Fransche PAARDEN, heras een kalrapte KOE. BEESTIALEN, tandbouwgereedschappen, HDISRAAD ea andere Roerende Goederen, iwrtMifi 2 Hectaren Klavers, Eene HOFSTEDE OPENBARE VERKOOPMIG B^GjEJjKESTAND" Handelsberichten. Advertentien. Openbare Verkooping. Woensdag 9 Mei a. s., geen voortgang hebben. hier te laude ingesteld, ofschoon er bij do familie De Bourbon hier te lande geen vermoeden daar- voor bestond, veel minder opgewekt is. Als de waarschijnlijke beweegreden wordt daarbij opgegeven, dat de kapitein De Bourbon geweigerd beeft zelfs voor hooge sommen afsland le doen van belangrijke familiepapieren. Dat dergelijke aanbie- dingen meermalen hebben plaats gebad, is bekend, evenzoo dat zij steeds hoogliartig zijn afgewezen door den kapitein De Bourbon, die noch door aan- biedingen noch door bedreigingen was over te halen. Voor zoover men weet meldt de geschiedenis slechts een geval, waarin een Hollandsche dienst- maagd uit zindelijkheid een man op den rug nam. Men vindt het opgeteekend in de gedenkschriften van den Engelschen ambassadeur Temple, die in 1678 te Amsterdam was. Hij verhaalt hoe de secretaris van Amsterdam aan zijn zuster, lady Giffard, vertelde ffHier in de buurt woont een dame, bij wie een onzer regenten op een morsigen dag een bezoek kwam brengen. De meid, die opendeed, zeide, dat mevrouw thuis was, maar toen hij haar voorbij wilde stappen, keek zij naar zijn schoenen, en ziende, dat die beslijkt waren, pakte zij hem bij zijn beide armen, wierp hem over haar rug, droeg hem een paar vertrekken door tot aan een trap, zette hem neer, trok hem zijn schoenen uit en een paar muilen, die gereed stonden, aan Zoo kon hij naar boven gaan om mevrouw zijn opwach- ting te maken Omtreut een diefstal van 1000 francs ten nadeele van de bankiers Philips Cie. te Maas tricht, kan het volgende worden medegedeeld. Door een der boekhouders werd in een aan te teekenen brief gesloten een bedrag van 3000 francs, narae- lijk 20 biljetten van 100 en 1 van 1000 francs. Deze brief werd door een loopjongen aan het post- kantoor bezorgd. De geadresseerde vond echter bij opening van den brief slechts 20 biljetten van 100 francs, van welke bevinding aan de afzenders werd kennis gegeven. Deze verzochten om over- zending van het couvert en nu bleek, dat het adres niet door den boekhouder, maar door den loop jongen geschreven was. Hierover ondervraagd, gaf deze aanvankelijk voor, dat een inktvlak op het couvert was gevallen en hij daarom den brief in een ander couvert gestoken had. Voor den rechter- commissaris evenwel bekende hij het couvert geopend en het biljet van 1000 francs daaruit genomen te hebben. Van het geld werd nog 900 francs in zijn bezit gevonden. Nadat proces-verbaal tegen den 15jarigen knaap was opgemaakt, werd hij weder in vrijheid gesteld. Men schrijft uit Pijnacker Ons hoenderpark! Leest en hoort men veel over gedruktheid in handel en bedrijf, in onze gemeente kan men dat niet zoo in het algemeen zeggen. Het is opmer- kelijk hoe een bedrijf met bescheiden omvang be- gonnen, langzamerhand is toegenomen en eindelijk op die hoogte staat dat het in niet geringe mate bijdraagt tot den bloei van ons dorpwe bedoelen ons hoenderpark. Het park, slechts met enkele hoenders aange- legd, beschikt thans reeds over zoo'n aantal dat de eierenproductie niet onaanzienlijk mag heeten dagelijks ziet men voet- en postboden torschend ouder de verzendingen niet alleen de omliggende dorpen en het naburige Delft, doch heinde en verre wil men van het product gediend zijn zelfs Am sterdam trekt met graagte. Het is dan ook niet te verwonderen, want bij ondervinding zal menigeen kunnen getuigen dat de hoedanigheid van zulk versch niet steeds gegeven kan worden aan hetgeen men in cafe's en hotels der groote steden te con- sumeeren geeft, van daar dat vFle dergelijke inrich- tingen naar bronnen zoeken om een consumable te verkrijgen dat beter aan de eischen voldoet, dan het Italiaansche in den regel geeft. Wanneer men weet dat jaarlijksch duizenden eieren uit den vreemde ons laud worden ingevoerd, mag het verwfcndering wekken dat, vooral nu de boeren zoo klagen, zij zich niet meer toeleggen op de kippenteelt, een bedrijf dat als bijzaak met een weinig zorg, aardige verdiensten kan afwerpen. Gravin Emilia D., de dochter van een schat- rijken Rus, was haar vader, die om zijne ruwheid bekend was, ontvlucht. Te Parijs kwam zij, daar zij reeds in 't bezit was van haar moeders nalaten- schap en bovendien een erfenis van een half millioen roebels, in aanraking met de eerste familien. Tien jaren leefde zij te Parijs, zonder iets van haar vader te hooren, die te Odessa, waar hij woonde plotseling verdwenen was, nadat hij alles te gelde had gemaakt. Dezer dagen kwam de gravin uit de Opera en zag tot hare teleurstelling dat haar equipage was weggereden. Een heer, die haar vergezelde, riep om een huurrijtuig. Nauwelijks was het rijtuig voor het bordes der Opera gereden of de dame viel met een gil op den grond. Men beurde haar in het rijtuig en reed langzaam naar haar hotel. Toen het rijtuig daar was aangekomen en de dame er uitgedragen, sprong de koetsier op den bok en reed in galop weg, zonder dat men het nommer van zijn rijtuig had kunnen opnemeu. Emilia D. bleef eenige dagen in een heete koorts, waarin zij meer malen ijlde. Toen zij herstellende was, riep zij onophoudelijk //Waar is hij Waar is hij Doch daar men meende, dat zij ijlde, sloeg men er echter geen acht op. Eindelijk verklaarde zij, toen zij weer kon opzitten en beter was, dat zij in dien koetsier haar vader had herkend, welke ont- moeting haar hevig had aangegrepen. Nu laat de gravin den koetsier van het huurrijtuig opsporen, doch tot heden is dit, wonderlijk genoeg, haar niet mogen gelukken. Op een der eerste dagen na Keizer Wil- helm's dood deelde de hoofdonderwijzer te Spandet, een dorpje op raijl afstands van de Deensche grens, de mare van den dood voor het begin dier lessen mede en verliet daarna het schoollokaal onder voorwendsel in de krant het juiste uur van den dood, waar naar een der meisjes-leerlingen hem gevraagd had, te gaan opdiepen. Ternauwernood had hij de hielen gelicht toen de dorpsjeugd een donderend //Hoerah" liet hooren. Dit weerzin- wekkend voorval, zoo gaat het Pruisisch blad voort, is natuurlijk minder aan de ruwheid, dan wel aan het onverstand der kinderen te wijten. Uit dergelijke uitingen kan men de gesprekken der ouders opmaken; vele onruststokers toch hebben het volk wijsgemaakt, dat de dood van Keizer Wilhelm terstond het teruggeven van Sleeswijk aan Denemarken ten gevolge zou hebben. Zoodra deze zaak de bevoegde autoriteit ter oore kwam, is de onderwijzer, wiens onderricht en prestige zulke onbehoorlijkheden niet voorkomen konden op een ,/Duitsche" school, oogenblikkelijk uit zijne betrekking ontslagen. Een Belgisch jongmensch, zekere N., heeft, in gezelschap van eene jonge dame uit Brasscbaet bij Antwerpen, de vlucht naar Nederland genomen. Alvorens hiertoe over te gaan, lichtte hij den notaris Z. te Ixelles (Brussel) voor eene som van fr. 40,000 op. De notaris heeft de zaak der justitie in handen gegeven, die het signalement van N. en dat der dame naar alle oorden heeft overgeseind. De politie tracht hem in handen te krijgen en verzoekt zijn aanhouding. Van 16 tot 30 April 1888. H O E K. Huwelijks-aangiften. 26 April. Willem Bedet, 24 j jm. en Elizabeth de Bree, oud 24 j., jd.. Gehoorten. 21 April. Maria, d. van Jacobus van Alten en van Maria Hamelink. 27 April. Leuntje, d. van Jan van Wijck en van Janna Vermeers. Overlijden. 18 April. Cornelis Hendrik Geel- hoedt, oud 23 j., z. van Cornelis en van Neeltje van Wijck. 22 April. Franqois Buijze, oud 67 j., weduwn. van Anthonina Moes. 28 April. Karel Donze, oud 1 m., z. van Jan en van Adriana Klaassen. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 28 April. Eduardus Steke- linck, oud 24 j., jm. en Paulina Vleeskens, oud 26 j., jd. (van Axel.) Geboorten. 22 April. Leouia Maria, d. van Gustavus Allefs en van Natalia Valent. 23 April. Alphonsus, z. van Franciscus de Maeijer en van Antonia de Bruijne. 24 April. Augustus Joseph, z. van Adelaida de Canne. 27 April. Maria Clementina, d. van Pieter Josephus de Smet en van Joanna Coleta Schelfhaut. Overlijden. 19 April. Romania Maria Leonia de Schepper, oud 1 m., d. van Benjaminus en van Leonie Marie Verschoor. Seraphina de Brouwer, oud 65 j., wed. uit het le huwelijk van Joannes Aben en uit het 2e huwelijk van Henricus Scheijven. 23 April. Pieter Francies van Damme, oud 63 j., echtg. van Rosalia de Bok. 27 April. Augusta Maria van Poele, oud 6 in., d. van Bernardus en van Rosalia de Block. 28 April. Augusta Maria Brandt, oud 2 m., d. van Joannes Franciscus en van Maria Justina van Walle. OSSENISSE. Overlijden. 20 April. Judocus Verdurmen, oud 65 j., z. van Jacobus en van -Johanna Burm. L E E T IJ I) I G E Y. Yan 4 tot en met 7 Mei zijn in deze haven binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 4 Mei. Belg. stoornb. Eugalia, kap. De Pauw, van Middlesbro met ruw ijzer. Eng. stoomb. Ousel, kap. Jennings, van Antwerpen met stukg. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, van Leith met ruw ijzer. 5 Mei. Eng. stoomb. Thames, kap. Johnson, van Middlesbro met ruw ijzer. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Richards, van Londen met stukg. 6 Mei. Eng. stoomb. Avocet, kap. Stubbs, van Liverpool met stukg. Van 4 tot en met 7 Mei zijn uit deze haven vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 4 Mei. Eng. stoomb. Ousel, kap. Jennings, naar Barrow met stukg. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Walker, naar Londen met stukg. en schapen. Spaansche stoomb. Abril, kap. D'Erausquin, naar New-Castle ledig. Spaansche stoomb. Lequeitia, kap. Anduiza, naar Antwerpen ledig. 5 Mei. Belg. stoomb. Eugalia, kap. De Pauw, naar New- Castle met stukg. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Gent 4 Mei. Eng. stoomb. Falcon, kap. Marlin, van Hull met stukg, Duitsche stoomb. Rival, kap. Heeckt, van Libau met vlas en zaad. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Giles, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Wormald, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Aire, kap. Woodhead, van Goole met stukg. 5 Mei. Eng. stoomb. Norma, kap. Dimberline, van Goole met stukg. Fransche schooner Camille, kap. Portugal, van Bordeaux met wijn. 6 Mei. Eng. stoomb. Galatea, kap. Lumley, van Londen met stukg. Duitsche stoomb. Kiel, kap. Thomsen, van Libau met vlas en graan. 7 Mei. Eng. stoomb. John Wells, kap. Ridfort, van Goole met stukg. Eng. bark Adventurer, kap. Jones, van Yquique met salpeter. Uit deze haven zijn vertrokken komende van Gent 4 Mei. Eng. stoomb. Clifton Grove, kap. Mor gans, naar Rochester ledig (komende van Selzaete). Ned. koftjalk Alberdina, kap. Speelman, naar Ant werpen ledig. 5 Mei. Duitsche stoomb. Rhein- land, kap. Wilken, naar Blyth ledig. Duitsche stoomb. Rival, kap. Heeckt, naar Riga ledig. Eng. stoomb. Azalea, kap. Fiffe, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Falcon, kap. Marlin, naar Hull met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Wormald, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Camel, kap. Ball, naar Middlesbro, ledig. 6 April. Eng. stoomb. Wood stock, kap. Fulton, naar Leith- met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Dimberline, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Aire, kap. Woodhead, naar Goole met stukg. Ned. koftjalk Tammo, kap. Mulder, naar Antwerpen ledig. Ned. koftjalk Maria, kap. Mulder, naar Antwerpen ledig. 7 Mei. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Giles, naar Londen met stukg. Ned. kof Gebina, kap. Jungerhaus, naar Louden met phosphate. Yan 4 tot en met 7 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 30 binnenvaartuigen op en 36 afgeschut. Rotterdam, 7 Mei. Gent. Londen, 7 Mei. KOERS V A Y HET GELD. Belgisch per 100 fr. f 47,45 k f 47,50 Engelsch per 12,03 M 12,05J 4 Mei. 27 April. Den 13 Mei a. s. hopen onze geliefde ouders PIETER CORNELIS YAN HECKE en REGINA VAN MEIR hun 40jarige ecbtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Sluiskil, 9 Mei 1888. Op Donderdag den 17 dezer hoopt onze ge liefde moeder en behuwdmoeder SARA D E It LAV 1J, weduwe van Janus van Oostkn, haar zeventig- sten jaardag te vieren. Hare dankbare kinderen en behuwdkinderen, tt L. VAN OOSTEN-Buize. 0 R. VAN OOSTEN-De Kraker. Bevallen van een nieisje A. M. M. RAUH-Van IJsselsteijn. Amersfoort, 8 Mei 1888. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed te St. Annaland, na een kortstondige ziekte, onze geliefde vader en be- huwdvader J A C 0 R P A A P E, in den ouderdom van 57 jaren. Ter Neuzen, 5 Mei 1888. ARIE H. DONZE. A. A. DONZEPaape. Yrijdag den 4 Mei ontsliep zacht en kalm, na de genademiddelen der H. Kerk te hebben ontvangen, mijn geliefde echtgenoote ANNA MARIA PHELOMENA KOUIJZER, in den leeftijd van 37 jaar en 7 maanden, mij na- latende 9 kinderen te jong om hun verlies te be- seffen. Zaamslag. C. F. MICHIELSEN Mr. J. P. Dronkers, Notaris te Ter Yeuzen, zal op Woensdag den 9 Mei 1888, des namiddags te 1 ure, voor de her berg van VICTOR GALLE, te Ter Neuzen, publiek presenteeren te verkoopen EENIGE JOYGE, SCIIOOYE waaronder ongeveer 20 jaarlingen, 5 driejarige Merrien en 3 drachtige Merrien, Verdere inlichtingen ten iantore van genoemden Notaris. fflggtPS^ Bij de veiling van het WOOYHIJIS en rper jjeuzeilj aan (]e fho. lensstraat, van Mejuffrouw de Wed. C. BOOT, ten overstaan van den ondergeteekenden Notaris op 2 Mei jl. gehouden, werd het hoogste bod ad f 1575,gedaan door den Heer E. VAN DER BENT. De voortzetting dier veiling is bepaald op des namiddags te 3 ure, in het Ned. Logeraent van den heer Susijn. Mr. J. P. DROYKERS. De VEILING van EIREY 1I0UT- WAREY, geannonceerd tegen 23 Mei e. k., zal Notaris DRONKERS. TE GROENENDIJK, (gemeente Hontenisse.) Mr. A. C. R. Thomaes, Advocaat en Notaris te Hontenisse, zal ten verzoeke van den heer J. HOEFEIJZERS, Landbouwer te Groenendijk, op de door hem bewoona wordende Hofstede, op DIYSDAG 5 J U YI 188 8, te 10 ure p r e c i e s, in het openbaar ver koopen 5 Werkpaarden, waar onder een met Veulen, 8 Melkkoeien, 4 Runders, 1 vette Stier, 3 eenjarige Stieren, 5 Kalvers, 4 groote Varkens waaronder een vet, 1 met Biggen en 1 drachtigHoenders en Hanen. D 4 Menwagens met ijzeren assen, 1 Vrachtkar met ijzeren as, 3 i ijzeren Eggen6 houten dito Rolblok, Molbord, 5 Ploegen waaronder 1 ijzeren en 1 onderaardsche, 2 Slepen, Beerbak, Windmolen, Stroosnijmolen, Geeselsteen, Lad ders, Schoppen, Spaden, Rieken, Schelfbalken, Mestplanken, Sparren, gezaagd Hout, een groote partij Tarwestroo, Mutsaard, Kara, Melkkuipen, 2 Geweren, Spekkist, Huisklok, Tafels, 2 Ledikanten, 2 Bedden, Kippenren en daarna: wassende in de nabijbeid der Hofstede. Koopen tot en met f 5,moeten contant worden betaald, die daarboven niogen op tijd worden gekocht mits er soliede MEDEIiOOPERS gesteld worden. De KLAVERS en het TARWESTROO zijn inmiddels ook nit de hand te koop. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal krach- tens artikel 1223, in verband met artikel 1255 Burgerlijk Wetboek, verkoopen met AANHOORIGHEDEN, alles in de ge meente Koewacht (Hazelarenhoek), kadastraal bekend in sectie D nos. 12, 13, 14, 905 en 906, groot 2 hektaren 95 aren. Thans nog bewoond bij AUG. VAN PUTTE. De verkooping wordt gehouden bij Eduard de Vleeschouwer, te Koewacht (Zand). INSTEL Dinsdag 12 Juni iecQ VERBLIJF 19 telkens des namiddags 2 ure. Bij ruimen aanvoer van Tarwe ging deze tot ruim vorige prijzen goed van de hand. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe f 7,40 a f 7,60, mindere f 6,25 a f 6,90. Rogge f 5,25 a f 5,50, mindere 4,75 a f 5,10. Gerst 5,00 a 5,25. Haver korte 3,25 a f 3,70, lange f 2,00 a 3,10. Paardeboonen f 5,60 a f 5,75, mindere 5,00 f 5,50. Duiveboonen f 6,25 a f 7,00 Bruineboonen f 10,50 a f 11,00. Witteboonen Walcbersche f 14,00 a 15,00. Erwten 7,25 a f 7,50, mindere 6,80 a f 7,10. Kanariezaad beste f 7,75 a f 8,00, mindere f 7,00 a f 7,50. Koolzaad f 9,25 a f 9,75. Eieren f 2,50 a 2,60 per 100 stubs. Aardappelen Zeeuwsche f 2,10 a f 2,30. Zeeuwsche Ajuin voor groote f voor kleine per 50 kilo. Tarwe, witte 100 k. Id. roode Rogge Gerst Haver Boekweit, per hect. Duivenboonen Paardenboonen Koolzaad 100 k. Lijnzaad Kempzaad I.ijnkoeken Koolzaadkoeken Kempzaadkoeken Eieren per 26 stuks Granen. Tarwe, Haver en Meet prijshoudend. Gerst stiller. fr. 18,25 a 18,50 fr. 18,25 a 18,50 15,50 15,75 15*00 H 15^50 18,25 18,50 18,25 18,50 14,50 15,00 14,50 15,00 15,00 15,00 16,00 16,50 15,00 15,50 24,00 I 25,00 24(00 25(00 H 19^00 2o'oO I 19(00 20(00 15,00 16,00 15,00 16,00 n 1,50 n 1,50 VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1888 | | pagina 3