S Handelsberichten. Advertenlien. Telegrafische berichten. Gemengde berichten. Het getal was uit iedere Axel Boschkapelle Clinge Graauw Hengstdijk Hoek Honteuisse Hulst Koewacht Ossenisse kiezers en gemeente Kiez. lag 130 83 23 15 23 14 32 28 14 10 48 25 97 54 71 50 29 25 25 18 ingeleverde stembiljetten als volgt Overtebrengen492 322 Kiez. Ing. Overgebracht 492 332 8 7 8 7 30 29 36 28 37 26 177 107 34 24 91 58 20 17 Overslag Philippine. Sas van Gent St. Jansteen Stoppeldijk Ter Neuzen Westdorpe Zaanislag Zuiddorpe. Samen 933 625 Goes. Herkozen zijn de aftredende leden nl de heeren J. A. A. Fransen van de Putte met 587, Mr. B. V. van der Bilt met 577, J. M. Kakebeeke met 563 en Mr. C. Lucasse, met 556 stemmen. Verder waren uitgebracbt op de heeren Mr. W. L. van Voorst Vader 492, B. M den Boer 426, C. J. Huvers 409 en M. Noordijke 397 stemmen. Middelburg. Herkozen zijn de heerenDr. J. van der Beke Callenfels met 653, I). A. Dronkers met 617, J. H. Snijders met 609 en J. C. Lantsheer met 589 stemmen. Herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren F. G. Sprenger die 525 en J. A. de Wolff, die 509 stemmen verkreeg. Verder verkregen de heerenA. van Waarde 478, M. C. van Westen 473, W. A. Graaf van Lijnden 470 en L. Bosselaar 442 stemmen. Sluis. Herkozen de heeren Mr. P. C. J. Henne- quin met 407, J. Otto Risseeuw met 405 en W. C. de Sraidt met 344 stemmen. Verder waren uitgebracht op de heeren J. F. Hennequin 173, J. Temmerman 163, N. Gliuderman 159 en J. G. Gerritsen 108 stemmen. Tholeu. Herkozen de aftredende leden J. Sipkes met 333 en D. Bolier met 318 stemmen. Zierikzee. Herkozen zijn de aftredende leden, de heeren C. van der Vliet Dz. met 410, Mr. C. J. Fokker, met 403 en B. G. van der Have met 403 stemmen. Bij Koninklijk besluit van 10 Mei 1886, no. 26, is benoemd tot kapitein-kwartiermeester bij het 2e regiment vestins-artillerie te Amsterdam, de eerste luitenant-kwartiermeester L. A. Vink, van den staf der infanterie, werkzaam bij het Departe- ment van Oorlog. Woeusdag werd alhier, door het ministerie van den notaris P. Dregmans en ten verzoeke van de weduwe en erven E. van de Wege, in het openbaar te koop geveildeen hofsteedje met aan- hoorigheden, benevens tuin, boomgaard, bouw- en weiland, gelegen in den Zeven Triniteitpolder, in deze gemeente, ter gezamenlijke grootte van 1 hektare 51 aren 90 centiaren, waarvan kooper werd de heer J. de Feijter Mz. alhier, voor f 3950. Axel, 13 Mei. De heer P. van Fraaijeabove Sr., is heden in de vergadering van ingelanden van den polder Beoostenblij Benoorden, herbenoemd als dijkgraaf van dien polder. Graauw, 11 Mei. Heden had alhier eene ge- combineerde vergadering plaats van burgemeester en wethouders en het bestuur van den Willem Hendrikpolder. Ziebier wat tot dit zeldzaam feit aanleiding gegegeven heeft. Nadat de regeerende partij dezer gemeente jaren achtereen, met min of meer succes, eene achthare familie dezer gemeente gedwarsboomd had, is hare stoutmoedigheid, driestheid of overmoed, of hoe men het dan ook noemen moge, zoover gegaan, dat zij zondervoorkennis van het be- vroeg hij me, of ik eens met hem een straatje rond wilde. De lucht was warm en vochtig, groote, grillige wolken dreven langzaam voorbij de maan. Wij stapten voort naar den Sint-Pieter. Op de brug van Sint—Angelo bleef Wenzel staan, en hij keek over de leuning naar den Tiber tot hij eensklaps vroeg: ffGij hebt haar dus gezien //Jar „En wat zeide zij Dat zij gelukkig was I" Hij zweeg nu, terwijl wij verder stapten. Docli midden op de brug bleef hij nogmaals in de rivier staan kijken, waarbij hij een doosje uit zijn zak haalde, dat hij openmaakte, waarna ik iets in den manescl.ijn zag schitteren en fonkelen. Het was de wondervoile, keizerlijke, ongelukzalige topaas. Wenzel keek mij aanik begreep hem onmiddel- lijk. Jaweler ruste een vloek op het zoo prach- tig schitterend kleinood. Daarom mocht het ook terugkeeren naar de vergaande onderwereld van Rome's verleden. Ik greep WeuzeFs hand, welke ik vast en innig drukte. Toen verhief hij zijn andere hand met een fermen zwaai, waarna hij het foukelend juweel omlaag slingerde in den zwarten zwijgenden vloed, waar het heden nog wel kan liggen. Wanneer men dus eenmaal in het bed van den Tiber naar verholen schatten zal zoeken, zal men misschien onzen topaas ook weer aan het daglicht brengen. Maar niemand zal dan vermoeden, dat hij reeds eenmaal aan zijn duizendjarisr graf ontrukt is ge- weest, terwijl hij toen met zijn schitterend geweld de diepten der menschelijke harlstochten heeft op- gewoeld, tot hij door zijn overmacht het lot van eenige menschen op hun vreemde banen had gebraeht. I A D stuur van den Willem Hendrikpolder een sloot onder het beheer van gemeld bestuur gedempt heeit met grond g e 1 e e n d nogmaals z o n- d e r voorkennis, bij een lid van bovenge- melde familie. Later melden wij u den afloop dezer zaak. Ieder alhier denkt dat dit muisje een staartje hebben zal. Men schrijft ons uit Clinge Door de klompenmakers in het 5ie district van Zeelaud is een adres ingezondeu aan de Tweede Kamer der Staten—Generaal, tot het verkrijgen eener belasting op den iuvoer van klompen uit Belgie. Het luidt als volgt Aan de Tweede Kamer der Staten—Generaal, te 'sGsiV EN H A G E. Geven met verschuldigden eerbied te kennen de ondergeteekenden, alien klompenmakers in de kantons Hulst en Ter Neuzen, provmcie Zeelaud; dat met het oog op den kwijnenden toestaud van ons nederig, doch nuttig artikel, het hoogst noodig achten, dat den iuvoer van klompen met een behoorlijk invoerrecht worde belast. Het is betreurenswaardig, dat zoo iets al zoo vele jaren stilzwijgend voorbij is gegaan en daarom vermeenen wij dat het van groot gewicht is dit aan het licht te brengen, daar wij denken dat velen wegeus dit punt slapen, om een belasting te helfen op den invoer van klompen uit ons nabung Belgie. Het zijn de klompenmakers immers uit Belgie, die hunne waar kosteloos op Neerlands grond- gebied zenden. Hoe is het mogelijk, dat zoo iets kan worden gedoogd, daar meest alle andere handelszaken aan rechten onderhevig zijn, ja zelfs alle houtwaren zooals meubeleu, enz., en nu juist alleen klompen zijn daar vrij van. Het ware on- billijk hierover te spreken, ware het dat Belgie met ons ook zoo handelde, maar integendeel wij kunnen geen stuk hout, boom of klomp, Belgie binnenvoeren of moeten wel uegelijk rechten betaleu (voor klompen nog wel 10 dus dunkt ons, dat, als Nederland die rechten ook hief, het niet meer dan billijk was, en wij zouden hierdoor ook meer afzet vinden voor onze waar, daar thans Nederland volgepropt wordt door de Belgen en waarom zoo iets toegelaten terwijl niet de Belgen maar wij, Nederlauders, de schatkist nelpen on- dersteunen. Wij denken, dat wij door zoo te spreken, de Noianssen of Deurwaarders hiermede geen onge- noegen doen, daar zij op den vervaldag der koopdagen gaarue hunne schuldenaars het verschuldigde zien komen voldoen. Ook niet de eigena irs die wenschen hunne boomen niet kosteloos te moeten lateu staan, ook niet 's lands schatkist er mede te kort te doen, maar integendeel. Ziedaar EdelAchtb. Heeren de redenen waarom wij ons tot uwe hooge vergadering wenden met het eerbiedig doch dringend verzoek dit wel in ernstige overweging te willen nemen en wel op dusdanige voorwerpen een invoerrecht te heffen. Hierdoor zullen wij in onze zakeu zeer gesteund worden en des te beter onze verschuldigde lasteu aan den lande kunnen voldoen. 't Welk doende, enz. Dit adres is voorzien van 30 handteekeningen. 's Gravenhage, 14 Mei. Benoemd tot Rijks Ontvanger te Ter Neuzen, de heer C. J. Buwalda, thans te Beek (Limburg De dag der algemeene verkiezing voor de Tweede Kamer is thans definitief bepaald op 15 Juni in plaats van op 22 Juni. "rechtszaken. ArromlissemeHts-rechtbauk te Hiddelburg. De rechtbauk heeft in hare zitting van 14 Mei de volgeude vonnissen uitgesprokeu: J F. C., oud 24 jaren, horlogemaker, wonende te Hontenisse, is wegens misbruik van vertrouwen veroordeeld tot 2 maanden celstraf, f 12,50 boete of 2 dagen celstraf. C. M., oud 34 jaren, aannemer, wonende te Zuiddorpe, is wegens moedwillige mishandeling veroord. tot f 8 boete of 3 dagen gevangenisstraf. Yan Texel worden Maandag a. s. voor de eerste keer in dit voorjaar lammeren naar den vasten wal verzondenmen denkt dat er dit jaar ruim 19,000 zullen worden uitgevoerd. Langs de Hcldersche kust wordt, evenals het vorige jaar, weder veel ansjovis aaugetroffen over het algemeen groot van stuk Bij 't openen der stembussen voor de ver kiezing van de Staten te Heerenveen vond men onder de stembriefjeseen rekening, die nog niet voldaan was. In een der onder—kiesdistricten in de gemeente Schoterland kwam bij de jongste verkiezing voor de Staten slechts een kiezer bij de bus Volgens telegram uit New—York kan tusschen 14 en 16 Mei stormweder op de Engelsche en Frausche kusten worden verwacht. De stoom- boot Arcadia van Baltimore strandde op zijn terugreis van Jamaica gedurende een wervelstorm. Alle 16 personen aan boord kwamen om. Een muziekgezelschap van Brussel, uit on- geveer 80 personen bestaande, maakte Zondag een tochtje op het kanaal. Een stoomboot had een gedeelte der reizigers aan boord, terwijl de overigen zich verdeelden op twee kleinere vaartuigen, die door de stoomboot op sleeptouw werden genomeu. In de nabijheid van Vilvoorden sprong de ketel van de stoomboot, met het ongelukkig gevolg, dat zeven personen min of meer zwaar gekwetst werden. In de Mei-aflevering der Wetenschappelijke Bladen komt een artikel voor over het leveu en werken van Louis Pasteur, waarin ook gesproken wordt over de uitkoinsteirvan zijn inentingen tegeu de watervrees. Daaruit blijkt o. a. dat Pasteur sinds het laatst van vorige jaar tot Maart 1886 drie honderd en vijftig personen behandelde, van wie slechts een enkele stierf. Omtrent deze zeide de heer Pasteur in de Academie van Weteuschappen te Parijs, dat hij in het belang der wetenschap eigeu- lijk had moeten weigeren deze gewonde, een meisje van 10 jaar, te behandelen. Niet alleen toch kwam zij eerst 37 dagen na de verwouding bij hem aan, maar de wond was zoo diep en zag er zoo gevaarlijk uit, dat er van genezing wel geen sprake meer kon zijn. Maar het medelijden met de rade- looze ouders deed Pasteur nog het uiterste beproe- ven. Te vergeefs echter, want binnen een maand was het meisje reeds overleden. In diezelfde zitting verklaarde Pasteur zeer ver- baasd te zijn geweest over het bizonder groot aantal menschen, dat door dolle honden was ge- beten. Vermoedelijk ligt de redeu hiervan in het feit, dat, zoolang de watervrees beschouwd werd als een ongeneeslijke ziekte, men haar zooveel mogelijk geheim hield. Men ging zelfs zoover om als oorzaak van den dood met opzet hersen- ziekte op te geven, al wist men zeer goed dat zij watervrees was. Te Weenen is weer een brutale moordaan- slag gepleegd. Zekere jutfrouw Bauer, een vrouw van 84 jaren, woonde alleen in een huis met een be- jaarde dienstbode. Zij had vroeger een wiukel gehad en verwierf zich een vermogen van omstreeks 100,000 gulden, waarvan zij een deel had gebor- gen in een ijzeren 'orandkast. Deze kast stood in de slaapkamer, welke de bejaarde vrouw in maanden niet had verlaten. Zij was zoo bang voor dieven, dat zij zelfs de deur alleen opeudeed voor haar bloedverwanten. Dikwijls zelfs werden ook dezen niet ontvangen. Zondagochtend ging de dienstbode naar de kerk. Spoedig daarna kwam een bloed- verwant jutfrouw Bauer bezoeken, maar kreeg geen gehoor. De deur werd opengebroken en men vond de oude vrouw stervende. Haar herseupan was zwaar bcleedigd en de brandkast was opengebroken. Een stok met looden knop lag naast het lijk. Een groot deel der waarde was uit de kast ver- dwenen. De dienstbode wordt van medeplichtigheid verdacht en is in hechtenis genomen. Het nieuwste in damesbroches zijn levende kevers. Judic heeft van hare kunstreis in Amerika, vooral uit Mexico en Colorado allerlei merkwaardig- heden en eene halve menagerie meegebracht, maar ook een prachtige gouden tor, het geschenk van een harer bewonderaars, die door middel van een tamelijk gecoinpliceerd toestel als broche dienst kan doen. Het dierlje voedt zich met suikerwater en kan ver- scheidene dagen zonder voedsel blijven. Judic's dameskennissen zijn zeer jaloersch op dit Mexicaansch geschenk, men beweert, dat er reeds groote be- stellingen over zee gezonden zijn, en de invoer van levende gouden torren uit Mexico naar Frankrijk zal waarschijnlijk zeer aanzienlijk worden. Tijdens het jongste oproer te Chicago be- stormden de anarchisten o. a. een apotheek en dronken daar alle flesschen leeg, waarvan de inhoud op sell naps" geleek. Een groot aantal der bel- hamels nam dientengevolge nubewust vergif in. Reeds zijn acht hunner onder groote folteringen gestorven, terwijl vier op sterven liggen. lot dusver was het aan hun parlijgenooten gelukt, deze voor hen zoo treurige episode verborgen te houden. Het fonds ten behoeve van de gezinnen der gedoode en gekwetste politiebeambten bedraagt reeds 75,000 dollars. Een nieuw surrogaat voor caoutchouc, dat tegenwoordig in Noord-Amerika op groote schaal gemaakt wordt, is de zoogenaamde rubber-shoddy. Deze stof wordt vervaardigd uit versleten over- schoenen en andere gebruikte voorwerpen van caoutchouc, die teugevolge daarvan een gezocht handelsartikel geworden zijn, waarvan de orazet zoo groot geworden is, dat men het totaal gewicht der in Noord-Amerika voor de nieuwe iudustrie jaarlijks vergaarde overschoenen op 12 tot 15 milHoen pond schat. De grondstof wordt langs mechanischen weg gezuiverd en tot poeder gemaakt, daarna ontzwaveld en zooveel mogelijk met ruw caoutchouc vereenigd. Na vermenging met een zekere hoeveelheid dezer laatsfe stof worden er minder fijne artikelen van vervaardigd, die zeer goedkoop zijn, daar de rubber—shoddy slechts on- geveer een tiende kost van den prijs van het ruwe caoutchouc. AANBESTEDING, Op Zaterdag den 29 Mei 1886, des voormiddags ten elf ure, in het Hotel Rotterdam, bij P. F. Standaert, te Ter Neuzen, van Het herstellen van bruggen te Ter Neuzen. (Raming f 3170.) Inlichtingen bij den opzichter van fortificatien te Ter Neuzen. ZEETIJDINGE N. Van 11 tot en met 13 Mei zijn in deze haven binnengekoinen bestemd voor Gent 11 Mei. Eng. stoomb. City of Ghent, kap. Bryan, van Louden met stukg. 13 Mei. Eng. stoomb. Victory, kap. Midgley, van Louden met stukg. Eng. stoomb. Azalea, kap. Luinley, van Louden met stukg. Van 11 tot en met 13 Mei zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 12 Mei. Eng. stoomb. Resolute, kap. Smith, naar Louden met stukg. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. Spink, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Lobelia, kap. Bury, naar Louden met stukg, 13 Mei. Deensche brik Nor, kap. Nelsen, naar Sundsval ledig. Eng. stoomb. City of Ghent, kap. Bryan, naar Londen met stukg. In deze haven ziju biunengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 11 Mei. Eng. stoomb. Apollo, kap. Billing, van Liverpool met stukg. 13 Mei. Ned. stoomb. Minerva, kap. Mulder, van Londen met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 11 Mei. Ned. stoomb. Mercurius, kap. Yan Dijk Blok, naar Londen met stukg en schapen. 12 Mei. Eng. stoomb. Dinnington, kap. Newlove, naar Goole met stukg. 13 Mei. Eng. stoomb. Apollo, kap. Billing, naar Liverpool met stukg. Van 11 tot en met 13 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 21 binuenvaartuigen op en 32 afgeschut. 321ste ST AATSLOTERIJ, 4e klasse. Trekking van 11 Mei. Prijzen van f 100 en daarboven. 1500 no. 11154 17751. 1000 3540. 14888. 3614 6199. 1340 5041 8587 11891 14445. Trekking van 12 Mei. 25000 no. 1266. 400 200 100 5000 1000 400 100 18394. h 9344. 10782 4888. 4006 5122 5604 7355 20994. Trekking van 13 Mei. 1000 no. 17329. 100 340 1511. Dordrecht, 13 Mei. 12 Mei. 5 Mei. Lokeren, p. 106 liter K O E R S V A K IiE T G E L D. Belgisch per 100 fr. f 47,60 Engelsch per 12.03 k f 47,70 12,054 Op 15 dezer hopen onze geliefde ouders DANIEL THOLENS MAGDALENA YAN LANGEYELDE hun 40jarige eclitvereenigiiig te berdenken. Hunne dankbare kinderen Hoek, 13 Mei 1886. Op Maandag den 17 Mei a. s. hopen mijne geliefde ouders I. J. K A A N en M. J A N Z E N hunne 30jarige Ech verecniging te herdenken. Hunne dankbare dochter, F. KAAN. Ter Neuzen, 14 Mei 1886. Op Zondag 16 Mei a. s. hopen onze geliefde ouders ADRIAAN BEDET en ANNA MARIA GEENSEN door Gods goedbeid, hun 25jarige Echtvereeniging te vieren. Hunne dankbare kinderen. Ter Neuzen, 14 Mei 1886. Voor de vele bewijzen van belang- stelling bij mijne herkiezing tot lid der Staten van vele zijden ontvangen, betuig ik mijnen hartelijken dank. J. G. YAN DEINSV 2°. 1. 3. .,00 De aanvoer van Tarwe was heden gering, de prijzen bleven onveranderd. Pu.ke Zeenwsche eu Vlaamsche Tarwe f 7,00 a f 7,9.0 mindere f 6,50 a f 6,80. Rogge Zeenwsche en Vlsiinsehe f 5,40 a 5 70. Overmaaache 5 20 a f 5,40. Gerst nieuwe Zeenwsche en Vlaamsche winter f 4,00 a f 4,20. Over- maaache f 3 80 a 4 00. Zeeuwsche en Vlaamsche zomer 4,10 a f 4 40. Haver dunne 3,20 a f 3,90. Paarde- boooen 6,00 a f 6,30. Duiveboonen 6,40 a f 6,90. Witteboonen 8,50 a f 9,50. Rruineboonen 8,00 a f 10,00. Erwten 7,40 a f 7,90. Voeder f 6 80 a 7,00. Koolzaad f 8,50 a f 9,50. Lijnzaad zaai j a f Tarwe, Rogge, Gerst Haver. fr. 17.00 a 18,25 11,75 12.50 13,25 11,25 12,00 14,00 16,50 a 17.00 11 50 12,50 13,75 14 00 11,50 14 00 o EN BEHUWD— EN KLEIN KINDEREN.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1886 | | pagina 2