Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen, No. 2279 Zaterdag 19 Maart 1887. 27e Jaargang. Gemengde berichten. BURGERL1JKE STAND De vloed van Zondag bereikte te Ostende de hoogte van 22 voet44 van de 50 visschersschuiten werden op de kust bij Nieuwpoort geworpen slechts 6 konden de haven binnenloopen. Eeu visscher, dien men dood waande, is bijna stervend in de duinen van Mariakerke gevonden; na in een vis- schersschuit verzorgd en tot bewustzijn teruggeroepen te zijn, kon hij naar Ostende terugkeeren. De bemanning der reddingboot blijft s nackts nog de wacht houden. Uit Amsterdam wordt aan de Koln. Zeit. 0eschreven Enge^c^e Blauwboek wor(]eu de toe- standen geschilderd van bet in den Atlantiscben Oceaan gelegen eiland Tristan 'd Acunha, waar een oud Nederlander als Koning, zij het dan ook ongekroond, heerscbt. De man beet Pieter Willem Groen, werd in 1809 te Katwijk aan Zee geboren, nam in 1824 dienst op een vreemd scbip, dat te Amsterdam lag, zwiert jaren lang rond en leed in 1836 scbipbreuk. Hij werd op bet genoemde eiland geworpen, dat toen zoo goed als onbewoond was Twee thans te Katwijk levende kapileins van' Oost-Indievaarders bebben Groen voor 20 jaar gesproken en ofschoon hij niet veel om zijne familie in Holland gaf, kreeg hij toch plotselmg het heimwee naar zijn land, en zijne vrouw kon hem slechts met moeite beletten met een Hollandsch schip te vertrekken. De toestanden op het eiland zijn now zeer patriarcbaaltoen het Engelsche oorlogschip Wolverene in 1876 het eiland bezocbt, vond°men er geen advocaten, recbters of dokters twisten of misdaden kwamen er sinds menschen- geheugenis niet voor, eene gescbreven wet bestaat niet, alle inwoners gehoorzamen Groen. De grond is gemeenscbappelijk eigendom en wordt ook ge- meenschappelijk bebouwdwil iemand een deel voor zich alleeu bebouwen, dan maakt hij daarom een bek, het stuk behoort hem, zoolang hij het blijft bebouwen. Hetgefokte vee wordt voor ge- meenschappelijke rekening aan de schepeu ver- kocht. Komt nu en dan een oorlogschip in de buurt, dan laten de moeders hare kinderen door den geestelijke van het schip doopen. Komt er een vreemd schip, dan staat alle arbeid stil totdat het vertrokken is. In 1858 werd bijna de gansche bevolking naar de Kaapkolonie gebracht, de ach- terblijveuden waren evenwel in 1876 weder met 100 zielen vermeederd. De bewoners stellen vol- komen vertrouwen in de Engelsche regeering en beweren steeds onder Engelsche wetten te leven. Zaterdag-ochtend liepte Aberdeen de visschers- sloep Sybil, van Lowestoft, binneu, hebbende aan boord eene kleine flesch, welke in de maag van een grooten kabeljauw, door genoemd vaartuig in het Schotsche water gevangen, gevonden is. In de flesch bevond zich een papier, een bladzijde uit een notaboekje gescheurd. Op de eene zijde stoud met potloot geschreven r „De schooner Anna, van Bangor, in zinkenden toestand. Mijn bemanning heeft den rnoed opgege- ven. Ik schrijf dit, lieve vrouw, opdat gij zoudt weten, indien het aan land komt, wat er van uw Willie geworden is. God bescherme u." Op de andere zijde stond het volgende „Januari 24, 1886. Vreeselijke storm, beide masten weggeslagen, schip vol water. Vaarwel, beminde vrouw, voor eeu wig. Van uw teerbemin- den echtgenootWm. Jenson." Aanteekeningen van plaats en ligging zijn met voorhanden. Uit het Zuiden van Erankrijk worden de voorboden van de naderende lente in den vorm van zware onweders gemeld. Nabij Aurillac werd een boer, terwijl hij bezig was zijn land ora te ploewen, tegelijk met eeu van zijn trekossen door een bliksemstraal gedood. Te Rodez werden de inwoners Zondagnacht door een geweldigen donder- slag uit den slaap wakker geschrikt. Hetonweder, vergezeld van hagel, dreef echter spoedig naar het Noorden over. Er zijn nadere bijzonderheden bekeud geworden omtrent het spoorwegongeluk bij Boston in de Vereenigde Staten. De trein, die door de viaduct viel, bestond uit ijzeren wagens en was bezet door werklieden en schoolkinderen. Toen de locomotief en drie wagens over den viaduct waren brak zij door midden. De wagens vielen van een hoogte van 30 voet op den weg. Meer dan dertig personen, waaronder zes kinderen, werden gedood. In de verbrijzelde wagens ontstond brand door het vuur der kachels, wat het jammerlijke tafereel nog in verschrikkelijkheid deed toenemen. De meeste slachtoffers vonden hun dood door het tegen elkander botsen der vallende wagens. Drie daarvan bleven aan elkander hangen, zoodat men van den weg naar het nog overige gedeelte van den viaduct in schuiusche richting kon klimmen. De personen, die niet gekwetst waren kropen op handen en voeten naar beneden, na door de raampjes zich te hebben gewrongen. De brand werd spoedig gebluscht. Omtrent de oorzaak van het breken der brug wordt niets gemeld. In geheel Europa is plotseiing een felle koude ingevallen, hier en daar gepaard met hevige sneeuw- stormen. Te Weeneu ligt de sneeuw een voet hoog op de straten en in Karinthie en Stiermarken is zooveel sneeuw gevallen, dat het spoorwegverkeer daardoor zeer wordt belemmerd. Te Weenen vriest het daarbij zoo hevig, dat eergisterennacht eeu man op straat is doodgevroren. Uit Erankrijk komen dergelijke berichten. Te Lvon is meer sneeuw gevallen dan bij een der vele sneeuwstormen, welke daar in dit jaar woedden. Te Parijs is het ook al even koud, terwijl uit Geneve wordt gemeld Gedurende 24 uren woedt hier een hevige sneeuwstorm. Alle treinen zijn te laat en de gemeenschap langs de spoorweglijnen en de wegen wordt zeer bemoeielijkt. De tempe- ratuur is buitengewoon laag. Ook uit Bern wordt van 14 Maart gemeld Sedert gisteren sneeuwt het bijna in geheel Zwit- serland. Alle treinen komen te laat aan, maar volkomen is het verkeer slechts op enkele plaatsen gestremd. Iu geheel Engeland en vooral in Wales is zoo veel sneeuw gevallen, dat het verkeer op vele plaatsen geheel is gestaakt. In den laatsten tijd kwamen in Belgie tal van zelfmoorden voor, vooral onder jonge mannen en meisjes. Nu heeft zich weder een 15jarig meisje tusschen de rails gelegd bij het station Beziers. De aankomende trein scheidde naar het hoofd van den romp en men vond bij haar een briefje, waarop men las: Zolfmoord uit liefhebberij of uit liefde, zoek niet verder. Mijne lieve zuster, ik heb genoeg aan het leven en maak er een eiude aan, wees niet bedroefd over mij." Van 1 tot 15 Maart 1887. TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Maart. Martinus de Zeeuw, oud 25 j., jm. en Pieternella Schier- vogel, oud 23 j., jd. 10 Maart. Anthonie Johan nes Leenhouts, oud 37 j., jm. en Janneke van de Wege, oud 28 j., jd. Pieter Jacob Rijnberg, oud 25 j., jm. en Maatje Magdalena Suzanna Blansaart, oud 26 j., jd. Geboren. 2 Maart. Maria Cerilla, d. van Victor Ernestus Galle en van Anthonetta Maria Heijens. 4 Maart. Pieter, z. van Pieter Oppeneer en van Anna Catharina Beems. 7 Maart. Theophile Anton, z. van Augustus de Wmne en van Leouia Maria van Waes. Wilhelmina Cordula, d. van Laurens Pranciscus Bos en van Ulalie Gijsel. 8 Maart. Maartje, d. van Joost van der Bent en van Sara Josina Scheele. Cornelis Jacobus, z. van Rokus Harms en van Mechgelina Huijssen. 9 Maart. Anna Margaretha, d. van Luitjen Zandstra en van Adriana Maria Johanna van Hoeflaken. 11 Maart. Melanie Justine Louise, d. van Gustaf Charles Easseur en van Sedonie Marie Acke. Tannetje, d. van Jacob de Back en van Januetje van Boven. 1*4 Maart. Anthonie, z. van Anthonie Eggebeen en van Maria Josina Eaasse. Overlijden. 3 Maart. Marinus Coruelis Maan- dag, oud 5 m., z. van Pieter Gideon en van Neeltje Leuuis. 10 Maart. Rosalie de Bock, oud 4 m., d. van Dominicus en van Clementina de Meij. 14 Maart- Johanna Laurina Zietse, oud 15 m., d. van Jan Marinus en van Willemina Roelse. HULST. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Maart. Alexander Mattheus Janssens, oud 40 j., jm. en Johanna van der Walle, oud 38 j., jd. Geboorteu. 7 Maart. Augustijn Christiana Johan, z. van Willem Adriaan de Ridder en van Krina Schipper. 8 Maart. Cesar E redenk Emanuel, z. Petrus Johannes van der Heijden en van Maria Carolina Schuerman. Overlijden. 8 Maart. Anna Catharina Kramer, oud 5 weken, d. van Pieter en van Maria Petronella Scheele. Maria Judoca de Kerf, oud 71 j., wed. van Johannes de Kleen. 13 Maart. Johanna MariadeGroene,oud 83 j., wed. van Pieter Mangnus. AXEL. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Maart. Willem van Drongelen, oud 30 j., jm. en Tanneke Oppe, oud 24 j., jd. Cornelis van Bendegem, oud 20 j. jm. en Maria Magdalena Kotvis, oud 19j,jd. Geboorten. 2 Maart. Cornelia, d. van Cornells Schieman en van Susanna van Cadsand. Abraham Cornelis, z. van Izaak Provoost en van Janna Adriana van Giesen. 7 Maart. Levinus, z. van Martinus Jansen en van Jacomina Wiemes. 8 Maart. Debora, d. van Leendert van Oosten en van Neeltje de Yisser. 11 Maart. Francois, z. van Philippus Johannes van Dixhoorn en van Wilhelmina Pie ternella Lamaitre. 12 Maart. Anna Susanna, d. van Cornelis van den Broeke en van Geertruida Magdalena de Visser. 14 Maart. Wilhelmina, d. van Adriaan Rottier en van Blazina van den Berge. Overlijden. 1 Maart. Jozias van de Velde, oud 59 j., echtg. van Janna Hamelink. 2 Maart. Alphonse de Smet, oud 3 j., z. van Charles Louis en van Erederica Magnus. Aarnout Marinus Kole, oud 6 m., z. van Pieter en van Catharina Jacoba Kurvink. 4 Maart. Mechiel Willemsen, oud 81 j., z. van Krijn en van Janna 't Gilde. Pieter Dekker, oud 9 w., z. van Pieter en van Maria de Eeijter. 5 Maart. Abraham Cornelis Provoost, oud 2 d., z. van Izaak en van Janna Adriana van Giesen. 8 Maart. Maria Catharina de Smet, oud 5 m., d. van Carolus en van Franpoise de Schep- per. Eduardus Josephus Mahu, oud 27 j., z. van Petrus en van Sophia Martens. 11 Maart. Cor nelia van Hoeve, oud 70 j., wed. van Willem Wilhelm. C L 1 N G E. Huwelijks-voltrekkingen. 14 Maart. Antonius Eduardus Verbist, oud 63 j., weduwn. en Apolonia van Broeck, oud 46 j., wed. Geboorten. 9 Maart. Constantinus Eduardus, z. van Charles Ludovicus de Wilde en van Clemence de Bruijn. Overlijden. 3 Maart. Maria Clara de Rijck, oud 30 j., echtg. van Eranciscus Josephus Pauwels. 7 Maart. Eranciscus Jabobus van Driessen, oud 70 j., echtg. van Eleonora Licenne. 8 Maart. Camillus yan Boven, oud 7 m., z. van Josephus en van Johanna Catharina Vermeulen. Paulina de Potter, oud 32 j., d. van Jan Baptiste en van Johanna Maria Provoost. G R A A U W. Geboorten. 10 Maart. Desire Augustinus, z. van Jan Francies de Smit en van Louisa Christina Boeijkens. 15 Maart. Mathilde, d. van Carolus Ludovicus Durinck en van Elisabeth Schuuren. Overlijden. 2 Maart. Ferdinand Joseph Ver- straeten, oud 4 m., z. van Petrus Franciscus en van Maria Anna Arnold. 12 Maart. Maria Louisa Kindt, oud 5 j., d. van Theodorus Erederik en van Johanna Maria D'Haens. 13 Maart. Ma thilde Durinck, oud 10 m, d. van Pieter en van Rosina Dorothea Hermans. Rosalie van Dosselaar, oud 25 j., echtg. van Jacobus de Bakker. HOEK. Geboorten. 8 Maart. Anna, d. van Pieter Deij en van Elizabeth de Bruijne. 9 Maart. Geer- truijda, d. van Jan Hamelink en van Elizabeth de Koeijer. 10 Maart. Johanna, d. van Gilles de Regt en van Suzanna Bareman. hontenisse. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Maart. Jan Fran cies de Vijlder, oud 25 j., jm. en Apolonia van Kruijssen, oud 28 j., jd. Joseph Seij, oud 50 j., weduwn. en Anna Maria Maas, oud 44 j., jd. Geboorten. 1 Maart. Josephus Cornelis, z. van Johannes Francies Cambeen eu van Maria Maas. 4 Maart. Mathilda, d. van Andries Marcelis eu van Christina van Campen. Joseph, z. vau Josephus Goossen en van Maria Bogaert. 6 Maart. 1 etrus Antonius, z. van Joseph van Troost en van Melania Seraphina Polfliet. 12 Maart. Alouisius, z. van Pieter Janssens en van Anna Maria de Loos. 13 Maart. Apolonia, d. van Dominicus Arends en van Godeliva Roelands. Overlijden. 11 Maart. Catharina Cornelia Lu- casse, oud 1 m., d. van Jozias en van Maria Hoek van Dijke. 12 Maart. Eugenia Catharina van Water- schoot, oud 16 j., d. van Jacobus Johannes en van Seraphina van Waterschoot. Eduardus Aloysius Adriaansens, oud 15 j., z. van Petrus Andreas en van Apolonia Pateer. KOEWACHT. Geboorten. 8 Maart. Coralia Scholastica Maria, d. van Desiderius David en van Eulalie Marie Picavet. 13 Maart. Rene Joseph Marie, z. van Hendrikus Nijskens en van Marie Leonie de Gronckel. 14 Maart. Honore, z. van Charles Louis van Regenmortel en van Josephiua Cappaert. OSSENISSE. Geboorten. 1 Maart. Anna Maria, d. van Josephus Pieters eu van Marianna Hiel. 8 Maart. Rozalia, d. van Jacobus Pieters en van Rozalia Bun. Overlijden. 13 Maart. Johannes Francies Hiel, oud 30 j., echtg. van Philomena Staal. OVERSLAG, In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. PHILIPPINE. Geboorten. 10 Maart. Cyrillus Charles Louis, z. van Theophile Rammeloo en van Sophia Stuijvaert. 14 Maart. Emilius Eranciscus Norbertus, z. van Adrianus Voerman en van Nathalie Rammeloo. SAS VAN GENT. Geboorten. 2 Maart. Jacobus Izaak Johannes, z. van David Dansen en van Johanna Maria Kom- penhans. 8 Maart. Louise Josephine Marie, d. van Louis Napoleon Coene en van Josephine Marie Plasschaert. SINT JANSTEEN. Geboorten. 2 Maart. Cornelis, z. van Josephus Yinck en van Seraphina van Goethem. 6 Maart. Emelia Maria, d. van Yital Joseph d'Hooghe eu van Philomena van Bunderen. Overlijden. 14 Maart. Martinus der Weduwe, oud 72 j., weduwn. van Anna Maria Pauwels, echtg. vau Pieternella Boon. STOPPELDIJK. Geboorten. 1 Maart. Albiuus Josephus, z. van Petrus de Gijsel en van Petronella Polfliet. 6 Maart. Augustinus, z. van Alphonsus de Maat en van Prudencia Strobbe. Overlijden. 6 Maart. Cornelis Heudriks, oud 72 j.. echtg. van Dorothea van Bragt. WESTDORPE. Geboorten. 11 Maart. Leous, z. van Johannes Bernardus de Tollenaer en van Melanie Bisschop. 12 Maart. Martha Florence, d. van Alphonsius Plasschaert en van Juliana Maria Yernaeve. 13 Maart. Clothilde Celina, d. van Petrus Joannes de Ridder en van Stephanie Bouchier. Overlijden. 10 Maart. Eduardus Schelfhout, oud 5 in., z van Maria. 12 Maart. Bernardus de Splenter, oud 10 j., z. van Bruno en van Ca tharina Adriana Nederlof. 14 Maart. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Charles D'haene en van Maria vandeVoorde. Z A AM SLAG. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Maart. Jan Man gold, oud 21 j., jm. en Jacoba Florussen, oud 25 j., wed. 10 Maart. Jozias Haak, oud 28 j., jm. en Janneke van Yessem, oud 27 j., jd. Geboorten. 2 Maart. Jan, z. vau Anthonie Jacob Dieleman en van Barbara den Beer. 13 Maart. Helena, d. van Jacob Riekwel en van Rachel den Hamer. 15 Maart. Hebrina, d. van Levinus Mechielsen en van Adriana Maas. Overlijden. 8 Maart. Helena Jansen, oud 5 m., d. van Abraham en van Johanna Pieternella Missu. 9 Maart. Marinns Boon, oud 63 j., echtg. van Maria Huibregtse. Adriana de Jonge, oud 8 w., d. van Pieter en van Jacomina Roose. 11 Maart. Jacobus Dieleman, oud 20 j., z. van Mar tinus en van Jacomina de Jonge. ZUIDDORPE. In deze gemeente hebben geene aangitten plaats gehad. L E E T IJ I) I IV G E i\. Van 15 tot en met 17 Maart zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 15 Maart. Eng. stoomb. Aire, kap. Woodhead, van Goole met stukg. Eng. schooner Coronella, kap. Allen, van Dublin met zoutkoeken. 16 Maart. Eng. stoomb. Commercial, kap. Weaver, vau Am sterdam met creosoot (bestemd voor Selzaete.) Duitsche stoomb. Brunette, kap. Frapp, van Rot terdam ledig. Van 15 tot en met 17 Maart zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 15 Maart. Eng. stoomb. Faithlie, kap. Milne, naar Londen met stukg. Duitsche stoomb. Georg, kap. Reins, naar Aarhuus met zemelen. Ned. koftjalk Catharina, kap. Vermeulen, naar Hamburg met phosphate. 16 Maart. Eng. stoomb. Norma, kap. Dimberline, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Aire, kap. Woodhead, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Luinley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Kirkheaton, kap. Moore, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Lestris, kap. Nicholls, naar Liverpool met stukg. 17 Maart. Eng. stoomb. Windsor, kap. Baxter, naar Leith met stukg. Eng. stoomb. Commercial, kap. Weaver, naar Antwerpen ledig (komende vau Selzaete.) In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 16 Maart. Noordsche bark Castro, kap. Coch, van Skien met hout. 17 Maart. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Richards, van Londen met stukg. Uit deze haven is vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 15 Maart. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Nash, naaj Londen met stukg. en schapen. Van 15 tot en met 17 Maart werden langs de Oostsluizen alhier 42 binnenvaartuigen op en 25 afgeschut. Bijvoegsel van de Ter ITeusonsche Courant.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1887 | | pagina 5