Gemengde berichten. Telegrafische berichten. •Iff i Men schrijft uit Neerbosch, dat de Wees- inrichting voor den winter ook zeer de hulp noodig heeft van de weezenvrienden, die kleedingstukken vervaardigen voor de meer dan 800 kinderen, welke er een toevluchtsoord hebhen gevonden. Het kleeder- magazijn is voor een groot gedeelte ledig, vooral tengevolge van de opneming van vele nieuwe weezen, die in den laatsten tijd heeft plaats gehad, waarvan er velen van allerlei kleedingstukken moesten voor- zien worden. De aanvrage tot opneming van arme weezen neemt weder aauhoudend toe; honderden kinderen wachten op plaatsing; toch is het niet mogelijk, voor den winter er meer op te nemen, daar de huizen overbevolkt zijn. Eergisterennamiddag werd in de onmiddellijke nabijheid van den val voor den Vlietepolder tus- schen het oeverwerk en den zeedijk met goed ge- volg een zinkstuk gezonken, ten einde te voor- komen, dat de sterke strooming aldaar eene geul vormt. Het zinkstuk lag aan den Leendert-Abraham- polder gereed om daar gezonken te worden het bestuur van den Vlietepolder in overleg met den Waterstaat besloot en is het met den aannemer, den heer Roskam, wat den prijs betreft eens ge- worden om het onmiddellijk aan den polder Vliete te zinken. Er worden du3 in het belang van den polder spijkers met koppen geslagen. G. C. Voor de vacaturen van drie hoofden aan openbare lagere scholen te Amsterdam, hebben zich 255 sollicitanten aangemeld. TER NEUZEN, 5 November 1886. Met groote meerderheid van stemmen is in de zitting der Provinciale Staten o. a. het voorstel van Ged. Staten aangenomen tot het doen ver vaardigen van eene drijvende aanleg- en ligplaats te Vlissingen ten behoeve der Provinciale stoom- bootdienstalsmede tot het doen vervaardigen, voor denzelfden dienst, van eene machine voor een der booten en eene nieuwe boot met machine, inventaris en verder toebehooren. Gedurende het loopende jaar zijn aan den spoorweg alhier de volgende zeeschepen ingekomen om aldaar te lossen of te laden Januari 26 Eebruari. 22 Maart. 19 April. 22 Mei. 24 Juni. 31 Juli. 35 Augustus. 40 September 38 October. 31 288 14 s., 6 m., 5 r. ij., 1 k. 12 s., 5 r. ij., 2 m., 2 k., 1 1. 12 s., 4 k., 3 r. ij. 13 s., 4 k., 3 r. ij., 2 1. 17 s., 3 1., 2 r. ij., 2 k. 12 s., 4r.ij., 4 m., 4 k., 3 h., 3 1., 1 st. 13 s., 7 r. ij., 5 h., 5 m., 4 k., 1 b. 13 s., 11 m., 6 h., 4 r ij., 3 k., 3 1. 13 s., 11 m., 7 r.ij.,4h., 2 1., 1 p. 13 s., 11 m., 3 r.ij., 3h., 1 1. 39634 30660 25044 27927 28390 43428 47042 53972 49426 48138 393661 TJitgevaren zijn in Januari 21, Eebruari 21, Maart 14, April 21, Mei 22, Juni 32, Juli 31, Augustus 38, September 30 en October 30 zee> schepen. Axel, 3 November. Tot predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier, is beroepen de WelEerw. heer C. P. N. Pikaar, te Overschie, Hoek, 3 November. Heden werd bij de Her- vormde gemeente alhier beroep uitgebracht op den heer J. van den Bergen, predikant te Cortgene. Naar men verneemt, is door den kerkeraad be- sloten, het traktement van den beroepen predikant tot 1300 te verhoogen. Zoo ook, dat aan het plan tot bouwing van eene nieuwe pastorie, binnen kort uitvoering zal worden gegeven. /amusing. Wordt er op verscheidene plaatsen in ons vaderland algemeen geklaagd over den toe- nemendeu overlast door honden, ook in onze ge meente is het aantal losloopende honden, dat dagelijks op den openbaren weg vrij en frank rond- snufl'elt, gedurende den laatsten tijd op eene bui- tengewone wijze toegenomen. In het belang van de veiligheid der ingezetenen ware het daarom ongetwijfeld zeer wenschelijk, dat er van wege het gemeentebestuur maatregelen daartegen getroffen werden, hetzij door het hefl'en eener gemeente-belasting, hetzij door het vaststellen van zoodanige voorschrilten, waarbij de algemeene veiligheid gewaarborgd was. Bij de behandeling der begrooting voor binnen landsche zaken is in de afdeelingen der Tweede Kamer o. a. ook de algemeen toenemende overlast door honden ter sprake gebracht en daarbij de moeilijkheid erkend van eene afdoende regeling. Terwijl sommige leden van meening waren, dat door eene rijksbelasting dit bezwaar ware weg te nemen, bevalen anderen aan, voor te schrijven z/dat honden steeds op eene zichtbare wijze behoeven voorzien te zijn van den naam der eigenaars en dat zij zich op den openbaren weg niet anders mogen vertoonen dan onder geleide en aan een touw of ketting bevestigd of wel gemuilband. Hoewel dit een en ander nog al veel last aan de eigenaars berokkenen zou, toch dunkt ons dat de veiligheid der ingezetenen zwaarder wegen moet, waarom het, onzes inziens, hoogst wenschelijk ware, dat overal, waar zulks noodig is, eenvoudig van gemeentewege hieromtrent eene (loeltreffende regeling in het leven geroepen werd. Zaainslag, 4 Nov. Dezen morgen is door den slager C. van Eraeijenhove alhier bij den daglooner J. de Krijger een vet varken geslacht, waarbij zich een zonderling verschijnsel voordeed, dat, als eene afwijking van de natuur, in elk opzicht ver- melding verdientl Bij de opening van het dier nl. bleek, dat het eene milt inhad van verbazend groote afmetingen en buitengewone zwaarte. Bij eene lengte van 87 c.M. en eene breedte van 18 c.M. woog deze ruim 3,7 KG., of, in oude ponden uitgedrukt, 7 pond en 2 oncen. Yolgens het getuigenis van genoemden slager, die reeds 54 jaren zijn beroep uitgeoefeDd en reeds honderden dezer dieren gedood heeft, is hem dergelijk buitengewoon verschijnsel nog nooit voorgekomen Graauw, 3 Nov. Alhier is door den jager A. B. van den Eeckhout gisteren een vogel geschoten, die een vlucht had van 2,1 meter en eene hoogte van 1,58 M. Hij had eene zwaarte van 5£ KG. Naar de kleur der veeren, den bek, de pooten en de grootte te oordeelen, behoort hij tot de kraan vogels (grue), die hier zelden voorkomen. Oostburg, 2 November. Tot predikant bij de Hervormde gemeente alhier is beroepen, de heer J. C. Verhoef, te Bodegrave c. a. Uit Nieuw-Beijerland wordt, dd. 30 October, het volgende aan de Nieuwe Brielsche Courant gem eld z/Heden morgen werd onze gemeente door een gevoeligen slag getroffen, nl. door het overlijden van den heer A. Huineman, geneesheer alhier, in den ouderdom van bijna 77 jaar, na eene korte ongesteldheid van slechts twee dagen. Yerliezen zijne achtergebleven betrekkingen veel aan hem, ook wij zullen den ijverigen en trouwen ouden heer missen. Voor zijne komst waren wij langen tijd van een plaatselijk geneesheer verstokenwie weet, hoe lang het nu duren zal. Yoorloopig zal Dr. Lodder van Oud-Beijerland de patienten be- handelen." Z. M. heeft benoemd tot Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij de kantongerechten 's Iier- togenbosch, Oss, Heusden en Waalwijk den heer Jhr. Mr. Van der Does de Willebois, thans te Middelburg, Oostburg, Ter Neuzen en Hulst, In menig huisgezin vraagt men zich wel eens af, wat toch de reden kan zijn, dat een vogeltje in eene kooi, hetzij kanarie of welk ander ook, niet vroolijk is, zijne veertjes wanneer het niet in den tijd van het ruien is verliest, geheel kaal wordt, ja zelfs komt te sterven. Menigeen kan zich daarvan geen rekenschap geven, en toch is de oorzaak eenvoudig genoeg. Natuurlijk niet altijd, maar in de meeste gevallen vindt deze haren grond in de omstandigheden, dat men het diertje geene gelegenheid geeft zich te reinigen, waaraan het bepaald behoefte heeft. Men geve het in zijne kooi een niet te diep bakje met water natuurlijk niet te koud en weldra zal men zien, dat het diertje er zich naar hartelust in zal wasschen. Het is een goede raad, men neme slechts de proef! In verscheiden bladen komen tegenwoordig be richten voor van aanrandingen, die in de omstreken van Breda zouden plaats hebben. Voor het meeren- deel zijn die berichten zeer overdreven en bestaat er gelukkig nog geen reden om zich ongerust te maken. Zoo moet een //aanranding" op den Oostef houtschen weg een ongepaste grap zijn geweest van iemand die zich, bij de nadering van een zijner vrienden, in eene droge sloot begaf en daarna dreigde met de gebruikelijke woorden,/je geld of je leven. Toen de aangesprokene echter niet de minste vrees aan den dag legde en ten antwoord gaf, dat hij niet van plan was, zijn beurs of zijn leven ter plaatse te laten, kroop de <,aanrander" uit de sloot en zette met den //aaugerande" onder gezelligen kout zijn tocht voort. Een //aanranding," waarvan uit Terhevden melding werd gemaakt had ook niets om het lijf. Hier was de aangerande een boer. Deze had /36 meer van zijn aardappelen gemaakt dan waarop hij gerekend had, en daarom werden op weg naar Terheyden een paar kapelletjes meer aangedaan dan gewoonlijk. Het gevolg hiervan was, dat de boer over zijn theewater geraakte en de paarden op hoi sloegen. Tot zijn verontschuldiging beweerde hij bij zijn thuiskomst, aangerand te zijn; doch bij onder zoek bleek, dat daarvan geen woord was. In Amerika, zooals algemeen bekend is, wagen zich de predikers niet het minst Henry Ward Beecher aan kansel-aardigheden, die men in andere landen als hoogst ongepast beschouwen zou. Zoo wordt de volgende escapade dan ook toegeschreven aan den welbekenden broeder van de schrijfster van „De Negerhut." „Als die dame daar in het centrum van het schip mijner kerk ik bedoel die dame in het blauwe zijden kleed met rood haar en die scheel ziet (who's got a cast in her eye),welals die dame niet ophoudt met lonken en fluisteren, zal ik haar met doop- en familienaam aan de hier verzamelde g aanwijzen." In de Duitsch—Katholieke kerk van pastoor Kellar, te Chicago, Illinois, zijn door de geheime politie onder het altaar twee dozijn dynamietbommen, achttien geweren en andere moordwapenen ontdekt. Aan de politie is medegedeeld, dat sedert de ver- oordeeling der bekende anarchisten, eene andere bende dikwerf des nachts in de kerk exerceerde. In verband met deze ontdekking is een aantal personen in hechtenis genomen. Een optocht van ongeveer vijftig buitengewoon vroolijke mannen had onlangs op de Boulevards te Parijs niet weinig bekijks. Allen hadden zij een courant in de hand waarin zij schenen te lezen en de een lachte nog harder dan de ander. Deze bleef telkens staan, om met het hoofd achterover, uit te schaterendie hield zich den buik vast van het lachen; een ander proestte het telkens uit, enz. Men wist niet wat men er van denken moest menigeen hield het er voor, dat er een krankzinui- gengesticht was leeggeloopen. Maar weldra bleken de vroolijke menschen reclame—mannen te zijn zoogenaamde //Sandwichmen," die in dienst waren van een nieuw opgericht humoristisch blad en zeker wel extra betaald werden voor hun buitengewone pret. - Uit Monza schrijft men aan de Magd. Ztg Toen Koning Humbert onlangs op ochtend- wandeling was, bemerkte hij twee jongens, die in heftige woordenwisseling waren gewikkeld en blijkbaar het over niemand minder hadden dan over hem zelf. Werkelijk trad edn van hen op den Koning toe, nam beleefd zijn pet af en vroeg: j,Neem mij niet kwalijk, mijnheer, maar u is immers de Koning niet." z/En waarom niet?" vroeg Koning Humbert; z/Omdat omdat //Omdat u geen kroon draagthielp de ander zijn makker uit de ver- legenheid. //Alsof een Koning altijd een kroon draagt," voegde de kleine wijsneus er aan toe. z/Maar ik weet dat u de Koning iswij hebben thuis uw portret, een heel mooi dat twintig centesimi kost maar Beppo wil het toch niet gelooven. Zeg u het hem als het u blieft zelf." De Koning voldeed aan zijn wensch, waarop de knaap triumfantelijk uitriep„zie je wel; ik wist het welNiet waar; u draagt de kroon alleen op feestdagen?" z/Neen, neen, mijn jongen," antwoordde Koning Humbert op ernstigen toon, //neen mijne feestdagen zijn juist die waarop ik vergeet, dat ik een kroon draag. Maar dat begrijpt ge niet. Opdat ge me echter niet vergeten zult, mijn kleine vrienden zal ik u mijn portret geven. Het is wel niet zoo schoon, als dat ge thuis liebt, maar het is toch wat meer waard." En daarop gaf hij elk een flonkerend goudstuk, dat zijn beeltenis droeg. De hongerlijder Stefano Merlatti is te Parijs tegenwoordig de held van den dagDonderdag zal het geneeskundig genootschap kennis geven van den toestand, en zal tevens beslissen of de proef mag worden voortgezet, dan wel of die moet ophouden. Indien het genootschap bepaalt, dat Merlatti, zonder ernstige bezwaren zijn vasten kan doorzetten, zal dagelijks in zeer uitvoerige medische bulletins, 't publiek worden ingelicht omtrent Mer latti, evenals het indertijd voor Succi gedaan werd. 1 ot nog toe hield Merlatti zich uitstekend, zijne lichamelijke temperatuur is slechts uiterst weinig verminderd. Van hoofdpijn, waaraan hij in den beginne leed, heeft hij nn volstrekt geen last meer. De oorzaak hiervan werd toegeschreven aan de talrijke cigarettes, die hij rookte tijdens de bezoeken die hij outvingop raad van een geneesheer heeft hij met rooken opgehouden. Een nieuwe uitvinding op het gebied der boekdrukkunst is in Noord-Amerika gedaan. Die uitvinding bestaat in een zetmachine, die tegelijker- tijd en zonder oponthoud stereotypeert. De uitvinder heeft voor zijn ontdekking reeds octrooi gevraagd en wil dat tegen de kleinigheid van 12 millioen verkoopen. Wellicht zonder voorbeeld is de onmiddellijke overgang te Tivoli, nabij Pome, van olie- tot elec- trische verlichting, zonder de gewone tusschenpe- riode van gasverlichting. De beweegkracht door water wordt geleverd door de //Hydraulic Power Company te Rome. Twee turbines brengen twee krachtige dynamo's in werking. De hoofdgeleiding is 29 K.M. lang. De stads- verlichting bestaat uit 225 gloeilampen, elk van 50 normaalkaarsen. Het raadhuis wordt verlicht door 76 gloeilampen van 16 kaarsen. Bovendien zijn er nog 6 booglichten van 500 kaarsen geplaatst op gesmeed ijzeren candelabres van 15 M. hoogte; elk dezer lampen wordt door een kleinen generator bediendeen secondaire generator van Gaulard en Gibbs levert daartoe den stroom. De inwijding dezer verlichting werd feestelijk ge- vierd en bijgewoond door verschillende vertegenwoor- digers uit Engeland, Spanje, Oostenrijk en andere landen. De inrichting is volkomen geslaagd en men zal thans overgaan tot het leveren van elec- triek licht in particuliere woningen, en tot het overbrengen van 2000 paardekracht van Tivoli naar Rome, voor de verlichting ook van deze stad In de nabijheid van Annaberg, in Sakser., had een fabrikant uit Raschau op eene wandeling naar Wildenau zijn jachthond en zijn geweer mede- genomen, om onderweg nog wat te jagen. Nadat hij eenigen tijd was voortgegaan, joeg de hond in 't hooge gras een haas op. De jager schoot en een doordringende gi] volgde oumiddelhjk op t schot. erschnkt trad de man nader. Voor zich zag hij in het gras twee kinderen, het zesjarig zoontje en het dochtertje van een arbeider uit Raschau, die uit vrees voor den hond zich in 't hooge gras verscholen hadden, en door den jager waren getroffen. De knaap stierf dienzelfden avond, het meisje is minder zwaar gekwetst. Een zeer eigenaardige proef is door twee I arijsche geneesheeren met goed gevolg genomen. Het betrof een 12jarig kind, dat een zweeraande long had. De twee mannen der kunst besloten een moei- lijke en nieuwe operatie te doen. Zij maakten onder het schouderblad een breede opening, waar- door de vijfde en zesde rib zichtbaar werden, en namen daarvan een stuk vleesch van 5 vierkante duimen weg. Nu werd in de blootgelegde long een insnijding gedaan en het gezwel verwijderd. Daarna werd alles weer gesloten en na verloop van vijf weken had men het bewijs van de volkomen genezing. Het Mil. gen. archief vestigt de aandacht op de behandeling der migraine door massage. Mezger en Ketlind vonden bij aangezichtsneu- ralgien en bij migraine gewoonlijk oude overblijfselen van ontstekingsproducten in de spieren en pezen van het behaarde hoofd, den nek en het gelaat, welke toestand door consequent aangewende massage bijna zonder uitzondering werd genezen. Daarmede verdwijnt dan tevens de hoofdpijn. Tot een nauwkeurig ouderzoek worden de spieren in eene plooi gevat en van de harde onderlaag afgelieht. Onnoodig hierbij op te merken, dat de operatie alleen door deskundigen, die den aard der ont- stekingsresteu kunnen beoordeelen, behoort te ge- schieden. Twee weduwen van een man. Samuel W. Pauley en zijne vrouw Judith woonden voor onge veer 40 jaren te Allentown, in Amerika en haddeu verscheidene kinderen. Tijdens den oorlog in Mexico nam hij dienst en onderscheidde zich zeer op het slag veld. Op zekeren dag, toen hij sedert eenigen tijd niets meer van zijn gezin vernam, schreef hij aan een ouden kennis, die hem, door het een of ander noodlootig misverstand, aDtwoordde, dat zijne vrouw en kinderen dood waren. Toen de oorlog geeindigd was, ging Pauley, die er niet meer aan dacht naar Allentown terug te keeren, nu de zijnen niet meer in het land der levenden waren, zich te W omelsdorf, een klein stadje op grooten afstand van zijne vorige woonplaats, en huwde ten tweede male. Zijne vrouw Judith, die haar man na den oor log niet meer zag terugkomen, maakte de ge- volgtrekking, dat hij gedood moest zijn. Pauley had van zijue tweede vrouw verscheidene kinderen en kreeg een zeer aardag fortuin. Hij stierf voor enkele maanden in den ouderdom van 70 jaar. Een zijner dochters huwde in Augustus, bij welke gelegenheid een te Womelsdorf verschijnend dag- blad de heldenfeiten van Samuel W. Pauley in den Mexicaanschen oorlog herdacht. Toen mevrouw Judith deze lofspraak las, dacht zij dat zij dat hier sprake was van een bloedver- want en naamgenoot van wijlen haar man en deed ouderzoek. Men kan zich hare verbazing voor- stellen, toen zij vernam dat de Mexicaansche held, die onlangs gestorven was, niemand anders was als haar man, omtrent wien zij thans eerst, na 40 jaren scheiding, geheel werd ingelicht. De twee weduwen voeren thans een proces over de verdeeling der nalatenschap, wat der rechtbank heel wat hoofdbrekens zal kosten. Volgens de Indische bladen komt in het programma der wedrennen te Buitenzorg een pajong—wedren voor. Deze wedren wordt op de volgende wijze gehouden De mededingers gaan met hun ongezadelde paarden voor de tribune op een rij staan. Op een ge geven sein beginnen zij hunne paarden te zadelen. Hierna moeten zij een parapluie, die zij mede- genomen hebben, openen, een sigaar aansteken en en te paard stijgen. Hierna moeten ze onmiddellijk wegrijden zoo hard zij willen en op een bepaalde plaats om een paal draaien, en is hij welke het eerst terug komt met zijn paard goed gezadeld, zijn sigaar aan en ongeschonden paralapluie op, winner van deze wedren. Deze soort van race moet eigenlijk gereden worden met een hoogen hoed op, doch daar de meeste heeren in Indie, en vooral in de binnen- landen, als regel geen hooge hoeden bezitten, zoo heeft het bestuur deze conditie laten vervallen. Niet alleen tot gedrukte werken, maar zelfs tot depeches strekt zich de afkeer van den Duit- schen Rijkskanselier voor Latijnsch letterschrift uit. De telegraafbeambten moeten zich daarom de moeite getroosten de telegrammen, die, zooals bekend is, door het toestel van Hugues onmiddellijk in La- tijnsche karakters afgedrukt worden, op wit papier in Duitsch schrift te copieeren. Zelfs telegrammen in vreemde talen maken daarop geen uitzondering. Adolf Geiger, een aanzienlijk grondeigenaar te Czabadka, (Hongarije), werd dezer dagen het Maand. Getal. Geladen met: K. m. inhoud. In deze kolom beteekenen de letters: r. ij. row ijzer, s. stuk- goederen, k. kolen, m. minerie, h. hout, st. steen, b. brikken, 1. ledig, p. pikkolen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1886 | | pagina 2