAGAZIJN op het Zandplein te Ter Neuzen. Bestek ligt van af heden in genoerad Hotel ter inzage. Inlichtingen worden gegeven door J. SCHEELE Dz., bouwkundige te Ter Neuzen. voor de 328'te STAATSLOTERIJ waarvan de trek king begint op 23 Juli a. s. bij J. K. VINE, Debitant te Axel. te bekomen als eerste hypotheek op HUIZEN of LANDERIJEN. AdresTer Neuzensche Courant. Letter X. Tarwe ging met meer handel tot ruim vorige prijzen van de hand. Pnike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe f 6,90 a f 7,20 minderc f 6,00 a f 6,20. Rogge Zeeuwsche en Vlaamsche 5,30 a 5,70. Gerst Zeeuwsche en Vlaamsche winter f 4,40 a 4,80, Overmaasche 4,30 a 4.50, Zeeuwsche en Vlaamsche zomer f 4,40 a f 4,90. Haver dunne f 3,00 a f 3,50. Paardeboonen 5,50 a f 6,00. Duiveboonen f 6,00 a f 6,50. Witteboonen f 12,00 a f 14,50. Bruineboonen f 8,00 a f 10,00. Erwten f 6,80 a f 7,20. Voeder f 6,20 a 6,50. Koolzaad f 9,25 a f 9,50. Lijnzaad zaai f 9,00 a 9,50. i 4 1 IN DEN m m; villi iu.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1888 | | pagina 3