M 5 September ML VOOPflANDEN: LANDBOUW-WERKTUIGEN BURGERLIJKE STAND. Uandelsberichten. Advertentien. F. WALRAVEN, TILBURYS, CHAISEN en dien tijd hebben we de verlicbting der winkels een uitstapje door de straten en men zal onder- vinden, dat men vooral daar waar de straat „min of meer" onregelmatig ligt, niet dan met de uiterste voorziclitigheid kan voortloopen. En mocht men bij toeval op zijn tocht de bekende kar ontmoeten, dan wee den ongelukkigeMen wil haastig vluchten, maar men ziet geen hand voor oogeu en bij elken stap loopt men gevaar zijn leven te verliezen. Ten einde raad staat men stil en ruikt. De straatverlichting is ik zal het woord niet schrijven, dat mij op de tong ligt, maar ik wil het parlementair uitdrukken de straatverlichting is te Ter Neuzen voor veel verbetering vatbaar. 3 De kar men kan haar, helaas, niet missen de kar laat te vroeg hare geuren door deuren en vensters dringen. Ik meen, dat zij voor elf uur hare werkzaamheden niet mag aanvangeu en toch kan men haar gerommel reeds voor dien tijd hooren. 0, schoolmeesterwat zoudt gij een heerlijk lied kunnen zingen om dat alles te betreuren. Vbaag Wordt er te Ter Neuzen behoorlijk toe- zicht uitgeoefend over straatverlichting en beerkar 1 Sept. '86. X. Mijnheer de Redactenr In de Dinsdag te Axel gehouden raadsvergadering werd het volgende request voorgelezen ,/Bij dezen wendt de Kerkeraad der Nederlandsch Hervormde gemeente alhier zich met verschuldigden eerbied tot U met het navolgende verzoek. Op Zondag 15 Augustus is door de Roomsch Catholieke gemeente alhier een feest gevierd na daartoe van het burgerlijk bestuur verlof te hebben aangevraagd en bekomen. Dit laatste heeft ver- wondering gebaard, ja de verontwaardiging opgewekt van zeer vele gemeenteleden, omdat op deze wijze het burgerlijk gezag de ontheiliging van den dag des Heeren niet alleen niet tegengaat, maar zelfs in de hand werkt en bevordert. Dientengevolge wenden wij ons tot U met beleefd verzoek dat de Raad der gemeente zijne afkeuring openlijk te kennen geve over het toelaten van dergelijke wetsovertredingen en tevens dat de Raad zich ernstig voorneme zulk eene ontheiliging van den Zondag niet meer te dulden. Met te meer aandrang durven wij als Kerkeraad zulks verzoeken 1°. omdat wij overtuigd zijn dat dat deel der gemeente, hetwelk nog prijs stelt op godsdienst en zedelijkheid in deze onze be- tuiging van harte instemt2°. omdat de wetgevende macht zelve een Zondagswet evenzeer als eene drankwet heeft uitgevaardigd, welke de burgerlijke besturen gehouden zijn te handhaven, en 3°. omdat wij als opzieners der gemeente geroepen zijn onzen naasten er op te wijzen, hoe onze Schepper en Maker den Sabbathdag heeft ingesteld om dien te hei- ligen wat dan ook de plicht der burgerlijke over- heid is. Hopende dat dit adres iets ten goede moge uitwerken onder den onmisbarcn zegen des Aller- hoogsten, verblijven wij, enz." Op dit adres is door den gemeenteraad besloten hetzelve voor kennisgeving aan te nemen, omdat op bedoelden dag geene wetsovertredingen hebben plaats gehad, terwijl nog werd besloten, voortaan geen festiviteiten op Zondag toe te laten. Arme gemeente waar moet het naar toe, als zooveel kleingeestigheid, pharizeesche hoogmoed wordt goedgekeurd. Is er nog geen tweedracht genoeg onder de kinders van denzelfden Vader. X. Van 16 tot 31 Augustus 1886. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 20 Aug. Jan de Bokx, oud 22 j., jm. en Hebrina Kolijn, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Aug. Bastiaan V3J3 Aalst, oud 59 j., weduwn. en Anna Catharina Kouwijzer, oud 50 j., jd. 26 Aug. Dieter Jaco bus de Rijke, oud 24- j., jm. en Adriana Joanna de Doelder, oud 25 j., jd. Geboorten. 17 Aug. Eranciscus Reinier, z. van Pieter Jan Meijer en van Jannetje Platteeuw. 19 Aug. Anna Melania Clotilda, d. van Gustavus Josephus Goethals en van Rosalia Verdurmen. 21 Aug. Jauneke, d. van Karel de Koeijer en van Adriana Hamelink. 22 Aug. Johanna, d. van Krijn Dees en van Johanna Anthonina de leijter. 23 Aug. Petrus, z. van Ferdinandus Anthonius Acke en van Julia de Meijer. 24 Aug. Kornelis Jacobus, z. van Arnoldus Huineman en van Pieternella Wilhelmina Kuiler. 30 Aug. Willem Krijn, z. van Arie Pieter Hamelink en van Pieternella Sol. Pieter Jacobus, z. van Gilles Drabbe en van Jeanne Wilhelmina Geensen. 31 Aug. Cornelis Andries, z. van Jozias de Zeeuw en van Janna Stoffijn. Overlijden. 16 Aug. Leuntje de Koeijer, oud 2 m., d. van Elias en van Janna Durink. Willem Jan van Aalst, oud 25 j., echtg. van Wilhelmina Johanna Frederiksen. 17 Aug. Arie Yerlinde, oud 6 m., z. van Jacobus en van Janneke de Zeeuw. 19 Aug. Frans Hermanus Geensen, oud 9 m., z. van Jacob en van Sara Catharina Lakerveld. 20 Aug. Antheunis Dekker, oud 1 m., z. van ran<;ois en van Catharina Elisabeth de Jonge. 21 Aug. Ilendrik Johannes Visser, oud 5 m., z. van Adriaan en van Neeltje Tholens. 22 Aug. Suzanna Pladdet, oud 63 j. wed. van Krijn Yerpoorten. J HULST. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Aug. Aloijsius Reijniers, oud 27 j., jm. en Amelia Volleman, oud 23 j., jd. Overlijden. 30 Aug. Petrus Pieters, oud 31 j., z. van Josephus Jacobus en van Dorothea van Huffel. AXEL. Geboorten. 20 Aug. Martha Veneranda, d. van Alphonsius Josephus Lodewijkus van Wiemeersch en van Prudentia van Wolfelaar. 21 Aug. Janna Helena, d. van Marinus Cornelis Gans en van Sara Elisabeth van Wijck. 22 Aug. Abraham Cornelis, z. van Jacob Sarels van Rijn en van Maartje van den Broeke. 26 Aug. Janna, d. van Jacobus Covee en van Elisabeth Rouw. 28 Aug. Elisabeth, d. van Pieter de Koeijer en van Janna Dieleman. Overlijden. 17 Aug. Maria Adriana Haak, oud 8 j., d. van Marinus en van Jacomina Pieter nella Verplanke. 18 Aug. Francis Hamelink, oud 51 j., echtg. van Aartje de Regt de Kraker. 19 Aug. Apolonia Savoij, oud 10 m., d. van Josephus en van Paulina van Looij. 27 Aug. Martha Allaart, oud 11 d., d. van Jacobus en van Neeltje Wiemis. 29 Aug. Levinus Willemsen, oud 6 j., z. van Jan en van Elisabeth Willemsem. 31 Aug. Suzanna Cornelia Smies, oud 42 j., d. van Cornelis en van Cornelia van Dixhoorn. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-voltrekkingen. 31 Aug. Johannes Naessens (van Axel), oud 28 j., jm. en Louisa de Bruijn, oud 19 j., jd. Geboorten. 18 Aug. Pieter Augustinus, z. van Petrus Kint en van Anna Maria van de Lavoir. 24 Aug. Philomena Maria, d. van Eduardus Pieters en van Sophia Fruijtier. 27 Aug. Petrus, z. van Jacobus Mel en van Maria de Jonge. 31 Aug. Petrus, z. van Petrus Franciscus de Dijcker en van Judoca Coolsen. Overlijden. 21 Aug. Een als levenloos aange- geven kind van het m. geslacht van Johannes Dobbelaar en van Marianna Asselman. 28 Aug. Elisabeth Verdurmen, oud 62 j., echtg. van Johan nes Francies Truijman. CLINGE. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Aug. Carolus Lu- dovicus Pauwels, oud 38 j., jm. en Clara Meer- schaert, oud 26 j., jd. 11 Aug. Dominicus van den Berghen, oud 36 j., jm. en Apolonia Boudewijn, oud 25 j., jd. Geboorten. 15 Aug. Camillus, z. van Josephus van Boven en van Johanna Catharina Vermeulen. 16 Aug. Josephus Augustinus, z. van Aloijsius Leonardus Heijmans en van Johanna Catharina Timmermau. Augustinus, z. van Josephus Fran ciscus Vercauteren en van Johanna D'Hert. 26 Aug. Aloijsius Franciscus, z. van Aloijse Vereec- ken en van Caroline Vergauwen. Overlijden. 15 Aug. Franciscus Emile de Bock, oud 4 j., z. van Gustaaf Alouisius en van Suzanna Ignatius. 26 Aug. Petrus Josephus de Potter, oud 6 m., z. van Fredericus en van Johanna Maria Joos. 28 Aug. Berendina Helena de Wilde, oud 66 j., echtg. van Gerhardus Theodoras Honk. G R A A U W. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Aug. Jacobus Taalman, oud 35 j., jm. en Rosalia Verschuuren, oud 35 j., jd. Geboorten. 1 Aug. Rosalia, d. van Jacobus van Gimst en van Maria Anna Maas. 22 Aug. Apolonia, d. van Jan Francies Mangnus en van Anna Maria Verhagen. Overlijden. 7 Aug. Cornelia Buijsrogge, oud 72 j., d. van Judocus en van Isabella Constantia Smits. 21 Aug. Jan Francies de Bilde, oud 6 w., z. van Cornelis en van Apolonia Spiessens. 22 Aug. Camilus Triest, oud 3 m., z. van Aloui sius en van Judoca Laffeber. Rosalia van Gimst, oud 3 w., d. van Jacobus en van Maria Anna Maas. 26 xAug. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Judocus Duurinck en van Roza Durinck. HOEK. Geboorten. 20 Aug. Jacoba Cornelia, d. van Hermanus Marinus de Regt en van Sara Martina Heinsdijk. 24 Aug. Jannetje, d. van Hendrik Pladdet en van Jannetje de Nooijer. 28 Aug. Esther, d. van Elias Oppeneer en van Fijgtje Klaassen. Overlijden. 21 Aug. Janneke van Driel, oud 3 j., d. van Dirk en van Anna Cornelia Leijs. 22 Aug. Catharina T Gilde, oud 1 m., d. van Martinus Absalon en van Helena den Hooglander. 27 Aug. Christiaan van der Gouwe, oud 2 m., z. van Jacobus en van Maatje Jansen. 28 Aug. Cornelis van Alten, oud 1 j., z. van Jan en van Janna de Meester. 29 Aug. Anna Buijze, oud 8 m., d. van Johannes en van Maatje Jansen. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 27 Aug. Petrus Tieleman, oud 29 j., jm. en Prudentia de Loos, oud 22 j., jd. Geboorten. 18 Aug. Josephus, z. van Jacobus Valckx en van Johanna Sloot. 23 Aug. Alphon- sus, z. van Pieter Crombeen en van Barbara de Wagter. 24 Aug. Rosalia Cornelia, d. van Jacobus de Wilde en van Apolonia Nijs. 27 Aug. Jacob, z. van Christiaan de Vries en van Dina Scherpe- nisse. 30 Aug. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Francies vanTroost en van Rosalia Henderiks. 31 Aug. Julius, z. van Edmondus Verdurmen en van Rozalia Baart. Overlijden. 20 Aug. Anna Catharina Lemsen, oud 64 j., wed. van Cornelis Scheerders. 24 Aug. Judocus Tieleman, oud 78 j., echtg. van Maria Catharina Steijaert. 26 Aug. Josephus Francies van de Velde, oud 64 j., echtg. van Maria Ludovica van Braband. KOEWACHT. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Aug. Aime Fran ciscus Vermandel, oud 46 j., jm. en Sophia Stephania Claus, oud 35 j., jd. 18 Aug. Bernardus van Acker, oud 42 j., jm. en Prudentia Scholter, oud 42 j., wed. van C. L. van Hoeije. 23 Aug. Theophiel Ongena (van Sinte Pauwels Belgie), oud 29 j., jm. en Eugenia van Goethem, oud 21 j., jd. Geboorten. 17 Aug. Anna Maria, d. van Phile mon Franciscus Baert en van Pharailda Maria Remerij. 29 Aug. Leonia Maria Louisa, d. van Dominicus Antonius Elegeert en van Maria Eugenia Kegels. Joannes Adolf, z. van Franciscus Vineen- cius de Witte en van Stephania de Caluwe. 30 Aug. Alphonse, z. van Leo van Acker en van Maria de Block. Overlijden. 19 Aug. Romania Carolina Maria Kips, oud 10 nr., d. van Hypolite Isidor en van Juliana Albina Mattheijs. 28 Aug. Juliana Albina Matthijs, oud 37 j., echtg. van Hypolite Isidor Kips. 31 Aug. Leonia Maria Thuij, oud 7 m., d. van Carolus Ludovicus en van Rosalia Francisca van Meessche. OSSENISSE. Geboorten. 27 Aug. Anna Maria, d. van Adrianus Goossen en van Elisabeth de Burger. OVERSLAG. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 28 Aug. Johannes An thony Dootjes, oud 24 j., jm. en Mathilda Stofferis, oud 28 j., jd. SINT JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 28 Aug. Petrus Joannes van Huffel, oud 64 j., weduwn. en Juliana de Vos, oud 47 j., wed. Geboorten. 21 Aug. Jozef, z. van Augustinus Ivens en van Lucretia van Goethem. 29 Aug. Levinus, z. van Josephus van Haver en van Chris tina Bosman. 30 Aug. Camilus Florimond, z. van Isedorus van Haut en van Maria Carolina Mets. Overlijden. 22 Aug. Lodewijk BernardusImandt, oud 8 w., z. van Wilhelmus Cornelis en van Maria Elisabeth Liesoij. STOPPELDIJK. Geboorten. 27 Aug. Emma Louisa, d. van Petrus Hendricus Keiser en van Maria Louisa de Maat. 31 Aug. Julius Ludovicus, z. van Petrus Bruggeman en van Isabella d'Hondt. Overlijden. 17 Aug. Josephus Scheerling, oud 74 j., weduwn. van Rosalia van Buijs. 25 Aug. Pieter Roovers, oud 36 j., z. van Johannes en van Suzanna Rosseel. WESTDORPE. Geboorten. 18 Aug. Amelia Coleta, d. van Dominicus van Aerde en van Christance Hamerlinck. 20 Aug. Louisa Maria, d. van Eugeen van Beveren en van Mathilda Hamerlinck. 22 Aug. Eduardus Franciscus, z. van Charles Louis Gijsel en van Stephanie Alexander. 27 Aug. Edmundus, z. van Willem Andriessen en van Pharailde D'haene. Overlijdeu. 24 Aug. Eduardus Selis, oud 29 j., echtg. van Johanna Kouwenberg. ZUIDDORPE. Geboorten. 16 Aug. Arthur Ferdinand Marie, z. van Franciscus Bernardus Termote en van Chris tina Maria Bruggeman. 19 Aug. Alphonsus Prudent, z. van Petrus Damianus Maria Verbiest en van Delphina van de Velde. 29 Aug. Elvira Florentia Maria, d. van Theodoras Josephus Maria Moerdijk en van Leonia Rosalia Maria Pierets. Overlijden. 23 Aug. Gustavus Aerssens, oud 3 in., z. van Ludovicus Joannes en van Adelaide de Munter. L E E T IJ D I N G E N. Van 30 Aug. tot en met 2 Sept. zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 31 Aug. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Han- nagan, van Duinkerken met stukg. 1 Sept. Duitsche stoomb. Italia, kap. Pust, van Ljusne met hout. 2 Sept. Eng. stoomb. Miaca, kap. Goundry, van New-Castle met kolen. Eng. stoomb. Electro, kap. Whitton, van Hull met stukg. Van 31 Aug. tot en met 2 Sept. zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 31 Aug. Zweedsche stoomb. Saga, kap. Pahl- son, naar Grimsby ledig. 1 Sept. Eng. stoomb. Dynamo, kap. Hewitt, naar Hull met stukg. Eng. stoomb. Kirkheaton, kap. Moore, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Lobelia, kap. Bury, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. John Wells, kap. Woodhead, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Leona, kap. Atkinson, naar Goole met stukg. 2 Sept. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Hannagan, naar Liverpool met stukg. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 11 Aug. Eng. stoomb. Moorcook, kap. Winter, van Bilbao met menerie. 2 Sept. Eng. stoomb. Kinghorn, kap. Roberts, van Middlesbro met ruw ijzer. Ned. stoomb. Ondine, kap. De Jonge, van Londen met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 1 Sept. Eng. stoomb. Moorcook, kap. Winter, naar New-Castle ledig. Ned. stoomb. Minerva, kap. Mulder, naar Londen met stukg. 2 Sept. Eng. stoomb. Apollo, kap. Billing, naar Liverpool met stukg. Van 31 Aug. tot en met 2 Sept. werden langs de Oostsluizen alhier 16 biunenvaartuigen op en 30 afgeschut. Dordrecht, 2 September. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,60 h 47,70 Engelsch per I 12,04 12,09 Zondag a. s. hoopt door Gods goedheid onze geliefde vader en grootvader, de heer F. DEKKER Pz., zijn Wn geboortedag te herdenkeu. Zijne dankbare kinderen, behuwd— en kleinkinderen. Axel, September 1886. Ondertromvd S. DE GRAAF J. F. H. DIELEMAN. Ter Neuzen, 2 September 1886. Eenige kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm na eene korte ongesteldheid mijn geliefde echt- genoote BERENDINA HELENA DE WILDE, in den ouderdom van bijna 67 jaren. Allen die de overledene van nabij gekend hebben zullen met mij beseffen, wat ik in haar verlies. G. T. HONK. Kauter, Gem. Clinge, 28 Aug. 1886. Heden overleed na een langdurig lijden tot mij, mijner kinderen en behuwdkinderen diepe droefheid mijn innig geliefde echtgenoote WIJTSKE II. IIOEKSMA, in den ouderdom van 64 jaren en 4 maanden. O. E. DE VRIES. Ter Neuzen, 1 September 1886. IggsggHPfc De ondergeteekenden betuigen bij 10n®'®r deze hunnen liartelijken dank aan alien die blijken van belangstelling toonden op den 31 Augustus jl. J. DE PUTTER en Echtgenoote. Axel, den 3 September 1886. Het Bestuur van het Locaal-Comite der UNIE Een school met den Bijbel" te Ter Neuzen, betuigt langs dezen weg zijneu dank aan alien, die aan de laatst gehouden Augus- tus-collecte hebben bijgedragen. Namens het Bestuur bovengenoemd, De Secretaris, J. P. SCHEELE. Ter Neuzen, 3 Sept. 1886. 3gggg®|SJ^. Het Bestuur der Vereeniging voor de Chr. Bewaarschool te Ter Neuzen is voornemens, de school a. S. MAANDAG, des namiddags te 2 ure, te openen. De ingeschreveu leerlingen worden tegen dat uur in de school gewacht. De leden der Vereeniging, benevens de ouders der leerlingen, worden uitgenoodigd de opening bij te wonen. Voor zoover de ruimte dit toelaat kunnen ook andere belangstellenden tegenwoordig zijn. Het onderwijs in de nuttige en fraaie handwerken zal D. V. eenige dagen later beginnen. Namens het Bestuur der Vereeniging, De Secretaris, H. KOELMANS. Ter Neuzen, 3 Sept. 1886. IN SOORTEN. NIL Neemt van voornoemde voorwerpen oude in railing over. Mr. Smid, Ter Neuzen. Tarwe, zoowel jarige als nieuwe, moest eene verlaging van 30 cents ondergaan. Puike Zeeuwsclie en Vlaamsche Tarwe 7,30 a 7,60, mindere f 6,90 a f 7,10. Bogge Zeeuwsclie en Vlaamsclie f 5,80 a f 6,00, Overmaasche f 5,00 a f 5,40. Gerst nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche winter 3,80 a 4,30, Overmaaschc 3,60 a f 4,00, Zeeuwsche en Vlaamsche zomer 3,70 a f 4,00. Haver dunne f 3,50 a J 4,Of). Paardeboonen f 5,50 a 6,00. Duiveboonen /7,10 a /7,30. Wittebooneu 8,00 a 9.00. Bruineboonen 8,00 a 10,00. Erwten 7,20 a f 8,70. Voeder 7,00 a 7,20. Koolzaad 7,50 a /8,00. lijnzaad zaai fa f EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1886 | | pagina 3