Qpenbare lerfcoopingen. 100 zware KANADABOOMEN. Een Woanfiuis, Erf en Tuin, ffaclleifle in let laatst van de a. a. weel loo kanadaboomen, Rubrkachel- en Smeekelen, 200 zware Kanadaboomen, Advertentien. 10 Kanadaboomen en 2 Wilgenboomen KAN 4 DA BOOM EN, 70 zware Kanadaboomen, 10 Wilgenboomen en 6 Esschenboomen, 400 Kanadaboomen, Ongeveer lOOO en 64 Kanadaboomen, 60 Kanadaboomen Openbare Verkooping opengeslagen en het Ujk eener Chineesche vrouw van de luttele sieraden haar in het graf medege- geven, beroofd. Toen de wachter van de begraaf- plaats zich wilde verzetten werd hij met den dood bedreigd en de hulp, door hem te Laboean inge- roepen, kwarn slechts een oogenblik te laat om de boosdoeners te overvallen. Op de plek waar de schandaad plaats had, vond men nog slechts eenige werktuigen, welke dienst hadden gedaan. Dever- slagenheid en verontwaardiging der Chineezen te Labouan is groot. De nieuwsgierigheid van de wandelaars op de boulevards te Parijs werd l\laaudag opgewekt door een eerste-klasse-begrafenis, die slechts door dne rouwbedrijvenden werd begeleideen neger en twee meisjes. De lijkwagen werd echter ge- trokken door 6 paarden en gevolgd door 14 prach- opgetuigde volgkoetsen. Een ceremoniemeester in het costuum van een lord-kamerheer in een een Vorstelijken stoet, ging ter zijde. Bloemen waren er niet. Wat kon dat beteekenen, een zoo njke stoet zonder eenig familielid of vriend? Bij onderzoek bleek, dat naar Pere-Lachaise werd overgebracht het lijk van een negentigjarig man, Thery genaamd. Hij behoorde tot een zeer behoeftig en talrijk gezin in Pieardie. Op tien- jarigen leeftijd moest hij reeds op eigen wieken. drijven en zijn moeder gaf hem een marsje met kramerijen. De jongen wilde naar Havre en begaf zich te voet derwaarts, waarmede twee maanden verliepen. De kapitein van een schip vond be- hagen in den aardigen knaap en nam hem mee naar Rio de Janeiro. Op reis deed de knaap, in zeer ruw weer, zich als een brave en moedige jongen kennen. De kapitein ging te Rio zaken doen, maakte fortuin en Thery werd zijn eenige erfgenaam. Eenige weken geleden is hij daar zeer vermogend gestorven. Hij had in zijn uitersten wil bepaald, dat hij in Erankrijk moest worden begraveu. Van familie of vrienden daar te lande schijnt geen spoor meer te ontdekken en voor de enorme nalatenschap zijn er derhalve geen reclit- streeksche erfgenamen. De gemeenteraad van Milaan heeft 100,000 lire aan het instituut-Pasteur geschonken. In zijn brief van dankbetuiging herinnert de geleerde, dat hij sedert het bestaan van de inrichting 105 door dolle houden gebeten Italianen genezen heeft. Dp den St. Louis en San 1 rancisca—spoorweg is een verraetele diefstal gepleegd. Een man had zich, onder voorgeven door de Maatschappij te zijn belast om den expresbeambte te helpen, toegang weten te verschaffen tot den expres-wagon. Eenmaal daar- binnen, knevelde hij den beambte en maakte zich met een som van 50,000 d. uit te voeten. Voor de politie-rechtbank van West-minster zoo verhaalt de Londensche Globe, stond dezer da^en een Nederlander, zekere heer N., terecht, wegens uronkenschap. Die heer was in zeer ^kennelijken staat" gevonden in King's Road, en naar het politie- bureau gebracht. Daar verhaalde hij, dat hij een werk over dronkenschap schreef, (zijn toestand was dus een door hem genomen proef!) en dat hij het zeer hard vond dat men de dronken lieden opsluit. Men moest hen bv. naar een gasthuis zendeu, en bouillon geven. Thans ontkende hij niet, beschonken te zijn ge- weest. Maar hij was verontwaardigd, dat de politie hem met in een cab naar huis had laten brengen. Hij was een der naaste bloedverwanten van eenige voorname staatslieden, en hij protesteerde met ver ontwaardiging tegen zulk een behandeling. Hij zou zich bij den Nederlandschen consul beklagen. Hij betaalde de boete waartoe hij veroordeeld was 6 shilling en ging daarop heen, met de verzekering dat ,/de zaak hiermee nog niet uit was." Tot staatkuudige verwikkelingen zal echter deze behandeling van een Nederlandsch onderdaau wel geen aanleiding geven! Inmiddels maken de Engelsche bladen zich vroolijk over den „indi2- Dutchman," dat is te begrijpen. INGEZONDEN S T U Iv It E N. Mijnheer de Redacteur Met ingeuomenheid las ik indertijd het artikel in uyv blad omtrent het vervoer van vee op de provmciale boot, zeer ten ongerieve van 'tpubliek op de bewuste dagen. Verleden Woensdag was allner weder t zelfde tooneel, als het vroeger ver- melde, te zien. De koeien hadden weder't voorrecht eerste klasse e reizen. Dat is nu zoo erg niet, als ze het unne medereizigers niet lastig maakten en even als ajle passagiers fatsoenlijk en spoedig de boot ver- lieten. Dit was evenwel zoo niet; zoogenoemd moet de boot hier om half een uur ongeveer ver- trekxen en om kwart na een waarschijnlijk was nog veel later, ik kon niet langer naar't lossen der koeien kijken vertrok de boot Binuen weinige dageu zullen onze afgevaardigden geroepen worden over de belangen van ons district te spreken, zouden zij dan ook niet eens even over bovengenoemde zaak niet alleen, maar over de dienst- regelmg en de dure vrachten kunnen spreken der provmciale boot? X gemeenteraad van ter neuzen. Zitting van Donderdag 28 October. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Aanwezig de heeren Jac. de Feijter, Mr. Dron- kers J0Z de Eeijter, Harte, Dees, Grenu, Moes, van der Hooft en Schuijlenburg. Het yerslag van het verhandelde in de vorige vergadering wordt voorgelezen en goedgekeurd. Aan de orde is de gemeentebegrooting voor 1887. De voorzitter geeft lezing van de verschillende posten van uitgaaf en inkomst. Enkele posten worden uitvoerig besproken llet Dag. Best, stelt voor de jaarwedde van den eersten klerk ter secretarie met 50 te verhoogen en die dus te brengen op 250 en den tweeden klerk een salans toe te kennen van /150; dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen ook stellen Burg, en Weth. voor het bedrag, uitgetrokken voor het ophalen van vuilnis enz. te verhoogen met f 150 en te brengen op f 300. De heer Schuijlenburg wenschte voorloopig die post niet verhoogd te zien, ZEd. wenschte eene verordening op het weghalen der faecale stoffen etc. Dit voorstel, breeder gemotiveerd, werd verworpeu met 4 stemmen tegen 4 stemmen voor en een onthouding. Tegen stemden de heeren: Jac. de reijter, Harte, Van der Hooft en Joz. de Eeijter, voor de heerenDees, Grenu, Moes -en Schuijlen burg, terwijl de heer Mr. Dronkers, als zijnde zoo juist ter vergadering gekomen en met de strekking van het voorstel niet bekend, zich buiten stem ming hield. De heer Joz. de Eeijter herinnert aan zijn in der tijd gedaan voorstel tot het leggen van een weg van het station tot den weg aan de be°raaf- plaats. ZEd. acht het tot stand komen van dien weg hoogst noodig, daar de thans bestaande weg naar het station niet veilig is. Hij wil daarom nogmaals dat de raad besluite tot het leggen van dien weg. Breedvoerig wordt hierover gesproken en de wenschelijkheid van het tot stand komen van dit werk erkend. Met algemeene stemmen werd dan ook het voorstel van den heer Joz. de Eeijter in beginsel aangenomen. Hierna werd overgegaan tot het benoemen eener commissie tot voorbereiding van genoemd werk. Hiertoe werden benoemd de heeren Joz. de Eeijter, C. van der Hooft en P. Moes. Met algemeene stemmen werd goedgekeurd de politie te versterken en de post hiervoor uitgetrok ken met 500 meer dan in 1886 te verhoogen. De heer Harte zou gaarne uitvoering zien van net eenige jaren geleden genomen besluit om aan de eerste huizen eener straat bordjes te hechten, waarop de naam dier straat vermeld staat. Hij geeft in overweging ook de nieuw aangelegde straten een naam te geven. Nadat dit voorstel algemeen goedgekeurd was, benoemt de voorzitter eene com missie, die het Dag. best, in dezen zal voorlichten. Hiertoe werden benoemd de heeren Harte, Dees en Grenu. Na bespreking van eenige ondergeschikte posten wordt de geheele begrooting bedragende in ont- vangst en uitgaaf f 39819,69^ met algemeene stemmen aangenomen. Onder de uitgaven is be- grepen f 15102,27 voor onderwijs, terwijl de hoofdelijke omslag is uitgetrokken tot een bedrae van 10500. Met algemeene stemmen werd verder besloten Op verzoek grond in erfpacht te geven aan P. van Vessem voor eene stoep voor zijne woning in de Nieuwstraat en aan de weduwe Valk op de gewone voorwaarden tot het geven van eene gratificatie aau de politie- agenten, en het aanschaffen van nieuwe gewichten voor de gemeentewaag. De voorzitter geeft lezing van de onwillige school- geldbetalers. Besloten werd uitvoering te geven aan het genomen besluit om de kiuders der ouders, die blijven weigeren van de scholen te verwijderen. Ingekomen was een adres van Mej. Bijl om te worden benoemd als gemeentevroedvrouw; besloten werd de behandeling hiervan tot eene volgende vergadering aan te houden. Nog waren ingekomen een brief van Ged. Staten waarin dit college den raad kenuis geeft dat ingekomen was een adres van C. J. Dhont, alhier, zich bezwaard gevoelende door zijnen aanslag in den hoofdelijken omslag. Gedeputeerde Staten besluiten aan het verzoek van adressant te voldoen, hem in de 4e klasse te plaatsen en geven hiervan den gemeenteraad kennis een schrijven van Mej. Poelman, waarin zij verklaart hare benoeming aan te nemen eenige Provincial- en Staatsbladen. De vergadering wordt gesloten. River Derwent, kap. Richards, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Isle of Elba, kap. Eromsen, naar New-Castle ledig. Van 26 tot en met 28 Oct. werden langs de Oostsluizen alhier 62 binnenvaartuigen op en 82 afgeschut. I e vergaderen aan de Doorsnede van den Zand- berg alwaar met de verkooping een aanvang zal worden genomen. A Op Vrijdag den 5 November 1886, j yes voormiddags 9 uren, ten verzoeke van den WelEdelen Heer D. E. Ph. SEIJDLITZ grondeigenaar, wonende te Hulst, I a grondeigenaar, wonende te Hulst, Dordrecht, 28 October. KOERS VAN IIET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,50 a 47,60 Engelsch per 12,04 12,10 Op den 31 October a. s. hoopt onze geliefde vader ANTHONIE STO FEELS, zijn J'Ost™ geboorteilag te herdenken. Ter Neuzen. ^ne ^a,1^bare kinderen, be- huwd— en kleinkinderen. Ondertrouwd H. WILLEMSEN en M. E. VAN DE VELDE. Ter Neuzen, 29 October 1886. Eenige kennisgeving. Heden overleed na een kortstondig lijden ec ts 4 da0en onze innig geliefde vader en behuwdvader JAN IIENDRIIv ADRIAANSEN, in den ouderdom van bijna 65 jaren. Wed. ADRIAANSEN, Kinderen en Behuwdkinderen. Breskens, 26 October 1886. Algemeene kennisgeving. A1 de schuldeischers in het faillis- WSmW sement van ABRAHAM VAN DER PEIJL, boekhandelaar en winkelier, wonende te Ier Neuzen, worden opgeroepen voor de verificatie hunner schuldvorderingen ter vergadering, die daar- toe zal gehouden worden op Donderdag 11 No vember 1886, des voormiddags te tien uur, in het gerechtsgebouw te Middelburg. De Curator, Mr. C. LUCASSE, Advocaat en Procureur. Z E E T IJ D I N G E N. Van 26 tot en met 28 Oct. zijn in deze haven binnengekoraen bestemd voor Gent 26 Oct. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Han- nagan, van Liverpool met stukg. Eng. stoomb. John Wells, kap. Wood head, van Goole met stukg. 27 Oct. Eng. stoomb. Lofna, kap. Cowan, van Ljusne met hout. 28 Oct. Eng. stoomb. Wark- worth, kap. Goundry, van New-Castle met stukg. Eng. stoomb. Electro, kap. Whitton, van Hull met stukg. Van 26 tot en met 28 Oct. zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 27 Oct. Eng. stoomb. Rosa, kap. Atkinson, naar Goole met stukg. 28 Oct. Eng. stoomb. John Wells, kap. Woodhead, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Hannagan, naar Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Benamain, kap. Talbot, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Resolute, kap. Smith, naar Londen met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen: 26 Oct. Spaansche stoomb. Lucero, kap. Uriga, naar Antwerpen ledig. 27 Oct. Eng. stoomb. De Notaris A. M. van Rijsoorf van Meurs, te llnlst, zal in het openbaar verkoopen 1 Op Dinsdag den 2 November 1886, des namiddags 2 uren, ten verzoeke van den WelEdelen Heer D. F. PH. SEIJDLITZ, grondeigenaar, wonende te Hulst, staande te groeien op het land in gebruik bij de Weduwe Johs. Boon, aan den grindweg nabij het Jagertje, gemeente Graauw. Te vergaderen ter plaatse alwaar de boomen staan te groeien. En onmiddellijk na afioop daarvan, ten ver zoeke van Mejuffrouw MARIA JUDOCA SMET, grondeigenares, wonende te Clinge: staande te groeien in het Galgenstraatje, ge meente Ilulst, aan het land, in pachtbezeten wordende door het Liefdehuis te Hulst. O Op Woensdag den 3 November 1886, des namiddags ten 1 ure, ten verzoeke van het B e s t u u r van den Polder #G r o o t K i e 1- drecht," Ongeveer 100 zware staande te groeien op den Dijk van voor- noemden Polder. Te vergaderen aan de Hofstede van Petrus de Bruijn, te Clinge, alwaar met de verkooping een vang zal worden genomen. Q Op Donderdag den 4 November 1886, des voormiddags 10 uren, ten verzoeke van den IloogWelGeboren Heer Jhr. Mr. Th. SER- RARIS, Advocaat-Generaal bij het Gerechtshof 's Hertogenbosch, staande te groeien op de Hofstede, bewoond door Judocus Verhaegen, landbouwer, wo nende te Terhole, gemeente Hontenisse en aan den Straatweg nabij gemelde Hofstede. Te vergaderen op voornoemde Hofstede. h °P W'lisdag den 9 November 1886, 11at at i ,y°or™ddfigs 9 uren, ten verzoeke van JOHANNES BAPTIST COPPENOLLE, land bouwer, wonende te Sint Jan SteeD, staande te groeien op de Hofstede van den Verkooper en in den polder Absdale, ge meente Sint Jan Steen. Te vergaderen op voormelde Hofstede. Woensdag den 10 November 1886, des namiddags ten 1 ure, ten verzoeke van den WelEdelen Heer D. F. PH. SEI.l DLITZ grondeigenaar, wonende te Hulst, staande te groeien op het zoogenaamde vPlaatje" nabij het gehucht Luntershoek, gemeente Stoppeldijk, in pacht bij den heer B. C. 1 sebaert, landbouwer te Axel (Reigersbosch). I e vergaderen ter plaatse alwaar de boomen staan te groeien. 7 °P Vrijdag den 12 November 1886, des voormiddags 9 uren, ten verzoeke van den WelEdelen Heer D. E. Ph. SEIJDLITZ, grondeigenaar, wonende te Hulst, Esschen-, Elzen-, Olmen-, Eiken-, opgaande Wilgen- en Kanada boomen en Wilgen Tronken, staande te groeien op en nabij de Hofstede, bewoond door C. de Deckere, landbouwer. wonende te Clinge (in het Zeegat), staande te groeien op het land in gebruik bij E. Hoefnagels, landbouwer te Clinge, nabij de Hofstede van den Heer F. Vercauteren, aldaar. le vergaderen op de Hofstede bewoond door voornoemden De Deckere. (J Teiizelfden (lage, 'smiddags 12 uren, en ten verzoeke van den WelEdelen Heer L. J. M. VAN WAESBERGHE-JANSSENS, Kassier, wonende te Hulst, staande te groeien op land nabij de Hofstede van den Heer F. V ercauteren, te Clinge. De KOOPERS voorzien zich van GEGOEDE NEDERLANDSCIIE MEDE- IiOOPERS. krachtens art. 1223 B. W. Notaris Fercken, te Ter Neuzen, zal op Maan- dag den 8 November 1886, des namiddags te 3 uur, in de herberg //den Appel" te Zaamslag, ten verzoeke van den ouherroepelijk gemachtigde cre- diteur, in het openbaar verkoopen te Zaamslag, kadastraal bekend in sectie F nos. 1120 en 1121, groot 2,10 aren, behoo- rende tot den boedel van C. DE JONGE Marinuszoon en zijne overledene huisvrouw. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van Notaris FERCKEN. Den 23 October is in de Schelde tusschen de Margarethapolder en Ter Neuzen verloren geraakt een boot, zg. vlieger, waarop de Rotterdamsche vlag, wit en groen met een zandlooperde kop is uitgescheurd, er kan nog een oog iu zitten. Wie hieromtrent inlichtingen kan verschaffen wende zich tot II. VAN DRIEL, Ter Neuzen. schipper STREEFLAND met eene lading staande te groeien aan den Langendamschen dijk, gemeente Graauw. voor rekening van J. A. STELLINGSMA, Oost- sluis te Ter Neuzen. Tarwe bleef tot vorige prijzen, bij geringen aanvoer te plaatsen. Puike Zeeuwsche en Vlaamscbe Tarwe f 7,60 a f 7,90, mindere f 7,20 a f 7,40. Bogge nieuwe Zeeuwsche en Vlaamscbe 5,10 a f a,80. Gerst nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche winter f 4,60 a f 5,00, Overmaasche f 4,30 a f 4.60, Zeeuwsche en Vlaamsche zomer /4,10 a/4,60. Haverdunne 2,70 a f 3,00. Paardeboonen 6,20 a 6,50. Duiveboonen 6,40 a 6,80. Witteboonen 8,50 a 10,50. Bruineboonen 10,00 a 11,00. Erwten f 7,80 a 9,00. Voeder 7,00 a f 7,20. Koolzaad f 7,50 a f 8,50. Lijnzaad zaai f a

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1886 | | pagina 3