Puik, PuikM Paard en Ryttilgvephuurder. Een Weenhaisje, Erf en Tain, LaMtaw- en Mellpreeisclap. OPEWBABE VEBK00P1MG. Qpenbare Verkoopingen. Handelsberichten. Advertentien. Vruchten te Velde. Openbare Verkooping Openbare Verkooping Pliilippus Johannes van Dixhoorn. BE EST I AAL. Omtrent 3 hektaren Tarwe en ruim 13 hektaren Haver, 6 hektaren Tarwe, 2Y2 dito Baartarwe, 6 dito Haver, 2x/2 dito Paardenpcen en 5 dito Boonen, 2 hektaren TARWE,^den gieten van een kanon van 68 ton. De gietvorm was een cylinder, staande in een put van ongeveer 10 vierkante voeten oppervlakte. De ijzeren vloer van den put vormde den bodem van den gietvorm Ongeveer 8 ton gesmolten staal waren in den vorm genoten, en deze moest een paar uren staan, om het gietwerk te doen stollen. Na een uur ongeveer daalde een man in den put af, om het werk te doen, dat noodig was opdat de cylinder zou kunnen rijzen. Het staal was aan de oppervlakte gehard, doch nauwelijks begon de cylinder te rijzen of het gesmolten ijzer verspreidde zich op den bodem van den put. De werkzaam, Moriarbv beproefde nog den ladder te bereiken, waarmede hij afgedaald was, doch te vergeefs. De gloeiende vloed pakte hem en wierp hem ornver, voor zijn makkers hem helpen konden. In de ziedende massa zag men nog slechts weinig van den ongelukkige Moriarby. Toen het vloeiende metaal tot een vast staalblok gestold was, vond men niets dan de ruggegraat van den op deze vreeselijke wijze omgekomen man In het Engelsch artillerie-departement schijuen treurige toestanden te heerschen. The Times bevat een artikel over //de beklagenswaardige en voort- durende misgrepen in het Britsche geschutwezen, waarin aangewezen wordt, dat de resultaten der kanonfabricatie bestendig verslimmeren. De juiste waarheid kent niemand maar ontwijfelbaar schijnt het, dat de kapiteins van een groot aantal Engel- sche oorlogschepen in last hebben gekregen, hunne groote kanonnen niet af te vuren, en dat sommige dezer onder dit verbod liggende schepen de eenige beschermers van gewichtige Britsche belangen zijn. Zonder tegenspraak kan beweerd worden, dat Enge- land op het oogenblik geen geschut bezit, waar mede het zijn belangen en zijn eer, hetzij in het binnen- of in het buitenland, kan verdedigen. In de machine bouwkunst en technische bekwaamheid om metalen te bewerken, nemen de Engelschen de eerste plaats in de wereld inmaar wat het geschut betreft, zouden zij, werden zij plotseling in een oorlog gewikkeld, gedwongen zijn, bij den heer Krupp met den hoed in de hand middelen te vragen om ons nationaal bestaan te bevestigen. Ziehier eenige cijfers, die doen zien wat aan- zienlijke sommen er aan den verkiezingsstrijd in Engeiand besteed worden. De verkiezing van 1874 kostte aan de kandidaten 8^ millioen gld., die van 1880 25 millioen voor 2£ millioen kiezers. Iedere stem heeft Gladstone in Midlothian f 25 gekost, in Ripou kostte elke stem f 18 aan den heer Goschen en f 25 aan den heer Churchil te Woodstock. Deze uitgaven, welke de kandidaten bekend maken, blijven nog ver beneden het cijfer der wezenlijke onkosten. Indien men bovendien in aanmerking neemt, dat de Engelsche afgevaardigden hun mandaat kosteloos uitoefenen dat de zittingen niet zelden 's nachts plaats hebben en de leden van het Parlement bijgevolg geen andere bezig- lieden kunnen verrichten en tot aanzienlijke uit gaven gedwongen zijn, kan men hieruit opmaken dat het wetgevend mandaat in Engeiand enkel kan uitgeoefend worden door schatrijke personen. Men vertelt te Parijs het volgendeDe bevallige, jonge soubrette Lili Bedier had eenigen tijd de baden gebruikt aau het meer van Geneve en aanvaardde de terugreis. Aan het station trof zij een een jong mensch, haar volslagen on bekend, die haar in een keurig korfje een heerlijken bloemen- schat aanbood. Hij zeide tot de kunstenares //Ik ga eveneens naar Parijs en deze bloemen mogen onze kennismaking gemakkelijk maken." Toen mejuffr. Lili te Parijs een fiacre nemen wilde, zeide de vreemdeling//Wacht u nog even de bloemen zijn verwelktik zal u in hare plaats bonbons in de korf doen." Yijf miuuten later had de soubrette haar korf, met bonbons gevuld, terug, maar verwonderde zich, dat deze lichter in plaats van zwaarder geworden was en deelde ook hare verwoudering aan den galanten heer mede. //Geen wonder" antwoordde deze lachend, /,uw handje heeft 18 Remontoir-horloges die tusschen de rozen verborgen waren, binuengesmokkeld." Daarop groette hij beleefd en was verdwenen. Er is thans voor het hof van assises te Parijs een monster-proces in behandeling. Eene dieven- bende, genaamd „de bende van Yilette," bestaande uit 22 personen, benevens drie vrouwen, bij wie de dieven de gestolen goederen van de hand deden, staat terecht. Doch volgens de door de politie ingewonnen inlichtingen bestaat de bende wel uit 80 of 100 boosdoeners; meer dan 22 personen heeft men echter niet kunnen vatten; de anderen hebben zich uit de voeten weten te maken. De bende verontrustte in 1882, 1883 en 1884 de voor- steden in het oostelijk deel van Parijs en gedurende de instructie zijn er niet minder dan zes a zeven hon- derd getuigen gehoord. De diefstallen of pogingen tot diefstal, gepleegd met zeldzame stoutmoedigheid, met of zonder inbraak, met of zonder gebruik van valsche sleutels, breekijzers enz. enz., waarvoor de be- schuldigden zich te verantwoorden hebben, bedragen 325. De bende, meestal bestaande uit jongelieden, had tot aanvoerder een jongen schavuit van twintig jaren, Paul Joseph Loisel geheeten. Hij was ver- oordeeld tot een jaar gevangenisstraf en verklaarde in 1884, terwijl hij in de gevangenis was, aan de justitie belangrijke onthullingen te willen doen. Hij werd diensvolgens gehoord en nu bracht hij het bestaan der bende en de door haar gepleegde misdaden aan het licht, waarbij hij tal van aan- wijzingen voegde. De justitie ging daarop dadelijk tot opsporing der andere dieven over, doch, gelijk gezegd, verre- weg de meesten waren niet te vinden. Yeertien van de 22 gearresteerde waren reeds vroeger veroor- deeld wegens diefstal. De gezworenen zullen op 1500 vragen, hun door den rechter voorgelegd, „ja" of „neen" te antwoorden hebben. Yerscheiden uren zullen daar- mede in de raadkamer heengaan. Het voorlezen der acte van beschuldiging heeft voile drie uren geduurd. Daar de bank van beschuldigden te klein is voor al die misdadigers, van welke ieder een gendarme naast zich heeft, zoo is ds tribune be- stemd voor de verslaggevers der dagbladen, iu beslag genomen ter plaatsing der boosdoeners. Drie honderd lien getuigen zijn door het open- baar ministerie gedagvaard. In de Berlijnsche bladen leest men de ge- schiedenis eener schaking. Een jong meisje, dat met naaien den kost ver- diende, was de bruid. Haar bruidegom had zij voor korten tijd leeren kennen en toen ook een eiude gemaakt aan een langdurig engagement met een ingenieur hier ter stede, door wien zij nu juist niet altijd met bizondere teederheid was behandeld en die niet van plan scheen haar ooit te zullen trouwen. Eenige dagen voor het huwelijk vol- trokken zou wordenverscheen eensklaps deze vorige beminde en eischte, dat zij van haar voor- nemen, om een ander haar hand te schenken, zou afzien. Hij kreeg echter een weigerend antwoord en heeft toen, naar men zegt, met behulp van een met hem bevriend apotheker het meisje, op den dag der bruiloft, na haar met chloroform te hebben bedwelmd, met geweld ontvoerd. Een huurrijtuig bracht hen naar het station, waar de zonderlinge minnaar plaats nam naar Kreuz. Maar hier was de politie van de ontvoering onderricht en werd de schaker der jonge bruid gearresteerd. IXGEZOXDEX S T U K K E X. Mijnheer de Redacteur Wil me s. v. p. een plaatsje verleenen voor 't volgende. Tot hedeu weet ik mij niet beter te wenden dan tot u, die voor de belangen van alien uwe kolommen steeds beschikbaar hadt. 't Is een treurige plicht dien ik als inwoner van Ter Neuzen meen te moeten vervullen. Allen, ja ik durf gerust zeggen alien, mannen, vrouwen en kinderen is het bekend dat gedurende meer dan 6 maanden (een half jaareen geziu, man, vrouw en 5 kinderen in het hokje onder de beurs het leven rekt. Herhaalde malen is er door menschlievenden verzachting gebracht in 't lijden dier kinderen (van 1-6 jaar) zooals van u en mij. 't Hielp slechts eenige dagen. Hun toestand verergerde Laat ik u meedeelen zooals ik het met eigen oogen aanschouwde. Maandagavoud 't was erg warm lag een kind van omstreeks 3 jaar in zoeten slaap op de trappen van het gerechtsgebouw grenzende aan het stinkende hoi onder de beurs. 't Kind meende zeker, dat het daar beter lag dan in het ouderhuis Klokke tien bemerkte de model-vader waarschijnlijk dat er een ontbrak, ging zoeken, gewapend met klomp of iets anders houte- rigs, vond het kind en gaf het een rammeling. Eenige burgers schoten gelukkig toe en bewaarden het kind voor verdere mishandeling, terwijl het weinig scheelde of op den vader werd de lynchwet toegepast. Woensdag namiddag alweer een ander stuk Een kind, ongeveer twee jaar - alleen tehuis zijude, viel van een soort stoel. Het kind met het hoofdje een en al bloed, stond erbarmlijk te schreeuwen. Weldra kwamen eenige medelijdenden en waschten het bebloede hoofd en handjes af! Zoo is 't elken dag wat. Moet dat nog lang zoo blijven. Zou u ook niet denken M. d. II.dat dit tooneel onder de beurs zeer kwetsend is voor de zeden. Is justitie, politie, gemeentebestuur geheel on- machtig aan dit schandaal een einde te maken Welnu, laat het dan duizenden weten dat in Ter Neuzen gedurende meer dan 6 maanden een onteerend drama wordt afgespeeld. - Vreemde- lingen, komt en overtuigt u. Ter Neuzen, 23 Juli 1886. X. 1IERBESTEDIXG, Op Vrijdag 30 Juli 1886, des voormiddags ten 10 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van: Het maken van een peilput, terp en ge- bouwtje voor een registreerende getijdemeter op den westhavendijk bij het hoofd te Zie- rikzee. (Raming f 8000.) L E E T IJ I> INGE X. Van 20 tot en met 22 Juli zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 21 Juli. Eng. stoomb. Lobelia, kap. Bury, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Glenavon, kap. Da vies, van Pitea met bout. 22 Juli. Duitsche stoomb. Emma, kap. Wunderlick, van Dantzig met hout. Noordsche bark Stjernen, kap. Bodtker, van Riga met hout. Van 20 tot en met 22 Juli zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 20 Juli. Eng. stoomb. Resolute, kap. Smith, naar Londen ledig. Eng. stoomb. Serantes kap. Wright, naar Goole met stukg. Spaansche stoomb. Montanis, kap. Romero, naar Antwerpen met stukg. 21 Juli. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. Spink, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Hydra, kap. Wadsworth, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Kirkheaton, kap. Moore, naar Lon den met stukg. 22 Juli. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Hannagan, naar Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Lobelia, kap. Bury, naar Londen met stukg. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 20 Juli. Eng. stoomb. Apollo, kap. Billing, van Liverpool met stukg. 22 Juli. Eng. stoomb. Osborne, kap. Feggens, van Middlesbro met ruw ijzer. Eng. stoomb. Moorcook, kap. Winter, van Bilbao met menerie. Eng. stoomb. Glenova, kap. Sempson, van Middlesbro met ruw ijzer. Ned. stoomb. Minerva, kap. Mulder, van Londen met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 20 Juli. Ned. stoomb. Mercurius, kap. Van Dijk Blok, naar Londen met stukg. 21 Juli. Eng. stoomb. Dinnington, kap. Newlove, naar Goole met stukg. Van 20 tot en met 22 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 32 binnenvaartuigen op en 28 afgeschut. CORRESPOXDEXTIE. Ons is dezer dagen van verschillende zijden gevraagd, of het waar was dat in de vacature bij de Hervormde gemeente te Sas van Gent een predi- kant was beroepen van Maria-Hoornbeke (Belgie). Daarnaar ge'informeerd, kunnen wij de verzeke- ring geven dat vooralsnog te Sas van Gent geen beroep is gedaan en geen voornemen bestaat tot een beroep als boven. PRIJZEX DER EFFECTED. Amsterdam, 22 Juli. Dordrecht, 22 Juli. KOERS VAX HET GELD. Belgiscli per 100 fr. Engelsch per y 47,55 h f 47,65 12,03 12,06* Heden overleed zacht en kalm, na een langdurige ziekte, in den ouderdom van 65 jaren, DBSIRB SCHREUNDERS, in leven zaadhande- laar te Hulst. Hulst, 21 Juli 1886. Wed. SCHREUNDERS en Dochter. PS. De zaalt zal op denzelfden voet worden voorl- gezet. Bij mijn vertrek naar Terheijden roep ik een hartelijk vaarwel toe aan mijne Parochianen, stadgenooten en verdere vrienden en kennissen. Ter Neuzen, 23 Juli 1886. A. VAN AERT, Pastoor. Van af heden te bekomen PUIK GERSTE en BEIJERSCII RIER. J. A. D0NZE Jz., Noordstraat, B 21, Ter Neuzen De ondergeteekende beveelt zich minzaam aan als Axel, 23 Juli 1886. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal krach- tens artikel 1223 Burgerlijk Wetboek, op Maan- dag 16 Augustus 1886, des namiddags 4 ure, in het logement „de Stad Rotterdam," bij N. Acke, verkoopen te Sas van Gent, kadastraal bekend in sectie C no. 1252, groot 1 are 60 centiaren. Be- woond bij Wm van Ham. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten ver- zoeke van FRANCOIS HUIJSSEN, landbouwer, op de door hem bewoonde hofstede in den Dul- laertpolder, gemeente Hontenisse, in het openbaar verkoopen 1o Op Donderdag 29 Juli 1886, des voor- middags 10 ure 4 Werkpaarden waaronder 2 dik van veulen en ook een zeer ge- schikt voor den loop, 1 jaarling Paard, 8 baatgevende Melkkoeien, 2 tweejarige llunders, 2 eenjarige Dito, 1 Stier, 3 Kalvers, 3 Var- kens waaronder 2 dik van biggen, 1 Kaarn- hond en eene partij Hoenders en Hanen. 2 Wagens met ijzeren assen, 2 Karreu, 1 Chais, 2 Ploegen, 3 Eggen met ijzeren en 5 Dito met houten tanden, 1 Rolblok, 2 Slepers, 4 Sleden, 1 Stroomolen, 1 staande Snijbak, 1 Kniebak, 1 Peenmolen, 1 Dorsch- machiene, 1 Windmolen, 1 Waterbak, 1 Beerbak met beerpomp, Mestplanken, Kaarn, Tonnen, Emmers, Teeltuin en verdere gereed- schappen. Voorts eene partij MEST. Ruim 4 hektaren ROGGE. °P Donderdag 5 Augustus 1886, des namiddags 2 ure a lies wassende op landen bij voormelde hof stede gelegen, alwaar te vergaderen. Koopen tot en met 5,— kontant. Het overige op tijd van betaling mits borgstelling. ZAAMSLAG. De Notar- J, A. Fercken, te Ter Xeuzen, zal ten veviSeke van de Wed. en Erven L. VAN DIXHOORN, te Zaamslag, op Douderdug den 5 Augustus 1886, des namiddags ten 1 ure precies, in het openbaar verkoopen alles wassende op den grooten kavel en op landen behoorende bij hunne hofstede bewoond door Marinus van Driel, in den Zaamslag- polder, gemeente Zaamslag, alwaar te ver gaderen. SAS VAN GENT. De Notarissen C. J. A. Fercken, te Ter Xeuzen, en A, van de Wattijne, te Basse velde. zullen ten verzoeke van O. P. DE BOCfC, landbouwer te Sas van Gent, op Maandag den 2 Augustus 1886, des namiddags ten 3 ure, in het openbaar verkoopen- in den Eugeniapolder, gemeente Sas van Te vergaderen aan den kavel. en! Hier Nkderland, Belgie. Franrrijk Rusland. POLEN OoSTENRI JR. Hongahije. Italie. Spanje Turkije. Egyfte Portugal. Amkrika. Beaziiie Certific. Werkelijke ichald 2} pet. 75} dito dito dito dito dito dito Aandeel Handelmaatschappij dito exploitatie Ned. ataataapoorw. Certificates bij Rotachild Inachrijvingen Obligation 1798/1855 dito Hope Co. 1855 fie aerie dito 1000 1864 dito Oostersche leening 2e serie dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Loten 1866 Oblig. Hope Co. Leening 1860 Obligation 18671869 Certificates Aandeel spoorweg Gr. Maat Oblig. dito Aand. Baltiache spoorweg dit a dito Jelez Orel dito spoorweg Poti-Tiflis dito dito Charkow Azow Znid West spoorwegmaatschappij. Scbatkist obligation Oblig. in papier Mei Nov. dito dito Jan. Juli. Schatkistbiljetten Certific. Amsterdam Obligation Bnitenl. dito Binnenlandscbe Inschrijvinz Alg. schnld Obi. Leening 1876 Obligation Obligation (1877 dito (1876) Illinois certificaten van aandeel Union Pacific hoofdl. dito Oblig 1865 dito 1875 3 4 5 2* 3 5 5 5 5 5 5 5 4* 4 6 5 41 3 5 5 5 4 5 5 5 5 4 4 6 4 3 4 41 5 6 5 5 90 100} 110 108 1031 901 101f 981 981 133 90 122 621 101| 1001 65} 83 67} 95 571 69 71 49} 122} 99} Bij geringen aanvoer en daarasn geOvenredigde vraag konden vorige prijzen langzaam bedongen worden. Puike Zeeuwache en Vlaamsche Tarwe f 7,40 a f 7,70 mindere f 7,00 a f 7.20. Rogge Zeeuwache en Vlaamsche f 6,00 a 6 30. Overmaasche 5 80 a /6.00. Gerst nienwe ZeeHwache en Vlaamsche winter 4,20 a f 4,40 Over maasche f 4,00 a f 4,20. Zeeuwsche en Vlaamsche zomer 4.20 a 4,40 Haver dunne 8,60 a f 4,10. Paarde- booaen f 600 a f 6.50. Dniveboonen f a f Witteboonen 8,00 a 9,00. Bruineboonen 8,00 a 10,00. Erwten 8,20 a 8,50. Voeder 7,20 a 7,50. Koolzaad f 8,50 a f 9,00. Lijnzaad zaai f a f TE TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1886 | | pagina 3