Anti-revolutionaire Kiezers! 19 Febr. '87. Openbare Verkooping. MEISEIMTEBIHEK, VERZEKERIIUGSFOIUDS ter .vei zkv Handelsberichten. Advertentien. Een WOONHUIS Een Pakhuis en Erf, Een WOONHUISJE districten, waarin de wensehelijkheid werd besproken oin een week in de drie maanden den arbeid in de mijnen te staken, ten einde door kleinere productie de kolenprijzen te verbeteren. Te Louden is in 1886 de kolenaauvoer zoowel per spoorweg als per scbip weer belangrijk toegenomen en zijn de prijzen voort- durend z6o laag gebleven, dat verscheiden mijn- eigenaars aileen met de grootste inspanning hun zaken kunnen gaande houden. Zij klagen terecbt over de weiuige handelbaarheid en medewerking die zij van hun arbeiders onderviuden en die net tot stand komen van een vaste regeling van loonen en werkuren tussehen de patroons onmogelijk maakt. Besloten werd dan ook, in de eerste plaats bij de werklieden in de mijnen op meer aaneensluiting in bun eigen belang aan te dringen en allereerst tot een vermindering van werkuren over te gaan. De Belgiscbe beul heeft, ofscboon de Koning nooit een doodvonnis onderteekent, toch nu en dan nog werk. Vrijdagochtend kwam hij met zijn kar te Brussel en sloeg op het groote plein zijn schavot op, met twee galgen. Toen vier gendarmen en een brigadier te paard daaromheen post gevat hadden, werden aan die galgen afschriften bevestigd van het vonnis, dat over den voortvluchtigen ad- vokaat Defuisseaux geveld is voor zijn //Katechismus voor het Belgische Volk." De vertooning duurde een uur en lokte heel wat nieuwsgierigen. De beul, Boutquin genaamd, is een grijsaard van 69 jaar, die blijkbaar weinig pleizier in de zaak scheen te hebben, daar het hem zeker niet serieus genoeg toeging. Twee architecten te Brussel, Hennebique en Neve hebben het voornemen opgevat om aldaar een toren van Babel te bouwen. Deze zou evenals die van Eyffel te Parijs -300 meters hoog zijn, doch niet van ijzer, maar van hout vervaardigd worden. Het plan vindt bij bevoegde zijde nogal ondersteuning en de ontwerpers verzekeren dat de toren in een jaar gebouwd zou kunnen worden en hoogstens twee millioen francs zou kosten, welk geld zij gemakkelijk hopen te vinden door het uitgeven van aandeelen van 10 francs, die vrijen toegang tot de verschillende verdiepingen zouden geven. De houtmassa zal 10,000 kub. meter en het gewicht 15,000 ton bedragen. Aan dens voet zou hij 50 meters in het vierkant zijn, terwijl zeven hijschmachines naar de drie verschillende verdiepingen zouden voeren. Van de eerste afdee- ling wil men een groot logement maken, van de tweede een paviljoen en belvedere en van de derde een sterrewacht. De Independance Beige geeft, het volgend vermakelijk uittreksel uit de Revue Illustree, waarin, de heer M. J. K. Huijsmans in T Fransch zijne reis in Holland beschrijft ,/Dit is Haarlem, mijnheer," zeide mijn buurman in den trein tot mij in 't Pransch. Ik greep mijn valies en sprong op het perron. Ik liep naar een der uitgangen, toen ik getroffen werd door het woord boven de deur /,Uitgang." Ik keek rond, doch zag nergens het woord Haarlem- Mijn medereiziger had zich blijkbaar vergist en ik schreeuwde naar den trein „Wacht even, wacht even De menschen keken mij aan en lachten om den man, die tegen een vertrekkenden trein stond te schreeuwen. Ik inaakte den men schen duidelijk, dat ik geen Hollandsch verstond en herhaalde het woord ^Haarlem waarop men met „Ja, ja antwoordde. Wat te doen? De menschen schenen mij te willen helpen, doch wij verstonden elkaar niet. Eindelijk trad een heer op mij toe, die wat Eransch brabbeldeik vertelde tu-m mijne geschiedenis en vernam van hem, dat ik werkelijk te Haarlem was en dat het woord ,/Uitgang" geen plaatsnaam, doch eene aanduiding was voor de reizigers, waar het perron te verlaten. Ik bedankte dien heer en dacht;/Huijsmans heeten en het woord „uitgang" niet begrijpeu, is wel wat gek I" De heer H. heeft toch niet goed rondgekeken, want het woord Haarlem is aan dat prachtige station met groote letters geschilderd op het midden van den muur Een jong Untenant bij de Engelsche reserve, Arnold Pike genaamd, houdt zich sedert een paar weken te Pitea op, waar hij zich ijverig met de vischvangst heeft beziggehouden en waarin hij niet ongelukkig geweest is. Zijn plan is naar Stock holm te vertrekken en daar te beproeven van Nor- denskjold diens hut op Spitsbergen te koopen. Hij wil daar op ijsberen en rendieren jagen. Hij wordt gevolgd door een tolk, die vroeger als zoo- danig ook bij Nordenskjold in dienst was, verhaalt de Norbottenspost. Verleden week werd te Leipzig uit Mainz een telegram ontvangen, waarin bericht werd dat een groote beer, die in den trein op weg naar Leipzig was, zich uit zijn kooi had losgerukt en in den goederenwagen op en neer liep. Daar het dier als zeer boosaardig bekend was, besloot men met toestemming van den heer Bode, den eigenaar van het beestenspel, den beer dood te schieten. Doch hoe zulks te doen P Toen de trein te Leipzig aan- kwam, wist de heer Bode een stuk vleesch in den wagen te krijgen, meenende dat het dier zich wel daarop zou werpen. Dit geschiedde dan ookde beer viel op het stuk vleesch aan en werd daarop met twee wel gerichte geweerschoten gedood. In den goederenwagen had het dier een grooten rol tapijt in Harden gescheurd. Een zeer onschadelijk stierengevecht is voor eenige dagen in t hippodrome te Parijs, ten voor deele der slachtoffers van de overstroomingen ge- houden, voor een publiek van ongeveer 7000 personen Alles ging heel bedaard in zijn werk, het kwam volstrekt niet tot een slachting. De toreadors en de stieren behandelden elkaar met de meest tnogelijke courtoisie. De gevaarlijkste stieren werden door een man aan een touw rondgeleidhet geheel had meer van een voorstelling in het circus dau van een stierengevecht. Niettegenstnande dit alles protesteerden verscheidene dames zoo heftig, dat ze verwijderd moesten worden. Een lid van de vereeniging tot bescherming van dieren, die wat al te veel drukte maakte, werd door de omstanders naar beneden geworpen. Andere ongelukken zijn er niet voorgevallen. De Ltoile Beige meldt, dat Zondagnamiddag ernstige ongeregeldheden zijn uitgebroken te Jette bij Brussel, bij gelegeuheid van een socialistische manifestatie. Een gendarme werd ontwapend en gewond. Uit Brussel zijn gisteren 25 gendarmes naar .Tette vertrokken, waar de orde volkomen is hersteld. Zondag kwam het te Gent tot ongeregeldheden in den schouwburg, toen een Vlaamsch stuk werd opgevoerd, waarin de bezetting van Belgie door de Pransche republikeinen onder een niet gunstig licht wordt voorgesteld. Op een vooraf bepaald ooger.blik drongen een aantal werklieden en sociaal—democraten in de zaal en begonnen de acteurs uit te jouwen en uit te fluiten. Er ontstond een gevecht tussehen de toeschouwers en de indringers. De politie kwam tusschenbeide en nam vele personen in hechtenis. Bij den ingang van den schouwburg posteerde zich een groot aantal sociaal—democraten, die de Marseil- laisse zongen. Z E E T IJ I) I A G E I*. Van 21 tot en met 24 Jan. zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 21 Jan. Eng. stoomb. Rosa, kap. Eccles, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Palcon, kap. Marlin, van Hull met stukg. Eng. stoomb. Kirk- heaton, kap. Moore, van Londen met stukg. 23 Jan. Eng. stoomb. Bittern, kap. Cotter, van Li verpool met stukg. Eng. stoomb. Faithlie, kap. Melne, van Londen met stukg. Noordsche bark Erragon, kap. Weber, van Wilmington met katoen. 24 Jan. Eng. stoomb. Horace, kap. Nurton, van Westpoint met katoen. Eng. stoomb. Norma, kap. Diinberline, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Dido, kap. Pray, van Bristol met stukg. Van 21 tot en met 24 Jan. zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 22 Jan. Eng. stoomb. Rosa, kap. Eccles, naar Goole met stukg. 23 Jan. Eng. stoomb. Palcon, kap. Marlin, naar Hull met stukg. Eng. stoomb. Kirkheaton, kap. Moore, naar Louden met stukg. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Luinley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Osborne, kap. Peggens, naar Leith met stukg. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 21 Jan. Eng. stoomb. Ayrshire, kap. Kinlay, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Osborne, kap. Feggens, van Middlesbro met ruw ijzer. 22 Jan. Eng. stoomb. Dinnington, kap. Newlove, van Goole met kolen. 23 Jan. Eng. stoomb. Achilles, kap. Billing, van Liverpool met stukg. 24 Jan. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Nash, van Londen met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 23 Jan. Eng. stoomb. Ayrshire, kap. Kinlay, naar Londen met stukg. 24 Jan. Eng. stoomb. Dinnington, kap. Newlove, naar Goole ledig. Van 21 tot en met "24 Jan. werden langs de Oostsluizen alhier 19 binnenvaartuigeo op en 28 afgeschut. P It IJ Z E D E It E F F E C T E V. Amsterdam, 24 Januari. Rotterdam, 24 Januari. 98A 57A Gent. 21 Jan. 14 Jan. Londen, 24 Januari. KOERS V A i\ IIET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,55 a 47,60 Engelsch per 12,04 12,12 Januari jl. Zaamslag. Mijn hartelijken dank voor de be- langstelling, mij betoond op den 23 Js DE VISSER. Voor de vele blijken van belangstel- ling den 19 dezer op mijn 70sten ge- boortedng ondervonden, betuig ik ook namens mijne kinderen mijnen hartelijken dank. Ter Neuzen. H. DE MUL. Onzen hartelijken dank voor de vele blijken van achting en vriendschap, ondervonden op den 23 Januari jl., bij gelegen- heid van onze 45jarige Echtvereeniging, zoowel van hier als elders. Ter Neuzen, den 25 Januari 1887. J. IIIRT en Echtgenoote. Eenige ingezetenen der gemeente HOEK, hebben het plan opgevat om bij gelegenheid van *s Rollings 70sten jaardag dien dag feestelijk te herdenken. Allendie daaraan nog willen medewerken worden uitgenoodigd tot bijwoning der vergadering op a. s. Doinlerdag 27 Januari, des avonds 7 uur, op de bovenzaal van den Heer P. Bareman te Hoek. EENIGE INGEZETENEN. Medewerking wordt aan belangheb- btnden gevraagd tot het oprichten van een (Schadevergoeding door geleden verlies ver- oorzaakt door varkensziekte.) VERGADERING Zaterdagavond van 5 tot 7 uur, in de herberg bij A. BRAKMAN te Sluiskil. Twee advertentien, voorkomende in de Ter Neuzensche courant van Zaterdag jl., de eene geteekend door het bestuur der Afdee- ling Ter Neuzen, van de liberale kiesvereeniging ,/Eendracht maakt Macht", de andere door den heer H. C. E. van IJsselsteijn als kiezer voor den gemeenteraad, heb ik gemeend, niet onbeant- woord te mogen laten. In antwoord op eerstgenoemde advertentie, meen ik te moeten opmerken, dat het Bestuur zeer goed weten kan, dat ik slechts sinds ongeveer 14 dagen de eer had als lid der bedoelde vereeniging te zijn toegetreden, terwijl mijne aaubeveling als kandidaat voor lid van den gemeenteraad van veel vroeger dagteekent. Mocht ik dus niet van het Bestuur dier vereeniging verwachten (zoo vraag ik ieder weldenkend mensch) dat dit Collegie mij bij het aanvaarden van het lidmaatschap, zou op- merkzaam gemaakt hebben op den inhoud van het reglement, waarin voorkomt, dat men eene andere kandidatuur als die van de Vereeniging niet mag aannemen P Dat is niet geschied. Wat bleef mij dus over Eene niet anonyme maar uitgaande van bekende liberate zijde, aangenomen kandida tuur, thans, ter elfder ure in te trekken of mijn ontslag te nemen als lid der kiesvereeniging. Dit laatste heb ik gemeend te moeten doen. Dit ter beantwoording aan het Bestuur der kiesvereeniging. Wat de persoonlijke aanmerking aangaat van den heer H. C. E. van IJsselsteijn als kiezer voor den gemeenteraad, verzoek ik genoemden heer bij voorkomende gelegenheden in de toekomst, voor alle loftuitingen van zijn persoon verschoond te blijven, hem daarbij tevens opmerkende, dat het mij vrij onverschillig laat, hoe, of op welke wijze ik door HEM word beschouwd. Ter Neuzen, 24 Januari 1887. A. VISSER. Op de aan mijn adres gerichte vragen waarom ik verlangde niet in aanmerking te komen voor "id van den gemeenteraad dient, dat ik meeude dat in eensgezindheid de kracht der partij bestaat en daarom stelde ik mijn mededinger den eisch gij terugtrekken ol ik toen na ruim twee uren bedenktijd geen voldoend antwoord volgde, was ik verphcht mijn woord gestand te doen. Ter Neuzen, 25 Januari 1887. G. WI E L A V D. De Bestuursleden van Societeiten, gezelschappen en vereenigingen en andere belangstellenden in eene feestelijke viermg van den 70sten jaardag van Z. M. onzen geeerbiedigden Koning, worden uit genoodigd op Woensdag 26 dezer, des avonds te 72 ure, te willen verschijnen in het ,Neder- landsch logement" alhier. J. C. HARTE. J. STURM. De Notaris I>. Dreg mans te Axel, zal ten verzoeke van de Weduwe en Erven LEVINUS DEIJ, in leven metselaar te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen de volgende OAROEREVDE GOEDEREA Eerste Koop. en AAN HOORIGHEDEN en het recht van erfpacht op den daarbij behoorenden GROND, zijnde eigendom der gemeente Ter Neuzen, alles te ler Neuzen, in het zoogenaamde Nieuwediep." Bewoond bij de Weduwe L. Deij. Tweede Koop. te ler A'euzen, omtrent het huis bewoond bij den medeverkooper Jacobus Deij, groot 43 centiaren eigen grond. Derde Koop. en AANHOORIGHEDEN en het recht van erf pacht op den daarbij behoorenden GROND, zijnde eigendom der gemeente Ter Neuzen, alles te Ter Aeuzen (Nieuwediep). In huur bij den medever kooper Jacobus Leunis Michielsen, voor 75 cent per week. Vierde Koop. Een A\ OONHUISJE in alles als boven. In huur bij den medeverkooper Jozias Mollegraaf, voor 75 cent per week. V ij f d e Koop. Een WOONHUISJE in alles als boven. In huur bij Leunis Verlinde, voor 1,— per week. Zesde Koop. Een WOONHUISJE in alles als boven. In huur bij Jan van Wijck, voor f 1,25 per week. Zevende Koop. Een WOONHUISJE in alles als boven. In huur bij Jan Snap, voor f 1,25 per week. De koopers komen aan het gebruik of in het genot der huur op 1 Mei 1887. De verkooping wordt gehouden op Woensdag 2 Februari 1887, des namiddags 2 ure, in het //Hotel de Commerce" bewoond bij Jozias Michielsen, op de markt te Ter Neuzen. Nadere inlichtingen bij gezegden Notaris. De Notaris I». Dregimms, te Axel, zal ten verzoeke van de Weduwe en Erven LEVINUS DEIJ, te Ter Neuzen, op Zaterdag den 29 Januari 1887, des namiddags ten 2 ure, in het openbaar verkoopen: EENE PARTIJ voornamelijk bestaande in 3000 Rupelmoudsche Steen, 150 roode Dak- en Vorstpannen, 125 blauwe Tegels, 150 Muurtegels of Leitjes, 3 blauwe Stoepsteenen, Cementsteenen, eenige Belgische en Holland- sche Cement, Tras, Kalk, witte Specie, groote en kleiue Ladders, Kalk- en Mortelbakken, Stellingplanken, 2 groote Kruiwagens, Schuier- wagen, Latten, Pormeelen, Touwwerk, Win- kelhaak, Schoppen, Meshouten, Profillen, Hand- boomen, 2 Kalkziften, Hamers, Mokers, Kol- ders of Sparren, Cementvaten, Petroleumvat, Kalkkist en meer andere materialen. V O O R T S 1 nieuwe IJsslede, nieuw Hondenhok, nog 3 Ladders van 2432 sporten, alles aanwezig aan het pakhuis, staande omtrent het hof- steedje van Jacobus Donze te Ter Neuzen. Nederland. Certific. Werkelyke schnld dito dito dito dito dito dito Asndeel Handelmaatschappij dito exploitatie Ned.stsatsspoorw. Belgie. Certificaten bij Rotschild Frankrijk Inschrijviagen Rusland Obligation 1798/1855 dito Hope Co. 1855 6e serie dito 1000 1864 dito Ooatersche leening 2e serie dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Loten 1866. Oblig. Hope Co. Leening 1860 Obligation 18671869 Certificaten. Aandeel spoorweg Gr. Maat Oblig. dito Aand Baltische spoorweg di o dito Jelez Orel dito spoorweg Poti-Tiflis dito dito Charkow Azow Znid West spoorwegmaatschappij. Polen Schatkist obligation Oostenrijk. Oblig. in papier Mei Nov dito dito Jan. Juli. Bij onbeduidenden aanvoer bleven de prijzen onveranderd. Pnike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe f 7,30 a 7,60, mindere 6,80 a f 7,20, nieuwe 7,10 a 7,50, mindere dito f 6,20 a f 7,00. Rogge f 5,50 {a f 5,70, nieuwe 2* pet. 75 3 89J 4 w 99| 5 109| 2* 3 V 5 100* 5 84j 5 991 5 V 54} 5 0 93 5 0 90 5 0 126 4* 0 92^ 4 0 83} 6 0 5 0 119} 0 98* 3 0 57} 0 5 0 5 0 9 5 0 4 0 5 0 66 5 0 67 /4.80 a 5,40. Gerst f 4,20 a f 5,00. Haver korte f 3,00 a 3,50, lange 2,00 a 2,90. Paardeboonen 5,80 a 6,40, mindere a Dniveboonen 6,20 a 7 20 Bruineboonen 10,25 a 11,00. Witteboonen Walchersche 9,25 a f 9,50. Erwten f 8,20 a 8,40, mindere 7,75 a 8,10. Kanariezaad beste 9,00 a 9,75, mindere f 8,50 a 9,50. Koolzaad 7,75 8,25. Lijnzaad 12,50 A 15^°°' E;eren„ f 6,00 a /6>20 per 100 stuks. Aard- - a fZeeuwsche Ajuin f 1,20 appelen Zeeuwsche f per 50 kilo. Tarwe, witte 100 k. Id. roode Rogge Gerst Haver Boekweit, per hect. Duivenboonen Paardenboonen Koolzaad 100 k Lijnzaad Kempzaad Lijnkoeken Koolzaadkoeken Kempzaadkoeken Eieren per 26 stuks fr. 18,50 a 19,00 14,00 16,00 16,00 15,25 16,50 14,50 25,00 27,00 23,00 14,00 14,25 16,25 16,50 29,00 24,00 15,00 3,60 3,80 fr. 18,50 a 19,00 14,00 16,00 16,00 14,50 16,50 14,50 25,00 27,00 23^00 14,00 14,25 16,25 16,50 29,00 24(00 15,00 3,80 3,90 Tarwe en Meel willig. Gerst en Haver prijshoudend. Mais gedrukt. a

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1887 | | pagina 3