PERKAMENTPAPIER. Ter Mm P. J. iffl Si Me. Handelsberichten. Advertentien. VERKRIJGBAAR te brengen. Blijkens de toejuiching, die hij in deze van 't talrijk publiek ontvangt, is hij hierin ook wel T meest op zijne plaats, en doet hij '"t best, voortaan geen hooger standpunt meer te willen innemen dan hem aangewezen wordt. Een onzer landgenooten is in 't bezit van een verzameling postzegels, die het millioen bijna bereikt. Later hoopt hij zegt het Hbl. deze ten toon te stellen en dan te verkoopen ten voor- deele eener liefdadige inrichting. Een millioen: d. i. 20 jaren achtereen elke week 1000 stuks verzamelen Yoor liefhebbers van dien onbetaalbaren arbeid heeft de verzamelaar uitgerekend, dat men met zijn schat drie matig groote kamers kan behangen. Een echt //komkommertijd-bericht" zegt het N. v. d. D. in het leveren waarvan vooral onze oostelijke buren ver zijn, doet de ronde door de Duitsche bladen. Daarin wordt verhaald, dat in de wachtkamer van het spoorweg-station te Westereringen, op de blikken kap der petroleumlampeen paar zwaluwen hun nest gebouwd en vijf jongen uitge- broed hebben. Of liever, de petroleumvlam van de lamp heeft de eitjes uitgebroed, terwijl de vogels, op den rand van den spiegel gezeten toekeken Hoeveel een draaimolenaar van een kermis mededraagt, kan men eenigszins afleiden uit h bericht, dat een dier industrieelen zijn no. 1 op de Utrechtsche kermis ofschoon die extra saai wordt genoemd, daar de lustrumfeesten de beurzen hebben uitgeput, aan een collega heeft overge- daan voor f 600. In Leiden, de stad van de hartstochtelijke hengelaars, doen zich nu en dan voor het kanton- gerecht belangrijke" vischkwesties voor. Zoo was dezer dagen daar zekere Chr. S., woneude te Hoo- geveen, beschuldigd dat hij met het zg. /lepeltje" aan het visschen was geweest. S., een 15jarige schipperszoon, had nl. op de Zijl bij Leiden in een vaartuigje, waarvan aan de acbterzijde genoemd voorwerp was bevestigd, heen en weer gevaren, waardoor dat lepeltje (een blinkend voorwerp van zink of zoo iets) steeds in beweging was, zoodat de visschen er op afkwamen. Een veldwachter zat daar toevallig op een ander vaar- tuig, kreeg de verboden vischmethode in het oog en kon het overtuigingsstuk ophalen. Nu was het volgens den Leidschen kantonrechter de vraag heeft de jongen, die beneden de jaren is, gehan- deld met oordeel des onderscheids Daar de knaap niet zelf ter terechtzitting aanwezig was, moest dit blijken uit de verklaringen des veldwachters, die zeide, dat de jongen hem gezegd had niet te weten, dat hij te Leiden met geen lepeltje mocht visschen, want te Hoogeveen, waar hij thuis be- hoorde, deden ze het allemaal, en op de opmerking, dat hij zich in gepacht vischwater bevond, had hij gezegd, dat ,/Spaargaren hem niets aanging Uit een en ander maakte de ambtenaar van het O. M. op, dat niet bewezen was, dat de jongen gehandeld had met oordeel des onderscheids en concludeerde hij tot vrijspraak. In eene gemeente in Eriesland heeft men met toestemming der bevoegde autoriteit het lijk eener voor twee jaar begraven weduwe opgegraven, omdat men meende, dat ze onder hare gewone kleeren, waarover het doodskleed was heengetrokken, eene belangrijke som aan geldswaardig papier had ver- borgen. Na nauwkeurig onderzoek heeft men echter niets gevonden, tot groote teleurstelling van de erfgenamen, op wier herhaald verzoek de opgraving geschiedde. Door een dollen vos zijn te Neu-Arad in Hongarije twee officieren en een oppasser gebeten. Het dier was zeer jong gevangen en tam gemaakt en lag in de kazerne aan een ketting, totdat hij zich op zekeren dag losrukte en dol bleek te zijn. De gebetenen zijn naar Parijs vertrokken, om zich onder behandeling van Pasteur te stellen. De choleraberichten uit het zuiden van Europa zoowel uit Italie als van de Oostenrijksch—Hon- gaarsche kust, blijven sinds geruimen tijd eene vaste dagelijksche rubriek uitmaken in de dagbladen. Het is daarbij een hoogst geruststellend verschijnsel, dat de ziekte geen neiging vertoont, den sprang te doen benoorden de Alpenketen, maar zich te blijven vestigen in de havensteden ten zuiden van het Europeesche hoofdgebergte en dan nog meestal niet epidemisch. Met liet oog nu op het hoogst gelukkige feit, dat nu reeds sedert eenige jaren de cholera van eene pwereld—epidemie" eene meer locale ziekte is geworden (soms trouwens van al- lerhevigsten aard) en dat althans op sommige plaatsen voorbehoedende sauitaire maatregelen niet ontbreken, is de voorzegging niet al te gewaagd, dat ook thans weer midden-Europa van den ge- duchten geesel wel bevrijd zal blijven. Het Chineesche transportschip, de Aleefo, is het tooneel geweest eener hoogst tragische scene. Het vaartuig had te Pou-Tcheou 2000 afgedankte soldaten ingescheept, wier bestemmingsplaats Han- Cheou was. Den 22 bereikte het Shanhai, vanwaar het den volgenden morgen vertrok en de Yong- Tse-Kiang opstoomde. Onder de passagiers bevond zich de neef van den onderkoning van Nan-King. Men was de Ching-Kiang afgevaren, toen men bemerkte, dat een belangrijke diefstal gepleegd was ten nadeele van dezen passagier, die een deel van zijn vermogen aan boord had. Men deed onderzoek en kwam tot de ontdekking, dat 150 soldaten het plan hadden gevormd, de vreemdelingen te vermoorden, het vaartuig te ver- meesteren en zich met het geld weg te maken. De mandarijn, die het schip commandeerde, hield zich of hij van het komplot niets wist, maar toen de Aleefoo voor Nan-Kong het anker had laten vallen, stelde hij den onderkoning in kenuis van hetgeen aan boord voorviel, en deze zond hem een detachement soldaten onder een generaal. Het stoomschip zette zijn tocht voort. Nauwelijks evenwel was men vertrokken of de generaal begon zijn onderzoek. Schoon zij gewapend waren, verweerden zich de schuldigen niet; er werd beraadslaagd en zonder anderen vorm van proces werden de voornaamsten onder hen onthoofd en hun lijken over boord geworpen. Volgens officieren van de Aleefoo hebben zich zelfs enkelen in den stroom gestort uit vrees voor gelijke straf. Het meerendeel zal zeker door de snelle wateren van de Blauwe rivier zijn ver- zwolgen. Het burgerlijk huwelijk van Christine Nilsson met den Spaanschen Graaf de Miradas is nu te Londen voltrokken. Op deze feestelijkheid zal later de kerkelijke inzegening volgen, want aan de laatste staan voor- loopig eenige hinderpalen in den weg. Mevr. Nilsson is namelijk protestant, haar ver- loofde echter katholiek. Daar nu de Kath. kerk de gemengde huwelijken verbiedt, Mevr. Nilsson haar geloof niet wil afzweren, heeft het paar, volgens de N. Er. Pr., besloten, zich tot den H. Vader te Rome om dispensatie te wenden. Kardinaal Manning, met wien de Diva reeds mondeling heeft onderhandeld, zeide der zangeresmet de meeste vriendelijkheid zijne bemiddeling toe. Slechts weinig gasten zijn bij de bruiloftsfeesten genoodigd. De Koningin van Engeland heeft der bruid reeds een bruidsgeschenk aangeboden de beeltenis van H. M. in een zilveren lijst. Het draagt het eigenhandig opschrift der KoninginVictoria Regina Osborne 14 Juni '86." Gelijk de Diva vertelt, kende zij haren toekom- stigen echtgenoot, die voor het overige als politicus tot de conservatieve partij behoort en een intieme vrieud van Canovas moet zijn, reeds sedert vele jaren. Graaf de Miradas woonde ongeveer 20 jaar ge- leden te Parijs, daar leerde de Zweedsche zangeres hem kennen en zag hem bij ieder bezoek aan de Eransche hoofdstad weer. Na de bruiloft is het paar van plan naar Madrid te reizen en zal de dochter van Skandinavie tot een Spaansche onder- daan worden. Zij wil de opera en de concertzaal vaarwel zeggen en slechts ten hoogste bij oratoriums medewerken, daar de Graaf de Miradas de Gravin de Miradas niet op de planken wenscht te zien. Toeh is het Grafelijk paar voornemens, zijne vestiging te Madrid met een grootsch concert te vieren, welks opbrengst de Diva voor de armen der Spaansche hoofdstad bestemd heeft. Men zal zich herinneren, dat eenige maanden geleden de prefect Barreme in de nabijheid van Parijs in den train werd vermoord. Alle naspo- ringen naar den moordenaar scheneu tot dusver vruchteloos, maar brachten toch werkelijk de politie op het spoor. Een der Parijsche bladen meldt zelfs, dat de moordenaar reeds is gevat. Dit is echter niet het gevalten minste volgens de Figaro, die als zeker mededeelt, dat nog geen arrestatie heeft plaats gehad. Wel verzekert het blad dat een nieuw spoor is gevonden, hetwelk volgens den heer Eeron, rechter van instructie te Versailles, misschien tot de inhechtenisneming van den dader zal leiden. Het komt er slechts op aan om uit te maken of het signalement van den persoon, dien men op den dag van den moord in den train en aan het station te Parijs en te Mantes heeft gezien, overeenkomst met het uiterlijk van den persoon, dien de detectives hebben opgespoord en in het oog houden. Ten einde dit uit te maken, zijn alle personen, die den man zagen, voor den rechter van instructie te Versailles ontboden. In de badplaats te Spa, is, naar aan de Vossische Zeitung gemeld was, hoewel het seizoen eerst voor weinige weken begon, het spelen in vollen gang. Wel heeft de Staat aan de stad een aanzienlijke som voor de opheffing der openbare speelbank aangebodendie ook aangenomen is, doch dit heeft niets gebaat. In de ^cercles" en //dubs" wordt ongestoord doorgespeeld. Lid van deze vereenigingen kan iedereen worden, die geld op zak heeft. Een //gentleman," lid van den cercle //de Union," heeft in den nacht 100000 francs verloren. En de autoriteiten zien deze ongerechtigheden kalm aan. Een Hamburgsche dame, die in het bezit was gekomen van haars vaders erfdeel en waarschijn- lijk wat veel romans gelezen had, begaf zich met een heer, die haar het hof maakte, naar Amerika. Het bleek ook in deze echter weder, dat de liefde niet steede bestendig is van duur. De jonkman, die gaandeweg alles wat de jonge dame bij zich had in bewaring had genomen, voelde zich in het hotel, waar men zijn intrek had genomen, in het geheel niet thuis en stelde zijn dulcinea voor een ander te betrekken. Hij zou echter vooraf zorgen dat de bagage veilig overkwam en haar dan komen afhalen. Het laatste verzuimde hij echter en de juffrouw zag zich genoodzaakt de hulp der politie in te roepen, om den ontrouwen minnaar op te sporen. Gelukkig werd hij, aan het Pennsylvanie- depot, op het oogenblik dat hij gereed stond naar het verre Westen te vertrekken, waar voor hij zich reeds van plaatsbiljetten had voorzien, in hechtenis genomen, zoodat de juffrouw, hoewel met verlies van haar aanbidder, toch nog haar vermogen terug zal krijgen. Nog een martelaar van de wetenschap. Een jeugdige intern van de hospitalen te Parijs, had twee kinderen die aan diphteritus leden, onder zijn zorgenhij had hun, ten einde de ademhaling te bevorderen, zijn eigen adem ingeblazen en deed zoo de kiem ophouden van de verschrikkelijke ziekte. In de haven te Havres is een schip, met dvnamiet en kruit geladen, plotseling in de lucht gevlogen. In de straten, welke aan die zijde der haven zijn gelegen, trilde de grand door het geweld der ontplofhng als door een aardbeving. Ramen en vensters werden verbrijzeld en de ontstelde in- woners, zoo onverwacht in hun nachtrust gestoord, zOchten naar alle kanten een goed heenkomeu. Stukken hout werden naar alle kanten geslingerd en vielen op grooten afstand neer. Als door een wonder is niemand door de ramp om het leven gekomen. Slechts een vrouw is ernstig gewond. Tetwijl zij te bed lag, werd een stuk hout ter zwaarte van 60 kilogram op het dak harer woning geslingerd, viel er door en verbrijzelde haar been. De materieele schade der werven en de naburige huizen is echter zeer aanzienlijk. De twee rijkste lieden in het land van den Czaar zijn tegenwoordig de gebroeders Nobel. Zij zijn van Zwitsersche afkomst. Terwijl zij in bet hartje van Rusland reisden, ontdekten zij denrijkdom aan petroleum in dat land. Zij kochten dadelijk geheele districten van deze schijnbaar waardelooze vlakten, boorden petroleumbronnen en leverden meer petroleum dan iedere andere firma ter wereld. Hun rijkdom is feitelijk niet te berekenen, hoewel de correspondent der Times vierhonderd millioen dollars (f 1,000,000,000) geen overschatting beschouwt. Karninaal Gibbons, die zijne vacantie te Deer Park doorbrengt, bediende Zondag jl. de mis in de Katholieke kerk aldaar. Na afloop daarvan begaf hij zich naar de woning van den priester, waar zich tevens honderden gemeenteleden ver- gaderden. Toen zich ongeveer 200 personen in het voorportaal bevonden, stortte de vloer in, waardoor alle daar aanwezigen in de diepte ver- dwenen. Gelukkig bekwamen slechts enkele lichte verwondingen. Voor eenige dagen werd te Hannover eene krokodillenjacht gehouden, die zeven uren heeft geduurd. Op het schuttersfeest aldaar had een krokodil van ongeveer 9 voet lengte te kijk gestaan. Des nachts was het dier uitgebroken en in de nabij- gelegen rivier de Ihme gesprongen. Eerst poogde men den vluchteling in sterke vischnetten op te vangen; maar dit ging niet, daar hij telkens alle netten in flarden scheurde. Vervolgens beproefde men hem uit een bootje een paar strikken om den kop en staart heen te slingerenmaar ook dit hielp niet daar hij zoo boos te werk ging, dat de jagers zich moesten haasten om aan wal te gaan. Daarop nam hij zijn weg naar eene plek, alwaar juist een aantal personen aan het zwemmen waren. Men kan begrijpen, welk een schrik de onverwachte gast aldaar te weeg bracht, toen hij eensklaps met opengesperden bek uit het water kwam kijken. Natuurlijk verlangde geen der zwemmers naar eene nadere kennismaking en maakten alien voor den vreemdeling ruim baau. Toen begon men van den oeverkant strikken uit te werpen, en nadat men hem op die manier een paar uren achterna had gezet, werd hij opgevangen, waarna het echter nog heel wat moeite heeft gekost om hem naar zijn verblijf over te brengen. Z E E T IJ D I N G E N. Van 23 tot en met 26 Juli zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 23 Juli. Eng. stoomb. Azalea, kap. Luraley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Midgley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Falcon, kap. Marlin, van Hull met stukg. Eng. stooipb. Romeo, kap. Jordan, van Goole met stnkg. Eng. stoomb. Zaimis, kap. Wilkinson, van Goole met stukg. 24 Juli. Noordsche stoomb. Stjernen, kap. Lund, van Petersburg met vlas. 25 Juli. Eng. stoomb. Bittern, kap. Cotter, van Liverpool met stukg. Duitsche stoomb. Rival, kap. Heeckt, van Riga met vlas. 26 Juli. Duitsche driem. schooner Hoffuung, kap. Wallis, van Dantzig met hout. Eng. stoomb. Lobelia, kap. Bury, van Lon den met stukg. Eng. stoomb. Kirkheaton, kap. Moore, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. Spink, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Hydra, kap. Wadsworth, van Goole met stukg. Van 23 tot en met 26 Juli zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 24 Juli. Eng. stoomb. Romeo, kap. Jordan, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Zaimis, kap. Wilkinson, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Midgley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Osborn, kap. Feggens, naar Leith met stukg. 25 Juli. Eng. stoomb. Falcon, kap. Marlin, naar Hull met stukg. Eng. stoomb. Azalea, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Glenavon, kap. Davies, naar Blyth ledig. Duitsche stoomb. Emma, kap. Wunderlick, naar New—Castle ledig. Noordsche driem. schooner Reidolff, kap. Knudsen, naar Wiborg met cichorij. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 24 Juli. Eng. schooner Annie, kap Slawson, van Briton Ferry met brikken. 25 Juli. Eng. stoomb. Dinnington, kap. Newlove, van Goole met kolen. Ned. stoomb. Mercurius, kap. Van Dijk Biok, van Londen met stukg. 26 Juli. Eng. stoomb. Achilles, kap. Higham, van Liverpool met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen j 23 Juli. Eng. stoomb. Apollo, kap. Billing, naar Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Moor- cook, kap. Winter, naar New-Castle ledig. Eng. stoomb. Genova, kap. Simpson, naar Middlesbro ledig Ned. stoomb. Minerva, kap. Mulder, naar Londen met stukg. en schapen. Duitsche brik Elisabeth, kap. Hamann, op avontuur met ballast. Ned. bark Lucie, kap. Johannissen, naar Riga met ballast. Van 23 tot en met 26 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 24 binnenvaartuigen op en 30 afgeschut. 322ste ST AATSLOTERIJ. le klasse. Trekking van 26 Juli. Prijzen van f 100 en daarboven. 20000 no. 11374. 9907. 697 11742 15914. 8843 20433. 3720. 401 1198 12843 14558 18813 20643. 1500 1000 400 200 100 PRIJZEN DER EFFECTED. Amsterdam, 26 Juli. Rotterdam, 26 Juli. Gent. 23 Juli. 16 Juli. rs!oo Iv O E R S VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. /47,55 a f 47,65 Sngelsch per 12,03 H 12,07 Nrderland. Certific. Werkelijke schnld 21 pet. 76* dito dito dito 3 g 91# dito dito dito 4 g 100} Asndeel Handelmaatschappij 5 0 109} dito exploitatie Ned. stsatsspoorw. Belgie. Certificaten bij Rotschild 21 g Frankrijk Inschrijvingen 8 0 Rusland Obligation 1798/1855 5 g 103# dito Hope Co. 1855 6e aerie 5 0 90# dito 1000 1864 5 g 101} dito Oostersche leening 2e serie 5 g 58# dito L. 100 1872 5 0 98# dito L. 100 1878 5 0 98# Loten 1866. 5 g 66 Oblig. Hope Co. Leening 1860 41 0 96} Obligation 1867—1869 4 0 90A Certificaten. 6 0 Aandeel spoorweg Gr. Maat 5 0 122# Oblig. dito 4i 0 100 Aand Baltische spoorweg 3 0 62# di o dito Jelez Orel 101# dito spoorweg Poti-Tiflis 5 0 100# dito dito Charkow Azow 5 0 Znid West spoorwegmaatsehappij. 5 0 65# Polen Schatkist obligation 4 0 Oostenrijk. Oblig. in papier Mei Nov. 5 0 671 dito dito Jan.Juli. 5 0 68* EIongarue. Schatkistbiljetten 5 0 Italie. Certific. Amsterdam 5 0 95 Sfanje Obligation Buitenl. 4 0 57# dito Binnenlandsche 4 g Turkije. Inschrijvinz Alg. schnld 5 0 69} Eoypte Obi. Leening 1876 4 0 71 Portugal. Obligation 8 9 50 Amerika. Obligation (1877 4 0 dito (1876) 4* 0 Illinois certificaten van aandeel 5 0 135# Union Pacific hoofdl. dito 6 0 114# Brazilie Oblig 1865 5 0 99# dito 1875 5 0 Bij minder aanvoer kon Tarwe aan 10 ii 20 cents lager, moeielijk geplaatst worden. Pnike Zceuwsehe en Vlaamsche Tarwe f 7 30 a f 7,70 mindere f 6,80 a 7,20 Rogge 5,90 a f 6,10 mindere f 5,30 a J 5,80. Gerst f 3,70 a f 4 50. Haver Irorte J 3 80 a f 4,20 lange J 3,20 a J 3,70. Paardeboonen f 6,80 a f 6,50 mindere f 6.00 a 6,25. Duiveoboonen 7,00 a f 8,00. Brnineboonen 7 50 a f 10 50. Witte- iioonen Walcherache f 6,00 a f 10,00. Erwten J 8.50 a f 8 75, mindere 7.00 a j 7 25 Kanariezaad beate f 10,00 J 10,50, mindere J 9,00 a f 9,75. Kooliaad f 9,00 a f Lijnzasd f a f Eieren f 3,40 a f 3 60 per 100 stuks. Aardappeler. Zeenwsehe f a f Zeenwsehe Ajuin f per 50 kilo. Tarwe, witte, 100 k., id. Roode Rogge Gerst Harer Boekweit, p. hect. Duivenboonen Paardenboonen Kooltaad 100 k Lijuzaad kempzaad Lijnkoeken Koolzaadkoeken Kempzaadkoeken Eieren per 26 stuks fr. 19 50 a 20 00 i 16 50 16,00 16,00 17,50 17,00 17.CO 14 00 25,00 27,00 23*00 15,00 18,00 29,00 24*00 16,00 fr. 19 50 a 16,00 16,00 17 50 17 00 17,00 14 00 2400 27,00 23^00 15.00 20 00 1650 29 00 24^00 16 00 2 00 2,10 2,25 Londen, 26 Juli. Granen. Tarwe, Gerst, Haver en Meel stil. Mais vast.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1886 | | pagina 3