Handelsberichten. Advertentien. Gemengde berichten. XYI naar Frankrijk terugkeerde, na in Engeland lady Hunter te hebben gehuwd. Het beheer over de in Engeland gelegen goe- deren noopte den uit dat huwelijk geboreu zoon zich dikwijis naar Engeland te begeven en daarmaakte hij de grootvader van den tegenwoordigen be- klaagde kennis met de dochter van een der rijkste lords. Uit dezen echt werden twee zoons geboren, de eenegraaf De Cadignan, vader van den beklaagde (Edgaid-Guy-Dupleix, burggraaf van Cadignan) en de andere een oud-officier van het Afrikaanseh-Eransche legioen. Gelijk de meeste zoneu uit conservatieve familien nam de jonge De Cadignan dienst in het leger, waar hij reeds aan de gewoonte van groote spilzucht zich overgaf. Deswege onder curateele geplaatst en later te Brussel komende, tengevolge van een twist met zijn familie, die hem uitstiet wegens zijn losbandig gedrag, geraakte hij daar in slecht gezel- schap, werd vervolgd, maar op het pleidooi van den heer Vandersmissen vrijgesproken. In 1884keerde hij naar Erankrijk terug, waar de oude natuur weer boven kwam, waarop hij weer naar Brussel kwam. Spoedig werd hem een besluit van uitzetting be- teekend, maar door den invloed van den heer Van dersmissen werd dat besluit ingetrokken. Die goedheid nu beloonde Dupleix door een hervatting van zijn bandeloos leven. Plotseling verdween hij stil uit Brussel en werd tegen hem een rechterlijke instructie iugesteld, met verzoek om uitlevering. Tot die vervolging, alsmede tot de aanhouding van een aan de wanbedrijven van sinjeur Dupleix medeplichtige dame heeft de heer Vandersmissen, naar 't schijnt, den krachtigsten stoot gegeven en bij de behandeling van de zaak, die nu haar belang van lieverlede verliest, naar gelang zij zich in zeer ordinaire afzetterijen oplost, bleek, dat de heer Vandersmissen, advocaat en kamerlid te Brussel, wel de beschermer, de mentor is geweest van den jongen Dupleix, maar met dezen zich ophield zoo- lang hij hem nog enkel als dwaas en een verre- gaande wildzang beschouwde, maar dat hij direct nocli indirect medeplichtig of betrokken is bij de heldenfeiten, waarvoor de kwast terechtstaat en waarvan de historie eigenlijk hoofdzakelijk de be langhebbenden interesseert, die alweer deels op goed vertrouwen van anderen, deels uit hebzucht, de slachtoffers zijn geworden van een avonturier. De Minister van Einaneien maakt bekend, dat het saldo van 's Rijks schatkist op 23 dezer be- droeg: bij de Nederlandsche Bank f 13,982,066,72^ en bij de betaalmeesters f 1,524,771,34; tezamen f 15,506,838,06Van 1826 tot 1846 waren er in ons land 5 Ministers van Oorlog van 1846 tot 1866 waren er 7, en na 1866 zijn we nu reeds aan den I4dea. In den loop van 1885 werden 238 personeu in het Algemeen Pulitieblad gesignalcerd ate ontvlucht uit de bedelaarskolonien. De llaarlemsche recbtbank heeft den uitgever van het blad wAsmodee" veroordeeld tot /"10U boete, wegens het opnemen van een stuk, belee- digend voor een inspecteur van politie te Haarlem. Voor de betrekking van hoofdonderwijzer in het huis van verbetering en opvoeding voor jongens te Alkmaar hebben zich 20C) sollicitanten aange- meld. Twee bedelaressen uit Renkum hadden dezer dagen te Wageningen zulke //goede zaken" gemaakt, dat zij voor haar gemak en genoegen met de stoomtram naar Reukum terugkeerden. De cipier en twee bewaarders van het huis van arrest te Assen zijn door de rechtbank aldaar veroordeeld, elk tot een dag celstraf, wegens het laten ontvluchten van een gevangene. Te Borssele werd voor eenige dagen een kind geboren met twee vingers aan de linkerhand. Een inwoner van Namen ontving dezer dagen uit Indie het bewijs van zijn overlijden. De een of auder schijnt op te mans naam en papieren te Harderwijk dienst te hebben genoinen en in Indie als soldaat gestorvan te zijn. Te Geneve heeft een hevige sneeuwstorm gewoed, die acht uren duurde. De sneeuw ligt in vele straten meer dan een voet hoog. Men schrijft uit Deutichem Toen wij nog kinderen waren, hoorden wij met stomme verbazing van onzen overgrootvader het verhaal der beschrijving van het wonderpaleis, dat in 1740 te St. Petersburg geheel van ijs was opge- richt, en dat bij de nadering van de lente door de zonnewarmte werd vernietigd. lets dergelijks heeft men sedert 4 dagen alhier kunnen aauschouwen, ofschoon het kunststuk van geringere afmeting is. Op het marktplein achter de Groote kerk is namelijk een liggende leeuw verrezen, geheel van sneeuw geboetseerd. Kop, manen, lichaam, pooten, staart, de golvende vorming der ledemnten, alles, in een woord, is zoo natuurlijk en zoo artistiek vervaardigd, dat men zich onwillekeurig afvraagt, of de koning der woestijn zijn verblijf heeft verlaten, om een kijkje in de koude gewesten van den Achterhoek te komen nemen. De maker van dit beeld is de heer 11. C. Termaten, leerling van onze industrie- school, die onder het patronaat van het Nut in ons stedeke reeds vele bekwame teekenaars en bouwkundigen heeft gevormd. Jammer dat het kunstwerk uit den aard der zaak zoo vergaukelijk zal zijn Een soortgelijke rnoord als van den prefect der Eure, is dezer dageu op den nachttrein tusschen Rome en Bologna gepleegd, maar gelukkiger dan de Eransche politie, heeft de italiaansche den moordenaar spoedig in hauden gekregen. Aan het station Riolo, waar de nachttrein ge- woonlijk niet stilhoudt, maar Dinsdag 11. toevallig een oogenblik had moeten wachten, sprong een passagier uit den trein, toen deze zich reeds weder in beweging had gezet. De ambtenaren, hierover verwonderd, vroegen den reiziger hieromtrent op- heldering, omdat hij in strijd met de reglementen gehandeld had. Zijn ant woord, dat hij geslapen en te laat bemerkt had dat dit het station van Riolo was, wekte achterdocht, omdat hij voor dezen trein onmogelijk een biljet voor Riolo kon hebbenuit het onderzoek bleek dan ook, dat hij in het bezit was van een biljet voor Bologna. De stationchef liet dientengevolge den passagier be- waken en waarschuwde de politie. Kort daarna meldde een telegram aan alle stations langs den weg, dat er in een der tunnels het lijk gevonden was van den koopinan Pietro Padovani, van An- guillara, bij Venetie. De aangehoudene werd daarop door de politie gefouilleerd en op hem werden gevonden een zesloops revolver, waarvan nog 4 loopen geladen waren, twee horloges, twee brieven- tasschen, waarvan eene gevuld met bankpapier, en eene portemonnaie met veel goud— en zilvergeld. Tegenover al deze bewijsstukken bekende de aan gehoudene spoedig, dat hij in den coupe een mede- reiziger doodgeschoten en beroofd had en daarna het lijk uit den waggon had geworpen. De moor denaar heet Armando Dolce en is nog een jong mensch. In het Eschweilerbosch werd jl. Zondag een moord gepleegd, waarvan het slachtoffer een 20jarige brievenbesteller is. Hij was in den ochtend van het postbureel ver- trokken, om zijn gewone ronde te doen; het werd avond zonder dat iets van hem werd vernomen. Eindelijk vond men den ongelukkige vermoord in het bosch aan de Bohlerheide. Het lijk des brievenbestellers, bij wien slechts een onbeduidende som gelds gemist werd, droeg de sporen van een aantal doodelijke messteken, en lag op een halfverkoolden houthoop uitgestrekt. De misdadiger of misdadigers hebben ongetwijfeld plan gehad, het lijk te verbranden, en zoodoende onkennelijk te maken. De vochtigheid van het hout heeft dit onmenschelijk plan doen mislukken. De Venetiaansche docter Musatti, een der meest practische Italiaansche hygieuisten, is reeds herhaaldelijk te velde getrokken tegen de nadeelen van het dragen van corsetten, maar zooals te deuken is, te vergeefs. Hij deelt thans aangaande den oorsprong van dit kleedingstuk (carcere duro) mede, dat dit door een slachter werd uitgevonden in de 13de eeuw, ate strafwerktuig tegen zijne weerspannige eega! Na alle andere middelen te vergeefs beproefd te hebben, om hare losbaudigheid en praalzucht te breidelen, bedacht deze barbaarsche man het middel om de borstkast zijner vrouw saam te drukken door 2 veerkrachtigo houten spalken, die de adern- haling belemmerden en haar tot rust en kalmte moesten dwingen. Dit middel I ielp aanvankelijk; zijn voorbeeld werd door andere liefhebbende mannen gevolgd en de grondslagen van het corset waren gelegd. Langzamerhand onderging het strafwerktuigechter eenige verandering en daarmede verdween ook lang zamerhand de angst der schoone sekse. De vrouwen bleven weerspanning en droegen zelfs het st afwe ktuig der spotternij; zij werden zoodoende langzamerhand gewend aan haar kuras, en ht tzij uit lust tot tegenspraak, of wel later door den drang der mode, werd het corset meer en meer algemeen en naar den zoo men weet nogal eens afwisselden smaak der dames langzamerhand ver vormd tot zijne tegenwoordige gedaante. Het kwam allengs zoowel in de hoogere standen ate in de lagere volksklassen in eere, en wist zich niettegen- staande al de lasten en de ellende voortvloeieude uit samendrukking der borstkast (moeielijke adem- haliug, belemmerden bloedsomloop, sloornis in de spijsvertering en verschillende gebreken aan hart, longen, enz.) uit het dragen der corsetten voort vloeieude, tot op dit oogenblik te handhaveu. Zoo doende boeten de mannen en 't meest de vrouwen van den tegenwoordigen tijd voor een barbaarsche straf uit den tijd der voorvaderen. In het Prado-theater te Buenos-Avres werd onlangs door een Italiaansch operagezelschap de ,/Barbier de Seville" opgevoerd. Juist toen Don Basilio het laatste gedeelte van de laster-aria ten gehoore bracht, brak het touw waaraan de zware lichtkroon hing en dit gevaarte viel met donderend geraas in het parquet neder, dat gelukkig slechts matig bezet was. De schok was zoo sterk dat het publiek aanvankelijk dacht, dat het geheele gebouw in viel. Gelukkigerwijze was niemand ernstig gekwetst na een angstig geschreeuw, dat uit honderden keelen weerklonk, bleven alle toeschouwers een paar minu- ten lang roerloos en ate versteend van schrik op hunne plaatsen zitten. De lichtkroon werd met olie gebrand, maar op het tooneel en de overige deelen van het gebouw brandde gas en dus ontwaarde men weldra, toen de walm der uitgedoofde lampen en de stof- wolken waren opgetrokken, dat geen onheil van eenig belang was gebeurd; enkel waren verscheidene personen licht gewoud door de glasscherven die in het rond waren gespat. Een half uur later kon Basilio zijne aria opnieuw beginnen en de opera verder worden afgespeeld. De eigenaar van den schouwburg, die ate gie- rigaard bekend staat, en dien reeds herhaaldelijk opmerkzanm had gemaakt, dat het touw waaraan de kroon hing, door vocht en roest verteerd was, is door den rechter ter verautwoording geroepen Het scheelde weinig of hij was in den nacht na het onheil gelyncht geworden. Ten nadeele van de Edisonteche verlichtings- maatschappij wordt tegenwoordig te New-York op groote schaal diefstal van electriciteit gepleegd. Er worden daartoc gangen gegraven tot onder den hoofdkabel die in de straat is gelegd, aan dien kabel worden draden bevestigd, en op die wijze weet men zich gratis licht en beweegkracht te verschaffen. Het ergste is dat de plekken waar de verbinding plaats vond, niet gemakkelijk zijn te ontdekken. Men bemerkt wel dat diefstal heeft plaats gevonden, doordien de door de maatsehappij gevoede lampen minder goed branden, maar weet dan niet, waar men zoeken moet om het gebrek te verhelpen en de schuldigen bij den rechter te kunnen aanklagen. Er komt nog bij, dat de mindere lichtsterkte door eene stoornis in de leiding kan zijn veroorzaakt. Op den boulevard Montparnasse te Parijs, kan men geruimen tijd een man zien, die ratten tegen honden liet vechten, welk schouwspel honderden nieuwsgierigen lokte. Om de vechtende ratten op gewone sterkte te houden ging hij te avonds uit om ze te vangen. Zoo keerde hij Zondag met een veertig stuks huiswaarts, die hij in een kooi deed, waarna hij ter ruste ging. Nog geen half uur had de man geslapen, toen hij onder vreeselijke pijnen ontwaakte. Op zijn hulpgeschreeuw kwamen de buren aansnellen en vonden hem met bebloed gelaat en handen door de ratten gebeten, die uit de kooi gebroken waren. De toestand van den armen rattenjager is hopeloos. GEMEEXTERAAD VAX TER XEUZEX. Zitting van Vrijdag, 22 Januari. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Aanwezig de heeren Jac. de Eeijter, Mr. Dron- kers, Joz. de Eeijter, Harte, Dees, Grenu, Moes, Van der Hooft, Schuijlenburg, Tazelaar en de secretaris. Na opening worden de notuleu der vorige ver- gadering gelezen en goedgekeurd. Aan de orde was de bespreking over de aan- vragen om bouwgronden bij het kanaal. Met algemeene stemmen werd besloten dien grond te bestemmen tot bouwgrond, onder voorwaarde dat de rooilijn der te bouwen woniugen zou zijn in de richting van den voorgevel van het huis van den heer Mr. Dronkers. Door deze bepaling zal de heer Mr. Dronkers een strook gronds verliezen, wat ZEd. aan de achterzijde van zijn woning zal worden weergegeven. Ingekomen waren vier adressen inhoudende verzoek tot aankoop van een gedeelte van bedoeld terrein n.l. van de heeren A. Tholens, J. E. Faas, E. Acke en J. A. van Rompu. Op voorstel van de heeren Harte en Van der Hooft wordt met algemeene stemmen be sloten dien grond verkrijgbaar te stellen voor f 5 de centiareaan de drie eerstgenoemde adres- santen werd onder deze voorwaarde de grond gegund terwijl het verzoek van J. A. van Rompu in hauden werd gesteld van Burg, en Weth. Uit langdurende discussien blijkt dat het bestuur zich ernstig bezig houdt met pogingen aan te wenden om verbetering te krijgen in den onge- lukkigen toestand van den weg naar het station. De besprekingen over deze belangrijke zaak duur- den bijna drie uur. Wordt met alg-meene stemmen aangenomen een wijziging in de gemeentebegrooting van 1885. Naar aanleiding van een brief van Gedeputeerde Staten over het in de vorige zitting genomen be sluit tot wijziging van de verordening op den hoofdelijken omslag stelt de heer Moes een kleine verandering in dezen voor. Eveneens met alge meene stemmen aangenomen. Wordt goedgekeurd de voorwaarden der beste- ding van het gewoon jaarlijksch onderhoud van gemeente-eigendommen en besloten op het mac-adam plein lantaarns te plaatsen, de wijze van plaatsing en het aantal nader te bepalen. Ingekomen waren nog eenige prov. en staatsbladen alsmede een adres van fl. Hartog, slager alhier, die verzoekt ontslagen te worden van de verplichting te betalen voor de keuring van vleesch, in de gemeente gebracht, daar dit bereids gekeurd is door den rijksveearts en alzoo dubbel wordt betaald. Dit verzoek wordt in handen van Burg, en Weth. gesteld om nader behandeld te worden. De vergadering is gesloten. L E E T IJ I> I X G E X. Van 22 tot en met 25 Jan. zijn in deze haven binnengekomeu bestemd voor Gent 22 Jan. Eng. stoomb. Dynamo, kap. Johnston, van Hull met stukg. Eng. stoomb. Stentor, kap. Giles, van Louden met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Midglev, van Londen met stukg. Eng. stoomb. John Wells, kap. Woodhead, van Goole met stukg. 24 Jan. Eng. stoomb Ousel, kap. Jennings, van Liverpool met stukg. 25 Jan. Eng. stoomb. Resolute, kap. Smith, van Londen met stukg. Eug. stoomb. Lobelia, kap. Bury, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Sharp, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. Spink, van Goole met stukg. Van 22 tot en met 25 Jan. zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 24 Jan. Eng. stoomb. Dynamo, kap. Johnston, naar Hull met stukg. 25 Jan. Eng. stoomb. Victory, kap. Midgley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Stentor, kap. Giles, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. John Wells, kap. Wood- head, naar Goole met stukg. Amerikaansche bark Beatrice Havener, kap. Curtus, naar Cardiff met ballast. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 22 Jan. Eng. stoomb. Achilles, kap. Higham, van Liverpool met stukg. 23 Jan. Ned. stoomb. Mercurius, kap. Van Dijk Blok, van Londen met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 23 Jan. Ned. stoomb. Minerva, kap. Binkhorst, naar Londen met stukg. en schapen. 24 Jan. Eng. stoomb. Regalia, kap. Tumbull, naar Mun- blesroods ledig. 25 Jan. Eng. stoomb. Achilles, kap. Higham, naar Liverpool met stukg. Van 22 tot en met 25 Jan. werden langs de Oostsluizen alhier 31 binnenvaartuigen op en 17 afgeschut. PRIJZEX DER EFFECTEX. no* t H t B f w H Rotterdam, 25 Januari. Gent. 22 Jan. 15 Jan. ie!oo Londen, 25 Januari. KOERS V A A IIET G E L D. Belgisch per 100 fr. /47,60 47,70 per h 12,03 v 12,05£ Engelsch Den 29 Januari a. s. hoopt onze geliefde moeder de Wed. E. KUSTERS, haar 703ten jaardag te vieren. Namens de kinderen, Ter Neuzen. A. SCHEELE. N. SCHEELE-Kusters. Overleden JO HAN DIRK ADRIAAN VOOREN, geb. 2 Dec. 1885. Ter Neuzen, 26 Jan. 1886. Heden overleed na een kortstoudig lijden van 17 dageu onze geliefde moeder, Mej.de AVed. J. BEEN, in den ouderdom van 71 jaren. Het vaste vertrouwen, dat zij inging in de rust haars Heeren, zij onze sterkte. Namens kinderen en kleinkinderen, W. M. BEEN. Ter Neuzen, 25 Januari 1886. Nedebland. Certific. Werkelijke schuld 2i pet. 70* dito dito dito 3 84* dito dito dito 4 103* Aandeel Handelmaatschappij 5 106 dito exploitatie Ned. stuatsspoorw. Belgie. Certificaten bij Rotschild Fkankrijk Inschrijvingen 8 Rusland. Obligation 1798/1855 5 1014 dito Hope Co. 1855 6e serie 5 86* dito 1000 1864 5 100* dito Oostersche leening 2e serie 5 58A dito L. 100 1872 5 96^ dito L. 100 1873 5 96 Loten 1866 5 128* Oblig. Hope Co. Leening 1860 92* Obligation 18671869 4 86* Certificaten. 6 Aandeel spoorweg Gr. Maat 5 1161 Oblig. dito 4* 97* Aand. Baltische spoorweg 3 58* duo dito Jelez Orel dito spoorweg Poti-liflis 5 97A dito dito Charkow Azow 5 97* Zuid West spoorwegmaatschappij. 5 62* PoiEN Schatkist obligatien 4 Oostknbijk. Oblig. in papier Mei Nov. 5 63* dito dito Jan.Juli. 5 66i EIongarije. Sehatkistbiljetten 5 Italie. Certific. Amsterdam 5 Spanje Obligation Bnitenl. 4 52* dito Binnenlandsche 4 Turkije. Inschrijvinz Alg. schnld 5 Egyfte. Obi. Leening 1876 4 Portugal. Obligatien 8 44A Aherika. Obligatien (1877) 4 w dito (1876) Illinois certificaten van aandeel Union Pacific hoofdl. dito 6 Braziiie Oblig 1865 5 97* dito 1875 5 97 Door de vorst van de vorige week was er heden geen aanvoer en dus ook geen handel. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe f 6 40 a f 6,80 mindere f 6,00 a 6,30 Rogge f 5,50 a f 5,70 mindere f 5 00 a 5,40. Gerst f 4,50 a f 4 80 nienwe j 4 40 a J 4 60. Haver korte J 3 40 a f 3,90 lange 2.60 a f 3,30. Paaruebconen f 6,25 a 6 40 mindere j 6 00 a f 6.20. Duivenboouen f 6,75 a f 7,50. Brnineboonen 8 50 a 9 50. Witteboonen YValcherache f 10 00 a f 11,00. Krwien J 7,25 a f 7 50, mindere 6 75 a f 7 00 Kanarie- zsad beste J 9,75 a 10 00 mindere J 8 50 a f 9,50. Koohaad f a f Lijnzaad f 14,50 a 15 Eieren f a per 100 stuks. Aardappeler. Zeenwscbe f a f Zeeuwsche Ajuin f 0,50 per 50 kilo. Tarwe, witte, 100 k., id. Roode Rogge Gerst Haver Boekweit, p. hect. Duivenboonen Paardenboonen Koolzaad 100 k. Lijnzaad Kempzaad Lijnkoeken Koolzaadkoeken Kempzaadkoeken Eieren per 26 stuks fr. 19 00 a 19 50 15,50 ,.17 50 17.00 15 0C 17,00 15 50 24,00 ,,27,00 23 00 15,00 15 75 18,00 17,50 29,00 24,00 16,00 2,70 2,80 fr. 19 00 a 19,50 15 50 17 50 17 00 15,00 17 00 15,50 24,00 28,00 24^00 15,00 3*10 15 75 18 00 17,50 30 00 325 Granen in betere stemming, prijzen onveranderd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1886 | | pagina 3