Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. 1 I No. 2407. Zaterda^ 9 Juni 1888. 28e Jaargang. Gemengde berichten. BURGERLIJKE STAND HULST. AXEL. BOSCHKAPELLE. C L I N G E. G R A A U W. HENGSTDiJK. HOEK. HONTENISSE. KOEWACHT. OSSENISSE. OVERSLAG. PHILIPPINE. SAS VAN GENT. SINT JANSTEEN. ST OPPELDIJK. WESTDORPE. ZAAMSLAG. ZUIDDORPE. van de Ter Meuzensche Courant De geheele equipage van het Bremer scliip Felix, aan de Kongo-rivier (West-Afrika) liggeude, is aan de klimaatkoortsen overledener is nu vooreerst niemand om het beladen uitgestorven scliip van daar naar Europa te voeren. In de Port-Philip-baai in Australie is een gebeele partij zeilers, op een na, door de haaien verslonden. Vier jongelui uit Melbourne waren in bet jacht Cutty Sark op de Warribee-rivier op een jacbt- en vischiochtje uitgegaan. Drie dagen na hun vertrek werd bet lijk van een hunner, Prederik Faulkner, op bet strand bij kaap Cook gevonden. Niet ver van daar ontdekte men bet jacht, dat gezonken was. Er werden geen lijken gevonden, maar de haaien, die er rondzwommen, deden slechts al te duidelijk het lot van de onge- lukkige bemanuing vermoeden. De uitvinding van den Amerikaanschen werk- tuigkundige Hiram Maxim, nl. de automatische "•eweer-mitrailleuse, is door het ministerie van oorlog van Oostenrijk-Hongarije aangenomen. De dertig exemplaren, die besteld werden, zijn voor de bewa- pening der vestingen, in de eerste plaats die van Krakau en Przemysl, bestemd. Verdere proefne- mingen, om dit vernielende vuurwapen ook als geschut voor liehte eavallerie te gebruiken, zullen nog genomen worden. Om een begrip te vormen van de juistlieid waarmede men kan treffen, wordt het volgende medegedeeld. Bij eene proefneming van bet nieuwe wapen, die in tegenwoordigheid van eeuige hooggeplaatste offleieren plaats had, schoot Maxim op een afstand van zeshonderd schreden met groote snelbeid zijn naam in duidelijk leesbare letters in de scbijf. Het eene gat na het andere werd in de scbijf geslagen, veel sneller dan men bet vertellen kan en zoo vorraden de gaten in de scbijf binnen drie of vier seconden groote, regelmatige en op een verren afstand leesbare letters en zoo verder den naam van den gevreesden schutter. Het terrein dat door een dergelijke geweer-mitrailleuse, waarmede men 600 scboten in de minuut kan doen, wordt bestreken, kan door geen troep, al is die nog zoo stoutmoedig, overschreden worden, want het is geen overdrijving, maar de zuivere waarheid, zoo schrijft, men, dat de drie soldaten, die de geweer-mitrailleuse bedienen, in staat zijn, even zoovele bataillons, die onder schot komen, tegen te houden en binnen weinige minuten wegte maaien. Voor omstreeks 2 maanden werd te Meersen een meisje van 16 jaren, met of zonder haar wil, door rondreizende Duitschers medegevoerd, nadat deze eerst bij den vader te vergeefs pogingen hadden aangewend om zijne doehter aan ben af te staan. Alle nasporingen door de justitie te Maastricht waren tot hiertoe vruchteloos gebleven. Deze week echter mocht bet der Duitsche justitie gelukken bedoeld meisje in den oratrek van Aken als straat- muzikante terug te vinden. Onder geleide van een Pruisiscb agent van politie werd zij naar hare ouders teruggebracht, die de verloren doehter met open armeu ontvingen. Van 16 tot 31 Mei 1888. TER NEU2EN. Huwelijks-aangiften. 25 Mei. Krijn Dees, oud 25 j., jm. en Tanneke de Kraker, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Mei. Gijsbregt Heijns- dijk, oud 23 j., jm. en Cornelia Christina de Smit, oud 21 j., jd. Jacob Jan van Wijck, oud 20 j., jm. en Rosalia Elisabeth Haak, oud 21 j., jd. Jacobus Jozias de Doelder, oud 27 j., jm. en Maria Sietje Ruben, oud 22 j., jd. Geboorten. 16 Mei. Cornelis Jacobus, z. van Jacobus Cornelis Huijssen en van Machelina Geer- truida Oostdijk. 17 Mei. Paulina, d. van Augustus de Wijn en van Seraphina van Waes. 21 Mei. Edemondus Augustus, z. van Petrus Cortvriendt en van Stephanie Martens. 22 Mei. Arend, z. van Arend Dieleman en van Cornelia Elisabeth de Witte. 23 Mei. Christina Maria, d. van Livinus Bernardus van Kerkvoorde en van Catharina Stoffijn Eliza Maria Isabella, d. van Adolphus David en van Maria de Bakker. 24 Mei. Leonie Florence, d. van Franciscus Guillielmus Giles en van Alber- tina Maria Standaert. 27 Mei. Cornelia, d. van Pieter van der Hooft en van Helena van de Yoorde. 31 Mei. Gustaaf Aloisius, z. van Seraphinus Cortvriendt en van Rosalia Bracke. Overlijden. 16 Mei. Cornelia Klaassen, ouc 89 j., wed. van Joos Klaassen. Cornelis Alestus van der Hooft, oud 87 j., z. van Willem en van Rachel van Dommelen, beiden overleden. 17 Mei. Jan Marinus van Kerkvoort, oud 9 m., z. van Marinus en van Aaltje Meerteus. 19 Mei. Maria Sara Risseeuw, oud 12 j., d. van Adriaan Cornelis en van Maria Magdalena Versluijs. 22 Mei. Catha rina Meertens, oud 20 m., d. van Gelein en van lelena Verheijke. 23 Mei. Janneke Maria Broek- hoven, oud 10 m., d. van Krijn en van Helena Catharina Eekhout. 27 Mei. Andries Dieleman, oud 92 j., weduwn. uit eerste huwelijk van Beatrix Brilleman en uit tweede of laatste huwelijk van Seraphina Daen. 29 Mei. Willem Riemens, oud 10 j., z. van Adriaan en van Adriana den Engelsman. Huwelijks-aangiften. 28 Mei. Leopoldus van Hoije, oud 28 j., jm. en Anna Catharina Lebbinck, oud 23 j., jd. Geboorten. 31 Mei. Antonius Wilhelraus, zv van Bernard Anton Wilking en van Wilhelmina Johanna Engelina Maria Pieck. Overlijden. 18 Mei. Anna Maria Goossens, oud 74 j., echtg. van Petrus de Yijlder. 19 Mei. Petrus van Gijsel, oud 53 j., echtg. van Colleta Platjouw. Juliana Maria Boone, oud 12 j., d. van wijlen Christiaan en van Maria Judoca Burm. 27 Mei. Cornelis Millenaar, oud 76 j., weduwn. van Sara Cornelissen. Huwelijks-aangiften. 19 Mei. Anthonij Goosseu, oud 28 j., jm. en Adriana Goossen, oud 24 j., jd. 24 Mei. Pieter Haak, oud 33 j., jm. en Neeltje Wienand, oud 20 j., jd. 31 Mei. Pieter de Ridder, oud 24 j., jm. en Cornelia Lensen, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Mei. Jan Kielman, oud 25 jjm. en Catharina Elizabeth de Putter, oud 18 j., jd. Adriaan Dieleman, oud 23 j., jm. en Maatje Jansen, oud 19 j., jd. 24 Mei. Johannes de Ridder, oud 22 j., jm. en Johanna Maria Yerijzer, oud 21 j., jd. Jan Kolijn, oud 20 j., jm. en Abigael Goossen, oud 23 j., jd. 31 Mei. Pieter David Stoft'els (van Ter Neuzen), oud 24 j., jm, en Adriana Wilhelmina Eekman, oud 21 j., jd. Anthonij Goossen, oud 28 j., jm. en Adriana Goossen, oud 24 j., jd. Geboorten. 17 Mei. Cornelis, z. van Pieter de Koeijer en van Janna Dieleman. 18 Mei. Pleuntje, d. van Jan Hamelink en van Elisabeth de Bruijne. 26 Mei. Dehora, d. van Jozias Hamelink en van Christina Debora de Yisser. 27 Mei. Cornelis, z. van Martinus den Hamer en van Sara IJzebaart. 30 Mei. Leentje, d. van Rocus Koster en van Anthonia Meeuwsen. Marinus, z. van Jacobus Dieleman en van Cornelia van Dixhoorn. 31 Mei. Cornelis Abraham, z. van Jacob Sarels van Rijn en van Maartje van den Broeke. Overlijden. 16 Mei. Suzauua Deij, oud 11 j,, d. van Johannes en van Jozina de Mul. 18 Mei. Jacobus de Pooter, oud 74 j., echtg. van Jacomina van Wijck. Ebrina Anna van Driel, oud 2 j., d. van Ferdinandus en van Ebrina Anna Wolfert. 21 Mei. Jacobus Petrus Steel, oud 7 m., z. van Bernardus Franciscus en van Maria Ludovica de Booij. 25 Mei. Johannes Geelhoedt, oud 39 j., echtg. van Maria Willemsen. Huwelijks-aangiften. 25 Mei. Jacobus Borm, oud 47 j., jm. en Apolonia de Klerk, oud 56 j., wed. van Hubertus van der Walle. Geboorten. 21 Mei. Josephus Ludovicus, z. van Petrus Yermast en van Ludovica Philomena Piessens. Overlijden. 21 Mei. Angela Maria de Poorter, oud 13 d., d. van Alphonsus Maria en van Philomena Verdurmen. 24 Mei. Maria Rozalia van Meelen, oud 18 j., d. van Johannes Anthonius en van Regina Triest. Huwelijks-aangiften. 30 Mei. Alouisius Thiele- man, oud 23 j jm. en Mathilda Yerheijden, oud 24 j., jd. Geboorten. 18 Mei. Maria Josephina, d. van Joan nes Baptiste de Cock en van Maria Theresia de Rijck. 20 Mei. Emma Juliana, d. van Augustinus Cam- maert en Pelagia de Potter. Johannes Franciscus, z. van Charles Ludovicus de Wilde en van Clemence de Bruijn. 21 Mei. Seraphina Celestina, d. van Josephus Delloiter en van Paulina Delphina de Schrijver. 23 Mei. Maria Johanna Catharina, d van Maria Louisa Lemout. Leonia Maria, d. van Petrus Caburet en van Johanna Catharina Verelst. 26 Mei. Camillus, z. van Pharai'lda Philomena Haulez. Romania, d. van Johannes Franciscus van Hoeck en van Johanna van de Heijde. 27 Mei Franciscus, z. van Josephus Augustinus Merck en van Judoca Pastijn. 28 Mei. Clementina Maria, d. van Petrus Augustinus van Ombergen en van Johanna Goossens. Overlijden. 31 Mei. Bruno Mariman, oud 37 j., echtg. van Rosalia van Herrewegen. Huwelijks-aangiften. 18 Mei. Johannes Ludo vicus Reijns, oud 31 j., jm. en Cornelia Daalman, oud 29 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Mei. Johannes Yeras, oud 33 j., jm. en Maria Anna de Rooij, oud 29 j., jd. Geboorten. 2 Mei. Gerulphus, z. van Cornelis Durinck en van Anna Maria Kouijzer. 5 Mei. Angelina Louisa, d. van Ludovicus Hoefeijzers en van Leonie Steijaert. 8 Mei. Eduardus Adrianus, van Leonardus Slaakweg en van Maria Francisca de Boeij. 9 Mei. Jan Willem, z. van Christiaan Johannes de Zwart en van Cornelia Joanna Ver- planke. 17 Mei. Cornelis Jacobus, z. van Johan nes van der Klooster en van Maria Johanna Bogaart. 19 Mei. Franciscus, z. van Jan Francies Bracke eh van Paulina Crombeen. 23 Mei. Leonardus Petrus, z. van Judoeus Joseph Bruggeman en van Maria Franken. Overlijden. 8 Mei. Anna Catharina de Moor, oud 77 j., wed. van Jan Francies de Koning. 20 Mei. Judoeus Maas, oud 71 j., echtg. van Apolonia Stoele. 23 Mei. Anna Maria Veras, oud 7 m., d. van Petrus en van Dorothea de Koning. Huwelijks-voltrekkingen. 28 Mei. Pieter Jansen Yerplanke, oud 33 j., jm. en Christina Peulman, oud 23 j., jd. Overlijden. 24 Mei. Josua Marinus van Aren- thals, oud 16 d., z. van Machiel Willem en van Janna Vis. 30 Mei. Maria Jacoba Hanskens, oud 80 j., wed. van Pieter Dankaart. Huwelijks-aangiften. 18 Mei. Petrus Augustinus Kind, oud 25 j., jm. en Stephanie Maria Nijskens, oud 24 j., jd. Albregt Meeusen, oud 22 j., jm. en Cornelia Leijs, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 31 Mei. Petrus Augustinus Kind, oud 25 j jm. en Stephanie Maria Nijskens, oud 25 j., jd. Albregt Meeusen, oud 22 j., jm. en Cornelia Leijs, oud 23 j., jd. Geboorten. 23 Mei. Pieternella Maria, d. van Jan Rooze en van Maatje Dieleman. 27 Mei. Adriana Fijgje, d. van Jan de Bree en van Tanneke van Hoorn. Pieternella Catharina, d. van Jacobus van de Yelde en van Maatje Meertens. Overlijden. 30 Mei. Geertruida Tollenaar, oud 3 j., d. van Geerard en van -Catharina Dekker. Huwelijks-aangiften. 23 Mei. Pieter Johannes Kuijpers, oud 25 j., jm. en Ludovica Catharina Goedhart, oud 27 j., jd. 25 Mei. Johannes Hu bertus Cornelis Boskelion, oud 31 jweduwn. en Rozalia Verdurmen, oud 25 j., jd. Johannes Ver durmen, oud 32 j., jm. en Paulina Heijman, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Mei. Josephus Fruijtier, oud 28 j., jm. en Maria Cath. de Booij, oud 26 j., jd. Johannes Augustinus van Water- schoot, oud 49 j., jm. en Anna Maria Maas, oud 53 j., wed. Geboorten. 17 Mei. Joseph, z. van Jacobus van Dorsselaer en van Apolonia Fruijtier. 18 Mei Aloijsius, z. van Willem Willems en van Paulina Kuijpers. 22 Mei. Adriaan Pieter, z. van Petrus Adrianus Neeteson en van Framjoise Franse. 23 Mei. Louisa, d. van Jan van Troost en van An nette Hendrickx. 30 Mei. Maria, d. van Ed- mondus Verdurmen en van Rozalia Baart. Overlijden. 19 Mei. Petrus de Waal, oud j., z. van Johannes en en van Anna Maria Krijmers. Jacobus Teijer, oud 87 j., echtg. van Anna Cath. de Blok. 25 Mei. Maria Coleta Struijlaart, oud 15 j., d. van Rosalia. 26 Mei. Jan Francies Baart, oud 28 j., z. van Andries en van Anna Cath.( Trise. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Mei. Eduardus Stekelinck, oud 24 j., jm. en Paulina Vleeskens (van Axel), oud 26 j., jd. Hyppolvtus Baert, oud 33 j., jm. en Maria Stephania de Bock, oud 28 j., jd. Geboorten. 31 Mei. Camille Marie, z. van Jacobus Verschraegen en van Eugenia Baert. Overlijden. 28 Mei. Alphonsus Leonardus Breijaert, oud 18 d., z. van Bernardus en van Fidelia Cerpentier. Geboorten. 30 Mei. Maria Cecilia, d. v Jacobus Veekman en van Catharina Louiza de Rijk. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Mei. Joannes Cornelis Yermeersch, van Wachtebeke, oud 39 jweduwn van Rosalia Creo, en Leonie Laheijne, oud 32 j., jd. Overlijden. 23 Mei. Een als levenloos aan- gegeven kind van het vr. gesl. van Bernardus Anthonius Buijsse en van Leonie Marie Ysebaert Huwelijks-aangiften. 19 Mei. Pieter Alphons Yoerman, oud 21 j., jm. en Catharina Melanie van Hulle, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 27 Mei. Johannes Bernardus Raes, oud 27 j., jm. en Stephanie Rammeloo, oud 27 j., jd. Geboorten. 16 Mei. Cammil, *z. van Nieolaas Rammeloo en van Stevanie Vervack. Overlijden. 22 Mei. Petrus Francies Kouse- maker, oud 44 j., echtg. van Sophia Groothaert. Huwelijks-aangiften. 24 Mei. Alphons Jo hannes Genetello, oud 23 j., jm. en Prudentia leeluse, oud 22 j., jd. Geboorten. 29 Mei. Anna Maria Adriana, d. van Wilhelm de Rooij en van Wilhelmina Johanna van Santen. Overlijden. 18 Mei. Mat.jen Schroever, oud 73 j., echtg. van Jean Oole. 31 Mei. Maria Valeutina Coleta Bockstael, oud 13 m., d. van Ferdinandus Lodovicus en van Maria Yalentina de Leux. Huwelijks-aangiften. 18 Mei. Eduardus van Bunder, oud 33 jjm. en Johanna Catharina Yerstraeten, oud 28 j., jd. 19 Mei. Carolus Ludovicus Noens, oud 31 j., jm. en Carolina Hendrika van Looij, oud 33 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Mei. Alphonsius Joannes Pleunis, oud 26 j., jm. en Philomena Geers, oud 24 j., jd. 30 Mei. Carolus Ludovicus Noens, oud 31 j., jm. en Carolina Hendrika van Looij, oud 33 j., jd. Eduardus van Bunder, oud 33 j., jm en Johanna Catharina Yerstraeten, oud 28 j., jd. Geboorten. 23 Mei. Petrus Franciscus, z. van Alouijsius Uytendaele en van Sophia Cathariana Herdewel. 28 Mei. Blondina Johanna, d. van Dominicus van Avermaete en van Constantia Lievens. Overlijden. 17 Mei. Maria de Meester, oud 1 d. van Jacobus de Meester en van Theodora Vernimmen. 18 Mei. Andries Rottier, oud 80 j., van wijlen Jan Francies en van wijlen Anna Catharina Gossing. 22 Mei. Amelia Maria Roels, oud 3 m., d. van Francies en van Maria Ludovica van Daele. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Mei. Jacobus van der Veek, oud 30 j., jm. en Ludovica Maria Lafeber, oud 22 j., jd. Overlijden. 26 Mei. Pieter Cornelis Serrarens, oud 71 j., echtg. van Christina van Trappen. Huwelijks-aangiften. 26 Mei. Cornelis Jacobus Staal (van Zaamslag), oud 25 j., jm. en Maria Louiza Talboom, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Mei. Jacob Roose, (van Ter Neuzen), oud 21 j., jm. en Sara Eliza beth van Hoeve, oud 19 j., jd. Geboorten. 19 Mei. Celina Maria, d. van Petrus Craene en van Amelia van Hauwe. 28 Mei. Alfred, z. van Petrus van Vooren en van Pharaildes Maria Louisa de Winne. Huwelijks-aangiften. 18 Mei. Pieter Meertens, oud 26 j., jm. en Elizabeth Oppeneer, oud 21 j., jd. Joris Kolijn, oud 20 j., jm. en Elizabeth van Tatenhove, oud 19 j., jd. 31 Mei. Joos den Hamer, oud 30 j., jm. en Johanna Florus, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Mei. Salomon Scheele, oud 21 j., jm. en Susanna de Kraker, oud 19 j., jd. Levinus Dieleman, oud 27 j., jm. en Jacomina Jacoba Cornelia Sol, oud 21 j., jd. Cornelis de Biaaij, oud 24 j., jm. en Catharina van de Velde, oud 27 j., jd. 24 Mei. Adriaan Jacobus de Lijser, oud 23 j., jm. en Cornelia Oppeneer, oud 23 j., jd. 31 Mei. Geleijn de Bokx, oud 27 j., jm. en Sara Faas, oud 22 j., jd. Pieter Meertens, oud 26 j., jm. en Elizabeth Oppeneer, oud 21 j., jd. Joris Kolijn, oud 20 j., jm. en Elizabeth van Tatenhove, 19 jd. Geboorten. 16 Mei. Maria Pieternella, d. van Anthonie Jacob Dieleman en Barbara den Beer. Janna, d. van Jacobus van Doeselaar en van Elizabeth Wienand. 30 Mei. Pieter, z. van Adam Schieman en van Janna Oppeneer. Overlijden. 19 Mei. Mattheus de Bruijne, oud 54 j., echtg. van Leijntje de Pooter. Tanneke de Ruijter, oud 5 w., d. van Pieter en van Maria Blok. Maarten Pieter Geelhoedt, oud 5 m., z. van Pieter en van Sara Elizabeth van Dixhoorn. 24 Mei. Jan Baveko, oud 67 j., echtg. van Christina Jacobs. 28 Mei. Cornelis Johannes Westerweel, oud 3 w., z. van Gerard en van Wilhelmina Johanna van Yessem. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. I I f

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1888 | | pagina 5