Gemengde berichten. BURGERLIJKE STAND. Handelsberichten. Advertentien. Telegrafische berichten. TER \EUZEN, 5 Maart 1886. f Bij beschikking van den Minister van Water- staat, Handel en Nijverheid is de heer T. Heijbloin, opzichter van den waterstaat alhier, met 1 Mei a. s. eervol ontheven van het toezicht op den spoor- wegdienst Mechelen- en Gent-Ter Neuzen voor zoover het Nederlandsche gedeelte betreft en is in diens plaats benoemd de heer M. Buijze te Middelburg. Gedurende de eerste helft der maand Januari zijn door het postkantoor alhier de volgende onbe- stelbare brieven verzonden aan de adressen van J. Evers te Leiden, Mej. B. N. Bos te Rotterdam, H. Warring te Rozendaal, Andries de Kraker (L. Suiker) te P, Mej. Julie Nordberg te Luteastad. Hoiltenisse. Bij de verkiezing op Dinsdag jl. voor een lid van den gemeenteraad werden 73 geldige stemmen uitgebracht. Gekozen werd de heer A. C. B. Thomaes met 49 stemmen, de heer P. Hiel erlangde 20 stemmen. Van de 205 kiezers stemden er 75. Men schrijft ons uit Oostburg van 4 dezer Ongekende drukte heerscht in ons anders zoo rustig stedeke. En geen wonder, dieren die men hier nog nooit gezien heeft als op een prentje, ziet men nu door de straten loopen. Pinders groot Amerikaansch paardenspel is nl. gearriveerd, geeft heden voorstellingen, en doet een optocht met wagens, paarden, olifanten en heel den omslag. Uit alle oorden van het aloude land van Cadzand komen ouden en jongen, rijken en armen, per trpardon zoo ver zijn we nog niet, per as of te voet. 'i Is alsof het eene ouderwetsche Zaterdagsche kermis is. En dat lijkt er wel wat op, 'k hoor, van avond //gaat de speelman op de zolders." 't Is jammer dat de groote tent die in een paar uur opgeslagen was, op zoo'n afgelegen en door den dooi natto weide staat. Enfin, voor iets, dat hier nooit gezien is of misschien nooit meer zal te zien komen, moet men zich iets getroosten. 't Is te hopen dat de heer directeur van avond de tent niet zal doen afbreken, alvorens de uit- voering geheel ten einde is. Men vertelde mij zoo even dat een der uit- voerders, die het met de direetie niet goed vinden kon, gisteren vertrokken was, maar voor 't gemak bij een landbouwer een paard uit de weide genomen had en als man van 't vak in vliegende galop de richting der Belgische grenzen zocht. Helaas hij had geen succes. Even voor hij zijn vaart wat zou kunnen toomen werd hij gevat en heden reeds ging de man, maar thans te voet, onder goede begeleiding der politie de reis naar Middelburg ondernemen om aldaar van al de vermoeienissen, toeren en groote sprongen uit te rusten. 's Graveithage, 5 Maart. Tweede Kamer. Bij de behandeling van het ontwerp gevangeniswezen is met 42 tegen 24 stemmen aangenomen, de lijfstraffen voor Leeuwarden te behouden, doch de kromsluiting in boeien voor alle gevangenissen werd verworpen met 54 tegen 12 stemmen. De geheele wet is hierna aangenomen met 44 tegen 16 stemmen. De Kamer is gescheiden tot Dinsdag. RECHTSZAKEN. Arroiidissenients-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 5 Maart de volgende vounissen uitgesproken 1°. J. V., nettenbreier2°. E. J. K., arbeider, beiden te Hulst, zijn wegens moedwillige mishande- ling veroordeuld tot 3 dagen celstraf. J. V., landbouwer te Clinge, is wegens het slaan van een bedienend beambte veroord. tot 6 dagen celstraf, f 8 boete of 1 dag celstraf. P. F., leurster te Clinge, is wegens diefstal veroord. tot 1 maand celstraf. Op 1 Januari 1886 waren er hier te laude 425 scholen met den bijbel te zamen bezocht door 70,880 leerlingen. Sedert 31 December 1878 is het getal dier scholen met 125 toegenoraen. De lust tot het leggen van oesterpannen is in Zuid-Beveland totaal geweken, door den grooten voorraad van zaaigoed en de veelvuldige geldelijke verliezen. Eergisterennacht zijn op het ijs te Monnikendam gevangen 30,000 spieringen, die tegen 4£ stuiver de 100 werden opgekocht. Door de politie te Luik is aan die te Maastricht medegedeeld, dat Maandag in eerstgenoemde stad, door twee mannen 22 bankbiljetten, ieder van 1000 francs, zijn ontvreemd, en dat de daders vermoede- lijk naar Nederland de wijk hebben genomen. De N. R. Ct. deelt mede, dat deze week te Maastricht een huwelijk voltrokken is tusschen den heer De Winter en mejuffrouw Zomer. De notaris die het huwelijkscontract had opgesteld, heette Herfst. Waarschijnlijk is het ook slechts toeval, dat dit huwelijk gesloten werd in de Lentemaand. Twee leden der Fransche Kamer hebben voor- gesteld het monopolie" der advocaten af te schaffen en iedereen die proces voert, vrij te laten zelf te pleiten of wien hij wil bij bizondere machtiging als zijn pleitbezorger te doen optreden. Te Madras gebeurde 11. Vrijdag een ontzettend onge- luk. Een muur van een nieuw gebouw stortte in en begroef tusschen de 20 en 30 personen onder de puinhoopen. De vorige week vervoegde zich bij den pastoor der kathedrale kerk te Breda eene vrouw met een pasgeboren kindje, waaraan de doop moest worden toegediend. Op de vraag van den geeste- lijke, wie peter en meter van het kind waren, ver- klaarde de vrouw dit niet te weten. Zij zou dit even gaan vragen, als mijnheer de pastoor dan de goedheid wilde hebben het kind even aan de zorg van de meid over te laten, want het was zoo erg koud om het vbloedje" aan een onnoodigen tocht bloot te stellen. De pastoor willigde het verzoek der vrouw in, doch wacht tot nu toe nog altijd te vergeefs op hare terugkomst. Aan de edel- moedigheid van den geestelijke heeft het kind thans eene goede verzorging altijd buiten de pastorie te danken, terwijl intusschen naar de herkomst van het verlaten ,/bloedje" een onderzoek wordt ingesteld. Volgens een ontvangen telegram uit Kopen- hagen, zijn het Kattegat, de Sont en de Groote Belt stikvol ijs en is de vaart onmogelijk. Yan elf stoomschepen, bij Frederikshaven drijvend, ver- keert het grootste gedeelte in gevaar. Sneeuw- stormen versperren de groote wegen. Het is door geheel Denemarken verschrikkelijk weder. De familie-juweelen ter waarde van 50,000 p. st., welke voor ongeveer 5 jaren uit Brynkialt, niet ver van Chirk in Denbighshire, de residentie van Lord Trevor, op geheimzinnige wijze spoorloos verdwenen, zijn door een huisknecht in een on- gebruikten kelder van het slot teruggevonden. Dat deze kostbaarhedeu daar niet al dien tijd gelegen hebben, erlangt waarschijnlijkheid door het andere feit, dat met de juweelen op dezelfde plek ook een stuk van the Standard van 18 October 1885 is gevonden. Op een gecostumeerd bal, dat den 24 Februari op het Quirinaal te Rome plaats had, droeg Ko- ningin Margaretha een voorschoot, dat geheel met brillanten en smaragden was bezet. De zakjes waren bedekt met smaragden die elk 4 duim groot waren. De banden van dat voorschootje werden gevormd door een dubbele snoer, aan beide zijden afhangende, van echte Oostersche paarlen. Keuners hebben de waarde van dat kleedingstuk, w arvoor de schoonste juweelen van de Kroon van Savoije gebruikt werden, op 4 millioen lires geschat. De sneeuw heeft in Engebnd vele ongelukken veroorzaakt. Ongeveer 50 treinen zijn in het Noorden blijven steken. Te Linlithgow zijn twee treinen in botsing gekomen, oradat men de seinen niet kon zien. De treinen van Newcastle moesten een omweg door Schotland maken, om over Carlisle Londen te bereiken. Te Krakau zijn de scholen wegens de koude gesloten; de thermometer stond 20 graden beneden het vriespunt. Te Weenen was het in den nacht van Maandag op Dinsdag zoo koud als het den geheelen winter nog niet was geweest, 14 gr. Reaumur. Prof. Pasteur heeft Maandag in deacademie van wetenschappen te Parijs de uitkomsten mede gedeeld van zijn inentingen, als behoedmiddel tegen beten van dolle houden. Nadat hij na lang aarzelen, maar op dringend aanraden van prof. Vulpian, de proeven op dieren met zoe goed gevolg genomen, op menschen had toegepast, heeft hij 385 personen ingeeut, alien ge- beten door dieren, bij wie, volgens verklaringen van deskundigen, teekenen van razernij waren waarge- nomen. Yan deze blijven echter 35 nog buiten aanmerking, omdat de bewerking eerst kort geleden heeft plaats gehad. Van de 350 overigen is slechts een aan razernij overleden, een meisje, dat eerst den 37sten dag na den beet onder Pasteurs behandeling kwam. De razernij vertoond zich, op zeer weinige uitzonderingen na, binnen de 40 dagen na de ver- wonding en als zij na 60 dagen zich niet vertoout, is de gebetene gered. Welnu, van de 349 ingeenten is bij 100 de verwonding reeds meer dan 75, bij nog 100 meer dan 60 dagen, bij de overigen 40 dagen oud, en geen van alien is tot dusver ziek geworden. Pasteur beschouwt voorloopig slechts het eerste honderdtal als stellig gered. De vergadering bracht hem warme hulde voor ziju heerlijke ontdekking. Op zijn voorstel werd besloten, stappen te doen, om te Parijs een inrichting te maken voor de behandeling van door dolle honuen gewonde personen en daarvoor den steun te vragen van alle beschaafde laDden, wier lijders er kunnen worden verpleegd. De Minister-president De Frey- cinet, die de vergadering bijwoonde, beloofde den steun der Fransche regeering. Yan 16 tot 28 Februari 1886. CLINGE. Geboorten. 16 Febr. Aloijsius Thenphilus, z. van Carolus Ludovicus Bernaert en van Philomena de Cock. Yalentina Maria Serapbina, d. van Severinus Johannes de Rijck en van Maria Ludo- vica Buijsrogge. 17 Febr. Leonia Maria, d. van Petrus de Bodt en van Cecilea Peeters. 19 Febr. Constautinus Joannes, z. van Ludovicus Seraphinus Penneman en van Melania van Broeck. 20 Febr. Petrus Josephus, z. van Fredericus de Potter en van Joanna Maria Joos. 21 Febr. Josephus Edu- ardus, z. van Pieter Augustinus Yeesaert en van Philomena van Dorsselaer. 23 Febr. Petrus Jo sephus, z. van Johannes de Moor en van Judoca Buijs. 26 Febr. Bernardus Josephus, z. van Gilles Frans van de Perre en van Maria Ludovika Buijs. Overlijden. 19 Febr. Julia Maria Penneman, oud 1 j., d. van Ludovicus Seraphinus en van Melania van Broeck. 20 Febr. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Seraphinus Blommaert en van Maria Ludovica van der Heijden. 26 Febr. Isidorus Jacobus van der Branden, oud 9 m., z. van Petrus en van Rosalia Maria Heije. 28 Febr. Cecilia Peeters, oud 39 jechtg. van Petrus de Bodt. G R A A U W. Geboorten. 18 Febr. Desire, z. van Petrus van Poorten en van Anna Maria Dingeman. 21 Febr. Alouisius Desiderius, z. van Pieter Johannes Boenne en van Nathalie van Megroot. 22 Febr. Anna Maria, d. van Jan Francies van Itegem en van Anna Maria Cappendijk. 26 Febr. Helena Johanna, d. van Christiaan Johannes de Zwart cn van Cornelia Joanna Verplauke. Overladen. 19 Febr. Victor Alphonsus Kindt, oud 9 d., z. van Theodorus Frederik en van Jo hanna Maria D'Haens. HENGSTDIJK. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Febr. Karolus Christiaan Weegeuhausen (van Stoppeldijk), oud 24 j., jm. en Rozalia van Deursen, oud 31 j.,jd. Geboorten. 27 Febr. Sophia, d. van Jacobus Roctus en van Sophia Bogaart. Johannes Fran- ciscus Jacobus, z. van Petrus Annaart en van Paulina de Waal. HONTENISSE. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Febr. Augustus Joannes Balliams, oud 80 jjm. en Anna Isabella van Mol, oud 46 j., wed. 27 Febr. Ludovicus Cornelis Beck, oud 30 j., jm. en Johanna Catharina Cappendijk, oud 29 j., jd. Eduard de Waal, oud 26 j., weduwn. en Maria Anna Christina Buijens, oud 26 j., jd. Judocus de Waal, oud 33 j., jm. en Maria Louisa de Theije, oud 22 jjd. Geboorten. 16 Febr. Constantinus, z. van Pieter Johannes Jonkheijm en van Melania Bogaert. 18 Febr. Johanna Coleta, d. van Gijsbregt van de Voorde en van Philomena Cammaart. 19 Febr. Alouisius, z. van Marianna Bogaart. Julia en Cornelis, d. en z. van Josephus de Blok en van Apolonia Vonck. 25 Febr. Emelie, d. van Jan Augustinus Kouijzer en van Maria Anna Wullems. Jan Francies, z. van Alphonsus Meijs en van Apolonia de Rijck. KOEWACHT. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Febr. Theophile de Smet, oud 24 j., jm. en Johanna Herwegh (van Sint Jansteen), oud 24 j., jd. Geboorten. 19 Febr. Cyrillus, z. van Joannes Hendericus Arens en van Rosalia de Wolf. 28 Febr. Magdulena Maria Eulalia, d. van Hubertus Zwartele en van Maria Elisabeth Nimmegeers. Overlijden. 17 Febr. Martha Dorothea Baart, oud 6 d., d. van Francies en van Rosalia de Smet. PHILIPPINE. Geboorten. 17 Febr. Leopoldus, z. van Eduard de Smit en van Nathalia Yerbrugge. SINT JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 16 Febr. Bernardus van Acker, oud 31 j., jm. en Eulalia Claus, oud 35 j., wed. Geboorten. 17 Febr. Rent; Joseph, z. van Pha- raildus Dolfinus van Putte en van Nathalia de Rechter. Maria Theresia, d. van Johannes Her- dewel en van Benedicta de Potter. 25 Febr. Rosalia, d. van Ambrosius Augustinus de Schrijver en van Marie Therese van Acker. 28 Febr. Irma Maria, d. van Carolus Ludovicus Yerstraeten en van Antonia van Hove. Overlijden. 18 Febr. Emile van Bouchaute, oud 14 d., z. van Eduardus en van wijlen Maria Silphia Maas. 24 Febr. Amelia Maria Adam, oud 1 m d. van Carolus Ludovicus en van Maria Authonia de Nijs. 28 Febr. Cornelis de Rechter, oud 69 j., echtg. van Maria Josepha van den Brande. Johannes van Gassen, oud 7 w., z. van Francies en van Blondina de Srnidt. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 20 Febr. Augustus Bogaert, oud 32 j., jm. en Josephina Seraphina Vervaet, oud 25 jjd. Geboorten. 16 Febr. Johannes, z. van Jacob Hamelink en van Pieternella Janssen. 18 Febr. Julma, d. van Charles D'haene en van Maria van de Yoorde. 22 Febr. Rosalia Magdalena, d. van Ludovicus Franciscus van Geetsum en van Maria Anthonnetta Frederiks. 26 Febr. Emma Maria, d. van Livinus van Graefschepe en van Amelia D'haene. Overlijden. 22 Febr. Augustus Baptiste de Cooker, oud 44 j., echtg van Philomena Bauwens. 25 Febr. Mathilda Maria de Mul, oud 8 jd. van Victor en van Coleta Freijser. ZUIDDORPE. Geboorten. 23 Febr. Prudent Joseph Marie, z. van Petrus Apers en van Philomena Paulina de Silva. Overlijden. 17 Febr. Isabella Maria van Laere, oud 66 j., wed. van Petrus de Mette. Z E E T IJ I) I X G E X. Van 2 tot en met 4 Maart zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 3 Maart. Eng. stoomb. Annie, kap. Ritfort, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Hydra, kap. Wadsworth, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Camden, kap. Chandler, van New-Orleans met katoen. 4 Maart. Ruisiache bark Usko, kap. Bojling, van Northfolk met katoen. Fransche schooner Gracieuse, kap. Lageat, van Liborne met wijn. Van 2 tot en met 4 Maart zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 3 Maart. Eng. stoomb. Resolute, kap. Smith, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Lobelia, kap. Bury, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, naar Leith met stukg. 4 Maart. Eng. stoomb. Bittern, kap. Cotter, naar Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Annie, kap. Ritfort, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Hydra, kap. Wadsworth, naar Goole met stukg. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 3 Maart. Eng. stoomb. Dinnington, kap. New- love, van Goole met kolen. Ned. stoomb. Minerva, kap. Mulder, van Londen met stukg. Duitsche stoomb. St. George, kap. Hinsch, van Middlesbro met ruw ijzer. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen: 2 Maart. Ned. stoomb. Mercurius, kap. Van Dijk Blok, naar Londen met stukg. en schapen. 4 Maart. Eng. stoomb. Apollo, kap. Billing, naar Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Din nington, kap. Newlove, naar Goole met stukg. Van 2 tot en met 4 Maart werden langs de Oostsluizen alhier 42 binnenvaartuigen op en 23 afgeschut. Dordrecht, 4 Maart. Lokeren, 3 Maart. 24 Febr. KOERS VAN IIET GELD. Belgisch per 100 fr. /47,65 47,70 Engelsch per 12,03 12,05 Oudertrouwd A. KOK, Wedr van P. Breas, en J. W I S S E. Zaamslag, 3 Maart 1886. Getrouwd A. SCHEELE M. BODT, die, namens wederzijdsche familie, hun dank be- tuigen voor de blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Ter Neuzen, 3 Maart 1886. Bevallen van een welgeschapen dochter M. DE WINTER geb. Yan Megroot. Zuiddorpe, 4 Maart 1886. Heden overleed na een smartelijk en geduldig lijden, ua voorzien te zijn van de Heilige Sacrameuten, mijne geliefde echtge- noote en mijner kinderen zorgvolle moeder, SOPHIE VAN ACKEREN, in den ouderdom van 52 jaren. M. L. KOEVOETS. H. KOEVOETS. F» KOEVOETS. Fd KOEVOETS. J. KOEVOETS. C. KOEVOETS. Hi KOEVOETS. Hansweert, 2 Maart 1886. Dinsdag avond 11 uur overleed te Breskens, zacht en kalm in haar Heer en Heiland Dien ze beleed en liefhad, onze geliefde moeder, behuwd-en grootraoeder de Wed. H WEIJKMAN, geboren Jacobs, in den gezegenden ouderdom van ruim 86 jaar, hoewel bedroefd ligt in Open- baringen 14 vers 13 onze troost. Namens de familie, G. WIELAND. Ter Neuzen, 5 Maart 1886. Heden werd ons ouderhart diep getroffen door het overlijden van ons zeer geliefd dochtertje MARIA MAGDALENA na een smartelijk lijden in den jeugdigen leeftijd van 12 jaren, diep be- treurd door hare zuster, broeders en grootmoeder. C. v. d. HOOFT. J. M. v. d. HOOFT-Liunis. Ter Neuzen, 5 Maart 1886. Tarwe ging bij redelijken aanvoer aan vorige prijzen langzaam van de hand. Paike Zeenweche en Vlaamache Tarwe f 6,70 a f 7,00 minders f 6,30 a f 6,60. Kogge Zeenwache en Vlaamaehe 5,50 a 5 80. Overmaaarhe 5 20 a f 5,40. Gerit Zeeuwache en Vlaamache winter f 4,40 a f 4,70 Over- masache f 4 00 a f 4 20. Zeenwache en Vlaamache zomer 4,10 a f 4,40. Haver dunue 8,00 a 8,60. Paarde- boooen 6,40 a f 7,00. Daiveboonen f 6,40 a f 7,00. Witteboouen J 9,00 a f 10.50. Bruineboonen f 7,50 a 9,00. Erwten 7,40 a 7,70. Voeder 6.50 a J 6,80. Koolzaad f 8,50 a f 9,00. Lijnzaad zaai J a f Tarwe, p. 106 liter fr. 17,00 a 18 25 16,50 a 17,00 Rogge, 11,75 12,50 11 50 12,50 Gerst. 13,25 14,25 18,75 14,00 Haver. 12,00 14.00 11,50 14,00 EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1886 | | pagina 2