I Patrimonium. Mr. J. If. van iieinse, te llubt. L, J. M, van Waesberglic-Janssens, Mr. J. P. Dronkers, te Ter Seuzen, Mr. L STEYEWS, te Sas van Gent. Aan onze Medekiezers! mm m a EES WWES if, LanilMv- ei MellpreeMap fH Een HOIS en ERF, Handelsberichten. Advertentien. KEWISGEVING. Mr. L. Stevens, Openbare Verkooping Eenig HUISRAAD. OPENBARE VERKOOPING 3333*P3H112.2 OPENBARE VERKOOPING 2.3"? *3732.2 TE AXEL. Ti; HO Eft. vo- uit inwoners van de omliggende dorpen. De koude te Stry blijft aanhouden. De inzaroelingen, ten behoeve van de slachtoffers, worden door het ge geheele Rijk voortgezet. Tot de inwoners, die alles verloren en geheel te gronde gericht zijn, I behooren 300 ambtenaren, 35 gepensioneerde offi- nngs- cieren en meer dan 500 kooplieden en winkeliers. ^eloof De Keizer van Oostenrijk verrichtte op Witten i Donderdag de jaarlijksche plecbtigheidhij wiesch de voeten van twaalf hoogbejaarde behoeftige man- nen, die in de feestzaal van den Hot burg daartoe waren bijeengekomen. Het corps diploraatiek was dezen keer niet door zooveel zijner leden vertegen- woordigd als in vorige jaren het geval wasvan de gezanten was alleen generaal Nigra (Italie) ver- scbenen. Daarentegen bevonden zich in de zaal al de Ministers die zitting hebben in het Oostenrijksch- Hongaarsche kabinet, hooge staatsambtenaren, hoofd- officieren, leden van het Heerenhuis, ridders der Maltezer orde, alien in groot-uniforin. De aanblik was prachtig. Vroeger was de Keizerin gewoon de voeten van twaalf arme vrouwen te wasschen, doch hare gezondheid gedoogt niet meer dat zij zich zoo vermoeit, en dus verloor het tafereel de helf't zijner aantrekkelijkheid, daar geene dames tegenwoordig waren. De voetwassching wordt door een middagmaal voorafgegaan. Aan de eene zijde der zaal staat eene lange tafel waar voor twaalf personen gedekt is. Te 10 ure verschenen de twaalf oude mannen, ieder vergezeld van twee of drie bloedverwanten, en namen de voor hen bestemde plaatsen in. De oudste was 85 jaar, en alien zagen er zeer zwak en lijdend uit. De mannen worden door den hof- maarschalk gekozen uit een lijst van fatsoenlijke armen, die door de geestelijkheid en het gemeente- bestuur zijn aanbevolen. Zij zijn gekleed in een zwart gewaad uit de 17e eeuw, dat zij mogen behouden met en benevens al wat hun voorgediend en voorgezet wordt, t. w. de spijzen en het convert waartoe behooren een drinkkan met het Keizerlijk wapen, een zilveren beker, een bord, een mes, een vork en een lepel. De Keizer, in maarschalks-uniform, trad even nahalftien de zaal binnen, begeleid door de geestelijk heid van de hofkapel, eenige aartshertogen en den groothertog van Toskane. Hij begaf zich naar de tafel en nam de schotels van de bladen, die hem door twaalf mau der lijfwacht, in scharlaken uniform ge kleed, werden aangeboden. Aau een der oude lieden werd toen gevraagd of hi^iets zou willen eten: de man gaf door een hoofdknikken een ontkennend autwoord, en daarna werd door de aartshertogen alles van de tafel genomen wat er op geplaatst was. Viermaal achtereen werden op deze wijze spijzen gebracht, de Keizer deelde de schotels uit en de aartshertogen namen de tafel af. Na afloop der ceremonie werden de schotels in groote kisten gelegd en naar de wonin- gen der oudjes gebracht. De tafel werd weggenomen en de geestelijkheid begon een gebed uit te spreken. Yervolgens werd een lang wit laken ontvouwd en over den schoot der oude lieden gespreid, in dier voege dat van de middel des lichaams af de beeneu bedekt waren. Hofbedienden ontdeden den rechter- voet van elk der mannen van den schoen en de kous, en de Keizer knielde om de wassching te verrichten. Uit een gouden beker sprengde hij een weinig water op den voet, hij droogde dien met een doek en zoo geschiedde het achtereenvolgens met alle twaalf. Toen het wasschen was afgeloopen kwam Prins Hohenlohe, de hofmaarschalk, met een blad waarop twaalf gevulde beurzen lagen, en de Keizer hing aan ieder der oude mannen een van deze beurzen om den hals. De geheele plechtigheid duurde ongeveer een half uur. De New-Yorksche bladen ontvangen tbans uitvoerige berichten omtrent den cycloon, die in het begin der maand in Minnesota woedde. De storm richtte veel meer verwoestingen aan, dan men eerst gedacht had. St. Cloud, Sauk Rapids en de omliggende dorpen werden gedeeltelijk ver- woest. Na een zwoelen dag trokkeri over ver- schillende deelen van Minnesota en Iowa hevige f onwedersde cycloon vertoonde zich eerst in het dal, niet ver van St. Cloud, waar het vrijmetse- laarskerkhof ligt. Eene dreigende wolk trok van het zuidoosten op, waaruit zich de wervelwind van ongeveer 1000 voet diameter ontwikkelde. Deze bewoog zich langzaam in noordoostelijke richting, ontwortelde boomen en deed eene kerk met een aantal huizen in puin verkeeren, warna hij zich naar de prairie richtte. Hier teekende hij zijn spoor, door de aard- korst over eene breedte van 200 meter om te woelen en verwoest achter te laten. Bij Sauk Rapids ging hij den Mississippi over, vernielde de brug, en deed het grootste deel der stad in puin vallen, Rice's station werd het on- derstboven geworpen en de cycloon trok verder de prairie in. In Sauk Rapids waren meer dan 300 hu'zen ingestort, daaronder de kerk, het ge- rechtsliof, het station met vele goederenwagens, enz. Menschenlevens zijn er betrekkelijk weinig te betreu- rendaar de cycloon langzaam aankwam, hadden de menschen, die de groote terechtvormige wolk zagen naderen, den tijd om in de kelders te vluchten. Tot heden vernam men van 67 dooden en 160 zwaar gekwetsten. Uit St. Paul werden treinen met levensmiddelen, ziekenoppassers en doctoren gezonden. De gouver- neur roept de algemeene liefdadigheid in voor de bewoners, daar vele huizen geheel verwoest zijn, en de plasregens, die den volgenden nacht het geheele district onder water zetten, bedorven hebben wat niet vernield was. Bij Rice's station werd een huis vernield, waarin bruiloft gevierd werd; bruid en bruidegom en twintig van de gasten vonden hun dood in het instortend gebouw. De meeste lijken waren vreeselijk verminkt. Te Coon Rapids en andere kleine steden is ook schade veroorzaakt, de cycloon ging met verminderde kracht over James—town, Dacota, enz., terwijl bijna op hetzelfde oogenblik een tweede cycloon het ooste lijk deel van Iowa teisterde. E E T IJ I) I IN G E N. Van 23 tot en met 26 April zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 23 April. Eng. stoomb. India, kap. Powell, van Goole stukg. Eng. stoomb. Victory, kap Midsley, van Louden met stukg. Eng. stoomb. Annie, kap. Ritfort, van Goole met stukg. Em stoomb. Azalea, kap. Lumley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Torpedo, kap, Johnston, van Hull met stukg. 24 April. Noordsche brik Nor, kap. Nelsen, van Arendal met hout. 26 April. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. Spink, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Lobelia, kap. Bury, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Resolute, kap. Smith, van Londen met stukg. Van 23 tot en met 26 April zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 23 April. Noordsche stoomb. Baltic, kap. El lingsen, naar Libau met ballast. 24 April Eng stoomb. Annie, kap. Ritlort, naar Goole met stukg 25 April. Eng. stoomb. India, kap. Powell, naar Goole met stukg. Eng. stoomb Victory, kap Midgley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Torpedo, kap. Johnston, naar Hull met stukg, Eng. stoomb. Azalea, kap. Lumley, naar Londen met stukg. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 24 April. Ned. stoomb. Mercurius, kap. Van Dijk Blok, van Louden met stukg. 26 April Eng. stoomb. Diunington, kap. Newlove, van Goole met kolen. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 24 April. Eng. stoomb. Mera, kap. Greenwell, naar West—Hartlepool met stukg. Ned. stoomb Minerva, kap. Mulder, naar Londen met stukg, en schapen. Van 23 tot en met 26 April werden langs de Oostsluizen alhier 33 binnenvaartuigen op en 31 afgeschut. Uithoofde van den tweeden Paaschdag is er te Rotterdam en Londen geen markt gehouden. 23 April. Gent. 16 April, Op Donderdag 29 dezer hopen onze geliefde ouders JOOST DIRK DE ZEEUW ELIZABETH 't GILDE hun 40jarige eclitvereenigiug te herdenken. Hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleiukiuderen. Ter Neuzen, 27 April 1886. Heden overleed tot mijne diepe droef- heid na betrekkelijk kort, maar smartvol lijden mijn innig geliefde echtgenoot in den nog jeugdigen leeftijd van bijna 24 jaren. Zaamslag, 23 April 1886. Weduwe J. DE BRUIJNE- geb. Koole. Zij, die iets te vorderen hebben van de onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde nalatenschap van den heer RUDOLE KERCK- HAERT, in leven landbouwer te Westdorpe, wor den beleefd verzocht daarvan binnen 14 da gen opgaaf te doen, aan Notaris FERCKEN, te Ter Neuzen. De vergadering der afdeeling ,/IER NEUZEN" van Vrijdag, 30 April, zal op Woensdug, den gden j|ej( worden gehouden. Het Bestuur, In zijnen naam, A. VAN VEEN, Voorz. Door eenige kiezers worden als leden van de Provinciale Staten bij de aanstaande verkiezing ten zeerste aanbevolen, de aftredende leden TE HULST. en in plaats van den heer ONGHENA Van de acht vertegenwoordigers door het kies- district Hulst naar de Provinciale Staten afgevaar- digd, wonen er thans vijf in het land van Hulst, Het ware dan ook wenschelijk dat in de plaats van den heer OJvGHENA icmand gekozen were die in deze streek woonachtig is. De meest geschikte candidaat is volgens onze meening Burgemeester van Sas van Gent. Vele kiezers uit Sas van Gent en Westdorpe. De Notaris Coninck Westenberg, te Sas van Gent, zal op Zaterdag den 8 Mei 1886, des na- middags 1 ure, te Axel, in de herberg van R. Blankert, ten verzoeke van KRIJN BAREMAN, openbaar verkoopen: staande en gelegen in de Slikdreef te Axel, kadastraal bekend sectie G no. 16, groot 1 are 92 centiaren. Bewoond door A. Weijnen. ZEGT HET VOORT. De Notaris C. J. A. Fercken, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van PIETER DIELEMAN, land bouwer, wonende te Hoek, op Maaudag den 3 Mei 1886, des voormiddags ten 10 ure, in het openbaar verkoopen EEN KAPITALEN bestaande hoofdzakelijk in 9 schoone kloeke Werkpaarden, waaronder 1 dik van veulen, 1 tweejarig en 1 driejarige Hengst, 1 Jaarlingveulen, 6 baatgevende ykM* Melkkoeien, 4 bekalfde Vaarzen, 2 tweejarige en 6 eenjarige Run- SS&Jiss' ders, 4 Kalveren, 1 Varken met biggen, 2 bochtloopers60 Hoenders en Hanen en 2 Poelepetanen. V O O It T S: 4 Menwagens, waaronder 3 met ijzeren assen, 2 Stortekarren, 1 Chais, 1 Phaeton, 1 Waalsche en 5 gewone Ploegen, 4 Vijf- balks, 2 Vierbalks en 3 kleine Eggen, 1 Scharegge, 1 Kettingegge, 1 Aardappelploeg, 1 Molbord, 1 Rolblok, 1 Schuivelploeg, 2 Sleden, 4 Slepers, Mestplanken, 1 Lichter, 1 Zaaimachien, 1 Snijmolen, 1 Peeenmolen, 1 Beerbak, 1 Meelkist, 1 Kooktoestel, Bascule, Windmolen, 2 Geesselsteenen, Zeeften, Graan- rnaat, Schoppen, Rieken, Vorken, Ladders, Kiekenshok en Ren, Hooi, Stroo, 500 muts- aard, Spekladder, Worstebak, Karnmachien, 1 Karn, 3 Tonnen, Boterbak, 2 groote Watertonnen, alsmede Alles zicb bevindende op de nog door hem be- woonde hofstede in den Lovenpolder, gemeente loek, alwaar te vergaderen. Des Zondags geen kijkdag. Koopen tot en met f 3 kontant. SHUT" I 0TEV in de 321ste Staats—Loterij, zijn steeds verkrijgbaar bij den debitant M. DE JONGE, Achter de kerk nabij de pelmolen te Ter Neuzen. WESTDORPE. De Notaris I*. Dreg-mans, te Axel, zal met den Heer Kiebooin. te Westdorpe. ten verzoeke van de gebroeders CH. en ED. DE SMET te West dorpe, aldaar op de hofstede door hun-wijlen moeder bewoond geweest, op Donderdag den 13 Mei 1886, des voormiddags tien uren, in het openbaar verkoopen 2 Werkpaarden waarvan 1 dik van veulen, 1 Jaarling (hengst), 3 Melkkoeien, een bekalfd, 2 Runders, 1 Stier, 1 Hokkeling en Kalf, 2 Varkens dik van biggen en een met biggen en verders nog een partij Hoenders en Hanen. 1 Menwagen, 1 Vrachtkar, 1 Storte- kar, 1 Speelkar met gerid, 2 ordi- naire Ploegen en 1 kleine dito, 4 Eggen, 1 Rolblok met ketting, 1 Sleeper, 1 Slede, 1 Windmolen, 1 Snijmolen, 1 Snij- bak, 1 Beerbak, 2 Stampbakken en 1 Water- bak, 1 Geesselsteen, 4 Graanzeeften, 1 Krui- wagen, 1 Bascule, 1 Balans met schalen en gewichten, 2 Meelkisten, 1 Graanmaat, 1 Graankist, Schoppen, Graanzakken en Balen, 2 Draagkussens, 1 Gareel, Spaden, Vorken, Rieken, Mesthaken en Kappers, 2 Ladders en Paardentuig. 1 Karn met toebehoorenMelkteelen Kuipen, Emmers en verder Melkgereedschap. VERDERS: 1000 bossen Stroo, een partij Balken, Planken, Kepers en Panlatten, Kliefhout, Spaanders en 300 bossen droog Mutsaard. VERVOLGENS: een partij HUISRAAD, bestaande in Kleer- en andere Kasten, Ledikanten, pluimen en andere Bedden met toebehoo ren, Tafels, Stoelen, I Huis- klok, 1 Bureau, 2 Kachels, 1 Koffer. Spiegels en Schilderijen, Koper-, Tin—, Blik-, IJzer- en Aardewerk.' Een partij extra goede AARDAPPELS en wat meer zal worden geveild. De koopen tot en met f 3,moeten contant worden betaald. De koopers voorzien zich van goede medekoopers. WESTDORPE. De Notaris C. J. A. Fercken, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van den heer HENRI HUSSEM te Sas van Gent, op Diusdag den 11 Mei 1886, des namiddags ten 6 ure, in na te noemen herberg, in het openbaar verkoopen waarin herberg gehouden wordt, te Westdorpe, kadastraal bekend sectie C nommer 1111, groot 03,94 aren. Eigendom van Levinus Bruggeman en Maria Theresia Bruggeman. Aanvaarding1 Augustus 1886. Nadere inlichtingen ten kantore van den heer Hussem voornoemd en van den Notaris—verkooper. Deze verkoop vroeger aangekondigd op 4 Mei 1886, is nu bepaald op 11 dezer, zooals boveo gemeld. fr. 20,00 a 2100 Tarwe, witte, 100 k. id. Roode Rotfge Gurst Haver Boekweit, p. fcect. Duivenboonen Paardenboonen KuoHaad 100 k. Lijuzaad Kempzaad Lijnkoeken Koolzaadkorken Kempzasdkoeken ftieren per 26 stuks fr. 20,— a 20,25 16^25 16,50 17 50 18,00 18 50 19,00 15 00 16,50 l5 75 ,,25.00 ,,28,00 31,00 24 00 I.' 25,00 16,00 17,00 UB 1*85 15 00 17 50 19 00 15,50 16 50 14 75 25,00 28,00 24^00 15,00 U0 15 25 18.00 20.00 30 00 25'00 1600 1 80 EN VAN I S~. I TE TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1886 | | pagina 3