Een Woon- en Winkelhnis Yoorls eene partij WlskeliereeJscliajpen, als: Verpachting van Goederen Handelsberichten. Advertentien. Een Woonhuis en Erf, EEN HOFSTEEDJE BILJAKDKKUT OPENBARE VERKOOPING BOEHEN-1NSPAN, EF.N PARTIJ HUISRAAD. Door vertrek naar elders. Roerende Goederen, als: Openbare Verkooping. Steeds voorhanden eenig HUISRAAD. Openbare Verkooping de aandacht op het verblijven van een gezin onder de beurs. De voorzitter zegt, dat het te verwachten is dat daaraan thans spoedig een einde zal koinen. De zitting wordt voor eenige oogen'olikken ge- schorst tot het doen van een plaatselijk onderzoek betrekkelijk den door I. Poppe in erfpacht ge- vraagden grond. Na heropening der vergadering, waarbij de heer Dronkers niet meer tegenwoordig is, blijkt dat geen bezwaren tegeu de inwilliging van het verzoek bestaan, units de adressant zich onderwerpe aan eenige daartoe te stellen voorwaarden, wordende verder besloten de vereischte bekendinaking te doen uitgaan oratrent het voornemen tot het ont- trekkeu aan den publieken dienst, van den aange- vraagden grond. Wordt voor kennisgeving aangenomen de mede- deelingen des voorzitters 1°. van een brief van Gedeputeerde Staten waarbij het gevoelen van Burgern. en Weth. wordt gevraagd nopens het denkbeeld om geheel den Vergaertpolder bij de gemeente Philippine in te deelen 2». dat met F. Walraven is overeengekomen om diens kelder tegen vergoeding van 11)0 af te broken. Niets meer te behandelen zijnde wordt de ver gadering gesloten. I X G E I 0 IV D E X STCIiKEN. Mijnheer de Redacteur In mijn schrijven heb ik niet beweerd, dat bij een voorkomenden brand de gansche kom zou afbrauden, maar slechts dat het mij niet ver- wonderen zoude. Dat een ander nu mijn gevoelen niet deelt daar heb ik niets op tegen, doch den scliijn aannemen te willen bewijzen uit een enkel geval van brand, welke zich bepaalde tot een stnl- letje, dat het onmogelijk zoude zijn vind ik nog al kras, daarbij komt nog dat het toen winter was en er bijgevolg water was in overvloed. Met is mij niet onbekend dat in 1885 door het gemeen- tebestuur last was gegeven om een brandput te gravenhet. is mij niet onbekend dat de grond (om het woord des schrijvers te gebruiken) kwelp- achtig wasdoch eerie weigering van den eigenaar is mij bepaald onbekend wel heeft de eigenaar van dien grond geweigerd een open of niet gemetselden put te graven, daar waar den ganschen dag zijne paarden en koeien rond loopen, en hierin heeft hij groot gelijk. Moet men nu verder uit de woorden van den schrijver afleiden dat er op het geheele dorp Lamswaarde geen enkel stukje grond geschikt zoude zijn, buiten het eigendom van hem die ge weigerd heeft Het toegeven dat de pompmterlijk ook beter konde zijn is al even na'ief als zijne andere bewij zen en de grove onwaarheid'" waarvan schrijver spreekt bestaat slechts denkbeeldiggnarne geef ik toe dat het misschien wel juist geen drie jaren is doch dat het veel langer is dan twee jaren, dit staat vast bij ieder Lamswaardenaar. Wie nu van ons beiden het meest snedig (in gednchteu) is over de subsidie voor de Ilarmonie laat ik aan het oordeel der lezers over. Wat aangaat het al of niet gesteld zijn op concerten (lees: schrijver sehijnt niet muzikaal te zijn) daarop antwoord ik dat wij, om straatliedjes te hooren (zooals er in 1882 of 1883 door de Ilarmonie alhier zijn opge- dreund) even goed naar straatmuzikanten kunnen luisteren. Eene //grove onwaarheid" is het, dat de Laitiswaardenaars het concert niet gaarne zouden missen ga eens rond met een lijst, niet om giften in te zameleu om den leden der Ilarmonie een pleiziertochtje naar de tentoonstelling van Antwerpen te bezorgen, maar om mij het meerendeel van onze inwoners die er tuk op zijn te toonen in een woord de lieden die het conceit bijwonen leveren ons het bewijs er van den vorigeu keer was men er zelfs zoo zeer opgesteld dat er niet eens gezorgd was voor eene ki >sk. ITet doel van mijn schrijven was en is nog dat te Lamswaarde in het noodzakelijke zou worden voorzien de nevenbedoeling die de schrijver mij sehijnt te willen aantijgen bestaat niet. Doch gelijk de waard is zoo vert.rouwt hij zijne gasten. Hartelijk dank ook voor den zoo gratis gegeven raad wederkeerig wil ik ook hem een raad geven nl. dat hij, zoo hij althans lid is van den gemeen- teraad of anderzins in genoemden raad zitting heeft, eens goed nadenke of er niet reeds dikwijls gesproken is over de door mij aangehanlde grieven en hij zal bevinden hoe spoedig gemcld bestuur die grieven weet uit den weg te ruimen, adres aan onze pomp en het rioolstelsel. Ja 't is waar ook ik zou bijna vergeten te zeggen waarom die pomp niet hersteld wordt, nl. oindat zij in den loop van dezen zomer door eene geheel nieuwe ijzereu zal vervangen worden. Verbeeld u lezer dat in het jaar 1886 onze dorpschool met al hare nieuwste Land- en andere kaarten, aard- bollen en kachels naar de laatste uitvinding, door een bizonder toeval vernield wordt en men ons komt zeggen nu menschen weest maar tevreden, die school zullen we zoo maar laten, we zullen haar maar niet meer opbouwen, omdatja omdat ge over drie jaren of in 1890 toch een nieuwe zult krijgen hoe redelijk he? Eindelijk en ten laatste nog eene vraag waarom iiest men leden in den raad, of liever waartoe dient jen gemeentebestuur Mijns bedunkens om te vaken over de belangen der gemeente en om rond a zien waar er herstelling en verbetering noodig is, en niet om gemakkelijk bij elkander te zitten tot dat er iemand opdaagt die den gemeenteraad komt wijzen, waar tr een geschikt stukje grond te vinden is om een brandput aan te leggen. Zoude men zonder dergelijke aanwijzingen van bizondere personeu toch de belangen der gemeente niet kunnen behartigen. Na dit alles eene opmerking. M. i. is de inzender niet van Lamswaarde. Waarom dan neeint hij den schijn aan en schrijft hij uit Lamswaarde? Is hij van ons dorp, wat ik zeker niet geloof, dan vind ik het laf van hem te schrijven tegen de waarachtig gevoelde belangen van ons dorp, doch nog eens ik kan niet gelooven dat er op Lamswaarde dergelijke per sonen gcvonden worden. Hiermede nemen wij voor gced afsclieid van onze gotde oude pomp en zullen wij niet meer pompen voor dat we eene nieuwe ijzeren zullen bezitten, en dat wel, volgens den schrijver die goed op de hoogte sehijnt te zijn van de besluiten van ons gemeentebestuur, voor dat Kloosterzande er eene zal hebben. Ten slotte raad ik de vreemdelingen die den 24 dezer ons dorp zullen bezoeken, eens goed de pomp in aanmerking te nemenals dan de Ilarmonie bij aclegenheid onzer kermis alhier een concert mocht geven, en er toevallig een stortregen zou vallen, dan zou men misschien nog het genot mogen smaken van de Ilarmonie op een drijvende kiosk muziek te hooren geven, ofschoon ik niet zeer muziekaal ben, toch heb ik altijd gehoord dat muziek op water allerschoonst voldoet. Prachtig vooruitzichtMis schien zal mijn tegenstander dit wederom zeer snedig vinden. Aauvaard M. de R. de verzekeriug mijner hoog- achting Lamswaarde. Een getrouw lezer van uw blad. L E E T IJ I> I V G E X. Van 11 tot en met 14 Juni zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 11 Juni. Eng. stoomb. Ralph Crevke, kap. Eyre, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Midgley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Azalea, kap. Lumleyvan Londen met stukg. Eng. stoomb. Falcon, kap. Marlin, van Hull met stukg. 12 Juni. Eng. stoomb. Aberdrauge, kap. Logan, van Harnes met hout. 13 Juni. Eng. stoomb. Kirkheaton, kap. Moore, van Londen met stukg. Eng stoomb. Bittern, kap. Cotter, van Liverpool met stukg. Duitsche stoomb. Svionia, kap. Giese, van Pitea met hout. 14 Juni. Eng. stoomb. John Bladworth, kap. Empson, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Lobelia, kap. Bury, van Londen met stukg. Van 11 tot en met 14 Juni zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 11 Juni. Eng. stoomb. Lofna, kap. Cowan, naar Grangemouth ledig. 12 Juni. Eng. stoomb Zaimis, kap. Wilkinson, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Ralph Creyke, kap. Eyre, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Midgley, naar Londen met stukg. Duitsche stoomb. Italia, kap. Pust, naar Burnteiland ledig. 13 Juni. Eng. stoomb. Falcon, kap. Marlin, naar Hull met stukg Eng. stoomb. Azalea, kap. Lumley, naar Lamden met stukg. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 12 Juni. Ned. stoomb. Mercurius, kap. Van Dijk Blok, van Londen met stukg. 13 Juni. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, van Midd- lesbro met ruw ijzer. 14 Juni. Eng. stoomb, Achilles, kap. Iligham, van Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Dinnington, kap. Newlove, van Goole met kolen. Eng. stoomb. Emanuel, kap. Ilarfortt, van Middlcsbro met steen en ijzer. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen: 11 Juni. Ned. stoomb. Minerva, kap. Mulder, naar Londen met stukg. en schapen. Spaansehe stoomb. Calon, kap. Ybarra, naar Bilbao ledig. Noordsche stoomb. Nora, kap. Ellerhusen, naar Havre met straatsteen. 12 Juni. Eng. stoomb. Minnie, kap. Hogg, naar Havre met straatsteen Van 11 tot en met 14 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 27 binnenvaartuigen op en 24 afgeschut. Gent. 28 Mei. 4 Juni. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van den heer CI1. L. VOET, te Sas van Gent, verkoopen IOp Jliuunlug 28 Juni 1886, des namid- dags 2 ure, in de herberg #St. Cecilia," bij L. van de Cotte, te Sas van Gent Eerste Koop. en verdere AANHOORIGHEDEN, aan de West- kaai, naast het gemeentehuis te Sas van Gent, kadastraal bekend sectie C nummer 275, groot 1 are 47 centiaren. Te aanvaarden 3 Juli 1886. Tweede Koop. naast het vorige, kadastraal bekend sectie C num mer 274, groot 45 centiaren. In huur bij H. van Weijnen voor f 5,per maand, waarvan de kooper in het genot komt bij de betaling der koopsom. Op Vrijdag 2 Juli 1886, des voor- en «J. middags 9 ure, aan eerstgemeld woon huis, de volgende Mahoniehouten Secretaire met marmer blad, Chiffon- niere, Buffetkastje, Latafel, 5 ronde en vierkante Tafels met kleedjes, 26 zeer goede Stoelen, Leuning stoel, Pendule onder stolp met 2 Candelabres, Spiegels, Lampen, Kandelaars, 1 pluimen Bed, 2 dito Kussens, Dekens, Lakens, Servetten, 2 Tafelkleeden, Ledikaut, 2 Kachels met toebehooren, Vazen, Porseleinen Servies, Thee- servies, 2 Klokken, 2 Christelijke Beelden, 1 Antonius Beeld uit de 14e eeuw, 2 ronde Stoven, koperen en ijzeren Doofpot, koperen Koffiekannen en Ketels, verder Koper-, Tin-, Bhk-, IJzer-, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, Haard-, Wasch-, Keuken en Schuurgerief euz. enz. extra goede Koffiemolen, Schalen, Balansen, Gewicliten, Winkelflesscheu, Bussen, Bakken, Doozen, Tonnen, Kistjes enz. enz. Koopen tot en met f 3,kontanthet overige op 3 maanden onder borgtocht desgevorderd. De Notaris P. Dreg-mans, te Axel, zal ten verzoeke van JULIUS DE JONGHE, landbouwer te Zuiddorpe, en de erven zijner overledene huis vrouw J. C. VAN LAERE, krachtens verleend rechterlijk bevel, op Douderdiig' 1 Juli 1886, des namiddags 2 ure, bij Desire Moerdijk, te Zuid dorpe, verkoopen: met AANHOORIGHEDEN, alles in den polder Zuiddorpe, Noorderdeel, ge meente Zuiddorpe, kadastraal sectie B num- mers 514 tot en met 517, groot 79 aren 49 centiaren. a 15 cent per pakje van 12 stuks Ter Xeuzen. P. J. VAX DE SAXDE. WESTDORPE. De Notaris C. J. A. Fercken, te Ter Xeuzen, zal ten verzoeke van de Weduwe en erven RU DOLF KERCKHAERT, in leven landbouwer te Westdorpe, op Daandag den 28 Juni 1886, des voormiddags ten 9 ure, in het openbaar verkoopen EENEN VOLLEDIGEN bestaande hoofdzakelijk in 5 Werkpaarden waaronder 3 dik van veulen, 2 Jaarlingen waaronder 1 hengst, 1 Veulen, 6 bekalfde Koeien, 1 vette Stier, 3 Vaarzen en 3 Kalveren, 2 Varkens met biggen, 1 dito dik van biggen en 3 jonge Varkens, eenige Hoenders en Hanen, 6 Eenden en 3 Kalkoenen, 3 Wagens, 2 Karren, 2 waalsche en 2 gewone Ploegen, Rolblok, Slede, 7 Eggen, Raapmolen, Geesselsteen, Wiudmolen, Snijmolen, Zetften, 2 Zaad- en 2 Draagkleeden, Bascule, Graanzakken en Balen, Meelkist, Ladders, Waterbak en goot, Aalpomp, Schoppen, Rieken, Vorken, Spade, Mestplanken, Kruiwagen, Kuikenshok, eenig Stroo en Riet, eene groote partij Mest, 1 Karnmachien, 1 Kara, Kuipen, Emmers, Teelen en ander Melkgerief, alsmede Koopen tot en met f 3,kontant. Nadere inlichtingen bij gezegden Notaris en bij den heer J. P. KIEBOOM, Secretaris te Westdorpe. AXEL De Notaris C. J. A. Fercken, te Ter Xeuzen, zal ten verzoeke van de Weduwe JOHANNES HUIJSSEN, landbouwster wonende te Axel, op de aldaar nog door haar bewoond wordende hofstede in den Koegorspolder, op Donderdag den 1 Juli 1886, des voormiddags ten 10 ure, in het open baar verkoopen EEN VOLLEDIGEN bestaande hoofdzakelijk in 6 Werkpaarden1 tweejarig Paard, 2 Jaarling dito, 1 Veulen, 6 Melkkoeien, 1 Vaars, z 3 Stieren, 3 Kalveren, 1 Schaap, 1 Geit, 5 groote Varkens, 10 Loopvarkens, 90 Hoenders, 4 Ganzen, 6 Eenden, 2 Kalkoenen, 1 Hond met hok, 3 Mennewagens, 1 Phaeton, 1 Chais, 1 Storte- kar, 1 waalsche Ploeg, 4 gewone Ploegen, 4 ijzeren Eggen, 5 houten dito, 1 Schoffelploeg, 1 Molbord, 1 Rolblok, 1 Sleebak, Slepers, Mestplanken, Snijmolen, Peenmolen, Windmolen, Geessel steen, Graanmaat, Graanharp, 5 Zeeften, Lad ders, Bascule met gewicht, 50 Graanzakken, Varkensbak, Waterbak, Vorken, Rieken en Schoppen, Spekladder, Vleeschblok, Worstbak, Kiekenshok, Karnmachine, Kara en tonnen, 1 Teeltuin, 1 Schuurbank, 4000 Mutsaards en het geen meer zal worden aangeboden. Onmiddellijk na afloop daarvau, verkoop van Koopen tot en met f 3,kontant. Orgeldraaiers of liedjeszangers zullen niet worden toegelaten. TE Het BESTUUR der BURGER GODSHUIZEN van GENT, zal ten overstaan van den Notaris C. J. A. Fercken, te Ter Xeuzen, op Dinsdug- den 22 Juni 1886. des voormiddags ten 9 ure, in de herberg bewoond door de weduwe Pierets, te Sas van Gent, nabij het station, in het openbaar verpachten de navolgende GOEDEREN n Gemeenten. Den 20 Mei overleed te Hamilton Alleghany Michigan (N.-Amerika), CORNELIA RIEMENS, echtgenoote van W. de Feijter Pz., in den ouderdom van 31 jaren en 9 maanden. Kennisgeving aan familie en bekenden. Namens broeders en zusters, J. M. DE GROEN. 1 2 3 4 5 6 Koewacht. Idem. Idem. Westdorpe. Idem. St. Jan Steen. Namen der Pachters. Poppe Levinus. Pieters Jacob en Van Rumste Karel Louis. Picavet Albinus. Wed. Roegiers Louis. De Clercq Auguste. Maes Jan Francies. Aard der Goederen. Inhoudsgrootte h. Bouwland. Land, hakhout en weide. Bouwland. Idem. Idem. Idem. 13 4 0 12 1 23 44 51 48 56 12 60 60 10 80 10 10 Aanmerkingen. Alle nadere inlichtingen te bekomen ten bureele van den Hoofdopziener der goederen, in de Secretarie van gezegd Bestuur te Gent, St. Jacobsplaats n°. 34, alwaar de voorwaarden der ver pachting berusten. Tarwe, witte, 100 k., id. Roode Rogge Gerst Haver B&ekweit, p. hect. Duivenboonen Paardenboonen Koohand 100 k. Lijuzaad Kempzand Lijnkoeken Koolzaadkoeken Kempzaadkoeken Eieren per 26 stnka fr. 19,50 a 20,00 16^00 16 50 ,,17 50 18 00 18 00 18,50 17,50 17,00 15 00 ,,24,00 ,,27,00 29,00 23 00 15,00 24,00 16,00 1,70 1,80 fr. 20,00 a 20 25 16 25 16 50 17 50 1800 18 50 19 00 15 CO 17,25 15 25 25 00 27,00 29 00 ii 23^00 24 00 15,00 16,00 1,60 TE VAN EEN <V o 165 A.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1886 | | pagina 7