ZWftRE GERSTE, I vrueht, ZWiRE GBRSTB Handelsberichten. Advertentien. Openbare Verkoopim» jj uj B O U W L A N I), BEKENDMVKING. PHILIPPINE; Vergaertpolder. 120 llectaren of 2o0 Gemeten 4 liektaren 11 aren 10 centiaren (10 G.216 Ho. in.) 3 liektaren H aren 40 cenliaren (6 G. 297 R. o. m.) Bouw- en Weiland, Eene partij Huislioudeliike en andere door zijn meester een oogenblik van zijn muilkorf ontdaan, waardoor liet beestblijkbaarin esn vroolijken luim kwam, tegen een twaaltjarig meisje opsprong, den strooien hoed van het hoofd greep, er mede te water sprong en het hoofddeksel aan den over- kant neerlegde, waarua het dier weder terugsprong en kwispelend naar zijn meester kwam. Wat deze ook aanwendde om zijn hond den hoed weder te laten halen, niets hielp, zoodat de man zich genood- zaakt zag bijna een kwartier om te loopen om den hoed te halen. Door tal van menschen werd deze hondengrap aanschouwd. In de Zeealpen bij Nizza heeft het Maandag vreeselijk gestormd en geregend. Zij, die Nizza bezochten, kennen het riviertje de Paillon, dat meestal meer steeneu dan water te zien geeft en waaraan de waschvrouwen het goed zitten uit te spoelen. Maandagavoud steeg het water in de Paillon plotseliug tot ongekende hoogte en wel zoo onverwacht en suel, dat de honderd waschvrouwen, die aan het werk waren, nauwelijks tijd hadden zich door de vlucht te redden. Er was geen denken aan iets mee te nemeu en al het waschgoed en de bakken zijn naar zee gespoeld. Drie vrouwen, die midden in het riviertje op een paar steenen zaten, zageu zich plotseliug door het wassende water van den oever afgesnedeu en konden niet dan met groote moeite gered worden. Een geneesheer te Kiew had reeds sedert langen tijd met een begeerig oog 't misvormde groote hoold besehouwd van een kruidenier, die in zijn buurt woonde. Op het magere, bijna nietige lichaam, maakte dit kolossale hoofd een zeer vreem- den indruk en de dokter kon zijn verlangen naar dat hoofd, zoo uitstekend voor de autopsie geschikt, niet onderdrukken en hij stelde den kruidenier voor hem het hoofd na den dood af te staan tegen een aanzienlijke som. Er werd een contract opge- maakt en de man ontving zijn geld, waarmee hij spoedig allerlei buitensporigheden beging, zoodat hij ziek werd en spoedig stierf. De dokter gaat dadelijk naar het huis vau den overledene en eischt zijn eigendom op, dat gekocht en betaald was. De vrouw van den overledene wilde daar echter niets van hooren en weigerde hem het hoofd af te staan. De dokter, op de outleding van het wonderlijke hoofd belust, bracht de zaak voor de rechtbank, die hem, op groud van het nuttige doel en het geteekende contract, zijn eisch toestond. Bij de maaltijden, die onlangs te Louden werden gehouden, is al het tafelzilver van de Eu- gelsche Koniugsfamilie in gebruik geweest. Ge- woonlijk wordt het bewaard in twee ijzeren kamers op Windsor Castle en onder een sterk militair geleide werd het bij de feesten naar Londen over- gebracht. De waarde er van wordt op meer dan 2,000,000 pd. st. geschat. Het gouden servies, dat George IV aankocht, is toereikend voor 130 personen. Een champagnekoelvat dat daarbij be- hoort, is zoo groot, dat twee mannen er in kunnen zitten; het is van binnen geheel met kristal bedekt. Eeuige van de zeldzaamste stukken, zijn nog uit den tijd van Koningin Elisabeth, die ze als buit van de Armada nam andere prachtige voorwerpen zijn uit Indie, Birma en China gekomen, terwijl een prachtig bewerkte schaal aan Karel XII van Zweden heeft behoord. Onder de pronkstukken neemt vooral de gouden, met edelgesteenten ver- sierde //pauw" een eerste plaats in. Dit stuk, waarvan de waarde op 40000 pd. st. geschat wordt, is geheel vau het zuiverste goudhet lichaam en de staart zijn als bezaait met paarlen, diamanten, robijneu. Een ander voorwerp de ,/groote tijgerkop," is van massief zilver, met opgen van kristal en een gouden tong. Deze beide Oostersche sieraden werden te Seringapatam buit gemaak en aan George II ter geschenke gegeven. Een groot aantal gouden schilden vormen den achtergrond van de schenktafel. Een van deze schilden is vau zeer kostbare be- werking en vertegenwoordigt een waarde van 10,000 pd. st. De bevolking der Solok-eilanden, zoo berucht in den Indischen Archipel door zeerooverij, waaraan de geheele bevolking zich schuldig maakt, en waarvoor zij herhaaldelijk floor Hollandsche, En- gelsche en Spaansche schepen getuchtigd is, heeft thans weder van het Spaansche gouvernement der Philipijnen eene les ontvangen, welke haar lang heugen zal. Door eene legermacht van 900 man van de laudzijde en zes oorlogschepen van de zeezijde is de goed versterkte hoofdplaats Maimbong inge- sloten, en ofschoon de bevolking zich met doods- verachting tot het uiterste verdedigde, was de overmacht te groot en is de geheele plaats vernield. Des morgens te half zeven had de aauval plaats. De vesting was bewapend met 9 brouzen, twee Armstrong en 1 mitrailleuse kanon. Het vuur der Spanjaarden was juist gericht en deed eene ver- schrikkelijke uitwerking. lets ongewoons zou dezer dagen op een race te Buitenzorg te zien zijn, een wedloop tusschen olifanten. Daaraan zouden deeluemen Soetarn van de onderneming Sinagar en Toekoe van de onder- neming Parakan Salak. Laatstgenoemde is een vlugge draver, maar grooter en zwaarder dan zijn concurrent, en het was nog zeer de vraag wie den palm der overwinning zou wegdragen. De training zal daartoe ongetwijfeld veel bijdragen. Gentlemenriders konden zich voor deze race bij de directie van den club te Buitenzorg aanmelden. Johnson van de Eigaro bezocht de geschaakte mile Campos te Dover. Zij woont in een klein huis in Liverpool-street. Johnson noemt haar uiter- lijk zeer svmpatliiek. Zij verklaarde dat zij met Mielvaque afgesproken had Parijs te verlaten en dat zij met ongeduld den dag van haarhuwelijkafwachtte. Mielvaque is 33 jaar oud en is een knap man, zegt Johnson. Ook heeft hij wel degelijk recht op den titel Mielvaque de Lacour, burggraaf van Garbeuf; maar een zijner voorvaderen,een Yoltairiaan, gaf zijn zoon alleen aan onder den naam Mielvaque. De tegenwoordige drager van dien naam zal den Raad van State verzoeken den titel weer te mogen voeren. Dat de Spaansche advocaat Rubau zoo verbolgen is over de schaking vindt zijne verklaring in de groote vergoeding die hij tot dusver voor zijne moeite als zaakgelastigde van mile Campos ontving, baten, die hij na het huwelijk zal moeten ontberen. Hij geeft dan ook den moed nog niet op. Hij beweert dat het burgerlijk huwelijk van mile Campos met Serrano's zoon nog niet is ont- bonden (deze is thans ziek te Alicanta) en hij eischt dat de Engelsche autoriteiten zich op dien grond tegen het huwelijk met Mielvaque zullen verzetten. TEXTOOXSTELLIXG VAX VOEDIXGSMIDDELEX TE AMSTERDAM. II. Het Oud-Hollandsch Marktplein. Tusschen de taverne van de Haan en Sleutels en het Waaggebouw staat, eenigszins op den achter grond, een toilethuisje, dat den nieuwerwetschen naam vau Geinakhuisje draagt. Het klein ge'oouwtje is in stijl gehouden en draagt het opschrift „Ich stae omn' yeder te geriefven „En toon in 't minst glieen ongedult, We vertoeven hier niet langer dan noodig is en bezoeken dus maar onmiddellijk de Restauratie van Heiuekens Bierbrouwerij Mij, gevolgd naar de Waag te Hoorn. Dit gebouw is zeker een der fraaiste van de Markt. Het is genaamd d' Hoybergh en draagt het volgende opschrift Het thans volgende gebouw is van de firrna Yan Houten (cacao.) Meer dan ooit heeft Yan Houten zich beijverd hier zijne fabrikaten bekend te maken. Men weet niet wat meer te bewonderen valt, het kostbare oud—Delftsch of de prachtvolle antieke meubelen. Keurig gekleede juffers bieden er in smaakvolle bakjes het geurige en voedzame vocht aan. De luifel van het huisje daarnaast zegt ons, dat het hier den zoeten inval is In het volgende gebouw vindt men een depot van de broodfabriek „de Haan." Op het uithang- bord, dat aan de broodplank hangt vraagt de Bakker, op den haan wijzende Door de antieke omgeving waant men zich alweer in een museum. De nieuwerwetsche gebakjes in allerlei vorm, alsmede de inrichting van het gebouw aan de achterzijde doen ons echter zien dat (,de Haan" niet zoo antiek is als zijn oud-Hollandsche winkel de oven toch is volgens de nieuwste constructies gebouwd, terwijl het geheel des avonds electrisch verlicht wordt. Amsterdam, 30 Juni 1887. ZEETIJDIXGE X. Yan 28 tot en met 30 Juni zijn in deze haven binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 28 Juni. Eng. stoomb. Eden, kap. Emmerson, van Bilbao met menerie. 29 Juni. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Richards, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Stuart, kap. Pinch, van Middlesbro met ruw ijzer. 30 Juni. Belg. stoomb. Prince Baudouin, kap. Schumann, van Bilbao met menerie. Van 28 tot en met 30 Juni zijn uit deze haven vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 28 Juni. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Nash, naar Londen met stukg. en schapen. 30 Juni Eng. stoomb. Achilles, kap. Billing, naar Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Stuart, kap. Finch, naar Middlesbro ledig. Eng. stoomb. Bittern, kap. Cotter, naar Liverpool met stukg. Deensche bark James Duncan, kap. Wilhelmsen, naar 's Kelleftia met ballast. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Gent 30 Juni. Eng. stoomb. Stentor, kap. Mallet, van Londen met stukg. Noorsche stoomb. Svea, kap. Ellerhusen, van Koningsbergeu met vlas. Zweedsche driem. schooner Alerte, kap. Sundqvist, van Gefle met hout. Deensche schooner Christian, Hansen, van Skutskar met hout. Uit deze haven zijn vertrokken komende van Gent 29 Juni. Eng. stoomb. Ralph Creyke, kap. Eyre, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Eccles, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, naar Leith met stukg. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Emmanuel, kap. Har- forth, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Kirkheaton, kap. Moore, naar Londen met stukg. 30 Juni. Zweedsche schooner Clara Josephine kap. Osterman, naar Furesand met dakpannen Eng. stoomb. Lancaster, kap. Steeves, naar New port ledig. Duitsche stoomb. Neutral, kap. Hansen, naar Burn-eiland ledig. Van 28 tot en met 30 Juni werden langs de Oostsluizen alhier en 30 afgeschut. 25 binnenvaartuigen op- CORRESROXDEXHE. M. te A. Uw schrijven behoort te huis onder rubriek advertentien. PRIJZEX DER EFFECTEX. Amsterdam, 30 Juni. H Dordrecht, 30 Juni. KOERS VAX IIET GELD. Belgisch per 100 fr. f 47,55 a f 47,60 Engelsch per 12,04 12,06 Ondertrouxvd: M. J. ADRIAANSEN en C. L. VERSLUIJS. Ter Neuzen. 29 Juni 1887. De Heer en Mevrouw QUARLES VAN UFFORD-COLLOT d'ESCURY betuigen hun dank voor de bewijzen van belang- stelling, ondervonden bij de geboorte hunner dochter. Axel, 1 Juli 1887. Een lezer van de MIDDELBURG- f@W SCHE COURANT zoekt een persoon om op genoemd blad te zaineii ceil aboiiueiuent te nemeu. Adres bureau dezer courant. De Notaris Fercken, te Ter Xeuzen. zal met tusschenkomst van de Notarissen Vail de Wattyne, te Bassevelde, en Van Peene, te Assenede, ten verzoeke van heeren Eigenaars in den Vergaert polder, openbaarlijk op tijd van betaling verkoopen, op Dinsdag; l!2 Juli 1887, om 1 ure, namiddag: staande en wassende in den nieuw bedijkten Vergaertpolder te Philippine, verdeeld en uitgepaald op het terrein in koopen telks gerief. Alle de killen en ijdele plaatsen zijn afgemeten. Op tijd van betaling mits stellende goede be- kende en aanwezig zijude borgen of medekoopers. Vergadering ter herberg vau den heer Nikolaas Voerman, te Philippine. Men kan alle inlichtingen bekomen bij voor- noemde Notarissen. Vrijen in- en uitvoer. De Notaris A. M. van Hijsooi't vail Meurs, te Huht, zal, ten verzoeke van Mevrouw de Wede D. J. L. VERVOORT-VAN CAMPENHOUT, te Brussel, (Belgie) en Consorten, krachtens rechterlijk bevel, op Maandag 11 Juli 1887, bij INSTEL en op Maandag 25 Juli 1887, bij VERBLIJE, telkens des namiddags ten 2 uren, in het loge- ment „het Bonte Hert," te Hulst, van den Heer E. M. Brand, in het openbaar verkoopen de vol gende OXROEREXDE GOEDEREX: EERSTE PERCEEL. gelegen in den polder Nieuw Beoostenbleij, ge- meente Koewacht, bij het kadaster bekend in sectie E nummers 66 en 67. Belend ten Noorden en ten Westen door het Bestuur der Burgerlijke Godshuizen te Gent, ten Oosten door de wede J. M. Mattele en ten Zuiden door de wede A. J. Onghena e. a. en TWEEDE PERCEEL. gelegen als voren, bij het kadaster bekend in sectie E nummers 102 en 103. Belend ten Noorden door de wede A. de Blieck e. a., ten Oosten door de wede J. M. Mattele en A. A. de Pau, ten Zuiden door de wede A. J. Onghena e. a. en C. L. Persijn en ten Westen door de wede J. M. Mattele. Beide perceelen in pacht bij Augustinus van Putte, landbouwer te Koewacht, tot den 30 Sep tember 1892, tegen f 300,78 'sjaars, alle lasten voor pachters rekening. INSTELPREMIE GELAG Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris. De Notaris 1». Dregnians, te Axel, zal ten verzoeke van de Erven van den WelEerw. heer K. H. TERWINKEL, in leven laatst emeritus- predikant te Sas van Gent, ten zijn en sterfhuize aldaar, op Vrijdag 8 Juli 1887, des voormiddags 10 ure, verkoopen: hoofdzakelijk bestaande in Secretaire, Chiffonnieres, Orgel, Buffetkastje, Cylinderbureau, Toilettafel met toebehooren, Nachttafeltjes Speeltafeltje, Fauteuils en Stoe- len met kussens, gewone Stoelen, 2 rieten Stoelen, Luiaard, 2 Canapes met Voetbankjes, ronde en vierkante Tafels, Haardeu en Kachels met toebehooren, Ledikanten met ressorts, pluimen Bedden en toebehooren, Dekens, Ta- pijten, Karpetten, Vloerkleedjes, Matten, Hang- en staande Lampen, groote en kleine Spiegels, Pendule, Serviezen, Ornamenten, Oleographien, Staatsie— en andere Gordijnen, Boekeukasten, Lessenaars, eene groote partij Boeken van ver- schillenden aard, Kisten, Kofi'ers, Bloemen- staanders, Tuinbeeld, Kleerhanger, Messen, Lepels en Vorken, Verlakt-, Blik—IJzer-, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, Haard-, Wasch-, Keuken- en Schuurgerief, Ladders, Slijpsteen, Steenkolen, Brandhout en meer andere goederen. Kijkdag daags te voren van 10 tot 3 ure. Het Bestuur van de polders BEOOSTEN- en BEWESTENBLIJ maakt bekend dat de gewone algemeene vergadering van stem- bevoegde ingelanden van die polders zal gehouden worden op Woensdag den 13 Juli 1887, des voormiddags tien ure, bij de Wed. Rolfe te Axel dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1886/7 en de begrooting voor 1887/8, met de memorie tot toelichting, ter inzage der eigenaren in die polders zullen zijn nedergelegd ten kantore van den Ontvanger-Griffier, van af den 4 tot en met den 12 Juli 1887; dat die begrooting daarna nogmaals ter visie zal worden gelegd ten zelfden kantore van af den 15 tot en met den 23 dier maand, en dat voormelde rekening en begrooting, tegen betaling der kosten, in afschrift of in druk ver- krijgbaar zijn. Zuiddorpe, 2 Juli 1887. Het Bestuur voornoemd, A. VAN HAELST, Dijkgraaf. PH. MAERTENS, Ontvanger-Griffier. b, „Schoon ick betaelt wort met quae schult „En met versleeten Rentebriefven." wHier woont de geswooren Biersteecker van de Hoyberg Brouwerije, Laeft bier u droge hert ghij meught mijn Buerman meyen." ;,Komt heyr vry in tsy vrouwen, mann oft maegen, „Vrou Beths slijt mellick hyer nae elleks welbehaegen." Aisegb mij Borghers erelick, „Wie vroegher op is, by off ick P" Nedekland Belqie. Frankrijk Rusland PoLEN OOSTENEIJK IIONGARIJE Italie. Spanje Turkije. Egypte Portugal. Bkaziiie. Certific. Werkelijke schuld dito dito dito dito dito dito -Aandeel Handelmaatschappij dito exploitatie Ned.stnataapoorw. Certificaten bij Rotschild Inschrijvingen Obligation 1798/1855 dito Hope Co. 1855 fie aerie dito 1000 1864 dito Oostersche leening 2e serie dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Loten 1866. Oblig. Hope Co. Leening 1860 Obligation 18671869 Certificaten Aandeel spoorweg Gr. Maat Oblig. dito Aand. Bultiache spoorweg dilo dito Jelez Orel dito spoorweg Poti-Tiflis dito dito Charkow Azow Znid West spoorwegmaatBchappij, Schatkist obligation Oblig. in papier Mei'Nov. dito dito Jan./Juli. Scbatkistbiljetten Certific. Amsterdam Obligation Bnitenl. dito Binnenlandsche Inschrijvins Alg. schuld Obi. Leening 1876 Obligation Obligation (1877) dito (1876) Illinois certificaten van aandeel Union Pacific hoofdl. dito Oblig 1865 dito 1875 21 pet. 73} 3 88 4 98} 5 9 103 9 21 9 3 9 5 9 102j 5 9 5 9 1001 5 V 53# 5 9 961 9 961 5 H 1311 41 9 4 9 85# 6 9 5 9 115# 41 9 98 3 9 58# W 99 5 9 99 5 9 98 5 9 56# 4 0 5 9 64# 5 9 641 5 5 Jl 4 9 63J 4 9 5 9 68# 4 9 741 3 561 4 9 9 5 9 133 6 9 1141 5 9 5 9 991 Bij geringen aanvoer was de handel in Tarwe stil en bleven de prijzen ongeveer dezelfde. Puike Zeeuwsche en Vlaamscbe Tarwe a mindere a Rogge Zeeuwsche en Vlaamsche 5,50 a 6,00. Gerst Zeeuwsche en Vlaamsche winter 4,00 a 4,30, Overmaasche 3,90 a 4.10 Zeeuwsche en Vlaamsche zomer 4,10 a/4,50. Haver dunne 2,20 a 3,00. Paardeboonen 5,50 a 6,00. Duiveboonen 6,50 a 6,90. Witteboonen 7,00 a 8,00. Bruineboonen /10,00 a 11,00. Erwten /6,70a/7,00. Voeder/6,00 a 6,50. Koolzaad a l.ijnzaad zaai a VAN TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1887 | | pagina 3