25 gulden belooning! 50 zware Olmen, I'M IIIIIISCII lllll en Handelsberichten. i°. 2". Advertentien. Openbare Verkooping. 12;G00 Kanada faceel, siMit it i:\n\uei. Openbare Verkooping Openbare Verkooping 1 zware Esch, Openbare Verkooping KANADA BOOMEN en 10 Wilgen boomen, BOUWLAND EN WATER liij J. A. SfELLMIA, OostsJuis, Ter Aeuzen. Cabino, waarin deze haar eene belooning van 10,000 Lire toezegde, wanneer zij hem den sleutel van de grafelijke slaapkamer gaf. Duizend Lire waren aan het schrijven toegevoegd en het meisje bezweek voor de verleiding. Tegen middernacht wekte het geluid van den binnentredende de gravin uit eene liehte sluimering. Zij riehtte zich op en herkende Cabino, die haastig op haar toetrad. Zij wist echter aan haar belager te ontkomen, greep van de schrijftafel van haar man een pistool en dit den woesteling steeds drei- gend voorhoudeude, noodzaakte zij hem tot den aftocht. Yoor het gerecht verscheen slechts Rosina. Cabino had zich uit de voeten gemaakt. Het meisje wierp zich voor hare meesteres op de knieen, smeekte haar om vergiffenis, maar met afschuw keerde de gravin zich van haar af en zeide streng„Ge hadt eene vriendelijke meesteres, mijn echtgenoot was altijd goed voor u en ge hebt ons beiden onge- lukkig willen maken." De gravin schilderde nu in korte woorden de nachtelijke scene en zeide ten slotte //Ik verkeerde in het grootste gevaar, want het wapen, mijn eenige bescherming, was niet eens geladen." Eosina Grocci is tot zes maauden ge- vangenisstraf veroordeeld. De Vorsten en dat is niet aardig van hen leggen tegenwoordig bun bovennatuurlijk karakter af en willen volstrekt maar niet op de Koningen onzer sprookjes gelijkeu. Zoo heeft nu de Keizer van Duitschlandin plaats dat hij dagelijks een armen drommel een goudbeurs zou toewerpen, de ondichterlijke en vervelende hebbe- lijkheid van zuinig te zijn. De omslagen, waarin hij ofiicieele brieven en stukken krijgt en waarop dan //Aan Z. M. den Keizer" te lezen staat, °Pent hij voorzichtig rondom het zegel, waarmee zij zijn dichtgelakt. Zijn antwoord doet hij dan in hetzelfde couvert, dat hij op handige wijze vouwt en dicht lakt, en waarop hij het woordje z/Aan" door het woordje „van" vervangt. Of hij ook gebruikte lucifers bewaart en spelden opraapt Gered, alweer gered Een Fransch blad deelt een gemakkelijk middeltje mee om niet door den bliksem getroffen te wordenals gij een piano hebt die op isaloteurs rust, ga er boven op liggen, en de bliksem zal nevens u afgaan. Als gij geen isolateurs hebt, koop dan vier sterke bierglazen, zet er de vier poten van uw stoel in, en ga in't midden der kamer op den stoel zitten, en de blik sem, als hij in uw huis slaat, zal u niet deeren. Neem de voorzorg om uw sleutels, horloge en juweelen eerst af te leggen. Als er na dien raad nog iemand doodgebliksemd wordt, is 't zijn eigen schuld. Te Londen heeft een klerk, zekere Arthur Egan, 's morgens vroeg met een revolver op zijn vrouw geschoten en daarna zichzelf gedood. Men vond de vrouw in een hoogst bedenkelijken toe- stand, maar er is kaDs op redding. Het schijnt, dat Egan in den laatsten tijd zeer gedrukt was en besloot zelfmoord te plegen en dat hij, geen geld achterlatend, van oordeel was, dat de dood voor zijn vrouw te verkiezen was boven gebrek. Weder een bewijs dat men niet te voorzichtig kan zijn met gas. Dinsdag jl. had een vreeselijke gasontploffing plaats in het hotel van den graaf Latham, Portland Place, Londen. De huizen, gren- zende aan het hotel tot op 50 it 60 meter af stands beefden op hunne grondvesten, alle ruiten in de buurt werden stuk geslagen, menschen werden van hun stoel geworpen en de knal was zoo hevig, dat verscheiden menschen dachten dat GEMEEATERAAD VIA TER AEUZEA. Zitting van Maandag 8 November. Voorzitter de heer J. A. van Boven. I Aanwezig de heeren Jac. de Feijter, Joz. de Feijter, Fercken, Dees, Grenu, Moes, Yan der Hooft en Tazelaar. Bij afwezigheid van den secretaris geeft de voorzitter lezing van de notulen der vorige vergadering, die met algemeene stemmen worden goedgekeurd. De voorzitter verlaat voor een oogenblik de ver gadering en geeft de behandeling van 't eerste punt, benoeming eener onderwijzeres aan school B over aan den eersten wethouder, den heer Jac. de leijter, die hierna mededeelde dat op de voordracht voor die betrekking stonden de dames J. van Boven, te Ter Neuzen, M. A. Th. Slors te Maastricht L. H. Calleufels, te Middelburg. Uit dit drietal werd met algemeene stemmen benoemd mejuffrouw J. van Boven, alhier. De voorzitter, weder ter vergadering gekomen zijnde, deelt mede dat ingekomen zijn eenige brieven van Gedeputeerde Staten, een adres van mej. Hufkens gemeente-vroedvrouw, waarin adressante den Eaad verzoekt geen tweede vroedvrouw aan te stellen daar dit schrijven nog niet bij Burg, en Weth. is behandeld, wordt besloten dit naar genoemd College te verwijzen een brief van den Min. van oorlog, waarin mede- gedeeld wordt, dat aan de gemeente 590 c. A. grond wordt aangewezen tot het leggen van een mestplaats buiten de Sassche poort een schrijven van P. van der Molen, inhoudende een verzoek om een Iocaal en wel in de oude school op de Smidswal om aldaar les te geven in decoratie- schilderen, teekeneu euz. enz.ook dit verzoek wordt verwezen naar Burg, en Weth. De heer Grenu merkt op dat de straat in de Nieuwstraat nog ongelijker ligt dan vroeger. Ook de heeren Fercken en Moes spreken in dien geest. De voorzitter zegt hierover te zullen spreken met het Dag. bestuur en de commissie van fabricage. De openbare gaat over in geheime zitting. De deuren weder geopend zijnde, zegt de heer Joz. de Feijter, dat ten einde ongelukken te voor- komen bij het uitgaan der avondschool op Sluiskil, het dringend noodig is een lantaarn te plaatsen aan de brug bij Kielman. Zonder hoofdelijke stemming wordt hiertoe besloten. Nog zegt ge noemd lid dat hij, naar aanleiding van het gesprokene in de vorige vergadering, geinformeerd heeft naar den prijs van eene vee-bascule. ZEd. meent, dat met het oog op de betrekkelijk geringe uitsrave hiervoor en de vele diensten, die dit werktuig zal kunnen bewijzen, het aanschaffen hiervan zeer aan te bevelen is. Ook de overige leden waren het met spreker eens. Deze zaak alsmede het voorstel van den heer Fercken, om op het Marktplein eene beurs op te richten, zal de voorzitter in de vergadering van Burg, en Weth. bespreken. De vergadering is gesloten. PRIJZEA DER EFFECTED. Amsterdam, 8 November. Eotterdam, 8 November. Gent. Londen, 8 November. KOERS V A A II E T G E L D. Belgisch per 100 fr. 47,50 a 47,55 Engelsch per 12,04 12,11 29 Oct. 5 Nov. de artillerie salvo's loste, of dat een vulcaan onder de stad plotseling aan het werk was gegaan. Het ongeluk had zijn oorzaak daarin, dat men met licht in een vertrek kwam, waarin zich door een lek gas had verzameld. Het geheele hotel van den graaf de Latham is gehaveud, doch vooral betreurt men het verlies van verscheidene kostbare schilderijen. Sarcey zegt in de Estafette over stenografie het volgende //Men leert deze kunst," zegt hij, ,/in eenige uren, en eenige weken oefening is voldoende om er bedreven in te zijn." Zulk eene bewering zal zeker de bekwaamste stenografen verwonderen. In waarheid leert men de stenografie in eenige weken, doch het vordert verscheidene maanden, bijna een jaar, eer men in staat is er zich vlug van te bedienen. De stenograaf, wiens werk ons als het vlugste bekend is, werkte veertien uur daags gedurende zeven maanden. In waarheid heeft hij het tot een hoogte gebracht, die spreekwoordelijk is ge- worden. Maardie man werd ook idioot. Te Molenbeek St. Jean woonde een brave en arbeidzame vrouw, die zwoegde en tobde om den kost te verdienen voor het gezin, dat verwaarloosd werd door haar man, een onverbeterlijken luiaard en dronkelap. Zooals het meer gaat, was de arme vrouw nog zwak genoeg om den onverlaat van tijd tot tijd aan geld te helpen. Zaterdag zou hij werk gaan zoeken in een naburige plaatshij vroeg weer geld, maar ditmaal wilde de vrouw, om niet weer bedrogen te worden, niet anders dan met hem het spoorwegkaartje gaan halen. Toen zij samen op weg wilden gaan, beging de schurk de laagheid de beklagenswaardige vrouw in den nek te grijpen en haar door een revolverschot te dooden. Een 14jarige knaap, die de ouders vergezelde, wilde den woestaard naar den keel grijpen om zijn moeder te wreken en de jongen werd nu ook nog aan de hand verwond. De vrouw was dadelijk dood. ZEETIJDIAGE A. Van 5 tot en met 8 Nov. zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 5 Nov. Eng. stoomb. Victory, kap. Fielder, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Dimberline, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Ralph Creyke, kap. Eyre, van Goole met stukg. Duitsche stoomb. Neutral, kap. Hansen, van Riga met zaad. 7 Nov. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Hannagan, van Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Lumley, van Londen met stukg. 8 Nov. Eng. stoomb. Ge neral Roberts, kap. Nair, van Westpoint met wol. Eng. stoomb. Rosa, kap. Wormer, van Goole met stukg. Deensche stoomb. Danmark, kap. Hahn, van Riga met zaad. Van 5 tot en met 8 Nov. zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 5 Nov. Duitsche stoomb. Rival, kap. Heeckt, naar Burn—eiland ledig. 7 Nov. Eng. stoomb. Electro, kap. Whitton, naar Hull met stukg. Eng. stoomb. Warkworth, kap. Goundry, naar New-Castle met stukg. Eng. stoomb, Victory, kap. Fielder, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Azalea, kap. Bury, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Dimberline, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Ralph Creyke, kap. Eyre, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Kinghorn, kap. Roberts, naar Leith met stukg. 8 Nov. Eng. sloep Western Bell, kap. Hawks, naar Lon den met leien. Fransche schooner Paquetbot Brest no. 1, kap. Le Gouquec, naar Newport met phosphate. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 7 Nov. Eng. stoomb. Stuart, kap. Cogley, van Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Anglica, kap. Smith, van Leith met ruw ijzer en kolen. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Richards, van Londen met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 5 Nov. Eng. stoomb. Clutha, kap. Donald, naar Grangemouth ledig. 6 Nov. Eng. stoomb. Kirkstall, kap. Taylor, naar Goole ledig. 7 Nov. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Jarlane, naar Londen met stukg. Van 5 tot en met 8 Nov. werden langs de Oostsluizen alhier 39 binnenvaartuigen op en 74 afgeschut. Heden (Dinsdag) viert mijn geliefde zuster CORAELIA KL A AS SEA, wed. De Zeeuw, haar 70sten jaardag. Ter Neuzen, 9 Nov. 1886. D. KLAASSEN. Voorspoedig bevallen van een zooil J. C. DE PAUW—Meijer. Ter Neuzen, 7 Nov. 1886. V oorspoedig bevallen van een m e i sj e A. N. VERSLUIJS—De Jong. Ter Neuzen, 9 November 1886. Bij hun vertrek naar 's Gravenhage roepen de ondergeteekenden, onder (laiik- betuiging voor ondervonden vriendschap, aan de vele vrienden en bekenden in Ter Neuzen een hartc- lijk vaarwel toe. 's Gravenhage, Van Spijckstraat 27. VAN ZON en Familie. Bovenstaande belooning wordt door ondergetee- kende toegekend aan den SCHRIJVER van den ongeteekenden brief aan den Voorzitter van het bestuur der Waterkeering Walsoorden, mits hij door persoonlijke aanwijzing zijn beweren staaft. Walsoorden, 8 November 1886. H. J. VISSER Pz., Waterbouwkundig Ambtenaar. De Notaris P. Dreg-mans, te Axel, zal ten ver- zoeke van den heer IIIJPP. DE MOOR, land- bouwer te Boschkapelle, op Donderdag 2 December 1S86, des voormiddags 11 ure, verkoopen EENE PARTIJ en De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van zijne principalen, op Donderdao- 18 Aovember 1886, des voormiddags 9 ure, "ver koopen De onder- en bovengedeelten met stuikgaten van 400 gevelde Kanada boomen; verdeeld in koopen. m mijten op en aan de plaat, in den polder Bewestenblij, gemeente Koewacht, nabij de verkorting. 3°, 20,000 drooge zware at komstig van gevelde Sparren, staande in mijten en verdeeld in koopen, op en aan de heide nabij het dorp Koewacht. 4°, 50 zware en gave staande nabij het dorp en aan het hof, be- woond door Pieter Misseghers te Koewacht. Ie vergaderen op de plaat onder 2°. gerneld. TE KOEWACHT, IfV EENE ZITTING. Mr. J. P. Droukers, Notaris te Ter Aeuzeii, zal ten verzoeke en in voordeel van den Heer EMILE BRAEP, wonende te Lovendegem, op Vrijdag- 12 Aovember 1886, des namiddags te 2 ure, in de herberg van den Heer Henri Asebaert te Koewacht, publiek pre- senteeren te verkoopen EENE PARTIJ samen ter grootte van een hektare twee en veertig aren zeventig centiaren, benevens de UITPLANT langs de oude straat, alles ge- legen te Koewacht in den polder Oud Beoosten- bleij en in den Rietpolder, kadastraal bekend sectie C n°. 41 geheel en numero 684 en 685 gedeeltelijk. BOOMPRIJS 65,—. De perceelen zijn verpacht aan Charles Goos- sens te Koewacht voor 40 in het jaar. Z A AMSL A G. De Notaris C. J. A. Fercken, te Ter Aeuzen, zal ten verzoeke van MARINUS RIEMENS, landbouwer te Zaamslag, op Dinsdag den 23 Ao vember 1886, des voormiddags ten 10 ure, in het openbaar verkoopen staande aan zijnen dijk, aan den Reuzenhoek, te Zaamslag, en van ongeveer 2 meter, aan het land van de M ed. A. Dieleman, in de Rietmusch. Te vergaderen op den Reuzenhoek. als BALKEN, RIBBEN, STIJLEN, PLA- 1EN, PLANKEN, KEPERS en verdere AEBRAAK, alles van verschillende lengte en zwaarte en afkomstig van de meestoof op Lunterslioek, gemeente Boschkapelle, liggende op het sloopveld alwaar te vergaderen. OVERSLAG. De Notaris C. J. A. Fercken, te Ter Aeuzen, zal ten verzoeke van de familie LIPPENS, te Moerbeke, op Dinsdag den 16 Aovember 1886, des voormiddags ten 10 ure, in het openbaar ver koopen 1 500 roeden Sparren op stam, 2 1000 Sparrensnoei en 3 SO Kanadaboomen, van 1 tot 1^ meter in omvangalles in de polders Zuiddorpe Noorddeel en Varempe, nabij de herberg van Megroot, alwaar te vergaderen. aan negen cent per flesch, Nederland. Belgie. Frankrijk Rusland 2* pet. 75* 3 89* 4 100} 5 110 Poles OoSTENRIJK. IIONGARIJE. Italie. 2* 3 5 5 5 5 5 5 5 4* 4 6 5 4* 3 5 5 5 4 6 5 5 5 77* 102 88} too# 56} Certific. Werkelijke schuld dito dito dito dito dito dito Aandeel Haudelmaatschappij dito exploitatie Ned. staatsspoorw, Certificaten bij Rotschild Inschrijvingen Obligation 1798/1855 dito Hope Co. 1855 6e serie dito 1000 1864 dito Oostersche leening 2e serie dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Loten 1866. Oblig. Hope Co. Leening 1860 Obligation 18671869 Certificaten. Aandeel spoorweg Gr. Maat Oblig. dito Aand. Baltische spoorweg diio dito Jelez Orel dito spoorweg Poti-l'iflis dito dito Charkow Azow Zuid West spoorwegmaatschappij. Schatkist obligation Oblig. in papier Mei Nov. dito dito Jan. Juli. Schatkistbiljetten Certific. Amsterdam Tarwe werd ruimer aangevoerd en kon daarom moeilijk vorige prijzen bedingen. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe 7,40 a 7,75, mindere 6,70 a 7,30, nieuwe 7,30 a 7,60, mindere dito f 6,20_ a 7,20. Rogge 5,50 a f 5,80, nieuwe 4,80 a 5,40. Gerst /4,00 a 5,00. Haver korte 3,20 a 3,50, lange 2,50 a f 3,10. Paardeboonen 5,80 a 6,30, mindere a Duiveboonen 6,75 a 7,25, Bruineboonen 10,25 a 11,00. Witteboonen Walchersche f 9,50 a f 9,75. Erwten 8,75 a 9,00, mindere f 8,25 a f 8,50. Kanariezaad beste 9,50 a f 10,50, mindere 8,50 a 10,00. Koolzaad 7,75 8,25. Lijnzaad 12,00. a 13,50. Eieren 5,40 a 5,60 per 100 stuks. Aard- appelen Zeeuwsche a Zeeuwsche Aiuin f 0 90 per 50 kilo. oprnw noopn. 93* 87* 38} 120} 62* 100} 98} 60* 89* 67* 67& 100* 95} Tarwe, witte 100 k. Id. roode Rogge Gerst Haver Boekweit, per hect. Duivenboonen Paardenboonen Koolzaad 100 k. Lijnzaad Kempzaad Lijnkoeken Koolzaadkoeken Kempzaadkoeken Eieren per 26 stuks Tarwe stil maar vast. Haver, Gerst en Mais prijshoudend. fr. 19,00 a 19,25 fr. 19,00 a 19,25 I 14,00 14,25 14^00 14^25 15,50 16,00 15,50 16,00 16,00 16,50 16,00 16,50 n lo.OO 15,00 17,00 17,00 15,50 15,50 24,00 24,00 27,00 29,00 27,00 29,00 23^00 24^00 I 23,00 24^00 15,00 16,00 15,00 16,00 n n j U ju J to Ox ft O o 2,70 2,80 VAN EENE PARTIJ TE TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1886 | | pagina 3