RAADPLEGIM I uitgezonderd de Zondag. Handelsberichten. Advertentien. Dr. G. Thienpont, vier werden door een Engelsche stoomboot gered, maar een hunner heeft zooveel brandwonden ge- kregen, dat hij waarschijnlijk sterven zal. De kapitein van de Nicola was aan wal toen de brand uitbrak. Over het geheimzinnig verdwijnen van de gravin Von Arnim wordt thans nader gem eld, dat de dame, die sedert eenigen tijd aan vlagen van zwaarmoedigheid lijdt, terwijl zij van uit het her- stellingsoord ,/Plattig", in het district Buhl, een wandeling maakte, aan hare geleidster heeft weten te ontsnappen. De gravin was pas 34 jaar oud en eene schoone, krachtig gebouwde vrouw. Men vermoedt dat zij door een val van de rotsen of in een bergstroom den dood heeft gevonden. Voor de opsporing der vermiste zijn door haar gemaal 6000 mark uitgeloofd. In sommige mijnen van het kolendistrict Charleroi heerscht weder werkstaking. Ook zijn weder in verscheidene gemeenten meetings gehou- den, waarbij het aan de gewone heftige taal en opruiing niet ontbrak. De over de geheele wereld bekende fabriek van Eaber-potlooden te Neurenberg vierde in de vorige week haar 125jarig bestaan. Aan de werk- lieden was een grootsch feest bereid, dat echter wegens het zeer ongunstige weer moest uitgesteld worden. De tegenwoordige eigenaar is de Rijks- raad Lotharius vrijheer Von Faber. De tfmijnkeeren" in Holland het is de Kolnische Zeitung die het zegt vangen ons niet alleeu bijna alle groote visschen weg, maar ook de kleinen en brengen daardoor aan de toekomst der visscherij groote schade toe. De vereeniging tot behartiging der visscherijbelangen in het departe- ment Keulen heeft eenigen tijd geleden aan de regeering medegedeeld, dat een marktmeester en een politieagent geconstateerd hebben, dat te kleine visch ingevoerd wordt. Zij maakten een der manden open, zooals de Hollanders die dagelijks naar alle richtingen verzenden en vonden visschen (zalmen?) van 5 pond, die volgens de Duitsche wetgeving niet verkocht mochten worden en natuurlijk in beslag werden genomen. Sommige Hollandsche visschers zenden dikwerf weken lang hoeveelheden van 6001000 pond visch naar Parijs, welke visschen afzonderlijk slechts 3350 gram wegen. De schade, die aan de visscherij wordt toegebracht is geweldig. Het is te hopen, dat onze markt- meesters, en ook die in andere steden, zullen voortgaan ten strengste te waken over de Holland sche visch-verzendingen." Hoe kennis macht en ook geld is, leert weder het voorbeeld van den heer Trapp, bij Prenzlau. Daar werd voor vele jaren onder eene zeer dunne aardlaag eene stof in den grond gevonden, die men voor kalk hield. Men bouwde een kalkoven, en toen die niet rendeerde, steenbakkerijen. Daar ook deze niets gaven, gingen opvolgend drie eigenaars te gronde. Onlangs nu werd Trapp bezitter van den grond. Deze liet de stof onderzoeken Deze bleek te zijn een krijtberg van ongeveer 150 morgen oppervlakte en 70 voet diepte, en het krijt van uitstekende kwaliteit. Voor dezen berg heeft een vereeniging van kapitalisten reeds 1 millioen mark geboden. Het krijt wordt reeds geslempt en ter plaatse in den handel gebracht tegen 1 mark per centiaar. De dochter van den veerman buiten Eider- stedt in Sleeswijk-Holstein zou drie meisjes van 21 a 24 jaar over het riviertje de Solge zetten, omdat het al wat donker werd en haar onde vader niet goed meer zien kan. Nauwelijks echter waren zij een paar minuten onderweg of men hoorde hulpgesehreeuw en de boot dreef omge- keerd en ledig aan wal. Onmiddellijk aangewende pogingen tot redding der drenkelingen bleven vruchteloos en de vier jeugdige meisjes, waarvan er twee geengageerd waren, vonden haar dood in de golven. In de steengroeven van Canrae, te Loch-Pvne- Side (Schotland) is jl. Zaterdag een verschrikkelijk ongeluk voorgevallen. Zeven ton buskruit waren daar bijeengebracht om een ontzagelijk blok graniet te doen springen. Aan boord van de stoomboot Lord of the Isle bevonden zich een groot aantal belangstellenden om de ontploffing te aanschouwen. Velen hunner hadden zich in de mijngangen begeven, waar het kruit gereed lagdoch de gasdampen, die zich in de lucht verspreidden, waren zoo hevig, dat verscheidene bezoekers verstikt op den grond vielen. Zeven hunner onder welke drie overheidspersonen, waren dadelijk dood. Vijftig geraakten buiten kennis en werden naar het hospitaal gebracht, waar zij kort daarna stierven. Te Buda-Pesth werd van den 23 bericht ontvangen, dat de stad Torokbecse in brand; 120 huizen waren reeds verbrand en vele persouen, vooral kinderen, waren omgekomen. Een orkaan bedreigde de stad met volkomen ondergang. In het in 't rijke Duitsche banaat gelegen stadje Deutschczernya zijn bij vreeselijken stormwind 164 huizen verbrand. Vele menschenlevens gingen verloren. I)e brand te Kalusz heeft, zooals aan de Neue Preie Presse gemeld wordt, grootere uitbreiding aangenomen dan aanvankelijk vermoed werd. On geveer 400 woonhuizen en even zoovele boeren- hofsteden en andere gebouwen werden een prooi der vlammen. Meer dan 3000 personen zijn van alles beroofd. Slechts weinigen waren verzekerd. De schade wordt op 1| millioen gulden begroot. Of menschenlevens verloren gingen weet men nog niet. Daar alle bakkerijen en winkels verbrand zijn, bestaat er gebrek aan brood en andere voedingsmiddelen. Toen Vrijdagavond omstreeks zes uren te Londen de trein uit de City te Queensroad (Bays- water) aankwam, bespeurde een couranten-jongen op het perron dat er bloed droop langs de deur van een coupe eerste klasse. Toen de jongen uit nieuwsgierigheid door het openstaande raam gluurde, zag hij een heer voorover op den grond liggen, terwijl de bodem der coupe en de kussens met bloed bevlekt waren. De jongen riep terstond de politie, welke den man uit den wagen haalde. Hij was bewusteloos en het bloed stroomde uit een diepe wond aan het voorhoofd. Een geneesheer werd ontboden, en de patient naar het hospitaal gebracht. Gedurende den nacht kreeg hij zijn be- wustzijn terug, maar nog niet voldoende om te kunnen vertellen wat hem is overkomen. Men weet niet zeker of nog andere reizigers in dezelfde coupe hebben gezeten. Men vond alleen een leeren taschje, doch uit den inhoud kon niet worden op- gemaakt wie de gewonde persoon is. Hij is een man van omstreeks veertig jaren. Geld had hij niet bij zich, wel een gouden horloge met ketting en eenige ringen. Hij had een visitekaartje in den zak met den naam Moritz Pi seller, doch verder is er niets over deze geheimzinnige gesckiedenis bekend. Philosophische gelatenheid. Het is een treurig feit, dat, wanneer arme lieden op de eene of andere wijze plotseling veel geld krijgen, zij dit nooit of slechts uiterst zelden weten te besturen en in plaats, zooals zij vroeger meenden, door het bezit van het geld gelukkig te worden, juist het tegendeel be- reiken, en meesttijds weder in armoede geraken, welker doornen zij na den korten tijd van verkwis- ting nu dubbel gevoelen, en hen soms wanhopig maken. Er zijn evenwel ook uitzonderingen, welke de wisseling van het noodlot, waaraan zij in de meeste gevallen zelf schuld hebben, met philoso phische kalmte weten te dragen. Zoo had voor ongeveer veertig jaar een smidsgezel een vierde van het groote lot in de Pruisische loterij (meer dan 100,000 Mark) gewonnen. Terstond wierp hij den smidshamer aan kant, kleedde zich van kop tot teen zeer elegant, schafte zich equipage, koetsiers en jagers aan, ging naar de badplaats en maakte alle mogelijke vermaken mee. Met zijn kaal hoofd, zijn bullebijtersgezicht en den grooten koperrooden, met een pincenez gewapenden neus, een tooneel- kijker in de vereelte hand maakte hij op den eersten rang in den schouwburg, waar hij dagelijks te vinden was, een hoogst bespottelijk figuur. De heerlijkheid duurde vijf jaar, toen schafte onze parvenu eerst het rijtuig af, vervolgens de weelde- zaken en elegante kleeding, in plaats van champagne dronk hij nog slechts gewonen wijn, toen verdween ook deze en op zekeren dag had de geldman zich weder in den vroegeren smidsgezel veranderd, die vroolijk op zijn aambeeld hamerde en in plaats van in eene prachtige woning, zooals nog voor een jaar, weder in een armoedig dakkamertje woonde. Maar hij had den moed niet verloren en bij de verandering van zijn lot zijn vroolijk bumeur niet ingeboet. „De koekoek heeft wel is waar het geld gehaald," zeide hij, //maar dat doet niets ter zake, ik heb ten minste ondervonden, hoe een rijk man zich gevoelt, en dat is ook iets waard. Want nu weet ik ten minste een rijk man gevoelt zich beter dan een van ons en heeft door het besturen van zijn geld nog een zorg meer Yolgens de Italia heeft een comite van ge- neesheeren te Parijs den Italiaanschen vaster, Succi, een som van 100,000 fr. aangeboden, als hij in een Parijsch hospitaal een vasten van 40 dagen wil ondernemen met twee andere personen, die zich op dezelfde wijze als hij daaraan zullen moeten onderwerpen. Tevens zou hij het geheim van zijn drank moeten mededeelen, waarvoor hem een brevet zou worden verzekerd. Dat is nu alles goed en wel voor den Italiaan, maar wat zullen die twee andere personen daarvan zeggen. Waggon Wheel, in Idaho, is een van die Amerikaansche //stedenwelke Bret Harte en anderen tot zoo menig geestig schetsje de stof hebben geleverd, eene plaats zonder vrouwen. Niet lang geleden stierf er een jonkman, tot wiens begrafenis twee naar het uiterlijke niet misdeelde zusters uit het oosten der Unie overkwamen. Toen de dames na de treurige plechtigheid weder wilden vertrekken, meldde zich eene talrijke deputatie, met den burgemeester aan het hoofd, bij haar aan en noodigde haar uit, elk een man te kiezen. De burgemeester zelf verklaarde in de eerste plaats, naar de hand van eene van haar te dingen. Toen het tweetal ondanks deze eer wilden vertrekken, werden zij eenige dagen achtereen letterlijk belegerd, tot zij eindelijk zich lieten verbidden en elk een man uitkozen waarbij de reeds eenigszins be- daagde burgemeester niet in aanmerking kwam. De meisjes zonden hare moeder bericht. Deze kwam terstond over en verklaarde, tot zoo onbe- tamelijken huwelijken, zoo kort na den dood van haren zoon, hare toestemming niet te kunnen ge- ven. De teleurgestelde bruidegoms belegden eene openbare samenkomst en de zelfverloochenende burgemeester kwam op een gelukkigen inval. Hij begaf zich tot de moeder en vroeg haar ten huwelijk, met het gevolg, dat nu drie personen te gelijk kondeu worden ingezegend. Aldus verhaalt de Dublin Mail. Waggon Wheel nu is een opkomende mijnwerkerstad en aan eene spoorwTeglijn gelegen. De Belgische politie maakt jacht op twee acrobaten, die bij gelegenheid van de kermis te Leuven een bevallig 14jarig meisje geroofd hebben. Het is niet aan te nemen dat bet kind haar ont- voerders vrijwillig gevolgd zou zijn zoodat dezen moeite zullen hebben hun buit te verbergen. In de diergaarde te Parijs is steeds eene dichte menigte getuige van het voeden der dieren. Zoo ook onlangs, toen zekere Svmon Eyncher, specialiteit in het zakkenrollen, er zijn handwerk uitoefende. Eyncher behoort tot de klassieke school hij voert zijne operaties steeds alleen uit en zonder zich van geweld te bedienen. Hij is onberispelijk gekleed en houdt de rechterhand steeds in den zak van zijn overjas. Deze heeft echter geen bodem, in de voering is eene scheur en de hand, die men goed en wel in 's man eigen zak vermoedt, houdt dikwerf in een andermans zak inspectie. Fyncher bevindt zich nu in hechtenis. Hij werd op heeterdaad betrapt, terwijl hij bezig was zijn welgekozen slachtoffer, een boerin, die voor het hok van den leeuw stond, de portemonnaie te ont- futselen. Men bracht mijnheer Eyncher naar het politiebureau, waar nog twee portemonnaies, twee horloges en 1000 frs. in goud bij hem werden gevonden. Op alle vragen, die men hem deed, antwoordde Simon Eyncher met teekens, waaruit men opmaakte, dat hij geen Eransch verstond. Men sprak hem daarop in het Italiaansch, in het Engelsch, in het Duitsch aan, maar zonder het gewenschte gevolg. Reeds was men op het punt een professor in het Yolapiik te ontbieden, toen Eyncher, van oordeel, dat de grap lang genoeg had geduurd, den hoofd- commissaris in het Parijsche dialect zijn compliment maakte over diens uitgebreide taalkennis. Hij gaf dan achtereenvolgens vijf of zes verkeerde adressen op en noodzaakte op die wijze de agenten in een kringetje in Parijs rond te loopen. Hij scheen over deze mystificaties uitstekend in zijn nopjes. Men heeft den pick-pocket-grappenmaker naar de gevangenis overgebracht. Ongeveer een maand geleden liepen er over een huis in via Yergine te Milaan zonderlinge geruchtenmen vertelde, dat 't er spookteandere, speciaal ingelichte knappe bollen hielden het er voor, dat een geest in het huis verborgen was, die vooral in de kamer eener weduwe, die met haar dochter samen woonde, gehoord werd. Dezer dagen meldden zich bij deze vrouw twee heeren aan, een officier en een tabakshandelaar, beiden spiritisten, en verzochten haar, in de kamer den geest te mogen oproepen om te weten te komen of het een spotgeest was. Na eerst geaarzeld te hebben, stemde de vrouw ten slotte toe en nu begon de komedie. Een uur later keerden de beide heeren met een tafeltje met een poot terug en na de gebruikelijke grimassen werd de geest opgeroepen. ,/Stilte gebood de officier, //de geest spreekt." //Uw echtgenoot," ging hij na een poos geluisterd te hebben voort, //bevindt zich achter dit tafeltje; hij bekend, dat hij het is, die elken nacht tegen den muur klopt, omdat hij u belangrijke familiezaken mede te deelen heeft." De arme vrouw, die geloof aan deze praatjes hechtte, werd daardoor zoo ontsteld, dat zij er nog ziek van is. Een harer bloedverwanten, die haar toevallig een bezoek kwam brengen, haar ontsteltenis ziende, sloeg de tafel in stukken en joeg de twee ,z spiritisten" de deur uit. Eenige dagen geleden heeft de eigenaar van het huis, de loopende geruchten moede, een onderzoek ingesteld, waaruit gebleken is, dat het zoogenaamde kloppen van een arme, ounoozele vrouw afkomstig was, die op de derde verdieping woont, des nachts aan stuiptrekkingeu lijdt en dan met het hoofd tegen den muur slaat, waarachter een schoorsteenpijp loopt, welke in de kamer der boven besproken weduwe uitkomt. Z K FT IJ l> I IV G E N. Van 24 tot en met 27 Sept. zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 24 Sept. Eng. stoomb. Ralph Creyke, kap. Eyre, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Midgley, van Londen met stukg. 25 Sept. Noordsche bark Ellida, kap. Steen, van Hernosand met hout. Russische brik Carl, kap. Erederikson, van Sundsvall met hout. 26 Sept. Eng. stoomb. Dynamo, kap. Hewitt, van Hull met stukg. Eng. stoomb. Leona, kap. Atkinson, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Hannagan, van Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Lobelia, ,p. Bury, van Londen met stukg. 27 Sept. Eng. stoomb. John Wells, kap. Woodhead, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Kirkheator,, kap. Moore, van Londen met stukg. Van 24 tot en met 27 Sept. zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 24 Sept. Russische stoomb. Peter de Grosse, kap. Vieth, naar Antwerpen ledig. 25 Sept. Eng. stoomb. Ralph Creyke, kap. Eyre, naar Goole met stukg. Eng. stoomb Rosa, kap. Dimberline, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Electro, kap. Whitton, naar Hull met stukg. Eng. stoomb. Miaca, kap. Goundry, naar New-Castle met stukg. Eng. stoomb. Azalea, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Midgley, naar Londen met stukg. 26 Sept. Eng. stoomb. Kinghorn, kap. Roberts, naar Leith met stukg. Duitsche stoomb. Memento, kap. Eitzener, naar Christiania met stukg. Duitsche brik Mittwoch, kap. Sprenger, naar Granton met ballast. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 24 Sept. Eng. stoomb. Kama, kap. Hall, van Bilbao met menerie. 25 Sept. Eng. stoomb. V astdale, kap. Simmons, van Bilbao met menerie. 26 Sept. Eng. stoomb. Auckland, kap. Manson, van Bilbao met menerie. 27 Sept. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Richards, van Londen met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen: 24 Sept. Eng. stoomb. Cochrane, kap. Mallet, naar Hamburg met ijzer en steen. Eng. stoomb. Viscount Castlereach, kap. Horlock, naar Seham ledig. Eng. stoomb. Achilles, kap. Higham, naar Liverpool met stukg. 26 Sept. Duitsche driem. schooner Wega, kap. Kuhl, naar Burn-eiland met ballast. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Jarlane, naar Londen met stukg. Van 24 tot en met 27 Sept. werden langs de Oostsluizen alhier 47 binnenvaartuigen op en 45 afgeschut. PRIJZEfl DER EFFECTED. Amsterdam, 27 September. Rotterdam27 September. not 67ft e Gent. 17 Sept. 24 Sept. Londen27 KOERS V A i\ Belgisch per 100 fr. Engelsch per September. II E T G E L D. 47,60 a 47,70 12,04 12,10 Op 1 October a. s. hoopt onze geliefde vader en grootvader ERANCISCUS GROOTHAERT zijn 869ten geboortedag te herdenken. Zijne dankbare kinderen en behuwdkinderen. Uit aller naam, J. GROOTHAERT, Echtgenoote en Kinderen. Axel, 28 September 1886. ST. JAN STEEN (Postkantoor). mm Nkderland. Belgie. Fra.nkrijk Rusland PoLKN Oosten rijk. IIONGARIJE. Italie. Spanje Turkije. Egypte Portugal. AmERIKA. Biaziiik Certifie. Werkelijke schuld dito dito dito dito dito dito Asndeel Hscdelmaatichappij dito exploitatie Ned.sUatsspoorw. Certificaten bij Rotschild Inschrijvingen Obligation 1798/1855 dito Hope Co. 18.55 6e lerie dito 1000 1864 dito Ooatersche leening 2c aerie dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Loten 1866 Oblig. Hope Co. Leening 1860 Obligation 18671869 Certificaten. Aandeel spoorweg Gr. Meat Oblig. dito Aand Baltiache spoorweg dit o dito Jelez Orel dito spoorweg Poti-liflis dito dito Charkow Azow Znid West spoorwegmaatschappij. Schatkist obligation Oblig. in papier dito dito Schatkistbiljetten Certifie. Amsterdam Obligation Bnitenl. dito Binnenlandsche Inscbrijvinz Alg. schuld Obi. Leening 1876 Obligation Obligation (1877, dito (1876) Illinois certificaten ran aandeel Union Pacific hoofdl. dito Oblig 1865 dito 1875 Mei Nov. Jan., Jnli. 21 pet. 741 3 0 4 B 1001 5 B B 108 21 B 8 B 5 B 1021 5 B 891 5 B 101« 5 B 571 5 B 971 5 B 971# 5 B 131 41 B 941 4 B 88# 6 B 5 B 120 A 41 B 3 B 62ft B 1001 5 B 100ft 5 B 991 5 B 62f 4 B 5 B 66ft 5 B 5 102 5 w 4 B 58f 4 B - 5 B 66ft 4 B 741 3 9 51ft 4 B 41 B 5 0 6 B 5 0 0 Bij matigeu toevoer van jarige Tarwe ging deze aan vorige prijzen van de hand. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe f 7,00 a f 7,40, mindere f 6,30 a f 6,90, nieuwe f 6,80 a f 7,20, mindere dito f 6,00 a f 6,70. Rogge f 5,50 a f 5,80, nieuwe f 4,80 a 5,40. Gerst 3,70 a /4,50. Haver korte 3,20 a f 3,50, lange f 2,50 a f 3,10. Paardeboonen f 5,70 a f 6,20, mindere a f Duiveboouen f 7,00 a f 7,50. Bruineboonen f 9,75 a f 10,00. Witteboonen Walchersche 9 75 a f 10,00. Erwten 8,60 a 9,00, mindere 8,25 a f 8,50. Kanariezaad beste f 9,50 a f 10,50, mindere 8,50 a 10,00. Koolzaad 7,50 8,00. Lijnzaad 12,00 a f 13,00. Eieren f 4,40 a f 4,50 per 100 stuks. Aard- appelen Zeeuwsche f a f Zeeuwsche Ajuin f 1,15 per 50 kilo. Tarwe, witte 100 k. Id. roode Rogge Gerst Haver Boekweit, p. hect. Duivenboonen Paardenboonen Koolzaad 100 k. Lijnzaad Kempzaad n Lijnkoeken Koolzaadkoeken Kempzaadkoeken Eieren per 26 stuks fr. 19,50 a 20,00 fr. 19,50 a 20,00 14,50 15,00 14^0 15^00 15,50 16,00 15,50 16,00 16,00 16,50 16,00 16,50 14,00 14,00 17,50 h 17,50 16,00 16,00 23,00 23,00 27,00 29,00 27,00 28,00 23'00 24,'oO 23^00 24,00 14,00 15,00 14,00 15,00 1 2,50 I 2^60 I 2,80 2^90 Tarwe en Haver prijshoudend. Gerst, Mais en Meel stil.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1886 | | pagina 3