BURGERLIJKE STAND Handelsberichten. Deze nematode huist onder den fijnen bast der worteltjes, vangt de voedings—sappen der wortels op hunnen weg op, vermenigvuldigt zicb sterk tot alles vernielende families en brengt de plant ten slotte in het laatste stadium van physiologische ellende. Maar al is de plant eenmaal dood en uit den grond getrokken, dan sterft bet aaldiertje niet, maar becht zich aan het landbouwgereedschap en aan de weeke deelen van den wortel, volgt die in zijne verschillende vormen, dringt er mede in de ingewanden der dieren, sluimert in den mest, komt zoo in den grond en begint daar opnieuw ver- woestingen aan te rich ten. Men zal moeten trachten in de suikerfabrieken eene behandeling der pulp uit te vinden, waardoor de kiemen van deze plaag worden verwoest. I ]V GE Z 0A D E A STCRKEN. Geachte Redacteur Beleefdelijk verzoek ik UEd. mij voor bet onder staande eeu plaatsje in uw geeerd blad te willen inruimen. In uw numraer van 11. Woensdag lees ik dat men UEd. uit Hulst schrijft dat verleden week aldaar de betrekkelijk hooge som van f 2000 aan bankpapier werd gevonden, en men spoedig den eigenaar, scbrijver dezes, aantrof die niet weinig verheugd was zijn schat terug te hebben op aandrang van anderen om den eerlijken vinder goed te be loonen dezen gaf een glas bier Het is mij niet te doen den berichtgever biervan in een ongunstig daglicht te stellen ot als zeer naif te doen dourgaau, zooals deze bet blijkbaar met mij beproefd, docb enkel om het bovenaange- baalde te lochenstraffen door openlijk te verklaren dat ik met getuigeu kan bewijzen dat bedoelde f 2000 niet verloren waren en er geen sprake kan zijn van een eerlijken vinder. U bij voorbaat dankzeggende voor de opname dezer regelen beb ik de eer te zijn, Mijnheer de Redacteur, met de meeste hoogachting Uw dw. dienaar, P. MAHU Wij hebben bet scbrijven van den heer M. on- middellijk in handen gesteld van onzen correspondent en laten hem aan 't woord. Waarde Redacteur! De beer M. schijnt een geheel andere beteekenis te hechten aan het woord verliezen dan uw onderdanige dienaar. Verliezen is bij mij „derven, kwijtraken, missen. Yele menschen schijnt het aangeboren om b.v. bunne parapluie ergens te laten staan, missen die later en zijn ze verloren m. a. w. ze is kwijt geraakt. Zooals men het mij mededeelde heeft mijnheer M. vergeten 2000 op te nemen, heeft zeabusivelijk op eene publieke plaats, op een tatel in een herberg laten liggenLater ver van die plaats zijnde, miste hij die, bij was ze kwijt m. a. w. verloren. Men behoeft, om het nog duidelijker te zeggen, geen gat in een of andere zak te hebben om geld te verliezen. Intusschen feleciteer ik den heer M. met den uitslag, want voor f 2000 kan men nog al eenige piutjes ^uitzet" koopen. Hulst 4 Maart. Uw Correspondent. A A A B E S T E I> I A G, Op Vrijdag 11 Maart 1887, des voormiddags ten 10 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van Het makcn van twee ducdalven van groen- hartbout in de buitenhaven te Vlissingen. (Raining f 8500.) Van 16 tot 28 Februari 1887. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 17 Febr. Anthonie Jo hannes Leenhouts, oud 37 j., jm. en Janneke van de Wege, oud 28 j., jd. 24 Febr. Pieter Jacob Rijnberg, oud 25 j., jm. en Maatje Magdalena Suzanna Blansaart, oud 26 j., jd. Geboorten. 18 Febr. Johanna Adriana, d. van Johannes Adrianus van der Hooft en van Tannetje Yersluijs. 20 Febr. Anna Suzanna, d. van Pieter Adrianus Dolk en van Catholina Elisabeth Kieboom. Martiuus, z. van Hendrik van Wijck en van Eli zabeth Francina de Visser. 23 Febr. Cornells Mioenraad, z. van Jacobus Johannes Balje en van Maria Margrieta Wallart. 26 Febr. Kaatje Maatje Anna, d. van Jentje Sijbes Roosma en van Neeltje Pieternella Steur. 28 Febr. Elisabeth Jacoba, d. van Johan Marcus de Zeeuw en van Adriana Schieman. Overlijden. 17 Febr. Jacomina Yerschelling, oud 14 d., d. van Marinus Anthonij en van Dina Stouthamer. 19 Febr. Maria Theresia van Oote- gem, oud 39 j., echtg. van Petrus Grootaert. 20 Febr. Levinus Bernardus Doppegieter, oud 80 j., weduwn. uit le huwelijk van Johanna Francisca van der Mispel, uit het 2e huwelijk van Juliana Pauwels en uit het 3e of laatste huwelijk van Cordula van den Abeele. 22 Febr. Pieter Ha- melink, oud 71 j., weduwn. van Neeltje Rouw. Helena de Mul, oud 12 d., d. van Frans en van Janna de Meester. 25 Febr. Hendrina Adriana de Haan, oud 31 j., echtg. van Abraham Johannes Lansen. Pieternella Dekker, oud 7 w., d. van Francois en van Janna de Feijter. HULST. Huwelijks-aangiften. 22 Febr. Alexander Mat theus Janssens, oud 40 j., jm. en Johanna van de Walle, oud 38 j., jd. GeboorteD. 18 Febr. Mathilda "Wilhelmina Coleta, d. van Johannes Josephus Cappendijk en van Paulina Neve. 26 Febr. Pieter Johannes, z. van Adriaan Vereecke en van Elodie Meul. Overlijden. 24 Febr. Johanna Maria Schitfer, oud 64 j., echtg. van Frederik Emanuel van der Heijden. AXEL. Huwelijks-aangiften. 25 Febr. AVillem van Drongelen, oud 30 j., jm. en 'lanneke Oppe, oud 24 j., jd. Cornelis van Bendegem, oud 20 j., jm. en Maria Magdalena Kotvis, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Febr. Cornelis Witte, oud 21 jjm. en Cornelia Florus, oud 22 j., jd. Geboorten. 20 Febr. Pieter Adriaan, z. van Dominicus Jansen en van Cornelia Helena van der Welle. 21 Febr. Jacobus Francois, z. van Jo- zias van de Wege en van Neeltje Dieleman. 22 Febr. Jacobus Gilles, z. van Jacobus Dieleman en van Elisabeth Pieternella de Bokx. Overlijden. 23 Febr. Cornelia Galle, oud 67 j., echtg. van Jaspert Heijnsdijk. 26 Febr. Cor nelis Jansen van Rosendaal, oud 9 m., z. van Jan en van Elisabeth de Koeijer. Adriana Haak, oud 75 j wed. van Andries Dieleman. Karel llame- link, oud 63 j., z. van Pieter en van Esther de Koeijer. 27 Febr. Elisabeth Raijmond, oud 76 j., wed. van Cornelis van Giesen. 28 Febr. Abra ham Verplauke, oud 31 j., z. van Jaspert en van Feijgtje van den Boer. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-voltrekkiugen. 18 Febr. Stephanus Boone (van Koewacht), oud 48 j., weduwn. en Apolouia de Bakker, oud 45 j., wed. Geboorten. 1 Febr. Marie Louise, d. van Cou- stantinus Franciscus Vereecken en van Cornelia Verstraaten. 6 Febr. Josephus Bernardus, z. van Petrus Augustinus Mangnus en van Elizabeth de Waal. 11 Febr. Theodorus Franciscus, z. van Johannes Josephus Staal en van Eugenia Johanna Maria de Wacl. Overlijden. 8 Febr. Maria Anna Luijkx, oud 79 j., wed. van Adriaan de Bakker. 9 Febr. Johannes van Laar, oud 47 j echtg. van Apolouia Hoefijzer. 13 Febr. Colleta Hermans, oud 73 j., wed. van Dingenom Kouijzer. 20 Febr. Pieter van der Walle, oud 53 j., echtg. van Pieternella Dingeman. G R A A U W. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Febr. Levinus Ca- semirus Boel, oud 36 j., weduwn. en Maria Bar bara van Eerdenburgh, oud 34 j., jd. 17 Febr. Honord Aubroeck, oud 28 j., jm. en Anna Maria Mel, oud 37 j., wed. Geboorten. 1 Febr. Maria Isabella, d. van Petrus Leeraert en van Rosalia van den Berghe. 5 Febr. Edmond Andreas, z. van Willem Jansen en van Paulina Bogaert. 11 Febr. Leonie, d. van Wilhelmus Johannes Steijaart en van Apoloma Koole. 13 Febr. Phelomina, d. van Francies Bogaert en van Cornelia de Bilde. Overlijden. 14 Febr. Allegonda Rosseel, oud 74 j., echtg. van Josephus Jacobus Kuijcks. 15 Febr. Een als levenloos aangegeveu kind van het vr. geslacht van Jan Francies van Laer en van Maria Yettenburg. 22 Febr. Anna Maria Schor- bijn, oud 74 j., wed. van Jan Francies van Zwaal. HENGSTDiJK. Overlijden. 28 Febr. Gillis Francies Pieters, oud 58 j., echtg. van Maria Louisa van Cranen- broeck. H O E K. Huwelijks-aangiften. 23 Febr. AnthonieOost- hoek, oud 21 j., jm. en Helena Leijs, oud 22 j-> jd. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Febr. Pieter Ver- elst, oud 26 j., jm. en Willemina Meeusen, oud 23 j., jd. Geboorten. 19 Febr. Johanna, d. van Abraham de Fouw en van Juliana Goethals. 20 Febr. Petrus Fran<;ois, z. van Petrus Franciscus Lands- heer en van Adriana Vinke. 2o I ebr. Pieter, z. van Jan van der Peijl en van Jacomina Meertens. Abraham Johannes, z van Johannes Cornelis Waeij- haert en van Maria Elizabeth van Overbeeke. OSSENISSE. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Febr. Jacobus Cammaart, oud 31 j., weduwn. en Johanna Anto- netta Rademakers, oud 26 j., jd. Geboorten. 27 Febr. Francois, z. van Izaak Meesen en van Wilhelmina Bakker. OVERSLAG. Overlijden. 21 Febr. Herraina de Letter, oud 73 j., echtg. van P. I. Moerman. PHILIPPINE. Huwelijks-voltrekkingen. 28 Febr. Petrus van den Bos, oud 32 j., jm. en Maria Jacoba Hoo- gerwerf, oud 19 j., jd. Geboorten. 19 Febr. Willem Frederik, z. van Napoleon Jacobus Francies Dumoleijn en van Leonie Aernoudts. Overlijden. 20 Febr. Honore Vermast, oud 3 m., z. van Charles Louis en van Maria The resia Kamps. SAS VAN GENT. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Febr. Benedictus Cardon, oud 31 j., jm. en Catharina Adriana Snabel, oud 37 j., jd. Geboorten. 19 Febr. Wilhelmina Johanna Na- thalia, d. van Jakobus Minderhoud en van Theodora van Rijn. 20 Febr. Theodorus Johannes Petrus, z. van Pieter Dubois en van Maria Catharina de Wael. 23 Febr. Rosalia Seraphina, d. van Fran ciscus van Hulle en van Serlecia Francisca van Ham. 24 Febr. Emma Maria, d. van Desire Joseph Kerckhaert en van Victoria de Vlaeminck. SINT JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 25 Febr. Edward van Geem, oud 41 j., jm. en Rosalia Vereecken, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Febr. Hijpolitus Verstraeten, oud 34 j., jm. en Maria Iheresiavan de Poele, oud 25 j., jd. Geboorten. 17 Febr. Eduardus Franciscus, z. van Silverius van Helsland en van Pilagia van Dorsselaer. Franciscus Ludovicus, z. van Joannes Pieters en van Rosalia Wagenaer. 18 Febr. Louisa Maria, d. van Dominicus Strooband en van Pieter nella Rosier. 19 Febr. Nathalia Leonia, d. van Carolus Ylassenroot en van Rosalia Meirvis. 20 Febr. Maria Louisa, d. van Johannes de Yos en van Maria Josepha Christiaanssens. 21 Febr. Ve- neranda Clothilda, d. van Desiderius Boddaert en van Eugenia Coleta Yerstraeten. Overlijden. 21 Febr. Een als levenloos aan gegeveu kind van het vr. geslacht van Johannes Baptiste van Achte en van Julie Loef. STOPPELDIJK. Overlijden. 24 Febr. Dominicus Boeijkens, oud 61 j., echtg. van Anna Maria Maas. WESTDORPE. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Febr. Petrus Yer sluijs, oud 23 j., jm. en Philomena Gerres, oud 20 j., jd. Geboorten. 27 Febr. Martha Rosalia, d. van Hermanus Johannes Everaerd en van Anna Ca tharina Strijdonk. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 17 Febr. Jan Mangold, oud 21 j., jm. en Jacoba Florussen, oud 25 j., wed. van Jan de Klerk. Jozias Haak, oud 28 j., jm. en Jauneke van Vessem, oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Febr. Pieter Smal- legang, oud 19 j., jm. en Fran<?oise Scheele, oud 18 j., jd. Geboorten 20 Febr. Jacob, z. van Adrianus Rinkhoud en van Cornelia Hofman. Adriana, d. van Mattheus Cornelissen en van Tanneke de Jouge. Jacob Pieter, z. van Jacob Lensen en van Tanneke Wisse. 23 Febr. Martinus, z. van Adam Schie man en van Janna Oppeneer. 25 Febr. Cornelia, d. van Jan Verplauke en van Janneke de Kraker. Dingetje, d. van Jacob Dieleman en van Martha Dieleman. 27 Febr. Elizabeth Klara, d. van Ja cobus Dieleman en van Maria Geertruida Wolfert. Overlijden. 16 Febr. Jan van Drongelen, oud 1 m., z. van Willem Frederik en van Tanneke Cornelia den Doelder. 18 Febr. Adriana Maria Geelhoedt, oud 19 m., d. van Jan Pieter en van Wilhelmina Eekman. 20 Febr. Andries Jan Cor nelissen, oud 2 j., z. van Mattheus en van Tan neke de Jonge. 22 Febr. Hermanus Kempe, oud 3 j., z. van Jan en van Pleuntje de Bruijue. 25 Febr. Pieter Wagenaar, oud 7 m., z. van Willem en van Woudina Maas. ZUIDDORPE. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Febr. Bernardus Lansen, oud 24 j., jm. en Pharaildis van Laere, oud 24 j., jd. Geboorten. 25 Febr. Florimond Joseph, z. van Polydorus Ongenae en van Emma Aernaudts. I E E T IJ I) I A G E A. Van 1 tot en met 3 Maart zijn uit deze haveD vertrokken komende van Gent 1 Maart. Eng. stoomb. Commercial, kap. Weaver, naar Antwerpen ledig. 2 Maart. Eng. stoomb. Aire, kap. Woodhead, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Dimberline, naar Goole met stukg. Eug. stoomb. Bordeaux, kap. Lumley, naar Louden met stukg. 3 Maart. Eng. stoomb. Lestres, kap. Nicholls, naar Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Resolute, kap. Smith, naar Londen met stukg. In deze haven is binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 3 Maart. Eng. stoomb. River Derweut, kap. Richards, van Londen met stukg. Uit deze haven is vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen: 1 Maart. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Nash, naar Londen met stukg. Yan 1 tot en met 3 Maart werden langs de Oostsluizen alhier 28 binnenvaartuigen op en 36 afgeschut. Dordrecht, 3 Maart. Ii O E R S VAX IIE T G E L I). Belgisch per 100 fr. Engelsch per 47,50 a 47,55 12,04 12,12 De aanvoer van Tarwe was redelijk. De prijzen onveranderd. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe f 7,10 a 7,50, raindere 6,70 a 7,00. Rogge nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche /5,30 a /5,60. Gerst nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche winter 4,70 a 5,00, Overmaasche 4,20 a 4.50, Zeeuwsche en Vlaamsche zomer 4.10 a/4,50. Haverdunne f 2 50 a 3,00. Paardebooneu 6,00 a 6,20. Duiveboonen f 6 50 a f 6,90. Wittcboonen 8,50 a f 9,50. Bruineboonen 10,00 a 11,00. Erwten 7,20 a/7,70. Voeder/6,70 a 7,00. Koolzaad 6,50 a 7,50. Lijnzaad zaai a

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1887 | | pagina 6