Eeiiip MenMlaire en andere Roerende pederen, Tiandelsherichten. I Tfl ftPS- Horlogemaker Advertentien. Openbare Verkooping. drie kwart en van de rechtsgeleerden ten naastenbij negen tienden. Rooken, wanneer het op geschikte tijden ge- schiedt, vergeinakkelijkt de spijsvertering. Het gevoel van verlic ting door het opsteken van een sigaar, na een zwaar diner, is wel bekend aan hen, die er gebruik van makeiij en in soimnige gevallen veroorzaakt het ophouden* met rooken met onbe- langr ke stoornissen. Terwijl het misbruik maken van tabak het lichaam verzwakt en tot vermagering leidt, oefent het matig gebruik een gunstigen invloed op de voeding. Hammond vond bij eigen waarneming een toe- neming van gewicht door het gebruik van tabak. Eiske schreef een vermeerdering van vier en twintig pond in drie maanden toe aan de tabak. /Tabak doet het gewicht toenemen ingeval het voedsel voldoende is; is het onvoldoende, dan wordt het verlies van krachten door de tabak tegengebouden." Soldaten van alle vol ken gebruiken tabak. Het was een vaststaand voorschrift van Napoleon, dat zijne troepen van tabak werden voorzien en het bleek van groot nut bij den terugtocht uit Mos- kou." (Fiske.) De soldaat ondergaat geduldig groote ontberingen, wanneer hij maar tabak heeft om te pruimen of te rooken, en op wacht zou hij zijn leven wagen om zijn pijp aan te steken. Het gevoel van verlatenheid wordt altijd drage- lijker door het gebruik van tabak, en het is°de voortdurende troost van hen die een eenzaam leven leiden, als herders en jagers. Een gevoel van onrust of ontevredenheid, ontstaan uit moeilijk uit te drukken verlangens, uit denkbeeldige teleurstel- ling en onaangename voorgevoelens, meestal bekend als verveliug, is de oorzaak van vee.l ongeluk in de wereld. Deze ongelukkige gemoedstoestand ver- dwijnt door den kalmeerenden invloed van een sigaar en de gedruktheid en somberheid zijn spoedig verdreven. Daar een groot deel van elken dag wordt gevuld met zorg, zal onze mate vud geluk in dit leven niet weinig afhangen van onze ge- schiktheid om het met gelatenheid te dragen. Dat de tabak ons daarbij goede diensten bewijst, dat zij ons in staat stelt met meer welbehagen het leven te beschouwen, zal wel wordeo toegegeven door ieder die den invloed van de tabak "keut. Dat zij ons helpt om zwaren arbeid met minder vermoeidheid te verdragen, is evenzeer waar. De vlugste schrijvers gebruiken gewoonlijk tabak en kunuen zouder deze niet dezelt'de hoeveelheid arbeid in denzelfden tijd verrichten, en zij, die aan nieuws- bladen of andere periodieke geschriften werken, waarbij spoed vereischte is, kennen eerst recht de waarde daarvau. Het georuik van tabak is herhaaldelijk en zonder redeu een vloek genoemd, maar zij die het meest over hare verderfelijke gevolgen bebben geschreven, hebben er meestal geen gebruik van gemaakt. Volgens een te Limerick ontvangeu tele gram, is het stoomschip //Fulmer' bij Kilklee Bay verongemkt en de uit 16 man bestaande equipage daarbij omgekomen. De //Fulmer" was op weg naar Limerick met steenkolen en was Donderdags vertrokken. Men veronderstelt dat het schip in den storm van Zondag op de kust gestrand is. Een reddingboei en eenige wrakstukken zijn door den kustwachter opgevischt. Een correspondent van de Neue Freie Presse, die onlangs de Beiersche hooglauden bezocht en den Koning van Beieren op een zijner nachtelijke tochten, in de nabijheid van ziju geheimzinnig kasteel Linderliof, ontmoette, schrijft aan ziju blad een verhaal van hetgeen hij gezien heeft. Hon- derden werklieden zijn dagelijks bezig met het in orde houden van al de wegen en paden en de omstreken, en moeten alle sneeuwhoopen of elke andere belemmering wegruimen. De plotselinge verschijning 's nachts van de koninklijke slede, op een plek waar men ze niet verwacht, gelijkt op een tooneel in een tooververtelling. De slede is precies een gouden zwaan, die hare vleugelen uit- spreidt. De koning zit half liggend op de rijk geborduurde fluweele kussens, die de bleekheid van ziju gelaat nog meer doen uitkomen. Een zacht, doch schitterend electrisch licht in de slede aange- bracht verlicht alle voorwerpen tot op vrij grooten afstand. Het voertuig vliegt pijlsnel voorbij den verbaasden toeschouwer, die nauwelijks den tijd heeft de bnljanten gesp te onderscheiden welke's konin»s artistieken hoed tooit, of den blik te vestigen op den uniform van den jeugdige adjudant, die naast hem zit. van allerhande koopwaren, stonden in voile vlam. De gebouwen Hamilton vormden met nog andere huizen een groot vierkant blok, waarvan eene zijde staat in Portlandstreet, het hart der haudelsbe- wegiug der stad. Zooals te voorzien was, en ondanks alle pogingen baande het vuur zich een weg van verdieping tot verdieping, van gebouw tot gebouw. Ten een uur stond het ganscbe blok, langs elke zijde eene uit- gestreklheid hebbende van 40 meters in vuur en vlam, de groote spinnerijen Paten and sonde bureelen van een tiental kleinere firma's, de uitge- strekte pakhuizen George Peak en Co., het was als eene vlammeuzee. Trots de schier bovenmenschelijke pogingen, die werden aangewend, heeft het vuur om zoo te zeggen alles verteerd. Een handelsinan te Berlijn verloofde zich met de 22jarige dochter van een 46jarige weduwe. De hoedanigheden der moeder scheuen meer aan- trekkelijkheid voor hem gehad te hebben dan die der dochter. Beiden, de brave moeder en de eerlijke vrijer, lieten het meisje zitten en gingen samen heen. Twee Russische beerenjagers, de heeren Thorn ton en Muchowez, hadden dezer dagen het fortuintje, twee groote beeren te dooden en mede naar huis te breugen. Bij die gelegenheid liep de laatslgenoemde ver- scheidene verwondingen op, die echter geen bezorgd- heid wekten. Hij was alleen, en enkel met mes (sau—feder) en hartsvanger gewapend, op een beer losgegaan en had het dier ook gewond, maar niet dcodelijk. De beer had daarop het mes op zijde geduwd en er ontstond eene worsteling tusschen de beide tegen- standers, die borst tegen borst streden. De heer Muchowez, een man van herkulische kracht, werd door de klauwen en tanden van den beer aan rug, hals, schouders en rechterarm ge- kwetst, maar daarentegen gelukte het hem het dier den hartsvanger herhaaldelijk iu het lijf te stooten en ten slotte door een welgemikten stoot in het hart aan de worsteling een einde te maken. loen zijne jachtgezellen hem ter hulpe snelden was de beer reeds dood. Uit Nykoping, in Zweden, wordt van den 20 Jan. bericht, dat de sueeuw, welke op dien dag viel, overdekt was met zeer kleine, doukere voorwerpjes, die, nader bezien, insecten bleken te zijn. De beestjes waren 1 milimeter lang en springlevend, niettegenstaande een temperatuur van 0 gr. De vorige week werd te Biirbe hetzelfde verschijnsel waargenomen, en ofschoon de thermo meter 5° teekeude, sprongen de kleine beestjes levendig op de sneeuw rond. De hoogste schoorsteen, die thans bestaat is volgens de Iudische Mercuur die, welke voor korten tijd voltooid werd aan de loodmijnen van Mechernich. Hij is 134 meter hoog. De pijp is cirkelvormig in doorsnede, met 7£ meter iu middellijn beneden en toeloopende tot 3| meter Ook in Algerie, niet ver van de spoorweg van Algiers naar Oran, zijn petroleumbronnen ontdekt, die volgens Le Progres Industrieel rijkelijk vloeien. De opening der bronnen ligt ougeveer 200 meter boven de oppervlakte der zee. le Liverpool wordt 1 Mei eene internationale tentoonstelling gehouden, waarbij ook eene afdeeling gewijd zal zijn aan de luchtvaart. Daar zullen bullous en vliegmachines met elkander wedijveren op dat gebied. toezicht op het onderwijs. Zij had in dezen on- gunstig geadviseerd evenals het Dag. bestuur. Het voorstel van Burg, en Weth. de gevraagde verhoo- ging niet toe te staan werd alsnu aangenomen met 6 tegen eene stem die van den heer Van der Hooft; het verslag der Nieuwjaars-Commissie. Ouder dankbetuiging voor kennisgeving aangenomen; een adres van H. Hartog, slager, verzoekende verschoond te mogen blijven van het betalen van keurloon voor vleesch dat in de gemeente wordt gebrachtdaar hiervoor bereids was betaald. Het Dag. bestuur achtte dit geringe loon niet bezwarend en meende den invoer van vleesch van buiteu de gemeente niet te moeten bevorderen maar wel het slachten van vee in de gemeente. llet verzoek werd met algemeene stemmen van de hand gewezen; een adres van L. Taat verzoekende een strook gemeentegrond aan den tuin van Mr. J. P. Dron- kers. Onder de gewone voorwaarden wordt adres- sant met algemeene stemmen dien grond vergund. Op voorstel van den heer Harte wordt ook nu een dergelijk verzoek van den heer J. A. van Rompu algemeen ingewilligd. De heer Jac. de leijter merkt op, dat indertijd besloten was tot verhooging der begraafplaats, dat tot heden door verschillende omstandigheden hieraan nog geen uitvoeriug was kunnen gegeven worden. Een kleine niet kostbare maar groote verbetering zou kunnen aangebracht worden volgens ZEd. door de sloot, aan de oostzijde breeder en dieper te maken. Thans heeft er geen afwatering plaats en de gevolgen hiervan laten zich gemakkelijk raden. Met alge meene stemmen worden Burg, en Weth. gemachtigd dit werk te doen uitvoeren. De voorzitter zegt dat het wenschelijk zou zijn dat er nog een lid meer in de commissie van fabricage zou wezen. Hij stelde voor hiervoor te benoemen den heer J. A. lazelaar; hiertoe wordt besloten. De heer Tazelaar kan voor dit oogenblik nog geen defi/iitief antwoord geven, maar wil het in bedenking nemen. De heer Joz. de Feijter vraagt of de wrethouder De Feijter de medewerking van het bestuur van den Koegorspolder, heeft kunnen verkrijgen tot verbetering van den slechten weg te Sluiskil, iu genoemden polder. Deze antwoordt hierop dat hij met den betrokkeu dijkgraaf heeft gesproken, maar tot zijn spijt moest vernemen dat deze niet genegen was hiertoe iets bij te dragen. De heer Joz. de Feijter meende dat thans wel kans zou bestaan die medewerking te erlangen. Hierna worden de heeren Joz. de Feijter en Dees gemachtigd met het bestuur van den polder Koegors te onderhan- delen tot verbetering van den beruchten weg. Ingekomen eenige Staats- en Provinciale bladen. De vergadering wordt gesloten. mt Rotterdam, 8 Februari. Gent. Londen, 8 Februari. 5 Febr. 29 Jan. fr. 19,00 a 19,50 KOERS V A N Belgisch per 100 fr. Engelsch per het geld. /47,65 kf 47,70 12,03 I2,04i le Kopenick in de nabijheid van Berlijn hadden naar een Duitsch blad mededeelt, dieven eene mislukte poging gedaan om een geslacht varken te steken, dat op een erf hing. Den volgenden dag toonde een onderzoek aan, dat het dier tnchineus was, en de eigenaar er van kreeg nu kort daarna, het volgeude schrijven van de dieven Geachte heer S.Het heeft ons veel plezier gedaan te hooren, dat het varken dat eigenlijk voor ons bestemd was, tricliinen had. Ge kunt het beest nu alleen houden en wij verzoeken u, uit onzen naam den jongen man dank te zeggen, die ons in ons plannetje stoorde. Wanneer ge weder eens slacht, zullen wij zoo vrij zijn ons bczoek bij u te her vat ten. Woensdagavond 10 ure, ontstond te Man chester eene schrikkelijke brand; de groote ma- gazijuen van James Hamilton en Co., kooplieden, met de zes verdiepingen, die als pakhuizen dienen GEMEEiVTERAAD A V TER A E I L E Zitting van Vrij dag, 5 Februari. oorzitter de heer J. A. van Boven. Aanwezig de heeren Jac. de Feijter, Joz de Feijter, Fercken, Harte, Dees, Van der Hooft, 1 azelaar en de Secretaris. De notulen der vori<m vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De voorzitter stelt aan de orde de behandelinf van het eerste punt, de verbetering van den we"1 naar hut station. Hij deelt mede dat Burg, en te weten waren gekomen hoe de betrokken spoorwegmaatschappij in dezen dacht en stelde v00r den geheeleu weg te bestraten tot aan het station voor rekening der gemeente mits het Rijk en de spoorwegmaatschappij beide '/3 der kosten van aan- leg betaalden. Dit voorstel wordt breedvoerig be- sproken. De heer Fercken meende dat noch het lwjk noch de spoorwegmaatschappij hierin zouden treden Zhd. stelde voor tot spoedige afdoening van zaken voor rekening der gemeente den kauaal- weg met klinkers te bestraten, en voor gemeen- sch.ippelijke rekening vaD de spoorwegmaatschappij en de gemeente den eigenlijken toegangsweg met te beleggenhet onderhouden van den klinker- weg zou dan geschieden door 't Rijk, dat van den keiweg door de gemeente. Dit voorstel in stemming gebracht werd met algemeene stemmen aanajenomen. Op verzoek van den voorzitter nam de heer Fercken e onderhandeling met de spoorwegmaatschappij erd overgegaan tot de benoeming van een onderwijzer aan school B. Op de voordracht stonden de heeren A. M eistelt te Aardenburg, L. Jonksma te Dokkum en J. M. Meerman te Tholen. Benoemd werd de heer A. Weisfelt met 6 stemmen, terwijl de heer Jonksma eene stem verkreeg. Ingekomen waren een adres van L. Schiphorst, onderwijzer aan school B verzoekende verhooging van salaris. Dit adres was in handen gesteld van de commissie van Z E E T IJ D I A G E A. Van 5 tot en met 8 Febr. zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent o Febr. Eng. stoomb. Hydra, kap. Wadsworth, van Goole met stukg. Eng. stoomb. John Wells, kap. Woodhead, van Goole met stukg. Eng! stoomb. Victory, kap. Midgley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Azalea," kap. Lumley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Falcon, kap. Hewitt, van Hull met stukg. 7 Febr. Eng. stoomb. Ousel, kap. Jennings, van Liverpool met stukg. 8 Febr. Eng stoomb. Resolute, kap.-Smith, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Lobelia, kap. Bury, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Dynamo, kap. Johnston, van Hull met stukg. Van 5 tot en met 8 Eebr. zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 6 Eebr. Eng. stoomb. John Wells, kap. Wood- head, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Vic- tory, kap. Midgley, naar Londen met stukg. 7 l'ebr. Eng. stoomb. Azalea, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Hydra, kap. Wadsworth, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. lalcon, kap. Hewitt, naar Hull met stukg. Duit- scke stoomb. Rival, kap. Heeckt, naar Riga ledig. Duitsche stoomb. Commercial, kap. Ruhr, naar Riga ledig. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 6 lehr. Eng. stoomb. Achilles, kap. Highara, van Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Wood stock, kap. I ulton, van Middlesbro met ruw ijzer. 7 iebr. Ned. stoomb Mercurius, kap. Van Dijk Blok, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Glen- more, kap. Harrison, van Middlesbro met ruw ijzer. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen j Eebr, Eng. stoomb. Kama, kap. Hall, naar Middlesbro ledig. 6 Febr. Eng. stoomb. Dal beattie, kap. Lindblad, naar Cardiff ledig. Ned. stoomb. Minerva, kap. Bruins, naar Londen met stukg. Van 5 tot en met 8 Febr. werden langs de Oostsluizen alhier 47 binnenvaartuigen op en 30 afgeschut. Geboren KLAAS JAKOB, zoon van J. S. ROOSMA en N. P. STEUR. Sluiskil, 7 Februari 1886. V Heden - overleed, in den ouderdom van bijna 2 jaren, onze zoon GERRIT. Ter Neuzen, 8 Februari 1886. W. E. OUDRAAD. S. M. OUDRAAD—Van Rosmalex. Eenige en algemeene kennisgeving. 1&KT* De ondergeteekende betuigt, ook namens kinderen en behuwdkinderen, haren hartelijken dank voor de veelvuldige be- wijzen van deelneming ondervonden bij de ziekte en het overlijden van haren onvergetelijken echtgenoot. Wed. M. H. BOASSON-Hartog. Middelburg, 8 Februari 1886. Mr. J. p. Dronkers, Notaris te Ter Aeuzen, zal op Donderdag; 18 Februari 1886, des namid- dags te 1 ure, aan het woonhuis van Pieter Hame- linck Dz., te Othene, gemeente Zaamslag, ten verzoeke van de erfgenamen van NEELTJE ROUW overgaan tot den publieken verkoop van Eene Koe, een vet Varken, een Geitje, 12 Kippen met 1 Ilaan, een Slijpsteen, eenige Gereedschappen, Jachtgeweer, Mest en het geen verder zal worden aangeboden. Koopen tot en met 3 kontant. PRIJZEA DER EFFECTEA. Amsterdam, 8 Februari. Nederland. Certific. Werkelfjke schnld 5 Groenendijk, Hontenisse, be veel t zich aan tot het verkoopen van alle soorten van Ii0ltL0Gl£\, als: ZILVEREN REM0NT01RS a 13,50, CILIN- HERS k f 11,50, alsmede REGULATEURS, WEKKERS en verder alle soorten van HUIS- KLOKKEN aan zeer civielen prijs. Rli ELAND. PoiEK OOSTKNRIJK IIONGARIJE. Itaue. Spa.nje. Turkije. Kgypte. Portugal. AMERIKA. Braziiie. Ubligitito 1798/1865 dito Hope Co. 1855 6e Aerie dito 1000 1864 dito Oostereche leening 2c serie dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 j Loten 1866. Oblig. Hope Co. Leening I860 Obligation 18671869 Certificates Aandeel spoorweg Gr. Maat Oblig. dito Aand Baltisehe spoorweg di o dito Jelez Orel dito spoorweg Poti-liflis dito dito Charkow Azow Znid West spoorwegmaatscliappij. Schalkist obligatien Oblig. in papier dito dito Schatkiatbiljetten Certific. Amsterdam Obligation Buitenl. dito Binnenlandsche Inschrijvinz Alg. schnld Obi. Leening 1876 Obligatien Obligatien (1877) dito (1876) Illinois certificaten van aandeel Union Pacific hoofdl. dito Oblig 1865 dito 1875 Mei Nov. Jan./Jnli. 5 5 5 5 5 5 5 4 6 5 5 5 5 4 5 5 5 5 4 4 5 4 3 4 6 5 5 87 100* 68 97* 97* 94* 86* 117* 59* 98 98 99 64** 69* 66* 67 63* 68* 63* 42* 113* 98* 97* langLmTp6" raimde T"rWe tot °^vcer vorige prijzen Puike Zeeuwsrhe en Vlaamsche Tarwe 6 40 a f 6 80 Ts 00 1 6/°K°ao fr-m Rogff" 5'50 85 70 mindere i f l 60 fR vG"3t/ 4'40 8 4 70 nieuwe j 4 40 V -aan p JT korte 3 40 a 3.80 lange J 2,60 a 3°- 8 o®nen 6 30 a 6 50 mindere f 5 90 f ft 00. t o „net°°e° J 6'25 8 7,00. Brnineboonen 8 00 8 00. -Vitteboonen Walcherache /9.50 a /10 50 Erwten 7,25 a 7 50, mindere 6,75 a J 7 00 Kana'rie- zsad bzste J 9,o0 a 9 75. mindere 8 00 a 9 00 Koohaad Lijnza,d H.50 a /13 -. i ren a - per 100 atuks. Aardippelen Zeenwache J 8 J Zeeuwsche Ajuin 0,50 per 50 kilo. Tarwe, witte, 100 k„ id. Roode Rogge Gerst Haver Boekweit, p. hect. Duivenboonen Paardenboonen Kooltaad 100 k. Lijnzaad Kempzaad Lijnkoeken koolzaadkoeken Kempzaedkoeken Eieren per 26 atnks Tarwe en Meel prijahondend. Haver vast oerst evenzoo. fr. 19 00 8 19 50 15^50 15 75 ,,17 50 18,00 17.00 it 17,50 15 00 ti 17,50 15 50 tt 25,00 tt ,,28,00 «i 30,00 23 00 tt 24,00 15,00 16,00 3,00 tt 3 25 15 50 17 50 17 00 15,00 16 50 15 00 26,00 27,00 23^00 16,00 15 75 18,00 17,50 28 00 24*00 17,00 I 2,50 Mais •illig. I TE dito dito dito dito dito dito Asndeel Handelmaatschappij dito exploitatie Ned. stsatsspoorw. Brlgie. Certificaten by Rotschild Frankrijk Inschrijviugen IOItV 2* pet. 71* 3 86* 4 110* 2* - 8

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1886 | | pagina 3