Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch- Vlaanderen. HerzleniBE ier lelastbare optaist No. 2414. YVoensdag 4 Juli 1888. 28e Jaargang. OMGEBOUWDE EIGEMDOMMEH. iify I ri THANKFUL BLOSSOM. Binnenland. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,—. Franco per post: Voor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,32*. Men abonneert zicb bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Bneven- bushouders. ADVERTENTlEN: Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elken regel meer /0,10. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Men kan zich abonneeren tot het plaatsen van 500 regels en meer per jaartot veel verminderden prijs. llit bind verschljnt Dlusda,- en Vrljjdngnvoud blj den Hltgever P. J. YAW PE A M P E te Ter Keazcn. Kadastrale gemeente Sas van Gent. De Burgemeester van SAS VAN GEN1, Gelet op art. 25 in verband met art. 19 en bet laatste lid van art. 33 der wet van den 25 April 1879 (Staatsblad n°. 89) Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat eene opgaaf van de ongebouwde eigendommen en van de° daarvoor bepaalde belastbare opbrengst, onder bijvoeging van de kadastrale leggers en plans, beden op de secretarie der gemeente, gedurende dertig dagen, voor een ieder ter inzage is nedergelegd dat ieder die meent, dat voor zijn eigendom eene belastbare opbrengst is bepaald, welke niet in verhouding staat tot die der eigendommen, blijkens die opgaaf als tijpen geschat, de gronden van zijn bezwaar zelf of door een gemacbtigde kan mededeelen aan de afdeeling der Commissie, in een ongezegeld bezwaarschrift, hetwelk onder bijvoe ging van de kennisgeving, portvrij binnen dertig dagen na heden moet worden bezorgd bij den ondergeteekende, die daarvoor een gedagteekend ontvangbewijs geeft; dat ieder die meent, dat zijn gescbat eigendom krachtens art. 1 van bovengenoemde wet van de herziening had rnoeten zijn uitgezonderd, binnen gelijken termijn zelf of door een gemacbtigde in een aan Gedeputeerde Staten gericht oilgezegeld verzoekscbrift vernietiging der scbatting kan vragen dat verzoekscbriften waarbij bezwaren worden ingebracbt tegen de berekening van bet bedrag per bektare wegens aftrek voor polderlasten, op oilge zegeld papier geschreven, binnen gelijken termijn, portvrij behooren te worden bezorgd bij den Voor- zitter der Commissie, den heer F. ERMERINS, te JMiddelburg, die daarvoor een gedagteekend ontvangbewijs geeft dat bezwaarschriften en verzoekscbriften niet ingezonden op de wijze of binnen den ter mijn hierboven bepaald, naar de wet buiten behandeling blijven. Te Sas van Gent, den 4 Juli 1888. De Burgemeester voornoemd, L. STEVENS. I?olitieli Overzicht. In de troonrede bij de opening van den Prui sischen Landdag heeft Koning Wilbelm II de grondwet bezworen en beloofd voor de rechten van volk en kroon te zullen wakenhij beloofde alle geloofsbelijdenissen bescberming, gaf zijne FEUILLETON. (Naar Bret Harte.) 12) Nauwelijks waren deze woorden over bare waar- heidlievende lippen gekomenof zij zou liaar leven hebben willen geveu om ze ongesproken te maken. Want tot hare verbazing barstte kolonel Hamilton in een bartelijk gelacb uit, en de dames waren op het punt naderbij te treden, docb werden door een wenk van den voor het overige nog steeds onbewegelijken generaal terug gehouden. »Het is mogelijk, miss Thankful", hervatte hij zonder het minste teeken van verrassing, dat ,/al thans een van deze heeren ons bekend is, en dat uwe onderstelling juist is. "Wees in elk geval ver- zekerd, dat wij het nauwkeurigste onderzoek zullen instellen en dat dit in de eerste plaats uwen vader ten goede zal komen." #Ik dank uwe Excellence," antwoordde Thankful nog steeds blozende over hare voorbarige openhar- tigheid, terwijl zij verlegen naar de deur gingvik zal nu moeten vertrekkenhet is al laat en ik ben nog ver van liuis." Doch tot hare ver wondering trad Washington naar haar toe, nam op nieuw hare hand en sprak fflet een vriendelijken glimlach tevredenheid te kennen met de wetgeving op Ferkelijk—politiek gebied en betreurde den toestand in Silezie door de overstroomingen veroorzaakt. Ontheffing van belasting werd de minvermogende gemeenten toegezegd en nadat de jonge vorst met de woorden van Friedrich den Grooten//De Koning is de eerste dienaar van den Staat", zijne rede eindigde, klonken de „Hoch sdoor de zalen. Von Bismarck werd de Koninklijke hand toegestoken, welke beleefdheid op dezelfde wijze door den kanselier werd beantwoord als bij de opening van den rijksdag. De Koningin en de Prinsessen woouden de plechtigheid bij, het Heeren- luis en het Huis der afgevaardigden waren talrijk vertegenwoordigd. Later werd niet vergeten in beide Huizen den overleden Keizer te gedeuken, de respectievelijke voorzitters werden herbenoemd en belast met het maken van een concept aut- woord op de troonrede, waarvan men den inhoud wel raden kan. De Keizerin heeft een condoleance-bezoek van den president des rijksdags ontvangen en de Keizer ontving het adres van antwoordwaarvoor de vorstelijke personen hunnen dank betuigden. De jonge Keizer kon niet nalaten nog even terug te komen op het besluit van den Rijksdag van 6 Februari (de legerwet), welke zitting door hem was bijgewoond, en verklaarde, dat zijn grootvader hem omarmde en kuste, toen hij als eerste bode hem het bericht bracht van dat besluit. Uit Metz wordt gemeld, dat er zeer te klagen valt over de paswet in de Rijkslandeu, omdat zij materieele en zedelijke schade aanbrengt. Een 18jarig meisje, dat sinds zes maanden in Frankrijk vertoefde en opgeroepen werd om aan het doodbed barer moeder te verschijnen, mocht de grenzen niet overschrijden, omdat zij geen pas had, ofschoon zij knielend den politie-commissaris smeekte om door- gelaten te worden. Dagelijks worden personen aan- gehouden. Als Bismarck de Rijkslanden op die wijze wil germaniseeren, dan slaat de slimmert hier den bal mis. De Nederlandsche pers is over het algemeen meer iugenomen met het karakter van Keizer Friedrich, dan met dat des jougen Keizers en dat kan de „Koln. Zeit." niet op. Het blad is vooral geraakt over de meegedeelde geschiedenis van mevrouw Waldersee. De Keizer van Oostenrijk heeft een diner ge- geven aan de leden der delegatie, waarbij hij de hoop heeft uitgesproken, dat de vrede noch in Europa, noch in het Oosten verstoord zal worden. Toch zijn in Oostenrijk en Hongarije groote cre- dieten voor 't leger toegestaan, waarover Tisza zijn vreugde te kennen gaf, omdat Europa in „onze- keren" toestand verkeert. Of 't woord van Frans Joseph nu rijmt met dat van Kolman Tisza, dat moeten de lezers maar beoordeelen. //Al ware't alleen om deze redeu, mistress Tankful Blossom, zoo moet gij van nacht onze gast zijn Wij houden nog altijd onze Virginische gastvrijheid in eere en zijn tiranniek genoeg om die aan vreem- den op te dringen, al kunnen wij hun ook niet veel afleiding of vermaak verschaffen. Lady Washing ton zal niet toestaan dat miss Blossom zoo spoedig haar dak verlaat, voor zij eene hartversterkiug en een welgemeende raad van haar heeft aangenomen." ,/Ik hoop, dat miss Thankful Blossom voor dezen nacht onze geringe gastvrijheid zal willen aannemeu," zeide lady Washington met een stijve buiging, wen ons daardoor het bewijs geven, dat zij overtuigd is van onzen wensch, haar zooveel wij kunnen van dienst te zijn. Thankful stond nog besluiteloos bij de deur. Doch een oogenblik daarna werden een paar jeug- dige armen om haar middel geslagen; de jongste der beide dames keek haar, met even bruine en oprechte oogen als de hare, in 't gelaat en zeide //Lieve miss Thankful, vergun mij, al ben ik zelf maar de gast lady Washington, dat ik haar verzoek ondersteun. Ik ben miss Schuyler van Albany, en u zeer genegen, zooals kolonel Hamilton zal willen getuigen, ingeval uw goed hart nog zulk een getuigenis noodig heeft. Geloof mij, ik neem oprecht deel in uw lot, en hoop dat gij mij nog heden gelegenheid zult geven, het u te bewijzen Gij zult blijven, dat weet ik, en wel op mijne kamer, en wij zullen de heele geschiedenis der trouweloos Uit Weenen wordt gemeld, dat het beroep van den bekeuden anti-semitischen afgevaardigde Schoe- nerer door het hof van cassatie is verworpen. Men lerinnere zich, dat hij 4 maanden gevangenis en verlies van adeldom op zich had, wegens den aanslag op de redacteuren van het Neue Wiener Tageblatt gepleegd. Eenige houderden wachtten hem af voor het hof, waaronder ultra-germaansch gezinde stu- denten met korenbloemen in de knoopsgaten. De politie te paard ontruimde het plein en dreef de sameuscholingen uiteen, waarbij verzet werd ge pleegd en arrestatien plaats hadden. De zaak Schoenerer krijgt grooter beteekenis dan men dacht. Nog van een vonnis moeten wij gewag maken; 't is dat van majoor Popoff, dat door Ferdinand is onderteekend. Een telegram echter deelt rnede, dat de majoor begenadigd is en zelfs den majoors- rang heeft terugbekomen. Van daar misschien de opheffing van de Bulgaarsche ministerieele crisis. Eene gewichtige zaak is hiermee van de rol. Een tweetal avouden is in het Engelsche Lager- huis besteed aan een beraadslaging over de motie van Morley, strekkende tot afkeuring van de Iersche politiek der regeering. Met 366 tegen 273 stem- men werd zij verworpen, 't geen te verwachten was, maar het doel is door den voorsteller misschien toch bereikt. Dat doel was op de kiezers te werken door de vonnissen te gispen en de rechters in het zonnetje te zetten. De Engelschen willen van een onderzeeschen tunnel door het katiaal maar niets weten, hoewel de ingenieurs steeds op het aanleggen van zulk eene verbinding met het vaste land blijven aandringen. Weder verwierp het Lagerhuis in tweede lezing de wet, die op den bouw betrekking had, met 307 tegen 165 stemmen, nadat ook de regeering zich er tegen verklaard had. De Koning van Belgie is thans in het land der Britten. Z. M. heeft o. a. gedineerd bij Baron Ferdinand von Rotschild te Louden en is gezien te Liverpool in gezelschap van den rijken Schot William Mackinnon, den man, die het meeste voor de uitrusting der Stanley-expeditie heeft bijgedragen Men behoeft dus niet te vragen, wat het doel der reis is. In 't oosten van Azie, in Korea, gaat het weer vreemd toe. In de hoofdstad des lands, Kinkitoa, is een opstand uitgebroken. De oproerlingen hebben negen ambtenaren onthoofd. De op de reede lig- gende Fransche en Japansche oorlogsschepen hebben eenige detachementen soldaten aan land gezet om de buiteulandsche consulaten te beschermen. 't Zou den Japaneezen niet onwelkom zijn de gelegenheid te hebben om den Koreanen de ooren eens te was schen en het schiereiiand maar in te pakken, voor de Russische beer zijn klauw er naar uitstrekt, De Czaar wil wel verder naar 't zuiden op, die staat voor Amoer noch Chineesche muur. beid van uw jaloerschen Yankee-kapitein samen bepraten, want ik twijfel geen oogenblik of hij heeft tegenover u even onwaardig gehandeld als tegenover zijn vaderland." Hoe onaangenaam Thankful het vond, beklaagd te worden, kon zij toch geen weerstand bieden aan de innemende hartelijkheid en de oprechte deelne- ming van miss Schuyler. Bovendien mag ik niet verhelen, dat zij voor T eerst in haar leven twijfelde aan de oppermacht harer zelfstandigheid, en eene eigenaardige machteloosheid gevoelde tegenover de beminnelijke jonge dame, die de armen om haar heengeslagen had, die zoo volkomen met haar scheen te sympathiseeren en toch blijkbaar geheel onder den invloed van lady Washington stond. z/Gij hebt zeker eene moeder, niet waar?" zeide Thankful met een vragenden blik op miss Schuyler. Hoewel deze vraag den beiden heeren voorkwam volstrekt niet bij de omstandigheden te passen begreep miss Schuyler ten voile hare beteekenis en antwoordde met echt vrouwelijk gevoel z/En gij, lieve miss Thankful //Ik heb er geene", antwoordde dezeen de waarheid eischt, te bekennen dat hare ar.ders zoo flinke stem erg beefde. Miss Schuyler kreeg tranen in hare schoone oogen, boog het hoofd eensklaps naar Thankful's oor, sloeg haar arm vaster om de nieuwe vriendin en trok deze, tot verbazing van kolone Hamilton, zacht doch gebiedend met zich de kamer der Tweede Kamer 10 Juli a. s., des Zaterdag zijn de leden bijeengeroepen tegen Dinsdag namiddags te 2 uren. Bij resolutie is door den minister van financien bepaald, dat op zitdagen buiten de gemeente waar de ontvanger gevestigd is, hij ook betalingen behoort aan te nemen op aanslagen in andere gemeenten van zijn kantoor dan die waar de zitdag wordt gehouden. Zaterdag heeft in Den Haag een operatie ilaats gehad, waarbij het hypnotisme uitmuntende diensten heeft bewezen. Het gold een pijnlijke jorstoperatie van een ten vorigen jare reeds voor inwendig abces behandeld jongmensch. De vorige operatie had aangetoond, dat de patient niet zonder evensgevaar in narcotischen slaap was te brengen, terwijl een cocaine-inspuiting alleen den geneesheeren onvoldoende scheen. Daarom werd voor eenige weken de hulp van den heer Dr. De Jong, den bekeuden specialiteit op hypnotisch gebied in Den Haag, ingeroepen en deze paste op zijn patient zijn stelsel van suggestie toe, door hem in hypnose de voortdurende verze- kering en overtuigiug te geven, dat hij geen pijn van de operatie zou ondervinden. Zaterdagmorgen nu had de operatie door Dr. Van Wely, bijgestaan door Dr. Korteweg, en in tegen- woordigheid van Dr. Van Praag Heymans plaats. Dr. De Jong bracht den patient in hypnose en onbeweeglijk onderging hij gedurende bijna een uur de bewerking. Hij verklaarde bij zijn ontwaken alles wat om hem been was gebeurd te hebben gevolgd, gehoord en gevoeld, maar zonder noemens- waardige pijn. De aanwezige geneesheeren roemden het verkregen succes van deze eerste proefneming in Den Haag met de toepassing van Jt hypnotisme als hulpmiddel bij operation hoog, als iets van onschatbare waarde voor de menschheid. De heer F. Domela Nieuwenhuis heeft een wetsontwerp ingediend strekkende om de gedwongen winkelnering en de daaruit voortspruitende nadeelen voor de arbeiders tegen te gaan. De heer E. van Assen, adsistent-resident ter Oostkust van Atjeh, die door den Minister van Kolonien naar hier is ontboden, ten einde met het opperbestuur den staat en gang van zaken te Atjeh te bespreken, kan reeds den 14den of 15den dezer in Nederland verwacht worden. Ter aanvulling van het bericht, dat het traktement van den Gouverneur-Generaal gebracht is van f 160,000 op f 132,000, deelt het Vad. nog mede, dat voor uitrustings- en reiskosten wordt uitgetrokken f 20,000 en f 8000 in plaats van f 60,000 en f 20,000 zooals de gewoonte was. uit. De vrouw trad in hare rechten; het plechtige verblijf der ernstige politiek was niet de geschikte plaats voor een uitstorting van het gemoed. Toen de deur achter de beide meisjes dicht vie], wendde de kolonel zich half glimlachend,half vragend tot zijn chef. Washington begreep dien blik en zeide bedaard //Wanneer uw vermoeden met het mijne overeenkomt, kolonel, behoef ik u niet te zeggen, dat deze zaak van zeer teederen aard is, en dat het verstandigste zal zijn er vooreerst over te zwijgen. Zeg aithans den heer, op wien uw vermoeden is gevallen, niets van hetgeen hier van avond is geschied." Zooals gij verkiest, generaal," antwoordde de officier eerbiedig, doch vervolgde na eenige aarzeling „mag ik vragen, of gij meent dat het iets meer geweest is dan een lichtzinnige tijdkorting, die hem voor het jonge meisje #Ik heb u verzocht te zwijgen, kolonel," zeide Washington, terwijl hij de hand vriendelijk op den schouder van den jongen man legde, //omdat ik de zaak gewichtig genoeg acht, om er mijne eigene, bijzondere opmerkzaamheid aan te wijden." z/Ik vraag uwo Excellence verschooning," zeide de officier, blozend als een meisje, //ik rneende maar, dat Dat gij gaarne voor het overige van den avond vrij zoudt zijn," viel Washington hem met een wel- willenden glimlach in de rede, »ten einde des te beter in de gelegenheid te zijn, u met onze waarde 1 TER m\mst HE 101 RUT VAN DE n_ H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1888 | | pagina 1