19 Fete. '37. PATKIMONIUM. Gemengde berichten. Handelsberichten. Advertentien. Telegrafische berichten. ™j^r^TSZAKEN. OPTOCHT VOLKSSPELEN licht, doch zocht tevergeefs naar zijn horloge, dat met andere voorwerpen op zijne nachttafeltje stond, ontdekte dat zijne kleederen verspreid in de en kamer lagen. Onmiddellijk ging hij naar zijne broeders kamer, wekte dezen, en ook daar vertoonde zich hetzelfde schouwspel. Bij onderzoek bleek, dat ontvreemd waren hunne gouden horloges, waarvan een van buitengewone waarde, gouden halsketting, gouden zegelring, gouden doekspeld, portemonnaie met 20 goud geld en eenig zilvergeld; de zakportefeuilles met aanteekenin- gen, visitekaartjes en f 30 aan muntbiljetten, sigaren, sleutels, waaronder van brandkasten en verder kleine voorwerpen van minder waarde. In het hotel bevond zich dien nacht nog een reiziger, die beneden logeerde, en overigens de hotelhouder, zijn vrouw, kinderen, eene meid en een knecht. Een ingesteld onderzoek leidde tot geenerlei ont- dekking; beneden was alles gesloten en sporen van inbraak waren niet te ontdekken Het raam waardoor men van de waranda in een der kamers zou kunnen klimmen, was moeielijk en alleen met geraas te openen. De deuren van de kamers had men niet gesloten. De werkzaamheden aan den Vlietepolder (N.-Bev.), die door de vorst eenigen tijd moesten gestaakt worden en anders reeds geeindigd zouden zijn, worden thans weer met kracht hervat. Een aantal vreemde arbeiders kregen gedaan, terwijl het werk nu ten einde gebracht zal worden door de overblijvende 200 man, alien Noordbevelunders. Weldra zal ook het werk aan den Leendert- Abrahampolder ter hand genomen wordentot herstel van de schade door den jongsten dijkval veroorzaakt Uit onderzoekingen en peilingen aan de zuidkust van Zuid-Beveland, ouder Borssele, is gebleken, dat op verscheiden punten groote moeten geschieden. De Wester—Schelde zet daar voortdurend met kracht haar oudermijning voort In plaats Van het muziekkorps uit IJ zendijke zal alsuu de Belgische harmonie uit Borgerhout, bij Ant werpen, bij 's Konings feest te Goes optreden, Bij verschillende gelegenheden heeft deze harmonie in eenige plaatsen van Zeeland met groot succes haren roem gehandhaafd. een 30tal ingezetenen waren opgekomen, uit wier midden 8 bestuursleden werden gekozen. Een inteekenlijst zal den ingezetenen worden aangeboden bij genoegzame bijdrage, bestaat het plan, om en den 19 Eebruari niet alleen ons dorp in feestgewaad te hullen, maar ook de armen door het uitreiken van giften een genoeglijken dag te bezorgen. Mogen onze gemeentenaren door ondersteuniug aan die feestviering toonen, dat zij nog liefde bezitten voor hunnen Koningdat zij nog met onwankelbare trouw gehecht zijn aan dat aloude Oranjehuis Ziiamslag, 3 Eebruari. Gisterenavond, ongeveer 7 uur, vertoonde zich in oostelijke richting van ons dorp, eene heldere vuurvlam, welke bewees, er niet ver van onze gemeente brand ontstaan was. Bij onderzoek bleek dan ook, dat op een onbewooud hoefje, gelegen bij den Rapenburgschen tol, de schuur en het wagenhuis in lichtlaaie stonden. Beide zijn door de vlammen vernield, terwijl eene aanmerkelijke hoeveelheid graan, benevens een stier en een rund door den brand verteerd zijn. De oorzaak is tot hiertoe onbekend. Een en ander was het eigendom van den landbouwer den heer van Aalst te Rapenburg. Zanmslag, 3 Eebruari. Gisterenavond hield alhier het comite ter feestviering van 's Konings aanstaanden verjaardag eene vergadering, waaraan tevens deelgenomen werd door enkele ingezetenen, die, zooals we reeds in het vorig nummer meldden, daartoe speciaal genoodigd waren. Na het vormen van een bestuur, waarbij gekozen werden de heeren C. de Bokx (burgemeester) tot eere-voorzitter, D. Dekker tot voorzitter, R. Jansen tot vice-voorzitter, M. Emaar tot ontvanger en M. de Jonge tot secretaris, ging men over tot het bespreken van eenige voorgenomen plannen, welker uitvoering hoofdzakelijk zal afhangen van dealge- meene deelneming en de offervaardigheid der inge zetenen. zich na het gebruik dezer limonade met een beschuit geruimen tijd lekker en frisch gevoelden. Yoorts verhaalt de schr. de uitkomsten van een proef met cocaine. Een geneesheer gaf hem een recept, ingevolge de voorschriften in de scheepvaart, nl. tabletten die elk '/is grei» cocaine bevatten. Men geeft dengene, die vreest zeeziek te worden, terstond 2 tabletten en eenigen tijd later, bv. na verloop een uur, nog eens 2de schr. ondervond dat dit werkelijk voldoende is om braken en het gevoel van zeeziekte tegen te gaan. Van het verbod tot uitvoer van paarden uit Pruisen is de landbouwer B., in Limburg, de dupe geworden. Deze had een paard in Pruisen gekocht en wilde dit nog langs het grenskantoor invoeren dit werd hem belet en hij moest alzoo het betaalde paard terugleiden. B., die daartegen nog al bezwaar had, poogde het dier langs een binnenweg uit te voerendoch de Pruisische douanen achterhaalden hem en namen het paard beslag. B. wist gelukkig te ontkomen, anders ware 't verbod tot uitvoer misschien voor eenigen tijd ook op hem toegepast. Maandagnamiddag had te De Wilp (Groningen) een allertreurigst onsreval plaats. Van eenige kinderen, die op het land liepen te spelen wilde het oudste, een jongen van 12 jaar zich voor de aardigheid ,/ophangen", zooals hij zeide. De strop werd gereed gemaakt en om den hals van den jongen gedaan "met het noodlottig gevolg, dat hij weldra stikte. De overigen liepen weg, en toen er hulp opdaagde, vond men slechts een lijk. Over de ontzettende zeeramp van het vergaan van het Londensche landverhuizingsschip Kapunda lezen wij de volgende bizonderheden. Iletongeluk werd veroorzaakt door aanvaring, zuidelijk van Maceio met de ijzeren bark „Ada Melmore" uit Belfast. Aan boord bevonden zich 268 landverhuizers, 4 kajuitspassagiers en een bemanning van 41 Eebruari. I 61 Dordrecht3 VAN IIET GEL I). fr. 47,50 a 47,55 12,04 12,10* K 0 E It S Belgisch per 100 Engelsch per Die plannen bestaan voornamelijk in het organi- personen te zamen 313 zielen, waarvan slechts r - 1 - 1 8 passagiers en 7 man van de equipage gered werden. Volgens de eene lezing zonken beide TER NEUZEN, 4 Eebruari 1887. Ofschoon het officieel programma der feestelijk- heden op a. s, 19 Eebruari nog niet opgemaakt is, kunnen wij mededeelen, dat voorloopig bepaald is op dien dag optochten, volksspelen, muziekuit- voeringen, te doen plaats hebben en dat tot sluiting van het feest een vuurwerk zal worden gegeven. Wij verwijzen verder onzen lezers naar achterstaande advertentie en sporen de Ter Neuzenaren aan door het uitsteken der natibnale vlag of door illumi- natie sjmphatie te toonen in het schoone feest van 19 Eebruari. Op den tweeden dezer werd alhier ten overstaan van den notaris Mr. J. P. Dronkers, in het open- baar te koop geveild, een huis en erve, nabij de Binnen-Oostsluis, op Java te Ter Neuzen, waarin koffiehuis met vergunning, genaamd de Doelen, in gebruik bij den heer J. A. Stellingsma, waarvan kooper werd de heer J. A. van Heteren, te Hulst, voor f 2050. Volgens besluit van de te Dresden gehouden spoorweg-conferentie zullen, met ingang van 1 Mei a. s., ook rondreisbiljetten afgegeven worden op en over de lijnen Gent-Ter Neuzen, Gent-Brugge, Antwerpen-St. Nicolaas, op den Belgischen Noorder- spoorweg, de Belgische Staatsspoor en den West- Vlaanderschen-Noord-spoorweg. Men schrijft ons het volgende Zonderlinge logica. In zekere gemeente weigert een gemeente- ambtenaar bij te dragen tot de feestviering van Koningsverjaardag, omdat hij van de feest- commissie van het jaar 1874 geen voldoende be- looning heeft ontvangen, terwijl een geheele rij van Rijks-ambtenaren eveneens weigereu maar omdat het college van zetters hen in het voorjaar een patent heeft thuis laten brengen Iloek, 1 Februari. Ook in onze gemeente had hedenavond een bijeenkomst plaats met het doel om den 7 09ten geboortedag van Z. M. onzen geeer- biedigden Koning feestelijk te herdenken, waartoe 'tis wel mogelijk, maar er zijn zoovel handelaars in harkenen dronkaards. Geen papieren en een heele menagerie in het hoofd hij is er erg aan toe, tien tegen een, dat hij nooit meer een glaasje aan den mond zet. Als hij er van opkomt, dan mag hij voor mijn part wezen wie hij wil, maar als hij ons zijn botjes laat zonder dat wij zijn naam kennen, dan zitten wij er mooi mede. Die arme Marie zou weduwe kunnen zijn, zonder dat wij het konden bewijzen eu dat ziet er slecht uit." Hij ging niet regelrecht naar huis, maar liep nog eens een eindje om, ten einde op zijn gemak over de zaak te kunnen nadeuken en richtte toen zijne schreden naar het politiebureau. De veld- wachter, die den man gevonden had was juist aanwezig, maar hij wist niet meer dan hetgeen hij aan de directrice had verteld. „Hij was alleen," zeide hij, in antwoord op de vragen van den dokter, „en lag tegen den berm van den weg, naast zijn kar; ik heb alles doorzocht maar vond nietswij kennen hem niethij is zeker voor de eerste maal in deze streken." (Wordt vervolgd.) seeren van een optoeht, waartoe muziekvereenigiug, maunenkoor, schooljeugd, enz., alsmede bij genoeg zame medewerking, eene eerewacht te paard deel zouden uitmaken. Staande de vergadering werd den leden eene lijst aangebodenwaarop door alien voor eene belangrijke sora geteekend werd en die men vervolgens aan de huizen der ingezetenen zal laten circuleereu. Zaamslag, 3 Eebruari. Van wege de ver- eeniging „In 't belang der Landbouwers" is dezen middag aanbesteed 361,050 K.G. kunstmest, bevattende 7 stikstof in den vorm van ammoniak en 9 phosphorzuur, beide oplosbaar in water en 129,750 K.G. Chili-salpeter, bevattende 15 a 16 stikstof als salpeterzuur. Voor de kunstmest zijn ingekomen 2 inschrijvingS' biljetten, n.l. van de heeren Van Hoorn-Luitjens-Kamminga, te Pieterburen, voor f 8,43 en H. J. Vlaeminck, te St. Jansteen, voor f 7,19. Voor de Chili-salpeter zijn ingeleverd 5 biljetten, n.l. van de heeren Van Hoorn-Luitjens-Kamminga, te Pieterburen, voor 12,10; P. J. Scheele. te Ter Neuzen, voor 11,65 A. Dieleman te Axel, voor 11,53 Van den Bogaerd, te Antwerpen, voor 11,34 en H. J. Vlaeminck, te St. Jansteen, voor 11,52. Aan den laatste zijn beide leveriugen gegund, onder voorwaarde, dat zij voor of op den 25 Februari, e. k. worden geleverd. 's Gravenliage, 4 Eebr. Z. M. heeft tot ont vanger der belastingen te Axel benoemd, den heer G. G. A. Meulissen, thans te 's Gravenpolder. Arrondisseraents-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zittiug van 4 Eebruari de volgende vonnissen uitgesproken L. D., oud 33 jwerkman te Hoek, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 3 boete subs, dagen hechtenis. lo. A. H. de V., oud 25 j., 2o. A. J. D., oud 22 j., 3o. P. W. R., oud 34 j., werklieden te Ter Neuzen, zijn wegens mishandeling van een ambtenaar de le veroord. tot 7 dagen gevangenis- straf de 2e en 3e vrijgesproken. Over „zeeziekte" schrijft een stoombootkapitein in het Eebruari—nommer van het tijdschrift De Zee o. a. het volgende: Gedurende de 31 jaren, dat ik ter zee vaar, zag ik de zeeziekte, die gevreesde plaag voor elk die een zeereis wil of moet ondernemen, in alle mogelijke nuances. Het beste middel om er spoedig door te komen is, voor den jongen zeeman, er zich zooveel mogelijk flink tegen te verzetten en in de frissche lucht te blijven werken; maar dat middel kan men moeielijk toepassen op passagiers en op passagieressen wel in het geheel niet. Het eenige, dat ik nu en dan met eenig succes tegen de zeeziekte toepaste, was Hollandsch bessen- sap met water, en niet meer suiker dan noodig is om het scherpzure weg te nemen, waarbij ik dan een gewone beschuit gaf. Hoewel dit middel de zeeziekte niet geneest, is het een verfrissching, die er meest altijd in blijft. Zelfs heb ik voorbeelden bijgewoond, dat zeezieken, die niets genieten konden, PRIJZEN HER EFFECTEN. Amsterdam, 3 Eebruari. 2i pet. 72| schepen te gelijk volgens een ander relaas vermocht de „Ada Melmore," ofschoon in erg beschadigden toestand, Pernambuco nog bereiken. De eigenaars van de „Kapunda" Trinder, Anderson Co. te Louden worden sedert het bekend worden van het eerste telegram door bloedverwanten en vrienden der emigranten formeel belegerd. De firma kan echter op de talrijke mondelinge en telegrafische aanvragen uit alle deelen van het Koninkrijk om uadere inlichtingen niets anders antwoorden als met de nog altijd onvolledige en elkander op vele punten tegensprekende eerste berichten Een der geredden, Reece genaamd, verloor vrouw en 7 kinderenvan een ander Broadhorst, verdronken vrouw en 8 kinderen. De schoener „Amie" uit Inverness, met een lading cement van Louden naar Inverness, kwam Maandagochtend in aanvaring, ter hoogte van Palliug, met de brik „Elora" uit Yarmouth, en wel zoo hevig dat beide schepen zonken. Aan de manschap van de Flora gelukte het de booten uit te laten, daarin over te gaan en nog drie man van de „Amie" te redden. De gezagvoerder, de stuurman en een matroos van dat schip verdronken. Een nieuwe afzetterij wordt te Berlijn uit- geoefend. Het bestaat in het verkoopen van ,/jongste berichten,op straat, waaraan zelfs par- ticulieren zich schuldig maken, die dagbladberichten in den vorm van extra-nummers verkoopen. Zoo werd verleden Vrijdag zulk een extra-nummer rondgevent, dat over het vergaan van het Bremer schip Elisabeth, op 8 Januari, bizonderheden mede- deelde, welke reeds lang van te voren in andere couranten gestaan hadden. De sluwheid dezer uitgave was hierin gelegen, dat het extra-nummer niet zeide dat het vergane schip eeu koopvaardijschip was geweestzoodat algemeen het vermoeden gewekt werd, dat hier sprake was van het oorlogschip Elisabeth. Het Berliner Tageblad eischt vervolging van die zwendelarij, maar doet tevens een beroep op het publiek, dat aan de uitventers van deze extra-bla.den moest afvragen of dat „allernieuwste nieuws reeds in een courant gestaan had en in welke. Het publiek weet trouwens zeer goed, welke bladen slechts in ernstige gevallen er toe overgaan, extra- nummers uit te geven. INGEZONDEN STUKKEN. Tot onze diepe droefheid overleed heden onze zeer geliefde moeder MARIA DEN DECKER, weduwe Jacob Masclee. Zij bezweek na langdurig, maar geduldig lijden in den ouderdom van bijna 77 jaar. I. MASCLEE. A. J. MASCLEE-Van Cruijningen. I. VAN DE SANDE. E. S. VAN DE SANDE-Masclee. W. ELENBAAS. S. E. ELENBAAS-Masclee. Schoondijke, 4 Eebr. 1887. Allen die iets te vordereu hebben van of verschuldigd zijn aan den boedel en nalatenschap van CORNELIA ADRI AN A DE LIJZER en haren overledenen man LEVINUS DELJ, te Ter Neuzen, gelieven daar- van opgaaf of betaling te doen, voor 1 Mnart aanstaande, ten kantore van Notaris DREGMANS te Axel. BUITENGEWONE VERGADERING van de afdeeliug »Ter Neuzen" op DONDERDAG 10 FEBRUARI, 's avonds te zeven uren. De leden worden verzocht, om zoo getrouw mo gelijk op te komen, daar een nieuw Bestuur moet worden gekozen. Mijnheer de Redacteur Mag ik den schrijver van 't vorige ingezonden stuk vragen, bij welke gelegenheid zoo dik wijls en ernstig bet geschut in deze veste dreunde"? Voor zoover mij bekend is geschiedde zulks steeds onder zeer vredelievende omstandigheden. N. De COMMISSI G te Ter Neuzen, tot regeling der feestviering aldaar op 19 Eehf.- a. s., maakt bekendt lo. Dat BurgraAijke en Mnitaire autoriteiten, Socie- teite-w, gezelschappen en vereenigingen en personen die aan den wenschen deel te nemen, zich voor Zaterdag den 12 dezer kunnen aanmelden bij een der onder- geteekenden. 2°. Dat de personen die verlangen deel te nemen aan de zich voor den 12 dezer moeten vervoegen voor Het ZAKLOOPEN bij den heer J. C. IIarte, A. C. N. Grenu of L. J. Blankenbijl. Het WIT EN ZWART LOOPEN bij den heer E. S. P. WlJNMAN, J. A. VAN RoMPU, J. WlS- kerke of F. Walraven en voor het MASTKLIMMEN bij den heer R. Wal raven, Adr. H. Donze, M. Eijke of Arie H. Donze. 3o. Dat zij die bij het doen der rondte met de inteekenlijsten ter bestrijding der kosten voor de feestviering mochten zijn overgeslagen of om andere oorzaken nog geen gelegenheid hadden iets bij te dragen, nog tot en met den 18den dezer bij een der ondergeteekenden gelegenheid vinden om van hunne belangstelling te doen blijken. Ter Neuzen, 3 Eebruari 1887. J. STURM, Eere-Voorzitter. J. C. HARTE, Voorzitter. F. S. P. WlJNMAN. M. EIJKE. R. WALRAVEN. J. WISKERKE, Secretaris. *5- Loten 1866 Oblig. Hope& Co. Leening 1860 Obligation 18671869 Certificaten. Aandeel spoorweg Gr. Moat Oblig. dito Aand Baltische spoorweg dito dito Jelez Orel dito spoorweg Poti-1'iflis dito dito Charkow Azow Zuid West spoorwegmaatschappij. Schatkiat obligation Oostkkrijk. Oblig. in papier Mei Nov. dito dito Jan.,Jnii. Schatkistbiljetten Certific. Amsterdam Obligation Buitenl. dito Binnenlandsche Inschrijvin^ Alg. schnld Obi. Leening 1876 POLEN ilONGARIJK. Italie. Spanje Turkije. Kgypte Portugal. Amkrika. Braziiie. 5 4 6 41 8 5 5 6 4 5 5 5 5 4 4 5 4 Obligation3 Obligation (1877) .4 dito (1876) 4J Illinois certificates van aandeel 5 Union Pacific hoofdl. dito 6 Oblig 1865 5 dito 1875 5 128 901 811 118 551 95 95 55f 84 59J 611 871 561 50 681 991 98 Bij matigen aanvoer van Tarwe waren bestaande prijzen iets beter op te ruimen. Puike Zeeuwscbe en Vlaamscbe Tarwe f 7,20 a f 7,60, mindere 6,80 a 7,00. Rogge nieuwe Zeeuwsche en Vlaamscbe 5,10 a /5,50. Gerst nieuwe Zeeuwscbe en Vlaamscbe winter f 4,50 a f 4,80, Overmaasche 4,00 a f 4.10, Zeeuwsche en Vlaamscbe zomer f 4,00 a f 4,40. Haver dunne f 2,50 a f 3,00. Paardeboonen f 6,00 a f 6,40. Duiveboonen 6,50 a 7,00. Witteboonen 8,50 a 9,50. Bruineboonen 10,00 a 11,00. Erwten /7.30 a/7,80. Voeder/6,80 7,00. Koolzaad 6,50 a f 7,50. Lijnzaad zaai f Nkderland. Belgie. Frankrijk Rusland Certific. WerkeRjke achuld dito dito dito dito dito dito Aandeel Handelmaatachappij dito exploitatie Ned. staataapoorw Certificaten bij Rotachild InachrijWngen Obligation 1798/1855 dito Hope Co. 1855 6e aerie dito f 1000 1864 dito Ooaterache leening 2e serie dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 3 9 - 4 M 93 5 H 10«i n 21 9 3 9 5 9 99$ 5 9 82f 5 9 96f 5 9 52* 5 9 90* 5 9 90*4

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1887 | | pagina 2