Gemengde berichten. Handelsberichten. Advertenlien. Telegrafische berichten. S'^3 Dankbetuiging. De Asser Ct. meldt het volgende In de Weerdingermarke is de toestand met zuiver, althans van het detachement te Erica is een afdeeling naar die marke gezonden. In verband hiermede kwam Dinsdag te Assen, met bestemming naar Weerdinge, per extra-trein een afdeeling huzaren uit Deventer, sterk 40 paarden onder bevel van den ritmeester VanTien- hoven en den luitenant Tilanus. Na aldaar een half uur vertoefd te hebben, ver- trok de troep over Rolde, Gieten enz. naar de plaats van bestemming. Maandagmiddag 12 uur kwamen te Schoonoord ongeveer 200 werklieden bij den heer Kalsbeek bijeen, om ook een vergadering van Schoonoordsehe arbeiders te beleggen. Daarop begaf men zich in optocht, met de nationale driekleur voorop, op weg om met de veenbazen te spreken. Er was tusscheu de arbeiders overeengekomeu, vooraf geen sterken drank te gebruiken en geen baldadigheden te plegen, zoodat aanvankelijk alles nogal rustig ging. TER iVElIZE.V, 27 April 1888. In de heden gehouden zitting van den gemeenteraad alhier, werd mededeeling gedaan van een schrijven van den Minister van Einancien waarin afwijzend wordt beschikt op het verzoek, het kantoor van Eegistratie van Hulst naar TerNeuzen te verplaatsen; alsraede dat geen toestemming te verwachten is tot het plaatsen van petroleum-bergplaatsen op het terrein buiten de Axelsche poort. Burg, en Weth. werden in deze zitting gemacbtigd tot het aanbesteden der bestratingswerken op de Schelpenlaan, "Vlooswijkstraat, Tholensstraat en den nieuwen weg naar het station. Over het al of niet daarstellen van een beurs- gebouw, zal in een volgende zitting beslist worden. 't Gewone verslag geven we in een volgend nummer. De heer J. C. Harte, gedurende 18 jaren lid van den gemeenteraad alhier, tevens voorzitter van het Algemeen Armbestuur heeft heden zijn ontslag genomen uit beide betrekkingen, om redenen door Z.Ed, aan den Voorzitter voor den aanvang der heden gehouden vergadering schriftelijk medegedeeld. De ingezeteuen zullen zeker het besluit van den heer Harte, die zooveel jaren met ijver voor hunne belangen optrad, betreuren, maar onbekend met de beweegredenen, hierin berusten. Zeer zeker zullen gewichtige argumeuten hem hiertoe bewogen hebben. Tot hoofd der Christelijke bewaarschool alhier is benoemd Mej. Van Meurs, te Oosterland. Deze benoeming heeft Woensdag plaats gehadniet- tegenstaande wist een ijverig correspondent van de Zierikzeesche Nieuwsbode dit reeds Dinsdug te vertellen. Een man, die voor de journalisten een kwade concurrent wordt Vele neringdoenden in deze gemeente ont- vingen dit schrijven In het begin van deze rnaand is op het postkan- toor te Sas van Gent ontvreemd een aangeteekende brief met twee Nederlandsche bankbiljetten ieder van f 25 het eene gemerkt H. K. 8559 en het andere E. W. 3280. Van de ontvangst dezer biljetten verzoekt de ondergeteekende terstond bericht. Middelburg, 24 April 1888. De officier van justitie te Middelburg, VAN HOEK. In de le helft der maand April is door het postkantoor alhier de volgende onbestelbare brief verzonden aan het adres van Koopman, te Breda. Benoemd tot Directrice der Chr. bewaarschool van de Vereeniging ter verbreiding der Waarheid te Amsterdam, mej. P. A. van de Ven, vroeger hoofd der Chr. Bewaarschool alhier. Hulst, 24 April. In de heden gehouden zitting van den gemeenteraad is o. a. behandeld het in- dan had zij, behalve den grooten weg, die haar aantrok, nog vrienden en vriendinneii met wie zij kon spelen en met wie zij ging voddenrapen; een jongen en een meisje van den wegwerker, de zoon van den reizenden scharenslijper, die met zijn wagentje van het eene stadje naar het andere ging; en de kinderen van den kolenbrander, twee meisjes en edn jongetje, die met hunne ouders diep in het bosch woonden. Met bun zevenen vormdeu zij een troepje onder aanvoering van den zoon van den scharenslijper. Overal in het rood kende men de kinderen. De zoon van den scharenslijper telde tien jaar en de jongste der bende, de kleinste van het huisgeziu van den kolenbrander, was vier. Nine droeg gaarne het jongske en liet ,1mm soms in het zand vallen. Alle zeven waren arm, hadden blozende wangen en waren vuil, maar gezond; zij schreiden vaak, lachten nog meer, vochten om een appel en hadden altoos honger. Dien dag vond Nine hen bij een haag verzameld, zij wartnden zich in de zon; voor een hoop keisteenen, die de wegwerker den vorigen dag had fijngemaakt en die zij zeer bewonderden. Eerst keek Nine er ook met groote oogen naar, maar nu schoot h.nar het naderende Sinterklaasfee9t weer in de gedachte, zij praatte er over en klaagde haar nood. „Niet waar, ik zal niets onder den schoorsteen vinden, want ik heb geen schoenen!' (Slot volgt.) gekomen adres van C. van der Bent, te Middel burg, nopens het houden eener conferentie ter bespreking van de aangevraagde concessie tot het leggen van een stoomtram van Hulst tot Walsoorden. Tot leden dier commissie werden benoemd de heeren Arie Smit, burgemeester van Vlissingen, Smit. V en Diepenveen te Kinderdijk, H. A. A. baron Collot d'Escury, rentmeester van het kroon- domein en lid der Prov. Staten van Zeeland, en P. Adriaanssen, wethouder te HonteDisse. De con ferentie is bepaald op Donderdag 3 Mei a. s. Nog werd den raad medegedeeld, dat de heer J. Vogelvanger zich op verzoek van Burg, en Weth. wel heeft willen belasten, om hen ais deskundige bij te staan in zake de exploitatie der geineente- lijke gasfabriek. Axel, 26 April. Heden overleed alhier in den ouderdom van ruirn 70 jaren, de heer P. van Eraaijenhove. Door zijn overlijden zijn opengevallen de be trekkingen van lid van den Raad, ambtenaar van den burgerlijken stand en dijkgraaf van den polder Beoostenblij benoorden. Eerstgenoemde betrekking heeft de overledene bekleed. onafgebroken van af 1 April 1856 Axel. Door den heer commissaris is, met iugang van 1 Mei 1888, des Konings benoemd tot veldwachter in deze gemeente de heer A. Olijslager, thans agent van politie te Schoonhoven. Bosehkapelle. Bij de hersteraming voor een lid van den gemeenteraad alhier verkregen de heeren C. L. Stallaert en P. van der Wielen ieder 17 stemmen, waarvan eerstgenoemde, als de oudste in jaren, is verkozen. 's Grnvenlinge, 27 April. Benoemd tot ontvan- ger der belastingen te Naarden de heer Lamoraal Wichers, thans te Heinkenszand. De benoeming van den heer Van der Heijden tot outvanger te Cuijck is ingetrokken, terwijl diens benoeming te Sas van Gent is bevestigd. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rexdifbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 27 April de volgende vonnissen uitgesproken A. H., oud 28 j., arbeider te Hulst, is wegens het door schuld veroorzaken van lichamelijk letsel vrijgesproken. werkman te Ter Neuzen, veroord. tot f 8 boete of J. v. A., oud 19 j is wegens mishandeling dagen hechtenis. J. F. B., oud 28 J- timmerman te St. Jansteen, is wegens alsvoren veroord. tot f 10 boete of 6 dagen hechtenis. Woensdagmorgen werd te Vucht het lijk van den heer "Van S. in een sloot gevonden. Hij moet bij het snijden van rozenstekken te water geraaktzijn. Woning en inboedel, zoomede de schuur van den laudbouwer Jan Kleuters op de Graatheide bij Sittard werden Woensdag door onbekende oorzaak in korten tijd een prooi der vlammen Alles was verzekerd. Als een bijzonderheid wordt medegedeeld, dat te Amsterdam aan het eind-examen van het gymnasium een zeventigjarige zal deelnemen. De bekeerde socialisten Belderok en Jacob de Zwart hebben in Friesland een ver- kenningstocht ondernomen als eclaireurs van het Leger des Heils. Te St. Pieter, bij Maastricht, eergistermorgen een persoon te water geraakt verdronken. Eene juffrouw te Dongen, die als 25jarig meisje eene kou vatte, waarvan zij nooit genas, is, na 26 jaren bedlegerig geweest te zijn, aan die hardnekkige verkoudheid overleden. Een vermakelijke drukfout! In een verslag van eene gemeenteraadszitting schreef de verslaggever,/alle leden waren present." Een zetter-grappeumaker maakte er echter van »alle leden waren president.' Eergisteren is te Breda gevankelijk binnenge- bracht de persoon van J. J. Chapel, huisschilder, wonende te Bergen op Zoom, verdacht van zijne woning in brand te hebben gestoken, teneinde zijn zoon te laten orakomen, met wien hij dikwijls in oneenigheid leefde. Te Lichtevoorde heeft tusschen eenige ingezetenen uit die gemeente en uit het naburig Groenlo Zondagavond in een herberg aldaar een bloedige botsing plaats gehad, waarbij sommige personen ernstig werden gewond. De zaak is bereids in handen der justitie. Door den Keizer zou aan Bismarck de titel van Hertog aangeboden zijndeze zou echter die onderscheiding van de hand gewezen hebben. Men verneemt, dat de Belgische regeering den Duitschen socialisten, die door den Zwitserschen Bondsraad over de grens gezet zijn, het verblijf in Belgie zal ontzeggen. In den laatsten tijd werden bij sommige men- schen te Baardwijk kippen vermist, zonder dat men kon gissen waar ze bleven, totdat de politie dezer dagen de ontdekking deed, dat ze bij iemand in een achterhuis werden gelokt, geslacht, geplukt en vervolgens gegeten. Het is te vermoeden, dat de kippensoep slecht bekomen zal aan de vermoedelijk schuldige, eene vrouw van bij de 70 jaren. Het Leger des Heils zet te Hattem zijne oefeningen onder de leiding van twee vrouwelijke officieren geregeld en aanvankelijk met gunstigen uitslag voort, want onderscheidene personen, op wier gedrag nog al iets te zeggen viel, hebben zich zeer verbeterd, tot nadeel van tappers en croeghouders, die wenschen, dat het Leger des Toils maar spoedig aftrekke. Te Harderwijk heeft in de laatste dagen veel ledrog plaats gehad door personen, die zich voor den Indischeu dienst wilden laten inschrijven. Er rwamen nl. velen, die onder een valschen naam wilden dienstnemeu, natuurlijk niet om huu voorbeel- dig gedrag. Het grootste gedeelte dezer personen jestond uit Belgen, doch met behulp van de Bel gische politie, die juist aanwezig was, werd het bedrog nog tijdig ontdekt en verijdeld. Uit Nijmegen meldt men Zekere Ferrari, verver van beroep, loste gisterochtend op zijne vrouw eenige revolverschoten en wondde haar levens- gevaarlijk. Hierop richtte hij den revolver op zich zelven en schoot zich dood. Huiselijke ouaange- naamheden, tengevolge van drankmisbruik van den man, moeten oorzaak dezer droeve gebeurtenis zijn. Sinds eenigen tijd hebben de bewoners van het Goirke te Tilburg wederom last van ergerlijke baldadigheden. O. a. werden eergisterennacht bij een geacht ingezetene, den heer M. L., drie groote spiegelruiten verbrijzeld met keisteenen, die des morgens in de kamer werden gevonden. Een ontzettend voorval heeft te Amsterdam gehad. Men vond bij de in aanbouw zijnde huizen achter het Sarphatipark een man zitten. Eerst dacht men, dat het iemand was, die daar zat te slapen, doch bij nader inzien bleek, dat hij zich door een revolverschot in de rechter- slaap van het leven had beroofd. Naast hem lag een revolver, waarop nog vijf schoten zaten. Een ooggetuige verhaalt, dat een der omstanders zei: „Hoe is 't mogelijk dat iemand zoo iets doen kan, dat is toch wel 't laatste daar je toe komt." uren later heeft diezelfde man zich in zijn woning door den strop van het leven beroofd. Men zegt dat zijn doel was slechts door ver- toon zijn vrouw schrik aan te jagen en niet om zich te dooden. Prof. Cauddran heeft in Limburg eene belang- rijke ontdekking gedaan. Tengevolge van boriugen op 16, 17 en 18 April heeft hij kuunen consta- teeren, dat zich onder de #Geul" op eene diepte van 5 tot 8 meter een meer bevindt en waarschijn- lijk nog een tweede, dat door de Maas gevoed wordt, op eene diepte van 15 h 20 meters. Bij de eerste boring werd water verkregen op 3 M. diepte, dat tot 0,80 M. opsteeg. Zoo ook bij de tweede en derde boring. Prof. Cauderan zet zijne nasporingen verder voort, en hoopt op eene diepte van acht Meter welwater te vinden. Een dienstmeisje te Berlijn, dat 'savonds op de kinderen van haar meester paste, vertelde Ren kleinen, terwijl zij in bed lagen, „griezelige geschiedenissen. Daardoor werd een der kleine jongens zoo opgewouden, dat hij, tegen elf uur, in halfslapenden toestand, zijn bed verliet en uit het venster van de slaapkamer sprong. Gelukkig kwam het kind neder op het veerkrachtige papieren dak van eene overdekte werkplaats daaronder. Het werd nagenoeg ongedeerd door de buren daar vandaan gehaald en weer naar boven gebracht. Voor eenige dagen herkenden bedroefde ver- wanten in de Morgue het lijk van zekeren K., en dat des te gemakkelijker omdat hij slechts een oog had. Verleden Vrijdag zou de begrafenis plaats hebben, toen plotseling de gewaande doode in den besten welstand weder opdaagde, die, op de hoogte gebracht van de vergissing, naar de Morgue snelde om er kennis van te geven. De verbaasde griffier dier inrichting verzocht hem zich te doen photo- grapheeren en nu bleek het portret volkomen te gelijken op dat van den doode. Zelfs de kleederen en de wijze van het haar te dragen gezwegen nog van het eene oog waren gelijk. Te Catania (Sicilie) werd dezer dagen op klaarlichten dag en in een drukke straat een meisje geschaakt. De jonge dame, Agatina Prestinicola, kwam met hare moeder uit de kerk, toen zij op eens door een troep mannen omringd werd, die haar, v«5or hare ontstelde moeder nog recht wist wat er gebeurde, in een rijtuig tilden en met haar wegreden. De politie ontdekte spoedig den schaker, zekeren •lienti, een afgewezen minnaar van het meisje. Hij werd na twee dagen gevonden in het buiten- verblijf van een zijner vrienden, waarheen hij zich met Agatina begeven had, en daar in hech tenis genomen. Voor de rechtbank verklaarde hij, dat het meisje hem verzocht had haar te schaken en zich slechts voor de leus daartegen had verzet. Maar Agatina verhaalde, hoe hij haar in de twee dagen welke zij bij hem moest doorbrengen mishandeld had en riep hem, bevend van verontwaardiging, toe: „Moor- denaar! Als het gerecht u niet straft, zal ik je eigenhandig worgen Een man, die Clienti's voorstelling vande schaking bevestigde, zal wegens valsche getuigenis vervolgd worden. Het bleek, dat Clienti reeds een paar malen een dergelijke schaking had gepleegd en dat zijn beweegreden niet liefdn voor Agatina maar zucht naar geld was geweest (want het meisje is van welgestelde familie). Het proces, dat veel opzien wekte, eindigde met de veroordeeling van Clienti tot 7 jaren gevange- nisstraf. Te Keulen heeft zich het merkwaardig geval dat een 76jarige man, die van zijn c; derde jaar af aan het linkeroog blind was geweest, dus 73 jaren lang, door een oogarts werd genezen. Hij was eerst wegens een ook sinds jaren bestaande cataract aan het rechteroog geopereerd, en toen bleek den oogarts dat ook het linkeroog voor een gelijksoortige operatie geschikt was. L E E T IJ I) I N G E M. Van 24 tot en met 26 April zijn in deze haven binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 25 April. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Walker, van Londen met stukg. Duitsche schooner VorWaerts, kap. Woynode, van Hamburg met me- lasse. Noorsche brik Hydra, kap. Hendriksen, van Risoer met hout. Noorsche bark Achilles, kap. Erikson, van Drammen met hout. Duitsche stoomb. Wilhelm, kap. Otto, van Rotterdam ledig. 26 April. Duitsche stoomb. Rhein, kap. Otto, van Rotter dam ledig. Van 24 tot en met 26 April zijn uit deze haven vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen: 24 April. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Richards, naar Londen met stukg. en schapen. Duitsche stoomb. Reval, kap. Schwerfleger, naar Stettin met straatsteen. 25 April. Eng. stoomb. Sunlight, kap. Kidd, naar New—Castle ledig. Duit sche stoomb. Neutral, kap. Hansen, naar Riga met straatsteen. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Gent 24 April. Eng. stoomb. John Wells, kap. Rid- fort, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Rosa, i. Wormald, van Goole met stukg. Noorsche brik Heldos, kap. Askelsen, van Christiansand met hout. 26 April. Eng. stoomb. Azalea, kap. Eiffe, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Aire, kap. Woodhead, van Goole met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken komende van Gent 24 April. Noorsche driem. schooner Sandoen, kap. Olsen, naar Tvederstrand met ballast. 26 April. Eng. stoomb. Galatea, kap. Lumley, naar Louden met stukg. Eng. stoomb. John Wells, kap. Ridfort, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap Wormald, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Hoopoe, kap. Hannagan, naar Liverpool met stukg. Russische stoomb. Hurricane, kap. Zimmerman, naar Bonnes ledig. Van 24 tot en met 26 April werden langs de Oostsluizen alhier 37 binnenvaartuigen op en 20 afgeschut. Dordrecht, 26 April. IiOERS V I HET GELD. Belgisch per 100 Engelsch per fr. 47,45 h f 47,50 12,03 12,084 dezer hopen door Gods geliefde ouders hun Den 28 goedheid onze 35jarig huwelijk te herdenken. Namens hunne dankbare kinde ren en kleinkind, J. H. VOGEL. Ter Neuzen, 27 April 1888. Op Maandag 30 April a. s. hopen onze ge liefde ouders JOSEPH HEIJENS en MARIA SPRONK hunne 2ojarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen. Ter Neuzen, 27 April 1888. Getrouwd P. A U G U S TIJ N voorgedaan M. J. OVERBEEKE, die ook namens wederzijdsche familien hunnen hartelijken dunk betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Middelburg, 25 April 1888. Bij deze betuigt ondergeteekende zijnen dank voor de vele blijken van belangstelling op 25 April ondervonden. J». VAN LAARE RIEMENS. Zaamslag, 27 April 1888. Bij gewonen aanvoer ia in de prijzen der Granen geen ver- andering gekomen. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe f 6,60 a f 6,90 mindere f 6,20 a f 6,60. Bogge Zeeuwsche en Vlaamsche 4,80 a f 5,20. Gerst Zeeuwsche en Vlaamsche winter f 4,70 f 5,10, Overmaasche 4,50 a f 4.70, Zeeuwsche en Vlaamsche zomer f 4,40 a 4,90. Haver dunne f 8,00 a f 3,50. Paardeboonen f 5,50 a f 6,00. Duiveboonen f 6,00 a f 6,50. Witteboonen f 12,00 a f 14,50. Bruineboonen f 9,00 a 10,50. Erwten f 6,60 a f 7,00. Voeder 6,20 f 6,50. Koolzaad f 9,00 a f 9,50. Lijnzaad zaai f 9,00 a 9,50. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1888 | | pagina 2