Gemengde berichten. Telegrafische berichten. doorstaat. De tricliine woelt in liet lichaam rond, tot zij zich zoogenaamd innestelt, dat isverkalkt, doch hare aanwezigheid doet haren invloed op het geheele gestel ten alien tijde gevoelen. Gelukkig zullen zich waarschijnlijk geene meerdere gevallen voordoen, want van het geslachte varken is niets in den handel gebracht, zoodat het kan worden vernietigd of onschadelijk gemaakt. Het bericht, in verschillende bladen, dat de weesinrichting te Neerbosch voor f 10,000 zal deelnemen in den aan te leggen tramway van Nijmegen naar Neerbosch, wordt door den beer Van 't Lindenhout tegengesproken. liet kapitaal van f 10,000, vroeger daarvoor bestemd, is nu ge- bruikt tot aaukoop van land voor de inrichting Met ingang van 1 Januari a. s. is de opzicbter van den waterstaat 4e klasse A. Maas aangewezen om dienst te doen in het llde district, terwijl de opzichter 3e klasse L. Kuiler dienst zal doen in het 6de district. Voor den op het etablissement Fop Stnit te Ridderkerk aangevangen bouw van drie schroef- booten, voor het goederenvervoer tusschen Frankfort en Rotterdam, zullen de zes triple compound- machines met de stoomketels in de fabriek der Koninklijke Maatschappij de Schelde te Vlissingen worden vervaardigd. TER NEUZEN, 3 December 1887. De publicatie der afkondiging van de veran- deringen in de grondwet had Woensdag alhier met eenig ceremonieel plaats. Nadat een half uur te voren de vlag van den toren van het gemeenteraadhuis was uitgestoken en dit in eenige particuliere woningen navolging had gevonden, verscheen tegen 12 uur 's middags voor het raadhuis het muziekgezelschap //Apollo" met het vaandel, omringd door vijf schilddragers, waarvan drie respectievelijk met de rijks-, provinciale en gemeeute- wapens en twee met schilden, waarop de woorden Leve de Koningen MLeve de Minister Heemskerk Te 12 uur las, na klokgeklep, de Burgemeester, blootshoofds en omhangen met ambtsinsigne, van uit den hoofdingang van het raadhuis aan de talrijk opgekomen menigte de publicatie voor, waarop een nLeve de Koning'." met driemaal herhaald hurah werd begroet en gevolgd door de uitvoering van volksliederen. Hierna deed het muziekgezelschap eene muzikale wandeling door de voornaamste straten. Des avonds 8 uur had een fakkeloptocht met muziek door de kom der gemeente en een dito uitvoering op het marktplein plaats, waarbij ben- gaalsche vuren een verrassend effect opleverden. Een groote menigte was daarbij op de been. Tot ingenieur van Delftland, bevattende de gemeenten Delft's GravenhageVlaardingen Maassluis en gedeeltelijk Rotterdam (Delftshaven), is benoemd de heer W. de Man, ingenieur van den provincialen waterstaat te Ter Neuzen. Van wege de directie der Zondagschool alhier, circuleeren thans inteekenlijsten voor vrijwillige bijdragen, om aan ruim 400 kindereu, die de school" bezoeken, op het aanstaande Kerstfeest even als bij vorige jaren weder een feestje te bereiden, zoomede een boekwerkje te overhaudigen. De heer C. J. Waeyhaert Az., rijks-telegrafist 2de klasse en ambtenaar der posterijen te Rozendaal, is tijdelijk belast met het beheer van het rijks— telegraaf- en postkantoor te Yerseke, met ingang van 1 December ji., met welken datum de directeur aldaar is overgeplaatst naar 's Gravezande. AVestdorpe1 Dec. In de heden gehouden raadsvergadering dezer gemeente, is tot onderwijzer aan de openbare lagere school alhier benoemd, de heer G. L. Goosselink van Stad-Delden. Voor Kornelie nog kon antwoorden, drong het geluid van flinke hoefslagen tot haar door, en het hoofd omwendend, zag zij een jonge vrouw te paard, die haar wenkte. „Zou dit iemand zijn van Winslow vroeg Dick verrast. „Wij zullen het dadelijk hooren," antwoordde Kornelie en staarde eveneens met de meeste op- merkzaamheid de jonge vreemdelinge aan. En jong was zij, dat bleek ten duidelijkste uit haar houding en de vlugge bewegingen, waarmede zij haar paard bestuurde, en vroolijk met een halverwege met bladen bedekten tak zwaaide om de vliegen weg te jagen. Spoedig daarop konden wij het gelaat voldoende onderscheiden om te zien dat zij niet alleen jong, maar ook, trots de door de zon verbrande huid, buitengewoon schoon was. Zij scheen naar haar kleeding te oordeelen een eenvoudig boerenmeisje te zijn maar een in alle kunsten der coquetterie volleerde jonkvrouw uit de hooge kringen zou zich niet bevalliger hebben kunnen voordoen als ze, gelijk zij, het krachtig bovenlijf, geheel de bewegingen van het paard volgende, op de forsche heupen wiegde. Een grove strooien hoed rustte onverschillig op het welgevormde hoofd, prijkend met een buitengewoon groote hoe- veelheid dikke zwarte lokken, die, door de beweging van het rijden losgeraakt, over de schouders golfden en tot op het zadel afdaalden. (Wordt vervolgd.) 's Gravenhage, 2 Dec. Tweede Kamer. Een- parig is aangenomen eene voorloopige regeling tot het verleenen van onderstand aan werklieden van de rijkswerven, op voorstel van den heer Kerdijk zoodanig gewijzigd, dat de termijnen van pensioens- betaling door de Regeering worden vastgesteld. Maandag Staatsbegrooting. Heden werd te Middelburg aanbesteed het drie- jarig onderhoud van de rijkswaterleidingen bewesten en beoosten het kanaal van Ter Neuzen gedurende 1888, 1889 eu 1890. De raming bedroeg f 6070 per jaar. Het laagst werd ingeschreven door den heer A. Tholens Dz., te Ter Neuzen, voor 4569 per jaar. Nog waren ingekomen biljetten van de heeren C. van der Hooft voor f 5066 P. J. Verbist voor f 5211 J. Tollenaar voor f 5358 M. van den Hoek voor J 5374; P. A. van de Velde voor f 5400 M. D. de Putter voor f 5420 A. van der Beek voor f 5610 Jac. Jansen voor f 5733 en C. F. van Fraeijenhove voor f 6277 per jaar, alien van Ter Neuzen, behalve de heeren Verbist van Hontenisse en A. van der Beek te Zaamslag. RECHTSZAKEN. Onder het gehoor van een stamp voile gerechts- zaal werd heden voor de Arrond.-Rechtbank te Middelburg behandeld de zaak tegen Catharina van de Plassche, oud 28 jaar, huisvr. van C. de Visser, zonder beroep te Heiukenszand, gedetineerd aldaar, beklaagd dat zij in den nacht van 14 op 15 Juni 1887 in de schuur harer woning te Heinkenszaud opzettelijk en met voor- bedachten rade haar Sjarig zoontje Cornelis van het leven heeft beroofd door het met een scheer- mes den hals af te snijden. Beklaagde, in zwangeren toestand verkeerende, zag er ontdaan uit en onder het publiek ging een mompeling van afgrijzen op bij het door den heer grifher voorlezen der akte van verwijzing. 21 getuigen en drie deskundigen waren gedag- vaard. Met toestemming van den verdediger is afgezien van het hooren van zes getuigen het getuigenver- hoor is thans afgeloopen en de zitting geschorst tot morgen 10 uur. De beklaagde blijft steeds ongevoelig niettegenstaande de betoogen van den president over de schandelijke misdaad. De toevloed en het gedrang van het publiek was zoo groot, dat de deuren, die toegang tot de zitting geven, ontzet waren. Op 7 Dec. a. s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat de Minister van Oorlog, generaal Weitzel, tot officier werd bevorderd. Terwijl op de Prinse- gracht te 's Hage een vrouw turf hakte, had zij het ongeluk zich met de bijl op een der handen*te slaan, waardoor de duim bijna van de hand ge- scheiden werd. Drie jeugdige duivendieven, die 16 duiven in een roeibootje bewaarden zijn door de politie te Amsterdam gevat. Aldaar is uit een pakkelder aan de Prins Hendrikkade door middel van braak, eenig goudgeld ontvreemd. Te Charlois zijn gestolen, uit eene weide in Smidsland, 5 melkkoeien, te weten 3 zwartbonte, 1 met blauwe vlekken en 1 roodharige. De politie doet onder zoek. Drie jagers hebben de landbouwers in den Wilhelmina-polder (Zeeland) eenen dienst bewezen door in drie dagen 292 hazen op te ruimen. In de gemeente Klundert is het raadsbesluit tot school- geldheffing, dat slechts een kwartaal gewerkt heeft, weder ingetrokken. De stad Minola, in Texas, is door een hevigen cycloon geteisterd. Een twin- tigtal huizen werden geheel vernield, benevenseen gebouw, waarin juist door negers een groot feest gegeven werd. Zes personen werden gedood onder de neervallende steenmassa's en de planken en balken. Te Parijs is een belangrijke inbraak gepleegd in een juwelierswinkel op den Boulevard de la Madeleine. Aan verschillende kostbaarheden is voor een waarde van 200,000 francs ontvreemd. Onder het detachement koloniale militairen, per stoomschip //Koningin Emma" te Amsterdam aangebracht, bevond zich een gevangene onder ge- wapend geleide, zijnde een voormaligen luit.-kwar- tiermeester, die wegens verduistering van 's lands penningen en valschheid in geschriften eene straf van 15 jaar tuchthuisstraf had te ondergaan. Onder sterk politiegeleide is te Tilburg binneugebracht de bekende zoutsmokkelaar V. d. Z., die in de vorige week den agent S. bij eene vechtpartij ernstig verwondde. Hij is door de marecbaussees nabij de Belgischegrenzengearresteerd. De agent is herstellende. Anthonia N., vrouw van M., houdster van eene beruchte herbergte 's Hertogenbosch, is gevangen genomen, omdat zij een bezoeker harer herberg f 300 zou hebben onlstolen. Haar man is onlangs voor een dergelijk feit reeds veroordeeld tot 5 jaren gevangenisstraf. Een kleermakersknecht, te Rotterdam, die van zijn patroon een jas ter reparatie had, kwam tot de ontdekking, dat tusschen de voering zich papiereu bevonden. De knecht bracht de papieren naar zijn patroon en deze bracht ze naar den rechtmatigen eigenaar, een Engelsch kapitein. Deze herinnerde zich een paar dagen geleden geld te hebben vermist, zonder dat dit was terecht gekomen. Nu was dit gevonden, want de papieren waren een vijftal Engelsche banknoten, gezamenlijk eene waarde van f 300 vertegenwoordigende. De Engelschman beloonde den knecht met tien mud aardappelen, eene partij gezouten vleesch een goede winterprovisie en f 12 aan contanten. De politie te 's Hage waarschuwt, dat men op zijn hoede zij, bij het aanknoopen van handels- betrekkingen met Cornelis Bakker, brieven schrij- vende uit Wassenaar, met gedrukte hoofden, luidende als volgtC. Bakker, effectenhandelaar. Beleent eu geeft voorschot op effecten. Bezorgt gelden op hypotheek. Adres voor telegram menBakker, Wassenaar." In het Alg. Politieblad van dit jaar vestigde de commissaris van politie der 2e sectie te Amsterdam reeds de aandacht op zijn praktijken, met vermelding dat hij te Leeuwarden wegens oplichting tot ge vangenisstraf vau een jaar werd veroordeeld. Een juffrouw liet voor de eerste maal haar portret maken. Nadat de photograaf de plaat had weggenomen zeide hij tot zijn bezoekster, dat zij niet langer behoefde te blijven zitten en ging met den afdruk in de donkere kamer. Toen hij terug- kwam zat de juffrouw nog in dezelfde stijve houding op haar stoel. ffGe behoeft niet langer te blijven zitten riep de ontstelde photograaf. yWat zegt ge?" vroeg de juffrouw zonder een vin te verroeren. z/Ik ben klaar" hernam de photograaf, #u kunt nu heengaan." //Wat riep de aangesprokene uit /Heengaan Ik zit nog geen drie minuten. Moet ik daarvoor twee gulden zestig betalen Het kostte heel wat moeite om de verontwaar- digde juffrouw te beduiden, dat haar niet te kort werd gedaan. Te Venloo is Dinsdagochtend door den stads- omroeper bekend gemaakt, dat het vleesch door enkele slagers verkocht wordt tegen 20 cent het halve kilo. De slagers in de Zevenwolden (Friesland), die schapenvleesch naar Louden verzendenkregen Maandag de ,/afrekening" thuis, waaruit zij tot de onaangename ontdekking kwamen dat op de jongste Vrijdagsche markt het vleesch door elkander 7 cent per pond opgebracht had. De onkosten daaraf ge- rekend, blijft er zoowat niets over. Natuurlijk worden er geene schapen meer aangekocht, om die geslacht te verzenden. Zekere P. S., die Dinsdag met den locaal- trein van Dordrecht naar Gorinchem ging eu een bedrag van pi. m. f 165 bij zich droeg, keerde des avonds van daar per zelfde gelegenheid terug. Kort nadat de trein zich in beweging had gesteld geraakte de reiziger, waarschijnlijk ten gevolge van het overraatig gebruik van sterken drank, in diepe rust en sliep zelfs zoo vast, dat men hem bij aan- komst te Dordrecht met geen mogelijkheid wakker kon krijgen, zoodat men besloot hem maar rustig te laten liggen. Bij zijn ontwaken bemerkte S. echter, dat hij wel zijne portefeuille, doch geen geld meer had. De politie, van een en ander in kennis gesteld, doet onderzoek. De heer B., te Lichtenvoorde, die belast was met het nommeren van perceelen voor verkoop bestemdplaatste het daarvoor gebruikte potje, waarin de kleurstof, buiten. Deze kleurstof schijnt vergif te hebben bevatalthans een zevental varkens, die zich hieraan zonder dat men het wist, ver- gastten, zijn alien gestorven. De heer B. was niet genegen om de daarvoor gevraagde schadevergoediug van f 200 te geven, zoodat de rechtbank in deze uitspraak zal moeten doen. De korte jassen der infanterie-regimenten zullen voortaan vervaardigd worden naar een sierlijker model, dat reeds geruimen tijd voor de korte jassen van het regiment grenadiers en jagers werd gevolgd. De onooglijke wijde slippen vervallen dientengevolge. Weener bladen bevatten het volgend verhaal van zwarte wraakneming Een niet zeer jonge maar zeer lastige dame te Weenen maakte haar 18jarige kamenier het leven zuur door haar booze nukken, en wist eindelijk, door haar geld, het meisje haar vrijer af te troonen, om zelf dien knappen jonkman tot haar bruidegom te maken. Het kameniertje besloot zich te wreken, en gaf gevolg aan haar besluit. Op den voor het huwelijk bepaalden dag, hielp zij de bruid bij het kleeden, toen de dame gereed was, in haar wit kleed, met sluier eu oranjebloesems, verzocht zij haar een oogen- blik te wachten, haalde snel een flesch te voorschijn en overgoot de niets kwaads vermoedende bruid niet met vitriool, zooals men misschien vermoeden zou, maar met iukt. De verschrikte dame viel in onmacht en het huwelijk is minstens acht dagen uitgesteld moeten worden. De kamenier is onder- tusschen ijlings gevlucht. Men zegt dat de bruidegom wel eenige neiging betoond, haar te volgen. De bankier Martino Mancini, een achtbaar ingezetene der stad Verona, zou dezer dagen, ter gelegenheid van een familie-feest, een diner geven. Mevrouw Mancini zeide voor de gasten kwamen tot een knecht, die reeds twintig jaar bij den bankier in dienst was: ,/Ge moogt de kristallen vaas zelfs niet afnemen, ge zijt oud en beeft. De vaas mocht eens breken." De beaiende liep woedend heen, kocht bij een drogist een aantal grammen arsenicum en mengde het vergif onder het vruchtenijs, dat de gasten aan het dessert kregen. Twee uren later deden zich bij meer dan dertig personen ziekteverschijnselen voor, en hoewel terstond artsen ontboden werden, verkeert het meerendeel in levensgevaar. De wraak- zuchtige bediende bevindt zich in hechtenis. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. In Servie wordt een hervorming der belasting voorbereid. In de belastingwet zal een artikel worden opgenomen van den volgenden inhoud z/Ongehuwden en kinderlooze weduwnaars tusschen dertig- en zestigjarigen leeftijd, betalen driemaal meer belasting dan de gehuwden derzelfde maaf- schappelijke klasse. Uitgezouderd zijn zij, wier geestvermogens zijn gekrenkt of die om lichaams- gebreken geen huwelijk kunnen aaugaan. Voor een vrijstelling om een dezer redenen, wordt echter een geneeskundig getuigenis vereischt." De bladen, die te Belgrado verschijnen, berekeuen, dat deze belasting nauwelijks 2000 mannen treffen zal, daar de meeste Serven veel te gaarne trouwen, maar tenminste treft ze den ongehuwden minister van financien zelf. Een logementhouder te Immindingen, in Baden, leeft sedert drie jaar gescheiden vau zijne vrouw en moest thans het vermogen zijner kinderen uitkeeren, waardoor hij geheel onbemiddeld werd. Eenige dagen geleden begaf hij zich, gewapend met twee geladen revolvers en- twee messen, naar het huis van zijn schoonmoeder, sloot de voordeur achter zich dicht en kwam de huiskamer binnen, waar zijne schoonbroeder en diens vrouw en zijn eigen vrouw, met haar kiuderen, aan tafel zaten. z/Smakelijk etenriep hij en joeg zijn schoon- vader een kogel in den rug. Allen sprongen op om den moordenaar het pistool te ontrukken, maar hij vuurde nog eenige keeren en sloeg zoo geducht met een mes in het rond, dat zijne vrouw zwaar gekwetst werd. De vrouwen vluchtten het huis uit en de schoon moeder viel bewusteloos op een bank neder. De misdadiger vuurde daarna op zichzelf en bracht zich twee messteken toe. De burgemeester van het plaatsje, die toesnelde, werd door een kogel getroffen. Eenige moedige mannen drongen op den schurk in, die zijn tweede revolver op de schoonmoeder richttehij joeg haar een kogel in het hoofd die dadelijk den dood ten gevolge had. Een andere kogel verwondde de schoonzuster, die zich over de doode bukte, en een derde kogel trof een kind. Eerst thans slaagde men er in den moordenaar te arresteeren, nadat hij zes personen gedood of levensgevaarlijk gewond had. De dertien jeugdige officieren, die te St. Petersburg terechtstonden wegens poging tot oproermaken, zijn door den Czaar begenadigd. Zij zullen echter van hun rang vervallen verklaard worden en voortaan als gewoon soldaat moeten dienen, totdat zij zich de epauletten weder waardig betoond zullen hebben. In den nacht van 28 November jl. werd uit de dtalage der Parijsche juweliersfirma Jomelin Madrassi, Boulevard de la Madeleine, een bedrag van 5,000,000 fr. aan diamanten gestolen. De dieven drongen door een r.aburig winkelhuis, dat leeg stond, op de eerste verdieping van het magazijn door, van waar zij langs de trap in den winkel kwamen. Men vond hun werktuigen echter is tot dusver alle onderzoek vruchteloos gebleven. Het grootste gedeelte der diamanten is afkomstig van de Fransche kroonjuweelen, die onlangs geveild werden. Te Antwerpen is een zeilschip, de Hainaut, binuengekomen met eene lading van 17,500 vaten petroleum. Tot dusver hadden de groofste zeil- schepen nooit eene grootere lading aangebracht dan van 11,000 vaten. Bovendien verdient het de aandacht, dat de Hainaut de reis van New-York naar Antwerpen in 18 dagen heeft volbracht. Sir William Draggs, wiens yacht in de haven van Brighton lag, liet zich door een huurkoetsier van zijne woning naar de haven brengen. De edele lord was voornemens een pleziertochtje te doen. z/Wacht mij hier," beval hij de koetsier. Maar de proeftocht beviel sir William zoodanig, dat hij meteen maar een reisje om de wereld deed. De koetsier had bevel te wachten, en hij wachtte. Hij maakte het zich eenigszins gemakkelijk, kreeg vergunning om aan de haven eene schuur te bouwen, waar hij zich met zijn paard vestigde, altijd wachtende op den edelen lord. Na een jaar kwam het yacht in de haven terug. De eerste dien de lord ontmoette, was de koetsier. All right, riep de Engelschman; goed opgepast. Hij betaalde de rekening vau den koetsier, die zoo ongeveer 7000 gulden beliep en reed daarna naar zijn woning terug. Alvorens binnen te gaan betaalde hij den koetsier het bedrag van die laatste vracht. Zekere Antouie Bolgia, landbouwer te Peglio (Graverdona,) besloot eenige dagen geleden, door armoede gedrevennaar Amerika te verhuizen. Daartoe verkocht hij al zijn huisraad. Nadat alles Vfcrkocht was, verviel Bolgia in zwaarmoedigheid en dikwerf gaf hij de vrees te kennen Amerika nooit te zullen bereiken. Toen Bolgia eindelijk velen zijner landgenooten naar de Yereenigde Staten zag vertrekken werd hij buiten gewoon treurig gestemd. Thuis komende ver- moordde hij zijne vrouw, die sliep, door haar onder kussens te smoren, worgde zijne twee kinderen van 10 en 4 jaar, die in een andere kamer sliepeu, en sneed zich daarna den hals af. Deze moord wordt aan een vlaag van krankzinnigheid toegeschreven.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1887 | | pagina 2