,r, als: JONGE VARKENS. ZESTANDS RIEKEN, Schep- en Stukkolen, 1OLM van 2,40 en 1 dito van 2,50 meter, en 16 OLMEN, Moms van WiemeMCl M, JPRB.IJ. VLOERZEIL in verscliiMt Ireeiten. WOLLEN DEKENS Advertentien. Handelsberiehten. Verificatie-Vergadering. Openbare Verkooping; kil 3 !L j 50 stuks Olmen boomen, 20 stuks dito, Afbraak der Schuur, Openbare Verkooping. Openbare Verpachting. VEKPACIITEN: ij 14 Kanada boomen, Openbare Verkooping. Eenige schoone Bij de Wed. L. Rolfj te Axel VEltKltlJGIiAAR: Lancaster voor gordijnen. NIEUWE BAA1EN Alle dagen te verkrijgen scheidene raalen tuehthuisstraf heeft ondergaan en verdacht wordt de dader te zijn van de jongste brutale inbraken in de woningen van jlir. Q. v. U. en jkr. S., in het Lange Yoorhout, aldaar. Inderdaad werd deze persoon in het bezit gevon- den van kleedingstukken van jkr. Q. en voorwerpen toebelioorende aan de dienstbode van jhr. S. De aanhouding is te danken aan den ijver van den inspecteur Rietdijk, die onmiddellijk nadat van de inbraken aangifte was gedaan uit de omstandigheden waaronder ze gepleegd waren, v. W. als den ver- moedelijken dader noemde. Zaterdag vour kermis had des avonds ten circa negen uur in Etten een groote volksoploop plaats voor bet huis van F. en J. Er ontstond binnen zulk een bcvige twist, dat F. zijn buren verzocbt, hem bijstand te verleenen, daar zijn zoon en genoemde .T., onbezoldigd rijksveldwachter, zich in beschonken toestand bij hem in huis be- vonden. De laatste dreigde hem zelfs te slaan. Toen eenige personen F. te hulp snelden, werd in de woonkamer van J. een schot gelost uit zijn karabijn. Deze werd daarna in stukken geslagen. Het schot drong door zolder en dak heen en verbrijzelde twee dakpannen, die op de toesnellende personen terecht kwamen. F. nam de vlucht evenals drie zijner kinderen, die in nachtgewaad naar de buren liepen. De burgemeester, die gewaarschuwd was verscheen terstond met vier politiedienaren ter plaatse. Zij traden de woning van F. binnen, waar ze den rijksveldwachter J. in beschonken toestand op den grond vonden liggen. De Haagsche briefschrijver der Arnh. Ct. schrijft o. a. Trouwens ook zouder voorspellingen van profeten, die in den regel niet veel meer vertrouwen vinden dan bij zich zelf alleen, bestaat er wel reden om de zaken hier in den Haag donker in te zien. Ik hoor dat, nu de winter laugzamerhand nadert in het verschiet en de werkzaamheden in menig am- bacht gaan verslappen, het getal werkeloozen grooter is dan ooit te voren. Dezer dagen vernam ik van een der grootste werkgevers van deze stad, dat er reeds minstens vierhonderd ambachtslieden zonder werk loopen. Eenige in hun vak bekwame en ondernemende timmerlui, die moedig naar Parijs waren getogen, in de meening dat daar handen te kort zouden komen voor de voorbereidende werk zaamheden voor de wereldtentooustelling van 1889, hadden daar niet alleen denzelfden ongunstigen toestand gevonden als hier ter stede, maar zelfs in veel grooter afmetingen, en waren teruggekeerd met de kous op het hoofd, gelijk men zegt. Wan- ueer ze toch gebrek moesten lijdeu, zeiden ze, deden ze dat nog liever in hun eigen land. Met de outevredenheid over /r,sociale toestanden zal t dus wel vooreerst niet uit zijn. Maar ik heb mij laten vertellen, dat de groote aanstoker en onderhouder daarvan, die thans op eene buitenlaudsche reis vergoeding beet te zijn gaan zoeken voor de maanden van" afzonderiug, te Utrecht beleefd, door tegenspoed voorzichtig geworden, voornemens is niet in Neder- laud terug te komen, maar in een milder klimaat misschien, ook wel aan het meer van Geneve rustig te gaan leven van de renteu van zijn kapi- taal en van de vruchten van zijn arbeid op jour- nalistiek gebied, welke op den verren afstand minder gevaarlijk is dan binnen het bereik der Nederland- sche justitie. Uit Nuis (Groniugen) schrijft men De knecht van bakker H. alhier, haalde dezer dagen 's avonds de koe thuis, die aan eene lijn in de weide graasde. In plaats van het dier aan de lijn met de hand te leiden, bond de speelzieke jongen zich het touw om de lenden en dreef zoo het dier voor zich uit. Op eens zet het beest het op een loopen, de jongen raakt onder den voet en wordt in wilde vaart door het dier medegesleurd tot een hek. Met een forschen sprong springt het dier over deze afsluiting, en de arme jongen wordt met zooveel kracht tegen het hek geslingerd, dat de lijn breekt. Men nam hem voor dood op. Gelukkig bestaat er nog eenige hoop op herstel. Bij een spiegelgevecht dat onlangs te Bern door het elfde Zwitsersche infanterie-regiment ge- houden werd, en waarbij twee bataillons tegen elkander manoeuvreerden, werd een soldaat door een kogel in het been getroffen. Bij een inspectie die dadelijk gehouden werd, vond men geen enkele scherpe patroon. Toen de oefening hierop werd voortgezet, stortte een soldaat Miiller genaamd, midden in het hart getroffen dood achterover. Voor de tweede maal werden de patroontasschen onder- zocht en nu vond men bij den soldaat Hurst nog zes scherpe patronen, zoodat hij waarschijnlijk vier kogels op het audere bataillon heeft afgeschoten. Hurst werd dadelijk in hechtenis genomen. Het bleek, dat Hurst, die als een slecht mensch bekend stond, „voor de grap" maar eens met scherp ge- schoten had. Het verspreide gerucht dat de schoten eenen officier hadden gegolden, wordt tegengesproken door het feit dat Miiller werd getroffen in het tweede gelid en dat er geen officier in zijne uabijheid stond. Het schot trof den ongelukkige in de borst, drong door de borstholte, verbrijzelde een rib en door- boorde den rechterarm. De dood volgde oogen- blikkelijk. De dader werd ontdekt door een tamboer, die achter hem stond en die opmerkte dat Hurst zich haastte om zijne scherpe patronen weg te werpen. Prins Philips van Coburg en Prinses Louise, de dochter van den Koning en de Koningin der Belgen, zijn jl. Dinsdag aan een groot. gevaar outsnapt. Zij deden met hun familielid 1 rins Christiaan van Holstein een wandelrit in eene open caleche, die in botsing kwara met een huurrijtuig. De paarden van het Hofrijtuig sloegen op hoi en renden in voile vaart de Andrassy-straat door. De koetsier hield de teugels nog vast, maar kon de woeste paarden bijna niet meer bedwingen. Dat duurde zoo 10 miuuten, totdat een soldaat en een koetsier zich voor de paarden wisten te plaatsen en de dolle vaart stuitten. Prins Philips had eene bewonderenswaardige koelbloedigheid be- toond. Staande in het rijtuig had hij niet opge- houden den koetsier aan te sporen om de teugels onwrikbaar vast te houden. Daardoor werd eene groote ramp voorkomen. De Prinses lag bijna in zwijm. Het rijtuig was natuurlijk geheel ontred- derd. Toen later de Yorstelijke personen te voet naar het paleis terugkeerden werd hun door de bevolking eene ware ovatie gebracht. De schade door den buitengewoon langdurigen hoogen waterstand van den Nijl in Egypte veroor- zaakt, is zoo groot, dat men voor het herstelleu van sluizen, bruggen en dammen nauwelijks genoeg zal hebben aan het oversehot van het millioen pond sterling, dat in 1885 is bestemd voor water- staatswerken. Een Amerikaan, de heer Whithouse, heeft een plan ontworpen, om bij Fayum, waar oudtijds het meer Moeris werd gevonden, een ont- zachlijke waterbergplaats aan te leggen, die dienen kan om den waterstand op den Nijl te regelen. Jammer echter is het, dat Egypte geen middelen heeft tot uitvoering van zulk een grootsch werk. De ontwerper tracht nu te Londen de noodige kapitalen bij een te brengen. R O E It S VAN IIET GELD. 47,50 h 47,55 12,06 12,094 Belgisch per 100 fr. Engelsch per *V* Voorspoedig bevallen van een zoon E. ACKE-Mahu. Ter Neuzen, 11 October 1887. Hartelijken dunk voor de vele be- wijzen van belangstelling, den 13 dezer ondervonden. Axel, den 15 October 1887. A. E. C. VAN DISHOECK. UET IJ D INGE N. Van 11 tot en met 13 Oct. is in deze haven binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 13 Oct. Eng. stoomb. Osborn, kap. Feggens, van Middlesbro met ruw ijzer. Van 11 tot en met 13 Oct. zijn uit deze haven vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 11 Oct. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Nash, naar Londen met stukg. 13 Oct. Eng. stoomb. Ousel, kap. Jennings, naar Liverpool met stukg. Noorsche brik Treport, kap. Petteroe, naar Tons- berg met ballast. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Gent 12 Oct. Zweedsche stoomb. Gevalea, kap. Aker- son, van Gefle met hout. 13 Oct. Eng. stoomb. Busy Bee, kap. Goundry, van New-Castle met kolen. Uit deze haven zijn vertrokken komende van Gent 12 Oct. Eng. stoomb. Galatea, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Fielder, naar Louden met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Eccles, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Calder, kap. King, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Dynamo, kap. Hewitt, naar Hull met stukg. Duitsche stoomb. Alexander II, kap. Broose, naar St. Petersburg ledig. 13 Oct. Noorsche brik Dovre, kap. Christoffesen, naar Tonsberg met ballast. Duitsche schooner Margaretha Ditloff, kap. Vick, naar Bonnes met phosphate. Russische driem. schooner Emma, kap. Lindroos, naar Odensen met met zemelen. Zweedsche schooner Capella, kap. Bernston, naar Zweden met zemelen. Van 11 lot en met 13 Oct. werden langs de Oostsluizen alhier 28 binnenvaartuigen op en 47 afgeschut. Voor de vele bewijzen van hartelijke w toegenegenheid, gegeven door de familie STEENBERGE te Rillaud-Bath aan onze zuster, LYDIA DE NOOIJER, bij gelegenheid harer 25jarige dienstvervulliug, betuigen wij, ook namens broeders en zusters, onzen hartelijken dank. J. DE WILDE en Echtgenoote. Zaamslag, 14 Oct. 1887. I Alle bekende en onbekende schuldeischers in het faillissement van HENRI HUSSEM, koopman, wonende te Sas van Gent, worden opgeroepen voor de verificatie hunner schuldvorderlngen ter vergadering, die daartoe zal gehouden worden op Zaterdag 22 October 1887, des voormiddags te elf uur in het gerechtsgebouw te Middelburg. De Curator, Mr. C. LUCASSE, Advocaat en Procureur. De Notaris C. J. A. Fercken, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van den heer CHARLES LEI- RENS, grondeigenaar, wonende te Gent, op Dins dag den 18 October 1887, des voormiddags ten 10 ure, in het openbaar verkoopen van minder dan 1 meter tot 1,50 in omtrek, aan de straat van 1,20 tot 2 meter in omtrek, in de weide aan den dijk van den Catharinapolder EENE PARTIJ alles op en bij zijne hofstede, bewoond door Arie de Putter in den polder Beoostenbleij Benoorden, gemeente Axel, alwaar te ver- gaderen. Na afloop hiervan, zullen nog worden verkocht ten verzoeke van den heer HYPPOLITE DE MOOR, landbouwer, wonende te Boschkapelle metende van 1,70 a 1,75 Meter in de koord en staande naast die van den heer Leirens. De Notaris I'. Dregnians, te Axel, zal ten ver zoeke van den heer D. MATTEL^, Burgemeester te Overslag, op Dondertlag 20 October 1887, des namiddags 1 ure, verkoopen Het Dagelijksch Bestuur der Visscherijen op de SCllELDE EN ZBEUWSCHE STROOMEN, zal op Maaudag 31 October 1887, des namiddags ten 1 ure, in het „Slot Ostende" te Goes, in het openbaar 20 perceelen Yisscherij in de Oos- terschelde nabij de Vondelingenplaat. De voorwaarden met kaart zullen 8 dagen voor de verpachting verkrijgbaar zijn ten kantore van den Secretaris-Peuningmeester te Tholen, tegen betaling van 0,25 per stuk of van 0,30 per stuk franco per post. Tholen, 10 October 1887. Het Dagelijksch Bestuur voornoemd, C. J. DE VULDER VAN NOORDEN, Voorzitter. J. A. FOKKER, Secretaris. Steen, Hout, Pannen, Stroo, IJzer, alles zeer geschikt tot bouwingVoorts Raap- molen, Snijpaard, 2 Vlasreepen met banken, Machine om Vlasbollen te breken, 2 Vuur- fornuizen, VarkensbakkenWindmolen, 2 Graankisten, Kachel, Ledekaut, 2000 kilo's Beeten, Kaf enz. enz. Allen, die genegen zijn lid te worden der te stichten PRIJZEN DER EFFECTEN. Amsterdam, 13 October. Dordrecht, 13 October. De Notaris P. Dregrnans, te Axel, zal op Maan- dag 24 October 1887, des voormiddags 10 ure, verkoopen Ten verzoek van het R. C. Par. ARMBE- CL. STUUR van KOEWACHT staande nabij de nieuwe school, tegen den ouden rnolen, gemeente Koewacht, geschikt voor leverantie en werkhout, Dadelijk daarna, ten verzoeke van den en O. beer B. A. PLASSCHAERT, landbouwer te Koewacht:. 500 Kanada boomen, 1500 Sparren- snoei, 800 Vermaak of Heiningkodden en 1000 Boonstaken, alles staande en liggende op de weide en in de bosschen van den verkooper, gemeente Koewacht. Te vergaderen in de verkorting tegen gemelde goederen gelegen. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van HYPP. DE MOOR, landbouwer te Boschkapelle, op Woensdag 2« October 1887, des Damiddags 1 ure, aan de schuur bij D. van der Walle, aan de Axelsche brug te Ter Neuzen, verkoopen of die deze vereeniging willen ondersteunen, worden verzocht de vergadering bij te wonen, die gehouden zal worden in het Nederlandsch Logement, op a. s. Donderdag 20 October, des avonds te 7 ure. welke de Suikerpeeen bij het laden niet beschadigen. MAAGDENBURGEB Brandverzekering-Maatschappij Maatscliappelijk kapitaal 8,750,000. Kapilaal reserve 875,000. Spaarfonds 593,405. De GENERAAL-AGENTEN van bovenge- noemde Maatschappij hebben de eer te beriohten dat tot Agent voor AXEL en omstreken is le- noemd, de Heer te Axel. Amsterdam, 1 October 1887. BURLAGE SCHUMACHER. waaronder 8/4 blauwe van 474 en van af 12 ct., benevens aan eoncurreereude prijzen. TER NEUZEN, 14 Oct. 1887. bij J. J. VERLINDE, aan hetpakhuis aan den Margarethapolder. /4 80 a /5,10. Gerst Zeeuwsclie en Vlaamsche winter 4,50 a 5,00, Overmaasche 3,80 a 4.40, Zeeuwsclie en Vlaamsclie zomer f 4,00 a f 4,30. Haver dunne f 2,00 a f 3 00. Paardeboonen 5,00 a 5,50. Duiveboonen 6,50 a 7 00. Witteboonen 9,00 a 11,00. Bruineboonen 10,00 a 11,00. Erwten 7,00 a 7,80. Voeder 5,80 a f 6,20. Koolzaad 8,60 a 8,80. Lijnzaad zaai 9,50 a 10,50. TE Nederland. Certific. Werkelijke schuld 2} pet. 73} dito dito dito dito dito dito Aaudeel Hsndelmaatachsppij dito exploitatie Ned.st.atsspoorw. Belgie. Certificaten bij Rotschild Frankrue Inschrijvingen Rusland. Obligation 1798/1855 dito Hope Co. 1855 6e serie dito 1000 1864 dito Oostersche leening 2e serie dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Loten 1866. Oblig.Hope& Co. Leening 1860 Obligation 18671869 Certificaten. Aandeel spoorweg Gr. Maat Oblig. dito Aand Baltische spoorweg di o dito Jelez Orel dito spoorweg Poti-Tiflis dito dito Charkow Azow Znid West spoorwegmaatschappy. PoleN Schatkist obligation Oostenrijk. Oblig. in papier Mei Nov. dito dito Jan./Jnli. IIongarije. Schatkistbiljetten Italie. Certific. Amsterdam Spanje Obligation Bnitenl. dito Binnenlandsche Turkije. Inschrijvinz Alg. schnld Egyfte Obi. Leening 1876 Portugal. Obligation Obligation (1877 dito (1876) Illinois certificaten van aandeel Union Pacific hoofdl. dito Braziiie Oblig 1865 dito 1875 Jarige Tarwe ging tot vorige prijzen met weinig handel van de hand. Pnike Zeeuwscke en Vlaamsche Tarwe f 7,00 a f 7,50 mindere 6,50 a 7,00. Rogge Zeeuwsche en Vlaamsche 3 88^ 3} 98} 5 107} 2i 3 5 1011 5 85} S 101 5 5 94} 5 95 5 134} 4} 4 831 6 0 5 114} 41 87 3 56} 5 86} 5 941 6 55^ 4 83} 5 64} 5 65} 5 5 93} 4 64 4 0 5 67} 4 73} 3 56} 4 0 41 5 6 0 5 V 5

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1887 | | pagina 4