Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. AAHBKSTIDIWG. Jaar-, Paarden- en Veemarkt No. 2331. Zaterdag 17 September 1887. 27e Jaar^anj^ aanbesteden: TE HULST, op Maandag den 3 October 1887 (3e Kermisdag), S) VERKOCHT. Binnenland. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per post: Voor Nederland f 1,10. Voor Belgie f 1,40. Voor Amerika f 1,32£. Men abonneert zich bij alle Boekbandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elke regel meer 0,10. Grootere letters worden naar plaatsruirate berekend. Men kan zich abonneeren tot het plaatsen van 500 regels en meer per jaartot veel verminderden prijs. Uit blad verschijnt Diiadaj- en Vrijdas;aTond blj den nitsever P. J. VAN I> E SANDE te Ter Nenzen. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN zullen op IMnsdag, 27 dezer, 's morgens 11 uur, op het gemeenteraadhuis, in het openbaar, bij enkele inschrijviug, Het leggen van een grindbaan, ter lengte van ongeveer 300 meters, op bet gehucht Sluiskil. De voorwaarden liggen ter inzage op de gemeente- secretarie, zoomede in de herberg van Van Sele te Sluiskil. Plaatselijke aanwijzing zal geschieden Maandag, 19 dezer, 's middags van 24 ureu, terwijl verder inlichtingen te bekomen zijn bij den gemeente- bouwmeester. Ter Neuzen, 13 September 1887. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN BOVEN, Burgemeester. J. DIELEMAN, Secretaris. Tijdens de aanstaande kermis alhier mogen de tapperijen voortdurend open blijven, onder dien verstande evenwel, dat zij ten alien tijde dadelijk moeten worden gesloten, wanneer de politie dit mocht bevelen, terwijl op den laatsten kermis- dag, des Zaterdags, zoowel de kramen, tenten, enz., als de tapperijen moeten worden gesloten uiterlijk des nachts te 12 uren. Ter Neuzen, 15 September 1887. De Burgemeester, J. A. VAN BOVEN. aanvang des voormiddags om 10 uur, met uitlo- ving van 9 verschillende I* It E II I ft voor aangebracbt Vee. De Burgemeester van Hulst, CHS. PIERSSENS. Politieli Overzicht. Bismarck's blad, de Nordd., zal denkelijk gelijk krijgen en de ontmoeting van Keizer en Czaar niet doorgaan. Dit blijkt nader. Tusschen Keizer Wdhelm en Vorst Bismarck bestond, wil men, FEUILLETON. De ouwe luisterviuk had de stem eener vrouw gehoord, die haar geliefde beweendemaar was nu de man met wien zij gesproken had de geliefde of slechts een tusschenpersoon Op den dag waarop, volgens de raededeeling van den postmeester, de extra-postpaarden besteld worden maakte de luitenant Von Willich, 's namiddags tusschen 2 en 3 ure zijn gewonen wandelrit. Hij volgde den straatweg, doch ging niet den kant van de rivier. Had hij werkelijk nachtelijke bijeen- komsten in het Inselpark, dan lag het voor de hand dat hij bij dag niet die richting koos. Tegen zijn gewoonte liet hij zijn paard langzaam stappen en trachtte langs een omweg den boschrand te bereiken. Hij reed voorbij een herberg waar een ledig huurkoetsje voor de deur stond, doch hij sloeg daarop geen acht maar bleef onafgebroken naar het bosch turen. Een knaap trad daaruit, wenkte hem en verdween onmiddellijk weer in het dichtst van het hout. De luitenant scheen eerst eenigszins verrast door die verschijning, doch daarna den jongen te herkennen, want, na eerst nog eens rondgekeken te hebben, reed hij op het bosch toe, steeg af en trad op den knaap toe die hem wachtte. aanvankelijk verschil van inzicht over een mogelijk onderhoud tusschen de twee gekroonde hoofden, te meer daar het zoogenaamde drie-Keizers-bond niet eerst in September afloopt, maar reeds voor eenige maanden, n.l. in den loop van het laatste voorjaar, bepaald een eiude nam. Zoolang de Czaar niet zelf den wensch naar een onderhoud, met het doel om tot een verstandhouding tusschen de drie Keizers terug te keeren, uitspreekt, schijnt Vorst Bismarck in het belang van een zuiveren toestand eene uitnoodiging van Duitscblands zijde tot eene samenkomst niet nuttig en wenschelijk te achten. Een oproeping tot eene algemeene vergaderiug der socialistiscke partij in het aanstaande najaar is onlangs uitgegaan van de socialistische afgevaardigden in den Duitschen Rijksdag. Volgens 't program komen aan de orde, o. a. de houding en werkzaamheden der socialistische afgevaardigden in den Rijksdag en de Landdagen het standpunt der partij ten opzichte van vragen over rijksbelasting en tolrecbt, in verband met maatschappelijke her- vorming van regeeringswege en de wetten op bescher- ming van den werkman het standpunt der partij bij verkieziugen voor den Rijksdageen voorstel tot bijeenroeping van een internationaal werklieden- congres in het volgende jaar, ter beraadslaging over een gemeenschappelijke optreding der werklieden in alle beschaafde landen omtrent eene internationale wet op bescherming van den werkman; en eindelijk het standpunt der socialisten ten opzichte der anarchisten. Naar luide van Fransche berichten heeft baron Blanc in eene audientie bij den Sultan, dezen bet standpunt van Italie in de Bulgaarsche kwestie toegelichl en verklaard, dat Italie meent dat de keuze door de Sobranje wettig is en Ferdinand houdt voor den uitverkorene des volks, maar dat de nieuwe Vorst niet correct heeft gehandeld door het aanvaarden der troon, zonder voorafgaande toestemming van den Sultan en de mogendheden. Italie meent, dat de bestaande onwettigheid wettig kan worden gemaakt en wenscht, dat de mogend heden zich met elkauder zullen verstaan. De Standard meent, dat de dagen van den Coburger als Vorst van Bulgarije geteld zijn, omdat Bulgarije geld noodig heeft en dit van niemand kan krijgen. Intusschen komen er meer zwarte wolken aan den horizon. De Bulgaarsche uitgewekenen Bendereff en Grueff, de hoofdaanleggers van de samenzwering tegen Vorst Alexander, zijn uit St. Petersburg in Rumenie aangekomen, waar zij, volgens den corres pondent van de Koln. Zeit. te Sofia, ruim van geldmiddelen voorzien, op hartstochtelijke wijze ijveren tegen de tegenwoordige regeering. Bismarck wil niet als bemiddelaar optreden en Oosteurijk heeft zijn consul-generaal te Sofia thuis geroepen, terwijl ook Frankrijks vertegenwoordiger te Roestschoek „fIoe gij zoo bier, Sabine?" „Ik kom u een boodschap brengen, Hubert." vZeker geen goede." z/Elize ruoet morgen weg." De officier ontroerde zicbtbaar en greep de banden van het als knaap verkleede meisje. ,0 God, Sabine was al wat hij kon uitbrengen en angstig klemde hij het meisje aan zijn borst. „Hij komt morgen, de paarden zijn reeds voor onze afreis besteld," vervolgde het meisje. „En zal zij lang wegblijven „Daar schrijft hij niets van, doch Elize gelooft niet, dat wij hier zullen terugkeejen." De officier stond in diep gep«ms verzonken. //En Elize verzoekt u heden avond afscheid van haar te komen nemen." Nog stond de luitenant sprakeloos. z/Zult ge komen, Hubert z/Sabine was zijn eenig antwoord. Zichtbaar voerde hij een heftigen strijd in zijn binnenste. z/Gij moet komen, Hubert," vervolgde zij driftig. Haar lief gezicht was met een bios overtogen, haar oogen fonkelden en geheel haar gelaat teekende wilskracht. Het was een schoon gevorind meisje van veertieu of vijftien jaren, en reeds krachtig ontwikkeld. /,Ik vraag u Sabine, kan ik komen?" z/Wilt ge haar dooden, Hubert?" z/Wel nu dan, ik zal komen." Het meisje greep zijn hand en kuste die. Traneu hoogstwaarschijnlijk zal gaan, omdat hij zich daar tengevolge van regeeringloosheid niet meer veilig waant. Stamboeloff heeft den oud-Minister Ra- doslavoff in hechtenis moeten nemen, onder be- schuldiging van hoogverraad, terwijl eenige te Peters burg wonende Bulgaren aan den Paus eene berisping hebben toegezonden over zijne welwillendheid ten opzichte van Ferdinand. In Engeland maakt men zich weer ongerust over den toestand op de Samoa-eilanden, waar de Duitschers zich weer hebben genesteld, zooals de berichten melden. Een Duitsch escader had de opdracht ontvangen om voldoening te eischen wegens diefstallen op plantages en wegens beleediging van den Keizer en van Duitsche onderdanen, die des Keizers verjaardag hadden gevierd. Waarschijnlijk zal de militaire macht optreden, indien Koning Malietoa deze voldoening weigert. De uitslag van de herstemming voor een lid van de Tweede Kamer in het hoofdkiesdistrict Leiden is als volgt Uitgebracht 2442 geldige stemmen. Gekozen de heeren O. baron van Wassenaer Catwijck (a.-r.) met 1415 stemmen en J. H. Donner (a.-r.) met 1393 stemmen. De heeren Mr. J. P. Smeele (r.—k.) en Mr. Van Nunen (r.-k.) verkregen resp. 1042 en 1029 stemmen. Te Winschoten werden uitgebracht 1110 geldige stemmen. Gekozen de heer Prof. Mr. H. L. ■Drucker (1.) met 606 stemmen. De heer A. Winkler Prins (1.) verkreeg 504 stemmen. Naar wij vernemen heeft het scheikundig onder- zoek van het vleesch, dat onlangs te Middelburg tot de bewuste vergiftiging aanleiding moet hebben gegeven, aan't licht gebracht, dat zoowel het vleesch als het braaksel der lijders lijkgift of Ptomainen bevatten. Het is bekend, dat deze stoffen, in het menschelijk lichaam gevoerd, ernstige vergiftigingsverschijnselen, zelfs den dood kunnen veroorzaken. M. Ct. Door den kommandant der gendarmes te Aken werd Vrijdag te Vaals eene zaak onderzocht be- treffende schennis van ons grondgebied door den Pruisischen gendarme J. uit Laurensberg. Deze gendarme trachtte namelijk eenige dagen geleden eenen orgeldraaier van den Nederlandschen bodem over de Duitsche grenzen te sleepen, hetgeen hem echter door de ingezetenen van Vaals werd belet. Naar men verneemt, is uit het onderzoek gebleken, dat de bedoelde politieman in kennelijken staat verkeerde. Hij zal wegens het genoemde feit uit den dienst ontslagen worden. stonden in hare lieve oogen. Hij kuste ze weg en drukte haar in zijn armen. ,/0 heb dank, trouwe Hubert, Als ge wist hoe tnijn arme zuster lijdt. Maar gij weet het niet waar?" Ook gij zijt zoo ongelukkig. Ja, beiden lijdt ge, maar 't is uw schuld niet. Och, die lieve goeie zuster is zoo diep, diep ongelukkig. Doch het zal haar weer opbeuren wanneer ze u nog slechts eenmaal gezien, en uit uw mond gehoord heeft dat Och, ge weet niet hoe innig lief zij u heeft, Hubert, en daarom wees toegevend en vriendelijk jegens haar. Wees har- telijk en schenk haar daardoor nieuwe levenskracht, welke zij zoo zeer behoeft. Ohet deed haar zoo goed u weer te zien't was een lichtstraal in haar kwijnend leven. Helaas thansDoch ge komt van avond om zeven uur niet waar, zij 't dan ook voor het laatst. z/Ik zal komen, Sabine." Hij kuste het meisje nogmaals dat naar de herberg terugging waar een wagen op haar gewacht had om haar weder naar de stad te brengen. De luitenant keek het voer- tuig zoolang mogelijk na, sprong daarna te paard en reed dieper het bosch in. Doch heden joeg hij niet in wilden galop en toen hij na een paar uren huiswaarst keerde, was zijn paard niet, zooals anders, met schuim en zweet bedekt. Kwart voor zevenen, verliet de luitenant Von Willich zijn woning, doorkruiste verschillende straten en keek telkens achterom of hij ook ach- l it een pensionnaat van geestelijke zusters nabij Maastricht is dezer dagen een meerderjarig meisje geschaakt onder de volgende omstandigheden Bij de overste van het klooster had zich eene dame aange- meld, om bedoeld meisje namens de familie in ont- vangst te nemen. In afwachting van de beslissing of aan dat verzoek al dan niet zou worden voldaan, werd aan de dame toegestaan, met het meisje in den tuin te wandelen. Van die gelegenheid maakten beiden gebruik om, alvorens de beslissing was ge- vallen, te ontvluchten. Later is gebleken dat de dame niemand anders was dan de jonge man, met wien het meisje tegen den zin harer familie liefdes- betrekkingen had aangeknoopt. Juist wegens deze betrekkingen hadden de ouders haar naar het pen sionnaat gezonden. (N. R. Ct.) De ,/kapitein" van het leger des Heils, Tyler, is eergisteravond in zijn woning te Amsterdam door zekeren Jansen zoo hevig met een zwaar blok op het hoofd geslagen, dat hij hevig bloedend be- wusteloos neerzeeg en bedlegerig is. Tegen den dader is proces-verbaal opgemaakt. Hij bevindt zich in hechtenis. Door den Minister van Binnenl. Zaken is aan de Commissarissen des Konings een circulaire gericht, waarin deze verzocht worden er burgemeesters op te wijzen dat veldwachters en andere beambten van de politie, belast met het geleide van militie- plichtigen of met het verleenen van bijstand bij dat geleide, voor zoover zij tot het volbrengen van dien last van spoorwegen gebruik maken, steeds van een reisorder moeten voorzien zijn, volgens het artikel der wet tot regeling van den dienst enz. der spoorwegen, waarbij hun in die gevallen kosteloos plaats in de rijtuigen wordt verleend. Men meldt uit Amsterdam Naar wij vernemen, wordt door den officier van justitie alhier wederom een social:sten-proces aan- hanging gemaakt, en wel tegen den dichter van het //Welkomslied ter eere van onzen vriend en voorganger F. Domela Nieuwenhuis, na zijne on- verwachte invrijheidstelling 31 Aug. 1887," wijze: z/voor Koning en voor Vaderland waakt ieder jongen mee," bekend als de kinder-aubade bij de April- feesten. De dichter, P. C. d. R., volgens Recht voor Allen de Ruijter, zal zich namelijk voor den rechter moeten verantwoorden voor de woorden van het couplet, waarin ZEx. de Minister van Justitie beleedigende woorden worden toegevoegd. Het lied werd gedurende de feestelijke ontvangst van D. N. alhier, op Zondag 4 Sept., in en om het Volkspark verkocht en verspreid. Het aantal instellingen van onderwijs te Leiden wordt met het aanstaande najaar naar het L. D. meldt weder met eene vermeerderd de Notariaatschool. Reeds sedert geruimen tijd heeft tot de oprichting tervolgd werd. Niemand ontwarende ging hij de stadspoort uit en liep langs een omweg naar de rivier. Aan den steiger tegenover het veerhuisje gekomen, keek hij eerst nog eens rond en klapte daarna driemaal in de banden. Onmiddellijk werd aan de overzijde een bootje losgemaakt en naar den steiger geroeid. De luitenant stapte in het schuitje dat door een oud man aan wal werd gehouden. //Niets bijzonders, Urner?" vroeg de officier. ,/Neen, luitenant." z/Vooruit dan, maar hou het midden van den stroom zoodat men ons van den oever niet zien kan." De oude schipper voerde het schuitje in het midden der rivier, roeide daarna stroomafwaarts en kwam eindelijk bij den muur en het poortje waar de rnajoor op den bewusten avond had staan loeren. Haltzeide de officier, toen zij ter hoogte van het Inselpark gekomen waren„roei nu naar de bocht." De schipper stuurde het bootje derwaarts en de officier sprong aan wal. ,/Wacht hier even," sprak hij fluisterend tot den schipper, ging het park in, doch kwam spoedig terug. ,/Hebt ge een uurtje tijd, Urner?" z/J a wel, luitenant." //Zou men je ginds niet missen." z/Neen." z/Nu, wacht dan aan de overzijde op me, doch roei tot onder de struiken, zoo gedekt mogelijk, TER \EIZE\S(UE 101 HUT 1MB—i—M"—— ■nun ir

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1887 | | pagina 1