Brieven lit 'tHaaije. Paard en Rijtuigverhuurder. BBKBBfPMAKmS. It Handelsberichten. Advertentien. M de Feijt er Jz., P. Bareman, D. Tholens, L. de Jonge, Jan Riemens, P. Seheele, F. Haak. Openbare Verkooping Openbare Verkooping Openbare Verkooping Philippus Johannes Yan Dixlioorn. VfiRPACHTEN: 4 hektaren Tarwe en 2 dito Haver, 2 hektaren Tarwe en 4 dito Haver. 10 hektaren Tarwe, 4 dito Boonen en 5 dito Haver. 51/2 hektare Haver. 31/* hektare Haver. 7x/2 hektare Tarwe, Haver, Aardappelen en Boonen, Dezer dagen beging de Italiaansche politie eene dwaze onhandigheid. Zij outving van den prefect van Venetie een telegram, dat haar last gaf een beer en eene dame te arresteeren, die zicli te Yenetie hadden inge- scheept en per stoomboot weldra te Napels zouden aankomen. Het waren twee gelieven, die met eene aanzienlijke som gelds uit Rusland waren gevlucbt. De politie bracht de orders letterlijk ten uitvoer. Toen de stooinboot uit Yenetie aangekomen was arresteerde men het verliefde paar, dat hevig pro- testeerde en nam men hun valies in beslag, dat 81,000 francs bevatte. De som was te groot om slechts een oogenblik te twijfelen, of men de rechte lieden had. De politie zeer over zich zelf voldaan, telegrafeerde onmiddelijk de welgeslaagde gevange- neming aan den Yenetiaanschen prefect. Het antwoord liet zich niet lang wachten flStel de gearresteerde personen op staanden voet in vrijheid. Geef het geld terug en maak bovenal duizend excuces. Het is een betreurenswaardige dwaling. Die twee personen zijn leden der Keizerlijke familie van Rusland." En inderdaad, de jonge vrouw is de nicht van een broeder van den Czaar; de man een Prins en oud-offic-ier der kozakken van de garde. De jonggehuwden kwamen hun wittebroodsweken in Italic doorbrengen. Een aardig begin! Aan the Times wordt uit Verona gemeld, dat de cholera zich naar de dorpen en steden van het vlakke land van N.O. Italie, tusschen Udine en Bologna, verspreidt. Maar behoudens in eenige kleine dorpen, vertoont de ziekte geen ernstig epidemisch karakter en brengt alzoo ook geen paniek teweeg. Te Yenetie kwamen geen cholera- gevallen meer voormaar zij is verschenen te Padua, Yicenza, Lenigo, Udine, Treviso, Eerrara, Verona, Ravenna en Bologna, alsook in de pro- vincie Mantua en te Triest en te Fiume. In de dorpen is de ziekte gevaarlijker dan in de steden, zeker omdat de overheid er nalaat de vereischte voorzorgsmaatregelen te nemen. Zoo is te Areola door de overheid niets hoegenaamd gedaan, en de wijze, waarop de cholera er zich verspreidt, is daar dan ook onrustwekkend. 29 Juli 1886. Wanneer ik de voorbereidingen zie voor den feestdag, en dat hlijft de geboortedag van onze be- minde Koningin voor mij, en ik kijk dan zoo eens naar de zwarte wolken waarachter het zonnetje in de laatste dagen verscholen blijft, dan ben ik niet op mijn gemak. Niet dat de toebereidselen ditmaal zoo veel beloven. Och neenniet meer of minder dan vorige jaren, maar toch vind ik het jammer als zoo'n feest in den waren zin des woords in het water valt. Welke festiviteiten ons ditmaal wachten Parade, muziekuitvoeringen te land en te water, illuminatie van het Haagsche bosch, waarvoor niet minder dan 32000 vetpotjes moeten worden gele- verd, en de traditioneele verlichting voor degebouwen der Departementen van algemeen bestuur. Wij verwende Hagenaars mogen nu koud en ouversekillig blijven - maar toch gaat ieder kijken - bij het lezen van 't program der feestelijkheden, voor de vele menschen die van elders komen, zou regen een bittere teleurstelling zijn, en voor de houders van koffiehuizen etc. groote schade. En toch deze laatsten kunnen, vooral dezen zomer, niet veel lijden. T Eigenlijke seizoen is laat begonnen, en vele buitenlauders, die de nukken van ons klimaat beginnen te leereu kennen vertrekken al weer spoedig. Daarenboven zijn de gelegenheden tot ontspanning zoo talrijk dat 't me nog steeds ver- wondert hoe de menschen staande blijven. Dat het aantal vreemdelingen aan de badplaats Scheveningen dit jaar niet bizonder groot is, kan men het beste zien bij de wedrennen te Clingendaal, die voor de residentiebewoners nagenoeg alle aan- trekkelijkheid verloren hebben - getuige de ledige tribune - en hoofdzakelijk door badgasten nog bezocht worden. Dit jaar was het om en in de renbaan al heel treurig. Alleen de bookmakers brachten door hun eigenaardige drukte wat leven in de brouwerij. Overigens las men verveling op ieders gelaat. En wat wonder Yerbeeld u dat er voor enkele ritten slechts een paard opkwam, dat je daar dan moe- derziel alleen met een ruiter er op wel te verstaan langs een baan van een paar duizend meter zag rennen. Behalve dat het vervelend was, was het ook niet zeer galant, vooral niet van gentlemen-riders, tegenover de baronesse Van Brienen die voor dezen rit een kunstvoorwerp ter waarde van f 500 als prijs had uitgeloofd. Ook voor een prijs van f 1000 verscheen een kampioen in het perkzette zijn beestje in galop, reed de baan rond, werd door eenige kennissen en kennisjes met gejuich begroet, en stak voor dat ritje dat precies 7 minuut geduurd had duizend gulden in zijn zak. Yooral dit nummer van het programma is mij zoodanig bevallen, dat ik er hard over denk rijles te gaan nemen om een volgeud jaar in de gelegenheid te zijn op mijn slofjes een tractementje te verdienen. 't Is aan alles merkbaar dat deze wedrennen niet meer in den smaak vallen, noch van het publiek, noch van de deelnemers. Ik sprak nu slechts van een paar ritten, doch steeds las men op zijn programma: Ingeschreven 31 paardenopgekomen 18. Ingeschreven 11 opgekomen 4. En ten slotte zag men nog in plaats van 18, elf paarden, en in plants van 4, twee paarden opkomen. T Is jammer, want ik geloof wel dat Clingendaal een van de beste banen is, maar een feit is het, dat het er akelig was. Afwisseling doet genieten. We zagen het ook hier weer bij de opening van het nieuwe cafe ,/het Seinpostduin" waarover ik reeds vroeger schreef. In ongelooflijk korten tijd is op het afgegraven duin een koffiehuis verrezen, een miniatuur kurhaus, dat het groote kurhaus leelijk afbreuk doet; althans voor het oogenblik. 't Is waar bet publiek dat nu het Badhuis nog bezoekt is, zooals men ten minste op het oog zou zeggen, maar daarin kan men zich hier zoo leelijk vergissen, beter, doch ik geloof niet dat professor Manstadt, de directeur der kapel, een andere nota indient of hij voor groot of klein publiek speelt. Wanneer dus het grootste gedeelte van het publiek, al zijn het dan ook niet de grootste sinjeurs, naar een andere gelegenheid gaat, en de kosten voor de directie van het Zee bad Scheveningen hetzelfde blijven, loopt het natuurlijk spaak. De directie van het Seinpostduin" geeft zich alle mogelijke moeite. Een entree van slechts 25 cents, voor 6 ure 's naroiddags gratis, tamelijk goede muziek, dito consumptie en het varieteiten- gezelschap van Yan Haarlem ziedaar de aanlok- kelijkheden. Elken avond is het er stampvol. Niet zooals een der Haagsche blaadjes schreef met juffertjes met omslagdoekjes en spoorwegmandjes (als of je die hier ooit ziet) maar met publiek zooals men dat hier overal aantreft en waarvan men, zoolang de mondjes gesloten blijven en de glace hand- schoenen niet worden uitgetrokken, het gehalte onmogelijk bepalen kan. Het mag zeker een gelukkig verschijnsel genoemd worden, dat het hier in de laatste dagen bizonder rustig blijft. Men is blijkbaar die zotte vertooningen moe en toont duidelijk geneigd der politie 't ge- makkelijk te willen maken. Nog in den nacht van Dinsdag op Woensdag zag ik daarvan een voorbeeld. Een viertal, zatlappen zal ik ze maar noemen, liep ongeveer 11 ure onder het zingen van het zg. vrijheidslied langs een der singels. Niemand sloot zich bij hen aan; niemand betuigde instem- ming. Dat verveelde natuurlijk die menschen en ze begonnen dus baldadigheden. Toen traden een paar nachtagenten, die hen tot nog toe zwijgend hadden gevolgd, handelend op, doch ondervonden heftigen tegenstand. Waar de menschen in eens van daan kwamen, is me een raadsel, maar't was als schoten ze uit den grond op. De agenten kregen het te kwaad, bliezen op hun fluitjes om hulp (dat ze best hadden kunnen nalaten waut die prullen boor je nog geen 10 pas ver), doch zouden de lijdende partij geworden zijn, als niet eenige goedgezinde burgers heu ter hulp waren gekomen en de woestelingen in bedwang hadden gehouden tot er versterking kwam. De rustverstoorders wer- den daarna naar het commissariaat overgebracht en daarmee was alles afgeloopen. Reeds nu weet men, natuurlijk weer metzeker- heid, te vertellen dat de Koning de Kamers der Staten-Generaal, den derden Maandag in September, niet persoonlijk zal openen, maar dit door een commissie van Ministers zal geschieden. Voorloopig raad ik niemand aan, die plan had op dien dag naar de residentie te komen, daarvan af te zien, want voor die zekerheid geef ik geen cent. Niet onwaarschijnlijk verneemt men over 14 dagen, ook alweer met zekerheid, dat de Koning wel persoonlijk de Kamerzittingen zal openen. En zoo duurt het voort, totdat het officieel program in de Staatscourant staat. De ex—afgevaardigde voor Zeeland, Mr. Keuche- nius, zag ik Dinsdagmiddag weer op zijn oude plaatsje, naast zijn vriend zooals hij hem altijd noemt Lohman gezeten. Arme Pasteur en dagbladreporters ZEETIJDINGEN. Yan 27 tot en met 29 Juli zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 27 Juli. Noordsche brik Anna, kap. Pettersen, van Normaling met hout. 28 Juli. Duitsche stoomb. August, kap. Bothe, van Nordkoping met hout. Russische bark Sarah A. Dudman, kap. Silling, van Riga met hout. 29 Juli. Eng. stoomb. Azalea, kap. Lumley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Midgley, van Louden met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Sharp, van Goole met stukg. Deensche schooner Marie, kap. Hansen, van Sundsvall met hout. Van 27 tot en met 29 Juli zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 28 Juli. Noordsche stoomb. Stjemen, kap. Lund, naar Swansea ledig. Duitsche stoomb. Rival, kap. Heeckt, naar Burnt eiland ledig. Eng. stoomb. Lobelia, kap. Bury, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Kirkheaton, kap. Moore, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. Spink, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Hydra, kap. Wadsworth, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Bittern, kap. Cotter, naar Liverpool met stukg. 29 Juli. Duitsche brik Victoria, kap. Schulz, naar Riga met cichorij. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 28 Juli. Ned. stoomb. Minerva, kap. Mulder, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Nereid, kap. Bell, van Bilbao met menerie. Eng. stoomb. Regalea, kap. Midchellson, van Bilbao met menerie. ■MM 29 Juli. Eng. stoomb. Mancastet> kap. Cameron, van Bilbao met menerie. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen: 27 Juli. Ned. stoomb. Mercurius, kap. Van Dijk Blok, naar Londen met stukg. en schapeu. 28 Juli. Eng. stoomb. Dinnington, kap. Newlove, naar Goole met stukg. 29 Juli. Eng. stoomb. Achilles, kap. Higham, naar Liverpool met stukg. Van 27 tot en met 29 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 30 binnenvaartuigen op en 30 afgeschut. 322ste ST AATSLOTERIJ. le klasse. Trekking van 27 Juli. Prijzen van f 100 en daarboven. 5000 no. 16003. 2000 2883. 1000 18987. 400 6907 16268. 200 5195 5843 10294 17017. 100 188 7892 11950 13160. Trekking van 28 Juli. 1000 no. 9250. 400 12477. 100 3508 4422 7543 11336 188 61 Trekking van 29 Juli. 1500 no. 2716. Dordrecht, 29 Juli. KOER8 VAX IIET GELD. Belgisch per 100 fr. Engelsch per 47,65 a/47,70 h 12,03 h 12,07 Op Dinsdag 3 Augustus a. s. hopen onze ge- liefde ouders JAN RIEMENS en HELENA DE BRAAL hunne 25jarige EchtvereenigingHe herdenken. Schoondijke. Hunne dankbare kinderen. Gehuwd Jhr. Mr. J. H. J. QUARLES YAN UEFORD, Burgemeester van Axel, Jonkvr. A. M. R. Baronesse COLLOT n'ESCURY. Kloosterzande (gem. Hontenisse), 29 Juli 1886. Heden trof ons een gevoelige slag door het overlijden van onzen eenigen en veelgeliefden zoon en broeder LEENDERT KRIJN, in den hoopvollen leeftijd van 16 jaren en 6 maanden. Een langdurig doch geduldig lijden maakte een einde aan dit voor ons zoo dierbaar leven. Lh MOES en Echtgenoote. M. MOES Ifi. Algemeene kennisgeving. Zaamslag, 28 Juli 1886. De Heer en Mevrouw QUARLES YAN UFFORD-COLLOT d'ESCURY betuigen, ook namens wederzijdsche betrekkingen, hunnen dank voor de vele bewijzen van belang- stelling, ter gelegenheid van hun huwelijk onder vonden. Voor de a. s. verkiezing van 7 leden voor de Commissie ter beoordeeling van het ontwerp van wet tot verandering der grenzen o. a. der gemeente Hoek, worden ten drin- gendste aanbevolen de heeren Hoek, 30 Juli 1886. De ondergeteekende beveelt zich minzaam aan als Axel, 23 Juli 1886. Het Bestuur der waterkeering van het calami- teuze waterschap OUD EN JONG BRESKENS, zal op Donilerilag den 5 Augustus 1886, des voormiddags ten elf ure, in de Directiekeet aan de Nieuwesiuis, gemeente Breskens, onder nadere goedkeuring, in het openbaar, bij enkele inschrijviug het recht tot het weghalen van BROED- of MOSSELZAAD van de hoofden of vooruitstekende werken op den vooroever van ge noemd waterschap, in een perceel. De voorwaarden liggen ter inzage in voormelde Directiekeet en ten kantore van den Secretaris- Ontvanger te Groede. De inschrijvingsbiljetten moeten op den dag die de verpachting voorafgaat franco worden ingezonden aan den Secretaris-Ontvanger te Groede en op het adres gesteld worden „Inschrijvingsbiljet voor de te houden verpachting aan het waterschap Oud en Jong Breskens op 5 Augustus 1886." Aanwijzing zal geschieden den 31 Juli en 2 Augustus 1886, telkens van 6en uur voor tot een uur na laagwater. Groede, den 27 Juli 1886. Het Bestuur voornoemd, GERRITSENVoorzitter. 2. G. MEIJER, Secr.-Ontv. ZAAMSLAG. De Notaris C. J. A. Fercken, te Ter Neuzen, zal op Woensdag den 4 Augustus 1886, des na- middags ten 5 ure, in het openbaar verkoopen op eene partij land van den heer YINK, in den Van Lijndenpolder, gemeente Zaamslag. DAARNA op landen van den heer J. STURM, in denzelfden polder en gemeente BOSCHKAPELLE. De Notaris C. J. A. Fercken, te Ter Neuzeu, zal ten verzoeke van het Bestuur der BURGER GODSHUIZEN te Gent, op Woensdag den 4 Augustus 1886, des namiddags ten 2 ure, in het openbaar verkoopen Alles wasseude op landen der Godshuizen, in den Van Lijndenpolder, gemeente Boschkapelle, alwaar te vergaderen. WESTDORPE. De Notaris C. J. A. Fercken, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van de Wed. en Erven RUDOLF KERCKIIAERT, te Westdorpe, op Ylaumlsig den 9 Augustus 1886, des namiddags ten 2 ure, in het openbaar verkoopen In den Canisvlielpolder 5 hektaren Tarwe, 2 dito Haver, 1 dito Boonen, 1V» dito Aardappelen en Suikerbeeten en 1 dito Aardappelen. In den Autrichenpolder In den Nieuw Papeschorpolder Te vergaderen op de hofstede van genoemden Kerckhaert, zijnde nadere inlichtingen te be- komen bij den heer J. P. KIEBOOM, Secretaris te Westdorpe. Te gelijkertijd zal door gezegden Notaris ten verzoeke van F. A. WILLAERT, te Westdorpe, worden verkocht alles in de polders Oud .en Nieuw Papeschor en Canisvliet. De aanvoer van Tarwe waa heden beperkt, het ging moeilijk vorige prijzen te bedingen. Pnike Zeenwiche en Vlaamache Tarwe f 7,40 a f 7,70 mindere 7,00 a 7,20. Rogge Zeenwiche en Vlaamiche f 6,00 a f 6,10. Overmaaache 6 50 a f 5,90. Gerat nieuwe ZeeHwache en Vlaamache winter f 4,20 b f 4,40 Over maaache 400 a 4,20. Zeeuwache en Vlaamache zomer f 4,20 a j 4,40 Haver dunne 3,60 a f 4,10. Paarde- boooen 6,00 a f 6,50. DuivebooDen f 7,10 a f 7,30. Witteboonen 8,00 a f 9,00. Bruineboonen 8,00 a 10,00. Erwten 8,20 a 8,50. Voeder 7,20 a 7,50. Koolzaad f 7,50 a f 8,00. Lijnzaad zaai J a f EN TE TE TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1886 | | pagina 3