Landbouwberichten. Gemengde berichten. in hun onderhoud kunnen voorzien. Behalve het vleesch, dat voor 30 cent per J kilo wordt verkocht, zijn de overige levensmiddelen buitengewoon hoog in prijs. "Voor een zak boerenmeel wordt betaald van f 30 tot f 36 en voor koffie, ongemalen en ongebrand, 90 ct. per K.G. Thans is Pijpstra bezig met het bouwen van een woning, die hij spoedig hoopt te kunnen betrekken. De fabriek de Schelde te Vlissingen is zoo overstelpt met arbeid dat thans met dag— en nacht- ploegeu gewerkt zal worden. Helaas komen ver- schiileude werkeu waarschijulijk niet op tijd klaar wat tot aanzienlijke schadevergoeding zal leiden. TER NEUZEN, 25 October 1887. Gedetacheerd met ingang van 1 November a. s. te Schiedam, de kommies 4e klasse M. Buurveld te Ter Neuzen. Door den Minister van financien zijn o. a. benoemd tot commies der 4e klasse, de heeren H. W. van den Berg te Sas van Gent en J. de Boet te Hulst. Een twintigtal ingezetenen dezer gemeente zijn tegen den 2 Nov. a. s. opgeroepen om te Gent voor de rechtbauk getuigenis der waarheid af te leggen. Zooals onze lezers zich herinneren zullen, verbrandde op 11 Oct. verleden jaar onder den hangar alhier eene menigte wol, vlas etc. Het blijkt dat de eigenaars dier verbrande goedereu het niet eens zijn met de maatschappij GentTer Neuzen op het punt van assurantie, het al of niet aanwezig zijn van wol onder de loods, op de waggons etc. Axel, 25 Oct. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aangebracht 15 paarden, 74 stuks rundvee, 8 schapen en 46 varkens. De handel was gering. De premien werden uitgereikt als volgt Yoor het schoonste paard van 3 tot 7 jaren oud, 16 prijs f 5,aan A. Haak, landbouwer te Axel als voren, 2e prijs 3,—, aan A. Haak, land bouwer te Axelvoor het schoonste veulen van 1 tot 3 jaren oud, 1° prijs 4,—, aan C. de Kraker, landbouwer teZaamslag; als voren, 2e prijs f 2,50, aan A. Haak, landbouwer te Axelvoor den schoonsten dekhengst van 2 tot 7 jaren oud, een prijs van 5,— aan Pieter Dekker Ez., land bouwer te Axel; voor de schoonste baatgevende of kalfdragende koe, le prijs 5,aan A. van Hoorn- beke, koopman te Cluijssenals voren, 2e prijs f 3,,aan P. Bruggeman, landbouwer te Koewacht; voor de schoonste kalfdragende vaars, een prijs van f 4,aan P. van Hoeve, landbouwer te Axel voor het schoonste 2jarig rund f 3,aan P. Dekker Ez., landbouwer te Axel; voor den schoon sten hokkeling 2,aan L. de Eeijter Jz., land bouwer te Axelvoor den schoonsten springstier f 5,aan P. Dekker Fz., landbouwer te Axel voor het grootste getal paarden, van eenen eigenaar ter markt gebracht, 4,— aan A. Haak," land bouwer te Axelvoor het grootste getal hoornvee, als voren, f 4,aan P. Dekker Fz., landbouwer te Axel; voor het grootste getal schapen, boven de 10 stuks, /2 niet uitgereikt daar er slechts 8 stuks waren aangebracht door A. Balle te Zuid- dorpe; voor het grootste getal varkens, boven de 6 stuks, f 2,aan Ph. J. van Dixhoorn, land bouwer te Axel en voor het vetste stuk hoornvee f b,aan P. van Hoeve, landbouwer te Axel. Zaarnslag. In de gemeenteraadszitting van 21 Oct. j.l. is, na mededeeling van ingekomen stukken. behandeld 1°. een adres van de gemeeute-vroedvrouw, mejuffrouw Boot, houdende verzoek om 50 verhoogiug van jaarwedde, welk verzoek is gewezen van de hand 2°. is besloten tot het bestraten van een voetpad te Otheue, welk voetpad loopt van de kom des gehuchts naar de school en van de woning van P. de Ruijter tot aan den weg langs den dijk. De bestrating van genoemd pad is indertijd aangevraagd in het belaug der schooljeugd 3°. is vastgesteld een suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag, bevatteude 5 aanslagen, tot een bedrag van f 14,39; 4°. is eene wijziging gebracht in de begrooting, strekkende tot bestrijdiug der kosten van den drinkwaterput in den polder Willem III en ter voldoening van verplegiugs- en transporfkosten voor krankzinuigen in het gesticht te Delft; 5°. is besloten tot vernieuwiug van het huur- contract der slachtplaats voor den tijd van 10 jaar; alsmede tot onderhandsche verhuring van den gemeente-tuin aan K. Dees voor de som van /10; 6°. is vastgesteld de begrooting voor het dienstjaar 1888 tot een bedrag in ontvang en uitgaaf van f 18630,23£. Onder den ontvang is begrepen eene som van ^5170 voor hoofdelijken omslag, juist hetzelfde bedrag als van het loopende dienstjaar, 4466,62 ter vervanging van de uitkeering door het Rijk voor het */s gedeelte van de opbrengst van het personeel en 1567,50 voor uitkeering van 't Rijk der 30 °/0 in de kosten van 't lager onderwijs. Onder de uitgaven komt voor eene som van f 1409,35^ als subsidie aan 't burgerlijk armbestuur, 6605 voor kosten van het lager onderwijs en f 2434,60 voor renten en aflossingeu on 7°. is besloten op genoemde begrooting te schrappen den voorgestelden post van f 30 bij gemeenteraadsbesluit van 20 Aug. 1880 aan den onderwijzer J. de Vos toegekend als jaarlijksche tegemoetkoming in de kosten zijner huisvesting. Zaamslag', 22 Oct. Dezen avond herdacht onze fanfaren-vereeniging: „De Volharding", op feestelijke wijze haar eenjarig bestaan, door in de kom der gemeente bij fakkellicht eenige prachtige rnuziek- stukken ten gehoore te geven. Den korten tijd van haar bestaan in aanmerking nemende, moeten wij getuigen, dat en muziekdirecteur en muzikanten van hunne zijde treffende blijken gegeven hebben, dat zij zich met ernst en volharding op de beoefening der schoone, edele toonkunst hebben toegelegd. De uitvoeriug der stukken liet, naar onze be- scheiden meening, niets te wenschen overig. We hopen dan ook, dat ons gedurende het aanstaande wintergetijde meer dergelijke aangename verrassiugen mogen ten deel vallen. Met ware belangstelling verheugen wij ons in den bloei der jeugdige ver- eeniging, die thans reeds een dertigtal werkende en een groot aantal honoraire leden telt. We wenschen van harte, dat zij, eveuals tot hiertoe, moge voortgaan op den iugeslagen weg ten goede, en hare leden met denzelfden lust en ijver mogen blijven streven naar meerdere volmaking in de kennis van de heerlijke muziek. RECHTSZAKEN. Arromlissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 25 Oct. de volgende vonnissen uitgesproken F. M., oud 27 j., arbeider te Clinge, is wegens beleediging veroordeeld tot 12 boete of 8 dagen hechtenis. E. A. W., oud 13 j., te Westdorpe, is wegens diefstal veroord. tot 3 dagen gevaugenisstraf. L. H., oud 26 j., dienstmeid te Ter Neuzen, wegens beleediging veroord. tot 12 boete of 8 dagen hecht. A. B., oud 14 j., te St. Jansteen, is wegens diefstal veroord. tot 4 dagen gevang. Vrijgesproken zijn: E. F. B., oud 11 j., en A. B., oud 12 j., te St. Jansteen, beiden beklaagd van diefstal. zijn (twee werken namelijk in de touwslagerij), kan men van hen niet veel dienst verwachten. Ernstig wordt door den burgemeester bij den gemeenteraad er dan ook op aangedrongen, om een agent van politie meer aan te stellen. Bij de behandeling der begrooting voor 1888 zal een voorstel daartoe in behandeling komen. Gedurende de verledene week was de midden- prijs van het vette vee op de vooruaamste markten van Belgie als volgt Ossen 55 centimen tot fr. 0,90; stieren, koeien en runderen 50 tot 74 centimen; alles berekend per kilo levend gewicht. Kalveren onveranderd 70 centimen tot fr. 1,20; vette varkens fr. 0,88 tot fr. 0,96. Voor vlas werd per 3 kilo besteedte Aalst fr. 3,00 tot fr. 3,70; Mechelen fr. 3,79; Ware- gem fr. 2,76 tot fr. 3,03; Thielt fr. 3,54; Deiuze fr. 3,27 tot fr. 4,75 St. Nicolaas fr. 3,63 en te Brugge fr. 4,47. In Belgie blijft de besmettelijke longziekte onder het rundvee heerschen. In de maand Sep tember werden daar 39 runderen door die ziekte aangetast, waaraan 13 in Brabant, 7 in Antwerpen, 5 in Limburg, 5 in Namen, 4 in de beide Vlaan- deren, 4 in flenegouwen en 1 in Luxemburg. Ilet aantal door die ziekte aangetaste gemeenten bedroeg 28. uit niets bleek dat men hare afwezigheid had ontdekt. //De kamer van den Prins ligt op dezelfde gang, daar tegenover is de torenkamer welke door Elize bewoond werd. De Prins is thans in zijn vertrek.' ,/Geleid rnij tot hem." „Wat wilt ge doeu Hubert?" „Geleid mij tot hem, en ik zal uwe zuster hare vrijheid hergeven." (Wordt vervolgd.) Behalve te Antwerpen wordt nergens de diamanthandel op zoo groote schaal gedreven als te Amsterdam. Het loon jaarlijks aldaar aan diamant- slijpers betaald, is ongeveer 7,308,000, en men schat het aantal personen bij den handel betrokken op 7 a 8000. Dat niet alle bedelende personen behoeftig zijn, bleek weder te Zundert, nabij Breda, waar zekere J. E., geboren te Heiukenszand, door de Rijkspolitie werd opgepakt en in het bezit werd bevonden van 1600 aan bankpapier en 118,50 aan obligation, twee Turksche stukken, ieder van 400 frs., 46 coupons van 6 frs., benevens zilveren en koperen muntstukken. De rijke bedelaar werd te Breda ter beschikking gesteld van de justitie. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft op den Zeedijk te Amsterdam een hoogst ernstige vechtpartij plaats gehad tusschen 3 zeelieden en een tiental burgers. Kortjan kwam er bij te pas, zoodat niet minder dan vijf personen werden ver- wond, waaronder een levensgevaarlijk. Deze vijf werden naar het gasthuis gebracht en de ernstig verwonde man werd er ter verpleging opgenomem Een Duitsche matroos, de vermoedelijke dader van de ernstige verwonding, is door de politie gear- resteerd. Werd dezer dagen Maassluis als plaats vermeld, waar op het gebied der politie, een zonderlinge toestand bestaat, zeker had men daarbij eene ge meente in hare uabijheid mede kunnen noemen, namelijk Brielle. Aldaar bestaat de geheele politie- macht uit een commissaris en een agent. Wei zijn er 's nachts nog twee nachtwakers in functie, maar daar deze lieden den ganschen dag in't touw Men schrijft uit Drachten Ons dorp krijgt een treurigeu uaain bij de arron- dissements-rechtbauk te Heerenveen. Pas werd hier iernand gearresteerd wegens frauduleus baukroet of we kregeu hier bezoek vau eene //millioenen- jufirouw", een tweede, vermeerderde zoudeu we bijna durven zeggeu editie, van de vermaarde Zuid-Hollandsche Jannetje Struik. Deze tweede millioenairsche is hier geboren, eu na al het reizen in den vreemde begint men ten laatste trek te krijgen, de geboorteplaats eens weer te zien en met bloedverwanten, vrienden en magen eens te spreken. Zoo ging het ook v Trijntje de Jong", de minder voorname, maar echte naarn van de rijke dame, die zich hier eens freule De Jong dan zelfs baronne ik weet niet meer welke hoogadelijke Fransche naain dan wel volgde, noemde. Haar aankomst hier had volstrekt niet met ophef plaats, maar gaf aanleiding tot een klein burenge- ruchtje, want haar broer, die hier als daglooner woont, was niet genegen zijne rijke zuster" binnen zijn nederige woning te ontvangen. Hoe is 't mogelijk, dacht een buurmau, en toen broeder in zijne weigering volhardde, bood deze haar gastvrijheid in zijn liuis aan en de juffrouw logeerde dien nacht bij den tolgaarder, tevens onbe- zoldigd rijksveldwachter. Al spoedig kwam 't echter uit, waarom buurman zoo ,/royaal" geweest was, en niet lang duurde het ol mejuffrouw kreeg gezelschap vau twee vela- wachters, die haar den volgenden morgen naar Heereuveen transporteerden. Al ging toen dadelijk reeds T gerucht, dat „de tweede millioenendame" achter slot en grendel geplaatst was, men kon zich spoedig van't tegen- deel overtuigen, want per tram le klasse keerde de dame, in stemming zwart gekleed, naar hare geboorteplaats terug. Dat zij, de veelbereisde dame, op deze stille plaats, te midden van personen, die haar van af hare jeugd van haver tot gort kenden en die wisten dat zij als meisje reeds wegens kerkdiefstal was gevonnisd, zich niet op haar gemak gevoelde, dat is duidelijk en nu en dan maakte zij daarom kleine uitstapjes om met Janus Tulp te spreken Goddauk het geld disponibel was. Na van een dier uitstapjes te zijn teruggekeerd, ging al spoedig 't gerucht, dat Trijntje op reis een vrijer had opgedaan en zeker't huwelijk, beklonken was (engageeren, dat woord kennen we hier nog niet, behalve Trijntje, een specialiteit in engageeren), want aan de zijde van een piekfijn heertje was ze van 't tramstation gewandeld anderen echter zeiden dat wde Meheer" van Kampen was. De vreemdeling keerde echter met den eerstvol- genden tram terug, hij had in kwaliteit van inspecteur van politie te Kampen, waar zij zeker ook al weer iets had uitgehaald, Jt dametje naar huis gebracht. Eenigen tijd was daarna verloopen, en men hoorde niets meer van 't Drachter meisje, totdat nu in eens Trijntje gearresteerd werd en nu vastgehouden ook. Het schijut thans duidelijk gebleken te zijn, dat zij een sluwe oplichtster is, die onschadelijk ge- maakt meet worden voor eenigen tijd. Men spreekt er van, dat zij te Keulen iernand voor eenige dui- zenden heeft opgelicht en te Amsterdam eveneens velen er in heeft laten loopende politie heeft groote aan haar toebehoorende koffers in beslag genomen, die, wat prachtige costumes voor dames aangaat, op den hoorn des overvloeds gelijken. Sedert Parijs wedstrijden in de schoonheid voor dames in de mode bracht, is in menig vrouwehart de wensch ontwaakt om nog eenmaal als prijsge- kroonde schoonheid eene rol in de wereldgeschiedenis te spelen. In Hongarije is de vervulling van dien wensch volstrekt geen zeldzaambeid. Zoo dikwerf daar een schoonheidskamp wordt uit.geschreven, is de deelnemiug zoo ontzagelijk groot dat men het bosch door de boomen, de schoonheid vau wege het groot aantal schoonheden niet viudt. Onlangs I dongen te Buda-Pest ongeveer duizend dames, joug en oud, naar den prijs en de uitslag was dat het publiek zich met de uitspraak van de schoonheids- eommissie in 't geheel niet tevreden toonde. Den eersten prijs behaalde Fraulein Gisela Schulz, eene jonge dame van het platteland; den tweeden prijs verwierf Ida Toronyi, en den derden mevrouw Kolosy, eene niet tot de categorie der ontroostbaren be- hoorende weduwe. Over srnaakt valt niet te twisten, doch hierover mag men wel een woord zeggen, dat de jonge dames die verleden jaar een derden prijs behaalde, thans uit de arena trad met een tweeden prijs. Dat violen en wijn met de jaren beter worden, evenals ansjovis, is bekend; dat schoonheden er met de jaren op vooruit gaan, is minder algemeen bekend. De slangen boer. Er is zoo meldt men, te Galton, 111. een man woonachtig, Dan. Stone genaamd, die er zich op toelegt om ratelslangen te telen, en zijne geheele boerderij, bestaande uit 70 acres, voor dit doel bezigt. Er zijn 37 hoogten of gewelven op de boerderij aangebracht in zulk eenen stijl dat de slangen daarin nestelen. Iedere dezer gewelven bevat ongeveer tieu of twaalf nesten; en ieder dezer nesten levert hem ongeveer twaalf slangen per jaar, zoodat, dit in aanmerking geno men, zijn slangen voorraad ieder jaar zwaar aan wint. Slone heeft een contract met een Philadelfiaansche firma gesloten, waardoor hij aan deze firma 250 slangen per jaar moet leveren. Deze firma zijn Patent Medicijnen vervaardigers. Behalve de 250 slangen welke hij aan deze firma levert verkocht hij verleden jaar in het geheel 768 slangen, aan verscheidene audere firma s. Ook heeft Stone ongeveer een zestal der grootste slangen in huis, waarmede de kindereu spelen. Deze echter zijn door Stone vau hun doodelijk venijn beroofd, en zijn dientengevelge onschadelijk, al hoe wel zij nochtans afschuwelijk genoeg zijn. Stone zei verder dat deze handel hem meer geldelijk voordeel aanbracht dan aardappels, tarwe of iets dergelijks. Al de voorzichtigheid die hij in acht nam bij het doorwandelen zijner slangen boerderij, was eenvoudig, een groot en zwaar paar laarzen te dragen. Hij zei, dat hij den slangenhandel boven eenigen anderen handel verkoos, om reden hij er een goede markt voor kon vinden, alleen zei hij was er de onaangenaamheid mede verbonden, dat niemand der buren hen ooit bezocht. Een vreeselijke misdaad is er gepleegd aan boord van de Russische schoener /Johannes" die dezer dagen op sleeptouw van de stoomboot //Morso" in Kopenhagen aangekomen is. Op de stoomboot die van Riga kwam, had men in de Oostzee een schip bemerkt, dat aan de willekeur van wind eu golven was prijsgegeven. Toen men het vaartuig uaderde, zag men hoe een man trachtte zich in een van de sloepen te verwijderendaar deze sloep echter vol water liep, zond men er van de stoomboot een te hulp. In plaats van zich te laten opnemen, bood de man zijn redders een hevigen tegenstand hij werd echter overmand en gebonden. Als men vervolgens aan boord van de schoener kwam vond men daar slechts een persoon, maar in een akelig verminkten toestand. Van dezen hoorden de schepelingeu van de „Morso" dat de man, die van het schip vluchten wilde, de scheepstimmerman was, die met zijn bijl eerst den kapitein en daarna nog vijf mannen van de equipage gedood en de lijken over boord geworpen had. De kapitein van de stoomboot liet vier man aan boord van de schoener gaan en nam deze vervolgens zelf op sleeptouw. De moordtuigen, een bijl en een bloedig mes, dat aan een lange staak was vastgebonden, werden te Kopenhagen door de politie in bewaring genomen. De duurste courant der wereld. Te Weenen verschijnt sinds den 15 October eene courant, Correspondance de l'Est, die in sierlijkheid van uitvoering zijn wedergade niet heeft. Ochtend- en avondedities zijn vau verschillend formaat, doch beslaan slechts een bladzijde, en de achterzijde is blank gelaten. Advertenties ontbreken. De prijs van het abonnement op dit blad bedraagt 600 f'res. s jaars, doch het heet dan ook uitsluitend geschre- veu voor banken, handelshuizen, consulaten en redaction van dagbladen. Een hooggeplaatst stedelijk ambtenaar te Lyon, baron Peltier, heeft zich dezer dagen op een kost- bare manier van het leven beroofd. Als wijlen hertog Clarence, de broeder van Richard III van Eugeland in de malvezij, verkoos baron Peltier zijn dood in champagne te vinden. Van eene firma, die hem sedert jaren leverde, had hij het bericht ontvangen, dat de oogst dit jaar zeer slecht was uitgevallen. Dit moet de reden zijn, waarom de baron besloot te sterven. Hij liet uit zijn kelder houderd flesschen champagne halen, vulde de kuip in zijn badkamer met het edele nat en verdronk zich. Get volksgezegde dat er eene bizondere voor- zienigheid is voor dronken lui en kinderen heeft dezer dagen te Londen weer voedsel gekregen door het volgende geval. Als een nuchter individu over een sinaasappelschil uitglijdt, is al het minste wat hem overkomt eene kneuziug waaraan hij een dag of zes pijn heeft; veelal is het erger eu verzwikt hij een been of arm maar iernand die in kennelijken staat verkeert kan met schrikkelijk geweid een half dozijn maal tus schen den herberg en zijn eigen deur op de straat neerploffen zonder heel veel auders op te doen dan een paar schrammen of blauwe plekken, die hem volstrekt niet beletten om 's morgens van den anderen dag weer zijn gewonen weg te gaan. Een dronken mijnwerker van Dowlais legde zich Donderdagavond in volslagen gerustheid op den spoorweg neer om zijne roes uit te slapen. Een voorbijsnuivende locomotief neernt hem de hiel van een zijner laarzen en een stuk van zijn eigen hiel weg. Toen de machinist had gestopt eu den man op den weg zag liggen vond hij hem nog even dronken, met een flesch brandewijn in den zak, waarvan geen scherfje gebroken was. Van zijn bloedende hiel had hij nog totaal niets gemerkt, maar was verontwaardigd dat men hem in zijn slaap kwam storen en vertelde den machinist, die hem trachtte te overreden eene minder gevaarlijke plaats in te nemen, dat hij zich met zijn eigen zaken moest bemoeien Een bijdrage tot het bestrijden van knoeierijen in den boterhandel levert een Duitsch volksblad door het aan de kaak stellen van een, door de uit- vinders hemelhoog geprezen, in werkelijkheid echter onbeteekende, nieuwe methode van boterbereiding. Misschien herinnert men zich nog dat verschillende landbouwbladen in het vorige jaar herhaaldelijk rnede- deelingen deden over een uitviuding van ongemeen gewicht" nl. een tot dusver onbekende methode van boterbereiding, volgens welke men uit een zekere hoe- veelheid melk 6, 8, ja 12 maal zooveel boter kon

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1887 | | pagina 2