Gemengde berichten. Telegrafische berichten. Te Den Helder wordt een hotter vermist. Woens- dagnacht zouden, naar men verneemt, twee Urker vischschuiten voor den Nieuwen Waterweg zijn vergaan. Bij Zwartsluis liepen de buitenlauden onder en de werkzaamheden aan de daunnen en de sluisput aldaar zijn tevergeefs gedaau. Voor de aannemers, belast met bet droogmaken van de sluis, is dit een groot nadeel. Eergistermorgen is benoorden Egmond aan Zee gestrand de Noorsche brik Lofoten, kapitein Nilsen, van Sarehan in ballast naar Larwig. De bemanniug is geland, het schip is wrak. Uit IJmuiden schrijft men aan deAmst. Ct. Vier botters waren (Maaudag) in den loop van den dag nog niet binnen; dadelijk werd er getelegrafeerd naar den Iloek van Holland; het geval was mogelijk, dat zij den Waterweg waren binnengestevend. Hoewel er reeds om 7 uur des morgens geseind was, was te 5 uur nog niets bekend. Op den vijfden hotter bad een zeer noodlottig ongeval plaats. Het was omstreeks 3 uur in den nacht, toen de bemanniug, bestaande uit vier man, een vader en zijn drie zoons, het meest met den storm te kampen hadden. Omstreeks dien tijd werd de vader door een rukwind over boord geslagen; de oudste zoon, die eene wending aan het scheepje geven wou, werd door den fokkemast tegen het hoofd geslagen en bleef bewusteloos liggen. Van hun beste krachten beroofd, hadden de twee overgebleven zoontjes de een is twaalf de andere zeventien jaar oud in een donkereu nacht, nu alleen te kampen tegen het woedende element. Nog vier uur lang zwalkten zij op zee rond, want omstreeks 7 uur kwamen zij de haven van IJmuiden biunen. Het is buitengewoon toevallig, dat het ranke scheepje niet tegen de pier te pletter geslagen werd. Van de houderd beste zeelieden, zou niet een den moed hebbeu, bij zulk noodweer hetzellde waagstuk te ondernemen. De Condor zonk bij zulk weer, zoodra hij de haven binnen was en de Stella strandde verleden jaar omstreeks dezen tijd. Een paar krachtige stortgolven waren voldoeude geweest, om het bottertje, dat niet grooter is dan een klein damschuitje onzer binnenwateren, te doen zinken. Door tusschenkomst van den heer Arnold, werden de twee vaderlooze kinderen en hun broeder in het hotel ,/Willem Barents" opgenomen. Een dokter werd te hulp geroepen, doch kon niets auders dan den dood van den oudsten zoon con- stateeren. Uit de lijkschouwing bleek verder, dat het neusbeeu en de beide kaakbeenderen ver- brijzeld waren. Ook was de helft van de hersenpan weggeslagen. De schipper droeg de naara van Hakfort en was van Urk afkomstig. Reeds denzelfden morgeu deed de vrouw, van niets weteud, per telegraaf vragen, of liaar man behouden binnen was. De prachtige villa op den hoek van Buijsstraat en Weesperzijde te Amsterdam, bewoond door den voormaligen eigenaar, den heer Krasnapolsky, is door de directie van het Amstel—Hotel met kleeden en gordijnstolfen aangekocht en als een blijk van waardeering aan Dr. Mezger aangeboden. Op Zuid-Bevelaud staat de handel in aardappeleu zoo goed als stil. De prijs bedraagt thans ongeveer f 1 per hectoliter, doch voor dit weinige bedrag lieeft de verkooper geen genegenheid. Ook in het noorden van ons Vaderland is de opbrengst der aardappelen buitengewoon groot. De kwaliteit is uitstekend, doch er loopen nog al onder die te groot van stuk zijn. Zoo moet te Sappemeer iernand een 30tal aardappelen hebben uitgezocht, die te zamen een halve hectoliter vulden. Behoorlijk uitgezocht worden ze aldaar nu reeds voor f 1,20 a f 1,30 de hectoliter verkocht. TER XELZEV, 14 October 1887. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot lid van het bestuur der waterkeering van den calamiteusen polder Nieuwe Neuzen, de heer H. Wolfert Dz. kon dit niet zoo spoedig doen. 't Was als voerde een Iloogere beschikking ons weer tot elkauder, nog eeumaal wilde ik haar zien en dan sterven. Ik bespiedde dus hare gangen en zag haar dagelijks zonder dat zij wist dat ik in hare nabijheid was. Toevallig ontdekte zij mij op een harer wandelingen in het park, toen ook zij het verlangen geen weerstand bieden ken mij nog eenmaal te spreken, om mij vergiffenis te vragen. Ik kon haar dit niet weigeren en bewilligde in een samenkomst doch de Prins die kort daarna op het slot kwam schijnt daarvan ingelicht. Door ijverzucht tot wraak gesprikkeld heeft hij mij heden doodelijk beleedigd. 't Is mijn schuld, ik had sterker moeten zijnmaar ik ben voor mijn zwakheid gestraft, ja, vernietigd. Doch dit deert mij niet, mijn leven was toch reeds verwoest. Slechts een wensch, nog een bede richt ik tot u Marianne^Vergeef mij." Gij weet thans alles dierbaar meisje; kunt ge mij vergeven llij had haar hand in de zijne genomen en zag haar smeekend aan. Liefdevol blikte zij hem in de oogen en hoezeer ook zijn verhaal haar pijnlijk had getrolfen anlwoordde zij „Zou ik u niet vergeven, mijn arme Hubert P Gij zijt de ongelukkigste van ons alien en door de schuld van anderen." Dankbaar kuste hij haar hand. Zij vervolgde//Uw leven is niet Hubert. Kan een vooroordeel een man als gij OMherstelbaar trelfen P Kan een man van moed, Met ingang van 1 November a. s. zijn verplaatstDe kommies 3e klasse J. M. van Wuijckhuise, van Ter Neuzen naar Noordwijk aan Zeede kommies 4e klasse H. van der Karnp, van Walsoorden naar Millingenen met ingang van 20 October a. s. de kommies 3e klasse D. Dansen, van Sas van Gent naar Overschie (tijdelijk)de kommies 4e klasse A. A. J. Boers, van Hulst naar Medemblik (tijdelijk). Yoorts zijn verplaatst met ingang van 1 November a. s.de kommies 3e klasse J. P. van Bortel, van Gennep naar Walsoorden; met ingang van 15October a. s. de kommies 4e klasse C. E. van Leeuw, van Beek naar Sas van Genten benoemd met ingang van 20 October a. s. tot kommies 4" klasse te Sas van Gent (tijdelijk) 0. Eortuin, te Rotterdam, en te Hulst (tijdelijk) H. Jansen, te Drieborg. De vrouw wier lijk Dinsdagmorgen (zie ons vorig nummer) uit de haven alhier werd opgehaald, komt niet uit Lokeren maar uit Assenede. De ongelukkige heette M. Eeteson, was de echtgenoote van P. Klaessens en laat dezen 5 kinderen ua. Zij was sedert 9 maanden lijdende aan vlagen van krankzinnigheid. Woensdag 11. had alhier vanwege het bestuur van den Van Lijndenpolder de aanbesteding plaats van het aanvullen en bijwerken met schorgrond van het beloop van den buitenberm van den zeedijk en het maken van kramwerk voor genoemden polder. Hiervoor hadden ingeschreven de heeren J. Oppeneer, te Zaamslag, voor f 264J. de Bree Ez te Hoek, voor f 240 D. Tholens, te Ter Neuzen, voor 198Jac. de Meester, te Hoek, voor Z' 193 en A. van der Peijl, te Zaam slag, voor J 185 terwijl een biljet, als op onge- zegeld papier geschreven, buiten aanmerking bleef. Voor het exaraen van leerling-conducteur bij de Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen is o. a. geslaagd de heer A. Provo, te Groede. amusing, 14 October. De heer J. C. C. Wortman, student in de geneeskunde aan 's Rijks hooge school te Leiden, is, met het afleggen van het vereischte examen, bevorderd tot candidaat-arts. Middelburg, 14 Oct. Gisterenavond had onder deze gemeeute een ernstig ongeluk plaats. Zekere molenaar N. V., bezig zijnde met het vervoeren van bloem op een met twee paarden bespaunen wagen, reed daarmede zoo hard langs den ouden Veerscheu weg, dat hij, pok teugevolge der duisternis met paarden en wagen in den watergang terecht kwam. Door den vrij grooten schok is de molenaar onder den wagen geraakt en daar niet levend meer onder weggekomen, terwijl de hem vergezellende persoon, eveneens te water geraakt zijnde, met den schrik en eenige verwondingen is vrijgekomen, doch welke verwondingen toch van dien aard zijn, dab hij in het gasthuis is opgenomen. De molenaar laat eene vrouw met 2 kinderen achter. 's Gravenhage, 14 October. Tweede Kamer. De grondwetsherziening is afgeloopen. Hoofdstuk defensie is aangenomen met 62 tegen 22 stemmen. Hoofdstuk waterstaat is eveneens aangenomen met 66 tegen 17 stemmen, alsmede de additioneele ar- tikelen met 77 tegen 4 stemmen. De Kamer is hierna op reces gescheiden. Benoemd tot burgemeester der gemeente Clinge, de heer D. Ph. E. Vercauteren. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 14 Oct. de volgende vonnissen uitgesproken L. P., oud 18 j., dienstmeid te Ter Neuzen, thans gedetineerd te Middelburg, is wegens diefstal veroord. tot 1 jaar gevangenisstraf. 1°. L. P., landbouwer, 2°. J. P., oud 53 j., paardenslachter en koopman, beiden wonende te Clinge, wegens als voren, de eerste veroord. tot 14 dagen gevang. en de tweede vrijgesproken. De arrondissements-rechtbank te Middelburg deed Woensdag den 12den October jl. uitspraak in de zaak van de heeren Van der Hoek c. s. tegen Mr. Lucasse, als curator in het faillissement van A. Bolier, en tegen A. Bolier zelf. Het betrof het verzet tegen de homologatie van het door A. Bolier aan zijne crediteuren aangeboden accoord van 20 op grond dat de baten van den boedel aanmerkelijk de som, bij accoord aangeboden, zouden te boven gaan. Van de zijde van Bolier werd op de onjuistheid van een en ander gewezen en betoogd, dat het accoord in het belang van crediteuren was, daar bij insolventie zeker weinig boven het aanbod, doch wellicht ook minder was te verwachten. Bij haar vonnis stelde de rechtbank Bolier in met edele hoedanigheden vernietigd worden door eene beleediging waarboven gij verheven zijt ,/Zoo spreekt uw hart, Marianne." ffNeen, Hubert, zoo zal de wereld oordeelen. En zijn uwe gedachten niet te grootsch, te edel om u niet boven dezen smaad te kunnen verheffen? Ook de rust en het levensgeluk zullen voor u terugkeeren. Geef mij de hand er op, Hubert, dat ge ze niet van u zult stooten." z/Geloof het niet, Marianne, mij ontvlied alle geluk." „Geef mij de hand, Hubert, en beloof mij hetgeen ik u vraag; om mijuentwille, voor mijn rust. Ja, ik zal weder gelukkig zijn, wanneer ik hoor, dat ook gij het weer zijt." (Wordt vervolgd.) het gelijk, verwierp het verzet en homologeerde te gelijk het aangeboden accoord met veroordeeling van de opposanten in de kosten. Voor de opposanten trad op als advocaat de heer Mr. A. C. A. Jacobse Boudewijnse, voor A. Bolier de heer Mr. F. N. van der Bilt, terwijl de curator de heer Mr. C. Lucasse voor zich zelf optrad. Bij bevelschrift der Arrondissements—Recht bank te Middelburg van den 12en October 1887 is naar de opeubare terechtzittiug dier Rechtbank verwezen Jacobus Eranciscus van Vooren, 24 jaar oud, geboreu te Vlissingen, wonende te Ter Neuzen, van beroep postbode, thans in hechtenis in het huis van bewaring te Middelburg, ter zake dat hij in het jaar 1887 op na te melden tijdstippen in zijne be- trekking van postbode tusschen de gemeenten Ter Neuzen en Spui, gemeeute Axel, 1°. eene brief waarin zich twee papieren dollars bevonden hem in de maand Januari 1887 ter hand gesteld door Johanna van der Wege, huisvrouw van Coruelis Noussen te Driewegen, gemeente Ter Neuzen, ge- adresseerd aan J. Noussen, Leogan Grand Rapids, staat Michigan, Noord-Amerika, om dien op het postkantoor te Ter Neuzen te bezorgen, opzettelijk zich heeft toegeeigend2°. a. op 26 Januari 1887 eenen postwissel, groot f 20.die hem met dat bedrag door genoemden C. Noussen ter bezorging aan het postkantoor te Ter Neuzen was ter hand gesteld en die bestemd was voor bovengenoemden J. Noussen, niet aan dat kantoor heeft afgegeven, maar de f 20.opzettelijk heeft verduisterd en den postwissel opzettelijk heeft vernietigddat hij, om te doen gelooven dat die postwissel werkelijk was verzonden, aan meergenoemden C. Noussen heeft ter hand gesteld een bewijs van storting eener som van f 20.luidende //N° 582, door den houder van dit bewijs is alhier voor een postwissel, gestort eene som van f 20.welk bewijs af komstig was van eenen postwissel groot f 2. door hem gezonden aan Louisa van Vooren te IJzendijke, en welk bewijs door hem opzettelijk is vervalscht door achter het cijfer f 2, het cijfer 0 te stellen, en om dit alzoo als een echt en onver- valscht bewijs van storting van f 20.te doen doorgaan b. opzettelijk heeft gebruik gemaakt van dat vervalscht geschrift, door het den dikwerf ge noemden C. Noussen ter hand te stellen, om het te doen doorgaan voor bewijs van storting, door dezen gedaan c. op den 3eD April 1887 van het postkantoor te Ter Neuzen ter bezorging aan Jan Pieter Scheele, landbouwer te Driewegen, gemeente Ter Neuzen, eenen postwissel heeft ontvangen, groot f 10.50, welke postwissel, als volgt luidende: z/Nederlandsche posterijeu. Binnenlandsche post- ywissel, groot 10 gulden 50 ct. Tien gulden 50 ct. z,Aan den heer J. P. Scheele of order, Ter Neuzen," en aan de ommezijde Het bedrag, aan de omme- zijde vermeld, aan mij voldaan, teden 188.. (Get.) J. P. Scheele"; door hem niet aan het adres is bezorgd, maar waarop door hem aan de achterzijde valschelijk de handteekening van J. P. Scheele is gesteld, met het oogmerk om dien als echt en on vervalscht te doen doorgaan d. opzettelijk heeft gebruik gemaakt van dat ver valscht geschrift, door op den 4en April 1887 op het kantoor te Ter Neuzen aan zichzelven het bedrag van dien postwissel, groot f 10.50, te laten uitbe- talen, welke gelden hij opzettelijk heeft verduisterd 3°. op den 4en November 1886 eenen brief, hem op het postkantoor te Ter Neuzen ter hand gesteld, ter bezorging aan Cornelis de Zeeuw, Hoogendijk, gemeente Ter Neuzen, niet aan dat adres heeft bezorgd, maar zich heeft toegeeigend. Alsmede ter zake dat hij 1°. in het jaar 1887 op na te melden tijdstippen in zijne betrekking van postbode tusschen de gemeenten Ter Neuzen en Spui, gemeente Axel, opzettelijk heeft verduisterd: a. op den 21 Juli 11. eene som van f 800.die hem door Janna Simons te Zoute Spui was ter hand gesteld, ten einde dat geld per aangeteekenden brief te verzenden aan J. Plaizier te Hendrik Ido Ambacht, alsmede f 0.35 die hem door genoemde Janna Simons voor briefport ten behoeve van den te ver zenden aangeteekenden brief waren ter hand gesteld b. op den 6 Augustus 11. eene som van y33.18J, die hem door Josephus de Klerk te Spui was ter hand gesteld ten einde dat geld op het postkantoor te Ter Neuzen per postwissel te verzenden aan den rijks-ontvanger te Sas van Gentc. op den 6 Juli 11. eene som van f 47.die hem door Jacobus Bernardus de la Riviere was ter hand gesteld, ten einde dat geld op het postkantoor te Ter Neuzen per postwissel te verzenden aan L. de Clerk te 's Gravenhaged. op den 18 April 11. eene som van 6.die hem door Abraham Luteijn te Zoute Spui was ter hand gesteld om dat geld op het postkantoor te Ter Neuzen per postwissel te verzenden aan Van 't Lindenhout te Neerbosch e. in het begin der maand Juli 11. eene som van f 0,95 die hem was ter hand gesteld door Gerardus Weijns te Zoute Spui, ten einde dat geld op het postkantoor te Ter Neuzen per postwissel te ver zenden naar C. M. Klemkerk te Goes; 2°. in ge- melde hoedanigheid op den 28 Juli 11. eenen brief aan bovengenoemden Plaizier afgezonden door Mari- nus Brandes en door of namens dezen in de brieven- bus te Zoute Spui gestoken, daaruit heeft gelicht en opzettelijk vernietigd, en op den 6 Juli 11. eenen brief die hem door meergemelden de la Riviere ter bezorging op het postkantoor te Ter Neuzen was toevertrouwd, opzettelijk heeft vernietigd. Aan den beklaagde is ambtshalve als verdediger toegevoegd Mr. D. van der Vliet, advocaat te Middelburg. K A X T O X G E R E C H T TE II U L S T. Zitting van 13 October 1887. A. v. B., L. S. en J. M., alien te Hengstdijk, ter zake van het rapen van voorwerpen aan de steenglooiing van een polderdijkveroordeeld ieder in eene boete van f 3, subsidiair 2 dagen hechtenis. F. N., te Ossenisse, ter zake van opeubare drou- kenschap veroord. in eene boete van f 0,50 subs. 1 dag hecht. A. C., te Hengstdijk, ter zake van het onbeheerd laten staan van aangespannen trekdier veroord. in eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. M. v. d. W., te Boschkapelle, ter zake van het loopen op grond die beplant is, zonder vergunning veroord. in eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. P. E., te Stoppeldijk, ter zake van het jagen in gesloten jachttijd zonder vergunningveroord. in twee boeten elk van f 6, subs. 3 dagen hecht. voor iedere boete. E. P., te Clinge (Belgie), ter zake van het jagen zonder vergunning; veroord. in twee boeten elk van f 20, subs. 4 dagen hecht. voor iedere boete. A. d. F., E. S. en P. v. E., alien te Graauw, ter zake van het vertoeven als bezoekers in eene herberg na sluitingsuurveroord. ieder in eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. J. J. v. D., te Clinge, ter zake van het ver- wekken van rumoerveroord. in eene boete van f 0,50, subs 1 dag hecht. C. D., te St. Jansteen, ter zake van het visschen zonder vergunningveroord. in eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. L. v. D., J. v. T., P. B. en J. B., alien te Graauw, ter zake van het verwekken van rumoer veroord. ieder in eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. J. W. en G. W., beiden te Stoppeldijkter zake van het zoeken naar eieren van waterhoenders zonder vergunningveroord. ieder in eene boete van f 3, subs. 2 dagen hecht. A. S., te Stoppeldijk ter zake van het visschen zonder vergunningveroord. in eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. A. S., te Stoppeldijk, ter zake als voren, twee- maal gepleegd veroord. in eene boete van f 2 en eene van f 5, subs. 2 en 3 dagen hecht. G. S., L. P. en A. J., alien te Stoppeldijk, ter zake van het visschen zonder vergunning veroord. ieder in eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. A. d. M., te Boschkapelle, ter zake van het loopen op grond die beplant is, zonder vergunning veroord. in eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. B. d. B., S. R. en B. d. S., alien te Koewacht, ter zake van het verwekken van rumoerveroord. ieder in eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. A. d. K., te Koewacht, ter zake als voren ver oord. in eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. J. F., te Clinge, ter zake van strooperij ver oord. in eene boete van f 1, subs. 1 dag heeht. D. V., te Clinge, ter zake van het verwekken van rumoerveroord. in eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. P. v. G., te Clinge, ter zake van het laten loopen van kippen op eens anders grond zonder vergunning; veroord. in eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. P. N., te Graauw, ter zake van het onbeheerd laten staan van aangespannen houden veroord. in eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. C. G., te Meerdonck, ter zake van het niet muilkorven van aangespannen hondenveroord. in eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. C. L. V., te Clinge, ter zake als voren veroord. in eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. P. A. H., te Hulst, ter zake van openbare dron- kenschap (le herhaling)veroord. tot 3 dagen hecht. E. P., te Kieldrecht, ter zake van het niet muil korven zijner hondeninterlocutoir. P. Jv. d. W., zonder bekende woonplaats, ter zake van openbare dronkenschap (4e herhaling) veroord. tot 3 weken hecht. J. G., te Stoppeldijk, ter zake van het visschen zonder vergunningveroord. in eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. E. V., te Clinge, ter zake van openbare dron kenschap veroord. in eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. E. d. Ste St. Jansteen, ter zake als voren veroord. in eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. J. v. H., te Graauw, ter zake als vorenver oord. in eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. F. B., te Clinge, ter zake als vorenveroord. in eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. J. v. K., t.e Hontenisse, ter zake als vorenver oord. in eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. A. S., te Stoppeldijk, ter zake als voren; veroord. •n eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. Het onweder, dat zich deze week boven Leiden ont- lastte, had tengevolge, dat de bliksem zich een weg baaude door een der gebouwen van de grofsmederij aldaar, en eindelijk, met een sterk lichtgevend verschijnselterechtkwam tegen eene werk- of draaibank, tengevolge waarvan de persoon, daaraan werkzaam, met geweld achterover geworpen werd en voor eenige oogenblikken het bewustzijn verloor, echter zonder verdere noodlottige gevolgeu. Te 's Gravenhage is door de politie aange- houden een man, zekere v. W., die reeds onder-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1887 | | pagina 2