Mr. fl. C. B. THOMAES, De liberale kiezers Mr. P. C. J. Hftnnequin, k P. J. Attentie m Miezini M Prov. Staten. KiGzors in hGt kiGsdistrict Oostburg. Kiezers in lei looliesdistrict Oostlort. Kiezers veer ie Prommle Staten FINALE UITVERKOOP BURGERLIJKE STAND Handelsberichten. Nagekomen Advertentien. Mr. P. C. J. Hennequin^ Van af heden r zocht en herbaaldelijk geconstateerd, dat de long gezond is. In zijn telegrafisch rapport aan den Keizer heeft hij te kennen gegeven, dat hij echter de ziekte als zeer ernstig moet beschouwen. Hij beeft ook bet strottenhoofd onderzocbt en de microscopiscbe preparaten nagezien, die in de laatste veertien dagen door Prof. Bergmann en Dr. Bramann uit de opgegeven flnimen zijn verkregen. Deze preparaten moeten kenteekenen bebben opgeleverd, die verdenking wekken en ointrent den aard der kwaal positiever conclusion toelateu dan uit de tot nog toe gedane anatoiniscbe onderzoekingen kondon worden afgeleid. Dr. Mackenzie beeft geweigerd, zich met moeielijke anatomiscbe bizonderheden in te laten en gemeend, zich daaromtrent te moeten kouden aan Vircbow, die op dat punt een eerste autoriteit is. Hij wenschte echter, dat bet opge- gevene, alsook de preparaten, nogmaals aan een patbologischen auatomiscus zouden worden voor- gelegd, ten behoeve van nader rapport. Hij noemde hiertoe de doctoren Recklinghausen, te Straatsburg, en Waldeyer, te Berlijn. Deze laatste werd gekozeu. Het officieel bulletin van Maandag voormiddag half 12 ureonderteekend door de doctoren Mackenzie, Schrader, Krause, Hovell, Bergmann, Bramann en Kussmaul, meldde dat de Prins dien nacht goed had geslapen, dat voorts het hoesten en opgeven verminderde, het opgegevene minder gekleurd en de algemeene toestand bevredigend was. Veel ongelukken worden gemeld tengevolge van de sneeuwstormen, die Groot-Brittanie dezer dagen getroffen hebben. Bijna al de groote werken in Louden staan stil. Talrijke ongevallen hebben plaats gehad. De weinige schepen, die te Dover en te Polkstone zijn binnengeloopen, brengen ver- schrikkelijke tijdingen mede over de gebeurtenissen op zee. De spoorwegen zijn grootendeels versperd. Sneeuwlawinen vallen van de bergen van Derbyshire een rijtuig met drie paarden en de koetsier zijn er cuder bedolven. Sleden zijn op de wegen ver- laten en men weet niet wat er van de personen, die er zich in bevonden, geworden is. In West moreland en Cumberland zijn gansche kudden schapen vernield. Postbedienden, telegramdragers en boeren hebben den dood in de sneeuw gevonden. Van 16 tot 29 Februari 1888. TER NEUZEN. Geboorten. 18 Febr. Reinier Gerardus, z. van Leendert Wieland en van Hendrika Adrians Scbeele. 19 Febr. Maria Janna, d. van Joris Kolijn en van Cornelia Ruben. 20 Febr. Jan, z. van Jan Baptist Dooms en van Jacoba Dieleman. 21 Febr. Plnlippus Johannes Pieter Jacobus, z. van Pieter Jacobus de Ruijter en van Janna Maria Drabbe. Pieter Johannes, z. van Jannes Pieter Fokke de Goede en van Joanna Elisabeth Dooms. 22 Febr. Cor nelia, d. van Johannes Kuijk en van Sara Levina van Gelderen. 23 Febr. Anthonie, z. van Cornelis de Putter en van Maria Verschelling. 24 Febr. Albert Jacobus Franciscus, z. van Franciscus van Meir en van Emiliana Platjouw. 26 Febr. Adri ans, d. van Cornelis van Doeselaar en van Cornelia Jansen. 27 Febr. Willem Cornelis, z. van Cornelis Hamelink en van Elisabeth Molhoek. 28 Febr. Levinus, z. van Jacobus Pieter Vercouteren en van Cornelia Suzanna Scheele. Petrus Antonius, z. van Augustus Dhanis en van Pelegie Goethals. 29 Febr. Marckina, d. van Juko Wester en van Johanna Zoutman. Overlijden. 20 Febr. Adrians Bedet, oud 6 w., d. vau Anthonie en van Elisabeth Dobbelaar. 24 Febr. Otto Romanus Mattsson, oud 49 j., echtg. van Edla Sophia Peterson. AXEL. Huwelijks-aangiften. 25 Febr. Francois Hame link, oud 26 j., jm. en Debora Neeltje Rouw, oud 22 jjd. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Febr. Jan Lourens, oud 21 j., jm. en Santina van Dixhoorn, oud 24 j., jd. Geboorten. 17 Febr. Jacobus, z. van Daniel Cornelis Schieman en van Ebrina den Haraer. 27 Febr Adriana, d. van Jacobus Dieleman en van Elizabeth Pieternella de Bokx. 28 Febr. Esther, d. van Jan de Putter en van Neeltje de Kraker. 29 Febr. Joseph, z. van Amandus de Dauwe en vau Barbara Hesters. Overlijden. 29 Febr. Geertruij Ebrina, oud 3 m., d. van Hendrik Wolfert en van Cornelia Suzanna Smies. H O E K. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Febr. Adriaan Tollenaar, oud 26 j., jm. en Sara Haak, oud 19 j., jd. Willem Geelhoedt, oud 43 j., weduwn. en Maria de Feijter, oud 43 j., wed. Geboorten. 19 Febr. Sibrand Cornelis, z. van Cornelis Sol en van Leuntje van de Velde. 20 Febr. Janna, d. van Johannes Riemens en van Anna Meeusen. Maatje Catharina, d. van Pieter Verhelst en van Jacoba Pieternella van de Velde. 21 Febr. Wilhelmina Maria Jacoba, d. van Johan Hendrik Goor en van Janna Jacoba Elisa Besuijen. Cornelia, d. van Job Keukelaar en van Suzanna Pladdel. Elizabeth, d. vau Adriaan de Kraker en van Jacomina Keukelaar. 28 Febr. Joos, z. van Jacobus Klaassen en van Suzanna Pieternella de Blaeij. 29 Febr. Floor Cornelis, z. van Cornelis van de Velde en van Suzanna van Doeselaar. Overlijden. 26 Febr. Pieternella Dees, oud 41 j., echtg. van Pieter de Feijter. KOEWACHT. Geboorten. 15 Febr. Alphonsius Bernardus, z. van Anthonius Scholter en van Maria Josepha Celiaert. 17 Febr. Cornelia Maria Angelina, d. van Alphonsius de Clerq en van Seraphina Heme- laar. 26 Febr. Romanie Maria Leonia, d. van Binjaminus de Schepper en van Leouie Marie Ver- schoor. 28 Febr. Augusta Maria, d. van Joannes Franciscus Brandt en van Maria Justina van Walle. OVERSLAG- Geboorten. 27 Febr. Florentina Maria, d. van Josephus de Neve en van Maria Apolonia Moerman. Overlijden. 24 Febr. Maria Louisa Pollet, oud 13 d., d. van Livinus en van Phrailde Kegels. SAS VAN GENT. Geboorten. 16 Febr. Eduardus, z. van Ber nardus Roegiers en van Juliana Stroobant. Overlijden. 22 Febr. Augustus Bijlevens, oud 62 j., z. van Florus en van Emeliana Bouvd. SINT JANSTEEN. Geboorten. 16 Febr. Milanie, d. van Josephus Beulaert en van Philomena Roeland. 25 Febr. Leonia, d. van Emerentia de Bliek. 28 Febr. Adolphus, z. van Gustavus Ferket en van Maria Johanna Smollenaers. 27 Febr. Fraucisca, d. van Carolus Ludovicus de Witte en van Maria Franciesca Boussen. Overlijden. 12 Febr. Josephus Antonius Cop- penolle, oud 4 w., z. van Pieter Johannes en van Stephanie van Driessen. 20 Febr. Christina de Schreuner, oud 7 d., d. van Michiel Theodorus en van Barbara Crombeen. STOPPELDIJK. Geboorten. 24 Febr. Elisabeth, d. van Fidelis Michielsen en van Fidelia van Loenen. Overlijden. 29 Febr. Maria Anna Arens, oud 78 j., wed. van Anthonij Mercie. WESTDORPE. Geboorten. 18 Febr. Henrie, z. van Franciscus de Block en van Natalia Ranschaert. 20 Febr. Bertha Elisa Autoinetta, d. van Marinus Jacobus Bernardus Kieboom en van Maria Theodora Kerck- haert. 21 Febr. Alina Maria, d. van Henry Goethals en van Ema Oscarina de Yleeschouwer. 27 Febr. Frederik, z. van Augustus de Caluwe en van Stephanie Poppe. Overlijden. 16 Febr. Hortensia Mechelinck, oud 43 j., echtg. van Angelus Kamoen. 25 Febr. Petrus Dumoleijn, oud 60 j., echtg. van Rosalia van Acker. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 21 Febr. Jacob't Gilde, oud 23 j., jm. en Adriana Heijnsdijk, oud 21 j.,jd. Geboorten. 17 Febr. Een als levenloos aange- geven kind van het m. geslacht van Willem de Feijter en van Elizabeth Florussen. 19 Febr. Jacob Anthonie, z. van Jacob Oostdijk en van Helena Buijze. 23 Febr. Alida Cornelia, d. van Hendrik Jozef Kouwenhoven en van Johanna Maria Post. 24 Febr. Jan, z. van Marinus de Bruijne en van Elizabeth Penne. Overlijden. 20 Febr. Jacob Rinkhoud, oud 1 j., z. van Adrianus en van Cornelia Hofman. Elizabeth Albertina Arends, oud 6 in., d. van Willem Jacobus en van Adriana Meijer. 26 Febr. Cornelis de Jonge, oud 76 j., weduwn. le huw. van Aagje van Alten, 2e huw. van Maria Catha rina Geljon. ZUIDDORPE. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. ZEETIJDINGEN. Van 28 Febr. tot en met 1 Maart zijn in deze haven binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 28 Febr. Eng. stoomb. Ella Constance, kap. Berry, van Middlesbro ledig. 29 Febr. Eng. stoomb. Anglia, kap. Smith, van Leith met ruw ijzer. Duitsche stoomb. Koenigsberg, kap. Schwabe, van Rotterdam ledig. 1 Maart. Eng. stoomb. Kinghorn, kap. Roberds, van Leith met ruw ijzer. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Richards, van Louden met stukg. Eug. stoomb. Brazilian, kap. Chambers, vau Bilbao met ruw ijzer. Eng. stoomb. John O. Scott, kap. Sprott, van New-Castle met ruw ijzer. Van 28 Febr. tot en met 1 Maart zijn uit deze haven vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 28 lebr. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Nash, naar Londen met stukg. 29 Febr. Eng. stoomb. Ella Constance, kap. Berry, naar Middlesbro ledig. Noorsche brik Albetros, kap. Tallaksen, naar Risoer met ballast. 1 Maart. Eng. stoomb. Anglia, kap. Smith, naar Leith ledig. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Gent 28 Febr. Zweedsche stoomb. Commerce, kap. Hertz, van Gothenberg met hout. Noorsche bark Ebeuezer, kap. Gundersen, van Grimstad met hout. 1 Maart. Eng. stoomb. Azalea, kap. Fiffe, van Londen met stukg. Eng. bark Viole, kap. Prince, van Yquique met salpeter. Uit deze haven zijn vertrokken komende van Gent 28 Febr. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Giles, naar Londen met stukg. Duitsche stoomb. Neutral, kap. Hansen, naar Burneiland ledig. 29 Febr. Eng. stoomb. Rosa, kap. Wormald, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Aire, kap. Woodhead, naar Goole met stukg. 1 Maart. Eng. stoomb. Shieldrake, kap. Hore, naar Antwerpen ledig. Van 28 Febr. lot en met 1 Maart werden langs de Oostsluizen alhier 3 binnenvaartuigen op- en geene afgeschut. PR IJ Z E V VAN EFFECTE N. Amsterdam, 1 Maart. KATHOLIEKE KIEZERS heden Zaterdag 3 Maart niet tehuis blijven maar uw stembriefje invullen met onzen candidaat Advocaat en Notaris te Hontenisse. worden met nadruk er op gewezen dat zij op hunne stembiljetten behooren te plaatsen daar bij verzuim van duidelijke vermelding der voornamen van onzen candidaat, twijfel zou kunnen ontstaan omtrent den persoon die wordt bedoeld. Dinsdag 6 Maart is een gewichtige dag voor Nederland. Een nieuw wetgevend lichaam moet alsdan gekozen worden door de kiesgerechtigden. Laat toch niemaud verzuimen, van welke richtiug hij ook zij, op dien dag zijn burgerplicht te vol- brengen. Maar dat ook bij die vervulling ieder kiezer bedeuke, dat het wel of wee van ons Vaderland er mede op het spel staat. Wilt ge geen achteruitgang in *s lands zaken zieu, maar de teugels van het bewind toevertrouwen aan eene partij, die naar vooruitgang streeft, dan is uwe keuze niet raoeilijk, maar stemt dan alien als 6en man op den heer burgeineester van Aardenburg. Stemt toch niet op mijnheer GLINDERMAN, controleur te Oostburgdie man is van daag hier en morgen wordt hij naar elders verplaatst, maar stemt met ons op den heer iemand die in Zeeuwsch-Vlaanderen geboren is en blijvend de betrekkingen van Burgemeester van Aardenburg en St. Kruis bekleedthij is ook Lid van de Provincial Staten van Zeelandhij behoeft niet aan een ander te vragen wat hij doen of laten moet maar weet zelf, wat het meest in bet belang van ons gewest, wat het meest in het belang van de bewoners van het Hoofdkiesdistrict is. EENIGE LANDBOUWERS. Allen die de liberate zaak ojirecht zijn toegedaan, kunnen op niemand stemmen, die een vijand is van openbaar onderwijs, van vooruitgang, van volkson twikkeling. Liberate kiezers, weest ecrlijk in den strijd Laat winnen wie de sterkste is, maar helpt niemand die u ten felste bestrijdt Blijft heden, Zaterdag, TEIIl'IS en stemt noch den heer DREGMANS noch den heer THOMAES. Vele kiezers, die »ok belang stellcn in wat hunne niedekiezers doen. aan fabrieksprijzen, van eene partij puike B E L E G E SIG A R E N, alsmede verschillende REUKWATEREN (Odeurs). E. J. L. NOLSON. Ter Neuzeu, Maart 1888. Staatsleeuingen. Oostcnrijk. Forfugal. Kuslaml. SeilcriandCert. N. W. Sch. dito dito dito dito dito Obi. Obi. Mei-Nov. dito Jan.-Juli. dito dito Goud Ob. Bt. '53/84 Obi. Hope 1798/1815 Cert. Ins. 6 S. '55 dito 1864 Obi 1877 dito dito Oost. 2e S. dito '73 gee. dito dito '80 gee. dito Obi 1. 1867 69 O. B. Perp dito bin. Perpet. Gecv. S. D. C. O. L. 1876 pCt. Bedrag stukken. 21 3 31 31 5 fl. 5 4 n 3 5 5 5 5 Spanje. Tiirliije. Kt>ypt<-. 1000 1000 1000 1000 1000 1000 200-1000 100 1000 Z.K. 500 1000 20-100 Z.R. 100-1000 50-100 Z.R. 125-625 20-100 Pes. 1000-24000 Pr. 500-25000 20-1000 20-100 74 871 98) 99 60J 621 85 58ft 991 981 96 461 891 70j 771 63ft 131 741 Spoor wegleeiiingen. pCt. Bedrag stukken. Nederlaml. Ned. Ctr. spw. A. 250 dito Gest. Obi. 235 Hongarije. Tbeis. Spw. aand5 fl. 200 971 I tali{;. Zuid.-Ital. Sp. O. .3 Lir. 500-5000 59 ■tusland. Gr. Sp.-Maats. Aand. 5 Z.R. 125-625 1041 Bait. Spw. Aand.. 3 125-1250 51 Cbark.-Azow. O. 5 100 871 Kurk.-Cb-Az. O. 5 100 771 Orel-Vitebsk A. 5 Z.R. 125 dito Obi 5 100 881 Zuid-West Sp.-M. 5 Z.R. 100-1000 49} Premieleeningen. pCt. Bedragstukken. tlZederland. Stad Amsterdam 3 f 100 Stad Rotterdam .3 100 Delgitt. Stad Antwerpen 1874 3 fr. 100 dito Brussel 1887. 21 100 Spanje. Stad Madrid 3 100 110 89} 40} ^WkAA/WWW -

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1888 | | pagina 6