Gemengde berichten. Handelsberichten. Advertentien. Telegrafische berichten. deren en in geld is gerestituteerd, nl. uit het pakhuis van den graankooper heeft hij voor f 2400 aan granen, bloetn enz. get.rokken, terwijl hem verder door tusschenkomst ran een notaris onge- veer 1600 aan contanten is ter hand gesteld. Het gerecht heeft zich reeds de zaak aange- trokken, en een eclat kan dus niet uitblijven, wijl, naar men wil, er nog 2 dergelijke acceptatien in omloop zijn tot eeu bedrag van ruitn 9000, waarvan de eene reeds 1 Juni vervallen is. He drie jongelieden uit Friesland, die na de internationale tentoonstelling te Amsterdam, onder geleide van den beer W. Mackintosh, naar Suri- name zijn vertrokkcn, ten einde daar het plantersvak te leeren, om later op een plantage als directeur te worden geplaatst, zijn dezer dagen alle drie te Leeuwarden teruggekeerd. In West—Indie zijn zij op onderscheiden plantages als opzichter werkzaam geweest, doch de vooruitzichten om directeur te worden waren, wegens het toenemend verminderen van het getal plantages, zoo gering en de kansen om op de een of andere wijze in de kolonie vooruit te komen voor hen zoo slecht, dat zij besloten naar het moederland terug te keeren. Bij den aanvang van het reisseizoen zijn de spoorwegbesturen herinnerd aan de volgende voor- schriften in het belang van het reizend publiek. Het dienstpersoneel behoort zich tegenover de reizigers bescheiden, voorkomend en beleefd te ge- dragen, wat niet verhindert dat het zich bij voor- komende gelegenheden °krachtig moet doen gelden. Om de schadelijke ophooping van personen in de wagons te voorkomen, mueten reeds aan het eerste station alle wagons, welke niet voor een bepaald doel gereserveerd moeten blijven, geopend worden. In den regel mogen in een coupe le kl. slechls 4, 2e kl. 6, 3e kl. 8 personeu worden toegelaten. De zoldering der wagons, die lang in de bran- dende zon hebben gestaan of gereden, moeten van tijd tot tijd met koud water worden besproeid. De coupes moeten door het openzetten van deuren en vensters gelucht worden. De wasinrichtingen moeten steeds in zindelijken en bruikbaren stait worden gehouden en de water- bakken met frisch water gevuld zijn. Bij langdurige droogte moeten de perrons voor het vertrek der personeu-treinen worden besproeid. De bagage moet met voorzichtigheid worden behandeld en mag niet worden gesleept of neer- geworpen. Aldus luiden de voorschriften, die thans in herinne- ring zijn gebracht voor deDuitsche spoorwegen. TER IVEUZEV, 8 Juni 1886. Aan do loskade van den spoorweg alhier, waar de beweging nu scdert eenige maanden, althans in den laatsten tijd, door de kanaalwerken, niet druk was, is thans meerdere levendigheid op te merkeneen vijftal stoomschepen liggen daar nu weder in lossing of lading, zoo ook een tweetal zeilschepen met hout tot opslag, terwijl spoedig nog eenige stoombooten met minerie en hout wachtende zijn. Verleden Vrijdag hield de heer Jhr. Mr. A. F. de Savornin Lehman alhier eene voordracht, waarin hij de beginselen der anti—revolutionairen be- sprak. Des Zaterdags sprak ZEd. te Axel en later te Zaamslag. In geen der plaatsen werd gede- batteerd. Gedurende de tweede helft der maand Maart jl. zijn door het postkantoor alhier de volgende onbestelbare brieven verzonden, aan de adressen van L Schrier te Waarde, Jan Riemens te Mi chigan, F. van Petegem te Montevideo. Door het hulppostkantoor te Axel aan het adres van Baardt Bruno te Rijssel. Door het hulppostkantoor te Zaamslag aan de adressen vanR. Aderjaansen (A. Aderjaansenl te Ter Neuzen, Cornelis Goodswaars te Michigan. 8 Juni. Het Engelsche Lagerhuis heeft met 341 tegen 311 steminen het Home-Rule-outwerp in tweede lezing verworpen. Gladstone verzocht verdaging der zittiug tot Donderdag. Er wordt geen ontbinding van het Parlement maar ontslag der Ministers verwacht. mensch schuld aanHij hield stil en dronk zijn glas leeg. //Zij was de dochter van een passe- mentwerker, die een grooten winkel had. Tijdens mijn laatste studiejaar was zij ongeveer zeventien jaar en zij hielp moeder trouw in den winkel. Zij was, op mijn woord, een mooi, flink meisje. Boven haar voile, ronde wangen zaten een paar oogen, wier glans levenslust en vroolijkheid ver- ried. Het meisje wist heel goed, dat zij mooi was en toen zij bemerkte, dat ik behagen in haar had, spon zij mij langzamerhand in de netten der liefde in, zoodat ik mij niet meer kon losworstelen. Maar zij mocht mij ook zeer goed lijden. Wij zwoeren elkander eeuwige trouw en ik teldeonge- duldig de dagen tot mijn examen. Als dat goed afliep, zouden wij onze liefde aan onze ouders openbaren. Maar er brak een zware storm los, toen ik bij mijn vader opbiechtte. //Die nakende passementwerkerschreeuwde hij, zoodra ik van de dochter sprak. En met deze ging het ook zoo. vDie opgeblazeit snijder 1" schreeuwde de passement werker, zoodra zijn dochter over mij sprak. Nu was de oorlog verklaard, nu heerschte er vijandscbap tusschen de vaders, die misschien al lang geheerscht had. Wjj lieten ons daardoor niet van de wijs brengen en wij hielden ons goedmaar wij moesten Gent, 8 Juni. Bij de heden gehouden verkie- zing voor de Kamer van volksvertegenwoordiging zijn alhier de Katholieke candidaten gekozen, ter wijl te Bergen, Luik, Ath, Charleroi, Soignies, Doornik en Yerviers de liberalen de overwinning behaalden. RECHTSZAKEN. Arroniiissements-rechtbsink te Middelburjr. De rechtbank heeft in hare zitting van 8 Juni het volgende vonnis uitgesproken Ch. L. v. L., oud 21 j., arbeider te Westdorpe, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 12 boete of 4 dagen gevangenisstraf. KAYTOYGERECHT TE TER YEIZEY. Zitting van 4 Juni 1886. Veroordeeld: J. L., te Koewacht, J. W, werkman te Ter Neuzen, J. d. M., wagenmaker te Zuiddorpe, F. W., visscher te Philippine, J. M werkman, en P. C., werkster, beiden te Axel, ter zake van openbare dronkeuschap; ieder in eene boete van f 1, subsidiair 1 dag gevangenisstraf. C. v. B., werkman te Axel, J. D., metselaar, E. G., spoorwegwerker, J. J. v. d. P., kleermaker, J. D., schipper, alien te Ter Neuzen, C. d. V., slachter te Bouchaute, J. D., gepensionneerd spoor- wegbeambte te Selzaete, L. J. d. M., arbeider, en A. A. d. M., gepensionneerd Oost-Indisch militair, beiden te Sas van Gent, ter zake als vorenieder in eene boete van f 3, subs. 2 dagen gevang. H. J., liorlogemaker te Axel, en B. v. K., kleermaker te Ter Neuzen, ter zake als voren; ieder in eene boete van f 5, subs 3 dagen gevang. C. H., werkman te Ter Neuzen, ter zake als voren; in twee boeten elk van f 12, subs. 7 dagen gevang. voor iedere boete. A. Stimmerman te Ter Neuzen, en H. W., hoefsmid te Zaamslag, ter zake als voren; ieder tot 3 dagen gevang. D. P. v. d. W. en C. 't G., werklieden te Axel, ter zake van het in dronkeuschap in't open- baar verstoren der ordeieder tot 3 dagen gevang. Allen in de kosten van het geding. Aan het toevluchtsoord voor noodlijdende dieren te 's Gravenhage is door een dame een legaat van f 26,000 vermaakt. Den heer G. A. de Looze te Zierikzee vielen bij de daar gehoudene verloting van paarden enz. wederom, natuurlijk zou men haast zeggen, twee paarden ten deel. De schade, door den hagelslsg in Noord-Brabant aangericht, is zoo groot, dat de Noord-Brab. aanbeveelt, ten be- hoeve der behoeftige slacbtoffers een ondersteumngs- cominissie in te stellen en liefdegiften te vragen. Volgens telegram uit New-York kan er tusschen 8 en 10 dezer storm weder verwacht worden op de Eng. en Fransche kusten. Een Amerikaansche blad maakt de opmerking, dat, hoe hevig een orkaan ook heeft gewoed, nog nooit een windvlaag in staat is geweest, de hypotheek van eeu huis te lichten. In den Atlantischen Oceaan heeft de scheepvaart tal van drijvende ijsbergen ontraoet; dat zou geen goed teeken zijn om bestenditr zomer- weder te verwachtet:, volgens de L. Ot. Te Frank fort is een maatschappij opgericht ter verz kering tegen de schade door waterleiding veroorzaakt, die, vooral als zij in den nacht voorkomen zeer belaugrijk kan zijn. Een paar dagen geleden bevatte het Leidsch Dagblad een bericht, dat een dienstbode aldaar, die f 200 had meegekregen om eenige rekeningeu te betalen, eerst een kijkje was gaan nemen in een wassenbeeldenspel. Daar bemerkt zij op eens, dat zij het zakje met het geld misle. Alle pogingen om den dief te vinden bleven vruchteloos. Naar aanleiding hiervan leest men in hetzelfde blad de volgende toelichting of verbetering Heden 2 Juni in UW blad gemend nieuws, lees ik een leek OnWaar schrijven, de dienst bode eerst eenkijkje ging nemen, Zij had van haar Mevrouw bank papier mede gekregen om betaling te doen, en twee Zoontjes gingen met haar mede en vervolgen order van haar Mevrouw eer dat Zij nu stil vrijen. Zooveel st.ond vast, dat de ouders andere gedachten moesten krijgen. Dat probeerden wij ook zachtjes aan, maar het lukte ons niet. En toen nu mijn vader den passementwerker eens des avonds in een koffiehuis trof, werd de vijand- schap nog heviger, omdat zij elkander vcrweten, dat de dochter den zoon en de zoon de dochter verleiden wilde en er zou zelfs gevochten zijn, als andere mensclien niet tusschen beiden gekomen waren. Den volgenden dag werd er in beide huizen streng bevolen, dat alle verkeer afgebroken moest worden. Nu begon er voor ons een treurige tijd. Het leven had mij nog niet wijs gemaakt en ik was toen zeer romantisch. Grietje deed niets dan zuchten, zoodra wij elkander in het geheim even zouden treffen en wanneer ik eenig middel aanried om tot een huwelijk te komen, werd zij bang en zeide zij, dat zij vdor alles aan haar ouders moest gehoorzamen Soms werd ik dan toornig en dan overlaadde ik haar met verwijten wegens haar verachtelijke zwakheid. Het ongelukkige Grietje Nu kan ik het haar niet kwalijk meer nemen, dat zij niet geschaakt wilde worden. Maar al werd ik boos en toornig, toch bleef ze mij trouw, hoewel zij hardnekkig bleef weigeren geweld te gebruiken. (Wordt vervolgd.) naar huis terug keerden met de Kinderen in het Was beelde spel te gaan, en van het papier geld had zij Over gehouden, zij was eerst gaan betalen verzoek herstellen met groote letters vol gens verlangen de familie geen naam teeken (volgt de onderteekening.) Eene bende vrouwelijke oplichters is de Amsterdamsche politie op het spoor gekomen. Yier vrouwen bezochten in den laatsten tijd verschillende winkels te Amsterdam, vooral modemasrazijnen, en kochten daar op eigen of verzonnen uamen allerlei zaken op rekeuing. Zij gaven als woonplaats Weesp op. Donderdag vonden een paar winkeliets, die te vergeefs op betaling van het geleverde wachtten, het gewenscht, hun klanten te Weesp eens een bezoek te brengen. Lang zochten zij de dames daar, zonder ze te vinden, doch eindelijk b'leek tot huune verrassing, dat Weespercarspel haar doraicilium was en meer in het bijzonder het teriein der Vechtwaterleiding-werken aldaar, waar eenige keten de vrouwen met hunne respectieve echtvrienden huisvesting boden. Het gezelschap was bezig met het naaien van kleedingstukken van flanel van fijner weefsel dan men gewoonlijk bij keetbewoners vindt, terwijl het oog der be- zoekers getroffen werd door de hoeveelheid gouden en zilveren sieraden, in welker bezit de dames zich verheugden. Op aanwijzing dezer heeren heeft de politie in een tapperij op de Martelaarsgracht te Amsterdam de hand gelegd op twee der vrouwen, en verder de zaak in onderzoek genomen. Yoor zoover bekend is, zijn de verschillende winkeliers door de oplichtsters voor ongeveer 400 bedrogen. Ongeveer eene maand geleden is de houtzagerij, welke Prins Bismarck bij Friedrichsruhe bezat, geheel door brand vernield. Deze week is de groote fabriek van den Rijkskanselier, nabij Varzin gelegen, in brand geraakt; al de gebouwen zijn in asch gelegd. Men schrijft deze beide branden aan kwaadwilligheid der socialisten toe, die ontstemd zijn over de maatregelen, welke Prins Bismarck in den laatsten tijd tegen hen heeft genomen. Wat geschiedt er toch met de oude versleten schoenen en laarzen sedert eenige jaren heeft de scheikunde uit den afval der fabrieken de kostbaarste stoffen te voorschijn weten te brengen, maar van de afgesleten schoenen en laarzen weet men hier te lande nog niet veel zijde te spinnen. In Noord- Amerika heeft men het in dit opzicht heel wat verder gebracht. Evenals te Amsterdam in oude hoeden handel wordt gedreven door ambulante opkoopers op 's Heeren straten, zoo worden in Noord-Amerika de oude schoenen en laarzen aan den man gebracht. Uit handen van die kooplui gaan ze op de manier van oude vodden en lompen naar de fabriek, waar men ze op de volgende wijze behandelt. Eerst krijgen ze een bad van zwavelchloor, nadat ze met een stoomschaar in kleine stukjes zijn ge- sneden in dit bad laat men ze eenige dagen onaan- geroerd goed doorweekt zijnde, worden ze te drogen gelegd en deze bewerking maakt ze hard en broos. Vervolgens wordt dit materiaal gestort in kuipen met water gevuld en flink dooreengeroerd, dan opnieuw gedroogd tot poe ler gemelen en vermengd met een kleefstof als bindmiddel. De taaie massa, op die wijze verkregen, wordt in vormen geperst door middel van hydraulische kracht en komt in honderden verschillende vormen, als knoopen, kammeu, heflen van messen, zwart en glanzig en even hard als ebbehout, daaruit te voorschijn. I Y G E Z O Y D E V S T U R K E Y. Mijnheer de Redacteur Dewijl de zomer met zijn onafscheidbaar onweder in het land is, en er bijgevolg veel gevaar bestaat voor brand, zoo dunkt me, dat het wel der moeite waardig is om eens na te gaan of er op het dorp gcnoegzame voorzorgeu worden genomen om bij voorkomende ongelukken den brand te kunnen meester worden. Onder die-voorzorgen komt op de eerste plaats eene goede brandspuit; nu geloof ik, dat we op dat punt niet hebben te klagen, voor zoover toch ik kan nagaan is de spuit van Lamswaarde goed in orde, iramers deze wordt op tijd beproefd en de overheid zou dus als er iets aan ontbreekt, aan- stonds bereid zijn zulks te verhelpendoch waar- toe dient eene goede brandspuit wanneer er niet voldoende gezorgd wordt voor water, en dit laat hier veel te wenschen overals er in de bebouwde koin brand ontstond dan zou het mij niet ver- wonderen dat zij gansch afbrandde, want nergens is iets te vinden wat op een braudput gelijkt, of zou soms die modelpomp, die alle oogenblikken kan instorten en reeds gedurende drie jaren geen water meer geeft, daarvoor moeten dienen dan zijn we al zeer slecht gesteld. Mij dunkt dat het een zeer goed bewijs levert van de alles omvattende zorgen van onzen achtbaren gemeenteraad, (tusschen twee haakjes zij gezegd, dat die zorg ook vooral uitschittert in die schoone pomp die geen water geeft tot groot ongerief der inwoners, en ook in het rioolstelsel dat zoo buitengewoon goed is dat men bij een sterken regen wel een booije zou behoeven om over het dorp te geraken). Zou op Kloasterzande ook alles zoo goed in orde zijn? zoo niet dan moest men daarvoor zorgen; immers in een gemeente moet overal gelijk gewerkt worden en men moet niet kunnen zeggen dat dit of dat gehucht stiefmoederlijk behandeld wordt, alle inwoners toch betalen gelijkelijk de belastingen en alien hebben dus gelijke aanspraak zoo op het sierlijke als op het noodzakelijke. Meu denke nu niet dat dit alles voortkomt uit afgunst of ontevredenheid, o neendie twijfelt ga zich slechts vergewissen op beide plaatsen en dan zal hij mijn gevoelen volkomen beamen. Waarom toch ook de eene plaats achter de andere gesteld Zou een brandput toch zoo enorm veel geld kosten dat Lamswaarde zulks niet waardig is? Dat men dan de subsidie voor de Harmonie eens liet vervallen en in de plaats daarvoor te Lams waarde een brandput bracht, en ik geloof dat de Lamswaardenaars zulk eene daad op prijs zouden weten te stellen en zeer gaarne het concert, dat hier jaarlijks in de open lucht gegeven wordt, zouden missen. Mijnheer de Redacteur, UEd. reeds bij voorbaat mijueu dank betuigende, ben ik Lamswaarde. Een getrouw lezer van KEETIJOIBIGGN. Yan 4 tot en met 7 Juni zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 4 Juni. Eng. stoomb. India, kap. Powell, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Midgley, van Louden met stukg. Eng. stoomb. Azalea, kap. Lumhy, van Louden met stukg. Duitsche stoomb. Italia, kap. Pust, van Ljusne met hout. 5 Juni. Eng. stoomb. Lofua, kap. Cowan, van Sundswall met hout. Eng. stoomb. Gleuavon, kap. Davies, van Hernosand met hout. 6 Juni. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Hannagan, van Liverpool met stukg. 7 Juni. Eng. stoomb. Resolute, kap Smith, van Louden met stukg. Eng. stoomb. Lobelia, kap. Bury, van Louden met stukg. Eng. stoomb. John Blad worth, kap. Emp- son, van Goole met stukg. Van 4 tot en met 7 Juni zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 4 Juni. Duitsche stoomb. Alpha, kap. Bendfeldt, naar Blyth ledig. 5 Juni. Eng. stoomb. Falcon, kap. Hewitt, naar Hull met stukg. Eng. stoomb. India, kap. Powell, naar Goole. met stukg. Eng. stoomb. John Wells, kap. Woodhead, naar Goole met stukg. 6 Juni. Eng stoomb. Woodstock, kap. Fulton, naar Leith met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Midgley, naar Louden met stukg. Eng. stoomb. Azalea, kap. Lumley, naar Londen met stukg. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 5 Juni. Eng. stoomb. Spider, kap. Niven, van Bilbao met menerie. Ned. stoomb. Mercurius, kap. Van Dijk Blok, van Londen met stukg. 6 Juni. Spaansche stoomb. Calon, kap. Ybarra, van Bilbao met menerie. 7 Juni. Eng. stoomb. Din- nington, kap. Newlove, van Goole met kolen. Eng. stoomb. Apollo, kap. Billing, van Liverpool met stukg. Uit deze haven is vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 4 Juni. Ned. stoomb Minerva, kap. Mulder, naar Louden met stukg. en schapen. Van 4 tot en met 7 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 28 binnenvaartuigen op en 21 afgeschut. Rotterdam, 7 Juni. Gent. 28 Mei. fr. 19,50 a 20,00 4 Juni. fr. 20 00 a 20 25 z b7oi,8o Londen, 7 Juni. KOERS V A i\ Belgisch per 100 fr. Engelsch per HET GELD. f 47,60 I f 47,65 12,03 12,074 Getrouwd H. J. VAN DEN OORD, C9 Verificateur, en C. M. SOLBACH. Ter Neuzen Steenbergtn 8 Juni 1886. uw BLAD. Bij weinig aanvoer en kooplust waren voor Tarwe moeilijlc vorige prijzen te bedingen. Puike Zcenwsche en VlaamBche Tarwe f 6 70 a f 7,10 mindere f 6,00 a 6,60 Rogue f 5 60 a f 5 80 raindere 5 20 a 5 50. Gerst 3,50 a f 4 40. Haver korte f 3 80 a f 4,10 lange 3,00 a f 3,70, Paardeboonen f 6,30 a f 6 50 mindere f 6.00 a f 6,35. Duiveuboonen f 6,50 a f 7,00. Brninebotntn f 9 00 a f 10 50. Witte- boonen Walcherache f 9,00 a f 10,00. Erwten J 8,00 a f 8 50, mindere f 7 00 a 7 25 Kanariezaad bcete f 10,00 a f 10,50, mindere J 8,75 a f 9,75. Kooliaad f 9 00 a f Lijnzaad f —r,a f Eieren f 2,70 a f 2.90 per 100 atnka. Aardappeler. Zeeuwiche f a f Zeeuwache Ajuin f per 50 kilo. Tarwe, witte, 100 k. id. Roode Rogge Gerat Haver Baekweit, p. beet. Duivenboonen Paardenboonen KooUaad 100 k. Lijnzaad kempzaad Lijnkoeken koolzaadkoeken Kempzaedkoeken Eieren per 26 atnka ,,16,00 16 50 16 25 16 50 17 50 18 00 17 50 18,00 18 00 18,50 18 50 19 00 17 50 15,CO 17,00 17,25 15 00 15 25 ,,24 00 25 00 ,,27,00 29,00 27,00 29 00 23 00 24,00 23^00 24 00 15,00 16,00 15,00 16 00 1 I) 1,60 165 Granen, Haver en Meel in gedrukte stemming. Mais vaster. Gerst stil.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1886 | | pagina 2