Een Boeren-lnspan, Eene partij Klaver, No. 379." bij opbed publiek verkoopen: OPENBARE VERKOOPING BBSBfltDlttAKfflG. Handelsberichten. Advertentien. Openbare Aanbesteding. aanbesteden: op Vrijdag den 22 Juni 1888, Openbare Verkooping Eene partij Kunstweide, Zaterdag 30 Juni 1888, Onkosten 5 percent. Dordrecht, 14 Juni. R O E R S VAN HET GEL 1). Belgisch per 100 fr. f 47,45 it f 47,50 Engelsch per 12,05 12,07$ Voorspoedig bevallen van een flinken jongen S. J. WISKERKE-Moggenstorm. Ter Neuzen, 15 Juni 1888. Dank aan alien die blijken van be langstelling gaven bij de ziekte en het overlijden van mijneu echtgenoot. Ik hoop dat God hen er voor zal zegenen. Nogmaals (lank. Axel, 15 Juni 1888. Het Bestuur van den KOUDEPOLDER, zal op Diusdag den 26 Juni 1888, des namiddags ten 3 ure, in het logement 's Lands Welvaren bij P. Bareman te Hoek, in het openbaar Het maken en herstellen van de kram- en steenglooiingswerken aan de waterkeering van den polder, het aanleggen van een grintbaan met bijlevering der grint enz. met het onderhoud van een en ander tot 1 Januari 1889. Bestek en voorwaarden liggen van heden af ter inzage ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Ter Neuzen, alwaar ze ook tegen betaling der kosten in afschrift te bekomen zijn. Het Bestuur voornoemd, J. VAN WIJCK, Dijkgraaf. C. J. A. FERCKEN, Ontv.-Griffier. ZAAMSLAG. De Notaris C. J. A. Fercken. te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van JAN SCHEELE, Janszoon, landbouwer te Zaamslag, des namiddags fen 1 ure (en niet zooals vroeger is aangekondigd op 29 dezer), in het openbaar verkoopen HOOFDPLAAT en BIERVLIET. Het ADMINISTRATIEKANTOOR te IJZEN- DIJKE, zal op Zaterdag den 23 Juni 1888, des namiddags, openbaar verkoopen 1°. ten twee uren, staande in het schor van de familie Lippens, nabij den Kapitalen Dam. De vergadering in de herberg het Withuis. ZEGT HET VOORT. De TWEEDE veiling der onroerende goederen van de kinderen VERCRUIJSEN te Westdorpe, door Notarissen Dregmans te Axel en Eercken te Ter Neuzen, reeds vroeger breeder geannonceerd, zal plaats hebben op namiddag 3 ure, bij F. Dellaert te Westdorpe. De goederen zijn te aanvaarden met het rooven van den oogst en 1 November 1888. Notaris DREGMANS. Veiling van ongeveer 56,5059 hect. nieuw ingedijkten grond in het Axelsche Gat. De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Ilulst, zal op Donderdug den 28 Juni 1888, des morgens te elf ure, ten overstaan van den Notaris C. J. A. Fercken, te Ter Neuzen, in het Neder- landsch logement van F. A. Susijn aldaar, liet aandeel van den Staat in den in 1887 bedijkten polder in liet. Aielscke Gat, groot ongsveer 56,5059 lieet., verdeeld in 16 kavels, kadastraal bekend gemeente TER NEUZEN sectie H nommers 156170, op iiet terrein uitgebakend. Betaling desverkiezende in 6 jaar met 5 rente. Aanwijzing op het terrein op Maandag den 25 Juni 1888, des morgens te elf ure, te beginnen bij Kavel I. De kaarten liggen ter inzage ten kantore van den Ontvanger. Boekjes, bevattende de beschrij- ving en de voorwaarden, zijn bij hem verkrijgbaar voor f 0,25 en verder tegen vooruitbetaling van den prijs bij een Ontvanger der Registratie en Domeinen. Groote en kleine kapitalen zijn be- schikbaar als llypotlieek op Land met of zonder Gekouwen, ten kantore van A. HOM- BACII, Agent der Rotterdamsche Hypotheekbank, werd een parel gevischt, die 75 karaat woog en ter plaatse (ver beneden de waarde) voor 14,000 dollars verkocht werd. In Zuid-Afrika hebbeu de diamanten-smok- kelaars er nu wat nieuws op uitgevonden. Ze laten hunne honden eerst uitbongeren en dan geven ze hun klompjes vleesch, waarin diamanten ver- scholen zijn. De hongerige honden slokken de brokken ongekauwd op de smokkelaars wandelen met de honden over de grens, en (pardon dames!) zijn dan zeer nauwlettend op enfin, wie 't vatten wil, die vatte het. Een tiental Amerikanen, die herhaaldelijk hadden medegedaan aan ovaties, den Duitschen kroonprins gebracht, wilden van hunne vereering blijk geven door het overreiken van een groot bloemkussen. Daar het echter overeenkomstig hunne vereering zoo groot was uitgevallen, dat het niet al te best te paard kon worden aangenomeu, zonden zij het in een rijtuig met een deputatie, waarbij zich nog twee Engelschen aausloten, naar de kazerne van het Eranz-garde-grenadiersregiment, waar het door bemiddeling van een officier werd overgereikt. Het kussen stelde in bloemen den kroonprins te van terracotta. paard vooralleen het gelaat was IiNGEZONDEN STUEKE N. Mijnheer de Redacteur Uit het verslag van den gemeenteraad vernam ik dat de heer Harte zijn ontslag gevraagd had „door talrijke redenen daartoe gedrongen." Gaarne kende ik en velen met mij enkelen dier redenen. De stembus zou alsdau kunnen uitmaken of de heer H. al of niet gelijk had met het neer- leggen van zijn mandaat. Ter Neuzen, 15 Juni 1888. EEN KIEZER. Mijnheer de Redacteur Met veel aandacht las ik in uw geeerd blad van 6 Juni jl. een artikel uit Overslag, hoogst verplicht zou ik wezen, in geval gij de volgende regelen in uw geacht blad wildet opnemen. Te oordeelen naar dit bericht moet de kwestie der keibestrating nog al wat jeukte aan de nagels geven, om den grindweg zoo op eens als versleten te doen doorgaan. Mij dunkt dat deze zoo goed ligt als voor tien h twaalf jaar, waarom hem dan vroeger niet afgekeurd. Ook wil de berichtgever zich overhaasten, met te schrijven, dat het lid Apers voorstelde den grindweg nog twee jaar te laten liggen zouder reparatie, hoewel de voorstelling was, om den weg enkel te onderhouden door het vuil er af te krabben, niet voor een paar jaar, raaar zoo lang hij tot algemeeu vervoer geschikt zou zijn. Dit was voor een paar leden een doom in 't oog, want de zaak scheen een pressie te zijn, gelijk een brug, die dreigt in te storten. Geen wonder ook, want een soort van kapitalist meende dat buitenkansje zoo inaar mee te pakken, zoodat de versleten kunstweg voor hem een baatgeveude koe zou geweest zijnmaar onze vroede mannen wilden van geen onderhands knoeispel weten. Jam mer dat onze verlichte boeren het beest schuw maakten, zoodat de sluiksche melker onverrichter zake huiswaarts keeren kon. Met hoogachting noem ik mij Overslag, UEd. dienaar, 11 Juni 1888. N. Met het bovenstaand schrijven hebben wij na ontvangst onzen berichtgever in kennis gesteld. Hieronder zijn antwoord. Red. Waarde Heer Redacteur Het deed mij genoegen door u al dadelijk in de gelegenheid te worden gesteld kennis te nemen van een schrijven tegeu mijn bericht, in uw blad geplaatst, omtreut het besiuit van den Raad der gemeente Overslag in zake het vervangen van een gedeelte van den gemeente-grindweg door eene keibaan. Dat de kwestie omtrent het al of niet tot stand kornen van een goeden weg in de plaats van een slechten, want dat zijn grindwegen in hoofd- routes, wanneer men niet bizonder veel zorg en groote kosten aan het onderhoud besteedt eenige //jeukte aan de nagels" geeft, is m. i. zeer be- grijpelijk in den tegenwoordigen tijd, nu men er overal elders naar tracht de wegen in te richten naar de vrachten, die door dieren kunnen worden getrokken of gedragen en niet omgekeerd de vrachten te regelen naar den toestand der wegen. Om dit gevoelen met mij te deelen behoeft men geen Raadslid te Overslag te zijn. Mijnheer N. die nog al rijk in spreekwoorden schijnt te zijn, en voor zulke menschen heb ik veel respect kent toch zeker het Engelsche spreekwoord wel, dat, in 'I Hollandsch of Neder- landsch overgebracht, luidt „tijd is geld" en geld kan men toch ook te Overslag wel gebruiken Dat de grindweg thans zoo goed zijn zou als voor>10 a, 12 jaar geloof ik niet en is ook niet zoo. In mijne opgave dat het lid Apers den grindweg no? jaar wenschte te laten liggen ,/Zonder repa ratie kan ik mij vergissenZEd. kan bedoeld hebben dit nog eenige jaren langer te rekken opecialiteiten kunnen veel, we zagen dit reeds dikwijls. Voor iemand die een weg kan onderhouden //door et vuil er af te krabben", mijnheer de Redacteur, eb ik respectik meende dat volgens eene der natuurwetten alles aan slijtage onderhevig is en a men, wil men behouden, wat men heeft, die shjtage behoort aan te vullen. De heer Apers breekt echter flink met deze wet en lacht mij en zoovele anderen aardig uit. Een vernuft als die heer be hoort niet meer thuis te Overslag, die moet naar den Haag worden afgezonden, om de Hooge Regee- te helpen het geheel te onderhouden, zonder aan- voer van materieel. Wat al geld zal er dan worden bespaard Het idee is zeker nieuw en kon men het een uitvinding noemen, zoo was deze heel wat meer waard dan de meuschen-slachtmachine van den Amerikaan Maxime in combinatie echter kan mis- schien heel aardig gewerkt wordenhet menschen- aantal, evenals de uitgaven, decimeeren A par's ontdekking zou ook wel zooveel, ja veel meer waarde hebben dan de uitvinding der slang- brandspuiten en die van het haringkaken. Waren de uitvinders van laatstgenoemde werktuigen en bewerkingen Nederlanders, die steeds met eere worden genoemd, ook Apers is een Nederlander waarop wij trots mogen zijn, die in ons midden te hebben. Wanneer men echter in het buitenland eenmaal weet, wat in dien heer zit, zullen wij niet lang in het genot zijn van die specialiteit. Mij dunkt Rijken als Turkije en zoo vele andere zullen hem roepen en als een reddenden engel ontvangen. Een paar Raaasleden dachten niet als hun geacht medelid Apers, of hunne ideeen echter den schijn gaven eene pressie te willen uitoefenen van de soort, die laatstgenoemde heer aangeeft, betwijfel ik ten zeerste. Waar dat buitenkansje voor dien kapitalist uit voort zou moeten komen, weet ik niet, doch is iets den heer N. waardig. Begrijp eens Mijnheer de Redacteur, het ontworpen werk zou gekost hebben vier duizend gulden (zegge 4000,en dit geld wilde men der gemeente verschaffen tegen 4 ten honderd 's jaars. Om de gemeente geene onnoodige rente te doen betalen, zou de storting in termijnen geschieden, zooals de aannemer die bij de uitvoering zou ontvangen en zou de rente van elk te storten gedeelte dezer f 4000,eerst ingaan bij de storting. Of die vroede mannen en de door den schrijver bedoelde verlichte boeren ook gelijk hebben zoo iets een onderhaDdsch knoeispel te noemen en te spreken van een sluikschen melker Ik wensch Overslag geluk met zijn Raadslid Apers en consorten. 14Junil888. Uw berichtgever. AANBESTEDINGE N. Op Vrijdag 22 Juni 1888, des voormiddags ten 10 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van Het vernieuwen van de vaste brug n°. 5, over het zijkanaal naar Hulst, in den weg genaamd ,/De Tweede Verkorting", behoorende tot de werken van de Rijkswaterleiding beoosten het kanaal van Ter Neuzen. (Raming f 3150, Z E E T IJ D I N G E S. Van 8 tot en met 14 Juni zijn in deze haven binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en *te laden 8 Juni. Belg. stoomb. Eugalia, kap. De Pouw, van New-Castle met ruw ijzer. 9 Juni. Duitsche stoomb. Ceres, kap. Ileydeu, van Bilbao met me- nerie. Eug. stoomb. Regent, kap. Britton, van Vlissingen ledig. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Nychols, van Amsterdam met stukg. 10 Juni. Noorsche schooner Plimsoll, kap. Henriksen, van Risoer met bout. 11 Juni. Eng. stoomb. Shiel- drake, kap. Hore, van Liverpool met stukg. Eng. stoomb. King Ermyn, kap. Hughes, van Bilbao met menerie. Eng. stoomb. Thames, kap. Johnson, van Middlesbro met ruw ijzer. Eng. stoomb. Dragoon, kap. Walker, van New-Castle met ruw ijzer. 13 Juni. Eng. stoomb. Lizzie Stewart, kap. Leary, van Bilbao met menerie. Noorsche brik Favour, kap. Olsen, van Frederikstad met hout. 14 Juni. Eng. stoomb. Avon, kap. Suther land, van Marryport met stukg. Eng. stoomb. Glen Holme, kap. Morvick, van Bilbao met me nerie. Spaansche stoomb. Galea, kap. Croujouga, van Bilbao met menerie. Duitsche bark Rebecea, kap. Ringe, van Dantzig met hout. Van 8 tot en met 14 Juni zijn uit deze haven vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen: 8 Juni. Spaansche stoomb. Lequetia, kap. An- duiza, naar Antwerpen met ledige zakken. Noor sche bark Haabet, kap. Halvorsen, naar Ornskoldsvik met ballast. Duitsche driem. schooner Amazone, kap. Konow, naar Dantzig met dakpannen. Duitsche driem. schooner Emilie Kahl, kap. Frenk, naar Memel met dakpannen. 9 Juni. Belg. stoomb. Eugalia, kap. De Pouw, naar Antwerpen ledig. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Nychols, naar Barrow met stukg. Eng. stoomb. Clytha, kap. Willmoth, naar Bilbao ledig. Duitsche brik Paul Gerhard, kap. Papist, naar Dantzig met dakpannen. 11 Juni. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Richards, naar Louden met stukg. 12 Juni. Eng. stoomb. Dragoon, kap. Walker, naar Antwerpen met stukg. Eng. stoomb. Regent, kap. Britton, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Thames, kap. Johuson, naar Middlesbro ledig. Spaansche stoomb. Abril, kap. D'Erausquin, naar Bilbao ledig. 13 Juni. Duitsche stoomb. Ceres, kap. Heyden, naar Ant werpen met stukg. 14Juui. Eng. stoomb. Shiel- drake, kap. Hore, naar Liverpool met stukg. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Gent 8 Juni. Eng. stoomb. Falcon, kap. Marlin, van Hull met stukg. Eng. stoomb. Neubatle, kap. Jaffray, van Riga met hout. Eng. stoomb. Aire, kap. Woodhead, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Azalea, kap. Fiffe, van Londen met stukg. Duitsche stoomb. Littuania, kap. Kallander, van Riga met hout en graan. 10 Juni. Eng. stoomb. Rosa, kap Wormald, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Calder, kap. King, van Goole met stukg. Duitsche stoomb. Rival, kap. Heeckt, van Riga met vlas en hout. Zweedsche schooner Hesperius, kap. Persson, van Nordkopiug met hout. Eng. sloep Quarry, kap. Woolton, van Londen met guano. Russische driem. schooner Jacob Catharina, kap. Weidner, van Riga met hout. Duitsche schooner Auguste, kap. Martens, van Windau met hout. Russische brik Taimi, kap. Forsstrom, van Helsing- fors met hout. 11 Juni. Eng. stoomb. Galatea, kap. Lumley, van Londen met stukg. 12 Juni. Eng. stoomb. Edda, kap. Gray, van Hernosand met hout. 14 Juni. End. stoomb. Azalea, kap. Fiffe, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Aire, kap. Woodhead, van Goole met stukg. Duitsche stoomb. Italia, kap. Pust, van Libau met vlas. Duitsche brik Agnes, kap. Meislahn, van Dantzig met hout. Uit deze haven zijn vertrokken komende van Gent 9 Juni. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, naar Leith met stukg. Eng. stoomb. Azalea, kap. Fiffe, naar Londen met stukg. Duitsche stoomb. Neutral, kap. Hansen, naar Sundsvall ledig. 10 Juni. Eug. stoomb. Falcon, kap. Marlin, naar Hull met stukg. Eng. stoomb. Aire, kap. Woodhead, naar Goole met stukg. 11 Juni. Eug. stoomb. Lofna, kap. Andersen, naar Grangemouth ledig. Eng. stoomb. Rosa, kap. Wormald, naar Goole met stukg. Duitsche stoomb. Sirius, kap. Schmidt, naar New-Castle ledig. 12 Juni. Duitsche stoomb. Rival, kap. Heeckt, naar Riga ledig. Duitsche stoomb. Littuania, kap. Kallander, naar New-Castle ledig. 13 Juni. Eng. stoomb. Calder, kap. King, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Galatea, kap. Lumley, naar Londen met stukg. 14 Juni. Eng. stoomb. Neubattle, kap. Jaffray, naar Burneiland ledig. Noorsche bark Sirius, kap. Olsen, naar Soderham met ballast. Van 8 tot en met 14 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 51 binnenvaartuigen op en 53 afgeschut. Bij matig aanbod van Granen was de kooplust gering. Puike Zeeuwsche en Vlaarasche Tarwe f 6,60 a f 7,00 mindere f 6,00 a f 6,30. Rogge Zeeuwsche en Vlaamsche f 5,30 a f 5,80. Gerst Zeeuwsche en Vlaamsche winter f 4,40 a f 4,90, Overmaasche 4,30 a f 4.50, Zeeuwsche en Vlaamsche zomer f 4,40 a f 4,90. Haver dunne f 3,00 a f 3,50. Paardeboonen f 6,00 a f 6,50. Duiveboonen f 6,00 a f 6,50. Witteboonen f 12,00 a f 14,50. Bruineboonen 8,00 a 11,00. Erwten 6,60 a 7,00. Voeder /6,10 a f 6,40. Koolzaad 9,00 a f 9,50. Lijnzaad zaai f 9,00 a f 9,50. TE De ondergeteekenden betuigenhunnen ifv hartelijken (lank voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun 45jarige echtvereeniging ondervonden. Ter Neuzen, 15 Juni 1888. J AC. KOLIJN en Echtgenoote. Wed. MARINUS HAAK-Verplanke EN KlNDEREN. bestaande hoofdzakelijk in 4 Paarden, 1 Jaarling, 1 Veulen, 7 Melkkoeien waaronder 2 Vaarzen, 2 tweejarige Runders, 2 Jaarlingen, 2 Kal- vers, 3 Varkens3 Wagens, 3 Ploegen, 2 ijzeren Eggen, 3 houten dito, Rolblok, Mol- bord, Snijmolen, Peenmolen, 1 Zaai machine, 1 Kiekenshok, 3 Tafelkastjes met schuiven en deureu en eene partij Rommel, alles zich bevindende op de hofstede bewoond door Adriaan Scheele, in den Eendragtpolder, alwaar te vergaderen. Koopen tot en met f 3,kontant. TE staande in den Hoofdplaatpolder. De vergadering bij A. C. Maes, op het dorp. 2°. Omstreeks 4 uren na afloop der aange- kondigde verkooping ten een ure in den Elisabeth- polder voor den heer De Hemptinne, van

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1888 | | pagina 3