Handelsberichten. de gletscherspleet en legden hem, daar hij over koude klaagde, in de warme zon. Hij verloor toen het bewustzijn. Iumiddels kwamen zijn beide metgezellen aan, waarop men den verongelukte over den Kodnitz-gletscher naar de Stadlhutte bracl Bij afwisseling werd hij gedragen of over den gletscher voortgesleept. Na een tocht van drie uur kwam men aan op de plaats van bestemming. Hier werd de verongelukte te bed gebracht. Toen hij weder bij kennis kwam klaagde bij over koude en hevige piju. De geneesheeren Von Kals en W.-Matrei verleenden hun hulp. De kwetsuren zijn, behalve eenige niets beteekenende schrammen aan beide armen, inwendig en geven weinig hoop op herstel. Een vreeselijk ongeluk heeft Donderdag plaats gegrepen op den spoorweg Toledo Peoria and Western, in de Vereenigde Staten. Een plezier- trein naar de Niagara met 960 passagiers en door twee locomotieven getrokken, moest over een kleine houten brug, die door de vonken van een voorgaanden trein in brand was geraakt. De machinist bespeurde het dreigend gevaar, maar kon niet meer stoppen De brug zakte onder den trein in en deze stortte in een breede kloof. De meeste waggons werden geheel vernield. Meer dan honderd passagiers zijn omgekomen. Omstreeks vierhonderd gewonden zijn in de naburige dorpen onder dak gebracht. De Daily News verneemt eenige nadere bizon- derheden. De ramp greep plaats niet ver van Chatsworth, een kleine stad in den staat Illinois. Twee locomotieven, tien waggons en de goederen- wagens werden geheel vernield. De stoker was terstond een lijk. In een der rijtuigen is niet een der passagiers aan den dood ontkomen, uit een ander werd slechts eene dame gered. Zeventig dooden zijn tot nu toe uit den chaos van gebroken spoorweg-materieel te voorschijn gehaald. Aan honderd gekwetsten is te Chatsworth een onder- j komen verschaft. Meer dan vijftig worden voor- loopig in een naburig stadje verpleegd. De rijtuigen vatteu vlam, maar de brand werd door de conducteurs en de passagiers gebluscht. Vdor de gewonden onder dak waren gebracht begon het hard te- regenen, dat twee uren aanhield. De tooneelen van verwoesting en ellende, tijdens de ramp, zijn niet te beschrijven. In do vreeselijke ontsteltenis zijn vele personen omgekomen, die te redden waren geweest. Reuter seint nogHet is nog onzeker of de I ramp veroorzaakt is door een ongeluk of door boos I opzet. Zeker is het dat bij 11a alle dooden en ge wonden door onbekenden zijn geplunderd. Op zekeren dag ontdekte de groote Alex, von Humboldt op de oud-roest- en voddemarkt te Berlijn I twee lange, met parelmoer ingelegde ruiterpistolen, die om hun kunstvolle bewerking zijne aandacht trokken. Hij kocht ze voor 10 thaler (f 18), en ontdekte op den terugweg naar zijne wouing, dat I het papier, waar zijn koopje in gepakt was, bestond uit een blad van een oud ^kruidboek". Om de overblijfselen van dat blijkbaar uit den vroegsten tijd der boekdrukkunst afkomstig kostbare werk I voor den dreigenden ondergaug te bewaren, begaf I Vou Humboldt zich dadelijk weer naar de markt en naar den hoek der oude kleeren. Toen hij verklaarde, dat hij den verkooper een thaler terug I wilde geven, dien hij te veel ontvangen had, kwamen I alle oudkleerkoopers uit hunne kramen te voorschijn I om zich aan te rnelden. Van alle zijden belegerd, I hief de groote geleerde de pistolen dreigend omhoog, j en slaagde er zoo eindelijk in den werkelijken I verkooper uit te vinden. Hij volgde dezen in zijn I donker hoi, liet zich het oude boek geven, waar het blad uitgescheurd moest zijn, en ontdekte zeer spoedig, dat de zwijnsleeren folioband, met uitzon- dering van eenige weinige schutbladen goed onder- houden was, en tot de zeldzaamste in zijn soort behoorde. Op de vraag naar den prijs nam de koopmau een broek, met een kruis er in gezet, van den haak, en zeide//geef mij 4 thaler, dan krijgt gij die mooie broek toedaar kunt ge Zondags nog mooi inee wezen." De zaak werd beklonken, maar Von Humboldt zag van de »toegift" af. Frascuelo, de gevierde Spaansche Torero, gaat naar Mexico. Maar evenmin als een prima- donna, laat deze prima spada zich voor een appel en een ei uit zijn fatsoen brengen. Hij bedong j f 200,000 en een beneficevoorstelling. De Mexi- caners, hartstochtelijke liefhebbers van stierenge- vechten hebben dien eisch volgaarne ingewilligd, blijde, dat zij er zoo goedkoop afkomen. Uit Londeu meldt men den dood Charles Gee, een der beste duikers van den tegenwoordigen tijd. Onlangs was hij onder water werkzaam, toen een groote snoek zoo krachtig tegen de buis, die hem lucht toevoerde aanzwom, dat zij brak. Het gevolg was dat de man stikte, ofschoon de werklieden boven zich haastten hem aan de uppevlakte te trekken. Weinig tijds later zag men 00k de snoek aan de oppervlakte, een breed spoor bloed achter zich latend. Het dier had zich zeker gewond, toen het zoo heftig tegen de luchtbuis aaukwam, dat het den armen duiker het leven kostte. Een onbekende te Petersburg heeft een brochure uitgegeven, waarin hij ter wille van den vrede van Europa voorstelt Belgie, Nederland, Zwitserland, de vorstendommeu van het Balkan- schiereiland en Europeesch Turkije onder de andere Staten te verdeelen. Duitschland zou aan Rusland afstaau: het gebied omvattende Dantzig, Thorn en KouingsbergenOostenrijk, Galicie en Bukovina; daartegen zou Duitschland Bohemen, Oostenrijksch I Tyrol, Nederland en een deel van Belgie, en zou Oostenrijk Rumenie, Servie, Montenegro, het Balkan- schiereiland en Konstantinopel krijgen. Frankrijk zou Fransch Zwitserland en Btdgie tot Oostende ontvangen en Metz weer bekomen, daarentegen zou Straatsburg Duitsch blijven. Italie zou met Tessin en ecu deel van Tyrol worden vermeerderd. Te Cardiff, in Engeland, werd dezer dagen aan zekeren kapitein Thomson een zilveren eere- penning uitgereikt, wegens de verdiensten van zijn hond, die een mensch gered had. Toen zijne stooinboot in de Straat van Gibraltar was, werd de hond plotseling onrustig en sprang hij eindelijk overboord. Spoedig bespeurde men, dat de hond een man, die in zee lag, vast had, waarmede hij naar het schip zwom. Eene boot werd uitgezet, en de geredde, die bewusteloos was, maar weer bijgebracht werd, bleek de matroos te zijn van een Spaansch schip, dat eenige uren te voren vergaan was. Den matroos was het gelukt, zich aan een paar planken vast te klemmen en zich drijvende te houden. In zijn werk Ce qu'on mange a Paris vertelt Pierre Delcourt 0. a. het volgende'smorgens komen de Parijsche kooplieden in de Halles de aangevoerde kluiten boter keuren; zij doen dat door een metalen stang in de boter te steken en die er dan uit te halen met een klein klontje er aan. Dat klontje houden zij een oogenblik in den mond en spuwen het dan uit. Welnu, hetgeen zij uitspuwen, wordt door een /./industrieel" met zorg bewaard. Hij laat den vloer opvegen met al het stof en de vuiinis, laat alles smelten en verkoopt dan de boter, die hij aldus verkrijgt, aan de menschen die in de open lucht gebakken aardappels enz. te koop aanbieden. De graaf De Monte Christo schijnt zijn wederga gevonden te hebben in den heer Louis Lattinie, handelaar in diamanten te Antwerpen. In de Van Arteveldestraat liet hij een prachtig hotel bouwen en op weelderigen voet inrichten. Nauwelijks had hij deze vorstelijke woning betrokken of de plaats waar zij stoud voldeed hem niet. Hij ontbood zijn architect, den heer Van Opstal en zeide hem, of het de eenvoudigste zaak van de wereld gold „Ik heb drie heerenhuizen gekocht aan den straatweg naar Mechelen ge moet ze sloopen." De verbaasde architect voldeed aan de opdracht. Sloop nu mijn hotel" zei de heer Lattinie. De architect maakte tegenwerpingen. z/Ge wilt niet 1 Mij om het even. Ik zal een anderen architect nemen Het hotel werd gesloopt. z/Bouw mij nu aan den straatweg naar Mechelen een hotel juist gelijk aan het vorige. De tijden zijn slecht voor de dierentemmers en naarmate het getal dergeneu, die onder het werk verongelukken, grooter wordt, schijnt hunne stoutmoedigheid of liever, dwaasheid even als de misplaatste nieuwsgierigheid van het publiek aan te groeien Pazzalonidie met zijne menagerie in den dierentuiu te Luik vertooningen geeft, was dezer dagen bijna het slachtoffer van die stoutmoedigheid. Hij was de kooi binnengegaanwaarin vier leeuwen en leeuwinnen zich bevonden. De oefeningen met de eersten waren naar weusch afgeloopen, maar met de anderen ging het zoo gewillig niet. Eene leeuwin, waarschijnlijk door het warme weer eenigszins opgewonden, was in een hoek ge- kropen en liet een onrustwekkend gehuil hooren. Pazzaloni naderde het dier en wilde het met zijn karwats dwingen uit den hoek te komenmaar de leeuwin, in plaats van te gehoorzamen, richtte zich eenigszins op en ontrukte haar meester met haar klauw een stuk van zijn vest. Pazzalonibegrijpende dat een enkele stap achterwaarts zijn leven kon kosten, hield stand en diende de weerspannige leeuwin met het dikke gedeelte der karwarts een geweldigen slag op den kop toe. Het dier was een oogenblik onthutst maar scbeen nieuwe woede verzameld te hebben. Het sprang andermaal op en sloeg de klauw diep in den arm haars meesters. Thans maakte zich een schrikkelijke angst van het publiek meester vrouwen en kinderen begonnen te schreeuwen, het geroep gGenoeg genoeg weerklouk en het dienstpersoneel der menagerie, dat met hooivorken kwam aanloopeu, slaagde er in, de leeuwin in bedwang te houden. Bleek, onthutst, met verscheurde kleeren en van bloed druipend kon Pazzaloni eindelijk de kooi ontvluchten. En het was tijd 00k. De andere dieren, door het gewoel en den reuk van het bloed opgehitst, zouden weldra de verwoede leeuwin ter hulp zijn gesprongen en er zou van Pazzaloni niet veel overgebleven zijn. De wonden, die hij bekwam, zijn niet gevaarlijk. TEXTOOXSTELLING VAX VOEDIXGSMIDDELEX TE AMSTERDAM. I. In de zaal. Bezoeken we eerst het chocolade-paradijs in de eerste galerij links van den ingang. De heer Droste van Haarlem etaleert daar alles wat men bij het dessert wenschen kan. Nog meerdere vitrines noodigen u daar uit, een zakje gevuld met pralines of een fraaie bonbonniere te koopen. Daartegen- over bevindt zich een der sierlijkste inzendingen van de geheele tentoonstelling. We bedoelen die van de Gruijter alhier, de eenige vertegenwoordiger van de firma Clarke uit Louden. De inzeDding bestaat uit eene menigte beschilderde lampjes (fairy lamps and lights) die een heerlijk zacht licht geven. Dc geachte iezer zal wellicht vragen of deze fairy lamps 00k voedingsmiddelen zijn. Toch niet, maar zij staan volgens de commissie daarmede in nauw verband, wijl zij bizonder dienst doen tot tafelversiering bij diners00k worden zij opgehangen aan spiegels; etageres, toilettafels enz. en maken vooral tusschen het groen, een tooverachtig effect. De heer Wijers van Steenderen exposeert boter, benevens de wijze van verpakking voor postpakket- ten en in fust. Deze prima natuur-roomboter wordt dagelijks versch aangevoerd door landbouwers der Landbouw-societeit Steenderen aan den IJsel en is betrekkelijk niet duur. Een postpakket van 4 KG. kost slechts f 4,40, terwijl eene bestelling van 20 KG. franco aan liuis op f 20 komt te staan. De firma Kerbert Co. alhier is de eerste in Nederland, die uit kalvermagen het kaasstremsel in poeder fabriceert. Liefhebbers van kaas kunnen wij een bezoek aan de vitrine van den heer Crok te Krommenie aanbevelen. In de tweede gaanderij links vinden wij de belangrijke inzending van de heeren Meijerstein en Hahn alhier. De verduurzaamde groenten hier tentoongesteld worden op de kookschool gebruikt. Zij zijn volgens een nieuw systeem door stoom verduurzaamd en bezitten 0. a. het voordeel, dat zij door het verlies van 90 percent water, tien maal kleiner in omvang en gewicht, 40 it 50 percent goedkooper dan in blik geconserveerde en niet duurder dan versche vruchten en groenten zijd. In de etalage der stoom-brood-scheepsbeschuit- fabriek van de firma wed. Jonge alhier (le gaanderij rechts) vinden we behalve versche rnedi- cinale geconserveerde en geconcentreerde broodsoor- ten, 00k biscuitine, dat een zeer digestief voedsel moet zijn voor zuigelingen. Vdor deze gaanderij dtaleert de Ned. Oliefabriek te Delft haar gunstig bekende tafelolie, vervaardigd uit de aardpimpernoot. Gaan we nu in de groote gaanderij weer een paar minder belangrijke inzen dingen voorbij dan komen we aan de etalage der Zaanlandsche Zoutziederij. Deze volgt een heel nieuw stelsel om zout te raffineeren. Het wordt verkregen door snelle verdamping, munt uit door zuiverheid en is zeer fijn gekristalliseerd, zoodat het onmiddellijk geschikt is voor tafelgebruik. De heer Blom te 's Hage doet 011s in de tweede gaanderij rechts, watertanden door zijn keurige inzending lekkernijen, alsfricandeau's, poulers, farcies cuites, wild, haas, /7pies" en pates de foie poulardes. Midden in de groote zaal staat de reusachtige etalage van de vereenigde bakkers, die dagelijks in hun typische bakkerij bij de Naardensche poort op het Marktplein zorgen, dat de voorraad van Fransche brooden, kadetjes, masteluinen, weihnachts- tollen, profeetgens, tafelbeschuit, krentebrood, pain de luxe, koek en banket even versch blijft. Een weinig verder vinden wij de fraaie etalage van Dortmunter kloosterbier der gebr8 Meinnick- haus. Wij kennen dit schuimend gerstenat sedert ons bezoek bij Staats op het Marktplein. Al pratende over de etalages van kindermeel, papbeschuit en biscuitine, die we op eene volgende wandeling nog wel zullen vinden, zijn we onwil- lekeurig genaderd tot de inzending van den heer Hademeijer in de laatste gaanderij rechts. Zij bestaat uit eenige geslagen ijzeren fornuizen met koperen waterketel, braadoven, bordenoven met tegelversiering en nickelbeslag. Wij durven bijna vooronderstellen, dat deze net afgewerkte fornuizen geheel zullen beantwoorden aan de wellicht hooge eischen, door de dames der kookschool daaraan gesteld. Verleden Woensdag voerde de afd. ,/Volksgymna- stiek" van de Amsterdamsche-Gymuastiekonder-' wijzersvereeniging op het marktplein een vijftal oefeningen uit, bestaande in orde-, toestel-, vrije- en keuroefeningen, en als laatste nummer een wedstrijd in hoogspringen, verspringen, touwklimmen en blokhalen. Het paleis-orkest deed zich daarbij hooren in een elftal nummers, dat met Herald's Turnmarsch z/Vrank, vrij, vroom, vroed" aanving. Donderdag gaf de kapel van het reg. Grenadiers en Jagers eene muziekuitvoering, die niettegen- staande het gure weder, vrij druk bezocht werd. Het programma bestond uit 8 nummers, die flink werden uitgevoerd. We noemen slecht de Marsch op motieven van Lecocq's„Le cceur et la main," van \ollmar, Wagner's //Lohengrin" (Dunkler) en de Hongaarsche Rhapsodie N°. 12 van Liszt. Deze Rhapsodie, die zeer zelden ten gehoore wordt ge bracht, viel zeer in den smaak van het dankbare publiek. De heer Rudersdorff oogstte veel bijval in met Beethoven's romance op. 40 voor viool, voor oboe solo bewerkt door Dunkler. Zaterdag avond trad prof. Muller Berghaus van Rotterdam op, met zijn uitstekend corps. Onder meer werd ten gehoore gebracht,/Am Meere," het bekende lied van Schubert. De uitvoering van het geheele programma was onberispelijk te noemen. In den namiddag had de derde opstijging plaats van een reuzen ballon, die met de beide reizigers is neergekomen bij Ouderkerk. Voortaan zal op Woensdag en Yrijdag de Ten toonstelling toegankelijk zijn ad f 0,25. Het concert, gister avond weder door Vollmar gegeven, was zeer druk bezocht. Na afloop daarvan werd nog een stukje dansmuziek ten beste gegeven, van welke gelegenheid het dansende publiek gretig gebruik maakte om een bal champetre te organi- seeren op de grasperken van het Marktplein. Amsterdam, 15 Aug. 1887. B. K E E T IJ D I X G E X. Van 12 tot en met 15 Aug. zijn in deze haven binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 18 Aug. Spaansche stoomb. Bremena, kap. De Olaguibel, van Bilbao met menerie. 14 Aug. Eng. stoomb. Rallus, kap. Brien, van Liverpool met stukg. Van 12 tot en met 15 Aug. is uit deze haven vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 13 Aug. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Richards, naar Londen met stukg. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Gent 12 Aug. Zweedsche stoomb. Olof, kap. Gyl- lenberg, van Gothenburg met hout. Eng. stoomb. Falcon, kap. Marlin, van Hull met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dimberline, van Goole met stukg. 13 Aug. Eng. stoomb. Isla, kap. Ro bertson, van Petersburg met vlas. Eng. stoomb. Blencowe, kap. Le Touze, van's Killiftia met hout. Ned. stoomb. Prima, kap. De Jong, van Gefle met hout. 14 Aug. Eng. stoomb. Victory, kap. Fielder, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Lumley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Dynamo, kap. Hewitt, van Hull met stukg. Rus- sische driem. schooner Johannes, kap. Behrsing, van Riga met hout. 15 Aug. Eng. stoomb. Calder, kap. King, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Leona, kap. Atkinson, van Goole met stukg. Duitsche stoomb. Neutral, kap. Hansen, van Riga met hout. Uit deze haven zijn vertrokken komende van Gent 12 Aug. Eng. stoomb. Ocean King, kap. Murray, naar Shiels ledig. Duitsche schooner Debora, kap. Haak, naar Hamburg met phosphate. 18 Aug. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dimberline, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Azalea, kap. Giles, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Kirkheaton, kap. Moore, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. oodstock, kap. Fulton, naar Leith met stukg. Zweedsche stoomb. Gevalea, kap. Akerson, naar New-Castle met stukg. 14 Aug. Eng. stoomb. Aire, kap. W oodhead, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Falcon, kap. Marlin, naar Hull met stukg. 15 Aug. Noorsche bark Normania, kap. Thorbyonsen, naar Hernosand met ballast. Van 12 tot en met 15 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 25 binnenvaartuigen op en 27 afgeschut. P RIJ Z E X DER E F F E C T E X. Amsterdam, 15 Augustus. Rotterdam, 15 Augustus. Gent. 5 Au 12 Aug. Nederland Belgie. Frankrijk Rusland Certific. Werkeljjke schuld 2$ pet. 74$ dito dito dito 3 88^ dito dito dito .4 ,99 Aandeel Handelmantschappij 5 106^ dito exploitatie Ned.stiatsspoorw. Certificaten bij Rotscbild 2$ Inschrijvingen 3 f Obligation 1798/1855 5 dito Hope Co. 1855 6e «erie 5 dito 1000 1864 5 dito Oastersche leeniug 2e serie 5 dito I. 100 1872 5 dito L. 100 1873 5 Loten 18665 Oblig. Hope Co. Keening 1860 4$ Obligation 18671869 4 Certificaten6 Aandeel spoorweg Gr. Maat 5 Oblig. dito 4$ Aand. Baltische spoorweg 3 duo dito Jelez Orel dito spoorweg Poti-Tiflis 5 dito dito Charkow Azow 5 Zuid West spoorwegmaatscbapp(j. 6 Schatkist obligation .4 Oblig. in papier Mei Nov 5 dito dito Jan./Juli. 5 Scbatkistbiljetten .5 Certific. Amsterdam ,5 Obligation Bnitenl. .4 dito Binnenlandsche 4 Inschrijvinz Alg. schuld 6 O'ol. Leening 1876 .4 Obligation 8 Obligation (1877 .4 dito (1876) 4$ Illinois certificaten van aandeel 5 Union Pacific hoofdl. dito 6 Oblig 1865 5 dito 1875 5 Bij weinig aanvoer onderging Tarwe eene verlaging van 20 cents. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe f 7,80 a 8,30, mindere 7,00 a 7,70. Rogge 4,50 a f 5,20, mindere f 4,60 a j 5,30. Gerst f 4,50 a f 4,75. Haver korte f 2,25 a 3,50, lange f 2,00 a 2,90. Paardeboonen 5,00 a f 5,60, mindere 5,00 a 5,50. Duiveboonen /7,50 a 8,00 Bruineboonen 9,50 a 11,50. Witteboonen Walchersche 6,50 a 7,75. Erwten 7,50 a f 8,25, mindere 6,00 a 6,25. Kanariezaad beste 9,00 a 9,50, mindere 8,25 a f 8,75. Koolzaad 8,60 a 9,00. Eieren /3,00 a f 3,30 per 100 stuks. Aardappelen Zeeuwscbe f a Zeeuwscbe Ajuin 1,30 per 50 kilo. Polen Oostenrijk. IIongarije. Italie. Spanje Turkije. Egtpte. Portugal. Braziiie. 101$ 84 99} 52$ 93} 94$ 82} 35$ 115 56$ 97$ 98 94$ 55$ 82$ 64A 66A 92$ 62} 67} 56$ 115 100$ 101$ Tarwe, witte 100 Id. roode k. 100 k. Gerst Haver Boekweit, per hect, Duivenboonen Paardenboonen Koolzaad Lijnzaad Kempzaad I.ijnkoeken Koolzaadkoeken Kempzaadkoeken Eieren per 26 stuks fr. 20,00 a 20,50 n 0 16,00 0 0 16,'50 0 15,00 0 16,00 0 16,00 0 17,00 0 16,50 0 n 15,00 0 j 0 14,00 0 0 26,00 0 n 24,00 0 26,00 H a 19^00 0 0 20,00 0 13,00 0 15,00 0 0 2,10 0 0 2^25 fr. 19,00 a 19,50 14,00 14,50 16,00 16,50 15,00 14,00 26,00 24,00 19^00 14,00 14,25 15,00 16,50 27,00 26,00 2o!oO 15,00 2,00

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1887 | | pagina 3