Broed- of Mosselzaad. Een Hofsteedje, Roerende Goederen, u nil lib Een Woonhuis en Schtiur FAILLISSEMEN T. OTHENE [peente Mai.] G R O N D, TERSTOND BENOODIGD: Esn Timmermansknecht en een Jongen, RUHRORT-KACHELKOLEN. Handelsberichten. Advertentien. Openbare Verkooping. TE HOEK. POLDFJt WAKIIIiUV verpacht: IJ HET VISCHWATER, IN LOSSING Hoewel „De Schoolmeester" in zijne vNa- tuurlijke Historie" nadrukkelijk de verzekering geeft, dat geschilderde mitsgaders houten leeuwen met gevaarlijk zijn, heeft eeu zelfs gewatermerkte leeuw eens schrik veroorzaakt aan de Russische grenzen. De Russische beambten, met bet toezioht op buitenlandsche drukwerken belast, schijnen thans ook Pro Patria, te Meppel, al is het dan niet voor een nihilistisch, dan toch voor een zeer gevaarlijk gezelschap te houden. Het vaderlandslievend de- vies en de gekruiste degens op het omslag kwamen hun zoo verdacbt voor, dat een brief, gericht aan eeu oud-lid der vereeniging, thans bij Warschau woonachtig, aan de grenzen werd geweigerd en naar Meppel teruggezonden. In een groote gemeeute kocht iemand bij een winkelier een pond witte suiker. Thuisgekomen bleek hem, dat er meer dan de helft meel en kalk onder was. Hij begal zich daarop naar het bureau van een dagblad en liet de volgende advertentie plaatsen ^Wanneer de winkelier, bij wien gisteren een pond suiker is gekocht, voor morgen, niet een pond zuivere suiker onder letter S. aan het bureau van dit blad laat bezorgen, zal ik zijn naam alsmede wat voor suiker hij verkoopt in dit blad laten bekend maken." Den volgenden dag waren er niet minder dan 53 ponden suiker aan het bureau bezorgd, alien van winkeliers, die dachten dat zij de bedoelde waren. Men heeft opgemerkt, dat de nihilisten, die aanslagen doen, over 'talgemeen zenuwachtige bleek- zuchtige jonge manneu zijn, die in 'tgewone leven links, onbeholpen, vreesachtig en beschroomd zijn, maar bij een aanslag met ware doodsverachting en kalmte te werk gaan, als werden zij op zoo'n oogenblik door een hoogere macht bezield. Een der buitenlandsche bladen stelt de vraag, of men dit treffend contrast tusschen het optreden der nihilisten en hun temperament niet zou moeten verklaren door hypnotisme. De vraag is nl. of het niet mogelijk kan zijn dat die nihilisten werktuigen zijn in handen van personen, die zich achter de schermen houden, in dien geest nl. dat zij in hvpnotischen toestand van die personen het bevel hebben ontvangen op een bepaald uur en bepaalde plaats een bepaald persoon te vermoorden. Dat een dergelijk opdringen van den wil mogelijk is, hebben de feiten bewezen. In het krankzinnigengesticht te Parijs heeft men er herhaaldelijk proeven op genomen. Men gaf den gehypuotiseerde een vouwbeen in de hand, zeide hem dat het een dolk was en beval hem daarmede op een bepaald tijdstip eeu zeker persoon te dooden. En als het oogenblik naderde, voelde de zieke zulk een ouweerstaanbare drang tot het volvoeren der daad, dat niets hem daarvan kou terughouden. In de academie van wetenschappen werd in den loop der vorige week nog een ander voorbeeld aangehaald. Dr. Mesnet hypnotiseerde een jongen van 19 jaren en beval hem toen den volgenden morgen, bij hem te komen en het horloge van zijn collega M. Z. te stelen. Op het bepaalde uur kwam de zieke inderdaad binneu. Hij was kalm en gewoon totdat hij plotseling den ketting van den heer M. Z. in 't oog kreeg. Toen kon hij er de oogen niet meer van at'wenden, hij werd zenuwachtig, begon te hijgen en eindigde met op te springen en het horloge van den heer M. Z. af te doen en in den zak te steken. Nadat hij door den dokter weer in normalen toestand was gebracht, werd hem gevraagd wat hij gedaan had. Maar de lijder herinnerde zich niets meer van het voorgevallene. Toen men hem sprak van den gouden ketting, protesteerde hij met nadruk en wond zich daarbij zoo op, dat er zich opnieuw verschijnselen van hypnotisme voordeden. Dat opdringen van den wil is daarenboven ook zoo gevaarlijk omdat de gehypuotiseerde zich nooit meer kan herinneren wie hem het bevel heeft gegeven. Wanneer het blad geiijk heeft, zal men het nihi- lisme dus moeten gaan bestrijden met zenuwdranken en versterkende middeleu, in plaats van met den strop en verbanning naar Siberie. Te Antwerpen werden dezer dagen bulletins verkocht met het vetgedrukte opschrift„Moord van Vorst Bismarck te Berlijn." Daarin wordt in ernst verteld dat de Rijkskanselier verleden week plotseling aangetast was door vervolgings- waanzin en door zijn gegil de aandacht der voorbijgangers trok. De kanselier zou herhaaldelijk dreigbrieven van nihilisten ontvangen hebben en daardoor in dien toestand gebracht zijn. Het pamflet werd te Antwerpen voor 5 cents verkocht, zonder dat de politie er zich in mengde. De Duitsche bladen zijn daardoor zeer verstoord en meenen dat de zaak wel eens aauleiding tot diplomatieke moeielijkheden zou kunnen geven. Te Catania, op Sicilie, komen omstreeks 6 sterfgevallen aan cholera dagelijks voor. De re- geering der Engelsche bezitting Malta heeft besloten, geen schepen, komende uit Sicilie, toe te laten, en iugeval zij komen uit eene andere haven der Mid- dellandsche Zee, slechts dan, wanneer zij in een tijdperk van 21 dagen geen Siciliaansche haven hebben aangedaau. Geen reiziger wordt op Malta toegelaten, tenzij hij het bewijs kan leveren, dat hij sinds 21 dagen niet op Sicilie is geweest. En dat van een Eugelsche bezitting, terwijl Engeland alle quarantaine verwerpt! De vorige week is in Duitschland weder een gerechtelijke dwaliug officieel gebleken. In 1884 was een jonge man tot 8 jaar tuchthuisstraf veroor- deeld, wegens doodslag, niettegenstaande hij alle schuld standvastig had ontkend. Ook iu de gevan- genis bleef hij daarbij en ging blijkbaar diep ge- bukt onder de veroordeeling. Voor eenige weken bezocht hem zijn broederen deze was zoo ont- daan bij het zien van den wegkwijnende gevangene, dat hij terstond naar den rechter zich begaf en zich zelf als den moordenaar aangaf. Bij een tweede onderzoek bleek die bekentenis waar te zijn, zoodat de beschuldigde tot 8^ jaar tuchthuisstraf werd veroordeeld. Zijn ongelukkige broeder werd in zijn eer hersteld, maar daar de Duitsche wet, evenmin als de Nederlandsche, schadevergoeding voor zulke gevallen toestaat, moet hij zich tevreden stellen met de verklaring in de Duitsche Staatscourant, dat hij onschuldig was veroordeeld. De Sultan van Marokko heeft in een booze bui aan al zijn onderdanen ten strengste het rooken van kif (een hennip-praeparaat) en van tabak ver- boden. Tot nog toe had namelijk de Sultan het monopolie van deze artikelen, waartegen echter door de mogendheden bezwaar werd gemaakt. Om nu niet lastig gevallen te worden, liet de Vorst alle in het land aanwezige voorraden kif en tabak verbranden en vaardigde tegelijk het bedoelde ver- bod uit. Van importatie door Europeanen is nu van zelf geen sprake meer en in zoover heeft de Sultan zijn zin. Er heerscht nu onder de Marok- kaansche rookers en snuivers groote verbittering tegen de Europeanen Een echt Amerikaansch tooneel is te Fremont (Ver. Staten) afgespeeld in den salon eener dame. Twee zusters, Marie en Blanche Bay, zijn de heldin- nen dezer ruwe gebeurtenis. Zij waren beiden op een zekeren Montimer Rollins verliefd en om aan de voortdurende ruzie een eind te maken, werd besloten, de zaak met een vuistgevecht te vereifenen. De beide dames gingen nu in mannenkleeding naar de woning eener vrieudin, waar meer dan 30 dames met ougeduld wachtten, en kozen haar ge- tuigen. Zij trokken vechthandschoenen aan en het gevecht nam een aanvang, waarbij Blanche Marie reeds dadelijk op de wang trof. Deze gaf haar zuster een vuistslag, die haar de onderlip open- scheurde. Na verbinding der wonde werd de strijd voortgezet en de aanwezige dames gingen groote weddenschappen aan, wie de overwiuning zou be- halen. Blanche, door het zien van bloed opgehitst, wierp zich nu op haar zuster met een hagel van vuistslagen, zoodat deze weldra niet meer in staat was, het edele gevecht voort te zetteu. De overwinning bleef dus aan Blanche, maar of dit Rollins veel geuoegen deed, is de vraag, daar hij aan Marie, de overwonnene, de voorkeur gaf. L E E T IJ I) I IV C. E N. Van 25 tot en met 28 Maart zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 25 Maart. Eng. stoomb. Azalea, kap. Giles, van Louden met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Fielder, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Juhn Wells, kap. Retfort, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Eccles, van Goole met stukg. 27 Maart. Eng. stoomb. Commercial, kap. Weaver, vau Amsterdam met creosoot (bestemd voor Selzaete.) Eng. stoomb. Lestris, kap. Nicholls, van Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Lumley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. stoomb. Kirkheaton, kap. Moore, vau Londen met stukg. Zweedsche stoomb. Kattegat, kap. Jonsson, van Dantzig met hout. 28 Maart. Eng. stoomb. Aire, kap. Woodhead, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Dimberline, van Goole met stukg. Noordsche brik Miletus, kap. Petterssen, van Tvedestrand met hout. Eng. bark Osseo, kap. Anderson, van Norfolk met katoen. Van 25 tot en met 28 Maart zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 26 Maart. Eng. stoomb. Abergrange, kap. Sinclair, naar Grangemouth met stukg. Eng. stoomb. John Wells, kap. Retfort, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Eccles, naar Goole met stukg. 27 Maart. Eng. stoomb. Dy namo, kap. Hewitt, naar Hull met stukg. Eng. stoomb. Azalea, kap. Giles, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Fielder, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Windsor, kap. Baxter, naar Leith met stukg. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 25 Maart. Eng. stoomb. Windsor, kap. Baxter, van Middlesbro met ruw ijzer. 26 Maart. Eng stoomb. River Lagan, kap. Nash, van Londen met stukg. Uit deze haven zifn vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 25 Maart. Eng. stoomb. Apollo, kap. Morrison, naar Liverpool met stukg. 26 Maart. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Richards, naar Londen met stukg. en schapen. Spaansche stoomb. Marzo, kap. Lazama, naar Bilbao ledig. 27 Maart. Eng. stoomb. Welsh Prince, kap. Newton, naar Bonnes ledig. Van 25 tot en met 28 Maart werden langs de Oostsluizen alhier 19 binnenvaartuigen op en 26 afgeschut. Rotterdam, 28 Maart. Gent. 18 Maart. 25 Maart. fr. 19,00 a 19,50 L75 Londen, 28 KOERS VAN HET G E L D. Belgisch per 100 fr. f 47,50 a f 47,55 Engelsch per H 12,04 u 12,08| Ondertroawd: PIETER CORNELIS STANDAERT (van Ter Neuzen) en PRUDENTIA LOUISA MOERAERT (van Oostburg). Algemeene kennisgeving. Bevallen van een dood zoontje J. KOK-Wisse. Zaamslag, 26 Maart 1887. Na een langdurig en geduldig lijden overleetl heden alhier, tot diepe droefheid van mij, mijne kinderen en behuwdkinderen, mijne geliefde echtgenoote CLEMENTINA VAN DRIESSCHE, in den ouderdom van ruim 51 jaar. P. M. VOERMAN. Ter Neuzen, 27 Maart 1887. Bij vonnis der Arrondissements—Rechtbank te Middelburg van heden 28 Maart 1887 is ANTHONIE BOLIER, winkelier, wonende te Ter Neuzen, verklaard in staat van faillisse- ment, aangevangen heden. Tot Rechter-Commissaris werd benoemd de EdelAchtbare Heer Mr. S. GRATAMA Hzn, lid van voormelde rechtbank en tot Curator de onder- geteekende Mr. C. LUCASSE, Advocaat en Procureur. Middelburg, 28 Maart 1887. De bekende en onbekende schuld- eischers in de onder voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde nalatenschap van Me- jutfrouw FRANCISCA SPRUIJT weduwe van den Heer Jacobus Bernardus D'Hooge te Philippine overleden, worden fl^geroepen tot het aanhooren der rekening en verantwoording op Donderdag 31 Maart aanstaande, 's morgens negen ure, ten kantore van den Notaris CON1NCK WESTEN- BERG te Sas vau Gent, zullende wanneer er geen verzet plaats heeft onmiddellijk worden overgegaan tot voldoening der schulden voor zooverre het bedrag der nalatenschap toereikend is. Op Donderdag 7 April 1887, des namiddags 1£ ure, zal aan het polderhuis in de abdij te Middelburg, vanwege het Polderbestuur, bij eukele inschrijving worden Het recht van RROED- of MOSSELZAAD weg te halen van de paalwerken aan het strand der Noordwatering, gedurende den termijn van 1 Mei 1887 tot 30 April 1888, op de voorwaarden, ter lezing liggende op het bureau van den Opper- commies, den heer J. B. Bourdrez, te Middelburg. De inschrijvingsbiljetten moeten daags te voren ingeleverd of vrachtvrij aan het polderhuis bezorgc worden. Middelburg, 26 Maart 1887. Het Polderbestuur van Walcheren, D. A. DRONKERS, Voorzitter. F. J. SPRENGER, Griffier. Gelegenheid tot gratis vaccinatie in het zieken- huis te TER NEUZEN, Vrijdag-, l April 1887, 's middags half twee ure. De Notaris C. J. A. Fercken. te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van MAARTEN DE SOMER, andbouwer, wonende te Hoek en de erven zijner misvrouw JACOMINA KEUKELAAR, op Don derdag den 7 April 1887, in het openbaar ver- koopen des voormiddags ten 11 ure, in het loge- ment 's Lands Welvaren, bij P. Bareman te Hoek bestaande in: WOONHUIS, SCHUUR en verdere AANHOORIGHEDEN, ERF, TUIN, BOUW- en WEILAND, alles in den Loven- polder, gemeente Hoek, kadastraal bekend in sectie B nummers 260, 585, 767, 768 en 769, groot 3 hektaren 51 aren 20 centiaren. Te aanvaarden daags na de toewijzing. Onmiddellijk na alioop daarvan aan ge- zegd hofsteedje EENE PARTIJ breeder bij biljetten omschreven en ook reeds vroeger in het breede geannonceerd. De Notarissen C. J. A. Fercken, te Ter Neuzen, en L. Meijlink, te 's Grarenhage, zullen in het openbaar verkoopen Eerste Koop. met 21 aren 66 centiaren ERF en WATER als weiland, op en aan den dijk tusschen de polders Zaamslag en Nieuw Othene, gemeente Zaamslag, kadastraal sectie G nummers 2, 6 en 592 benevens 6 aren 30 centiaren mede in de gemeente Zaamslag, kadastraal sectie G nummer 5, en 90 hektaren 45 aren 70 centiaren uitmakende het noordelijk deel der Othensche kreek, tusschen den Nieuw Othenepolder en de noordelijke heul in de Groenstraat in den polder en gemeente Zaamslag, kadastraal sectie G nummers 19, 166,425, 727 en 728, zijude de zoo gunstig bekende Othensche visscherij. Verhuurd tot 1 Maart 1891 aan Petrus de Vos, voor 300 gulden den hoop in het jaarlasten voor den huurder. Tweede Koop. genaamd „de Bron" tusschen de Spuikreek en Othensche kreek, kadastraal sectie G num mers 441 en 658, groot 4 hektaren 96 aren 75 centiaren. Verhuurd tot als boven aan Cornelis Nousen, te Ter Neuzen voor 100 gulden per jaar. De jacht op deze 2 perceelen is verhuurd aan Notaris De Cock, te Selzaete voor f 50 per jaar. De verkooping wordt gehouden in het Neder- landsch logement te Ter Neuzen bij den heer Susijn, voor de INSTEL op Woensdag 0 April 1887 en voor bet VERBLIJE op Woensdag 13 April 1887, beide des namiddags ten 2 ure. INSTELPREMIE i Nadere inlichtingen ten kantore van Notaris EERCKEN voornoemd. bij P. A. MIELEN, Tholensstraat te Ter Neuzen. van Douderdag a. s. tot Woensdag 6 Aprilhet schip „De Onderneming," scliipper I. van Schijn- del, met een lading voor rekening van I*. VAN ALTEN te Ter Neuzen, Tot ongeveer vorige prijzen ging Tarwe bij matigen aanvoer langzaam van de hand. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe f 7,00 a f 7,30, mindere f 6,00 a f 6,90. Rogge f 5,40 a f 5,60, raindere 4,75 a f 5,30. Gerst 4,40 a 4,70. Haver korte 3,00 a 3,30, lange 2,00 a 2,90. Paardeboonen 6,00 a f 6,20, mindere 5,40 a f 5,90. Duiveboonen f 6,30 a 7,00. Bruineboonen f 10,50 a 11,00. Witteboonen Walchersche 8,00 a 9,00. Erwten 7,50 a 7,80, mindere 7,00 a f 7,40. Kanariezaad beste f 9,00 a f 9,25, mindere 7,75 a 8,75. Koolzaad 8,25 9,00. Lijnzaad 13,00 a 14,00. Eieren 3,20 a 3,30 per 100 stuks. Aard- appelen Zeeuwsche /- per 50 kilo. Tarwe, witte 100 k. Id. roode w Rogge Gerst n Haver Boekweit, per hect. Duivenboonen Paardenboonen Koolzaad 100 k. Lijnzaad w Kempzaad Lijnkoeken Koolzaadkoeken n Kempzaadkoeken Eieren per 26 stuks a fZeeuwsche Ajuin 1,10 fr. 19,00 a 19,50 14,00 16,50 15,50 14,00 15,50 14,50 23,00 26,00 22,00 14,00 l',75 14,50 17,00 16,00 28,00 23,00 15,00 l'90 Maart. 14,00 16,50 15,50 14,00 15,50 14,50 25,00 27,00 23^00 14,00 14,50 17,00 16,00 29,00 24^00 15,00 D90 Tarwe en Meel stil, Gerst en Haver gedrukt, Mais stiller. VAN TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1887 | | pagina 3