Aanbesteding. Ruhrort-Kachelkolen, Socisteit „Dg Thsstuin." Advertentien. Handelsberichten. Een HUIS en TUIN Een Stal en Koetshuis aanbesteden: IN LOSSING: Woensdag 18 Juli 1888, Het maken der gewone onder- houdswerken aan de waterkeering van geuoemden polder, benevens het maken eener beschoeiing met het onderhoud van een en ander tot 30 April 1889. 15 Jnni. Volksstem, het Groninger Weekblad en de Statuten van dezen Bond aie aldaar de lijkschouwing hadden verncht, en een leeraar aan de hoogere burgerschool en een apo- theker te Assen, die de raaag van het kind hadden onderzooht. Een der gedagvaarde getuigen was na de dagvaarding overleden. Uit de verklaringen der getuigen bleek o. a. dat bet kind, hetwelk door zijn vader zeer verwaar- loosd werd, een paar jaar geleden voor rekenmg van het burgerlijk armbestuur van Meppel bij een huisgezin aldaar was uitbesteed, doch dat het arm bestuur had te kenneu gegeven, dat het kind met ingang van 1 Mei weder in het huis van Geert Roo en ten zijnen laste zou moeten komen; dat in den ochteud van 12 April Geert Roo verzocht had dat zijn zoomje eenigen tijd te zijnen huize mocht komen spelen, terwijl na de terugkomst van het kind in het huisgezin, waarin het werci verpleegi het dadelijk hevig ongesteld was geworden en eenige uren daarna overleden. Daar op Geert Roo weldra verdenking was gevallen dat hij het kind zou hebben vergiftigd, was eene lijksehouwmg gehouden, terwijl in de maag van het kind door de deskun- ditren eene groote hoeveelheid rattenkruid (meer dan 21 gram) was gevonden. Het rattenkruid was door Geert Roo 6 April gekocht bij een apotheker te Meppel, volgens zijn beweren met het doel om de ratten in zijn huis te dooden, terwijl Ge Roo 26 Maart zijn kind in een begrafenisfonds te Meppel had ingekocht, waardoor hi] bij overlijden van het kind een bedrag 20 gulden zou ontvangen. De beklaagde ontkende hardnekkig, zich aan de hem ten laste gelegde vergiftiging te hebben schmdig ge'wegens het verschrikkelijke van het misdnjf requireerde de substituut-officier, dat aan Geert Roo de zwaarst mogelijke straf zou worden opge- legd, namelijk levenslange gevangenisstrat. Zoo nu en dan lachte de beklaagde bij de be- handeling dezer voor hem ook zeer ernstige zaak. Toen ecliter Mr. A. W. C. Scholten, substituut- officier van justitie, aan het slot van zijn rede zeide, dat wij, menschen, dergelijke daden met kunnen vergeven, „God moge het hem vergeven en op die laatste woorden onmiddellijk een hevige donderslag volgde, keek de beklaagde verschnkt op. Met verontwaardigiug wordt in verscheiden bladen gewag gemaakt van een voorval te Freiburg, waar eenige Duitsche studenten aan het station een Fransch echtpaar hebben beleedigd. In de wachtkamer eerste klasse was het tot een zeer pijnlijk tooneel gekomen. Toen het den studenten niet gelukte door overluide opmerkiugen, enz. den heer en zijne echtgenoote weg te krijgen, begonnen zij te roepen ,/Duitsch spreken, hoed afen rnng een der vlegels naar den onbekenden reiziger en sloeg hem den hoed van 't hoofd, wat hij herhaalde, toen de man dien weer opzette. Hierop ghmen ze alien rondom den Franschman en zijne vrouw zitten, klonken ironisch met hem en sclireeuwden onophoudelijk „prost ten slotte werd het bier over de kleederen van den vreemdeling uitgegoten. Zijne vrouw begon in haar angst luid te weenen en onder het publiek heerschte de grootste verontwaardiging. Aan het verstandig, beleidvol optreden van den restaurateur gelukte het, dat het niet tot handtastelijkheden kwam. De' Franschman, die spoedig verder wilde reizen, kon dit uit hoofde van den toestand zijner vrouw niet doen. Volgens een nader bericht waren de reizigers o^en Franschen, maar Italianen. De daders van dit betreurenswaardige, onhebbelijke feit zijn voor- beeldig gestraft. De struikroovers in Bulgarije worden hoe langer hoe stoutmoediger en zetten dezer dagen de kroon op hun werk, door zelfs de prefect van Kiistendil op te lichten. Ongeveer 50 gewapende mannen, drongen Kiistendil binnen en het eerst wat zij deden, was, dat zij den prefect gevangen namen. Met hem namen zij daarna de wijk in het gebergte en lieten de regeering te Sofia weten, dat tegen een bedrag van 1000 pond, de gevangeue zou worden uitgeleverd. Daar er intusschen geen antwoord uit Sofia kwam en de roovers daaruit de wellicht niet onjuiste gevolgtrekking maakten, dat de regeering zich misschien wel iD geldver- legenheid bevond, stelden zij hun eisch lager en vroegen slechts 500 pond. Het is echter de vraag, of onder de tegenwoordige omstandighedende regeering ook voor dezen prijs haren prefect zal terugkoopen. GEMEENTERAAD VATER NEUZEN. Zitting van Vrijdag 22 Juni. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Aanwezig de heeren Mr. Dronkers, Joz. de Feijter, Grenu, Moes, Van der Hooft, V i el and en Visser. De notulen der vorige vergadering worden ge- lezen en met algemeene steinmeu goedgekeurd. De heer Joz. de Feijter, het woord gevraagd en gekregen hebbende, zegt ook zijn goedkeuring aan het verslag gegeven te hebben, ofschoou hij ver- wonderd is hoe dit nog altijd zoo goed kan gegeven worden. Het reglement van orde wordt in den laatsten tijd zoo weinig in acht genomen, dat hij het voor den secretaris en den verslaggever een moeilijke taak vindt een goed verslag te geven. Hij hoopt dat hierin verandering zal komen. De voorzitter zegt dat het nog al moeilijk is altijd stipt volgens het reglement te werken maar is het overigens geheel eens met den spreker. Ingekomen was een verzoek om ontslag van den gemeente—geneeskundigeden heer Jvan Pienbroek, en wel met I Juli a. s. Met algemeene stemmen wordt besloten dit eervol te verleenen, onder dankbetuiging voor de vele en goede diensten aan de gemeente en de armen bewezen. De heer Grenu vraagt of het met het oog hierop niet noodig zou wezen een tweede gemeente— geneesheer aan te stellen, daar nu de heer Dr. Van Nes geheel alleen is voor de uitgebreide armen- praktijk. De voorzitter zegt dat het hoogst moeilijk is een geneesheer te krijgen. Hij wijst, om van andere niet te spreken, op de nabunge groote gemeente Zaamslag waar een hoog salaris wordt uitgeloofd. j Bovendien dient men in het oog te houden, dat er nog 2 geneesheeren blijven practiseeren wat met I zal medewerken om een derde te krijgen en dat vele mingegoede in het ziekenfonds zijn, dat grooten- deels bediend wordt door den heer J. van Pienbroek. De heer Mr. Dronkers stelt voor den heer Dr. Van Nes tijdelijk het salaris van den heer Van Pien broek te geven. Aldus wordt met algemeene stemmen besloten. Ingekomen was een schrijven van de directie der Spoorwegmaatschappijen Mechelen- en Gent- Ter Neuzen, inhoudende goedkeuring van het mge- zonden plan omtrent de aansluiting van het plein aan het station met den nieuw aan te leggen weg. De heer Moes vraagt of dit het project is dat door de commissie die hiermede belast was, is opgemaakt. De voorzitter antwoord hierop ontkennend. De heer Van der Hooft ook lid dier commissie zegt, dat er voortaan geen commissie meer noodig is en meent dat hun plan ter zijde is gelegd. Dit wordt door den voorzitter ontkend. ZEd. herhaalt den geheele loop der zaak, de samenspre- kingen met den heer Vogelvanger, als vertegenwoor- diger der Maatschappij en den heer Prudhomme. '"be heer Joz. de Feijter stelt voor de duiker ter plaatse op 5 M. te brengen, wat in het plan der commissie is opgenomen. De voorzitter meent met het oog op den vooruit- gang der gemeente, dat 5 M. te nauw is en bovendien niet schoon, daar de straat 7 M. zal worden. Ook vindt hij het geen houding van de gemeente tegenover de Spoorwegmaatschappijen om nu weder met een gewijzigd plan voor den dag te komen. De sremeente-bouwmeester, de heer J. Scheele, ter vergadering geroepen en verschenen geeft aan alle leden die zulks wenschen, inlichtingeu. Hierna vraagt de voorzitter de zaak over te laten aan Burg, en Weth. De meeste leden wenschen in deze vergadering de zaak af te doen. De heer Mr. Dronkers meent, dat aangezien de Maatschappijen in beginsel aan Burg, en Weth. goedkeuring gaven, zij ook wel in een kleine wijzi- ging zullen toestemmen en meende dat eene mon- delfnge bespreking in dezen voldoende zou zijn wat de behandeling bij Burg, en Weth. betreft er door de ziekte van den wethouder, den heer Jac. De Feijter, dan wel eene tijdelijke wethouder diende benoemd te worden, daar de stemmen (spreker en den voorzitter) wel konden staken. De voorzitter geloofde dit niet daar hij wel met den heer Dronkers zou meegaan. In dit geval was het den heer Dronkers goed. Hij wenschte in elk geval het punt spoorwegstation zoo spoedig mogelijk afgedaan. De heer Visser stelt voor de duiker op 7 M. te houden, hij geeft een plan op, dat overeenkomt met dat van Burg, en AVeth. Het plan van Burg, en Weth. en den heer Visser in om vraag gebracht wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren Mr. Dronkers, Grenu en Visser, tegen de heeren Joz. de Feijter, Moes, A an der Hooft en AA .eland. Het voorstel der commissie wordt daarna aangenomen met alge- Volgens ZEd. zou dit leiden tot betere en vluggere afdoening van zaken. De heer Van der Hooft, het eenige lid dier com missie dat tegenwoordig was, antwoord hierop toe- stemmend. De heer Grenu stelt voor voortaan den dag, het uur en de te behandelen punten der vergadering, voor zooveel mogelijk in de Ter Neuzensche cou- rant te publiceeren. Volgens ZEd. voldoet de wijze waarop het tliaus geschied in geenen deele. De voorzitter deelt dit gevoelen niet. Ofschoon voor publiciteit meent ZEd. te moeten waarschuwen voor alles wat gelijkt op kunstmatige opschroevenj. Het voorstel van den heer Grenu ondersteund door den heer Visser, wordt aangenomen met algemeene stemmen op een na, die van den heer Joz. de Feijter. Ingekomen waren eenige pro v. en staatsbladen alsmede reclames tegen den hoofdelijken omslag, die naderhand behandeld zullen worden. De vergadering is gesloten. Oudergeteekenden betuigen hunnen w hartelijken dank voor de talrijke blijken van belangstelling, hun van hier en van elders betooud, bij de herdenking van hunne 30jarige echtvereeniging. Zaamslag, 25 Juni 1888. A. H. DE VRIES. M. S. DE VRIES-Leijsennaar. leder wordt gewiiarschuwd aan mijn w vrouw EBR1NA MERTENS geen <mederen af te geven of crediet te verleenen op rnijnen naam, daar ik voor geen betaling insta. Zaamslag, (Kleine Huijssenspolder). JOHANNES VAN EPSEN. meene stemmen. Het dag. best, wordt daarna gemachtigd tot aankoop van den grond en verdere uitvoering van het werk. De voorzitter zegt dat het dag. best, het eens is met de commissie benoemd tot onderzoek in kwestie privaten. ZEd. heeft met den heer Harte gesproken, doch kan geen uitzicht geven op diens toestemming tot het leggen van een nool onder het pakliuis. De heer Mr. Dronkers vraagt of de voorzitter in dezen zou laten vervolgen op grond van art.ikel 16 van het politiereglement. Nadat de voorzitter hierop toestemniend heeft geantwoord, merkt ZEd, op dat hij het betwijfelt of de gemeente recht heeft te vervolgen volgens dit artikel, daar hierin alleen sprake van het brengen van riolen etc. en niet van het hebben. Bovendien merkt ZEd. op dat die toestand daar jaren bestaat, dat het als t ware een privaatrecht is. De voorzitter zegt dat niettegenstaande dit, hij bij bestendiging van dien toestand proces-verbaal zal doen opmaken, de rechter zal dan beslissen. De heer Mr. Dronkers waarschuwl hiervoor en zegt dat hij niet zeker is of de gemeente hierdoor niet in eene procedure zal gewikkeld worden, waar- l van den goeden uitslag zeer twijfelachtig is. De heer Wieland wenschte de zaak nogmaals aan te houden. De voorzitter wil de zaak afgedaan hebben en adviseert om afwijzend op het verzoek van adressanten te beschikken. De heer Mr. Dronkers vraagt of het niet beter was nogmaals namens den raad met den heer Harte te onderhandelen. Hiervan maakt de heer Grenu een voorstel dat met algemeene stemmen wordt aangenomen. De heer Mr. Dronkers vraagt of de commissie van fabricage niet genegen zou zijn bij voorkomende gevallen samen te vergaderen met het dag. best. Z E E T IJ D I N G E N. Van 22 tot en met 25 Juni zijn in deze haven binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 22 Juni. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Nychols, van Amsterdam met stukg. Eng. stoomb. W ood- stock, kap. Fulton, van West-Hartlepool met ruw ijzer. 23 Juni. Belg. stoomb. Eugalia, kap. De AVeerdt, van Middlesbro met ruw ijzer. 24 Juni. Eng. stoomb. Busy Bee, kap. Goundry, van New- Castle met ruw ijzer. 25 Juni. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Walker, van Louden met stukg. Eng. stoomb. Hoopoe, kap. Hannagan, van Liver pool met stukg. Eng. stoomb. Dragoon, kap. AValker, van New—Castle met ruw ijzer. Eng. stoomb. Crones, kap. Potter, van Bilbao met me- nerie. Duitsche bark Lucie Paul, kap. Andreis, van Stettin met hout. Van 22 tot en met 25 Juni zijn uit deze haven I vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost 1 en geladen: 22 Juni. Eng. stoomb. San Domingo, kap. Hutton, naar Newport ledig. Eng. stoomb. Whim brel, kap. Nychols, naar Barrow met stukg. 23 Juni. Eng. stoomb. River Avon, kap. Gleary, naar Cardiff ledig. Noorsche brik Favour, kap. Olsen, naar Gnerp met ballast. 24 Juni. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Richards, naar Louden met stukg. 25 Juni. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, naar AVest-Hartlepool ledig. Belg. stoomb. Eugalia, kap. De Weerdt, naar New-Castle ledig. Noorsche brik Enigheden, kap. Gui, op avontuur met ballast. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Gent 22 Juni. Duitsche stoomb. Kiel, kap. lhomson, van Riga met hout en vlas. Russische driem. schooner Atka, kap. Rantelius, van Helsingfors met hout. Russische driem. schooner Titana, kap. Muzneck, van Dantzig met hout. 24 Juni. Eng. stoomb. Whitley, kap. Smith, van St. Petersburg met graan. Eng. stoomb. Galatea, kap. Lumley, van Louden met stukg. 25 Juni. Duitsche stoomb. Commercial, kap. Ruhr, van Riga met vlas. Eng. stoomb. Aire, kap. AYoodhead, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Forest Queen, kap. Small, van Goole met stukg. Eng. stoomb. AVest, kap. Webster, van Gloucester met zout. Eng. stoomb. Artus Ilof, kap. Hoppe, van Dantzig met hout. Uit deze haven zijn vertrokken komende van Gent 24 Juni. Eng. stoomb. Azalea, kap. Fiffe, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. Empson, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Falcon, kap. Marlin, naar Hull met stukg. Eng. stoomb. Scotsman, kap. Schlossman, naar Blyth ledig. Ned. stoomb. Talisman, kap. Raison, naar Leith met stukg. Noorsche brik Taimi, kap. Forsstrom, naar Blyth met ballast. Russische driem. schooner Jacob Catharine, kap. AVeidner, naar Riga met ballast. 25 Juni. Zweedsche schooner Hesperus, kap. Persson, naar Bonnes met phosphate. Van 22 tot en met 25 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 30 binnenvaartuigen op en 40 afgeschut. Rotterdam, 18 Juni. Bij matigen aanvoer van Tarwe was kooplust gering en waren prijzen dalende. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe 7,00 a 7,30, mindere 6,10 a 6,50. Rogge 5 50 a 5 70, mindere f 4 75 a f 5,40. Gerst 5,00 a f 5,25. Haver korte 3 25 a f 3 70, lange 2,00 a 3,10. Paardeboonen 5,60 a f 5,75,' mindere 5,00 a 5,50. Duiveboonen 6,25 a 7,00 Bruineboonen 10,25 a 11,00 Witteboonen Walchersebe f 13 00 a f 14,50. Erwten f 7,25 a 7,50, mindere 6,80 a 7 10. Kanariezaad beste 7,75 a 8,00, mindere f 7 00 a f 7,50. Koolzaad f 9,25 a /9,75. Eieren f 2,90 a f 3,00 per 100 stuks. Aardappelen Zeeuwsche 2,10 a 2,30. Zeeuwsche Ajuin voor groote voor kleine f per 50 kilo. des namiddags te 2 ure, in het Nederlandsch Logement te Ter Neuzen. Mr. J. I'. Dronkers, Notaris te Ter Neuzen, zal op tijd en plaats voorschreven, ten verzoeke van Mevrouw TEUNTJE DE COCK, weduwe den Heer Dr. CHRISITAAN STEKETEE alhier, publiek presenteeren te verkoopen No. 1. met HET RECHT VAN ERFPACHT van den GROND waarop het staat te Ter Neuzen in de Nieuwstraat, kadaster sectie C n°. 1658, groot 1 are 40 centiaren, benevens HET RECHT VAN GEBRUIK van 12 centiaren GROND van het Domein van Oorlog, kadaster sectie C n°. 1553. No. 3. met HET RECHT VAN ERFPACHT van den GROND achter eerstgemeld perceel, aan het Dijkje alhier, kadastraal bekend in sectie C n". 1913, groot 1 are 30 centiaren. De perceelen zullen eerst ieder afzonderlijk en daarna gecombineerd worden aangeboden. Te aanvaarden het AVoonhuis op 1 September en de Stal op 1 November 1888. Het Bestuur van den PIERSSENSPOLDER, zal op Woensdag den 4 Juli 1888, des namiddags ten 2 ure, in het openbaar Bestek en voorwaarden liggen van heden af ten kantore van den Ontvanger—Gnffier te ler Neuzen, alwaar ze ook tegen betaling der kosten in druk of afscbrift verkrijgbaar zijn. De aanwijs zal worden gedaan op Maandag den 2 Juli 1888, des namiddags 2 tot 3 uur. Het Bestuur voornoemd, JOZ. DE EEIJTER, Dijkgraaf. C. J. A. FERCKEN, Ontv.-Griffier. Sluiting der lijst voor de eerstvolgende ballotage van leden op 30 Juni 1888. Aanmelding bij een der ondergeteekenden. De Commissie van toezicht, R AVALRAVEN, Voorzitter. ADR. H. DONZE. M. EIJKE, Secretaris. Gent. Tarwe, witte 100 k. Id. roode n Gerst n Haver Boekweit, per hect. Duivenboonen Paardcnboonen Koolzaad 100 k. Lijnzaad Kempzaad n Lijnkoeken it Koolzaadkoeken n I Kempzaadkoeken Eieren per 26 stuks fr. 18,50 a 19,00 0 0 16,00 0 0 16^25 0 18,25 0 18,50 0 14,50 0 15,00 0 14,00 0 U 17,00 0 0 15,50 0 0 0 23,00 0 0 25,00 0 0 18^00 0 0 19100 0 13,00 0 15,00 0 0 2',00 0 0 8 Juni. fr. 18,50 a 19,00 16,00 18,25 14,50 i, 14,50 16,00 15,00 II 23,00 n n p 18,00 13,00 1,80 16,25 18,50 15,00 25,00 19.00 15,00 De AFDEEI.ING TER NEUZEN van den NED. BOND VOOR ALGEM. KIEV EN STEM RECHT maakt bekend, dat in het vergaderlocaal bij P. DE MEIJER in het Logement „de Schelde" alhier ter lezing worden gelegd de en er een gesloten BUS geplaatst is voor de strijdpeniiing voor de volkszaak. HET BESTUUR. een lading puike grove voor rekening van 51. DEES, te Ter Neuzen, Naaikussen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1888 | | pagina 3