SUIKERPEEEN, Ik-Mi, Ski- eo OPENBARE VERKOOPING BBOflf DM AKIBt 6. Ii bet laatst van to week in lassiai Ter Nenzen. P. i J. BEST, Slapr. eztra ilaJ rood Sotabeeteizaail, Handelsberichten. Advertentien. Vrijwillige Verkooping MANGELEN, ook Zeeuwsche Ploegen, Verkrijgbaar BURGERLIJKE STAND OPENBARE IV! ANGELEN Sak's diep, UNIEVERSAL, Waal model Ploegen, Zuivere Belg. Planlaardappelen, Kunstmest en Chili-Salpetery dat ook hij aan beenen en gezicht ernstige brand- wonden bekwam, zoodat hij, evenals de vrouw, naar het gasthuis moest gebracht worden. Ju de gemeente Weststellingwerf had men op de secretarie vergeten, de vereisehte stempels op de stembiljetten af te drukken. Men ontdekte de fout toen de biljetten reeds bezorgd waren en goedo raad was dunr. Toch moest het veranderd worden en de veldwachters haalden de biljetten terug omdat er een drukfout in stond Na stempeling werden zij terug bezorgd, of men kreeg een nieuw briefje. Men schrijft uit Maastricht I)e Israelieten te Beek beleven sedert eeuigen tijd harde dagen, die aan de Jodenvervolgingen in Rusland en Rumenie doen denken. Geendaggaat er voorbij of deze ongelukkige landgenooten wor den op allerhande wijze er aan herinnerd, dat zij Joden zijn. Nauwelijks vertoont zich een hunner op straat, of zij worden uitgejouwd en uitge- scholden, terwijl des avonds zich troepen voor hunne woningen verzamelen en het die menschen lastig maken. En dit alles geschiedt omdat een hunner, geplaagd en uitgetergd, evenals de kapelaan te Hoensbroek, een onvoorzichtig schot heeft ge- lost, dat den burgemeester, dien hij voor een der belhamels aanzag, gelukkig licht, getroffen heeft. De te Beek gestationneerde marechaussees schijnen niet bij uiachte te zijn de Israelieten te besoher- men, maar worden zelf uitgejouwd. Klachten bij den officier van justitie alhier vinden ook al weinig gehoor, daar die ambtenaar de vervolgden naar de marechaussee verwijst. Het is dan ook reeds zoo ver in het vrije Nederland gekomen, dat burgers zich genoodzaakt zien naar elders te verhuizen. Zoo is Maurits Hellendag reeds naar Sittard ver- trokken, moet de ouden heer Hellendag eveneens het veld ruimen en begint men thans een grijsaard van 88 jaar het zoo lastig te maken, dat ook hij Beek zal moeten verlaten. Ten einde raad heeft zich eene deputat-ie uit de Israelitische bevolking te Beek naar de hoofden van haar kerkgenootschap te Maastricht begeven, om van deze hulp en raad in te halen. Naar men verneemt, hebben deze besloten zich tot Z. M. den Koning, den Minister van Justitie en den procureur-generaal te 's Bosch te wenden, om hunne tusschenkomst voor hunne onschuldig vervolgde geloofsgenooten in te roepen. Men ver- wacht van dezen maatregel, dat alsdan met meer energie tegen deze anti-semistische vervolging zal worden opgetreden dan tot hiertoe het geval is geweest. Te Dublin werden dezer dagen 15 personen bij een plotseling uitgebroken brand, onder het brandende huis begraven. De uit bun slaap opge- schrikte bewoners verloren hunne bezinning, zij verinoedden volstrekt niet, in welk een groot levens- gevaar zij verkeerden en zochtten allerlei klein huisraad en voorwerpen van waarde bijeen, terwijl de trappen krakend instortten en een dichte rook de vertrekken vulde. Toen was het te laat om nog aan redding te denken. Uit het brandende huis drongen vertwijfelende kreten om hulp; vrouwen kwamen met brandende haren en de kinderen op de handen omhoog houdende, in radeloozen angst voor de vensters en wierpen de arme kleiueu op straat om ze aan den vuurdood te ontrukken. Toen het huis krakend ineen storlte begroef het vijftien dooden onder zijn puin. Maar evenveel menschen werden gedood of zwaar gekwetst, doordat zij, om aan de vlammen te ontkomen, op straat sprongen. De meesten bleven met verbrijzelde ledematen op den grond liggen. De ongelukkigen, die in den brand zijn omgekomen, waren meest vrouwen en kinderen. De brandweer deed haar uiterste best om nog te redden, wat te redden viel, maar de noodige reddiugstoestellen ontbraken, hetgeen in de stad een groote ontsteltenis te weeg bracht. De onderwijzeres van het Fransche gehucht Espinat, zat dezer dagen met eenige buren en haar man voor een vroolijk knappend haardvuur, toen plotseling de schoorsteen instortte. Twee der buren, man en vrouw, verdwenen met den schoorsteen en kwamen in het beneden gelegen schoollokaal terecht. De vrouw werd met verbrijzelden schedel opgeno- men; de man was zwaar gewond. In de vorige week is te Londen eene maat schappij gevormd met het doel om een blad schrijfpapier, een enveloppe, met een penny- of stuivers-postzegel er op, verkrijgbaar te stellen voor een halven stuiver. Op het eerste bericht klinkt dit vreemd, en zou men zeggen, dat de maatschappij slechts een kort bestaan zal hebbendoch het bestuur wil hare onderneming winstgevend maken door op een gedeelte van het schrijfpapier en van de enveloppe plaatsen voor aankondigingen te verhuren. Door dat beginsel zal de maatschappij niet alleen den halven penny op elken postzegel kunnen verliezen maar nog aan de aandeelhouders een dividend van ongeveer 20 p. c. kunnen uitbetalen. In een groot gedeelte van Europa hebben weer hevige sneeuwstormen gewoed. Vooral in Zwitserland zijn door lawinen groote verwoestingen aangericht In het Calcandal in Grau bunderland is een dorp met 80 inwoners gehee bedolven, zoodat alleen de kerktoren nog boven de sneeuw uitsteekt. In het Bisperdal in Walliszijn veertig huizen onder de sneeuw begraven. De inwo' ners uit beide plaatsen konden zich nog bij tijds redden. Ook het dorp Transquara bij de Italiaansche grenzen is geheel door een lawine vernield. In het oosten van Pruiseu is zooveel sneeuw ge- vallen, dat de meeste spoorwegen hun dienst hebben ;estaakt. De sneeuwstorm houdt echter nog steeds aan, zoodat vermoedelijk nog grootere stoomissen in het verkeer zijn te verwachten. Een kamermeisje in een der hotels in de Rue de Lille, te Parijs, vond Woensdagavond de deur harer kamer geopend en merkte tot haar schrik, dat aehter een gordijn iemand verborgen was. Zij riep onmiddellijk om hulp en dadelijk trad een in 't zwart gekleede vrouw uit haar schuilhoek te voorschijn en smeekte het meisje zich stil te houden. ,/Ik heb geen kwaad in't zin" zeide zij red mij, mijn man vervolgt mij om mij te dooden Maar het meisje, dat terecht van meening was, dat eene vrouw niet geheimzinnig eene kamer binnen gaat en zich daar verbergt, om zich aldus te vrij waren voor handtastelijkheden van haar man, bleef om hulp roepen, waarop de vrouw haastig vluchtte. Door de politie gearresteerd, verklaarde zij van haar man gescheiden te zijn en wist zij geen reden voor haar verblijf in bedoeld lotel op te geven. Men vond bij haar 30 sleutels, waarvan zij niet wilde zeggen waarvoor die moesten dienen. De politie hield haar voorloopig in arrest. In den omtrek van Sarlat, in de Dordogne, wemelt het tegenwoordig van wolven. Dezer dagen drongen zij zelfs in den turn van een Seminarie door en vielen zij de hondeu aan. Zekere Neury, een knaap van omstreeks veertien jaren, had's avonds hei gesnedeu en ging naar huis met een geweer onder den arm, dat hij voorzichtigheidshalve had meegenomen. In het hakhout van Bost-Meury ekomen, hoorde hij plotseling eenige herderinnetjes roepen ffEen wolf, eeu wolfBijna op hetzelfde oogenblik ging het dier hem voorbij en hij vuurde zijne twee kogels nagenoeg .a bout portant af. Hoewel doodelijk gekwetst, ging de wolf hem te lijf en Neury zette het op een loopen. Gelukkig kwam er juist een jonkman uit het dorp aan, die het dier met zijn houweel een slag op den kop toebracht. Middelerwijl laadde de ander zijn geweer en schoot den wolf in den bek, waardoor hij werd afgemaakt. Van 16 tot 29 Februari 1888. hULST. Geboorten. 18 Febr. Maria Theresia, d. van Johannes Francies de Bakker en van Mathilde Leonie Jouret. 29 Febr. Aloijsius Josephus, z. van Constantinus Vlaseenrood en van Christina Petronella Verstraeten. Overlijdeu. 18 Febr. Johannes Cornelis van Gelderen, oud 79 j., weduwn. van Petronella Jacoba Fassaert. 20 F'ebr. Josephus Jacobus Kuijcks, oud 77 j., weduwn. van Allegonda Rosseel. 25 Febr. Sophia Maria de Zaegher, oud 21 d., d. van Josephus en van Maria During. 29 Febr. Johanna Maria van der Bist, oud 84 j., wed. van Pieter Joh. de Potter. Goduard Charles Schuer- man, oud 77 j., weduwn. van Johanna Maria van Camp. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 17 Febr. Adriaan Lam- sue, oud 59 j., weduwn. en Philomena Hoefeijzers, oud 39 j., jd. 24 Febr. Johannes Vonk, oud 29 j., jm. en Rozalia Goossen, oud 29 j., jd. Geboorten. 17 Febr. Leuntje Maatje, d. van Kornelis Roelse en van Sara Overbeeke. 19 Febr. Aloysius Franciscus, z. van Jan Francies Buijsrogge en van Apolonia Kuijpers. 27 Febr. Eduardus, z. van Alphonsus van Goethem en van Elisabeth Kints. Overlijdeu. 20 Febr. Anna Maria Roels, oud 9 j., d. van Anthonij en van Apolonia v. d. Bosch 21 Febr. Coruelis Eggermont, oud 65 j., echtg. van Judoca Vossaert. 24 Febr. Apolonia van Damme, oud 72 j., wed. van Gijsbregt Taalman. 27 Febr. Pieter Jacobus van Ombergen, oud 63 j., echtg. van Anna Cath. Merremans. Aloysius Adria- nus van der Hooft, oud 3 m., z. van Josephus en van Rozalia Marcelis. 28 Febr. Petronella Struijlaart, oud 66 j., echtg. van Jan Francies Verdikt. Anna Maria Jansen, oud 39 j., d. van Pieter en van Elisabeth Verdurmen. Susanna van den Bosch, oud 73 j., wed. van Matth. v. d. Bosch. OSSENISSE. Huwelijks-aangiften. 17 Febr. Pieter de Bruijn (van Stoppeldijk), oud 46 j., weduwn. en Paulina Kreemers, oud 37 j., jd. Overlijdeu. 23 Febr. Regina Fruijtier, out 61 j., echtg. van Francies Judocus Nijs. Z E E T LI R I X G E X. Van 2 tot en met 5 Maart zijn in deze haven binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 2 Maart. Eng. stoomb. Dinnington, kap. Coates, van Goole met kolen. Eng. stoomb. Ousel, kap. Jennings, van Antwerpen met stukg. 3 Maart Eng. stoomb. Lady Mostyu, kap. Richard, van Middlesbro met ruw ijzer. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Nash, van Londen met stukg. Eng. schooner Brackenholm, kap. Knox, van Londen met pikkolen. 4 Maart. Eng. stoomb. Ella Constance, kap. Berry, van Middlesbro met ruw ijzer. Belg. stoomb. Eugalia, kap. Scherpiugs, van Middlesbro met ruw ijzer. Van 2 tot en met 5 Maart zijn uit deze haven vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 2 Maart. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Richards, naar Londen met stukg. 3 Maart. Eng. stoomb. Dinnington, kap. Coates, naar Goole ledig. Eng. stoomb. John O. Scott, kap. Sprott, naar New-Castle ledig. Eng. stoomb. Ousel, kap. Jen nings, naar Barrow met stukg. 4 Maart. Duitsche stoomb. Koeningsberg, kap. Schwabe, naar Stettin met straatsteen. 5 Maart. Eng. stoomb. Brazilian, sap. Chambers, naar New-Castle ledig. Belg. stoomb. Eugalia, kap. Scherpiugs, naar Middlesbro edig. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Gent 2 Maart. Duitsche stoomb. Uhlenhorst, kap. Clausen, van Libau met vlas. Eng. stoomb. Romeo, kap. Jordan, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Dimberline, van Ostende met stukg. Eng. stoomb Falcon, kap. Marlin, van Hull met stukg. 3 Maart. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Giles, van Londen met stukg. 5 Maart. Eng. stoomb. Galatea, kap. Lumley, van Londen met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken kotnende van Gent 3 Maart. Eng. stoomb. Norma, kap. Dimberline, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Jessie Emelie, kap. Gerard, naar Amsterdam ledig (ko- raende van Selzaete). 4 Maart. Eng. stoomb. Kinghorn, kap. Roberds, naar Leith met stukg. Eng. stoomb. Azalea, kap. FifFe, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Falcon, kap. Marlin, naar Hull met stukg. Eng. stoomb. Romeo, kap. Jordan, naar Londen met stukg. 5 Maart. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Giles, naar Londen met stukg. Van 2 tot en met 1 Maart werden langs de Oostsluizen alhier 7 binnenvaartuigen op en 2 afgesekut. Rotterdam5 Maart. 24 Febr. 2 Maart. Gent. Londen, 5 HET GELD. 47,50 a 47,55 12,03 12,05* KOERS VAX Belgisch per 100 fr. Engelsch per HUWELIJKS-BEKENDMAKING HENRI GARTNER, van Duitschland, MARIE GOOSSENS, van Ilonteuisse. Antwerpen, 8 Maart 1888. gemeente WESTD0RPE. De Notaris C. J. A. Fercken. te Ter Xeuzen, zal ten verzoeke van den heer F. B. TERMOTE, landbouwer te Zuiddorpe, op Zaterclng den 17 Maart 1888, des namiddags ten 2 ure, in het openbaar verkoopen 120,000 kilogram liggende aan den dijk, vlak bij de hofstede, bewoond door Charles van Haelst, tegen den Canisvlietpolder, alwaar te vergaderen. De GEMEENTE-VROEDVROUW van ZAAMSLAG maakt de ingezetenen bekend, dat zij zich gevestigd heeft ten huize van C. A. VAX VESSEM, Wiukelier. Vriendelijk verzoekt zij degene die haar hulp wenschen in te roepen, haar van te voren zoovee mogelijk te waarschuwen, teneinde eenige kennis- making aan te gaan. Met de meeste achting teeken ik mij G. IvXIJFF ALBERT/. Zaamslag, 6 Maart 1888. Het bestuur der waterkeering van de calami- teuze MARGARETHA-, KLEINE HUISSENS- EN EENDRAGTPOLDERS maakt bekend, dat de ontworpen begrootiug der inkomsten en uitgaven van het waterschap opgericht voor het besturen, beheeren en bekostigeu van de zeewering en oever- verdediging van boveugemelde polders, over het dienstjaar 1888/89, gedurende acht dagen, van Woensdag 7 (lezer af, is nedergelegd ten kantore van den Secretaris-Ontvanger te Zaamslag, ter inzage van de besturen en grondeigenaren der polders, die bij de zeewering en oeververdediging van dit waterschap zijn betrokken, en voorts tegen betaling der kosten voor hen verkrijgbaar gesteld. Zaamslag, 3 Maart 1888. Het Bestuur voornoemd, JAN SCHEELE, Voorzitter. E. H. WORTMAN, Secretaris- Ontvanger. GEMEENTE HOEK. De Deurwaarder A. Iluiuemaii, te Ter Xeuzen, zal ten verzoeke van zijn principaal, op Vrij dag den 16 Maart 1888, des namiddags ten 1 ure, in het openbaar verkoopen Ongeveer 20,000 kilogram liggende op het land in pacht bij Cornelis Scheele. in den Lovenpolder, alwaar te vergaderen. De ondergeteekende brengt bij deze ter kennis dat zij, door sterfgeval harer moeder het heeft overgedaan aan de Wed. C. DE SMIDT Jz., onder dsiukzegging voor het vertrouwen zoovele jaren ondervouden. JOHANNA MULLER. Ter Neuzen, 7 Maart 1888. Onder verwijzing naar bovenstaande vertentie neemt ondergeteekende de vrijheid zich aan te bevelen tot het uitoefenen van hopende door een soliede en nette bediening zich het vertrouwen door haar voorgangster genoten, waardig te maken. Wed. O. DE SMIDT Jz., Brouwerijstraat. Ter Neuzen, 7 Maart 1888. Dadelijk verkrijgbaar: aan coucurreerende prijzen. A. SCHIEMAN, Mr. Smid, Agent voor Axel. TWEE SOHEPEN MET voor rekening van J. A. STELLIXGSMA, Oostsluis, Ter Neuzen. Rookvleescb, Hammen, Metworst, Saucisse de Boulogne, Zultvvorst, droog en versch Spek, enz. KLAVER- en PAARDENPEENZAAD, Iilaver-Guano, aan concarreerende prijzen en gewaarborgd. J. DE BREE, Ter Neuzen. I Door het vriezend weer der vorige week was er geen aanvoer en bleven prijzen dezelfde. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe f 6,60 a f 6,80, mindere -f 6,00 a f 6,50. Rogge f 4,90 a /5,10, mindere 4,50 a 4,80. Gerst 5,10 a f 5,40. Haver korte 2,75 a 3,25, lange 2,00 a 2,60. Paardeboonen 5,60 a f 5,90, mindere 5,00 a f 5,50. Duiveboonen f 6,25 a f 6,75 Bruineboonen 9,75 a 10,50. Witteboonen Walchersche f 15,50 a 16,00. Erwten 7,00 a 7,25, mindere/6,25 a 6,75. Kanariezaad beste f 8,00 a 8,25, mindere 7,00 a 7,75. Koolzaad 9,25 a /9,75. Eieren/—,-- n per 100 stuks. Aardappelen Zeeuwsche a Zeeuwsche Ajuin voor groote voor kleine per 50 kilo. fr. 18,00 a 18,50 fr. 18,00 a 18,50 Tarwe, witte 100 k. Id. roode Rogge h 13,75 Gerst n h 16,50 Haver n 12,50 Boekweit, per hect. 14,00 Duivenboonen 13,75 Paardenboonen 13,25 Koolzaad 100 k. Lijnzaad Kempzaad Lijnkoeken 19,00 Koolzaadkoeken n 15,00 Kempzaadkoeken Eieren per 26 stuks 2,50 14,00 17,00 13,00 24,00 25,00 20,00 17,00 2^60 Maart. 13,75 18,00 15,00 13,50 17,75 14,00 14,00 15,50 14,50 23,00 25,00 19,00 15,00 20.00 17,00 2,00 Granen. Tarwe vaster. Gerst, Haver en Mais prijshoudend. Meet vast. VAN MET IN DE IN DE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1888 | | pagina 3