Concert te Walsoorden ROERENDE GOEDEREN. BURGERLIJKE STAND. Harmonie ST. CECILIA. Hontenisse. en Eenip IiiiMBljjlt en aniere OPEHBARE VERKOOPING. GeJeeltelijt op stam. ptaltelijt psaeJei, flocb te veil staanle TROCHTEN, Handelsberichten. Advertentien. Openbare Verkooping. Dankbetuiging. Een uitgever vroeg in zijn blad iemand, die advertentien moest oploopen enz. en kreeg vrij wat aanbod. Ieder, die zich aanmeldde, kon echter de weinig vriendelijke boodschap ontvangen dat hij, als hij zich niet onmiddellijk verwijderde, de deur uitgegooid zou worden. Onderscheideu personen maakten dan ook rechtsorakeert. Een was er echter onder, die verklaarde dat hij niet heen zou gaan voor zijne getuigschriften gelezen waren. Hij ging naar binnen, deed de deur dicht, stak den sleutel in zijn zak en zette zich bedaard op een stoel neder. ,/Goed zoo klonk het hem tegen. ,,'t Is on- noodig dat ik uw getuigschriften leesik ken je al door en door. Niemand kan in de betrekkiug, welke gij verlangt, voldoen, als hij bij de eerste aanmaning om de deur uit te gaan vertrekt. Jij bent mijn man Een bericht voor Nimrods om van te water- tanden. De hazen nemen op Noord-Beveland op onrustbarende wijze too. Bij honderden rennen zij door het land en brengen aan de te veld staande gewassen groot nadeel toe. Op verschillende plaatsen zijn de suikerbieten reeds geheel van bladeren beroofd> Wij lezen in de Tilb. Ct. Enkelen, die er vermaak in schijnen te scheppen de rust te verstoren en de politie te sarren, hebben zich gemachtigd als rechters op te treden in een huiselijk geschil, dat ontstaan was wegens langdurige mishandeling van K. door zijne huisgenooten in de St. Jozefstraat alhier. Maandagavond werd voor het huis van K. een liedje gezongen, en de politie bleef lijdelijk, tot zij genoodzaakt was een der belhamels, den metselaar S. te arresteeren. Toen deze werd weggevoerd, ontving de politieagent Schong een steen tegen het voorhoofd, ten gevolge waarvan het bloed hem over de kleeren gudste. Alstoen was het geduld der politie uitgeput. Twee agenten sloegen rechts en links onder de opdringende menigte en wist die terug te houden. Dinsdag herhaalde zich die beweging, doch thans trad de politie onmiddellijk op. Verschillende charges werden uitgevoerd en honderden stokslagen regenden op de ruggen van nieuwsgierigeu en schreeuwers. Arrestatien hadden niet plaats. Te 10 uur was alles weer rustig. Woensdagavond tegen acht uur, bij het uitgaan der fabrieken, verzamelden zich eene groote menigte fabrieksvolk en eene massa nieuwsgierigeu op het Heuvelplein, vanwaar zij zich verdeelde in de Heuvel- straat en in de nabijheid van de St. Jozefstraat. De politie, in voldoend aantal tegenwoordig met den comraissaris aan het hoofd, circulleerde door het volk, terwijl zij bij het huis van K. versterkt was door de marechaussee, die daar voorzien van hare karbijnen de wacht hield. Vreeselijke overstroomiugen hebben in Amerika plaats gehad, vooral te Augusta, in den staat Georgie, waar in de stad en omstreken voor niet minder dan 4 millioen gulden schade werd aan- gericht. In andere deelen van dezen staat zijn de rivieren uit hunne oevers getreden. Woeste stormen, vergezeld van stortregcfns, hebben de staten Pennsylvanie, West-Virginia en Con necticut geteisterdop talrijke plaatsen werden personen door den bliksem gedood. In Wyoming Valley is met vreeselijk geweld eene waterbron uit den grond ontstaanstraten en bruggen werden verwoest, vele huizen zwaar beschadigd. Tot over- maat van ramp ging dit op verschillende plaatsen van eene aardbeving vergezeld. Te Cruysbeke huurden Maandag acht personen een klein bootje om zich naar Hoboken te begeven. Des avonds kwamen twee der passagiers met druipende kleeren in het dorp terug en vertelden dat zij nauwelijks vau wal waren gestoken, toen hun vaartuig begon water te scheppen. In plaats van onmiddellijk al de riemeu bij te spanneu om naar den wal te komen, bracht. eene paniek hen er toe om in het water te springen. Dit was een oogenblik van vreeselijken angst: niemand bevond zich in de nabijheid en hunne angstkreten stierven in de ruimte weg. Twee van hen wisten nog den vasten bodera te bereiken. De overige zes vonden hun dood in de golven der Schelde. Men ver- moedt, dat de liehamen bij Antwerpen zullen op- gevischt worden. Geheel Cruysbeke is vol van dit ongeluk De slachtoffers waaronder een weduw- naar met zeven kinderen, genoten de algemeene achting. Omtrent de oorzaak van den ramp zegt de een, dat het bootje overladen was, anderen dat het door zonnehitte verdroogt en daardoor gespleten is. Een onderzoek wordt ingesteld. Te Foxwolde is Zaterdag een drijfjacht ge- houdeu op een wildzwijn. Niet minder dan een 7Otal personen, alien gewapend met vorken, pieken en allerhande moordtuig, nam daaraan deel. Met trompetgeschal en een geschreeuw, alsof de geheele wereld vergaan zoude, trok de expeditie uit, maar 't scheen alsof het dier begreep, dat het op zijn leven geraunt was; het liet zich niet zien, hoewel het overal zijn spoor had nagelaten. Dezer dagen werd te Mainz zekere Neuhaus, gekleed in den uniform van een Pruisisch officier, op aanvrage der Belgische politie te Spa, in hechtenis genoraen. Neuhaus vertoefdegedurende het badseizoen te Spa en behoorde tot de meest gevierde badgasten want zoowel door zijn beschaafde manieren a's door de gemakkelijkheid waarmede hij de moderne talen sprak, boezemde hij belangstelling in. Te Spa werd hij verloofd met de dochter van een voornamen Bus en kort daarop liep het gerucht dat men met geen officier maar met een oplichter te doen had. Toen dit Neuhaus ter oore kwam verdween hij met zijne bruid uit Spa, nadat de lantste eerst nog een greep had gedaan uit de geldkas van hare n vader. De ouders van het meisje namen terstond maat- regelen. De moeder reisde, door een Belgischen politie-comraissaris vergezeld, het paar na en trof het ten slotte te Mainz in een hotel van den eersten rang waarop de inhechtenisneming van Neuhaus volgde. Een inmiddels ingesteld onderzoek bracht aan dag, dat Neuhaus reeds wegens diefstal vier maanden in de gevangenis te Kassel had doorgebracht. Neuhaus was vroeger bediende in een ziekenhuis te Wiesbaden, later tramconducteur te Dusseldorp, en te Spa gaf hij zich voor een officier van het Pruisisch leger uit. TEXTOOXSTELLIXG VAX VOEBIXGSMIDDELEX TE AMSTERDAM. VII. Het Oud-Hollandsch Marktplein. Particuliere correspondentie). Bij onze laatste wandeling zijn we gebleven aan aan Kemmerich's Bouillonhuis, eene afbeelding van het koffiehuis vde Beurs" te Vlissingen. Daar- naast handhaaft de firma Haages en Levert haar ouden roem. In een zindelijk net ingericht ge- bouwtje levert zij voor de liefhebbers de gunstig bekende oude Klare, en wie zich geneeren mocht ,/eentje" voor //den toog" te nemen, kan ze ook in //Heemskerkjes" meedragen. Het Eaadhuis geeft voorzeker een der fraaiste gevels van het marktplein te zien. Het is gebouwd naar dat te Woerden, zooals het vroeger was en geheel ter beschikking van de Pers gesteld. Niet verre van de Poort op de „marckt" ver- koopt men de kleine ende fijne Biscuijtgens van de Nederlantse Biscuijtfabriecque, dewelcke door den Meijster in dezelve Pabriecque naer Oosten ende West en met merkelijcken roem worden ge- exporteert, ende selffs van kenners beter geacht wer den dan de Engelse Biscuijtgens. De Varkensslachterij en stoomfabriek van fijne worsten van den heer Lansdorp alhier, heeft mede een filiaal op het marktplein. De knecht, hoewel in ouderwetsche kleederdracht, weet u op nieuwer- wetsche wijze te bedienen. Wie hier dorst mocht krijgen doet het best even bij Augustinus een glas spuitwater te gaan drinken of wilt ge liever een glas ijskoud bier gebruiken bij Staats, die tevens zorg draagt voor een gezellig zitje Lang voor de Tentoonstelling geopend was, had Staats zijne inrichting klaar. Men kon er toen reeds behalve het bruischende Dortmunder, ook ververschingen krijgen. Geen wonder dus dat Staats" druk bezocht wordt. Nu volgt weer een zeer net geveltje. We be- doelen dat van den //bakker op den hoek." De vereenigde bakkerij van Niemoller, Schuppers, Alberts en Happel zorgt dagelijks voor versch brood en ieder half uur voor versch banket, krake- lingen en klein brood. Het schijnt dat ieder Tentoonstellingbezoeker hier nog even moet zijn, voordat hij huiswaarts keert. Nu, de Bakker doet ook wel zijn besttelkens als het klein goed uit den oven wordt getrokken, verkoudigt hij dit den volke door luid op den hoorn te blazen. Onder de Bakkerij in het pothuis woont de stads-omroeper en naar het heet moet op de trap een besteedster haar kwartier gekozen hebben, als men ten minste af mag gaan op het uithangbord Een zuurkraam en een palingwagen staan dicht bij de Naardensche poort, waardoor we op het marktplein zijn gekomen en dat we nu verlaten om, volgens belofte de voornaamste inzendingen in het Hoofdgebouw te gaan bezichtigen. Eergisteravond was het weer uiterst gezellig op het plein en in den Engelschen tuin. Niet minder dan 9000 bezoekers waren op hun gemeenschappelijk z/buitentje" getuige van de uitstekend geslaagde illuminatie ter eere onzer beminde Koningin. Bijna alle gebouwen waren verlicht en niet zelden werd hier en daar Bengaalsch vuur ontstoken. Terwijl het Paleis-orkest op het plein en de kapel vau het 7e reg. in den tuin mcnigmaal een echt uationaal stuk ten beste gaven, werd menige schuimende beker opgeheven om een welgemeenden dronk te wijden aan het heil der geliefde Koningin In het officieel orgaan der Tentoonstelling kan men onder meer lezen z/Alle de luyden van de Marckt mitsgaders die in de Engelsche gaerde en alle de inzenders zonder onderscheydt, bieden aan Hare Majesteit onze ge- eerbiedigde Koninginue hun nederigen edoch op- rechten heilwensch bij de viering van Hoogst Der- zelver geboortedagh en bidden Gode in Zijne goedertierenheyt moge behaagen, Hare Majesteit nog lange reeks van jaren te spareu aan de zijde van Haar Koninklijken Gemael en de lieve Prinses Wilhelmina, tot vreugde en tot welzijn der Natie/' z/Leve de Koningin I" We twijfelen er niet aan of de 31 Aug., de verjaardag van Prinses Wilhelmina, zal ons een dergelijken feestdag geveu. Gisteren werden door den pleziertrein 3e klasse van Einmerik, Elten, Zevenaar en Arnhem 1500 personen aangebracht. Ook de ,/Panopticum treinen" brengen van Rotterdam en den Haag over Gouda veel vreemdelingen in de stad. Amsterdam, 4 Aug. 1887. B. Van 16 tot 31 Juli 1887. h U L S T. Huwelijks-aangiften. 16 Juli. Johannes Eran- ciscus Roovers, oud 23 j., jm. en Maria Judoca de Kort, oud 20 j., jd. Huwelijks-volirekkingen. 21 Juli. Petrus Augustinus de Bruijn, oud 26 j., jm. en Ludovica de Schreuner, oud 28 j.,'jd. Geboorten. 21 Juli. Camillus Albertus Seve- rinus, z. vau Leonardus Blommaert en van Maria Coleta Buijsrogge. 29 Juli. Petrus, z. van Andries de Blok en van Maria Catharina Vaal. Petrus Eranciscus, z. van Guillelmus Ambrosius de Bruijn en van Paulina Strijdonck. Overlijden. 17 Juli. Emanuel Wouterus Marie de Wolf, oud 6 m., z. van Eredericus Josephus en van Melanie de Koning. HENGSTD iJK. Huwelijks-aangiften. 22 Juli. Gijsbregt Krie- kaart, oud 34 j., jm. eu Catharina Coolsen, oud 22 j., jd. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 22 Juli. Petrus van Meelen, oud 28 j., weduwn. en Rosa Reijniers, oud 30 j., wed. 28 Juli. Pieter Aug. van Gaveren, oud 62 j., weduwn. en Apol. Broekaert, oud 40 j., jd. Geboorten. 24 Juli. Cornelis, z. van Petrus Vermorken en van Maria Louisa van Kroonenburgh. 25 Juli. Maria Clarisa, d. van Job. Eranc. Roeland en van Apol. v. d. Meijden. 26 Juli. Johannes Adriaan, z. van Leier van Breen en van Cath. Dieleman. 27 Juli. Jacobus Johannes, z. van Jan Eranc. Tieleman en van Apol. van Remortel. Overlijden. 22 Juli. Mathilda Ros. van Kroo nenburgh, oud 3 j., d. van Jac. Bern, en van Ros. van Heese. Maria Mathilda van Driessche, oud 6 w., d. van Rosalia. 30 Juli. Willem Ring- hout, oud 73 j., echtg. van Maria Jacoba de Bruijn. S1NT JANSTEEN. Geboorten. 16 Juli. Louisa Maria, d. van Bernardus Anthonius Peeters en van Prudence Marie Louise Reijns. 21 Juli. Philomena, d. van Petrus van de Poele en van Maria Ludovica van den Berghe. 22 Juli. Maria Philomena, d. van Carolus Ludovicus de Rechter en van Franciesca de Witte. 24 Juli. Anna Catharina, d. van Josephus Eran- kevijle en van Johanna Vlassenroot. 25 Juli. Maria Josephina, d. van Joannes Baptiste Strobbe en van Philomena Erancisca Poppe. 30 Juli. Edmundus, z. van Polijdor Apers en van Johanna Catharina van Hooij. 31 Juli. Carolina Petrouella, d. van Wilhelmus Cornelis Imandt en van Maria Elizabeth Liesoy. Overlijden. 16 Juli. Emile de Block, oud 1 m., z. van Johannes en van Seraphina van de Berghe. Z E E T IJ I) I X G E X. Yan 2 tot en met 4 Aug. zijn in deze haven binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 4 Aug. Eng. stoomb. River Derweht, kap. Richards, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Dinnington, kap. Coates, van Goole met kolen. Belg. stoomb. Prince Boudain, kap. Wricht, van Bilbao met menerie. Van 2 tot en met 4 Aug. zijn uit deze haven vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 2 Aug. Eng. stoomb. River Lagankap. Nash, naar Londen met stukg. en schapen. 4 Aug. Spaansche stoomb. Febrero, kap. D'Eurosquin, naar Bilbao ledig. Noorsche bark Oceana, kap. Svenson, naar Arendal met ballast. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Gent 3 Aug. Deensche stoomb. Svend, kap. Aaris, van Riga met vlas en hout. 4 Aug. Eng. stoomb. Aire, kap. Woodhead, van Goole met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken komende van Gent 2 Aug. Eng. stoomb. Constance, kap. Holt, naar Rotterdam met stukg. Duitsche stoomb. Europa, kap. Stapelman, naar Aarhuus met zemelen. 3 Aug. Eng. stoomb. Victory, kap. Fielder, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Emmanuel, kap. Harforth, naar Londen met stukg. Noorsche bark Wavelet, kap. Evensen, naar Sundsvall met ballast. Russische bark Nicolai, kap. Sundel, naar New- Castle met ballast. 4 Aug. Duitsche bark Titan, kap. Witt, naar Riga met kolen en chicorij. Eng. schooner Hero, kap. Lobb, naar Londen met phosphate. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Calder, kap. King, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Eccles, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, naar Leith met stukg. Van 2 tot en met 4 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 28 binnenvaartuigen op en 32 afgeschut. Dordrecht, 4 Augustus. K OER8 V A X II E T G E L l». Belgisch per 100 fr. f 47,50 a f 47,60 Engelsch per 12,04 12,07 Hnrtelijk dunk aan alien die blijken van belangstelling hebben getoond bij 't voltrekken van hun huwelijk. J. WILLEMSEN en Echtgenoote. De ZAAK, vroeger gedreven door mijne echtgenoote, wordt op denzelfden voet voortgezet, onder minzame aanbeveling. Sas van Gent, 5 Augustus 1887. De bewoners van het Zaamslagsche Veer, ziende op hun groot voorrecht in deze langdurige droogte, betuigen openlijk hun harfelijken dunk aan het Gemeentebestuur van Zaamslag voor de zorg, moeite en kosten, aangewend tot het verkrijgen van een waterput om in hun dringende behoefte te voorzien, alsmede aan de Wed. A. DIELEMAN en Zoon voor het welwilleud afstaan tot dat doel van het plekje grond in den Willem III polder hiervoor uitgezocht. Door deze zorgen zijn zij thans vol komen voorzien vau goed drinkwater. Zijdie vorderingen bezitten op de nalatenschap vau R. WISKERKE, den 25 Juli 11. alhier overleden, worden verzocht zoodra mogelijk hunne nota's in te leveren bij J. WIS KERKE, Griffier ter Secretarie te Ter Neuzen. Z0NDAG 7 AUGUSTUS 1887, dm in. 5 ure. DE DIRECTIE. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten ver- zoeke van de Erven E. B. VAN DEN EECK- HOUT en F. BONTE, overleden te Overslag, op Donderdag 11 Augustus 1887, des namiddags 2 ure, in de herberg bij den heer E. Steenput, te Overslag, verkoopen 2 Hektaren 17 Aren 22 Centiaren met RECHT VAN UITPLANT, alles in den Autrichenpolder, gemeente Westdorpe, kadas- traal bekend sectie C nummers 174, 944 en deel van 943. Boomprijs f 175, In huur bij J. F. Walters, tot 1 October 1888. De Notaris P. Bregma us. te Axel, zal ten ver- zoeke en ten woonhuize van BERN3 LUDEKUIZE, Smid te lloek (Knol), op Zaterdag 27 Augustus 1887, des namiddags 4 ure, verkoopen BREEDER bij biljet.ten omschreven. Mr. J. P. Ilroukers, Notaris te Ter Xeuzen, zal op Vrijdag 12 Augustus 1887, des namiddags te 1 ure, te Westdorpe, ten verzoeke van de erf- gen amen der nalatenschap van den Ileer PETRUS GOETHALS, publiek verkoopen als: 0,85,26 hektaren (ongeveer 1 gemet 274 roeden oude Gentsche maat) GERST. 3,57,22 (ongeveer 8 gemeten 5 roeden oude Gentsche maat) TARWE. 3,25,14 (ongeveer 7 gemeten 89 roeden oude Gentsche maat) HAVER. 1,20,46 (ongeveer 2 gemeten 211 roeden oude Gentsche maat) AARD- APPELEN. 1,21,94 (ongeveer 2 gemeten 221 roeden oude Gentsche maat) BOONEN. 0,11,73 (ongeveer 79 roeden oude Gent sche maat) GELE BETER AVEN. Te vergadereu op genoemden dag en uur aan de hofstede van wijlen den heer P. GOETHALS, wHier verhuurt men Meij9ens en Minnemoers." D O De aanvoer van granen was heden ruimer, zoodat van het nieuwe gewas nog al wat was aangevoerd. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe f a f mindere f a f Rogge Zeeuwsche en Vlaamsche /5,00 a f 5,50. Gerst Zeeuwsche en Vlaamsche winter f 4,00 a f 4,30, Overmaasche f 3,90 a f 4.10 Zeeuwsche en Vlaamsche zomer f 4,00 a f 4,30. Haver dunne f 2,20 a f 3,00. Paardeboonen f 5,40 a f 5,50. Duiveboonen f 6,50 a f 6,90. Witteboonen f 7,00 a f 8,00. Bruineboonen 10,00 a 11,00. Erwten 6,70 a/7,00. Voeder 6,00 a f 6,50. Koolzaad f 8,50 a f 8,80. Lijnzaad zaai f a

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1887 | | pagina 3