70 Canada's Openbare lerkoopingen. era, Danes en ilerparaplnies, BURGERLIJKE STAND? Handelsberichten. Advertentien. Openbare Verkooping 60 Kanadaboomen 70 zware Kanadaboomen, 10 Wilgenboomen en 6 Esschenboomen, 400 Kanadaboomen, Ongeveer lOOO en 64 Kanadaboomen, Op nieuw ontvangen slachtoffer van een diefstal van een half millioen. De dieven hebben zich meester gemaakt van een brandkast, inhoudende een kwart millioen aan baar geld en een gelijk bedrag aan bankpapier. Als een gescbikt vervoermiddel voor hun buit kozen zij het rijtuig van den heer Geiger zelf, met diens eigen paarden bespannen. Brutaler kan het al niet! Bene belangrijke geldsom is dengene toegezegd, die de vermetele dieven in de handen der justitie weet te leveren. Een beroemde neger. Londen heeft dezer dagen het bezoek ontvangen van een Amerikaan- schen neger, Erederik Douglas, de eerste kleurling, die de eer heeft gehad in de Vereenigde Staten een openbaar ambt uit te oefenen. Zoon van een slaaf en zelf slaaf, nam hij de vlueht op 25jarigen ouderdom, kwam zich in Engeland vestigen, genoot daar eenig onderricht en nam deel aau de propaganda, die destijds in Engeland plaats had, ten voordeele van de af- schaffing der slavernij. Gedurende den vrijheids oorlog snelde hij terug naar Amerika en streed dien reuzenstrijd mee, die ten slotte de vrijheid verleende aau 4,000,000 negers. De negerbevolking is jegens Douglas met eeuwige erkentelijkheid bezield. President Lincoln liet hem tot de hoogste ambten toe. Thans is hij zeer rijk, eigenaar van verschillende dagbladen en volks gezinder dan ooit. Hij doet nu een plezierreis door al de Staten van Europa. De eens zoo beroemde tuinen van Koning Salomo, tegenwoordig het eigendom van een in- woner van Jeruzalem, werden onlangs te koop aangeboden, tegen de geringe som van een 13,000. Deze tuinen liggen te Urtos, een half uur rijdens van Bethlehem, en nabij den nieuwen weg naar Hebron. De plaats wordt verondersteld een resi- dentie van Koning Salomo te zijn geweest, en, te oordeelen naar de schoonheid der omgeving en de vruchtbaarheid van de tuinen, is dit niet on- waarschijnlijk. Er zijn zeven dezer tuinen, be- slaande ongeveer 20 akkers, welke iugesloten zijn door steenen muren, en beplant met de uitge- lezendste ooftboomen. In de vallei zijn sporen van zeer oude bouwvallen. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Als er iets niet in orde is in onze edele stad der vlaggestokken (zooals een Hollander onze veste noemde de man was zeker nog niet in Belgie geweest), dan is men er rap bij om tot u te komen met de geijkte vraag, mag ik u een plaatsje ver- zoeken enz. Als door de goede zorgen van't gemeentebestuur verbeteringen tot stand komen dan hoort men menig onverbeterlijk pessimist't was maar een staaltje van piicht, of't was zeker niet noodig. Me dunkt dat is niet zoo 't hoort. Ik althans breng hulde aan 't gemeentebestuur voor de vele verbeteringen aan rioleering, loskade, marktplein en vooral aan bestrating. Er is nog wel wat te doen, maar dat wil ik nu niet aanduiden. lets evenwel wil ik toch vragen. 't Gekste is, dat ik niet weet aan wieaan 't gemeentebestuur of aan de bewoners van de nauwste gedeelten der Lange Noordstraat. Toen deze week de vlugge werklieden onder de welluidende toonen die hunne materialen aan de keien ontlokten, die straat weer in haar fatsoen brachten, dacht ik zoo zou er niets aan te doen zijn om haar, de voornaamste onder hare zusteren, wat breeder te maken. De huizen een beetje achteruit zetten gaat niet en de manier volgen die de Belgische regeering toepast op de Veidstraat in Gent zoover zijn we niet geavanceerd, daargelaten of dit hier mogelijk zou zijn. Toch, zoo dacht ik verder is er wel een loopje op. Als eens alle banken, hekkentjes of hoe ze die dingen noemen, uit de straat verdwenen waren, en aan weerszijden der straat eens trottoirs van geringe breedte verschenen, dan geloof ik dat er veel ge- wonnen was, en zoogenoemde verstopping van rijtuigen niet meer of zelden zou plaats hebben. Hoe dit nu te verkrijgen Daar zit hem de kneep. Zou het gemeentebestuur daarvoor niet de noodige stappen kunnen doen Zouden de bewoners dier straat daaraan niet willen medewerken? 'k Weet' er zijn er die gaarne medewerken zullen. Laat eens iemand tot deze groote verbetering het initiatief nemenmet een weinig goeden wil kan zooveel tot stand komen. Dank M. d. It. voor de plaatsruimte. N. Ter Neuzen, 5 Nov. 1886. Van 16 tot 31 October 1886. HULST. Huwelijks—aangiften. 20 Oct. Theodorus Segers, oud 21 j., jm. en Maria Johanna Vermeeren, oud 27 j., jd. 26 Oct. Eranciscus de Block, oud 26 j., jm. en Eerdinanda Antoinetta van der Heijden, oud 34 j., jd. Geboorten. 22 Oct. Louisa Maria Livina, d. van Levinus Casimirus Boel en van Isabella The- resia de Bakker. 25 Oct. Elisabeth, d. van De- siderius Verstraeten en van Anna Catharina Buijl. 29 Oct. Leonia Maria, d. van Cornelis Verhoeven en van Paulina Dorothea Prenen. 31 Oct. Maria Elisabeth, d. van Tannetje Verstraten. Overlijden. 19 Oct. Maria Philomena Vlas- senrood, oud 5 m., d. van Coustantinus en van Christina Petronella Verstraeten. C L I N G E. Geboorten. 16 Oct. Adriana Johanna, d. van Eerdinandus Smet en van Maria Josepha d'Hondt. 18 Oct. Romania Maria, d. van Karel Lodewijk Hulstaert en van Catharina Verhelst. 24 Oct Eduardus, z. van Erederik Pieters en van Philo mena Bleijenberg. 28 Oct. Maria Eugenia, d. van Seraphinus van Ertvelde en Coleta Pauwels. Overlijden. 16 Oct. Joseph Speelmanouc 2 j., z. van Petrus en van Johanna de Maaijer. 23 Oct. Ludovicus de Poortere, oud 2 m., z. van Josephus en Eranciesca Schuddings. GRAAUW, Huwelijks-voltrekkingen. 26 Oct. Eduardus Jacobus van Leuven, oud 32 j., weduwn. en Wil- helmina Peijne, oud 24 j., jd. Geboorten. 22 Oct. Leonardus Eranciscus Romanus, z. van Ludovicus de Koster en van Maria Elisabeth Francisca van den Eeckhout. 24 Oct. Eduardus Dominicus, z. van Jacobus de Koning en van Johanna Schout. 30 Oct. Ede- mond Mathildus en Ferdinand Joseph, zonen van Petrus Eranciscus Verstraeten en van Maria Anna Arnold. Paulina, d. van Ludovicus Hoefeijzers en van Leonie Steijaert. HENGSTDiJK. Geboorten. 31 Oct. Petrus Andries, z. van Andries Scheers en van Apolonia Ivens. HONTENISSE. Geboorten. 19 Oct. Anna Maria, d. van Jan Erancies Asselman en van Anna Maria Wullems. Alouisius Josephus, z. van Jac. And. Ign. van Waterschoot. eu van Apolonia van Damme. 23 Oct. Anna Catharina, d. van Pieter Aug. de Clippelaar en van Helena Beekman. Ludovicus, z. van Andries de Maaijer en van Maria Bogaardt. 26 Oct. Eduardus Alouisius, z. van Jacobus Bogaart en van Anna Maria de Kerf. Alphonsus Francies, z. van Digman de Waal en van Catharina Pauwels. 27 Oct. Gracianus Dankert, z. van Petrus Josephus Maas en van Rozalia de Bruijn. Overlijden. 17 Oct. Petrus Constantinus de Maat, oud 7 j., z. van Johannes Eranciscus en van Rosalia Neve. Julius Verdurmen, oud 1 m., z. van Edmondus eu van Rosalia Baart. Michiel Theodorus Ereijzer, oud 2 m., z. van Alowisius en van Philomena de Busser. 18 Oct. Judoca Geenssen, oud 23 j., d. van Pieter en van Maria Polfliet. 28 Oct. Mathilda Serrarens, oud 16 d., d. van Petrus en van Cornelia Janssens. 29 Oct. Anna Elisabeth Pastijn, oud 17 d., d. van Petrus en van Rosalia Pieters. 31 Oct. Elisabeth de Waal, oud 34 j., echtg. van Pieter Yereecken. Francies de Schepper, oud 61 j., z. van Jacobus en van Josina Bogaart. KOEWACHT. Geboorten. 18 Oct. Martha Maria Josephina, d. van Johannes Eranciscus de Smet en van Ma thilda Amelia van Duijze. 19 Oct. Octavie Marie, d. van Bernardus van Poele en van Rosalia de Block. 24 Oct. Irma Maria, d. van Aloysius van Regenmortel en van Maria Coleta Verstraeten. Overlijden. 20 Oct. Theresia Cecilia van Vlier- berghe, oud 67 j., d. van Pieter Johannes en van Johanna Catarina van Puijvelde. Dominicus Suij, oud 1 mz. van Augustinus en van Anna Ca tharina Schepper. 30 Oct. Cecilia Loir, oud 42 j., echtg. van Edmond Marie Francois Yermandel. OSSENISSE. Huwelijks-aangiften. 21 Oct. Petrus Josephus Hoefeijzers (van Boschkapelle), oud 27 j., jm. en Alouisa Jansen, oud 23 j., jd. Geboorten. 17 Oct. Maria Johanna Petronella Victoria, d. van Camillus Josephus Asselman en van Petronella Warrens. Overlijden. 20 Oct. Leonie Regina de Bliek, oud 14 m., d. van Andries en van Christina Mannaart. 22 Oct. Maria Catharina Overbeeke, oud 16 d., d. van Kornelis en van Tauueke de 25 Oct. Petrus Augustinus de Roos, oud van Josephus en van Rozalia Aarssen. OVERSLAG. Geboorten 25 Oct. Clementina Maria, d. van Josephus de Neve en van Maria Apolonia Moerman. Overlijden. 27 Oct. Augustus de Nijs, oud 4 m., z. van Aloijsius en van Leonie Marie Ver durmen. PHILIPPINE. Overlijden. 22 Oct. Petrus Bernardus Roete, oud 20 m., z. van Pieter Francies en van Ursula Dondt. SINT JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 18 Oct. Polidor Apers, oud 21 j., jm. en Johanna Catharina van Hooij, oud 30 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Oct. Joannes Eranciscus Claus, oud 40 j., weduwn. en Eugenia Pieters, oud 36 j., jd. Geboorten. 22 Oct. Emma, d. van Constantia Strobbe. 23 Oct. Emile Ludovicus, z. van Petrus Eranciscus d'Hooghe en van Maria Louisa de Vos. 28 Oct. Johanna Coleta, d. van Augustinus van Hooij en van Philomena Cammaert. Overlijden. 25 Oct. Emma Maria Taalman, oud m.,1'd. van Apolonia Taalman. STOPPELDIJK. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Oct. Nicolaas Bergman, oud 52 j., jm. en Petronella Kuijpers, Visser. 7 w., z. oud 45 j., jd. oud 38 j., jm. j., wed. Geboorten. 27 Oct. Jan Erancies Cornelissens en Petronella de Schepper, oud 36 26 Oct. Alphonsus, z. van Petrus Anthonius van Moorten en van Angelina Hermans Overlijden. 17 Oct. Mathilda Maria de Munter, oud 10 m., d. van Charles Louis en van Cornelia Michielsen. 24 Oct. Sophia Weesepoel, oud 82 j., wed. van Jan Francies van Overmeeren. 26 Oct. Cornelis Adriaan van Campen, oud 71 j., echtg. van Elisabeth Verdurmen. Z E E T IJ D I N G E N. Van 2 tot en met 4 Nov. zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 3 Nov. Duitsche stoomb. Rival, kap. Heeckt, van Riga met vlas en hout. 4 Nov. Eng. stoomb Kinghorn, kap. Roberts, van Ostende ledig. Eng. stoomb. Warkworth, kap. Goundry, van New-Castle met stukg. Eng. stoomb. Azalea, kap. Bury, van Louden met stukg. Eng. stoomb. Electro, kap. Whitton, van Hull met stukg. Van 2 tot en met 4 Nov. zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 2 Nov. Noordsche schooner E. F. Tompson, kap. Aas, naar Christiania met ballast. 3 Nov. Eng. stoomb. Rosa, kap. Atkinson, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. John Wells, kap. Woodhead, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Lumley, naar Londen met stukg. 4 Nov. Eng. stoomb. Bittern, kap. Cotter, naar Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Vegesack, kap. Holliday, naar Londen met stukg. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 2 Nov. Eng. stoomb. L. E. Charlewood, kap. Evans, van Bilbao met menerie. 4 Nov. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Jarlane, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Kirkstall, kap. Taylor, van Goole met kolen. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 2 Nov. Eng. stoomb. Mount Stewart, kap. Cooper, naar Seaham ledig. 3 Nov. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Richards, naar Londen met stukg. Noordsche bark Marie, kap. Hille, naar Stavanger met ballast. 4 Nov. Eng. stoomb. Congres, kap. Woodhill, naar Stettin met straat- steen. Eng. stoomb. L. E. Charlewood, kap. Evans, naar Cardiff ledig. Van 2 tot en met 4 Nov. werden langs de Oostsluizen alhier 7 5 binnenvaartuigen op en 52 afgeschut. PRIJZEN DER EFFECTED, Amsterdam, 4 November. t 9aA Dordrecht, 4 November. KOERS VAN Belgisch per 100 fr. Engelsch per HET GELD. 47,50 k 47,55 u 12,04 if 12,10^ Ondertrouwd P. A. VAN DE VELDE en C. VISSER. Ter Neuzen, 5 November 1886. Eenige kennisgeving. Ondertromvd C. P. K A A N Mz. en A. DE JONG. Ter Neuzen, 5 November 1886. Eenige kennisgeving. De Heer en Mevrouw COLLOT d'ESCURY-Van Doouninck, betuigen hunnen hartelijkeii dank voor de belangstelling, ondervonden bij de geboorte hunner dochter. Boschkapelle, 3 Nov. 1886. TE IIO E K. De Notaris C. J. A. Fercken, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van MEEUWIS DE REGT, land- bouwer te Hoek, op Dinsdag den 30 November 1886, des namiddags ten 1 ure, in het openbaar verkoopen 7 van 1,50 tot 2,10 in de koord, staande op zijne hofstede, in den Neuzenpolder, gemeente Hoek, alwaar te vergaderen. De Notaris A. M, van Rijsoort van Meurs, te Ilulst, zal in het openbaar verkoopen A Op Dinsdag den 9 November 1886, des voormiddags 9 uren, ten verzoeke van JOHANNES BAPTIST COPPENOLLE, land- bouwer, wonende te Sint Jan Steen, staande te groeien op de Hofstede van den Verkooper en in den polder Absdale, ge meente Sint Jan Steen. Te vergaderen op voormelde Hofstede. Op Woensdag den 10 November 1886, des namiddags ten 1 ure, ten verzoeke van den WelEdelen Heer D. E. Ph. SEIJDLITZ, grondeigenaar, wonende te Hulst, staande te groeien op bet zoogenaamde ,/Plaatje" nabij het gehucht Luntershoekgemeente Stoppeldijk, in pacht bij den heer B. C. Ysebaert, landbouwer te Axel (Reigersbosch). le vergaderen ter plaatse alwaar de boomen staan te groeien. Q Op Vrijdag den 12 November 1886, des voormiddags 9 uren, ten verzoeke van den WelEdelen Heer D. P. Ph. SEIJDLITZ, grondeigenaar, wonende te Hulst, Esschen-, Elzen-, Olmen-, Eiken-, opgaande Wilgen- en Kanada boomen en Wilgen Tronken, staande te groeien op en nabij de Hofstede, bewoond door C. de Deckere, landbouwer, wonende te Clinge (in het Zeegat), staande te groeien op het land in gebruik bij E. Hoefnagels, landbouwer te Clinge, nabij de Hofstede van den Heer E. Vercauteren, aldaar. le vergaderen op de Hofstede bewoond door voornoemden De Deckere. A Tenzelfden dage, 's middags 12 uren, en ten verzoeke van den WelEdelen Heer L. J. M. VAN WAESBERGHE-JANSSENS Kassier, wonende te Hulst, staande te groeien op land nabij de Hofstede van den Heer E. Vercauteren. De KOOPERS voorzien zieh van GEGOEDE NEDERLANDSCHE MEDE- KOOPERS. een groote sorteering AAN S I» O T P R IJ Z E N. Ter Neuzen. J. A. DONZE Jz. Nederland Belgie. Frankrijk Rusland. Certific. Werkelijke schuld dito dito dito dito dito dito Aandeel Handelmaatschsppij dito exploitatie Ned.staatsspoorw. Certificaten bij Kotachild Inachrijvingen Obligation 1798/1855 dito Hope Co. 1855 6e serie dito 1000 1864 dito Oosterache leening 2e serie dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Loten 1866 Oblig. Hope Co. Leening 1860 Obligation 18671869 Certificaten. Aandeel spoorweg Gr. Maat Oblig. dito Aand. Baltische spoorweg dilo dito Jelez Orel dito spoorweg Poti-Tiflis dito dito Charkow Azow Zuid West spoorwegmaatschappy. Schatkist obligation Oblig. in papier Mei Nov. dito dito Jan./Juli. Schatkistbiljetten Certifie. Amsterdam Obligation Buitenl. dito Binnenlandsche Inschrijvinz Alg. schnld Obi. Leening 1876 Obligation Obligation (1877 dito (1876) Illinois certificaten van aandeel Union Pacific hoofdl. dito Brazilie Oblig 1865 dito 1875 POLEN OoSTENRI JK IIONGARIJE. Italie. Spanje Tlrkije. Eoypte Portugal. Amerika. 21 pet. 751 3 90 4 i 100 5 1101 21 3 0 5 0 1021 5 0 88j 5 0 101 5 0 56# 5 0 97 5 0 97 5 0 127 41 931 4 0 871 6 0 5 0 121 41 0 99J 3 0 61f ■0 1001 5 0 100 5 0 991 5 0 61 4 0 881 5 0 661 5 0 67Ar 5 1011 5 0 4 0 601 4 0 5 0 661 4 0 751 3 531 4 0 41 0 5 0 1341 6 0 114| 5 0 5 0 'He aanvoer van Tarwe was ruim en tot genoteerde prijzen te; plaatsen. jPuike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe 7,60 a 7,90, ifljndere f 7,20 a f 7,40. Rogge nieuwe Zeeuwsche en 1 lpamsche 5,10 a f 5,80. Gerst nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche winter 4,80 a f 5,10, Overmaasche 4,40 a 4.70, Zeeuwsche en Vlaamsche zomer /4,10 a/4,60. Haverdunne 2,70 a 3,00. Paardeboonen 6,20 a 6,50. Dniveboonen 6,40 a 6,80. Witteboonen 8,50 a 10,50. Bruineboonen 10,00 a 11,00. Erwten f 8,00 a 9,10. Voeder 7,00 a f 7,50. Koolzaad f 7,50 a f 8,50. Lijnzaad zaai f

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1886 | | pagina 3