!k Gemengde berichten. BURGERLI.JKE STAND. De heer De Wolff, te Vlissingen, heeft voor de benoeming tot lid der Provinciale Stateu vau Zeeland bedaukt. TER NEUZEN, 18 Juni 1886. De uitslag der gisteren gehouden verkiezing voor twee leden der Staten-Generaal in het district Mid- delburg is als volgtGekozen de heeren J. P. I. Buteux met 1441 en Arie Smit met 1409 van de 2691 uitgebrachte geldisre steminen. De beer Mr. L. W. C. Keuchenius kreeg daarvan 1281enJhr. Mr. M. A. de Savornin Lohmau 1247 stemmen. De kolom a in den volgenden staat wijst het aantal kiezers aan, de kolom b het aantal uitge brachte stemmen op 11 November 1884 en de kolom c dat van 14 dezer. a. b. a. b. 1 1 Van af de invoering der tegenwoordige kieswet zijn de kiezers nog nooit zoo getrouw opgekomen als op 15 dezer. Te Hengstdijk, Philippine, Aagtekerke. Bigge kerke, Meliskerke, Sint Laurens, Zoutelande, Oude- laude en Serooskerke in Schouvven werd door a 11 e kiezers gestemd. Te Zutphen kwam een kiezer, die te Berlijn vertoefde, van daar om zijn stem uit te brengen, zoo ook te Middelburg uit Schlangenbad, in Pruissen. Te Vlissingen, en ook te Ter Neuzen kwamen kiezers, thans in andere proviucieu woonachtig, herwaarts om te stemmen. Te Assen werden de kiezers door den stads omroeper, bij bekkeuslag, opgewekt om hun kies- plicht te vervullen. Heden had alhier ten overstaan V3U den notaris Mr. J. P. Dronkers, door den ontvanger der registratie en domeinen te Hulst, de veiling plaats van de rijksgronden in den ten jare 1884 nieuw bedijkten Vergaertpolder, bij Philippine, in 16 kavels, samen groot 57 hectaren 61 aren 40 centiaren. Per kavel geveild, was de totale op- brengst 40,990, loopende van /710 tot onge- veer 800 per hectare. De toewijzing aan de verschillende binnen- en buitenlandsche koopers zal geschieden, na verkregen goedkeuring van den Minister. De 2de luitenant der artillerie V. Noest heeft met goed gevolg het eiud-examen der krijgsschool afgelegd. Geslaagd en voorgedragen voor eene benoeming tot 2de luitenant bij de artillerie, de cadet C. P. W. A. Steenkamp. Hoek, 17 Juni. Bij de aanbesteding op heden alhier vau wege het bestuur van den Koudenpolder gehoudeu, voor het gewoon jaarlijksch onderhoud en herstel aan de waterkeering van dien polder, werden vijf biljetten ingeleverd, als van de heeren J. de Bree, alhier, voor /1115; L Koole, voor f 1095 M. van den Hoek, voor 1090; A Tholens, voor 1070 de drie laatsten te Ter Neuzen, en J. Meertens, alhier, voor 1062. Hoek, 18 Juni. Gisteren werden alhier, doorde notarissen Mr. J. P. Dronkers en C. J. A Percken, stnrmwind huilend langs de bergwanden streek, bliksemstralen de lucht doorkliefden en de bergen dreunden van den geweldigen donder, juist zooals nu, toen bevond ik mij in deze zelfde grot en daar in 'dien hoek lag het lijk van hem, die door mijn hand gevallen was en die mij stervende vloekte. Mijn oom had zijn bewustzijn teruggekregen en lag steunend op den grond. Dat was de vreese' lijkste nacht dien ik ooit doorleefde. Het gevoe van een mensch gedood te hebben, al was het ook in zelfverdediging, drukt zwaar op mijn gemoed. En onophoudelijk klonk mij nog in de ooren /,wees vervloektEn als het blauwe licht des bliksems de grot verlichtte, was het of de bleeke lippen van den doode mij weer dien vloek naar het hoofd wilden slingeren. Eindelijk brak de morgen aan; het weer was bedaard en ik snelde naar het dorp om hulp te halen ten einde mijn oom en het lijk van den Italiaan te vervoeren. Mijn oom herstelde; gij hebt hem te Pontresina gezien, en ik moest mij voor het gerecht veran1 woorden. De Jury sprak mij vrijmijn geweten beschul- digde mij niet, en toch drukte de vloek van mijn slachtoffer nog steeds op mij, en vooral nu het een mbliek geveild1°. een sedert weinige jaren nieuw gestichte steenen wind-koornmolen, met schuar en erve, en 2°. een woouhuis en erf, beide staande en gelegen alhier en behoorende tot den loedel van wijlen den heer W. de Feijter, enz. Beide aerceelen werden te zamen verkocht voor f 10,075, en werd daarvan kooper de heer A. de Peijter, alhier. Ilulst. Van de 71 kiezers voor de Tweede Kamer zijn er alhier 59 ter stembus gekomen. Door het flink en krachtdadig optreden van de brandweer te Hulst werd Dinsdagavond 11. in corten tijd eeu brand, ontstann in het pakhuis van den heer A. Moors, waar ook petroleum geborgen was, in zijne wording gebluscht. Alleen het dak met het inwendige van het magazijti zijn eeu prooi der vlammen geworden. Alles was verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Donderdag a. s. zal het 50 jaar geleden wezen, dat V. Mauer en J. Schiffer als werkende leden der Harmonie van Hulst werden aangenomen. Men is dan ook van plan om dien dag voor de jubilarissen niet onopgemerkt te laten voorbijgaan, maar hen voor huune 50jarige vlijt en ijver eens recht genoegelijke oogenblikkeu te verschaffen. Zi musing. Bij de verkiezing van twee leden voor de Tweede Kamer op jl. Diusdag, hebben alhier van de 89 kiesbevoegden, die nog in de gemeente zijn, 82 hunne stem uitgebracht, zoodat slechts 7 kiezers bij de stembus ontbrakeu. Van dit zevental waren er 2 zcker en 2 anderen vermoedeiijk uithoofde van uitlandigheid ver hinderd hunne stem uit te brengenterwijl een kiezer daartoe van wege ongesteldheid niet in staat was. Het aantal kiezers, dat alzoo werkelijk van de stembus is thuis gebleven, bedraagt in onze gemeente slechts twee. Zaamslag. Als een bewijs van ijver en belang- stelling in de publieke zaak, wordt van hier gemeld dat de negentigjarige L. Moes, op 15 dezer nog van zijn kiezersrecht heeft gebruik gemaakt. Groenendijk. Maandag jl. vierden A. Flips en vrouw hun gouden bruiloft. Des morgens werden zij in een rijtuig, begeleid door de feestcoinmissie en een tal van bruidsrneisjes wairbij de laatsten een toepasselijk lied zongen, naar eu van de kerk gebracht. Door den heer J. Baart, lid der feest coinmissie werden hun namens de bewoners van het dorp Groenendijk en omstreken geschenken aangeboden, bestaande, in kleederen, huisraad en levensbehoeften. Des namiddags bracht de Harmonie vergezeld van een talrijke menigte, den feestvierenden eene serenade. Eerebogen en versieringen waren aangebracht, en van vele woningen wapperde de nationale driekleur. Tot kapelaan bij de Roomsch-Katholieke gemeente te lJzendijke is benoemd de heer P. J. Wagemakers. De Katholieke kerk in ons land leed een groot verlies. Dinsdag overleed Z. D. Hoogw. de bisschop van Roermond, Mgr. Paredis: RECHTSZAKEN. Arrondissements-reclitbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 18 Ju n de volgende vonnnissen uitgesproken A. W., oud 32 j., leurder wonende te Graauw, is wegens boon veroordeeld tot f 15 boete of 5 dagen gevangenisstraf. A. J., oud 19 j., arbeider wonende te Westdorpe, is wegens moedwillige mishaudeling veroord. tot 7 dagen celstraf. S. M., oud 23 j., arbeider wonende te Koewacht, is wegens moedwillige mishaudeling veroord. tot 8 boete of 3 dagen gevang. F. H. V., oud 3 0 j., slager te Sas van Gent, is wecens moedwillige mishaudeling veroord. tot 15 dagen celstraf, f 8 boete of 1 dag celslraf. Th. d. D., oud 20 j., wonende te Koewacht, is wegens moedwillige mishandeling veroord. tot 1 maand celstraf, twee boeten van 8 of tweemaal 1 dag celstraf. KANTONGERECIIT TE IIULST. Zitting van 31 Mei 18b6. T. F. K., te Clinge, ter zake van open bare dronkenschapveroordeeld in eene boete van f 0,50, subsidiair 1 dag gevangenisstraf. P. B., te Graauw, ter zake als vorenveroord in eene boete van f 4, subs. 2 dagen gevang. J. F. H., te Zuiddorpeen J. F. N., te Walzoorden, ter zake als vorenveroord. ieder in eene boete van f 0,50, subs 1 dag gevang. J. B. d. C te Clinge (Bclgie), ter zake als voren veroord. in eene boete van f 1, subs. 1 dag gevang. J. B., te Graauw, F. K., te Graauw, J. H., te Clinge, P. d. S., te Houtenisse, C. L. S., te Clmge, ter zake als vorenveroord. ieder in eeue boete van 0,50, subs. 1 dag gevang. B. v. Ate Koewacht, ter zake als voren ver oord. in eene boete van f 3, subs. 1 dag gevang. L. M. 't G., te Hontenisse, ter zake als voren; vero >rd. in eene boete van f 5, subs. 2 dagen gevang. P. J. M., te Kemseke, ter zake als voren veroord. in eene boete van f 7, subs. 3 dagen ivang. Th. K., te Koewacht, ter zake als voren ver oord. in eene boete van f 0,50, subs. 1 dag gevang. Zitting van 17 Juni 1886. A. M. M., C. v. A., J F. v. A., P. R. en J. F. d. B alien te Graauw, ter zake van overtreding van het herbergreglementveroord ieder in eene boete van f 1, subs 1 dag gevang. C. L. S., te St. Jansteen, ter zake als voren veroord. in eene boete van f 3, subs. 1 dag ;vang. J. v. H., T. d'H., P. v. P, P. v. D. en E. d. K., alien te St. Jansteen, ter zake als voren; veroord. ieder in eene boete van f 2, subs. 1 dag gevang. C. L. v. D. d. K., te Clinge, ter zake als voren veroord. in eene boete van f 3, subs 1 dag gevang. J. v. R., A. V., L. v. L., alien te St. Jansteen, ter zake als vorenveroord. ieder in eene boete van f 2, subs. 1 dag gevang. J. Th v. G., te Clinge, ter zake als vorenver oord. in eene boete van f 3, subs. 1 dag gevang. J. Id-., A. H., alien te Clinge, P. d. II., F. d. S., F. d. K., alien te St Jansteen, ter zake als voren ieder in eeue boete van 2, subs. 1 dag gevang. F. K., te Graauw, ter zake van openbare dron kenschap veroord. in eene boete van f 3, subs. 2 dagen gevang. C. v. Ote Stoppeldijk, ter zake van het in droukenschap verstoreu der ordeveroord. in eene boete van f 3, subs. 3 dagen gevang. A. v. D., J. H., P. J., alien te Clinge, en D. Y., te St. Jansteen, ter zake van het maken van burengeruchtveroord. ieder in eene boete van f 5,50, subs. 2 dagen gevang. J. d. R., A. B. en P' F. J., alien te Stoppeldijk ter zake als vorenveroord. ieder in eene boete van 1, subs. 1 dag gevang. C. Rte Stoppeldijk, ter zake als voren vrij- gesprokeu. A. B., te Stoppeldijk, ter zake van het gaan over eens anders in den oogst staanden grond ontslogen van rechtsvervolging. V. V., te Clinge, ter zake als vorenveroord. in e6ne boete van f 1, subs. 1 dag gevang. Th. v. P., te Koewacht, J. v. d. M., P. d. B., beiden te Boschkapelle, A. P. v. d V., (e Stop peldijk, en P. D. P., te St. Jansteen, ter zake van overtreding der ijkwetveroord. ieder in eene boete van 0,50, subs. 1 dag gevang. avond en nacht is als toen, en ik mij hier op de- zelfde plaats bevind." Candenzio Bizetti zweeg en ik zag heldere tranen in zijne oogen blinken. Ik legde mijn hand op zijn schouder en trachtte hem te overtuigen hoe verkeerd hij handelde, door zooveel gewicht aan dien vloek te hechtenik bracht hem onder't oog, hoe hij slechts een werktuig in Gods hand was geweest. „Maar mijnheer 1" sprak Bizetti, door mijn nood- lottig schot sneed ik mijn slachtoffer tevens den weg af om zich met God en de menschen te verzoenen „De wegen der goddelijke voorziengheid zijn ondoorgrondelijk," hernam ik, en Gods oneindige liefde zal den armen zondaar in genade aangenomen hebben 1" Het onweer bedaarde en ik legde mij op den grond te slnpen. Toen ik de volgenden morgen ontwaakte, zocht mijn oog te vergeefs Bizette. Ik wrong mij door de opening naar buiten, en op korten afstand zig ik hem, neergeknield, bij een houten kruis, biddende voor de ziel van den doode op de plaats waar deze vloekend stierf. EINDE. Tot het verkrijgen van een hoofdacte L. O. hebben zich bij de examen-commissie te Breda aangemeld 21L candidaten (34 uit Zeeland), 191 maun, en 20 vr. De einduitslag der acte—examens L. O. (art. 58a) is voor het geheele land als volgt: geexamineerd 1423 cand.geslaagd 731, dat is 51 pCt. Het bronzen standbeeld van Hugo de Groot is de vorige week in tegenwoordigheid van vele autoriteiten in de fabriek te Breda sre- goten. Het werk liep uitstekend af. Te Wa- geningen brachten de kersen eergisteren 15 cts de 5 ons opbinnen enkele dagen echter ver- wachtte men, dat zij tegen hoogstens 10 cts. zouden worden verzonden. Uit Kesteren meldt men, dat een boomgaard aldaar, ongeveer een morgen groot, naar schait ng 14,000 KG. kersen zal opbrengen. Eeu 26jarig meisje te Neerijnen, bij Tiel, dat tien jaren sprakeloos was, heeft eens- klaps haar spraakveraxigen herkregen. TeMarken- Biuuen, gem. Uitheest, is een 22jarig joukman door een vlieg in het oor gestoken. Tengevolge van bloedvergiftiging bezweek hij later ondanksde verleende geneeskundige hulp. De socialist F. Domela Nieuwenhuis is gisteren door de rechtbank te's Gravenhage veroordeeld tot een jaar celstraf eu 50 boete, wegens boosaardig- lijke smaad en hoon, den Koning en beleediging, den commissaris van politie Stork aangedaan. De socialist Croll werd veroordeeld tot 50 boete, wegens beleediging en hoon, een openbaar ambtenaar (den burgemeester van Enschede), aan gedaan. Beide beklaagden waren bij de uitspraak afwezig Er was een talrijk publiek, maar ongereldheden hadden niet plaats. Aan de haringvisscherij zulleu dit jaar deel- nemen 461 Nederlandsche schepenvan Scheve- ningen 230 nl. 33 loggers en 197 bomschuiten van Vlaarditigen 79, van Maassluis 65, van Catwijk 58, van Noordwijk 16, van Amsterdam 10 eu van Schiedam 3. Twee stoombooten zullen dienst doen als ha- riugjagers en bij de thuisreis de eerste minstens 600, de tweede minstens 700 ton hariug aan aoord hebben. Overlijden. oud 5 j., d. Arnold. 13 oud 5 j., d. Van 1 tot 15 Juni 1886. TER NEUZEN. Huwelijks—voltrekkingen. 1 Juni. Carl Diede- rich Kleine, oud 69 jweduwn. en Janna Dieleman, oud 48 j., wed. Seraphin Cortvriendt, oud 28 j., jm. en Rosalia Bracke, oud 30 j., jd. 10 Juni. Gerardus Cornelis vau der Kaaij, oud 31 j., jm. en Maartje den Breeden, oud 26 j., jd. Geboorten. 31 Mei. Cathariua Johanna, d. van Cornelis Jacobs eu van Folicita Amelia Verstraete. 3 Juni. Jan, z. van Adriaan de Ridder en van Adriana Klaassen. Wdlem, z. van David Bareman en van Levina Oppeneer. 4 Juni. Adriaan, z. van Jan Jacobus de Bruijne en vau Maria van de Wege. Elena, d. van Francois van Es en van Cornelia van Overstrateu. Magdalena Sophia, d. Jan Adriaan Donze en van Anthonia Bolier. 5 Juni. Alwine Catbarina, d. van Hen.lrik Bernardus van Nes en van Emma Clara Amanda Peeters. 6 Juni. Johanna, d. vau Jozias Dees en van Maria de Bruijne. 7 Juni. Maria, d. van Cornelis Dees en van Christina Henderika Sluijmer. Cornelis Levinus, z. van Daniel de Smidt en van Henriette Pieter- nella Kaijser. Cornelia Jacoba, d. van Antonie Geenseu en van Janna Klaassen. 9 Juni. Jo/.ias, z. van Marinus Herrebout en van Maatje de Kraker. 11 Juni. Suzanna Maria, d. van Jacobus Francois Stoffels en van Johanna Anthonia Lourens. Angelus Levinus, z. van Adolph Coustantinus de Pauw en van Johanna van de Velde. 13 Juni Andries Nicolaas, z. van Kriju Hamelink en van Cornelia Sara Harte. 15 Juni. Jan Marinus, z. van Marinus van Kerkvoort en van Aalije Meertens. Cornelis Martinus, z. van Reinier Scheele en van Feijgje Klaassen. Overlijden. 2 Juni. Jan Frederik Muller, oud 5 j., z. van Johannes Albertus en van wijlen Josina 't Glide. Suzanna den Brander, oud 76 j., echtg. vau Pieter 't Gilde. 3 Juni. Jacobus van Dixhoorn, oud 82 j., weduwn. en van Adriana de Bruijne. 7 Juni. Franpois van Alten, oud 11 w., z. van Dirk en van wijlen Cornelia Frantjoise't Gilde. 9 Juni. Jauneke Moelaert, oud 64 j., wed. van Isaac Bierle, HULST. 3 Juni. Anna Maria van Overmeir, vau Gustaaf en van Sophia Charlotte Juni. Christina Johanna de Kort, van Eduaraus Jacobus en van Rosalia de Wilde. Petrus Ludovicus Verwilghen, oud 69 j., z. van Johannes Jacobus en van Angelina Frau- cisca Verwilghen. 14 Juni. Hendrikus Meijvis, oud 65 j., echtg. Johanna van Putte. 15 Juni. Apolouia Suzanna van Foeijenburg, oud 57 j., wed. van Jan Francies Voet. AXEL. Geboorten. 4 Juni. Geertruida Margaretha, d. van Jacobus de Pooter en van Jauneke de Pooter. 8 Juni. Elisabeth Neeltje, d. van Pieter Cornelis van Bendegem eu van Elisabeth Neeltje Heijnsdijk. II Juni. Cornelia Leijntje, d. van Rocus Hame link en van Cornelia lleijusdijk. 15 Juni. Abra ham, z. van Jacobus Bareman en van Janna Herrebout. Overlijden. 4 Juni. Daniel Wolfert, oud 41 j., echtg. van Sara Anna Dieleman. 8 Juni. Jacobus Wieiues, oud 20 j., z. van Louis en van Adriana Verstraten. 11 Juni. Jan Dieleman, oud 3 m., z. van Jan en van Pieternella Scheele. 14 Juni. Janna Faas, oud 23 m., d. van Levinus en van Adriana de Feijter. BOSCHKAPELLE. Geboorten. 1 Juni. Melania Anna Apolonia, d. van Lodewijk Napoleon Matteus en van Maria Anna van der Wielen. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 4 Juni. Joannes Valeut, oud 26 j jm. en Maria Paulina van Damme, oud 25 J 3d- Huwelijks-voltrekkingen. 4 Juni. Aloysius de Vleeschauwer, oud 32 j., jm. en Leontina Maria vau Waesberghe, oud 19 j., jd. Geboorten. 3 Juni. Valent.iua Maria, d. van Benedictus Behiels en van Coleta Valent. 8 Juni. Emilius Ludovicus, z. van Doininicus van de Vijver en van Dorothea Petronella de Smit. 11 Juni. Maria Seraphina, d. van Pieter Joannes de Bock en vau Prudentia Meert. Overlijden. 3 Juni. Ludovicus Josephus Ver- mandel, oud 23 j., z. van Augustus en van Ursala van de Walle. 9 Juni. Maria Josephina van Damme, oud 64 j., echtg. van Louis Francies van Acker. 12 Juni. Clementina Francisca van Grem- berghe, oud 12 j., d. vau Angelus en van Angelina de Winne HONTENISSE. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Juni. Joannes van der Waarde, oud 33 j., jm. en Maria Catharina Korens, oud 31 j, jd. Ferdinandus de Feber, oud 28 j., jm. en Petronella de Booij, oud 23 j.,jd. Geboorten. 2 Juni. Louisa, d. van Adriaan A Middelburg Ylissingen Veere. Oostkapelle Domburg Vrouwepolder Serooskerke Aagtekerke Grijpskerke W estkapelle St. Laurens Meliskerke Zoutelande Biggekerke O.- en W.-Soub. Kondekerke Ritthem N.- en St.-Joosl. Arnemuiden. Groede Breskens Nieuwvliet Kadzand Oostburg. C. C. 529 461 506 Overgebracht 1816 1642 1698 297 236 279 36 28 33 Retranchement 21 16 17 45 40 42 Zuidzande 45 43 43 50 47 44 Scboondijke 57 56 56 41 33 39 Biervliet 61 51 56 55 50 52 lJzendijke 101 89 90 31 32 31 Hoofdplaat 34 27 30 46 38 45 Waterlandkerkje 21 23 20 52 48 48 Sluis 81 72 74 31 26 31 Aardenburg. 67 87 39 34 39 St. Kruis 19 78 30 29 30 Eede 7 47 44 47 Axel 130 111 113 55 41 54 Zaamslag. 91 81 82 102 76 95 Ter Neuzen. 177 146 167 30 27 29 Hoek 48 42 42 37 32 36 Sas van Gent 30 23 25 30 23 26 Koewacbt 29 25 27 76 75 70 Overslag 8 3 7 38 33 37 Philippine 8 8 26 8 19 17 17 Westdorpe 34 20 37 38 36 Zuiddorpe 20 19 18 64 60 61 Boschkapelle 23 22 19 Overtebrengen 1816 1642 1698 Samen 2929 2529 2728

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1886 | | pagina 2