BURGERLIJKE STAND. Advertentien. HOEK. ZUIDDORPE. door de Keizerin, in den tuin, wandelde daar eenige oogenblikken en bracht bet verdere gedeelte van den dag door in de voor hem ingerichte tuintent. Volgens de Figaro is de Keizer in onderhande- ling met den eigeuaar van villa Zirio te San-Remo, teneinde dat buitenverblijf in den aanstaauden winter weder te betrekken. Na de huwelijksvoltrekking van Prins Hendrik met Prinses Irene van Hessen zal de Koninklijke Pruisische-familie bet paleis te Potsdam betrekken. De beer is los Deze uitroep veroorzaakte Woeusdagmorgen aan het station te Spandau een verklaarbare paniek. Een Lippenbeer, aahgekocht voor Ereese's menagerie te Hamburg, en aanvauke- lijk voor Konigsberg bestemd, was aan het genoemde station, tijdens het rangeeren van den trein, uit zijn hok gebroken en liep luid brommend in den waggon op en neder. Daar men aan het station geen raad wist te schaffen, werd naar de Berlijnsche diergaarde om hulp getelegrafeerd. De hoofdop- zichter Pechler ging terstond met eenige mannen op weg naar Spandau. Het gelukte hun spoedig het wilde dier in zijn hok terug te drijven en dit stevig te sluiten. Maar in den tusschentijd had de beer zich te goed gedaan aan de gerookte zee- visch, welke in den waggon lag opgestapeld en voor de Central-Markthalle bestemd was. Het dier had een inerkwaardige hoeveefheid van het zee- banket verslonden. Texas is nog steeds het Dorado van het gilde struikroovers, die hun handwerk in het groot uitoefenen en het versmaden enkele weerlooze persor.en te overvallen, maar met ongeloofelijke driestheid spoortreiuen en postkoetsen berooven. Een dezer Rinaldini's, bereden en tot aan de tanden gewapendversperde de voor Dallos bestemde postkoets uit San Angelos den weg en het gelukte hem, schoon hij gehee'l alleen was, alle reizigers, veertien in getal, van hetgeen zij aan waarde bij zich hadden te berooven. In een nauwe pas sprong hij eeusklaps te voorschiju, beval den koetsier stil te houden, den passagiers uit le stijgen, hunne wapens neder te leggen en de armen omhoog te hefien. Allen gohoorzaamden den roover, die nu nader reed, ieder een zak over het hoofd trok en nu zeer gemoedelijk de zakken zijner slachtoffers ging doorzoeken. Hij eigende zich geld en wapenen toe, opende kisten en koffers, nam allereerst de postkar in beslag en eerst, toen hij zijn zaken aan kant had, en weder te paard zat, veroorloofde hij den reizigers zich te //demaskeeren. Toch kon de reis nog niet worden voortgezet, daar Rinaldini nog op een tweeden wagen wachtte, die echter uitbleef en blijkbaar een anderen weg had geuomen. Inmiddels betaalde de roover ieder van zijn slachtoffers vijftig cent uit, opdat zij aan het dichtsbijzijnd station een middagmaal zouden kunnen gebruiken vroeg den koetsier zeer belang- stellend naar zijn voorganger, wien hij eens met even goeden uitslag had overvallen, en hood eindelijk een jonge dame van het gezelschap als ^aandenken" het bouquetje veldbloemen aan, dat op zijn hoed prijkte. De jonge dame, a full-blooded Texas-girl, ver- zocht den galanten roover om een autogram. Terstond scheurde de edele een blaadje uit zijn notitieboekje en schreef„Hiermede betuig ik, dat ik u alien voor eerlijke dames en gentlemen houd, maar ge zijt slecht gewapend en weinig voorbereid op ontmoetingen als deze. tend, ttt, postroover van Texas." Daarop stelde hij de jonge dame het beschreven blaadje papier ter hand, gaf een teeken om op te breken en sloeg zijwaarts de bosschen in. In een Florentijnsche kroniek in la Gazzetta d'ltalia wordt gemeld, dat Giovanni Succi, de be- kende vaster, eindelijk besloten heeft zijn veelbe sproken likeur openbaar te maken. Het is echter nog niet de likeur om te vasten, maar deze tot een geneesmiddel teruggehracht. De bekendste geneesheeren onderneming aangespoord en na hebben zij zich van de krachtdadige uitwerking van het nieuwe geneesmiddel in de hevigste ge- vallen van dissenterie, tetanus, asthma, hartkwalen enz. overtuigd. Met 10 druppels van het genees middel werd iemand in tegenwoordiglieid van vele geneesheeren van een hevige diarrhee genezen De leden der geneeskundige faculteit te Florence zien in deze nieuwigheid een groote toekomst voor iugewandskwalen. In een der bladen leest advertentie Een vroom jongmensch zoekt huisvesting bij een hoogst falsoenlijk gezin, 't welk zijn voorbeeldig en zedelijk gedrag als een tegemoetkoming weuscht te beschouwen voor kost en inwoning. Men adressseere zich enz. Dn goede bewoners van het plaatsje Suhl in Thiiringen zoo wordt van daar aan de Magd. Ztg geschreven hadden onlangs een vroolijk uurtje. Op zijn terugkeer uit Zwitserland, waar hij, stipt naar het voorschrift van zijn Londenschen geneesheer, een kuur had ondergaan, deed dezer dagen een spleen-zieke Engelschman, Mr. Sch., wiens waugen prijkten met de schoonste bakkebaarden, waarop ooit een zoon van Albion heeft mogen roemen, het station Suhl aan. In het gevolg van den Brit bevonden zich een z,echt geimporteerde" Zwitsersche melkkoe uit Appeu- zell, een dito Sennerinn uit de Zwitsersche bergen en last not least voerde dezelfde trein een lading van het beste hooi mede, dat ooit op Alpeu weiden gewonnen werd Hoogach- van Florence hebben Succi tot deze aangespoord en na t.alrijke proeven men de volgende En de verklariug voor deze zonderlinge manier van reizen In zijn angstige zorg voor zijn dierbare gezondheid bad de heer Sch. zich voorge- nomen letterlijk na te leven het voorschrift van zijn ge- neeskundigen mentor, om dagelijks vier maal versche melk te drinken, maar liefst van dezelfde koe, en der- halve het gehoornde koebeest, dat hem tijdens zijn verblijf in Zwitserland de dagelijksche rantsoenen ge- leverd had, bij zijn vertrek voor 1400 Mark aange- kocht, ten einde op reis de gewone lafenis niet te moeten ontberen. Daar nu zijn waardigheid als gentle man niet gedoogde, dat de heer Sch. in hoogst eigen persoon zijn glas ging vullen, moest een melkmeid in dieust worden genomen en voorts zou de kwa- liteit der melk er niet op verminderen, zorg worden gedragen dat de koe steeds volop haar genoegen kon eten aan het voortreffelijk gewas harer weiden. De bewoners van Gorbersddrf, waarheen de En gelschman trok om verder te genezen, zullen niet weinig verbaasd hebben gestaan, toen de excen- trieke man aan het hoofd van zijn vreemdsoortig gezelschap in plechtige processie zijn intocht als kurgast hield in hun rustig dal. De berichten omtrent de overstroomingen in Noord-Amerika, medegedeeld door de Daily News, onderscheiden zich niet van de verhalen van soort- gelijke rampen elders; maar het schijnt, dat evenals alles in Amerika op groote schaal gebeurt, ook deze watervloeden een reusachtigen omvang hebben. Het tooneel der overstrooming is de staat Iffineis. Rondom de stad Quincy liggen 200,000 acres bouwland, het vruchtbaarste in de vallei der Mis sissippi. Zondag den 13 dezer had, tengevolge van den zeldzaam hoogen stand der rivier, de eerste doorbraak der dijken plaats, welke denzelfden dag door twee andere, Maandag en Donderdag door nieuwe gevolgd werd. De geheele landstreek is thaus der overstrooming prijs gegevenboven en beneden is de rivier veranderd in eene watervlakte van tien tot vijftien mijlen breedte. De doorbra- ken vonden plaats met zulk een geweld en door zulke wijde openingen, dat binnen weinige oogen blikken uitgestrekte vlakten in eeneudiepen waterplas verkeerd werden, waarin al het levende omkwam, al het gezaaide bedierf en al het gebouwde onder- steboven geworpen werd. Omtrent verlies van men- schenlevens zijn tot dusver geen berichten ontvan- gen maar ontelbaar zijn de kudden die den dood vonden, of op hooge plekken tijdelijk in veiligheid gebracht, dien afwachten als een gevolg van koude en gebrek. Het spoorwegverkeer is in alle richtingen gestoord en naar het westen geheel gestremd. De liefdadigheid vindt een ruiin veld om hare hulp- vaardigheid te toonen, en laat zich dan ook niet onbetuigd, zoo inin in het redden van menschen- levens, als in het ondersteunen der geredden. Het cijfer der aangeriehte schade is nog niet bij bena- dering te berekenen. Twee zeelieden, de eenig overblijvenden van de bemanning van den schoener Geueraal Siegel, verhalen het volgende omtrent hunne avonturen op een verlaten eiland. De Generaal Siegel verliet den 1 September 1886 Honolulu, om jacht te maken op de haaien. De bemanning bestond uit kapitein Aberdine, Adolp Jorgen, den stuurman, de twee bovengemelde zeelieden, Peter Lasken, Peter Brown, Martin Neil- son en Charles Clemens. Den 23 September kwamen zij op de hoogte van bet Medway Eiland. In den avond van den 26 September lag het vaartuig voor anker dicht bij dit eilandde bemanning was aan land gekampeerd. Tegen middernacht stak er een storm op. Het schip werd op strand geworpen en verging. Daar zat nu de bemanning op een eenzaam eiland midden in den Oceaan. Voedsel hadden zij niet zij moesten dus hun houger stiffen met zeevogels, hunne eieren en met visch. Tien dagen later kreeg Peter Lasken een schro- melijk ongeluk. Hij was bezig visch te dooden met buskruit (giant powder), toen een zijner handen door de ontploffiug verbrijzeld werd. Weinige dagen later stierf hij aan de bekomen wonden. Hierna schijnt er eene veete ontstaan te zijn tusschen den stuurman Jorgen en de anderen. William Timpe, een der overblijvenden, verhaalt dat, toen hij alleen was in de hut, Jorgen achter hem sloop en hem met een stuk touw trachtte te worgen. De jongeu riup om hulp, en toen zag de stuurman van zijn voornemen af. Terwijl de kapl tein en Brown eieren zochten, vermoordde Jorgen hen. Toen de overigen dit vernamen, beschuldig- den zij Jorgen, maar hij verdedigde zich met te zeggen, dat die beiden zelfmoord hadden gepleegd. Nu besloten Olsen en Timpe het eiland te ver laten. Zij vernielden de sloep, staken den 28 Juni in zee in een praam en lieten den stuurman aan zijn lot over. Zij zetten koers naar de Marshall eilanden, welke zij na eene reis van 2^ maand bereikten. Terwijl verscheiden der noordelijke Staten van de Noord—Amerikaansche Republiek de land- verhuizers meer en meer als eene plaag beginnen te beschouwen, ziet men in het zuiden verlangend uit naar menschelijke arbeidskrachten. Met het oog hierop heeft onlangs in Noord-Carolina een congres plaats gehad van hooggeplaatste geestelijken, onder voorzitterschap van kardinaal Gibbons, dat, naar de Tijd bericht, o. a. door onzen landgenoot Mgr. Janssens, bisschop van Natchez, werd bijge woond en bevordering van de landverhuizing naar de zuidelijke Staten ten doel had. Omtrent het plan tot overbrugging van het Kauaal, ter verbinding van Frankrijk met Engeland, wordt nader bericht dat vier spoorlijnen in het ontwerp opgenomen zijn, voorts een weg voor rijtuigen en voetgangers. De kosten zijn geraamd op 800 millioen fr. Voor den aanleg zullen er twee millioen ton ijzer noodig wezen, en men rekent dat het reuzenwerk in 6 jaren voltooid zal kunnen zijn. De maatschappij, die van de Engelsche en Fransche regeeringen concessie zal aanvragen verlangt geen bijdrage van Staatswege. De Forth bridge in Schotland, onder welke de grootste zeil- en stoomschepen doorvaren, zonder dat de mast behoeft gestreken te worden, heeft de uitvoerbaarheid aangetoond van het slaan van eene brug ter hoogte van 50 meter boven de zee bij den hoogsten vloed. Het kanaal heeft gemiddeld eene diepte van 25 h 30 meter en bereikt slechts zelden eene diepte van 50 meter. Bij de discussie in de Belg. Kamer over de be- grooting van buitengewone uitgaven voor den burge- lijken dienst bracht de jongste afgevaardigde van Brugge,de heer DeClercq,de kwestie Brugge-zeehaven ter sprake Daarvoor was een krediet van 50,000 fr. aangevraagd, om bet onderzoek voort te zetten. Te Brugge meende men evenwel, dat de zaak vol- doende onderzocht was. Spr. verlangde dat de regeering en de vertegenwoordiging de zedelijke verplichting zouden aauvaarden, dat het werk zal worden uitgevoerd. De afgevaardigde van Ostende, de heer de Stuers, wenschte dat het kanaal niet te Heyst, maar te Ostende zou uitmonden. De heer De Smet de Naeyer, afgevaardigde van Gent, verklaarde onder den schijn van de wenschen van beide vorige sprekers te ondersteunen, dat Brugge, Ostende en Heyst niet met elkaar moeten twisten over de uit te voeren werken, maar evenals Nieuw- poort alle moeten geholpen worden aan de werken, welke strekken kunnen tot bevordering van den bloei van Belgie's zeehandel. Langs dien weg is het bijna zeker dat geene dezer plaatsen krijgen zal wat zij verlangen. Voor de rechtbank te Parijs is een geding aauhangig over de nalatenschap van de Rumeensche prinses Stourdza, die in 1885 te Baden is overle- den, nalatende een vermogen van 50 millioen francs in landerijen. Naar schatting van haren oudsten fcoon moest zij evenveel ongeveer aan effecten heb ben bezeten, maar daarvan werd niets gevonden. Toen de prinses stierf was hare dochter, prinses Gortschakoff, (schoondochter van den bekeuden Russischen kanselier), bij haar. Nu meent deoudste zoon prins Stourdza, generaal en lid van den Senaat in Rumenie, dat zijne zuster zich van die effecten zou hebben meester gemaakt. De verpleegster zoo verhaalt hij heeft na het overlijden bij de prinses een riem gevonden, waarin tal van papieren waren en die zij aan de dochter der prinses heeft overhandigd. Prins Stourdza beweert nog, dat in die riem zicb de bewijsstukken, nummers enz. be vonden van de effecten. Verder voert hij aan, dat, volgens verklariug van de bedienden, zijn zuster heimelijk een slotenmaker uit Parijs heeft laten komen, met wiens hulp zij de brandkast heeft laten openen. De vervolging, welke de prinses Gortscha koff onlangs tegen haar vroegere kamenier en kamer dieuaar heeft laten instellen, op grond van verduis- tering, zou niet anders ten doel hebben gehad dan de getuigenis dier liedeu verdacht te maken, die weder op vrije voeten zijn gesteld bij gebrek aan bewijs. (Ter versterking van zijn beweringen voert prins Stourdza nog aan, dat eenige millioenen door zijn zuster en zijn jongeren broeder dien hij mede in het complot acht onlangs in de Bank van Engeland zijn gedeponeerd. Dit laatste wordt door de gedaagden toegegeven, maar zij houden vol, dat zij die sommen van hun moeder ten geschenke hadden gekregeu als giften van hand tot hand. De rechter zal hebben uit te maken of de aangevoerde redenen voldoende zijn om een nader onderzoek te bevelen. Wat men al niet gebruiken kan om boter van te maken zonder melk Ge raadt het nooit, waarde lezer, wat daarvoor al weder ontdekt is Het vet van doode honden wordt tot kunstboter verwerkt. Volgens dr. Cauxs te Parijs worden jaarlijks gemiddeld 8000 doode honden uit de Seine opge- vischt. Het vel heeft veel waarde voor de fabricage van handschoenenhet vleesch en de beenderen worden gepromoveerd naar den mesthoop (waar ze ook eigenlijk op hun rechte plaats zijn)maar nu komen we aan de kunstboter in spe. Het vet (als er vet aan zoo'n verzopen hond nog mocht gevonden worden) wordt gesmolten en geklaard. Daarbij wordt dan nog het vet gevoegd van paarden, die bijvoorbeeld gevallen zijn. Dit alles wordt in houten ketels gedaan, en door water en awaveldamp wordt het vet opgelost en later in metalen ketels verder gekookt, gestoomd en gereinigd. \'roeger werd dit vet als stearine voor de kaarsenfabrieken, alsook voor machinesmeer verkocht. Dit was ook eigenlijk een meer eigenaardige bestemmiug dan voor den mensch om het in den mond te steken om in zijn maag te komen. In Parijs werd dit vet reeds vroeger, in plaats van reuzel, door pasteibakkers aangewend. Maar laatstelijk zijn de kunstboterfabrieken in Frankrijk er ook achter gekomen en er mede begonnen. Wat er nog verder bijgedaan wordt in dit vet van de cadavers van opgevischte honden en afge maakte paarden, wordt niet vermeld, evenmin of er ook een reukje van Rimmels odeur, New Mown- hay aan wordt toegevoegd, om de hondenlucht wat af te leiden. Men denke zich een boterham besmeerd met die boter, waarop gelegd een snede roastbeef van een rund, hetwelk zijn eigen dood gestorven is, en een glas kunstwijn om door te spoelen Van 1 tot 15 Mei 1888. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Mei. Cornelis Michielsen, oud 24 j., jm. en Cornelia Verhelst, oud 20 j., jd. Willem Bedet, oud 24 j., jm. en Elizabeth de Bree, oud 24 j., jd. Geboorten. 12 Mei. Sara, d. van Daniel den Hooglander en van Sara Buijze. Francois, z. van Adriaan Tollenaar en van Sara Ilaak. Suzanna, d. van Marinus de Putter en van Thona Vinke. Overlijden. 2 Mei. Levinus Koole, oud 29 j., echtg. van Cornelia Verheijke. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Mei. Leo Belaert, oud 27 j., jm. en Maria Theresia de Vos, oud 25 j., jd. 14 Mei. Johannes Camilius Buijsse, oud 25 j., jm. en Mathilde Norbertine Martens, oud 28 j., jd. Geboorten. 14 Mei. Josephus Franciscus Christia- nus, z. van Petrus Damianus Maria Verbiest en van Delphiua van de Velde. Overlijden. 12 Mei. Natalia Daelman, oud 49 j., echtg. van Conrardus van Waes. 13 Mei. Con- stantinus Seghers, oud 72 j., weduwn. van Anna Maria van der Look. L EETIJDINGEN. Van 18 tot en met 21 Mei zijn in deze haven binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 18 Mei. Eng. stoomb. Ousel, kap. Jennings, van Antwerpen met stukg. 19 Mei. Spaansche stoomb. Abril, kap. D'Erausquin, van Bilbao met ruw ijzer. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Richards, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Dinniugton, kap. Coates, van Goole met kolen. Eng. stoomb. Thames, kap. Johnson, van Midd- lesbro met ruw ijzer. 20 Mei. Eng. stoomb. Viscount Castlereach, kap. Barnes, van Bilbao met menerie. Eng. stoomb. James Hogg, kap. Curson, van Middlesbro met ruw ijzer. Eng. stoomb. Dragoon, kap. Walker, van New-Castle met ruw ijzer. Van 18 tot en met 21 Mei zijn uit deze haven vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 18 Mei. Belg. stoomb. Prince Boudouin, kap. Louwreins, naar Taragona met briquetten. Eng. stoomb. Ousel, kap. Jennings, naar Barrow met stukg. 19 Mei. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Walker, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Dawdon, kap. Robson, naar New—Castle ledig. 21 Mei. Eng. stoomb. Dragoon, kap. Walker, naar Antwerpen met stukg. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Gent 18 Mei. Eng. stoomb. Falcon, kap. Marlin, van Huff met stukg. Eng. stoomb. Aire, kap. Wood- head, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Dimberline, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Giles, van Londen met stukg. Duitsche stoomb. Stern, kap. Miang, van Libau met haver. Duitsche stoomb. Neutral, kap. Hansen, van Riga met gerst en houl. Noorsche brik Erin, kap. Hoist, van Christiansand met bout. 20 Mei. Eng. stoomb. Shieldrake, kap. Hore, van Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Galatea, kap. Luinley, van Londen met stukg. 21 Mei. Eng. stoomb. Rosa, kap. Wormald, van Goole met stukg. Eng. stoomb. John Wells, kap. Ridfort, van Goole met stukg. Noorsche driem. schooner Atlantic, kap. Thomassen, van Arendal met hout. Uit deze haven zijn vertrokken komende van Gent 19 Mei. Eng. stoomb. Azalea, kap. Fiffe, uaar Londen met stukg. Eng. stoomb. Aire, kap. Wood- head, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Windsor, kap. Baxter, naar Leith met stukg. Eng. stoomb. Falcon, kap. Marlin, naar Huff met stukg. 20 Mei. Eng. stoomb. Norma, kap. Dimberline, naar Goole met stukg. Duitsche stoomb. Neutral, kap. Hansen, naar Riga ledig. 21 Mei. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Giles, naar Londen met stukg. Eng. schooner Rob the Rauter, kap. Coad, naar Marennes met phosphate. Noorsche bark Skarbo, kap. Bronsted, naar Krago met ballast. Van 18 tot en met 21 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 22 binnenvaartuigen op en 13 afgeschut. Op 19 dezer ontsliep mijn geachte en zeer beminde vriend ffl. 1) E It It L IJ E. Eene korte ongesteldheid, doch hevige ziekte, sleepte hem ten grave. Zaamslag. D. DEKKER. Voor de blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden onzer waarde tante en behuwdtante, Mejuffrouw A. J. W. STEUERWALD, betuig ik, ook namens de verdere familie, mijnen liartelijken (lank. Ter Neuzen, 22 Mei 1888. G. W. HOUTZAGER.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1888 | | pagina 3