Gemengde berichten. BURGERLIJKE STAND. is te vinden in de Nederlandsche Staatscourant van Zaterdag 11 September niet van de zestien- of zeventienhonderd maar achttieuhonderd zesentachtig. In het Handelsblad van heden lezen wij het navolgend ingezonden stuk van Dr. Kramer. Daar dit handelt over de genezing der ecbte croup (zonder operatie) meeneu ook wij dit over te moeten nemen. Aan de ambtgenooten in Nederland! Er zijn reeds meer dan twee jaren verloopen sedert mijne ontdekking, om de boosaardige keel- ziekte, (Diphtheris) te genezen, door mij werd open- baar gemaakt in een verslag aan den Geneesk Kring alhier April 1884 en in een Duitsche brochure Juli 1885 (sedert uitverkocht,) waarbij tevens de middelen uitvoerig werden aan- gegeven. Elk geneeskundig hoogleeraar in Nederland of lioofd van ziekenhuis ontving toen een exemplaar van mij. Nu ontvang ik van tijd tot tijd vele aanvragen van ambtgenooten in Nederland, om de noodige inlichtingen omtrent mijne methode en middelen Ik meen dat een telkenmalig afzonderlijk schrif- telijk antwoord niet van mij gevergd kan worden. Zal zij officieel ten bate van een ieder nu worden, zoo moet mijne nog jeugdige ontdekking ter beoordeeling harer deugdelijkheid, in zeer be- kwame en welwillende handen vallen. Het daartoe noodige is niet op een velletje post te omsckrijven. Ik hoop binnen niet al te langen tijd eene Fransche brochure te doen uitgeven over hetzelfde onderwerp, waarin dan tevens mijn laatste nieuwe ontdekking „de genezing der echte croup (zonder operatie)" zal worden opgenomen. F. N. KRAMER, Arts. Amsteedam, September 1886. en een TER NEUZEIY, 17 September 1886. Nog een paar dagen en de derde Maandag in September is aangebroken en hiermede de Ter Neu- zensche kermis aangevangen. Weder willen wij als in vorige jaren 't een ander mededeelen van wat zij, voor zoover wij weten, zal medebrengen. Wij moeten beginnen met te zeggen dat er niet veel nieuws zal wezen, maar goede woude kennissen." Yooraf wenschen we aan alle directenren van inrichtingen en tenten, alle kramers en ingezetenen die van de kermis profiteeren, goede zaken Ziehier wat we van 't a. s. volksfeest weten Plaatsing is aangevraagd voor de Schouwburg- tent der heeren Stoete en de Boer, (het is onnoodig deze heeren bij het publiek te introduceeren). Door den heer C. Gorter is mede een strookje grond gevraagd om het tijdelijke paleis op te slaan van II. K. H. Prins en Prinses Colibri, twee Heine exemplaren van het menschelijk geslacht. De heeren J. de Jong Co. bezorgen ons wat nieuws. Zij komen ons namelijk bezoeken met een Jocky Cours-Cirque. In deze Cirque kan men, zoo vertelt men ons, harddraven met mechanische paarden, dames kunnen aan den wedren in chaisen deelnemen. De overwinnaars krijgen vergulde rne- dailles. (Wij weten niet of ze uit de fabriek van Van Kempen te Voorschoten zijn.) Liefhebbers van paardendressuur zullen zich kunnen amuseeren in een paardenspel, terwijl de schutters zich kunuen meten in de schiettent van H. Bauwens. Als we nu nog melden, dat arriveeren zal panorama van Daman, een tal van koek- en lanteriekramen, 2 caroussels en dat het wafelkraam van Smits reeds is opgeslagen, dan hebben we alles gezegd wat we van de kermis weten. Alleen dit nog in het Nieuw Kofhehuis op het marktplein zal door het gezelschap van den heer Soesman (ook een goede bekende) matines en soirees gegeven worden Zooals uit vorenstaande advertentie blijkt zal ZHEdG., de Commissaris des Konings in deze provincie a. s. Maandag aan onze veste een bezoek brengen. Tot vader en moeder in het diaconiegesticht voor ouden van dagen en weezen alhier, dat in den loop der volgende maand zal geopend worden, Het was dikwijls zwaar, verschrikkelijk zwaar te verdragen geweest, maar had zijn vader zelf ook niet veel te Ijden gehad onder die maatregelen Het was Christiaan dikwijls voorgekomen alsof zijn vader plotseling midden in de grootste loftuiting was blijven steken, om terstond daarop in den koelen gewonen toon te vervallen dien hij gewoon was tegen hem aan te slaan. Thans eerst begreep hij dat zijn vader zijn bewondering slechts onder- drukte om den trotschen en ijdelen zoon daardoor niet slechts nog hoograoediger te maken dan hij reeds was. Een zware zucht was het slot van deze gedach- tenreeks en met een snelle heftige beweging sprong Christiaan op, om zijn vader vergiffenis te vragen voor het onrecht, dat hij hem zoo lang had aan- gedaan. Maar het was te laat! Begraven onder sneeuw en ijs lag hier zijn ongelukkige zoon en geen en- kele toon kon doordringen door de verschrikkelijke wanden die hem omsloten, geen kreet van berouw, geen uiting van liefdeHet was te laat, misschien te laat voor eeuwig! Zijn vader zou niet ervaren hoe het hart van zijn trotschen zoon tot inkeer was gekomen. Geen der zijnen zou ooit vernemen dat geen wrevel of bitterheid of hoogmoedige zelf- aangesteld de heer A. Dees en mej. A. Klerk, alhier woonachtig. Dit besluit is genomen in eene vereenigde vergadering van den kerkeraad der Hervormde gemeente en regenten van genoemd gesticht. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de openbare lagere school A alhier, op eene jaar- wedde van f 500, hebben zich 8 sollicitanten aangemeld. Voor die van onderwijzer aan de openbare lagere school te Hoek, jaarwedde 450, aangemeld 14 sollicitanten. Men meldt uit Goes aan de Z. N. het volgende z/De directie der Goesche boot //Admiraal de Ruyter" is voornemens, althans gedeeltelijk te voor- zien in den dienst ZierikzeeTer Neuzen. Eenige weinige reizen zullen evenwel niet voldoende zijn om de levensvatbaarheid van dezen dienst te be- wijzen." 't Is a. s. Maandag Ter Neuzensche kermis en dit jaar zooals gewoonlijk komt de Goesche boot de tenten, kramen enz. van Zierikzee aanbrengen. Eene advertentie in de Goesche Crt. deze afvaart mel- dende bracht den berichtgever der Z. N. waar- schijnlijk op 't idee het bovenstaande nieuws de wereld in te sturen. Wij kunnen verzekeren dat hiervan niet een woord waar is. De heer M. C. Muller, predikant bij de Hervormde gemeente te Thesinge c. a., vroeger te arbeidster wonende te Hulst, is wegens laster ver- oordeeld tot 8 boete of 8 dagen hechtenis. C. J. v. R., oud 22 jaren, huisvrouw van J. v. D., arbeidster wonende te Ter Neuzen, is wegens hoon veroord. tot 8 boete of 8 dagen hechtenis. De gevangenisstraf, in de plaats tredende voor boete, wordt //hechtenis," terwijl voor /ge vangenisstraf" steeds eel bedoeld wordt. Sas van Gent, beroepen tc Nieuw-Vosmeer en te Nieuwerschans c. a. heeft het beroep naar Nieuw- Vosmeer, in Noord-Braband, aangenomen. Verleden Maandag werd te Gent met on- geloofelijke pracht en vreugdebetoon de heer Montald ingehaald, die den eersten prijs, prix de Rome, in den nationalen wedstrijd voor schilderkunst had behaald. In optocht met vele muziek- en andere gezelschappen werd de bekroonde naar het stadhuis en van daar naar zijne woning gebracht. Ministers en gemeentebestuur feliciteerden den jeug- en schilder en gister kwam de tijding dat het oordeel der jury onnauwkeurig en de stemming niet geldig was. Geheel Gent is een verontwaardiging. Zasuiislag. Even als op vele andere plaatsen, wordt ook hier algemeen geklaagd, dat het jachtveld dit jaar in deze streken heel slecht van wild voorzien is en meuig jager, na een vermoeienden dag, met ledige handen huiswaarts keert. Volgens het een ervaren jager is de oorzaak van dit gebrek aan wild hoogstwaarsehijnlijk toe te schrijven aan eene ziekte, welke verleden voorjaar onder de hazen heerschte. Toen toch werden door hem niet zelden 2 a 3 doode hazen tegelijk op het veld aangetroffen. Het valt licht te begrijpen, dat onder zulke omstandig- heden de gewenschte voortteling dezer dieren niet plaats hebben kan. Hulst. Donderdagavond 1.1. werd er een bijeen- komst gehouden der burgerij van Hulst, teneinde een ieders opinie te kennen omtrent het plan dat er bestaat om een stoomtram van hier naar Walsoorden te hebben. Nadat deze en gene zijne gevoelens it had, waren velen van idee, dat Hulst er niet veel voordeel van kon hebben. Daarop circuleerde er een lijst, teneinde den raad van Hulst te verzoeken geen subsidie voor de stoomtram toe te staan. Hontenisse. Bij de Dinsdag jl. plaats gehad hebbende verkiezing voor een lid van den ge- meenteraad werden uitgebracht 38 geldige stemmen. De uitslag was, dat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren J. Menu en G. T. Wullemsens, die respectivelijk 15 en 14 stemmen verkregen. Philippine, 14 September. Door het bestuur van den Vergaertpolder werd heden alhier, bij enkele inschrijving, in het openbaar aaubesteed het leggen van 14,000 M2. wintermat op den zeedijk van bovengenoemden polder waarvoor het minst werd ingeschreven door den heer A. Tholens Dz., te Ter Neuzen, voor f 840. rechtszakenT Arrondissenients-reclitbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 17 Sept. de volgende vonnissen uitgesproken R. P., oud 22 jaren, huisvrouw van A. M., overschatting thans zijn gemoed meer vervulde en dat hij nu slechts nog een wensch koe-sfefde, voor hen te kunnen leven en werken en zorgen. Als hij werkelijk onder de lawine zijn graf moest vin den, was hij het zelf geweest, die dooj zijn hoog- moed zoo veel leed over zijn betrekkingen had gebracht. Want hoe dikwijls hij tot nog toe ook gedacht had, dat zijn dood niemamd leed zou doen, doch zijn ouders van veel zorg ontheffen, hij erkende thans slechts al te goeel hoe zondig zulke gedachten waren geweest. z/Ik weet dat ik niet tot geluk gfjboren ben!" had Christiaan nog in zijn laatste gesprek met Jozef gezegd. Maar welk recht had hij dan ook op geluk, dit begon hij nu in te> zien, als hij zelf er niet naar streefde om ietsj tot het wel- zijn der zijnen bij te dragen Was het ooit bij hem opgekomen, dat het zijn plicht was hen vroolijk en gelukkig te mcAen, omdat hij al wat hij had en was aan hen was verschuldigd? Hij had altijd alles van andersn verwacht, maar in plaats van zelf ook voo&- anderen te leven had hij door norschheid en hoogmoed juist geluk en tevredenheid uit zijn ^eheele omgeving ver- bannen. (Wordt vervolgd.) Te Yerseke zal, naar men verneemt, een R. K. kerk worden gesticht, waartoe de grondeigenaar Belpaire te Antwerpen een stuk land ten geschenke heeft gegeven. Den 1 October hoopt de heer Pieter Roggeveen te Hillegersberg zijn 100sten ver- jaardag te vieren, hij geniet nog een volkomen gezondheid. Te Sneek heeft zich't curieus feit voorgedaan, dat een jongman in 't huwelijk is ge- treden met de voile zuster zijner moeder. Van een dame vergezeld, steeg de heer Lhoste gisteren weder met den ballon Eclaireur uit den Parktuin te Amsterdam op. Met een flinken Zuid-oosteu wind dreef de ballon snel in de richting van Leiden weg. Het aantal veroordeelde bedelaars die van Assen uit eenige malen per week naar Veenhuizen gebracht wor den, is, in weerwil van het gunstige seizoen zeer be- langrijk. Maandag bestond dergelijk transport uit 35 personen. Een jongetje van 6 jaren van de wed. F. Heineke te Baambrugge is gestikt met het eten van een stukje biefstuk. De toestand der moeder is vreese- lijk; dit kind was hersteld van eene keelziekte, aan welke ziekte zij voor 14 dagen een ander kind verloren had. Te Kempten (Beieren) is dezer dagen een kindje ter wereld gekomen, dat twee aangezichten had, evenals Janus, den goddesjaars der Romeinen. Het was dood. Een Rotterdammer, een zeer vermogend man, heeft een vreemd zwak, hij haat de 2£centstukken uit alle macht. Te dien einde meldt de Maas- bode tracht hij sedert langen tijd deze munt- stukjes zooveel hem mogelijk is aan de circulatie te onttrekken. Op het oogenblik moet hij reeds or ongeveer drie duizend gulden aan deze bron- zen munt hebben afgezonderd. De beeldhouwer Stracke te Haarlem heeft, als ontwerper van het standbeeld voor Huig de Groot te Delft, een schrijven ontvangen van zekeren Aloise Grotti, //Maitre de viblon," te Venetie, die blijkens familiepapieren in zijn bezit, een afstammeling van onzen beroemden landgenoot beweert te zijn. Hij heeft daarenboven een oud portret (verinoedelijk eene kopergravure) van Grotius en zou gaarne vernemen of in Nederland nog nakomelingen v hem leven. 's Mans geldelijke omstandigheden veroorloven hem niet, zelf de reis herwaarts te maken. De beschuldigde Vandersmissen is naar Bergen overgebracht, om in de eerste helft van October voor de jury van Henegouwen terecht te staan gens de bekende misdaad. Met twee andere veroordeelden werd Vandersmissen in een cellulair rijtuig naar het zuider-spoorstation gebracht en in hetzelfde gezelschap deed hij ook in den celwagen van den trein de reis De procureur-generaal, de heer Van Maldeghem, had geweigerd het verzoek om met een vigelante naar het station te worden gebracht en in een eerste-klasse—waggon te mogf reizen. Toen Vandersmissen den celwagen verliet, deed men hem de boeien aan, waaraan hij zich gewiilig onderwierp. Bijna tegelijkertijd werden de beschuldigden Degand, De Lannoy en juff. Dandelin uit de gevangenis te St. Gilles naar Antwerpen overgebracht. Ook hun zaak moet, wegens de cassatie ten gevolge van het gebrek in den vorm, op nieuw behandeld worden. Van dezen heeft Degand de meeste kans vrijgesproken te worden. Vandersmissen acht zich zeker van zijn vrijspraak. Volgens een te Weenen ontvangen telegram uit Krakau werden bij de jongste reis van <J Keizer van Rusland de meest buitengewone maat regelen voor zijne veiligheid genomen. Dagen voor zijn aankomst te Warschau werd in allerijl het doodvonnis voltrokken aan een nihilist, die eenige dagen te voren veroordeeld was. Langs de geheele spoorbaan, waarover de Keizerlijke treinen stoomden waren soldaten geplaatst. Toen de treinen naderden maakten, die militairen zich gereed vuur te geven op ieder, die trachten mocht dichtbij te komen. Er waren drie treineneen voor de Keizerlijke familie, een voor de bagage en een voor spoor- wegarbeiders, die, ingeval eenig gebrek aan den trein mocht ontstaan, dit moesten wegnemen. Gedurende de reis veranderde de Czaar verscheidene malen van treinop de stations waren de vensters gesloten. Gelukkige Keizer Succi's proefneming, om een maand lang geen voedsel te nemen, is een der belangrijkste experi- menten van den jongst.en tijd. Deze proeve, wel verre van humbug te zijn, rust op het denkbeeld, om door een krachtig vocht de werking van de maagzenuwen voor een tijdlang te verdooven, en zoodoende te voorkomen wat men honger noemtaltoos in de onderstelling, dat het lichaam genoegzamen voorraad leeftocht in de vet- deelen en in de spieren bezit, om een maand lang er op te kunnen teren. Het is slechts de generaliseering van wat op kleine schaal bij bestijgingen van hooge bergen ervaren wordt. Dan dooft de hooge lucht de werking der maagzenuwen. Men kan zelfs niet eten. En toch blijkt het lichaam tot de hoogste ontplooiing van kracht in staat. Gelukt nu deze proeve, gelijk waarschijnlijk is, en blijkt men alzoo een vocht te bezitten, wat den mensch, onder bepaalde omstandigheden, in staat stelt weken lang te teren op het kapitaal aan voedsel, dat hij in zijn lichaam met zich omdraagt, dan geeft dit uitzicht op de volgende voordeelen 1°. dat voorziening van elke reddingsboot van dit vocht in genoegzame hoeveelheid, het vreese- lijke doodhongeren van schipbreukelingen voor komen zal 2°. dat bij gewichtige operation van keel, maag of ingewanden, de altoos zoo bedenkelijke inbren- ging van voedsel zoo lang kan vermeden worden tot de wonde hersteld is; 3°. dat men in Aziatische landen, waar plotse ling hongersnood uitbreekt, tijd wint om in het ontstane gebrek te voorzien 4°. dat men in oorlogstijd bij kleinere expedition het meeslepen van voedsel iriijden kan. Misschien zou zelfs bij het insluiten van een vesting dit midded de verweerkracht van de bele- gerden verhoogen kunnen. De geneeskundigen in Italie toonen dan ook het hoog gewicht van deze proefneming zien. zeer wel in te Lotgevallen van een schilderij. Uit een womng te Parijs werd een schilderij van Claude Lorrain gestolen. De politie deed ijverig onderzoek, vond de schilderij en gaf het volgende bericht over haar lotgevallenDe dief, Dufour genaamd, ver- kocht de schilderij voor 5 fr. aan een voddenkoop- man. Deze uitdrager verkocht haar voor 8 fr. aan een collega in de wijk Pigalle, die haar voor zijn raam hing, met het opschrift, dat zij voor 10 fr. te koop was. Ongeveer veertien dagen bleef het stuk daar, blootgesteld aan regen en wind, zonder dat een kooper zich opdeed. Eindelijk kocht een voorbij- ganger het en nam het mee, maar zijn huisgenooten dreven zoo den spot met zijn aankoop, dat hij het ergens wegzette. Daar werd, door een agent van politie, er beslag opgelegd. De Cronique des Arts, waaraan wij dit verhaal ontleenen, bericht tevens dat de schilderij geschat wordt op een waarde van 10000 gl. Van 1 tot 15 September 1886. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 2 Sept. Sijbe de Graaf, oud 25 j., jm. en Janneke Frangoise Helena Die- leman, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Sept. Jan de Bokx, oud 22 j., jm. en Hebrina Kolijn, oud 20 jjd. Geboorten. 3 Sept. Magdalena, d. van Marinus van der Est en van Adriana Maria Meijer. 4 Sept. Francina Jacoba, d. van Johannes van Riet en van Francina de Maree. 5 Sept. Martina, d. van Jan Meeusen en van Johanna Boutens. Maria Catharina, d. van Thomas Verijke en van Jacomina Maatje de Vos. 11 Sept. Anthoniua Johanna Adriana, d. van Johannes Jacobus Dekker en van Maria van de Wege. 12 Sept. Jacobus Jogchem, z. van Adriaan Riemens en van Adriana van de Wege. 13 Sept. Maartje, d. van Jan Scheele en van Elisabeth Geertruida van der Bent. Overlijden. 1 Sept. Wijtske Houkes Hoeksma, oud 64 jechtg. van Oene Ebes de Vries. 3 Sept. Maria Dees, oud 2 m., d. van Cornelis en van Christina Henderika Sluijmer. Cornelis Rei- nier Wiskerke, oud 4 j., z. van Reinier en van Neeltje Klaassen. 7 Sept. Celina Rosalia Dhanis, oud 3 w., d. van Augustus en van Pelegie Goet- hals. Janneke de Koeijer, oud 17 d., d. van Karel en van Adriana Hamelink. 11 Sept. Cor nelis Andries de Zeeuw, oud 12 d., z. van Jozias en van Janna Stoffijn. 15 Sept. Martina Meeusen, oud 10 d., d. van Jan en van Johanna Boutens. AXEL. Huwelijks-aangiften. 2 Sept. Alouisius Saman, oud 37 j., weduwn. en Anna Maria Vijlder, oud 44 j., jd. Geboorten. 1 Sept. Reinier Cornelis, z. van Reinier Boeije en van Janna den Hamer. Cornelia, d. van Daniel de Visser en van Suzanna Cornelia van Oort. 2 Sept. Adriaan, z. van Cornelis den Hamer en van Aaltje de Jonge. 3 Sept. Tanneke Neeltje, d. van Jacobus de Feijter en van Magda lene van Hoorn. 4 Sept. Willem Jacobus, z. van Jacobus Boeije en van Maria Jansen. 6 Sept. Alewijn en Adriana Johanna, z. en d. van Arie van der Linden en van Francina Anna Moret. 9 Sept. Ludovicus Petrus, z. van Cornell's Johannes van Hecke en van Julie Remerij. 15 Sept. Janna, d. van Levinus Faas en van Adriana de Feijter. Overlijden. 3 Sept. Jacobus Gans, oud 14 m., z. van Marinus Cornelis en van Sara Elisabeth Wijck. 4 Sept. Albert Gerrit Vlaander, oud Jan en van Sept. Jan Thona Christofelina de de Velde, oud 5 van 4 m., z. van Graaff. 9 Sept. Jan van ae veiae, oud 0 w. z. van Cornelis en van Pieternella van Tatenhove. 15 Sept. Geertrui Ebrina Wolfert, oud 6 w., d. van Hendrik en van Cornelia Suzanna Smies. BOSCHKAPELLE. Geboorten. 10 Sept. Franciscus en Gerardus, zonen van Jan Francies de Schepper en van Anna Catharina Rottier. 14 Sept. Mathilda Louisa, d. van Petrus Kool en van Maria Adolphe Clemen tina de Poorter. Overlijden. 1 Sept. Jan Francies Mel, oud 69 j., echtg. van Anna Maria de Kort. 13 Sept. Anthonia Francisca Vermast, oud 82 j., d. van Anthonij en van Maria Catharina Desaunois.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1886 | | pagina 2