Brieven nit 'tHaajjs. Telegrafische berichten. Buitenland. Gemengde berichten. deelde mij mede, dat hij omstreeks 9 uren, ver- gezeld van zijn kleinzoon en een knecht, op zijn hofstede buiten zijnde, als het ware midden in een vuur had gestaan. Ik dacht aan een sterren- regen en de uiteengespatte komeet van Biela, doch begreep spoedig dat bier van geen sprake kon zijn maar wel van een buitengewoon groot dwaallicht. Het licht had zich verplaatst en was op een nitroep van den knecht 25 meter versprongen, had den geheelen boomgaard daghelder verlicht en dezen schijubaar in brand gestoken, zoodat de eigenaar ernstig bevreesd was geworden voor zijn eigendom. Dan laugzaam, dan snel, had het licht zich verplaatst en somtijds de gewone beweging der dwaallichten, die hier trouwens niet zeldzaam zijn, namelijk op en neer, aan- genomen. Een half unr lang heeft hij het verschijnsel om en bij zich waargenoinen en ging eindelijk daar het te lang duurde, in huis. De knecht was bevreesd, doch de kleinzoon, een jongen van 10 jaren, moet dapper aan de zijde van zijn grootvader zijn gebleven. Ziehier eene bijdrage omtrent de uit zelfont- brandend moerasgas bestaande dwaallichten wier blauwe vlam zoo weinig hitte geeft, dat zij geen brand kan veroorzaken. Een jong Nederlaudsch geleerde, mr. C. N. C Krora, Rijks-archivaris in Noord-Brabant, is Za- terdag te 's Hertogenbosch, na een korte ongesteld- heid, op 30jarigen leeftijd overleden. De heer Krorn, geboren te Biervliet, was in 1878 gepromoveerd te Leiden. Kort daarna werd hij tot Rijks-archivaris in Noord-Brabant benoemd, in welke betrekking hij met grooten ijver en talent de belangrijke verzameling van dat archief heeft weten te ordenen. Hij was secretaris van het Provinciaal genootschap van Kunsten en Weten- schappen in Noord-Brabant. TER TEUZEN, 4 December 1885. Gedurende het loopende jaar zijn aandenspoor- weg alhier de volgende zeeschepeu ingekomen om aldaar te lossen of te laden Januari 28 9 m., 8 s., 7 r. ij., 3 k., 1 1. 40798 Februari 28 10 s., 8 r. ij., 5 m., 3 k., 2 1. 41303 Maart 33 13 s., 6 r. ij., 5 k., 4 h., 4 1., 1 p. 49665 April 32 14 s., 5 r. ij., 4 k., 41., 3 h., 1 w., 1 m. 31027 Mei 25 14 s., 8 r.ij., 2 h., 1 m., 28807 Juni 50 14s., 12h., 9 r.ij., 8 m., 4 1., 3 k., 65634 Juli 42 19 s., 13 m., 4 r. ij., 3 h., 3 1. 69079 Augustus 39 18 s., 7 m., 5 r. ij., 4 h., 3 k., 2 1. 54481 September 36 18 s., 9 r. ij3 1., 2 k., 2 h., 2 m. 45974 October 39 15 s., 9 r. ij., 6 m., 3 k., 3 h3 1. 49439 November 31 14 s., 6 r. ij., 5 m., 4 k., 2 1. 40408 383 516615 Uitgevaren zijn: in Januari 21, Eebruari 29, Maart 28, April 29, Mei 26, Juni 36, Juli 47, Augustus 37, September 27, October 34 en November 22 zeeschepen. De Drentsche stoombootmaatschappij vervoert thans hare passagiers tusschen Meppel en Zwartsluis (een afsland van ruim 2 uur) voor 10 cent in de eerste en voor 5 cent in de tweede kajuit. Op het gebied van het stoombootverkeer heerscht op het Meppelerdiep thans eene ongewone concurreutie. Op de provinciale boot van hier naar Ylissingen bijna 2 uur varens, betaalt men le klasse f 1,35, 2e klasse f 0,75 hart nog altijd geloofde, dat haar zoon terug moest komen, omdat hem het verlangen naar zijn moeder evenveel moest doen lijden, als haar het verlangen naar hem deed lijden. In zulke oogenblikken zoude zij ook Emilia bijna aan haar borst hebben kunnen drukken, want een moederhart spot met alle be- rekeningen, het kan in 6en oogenblik jubelen en toornig wezen, het kan in een ademtocht ver- wenschen en zegeuen, het kan tegelijkertijd weeuen en lachen, zingen en klagen en ai zou men het in duizend stukken snijden, dan zou nog ieder deel door een gevoel bezield blijvenLiefde voor het kind! Zoo gestemd zat vrouw Herder dikwijls aan het hoekvenster met haar kleindochter dicht bij haar; maar wanneer haar man dan naderde, wanneer zij zijn treurig gelaat zag, dat sinds het akelig nare tijdstip bijna versteend was, dan verdwenen a. haar zachte gevoelens. Ook de kleine, lieve Eliza leed zeer veel, want het speet haar van harte, dat zij Thecdoor en Emilia niet mocht noemen, hoewel zij gaarne uren lang over beiden had gepraat. Maar voor dit gewelddadig bedwang stelde zij zich ruimschoots schadeloos, als de oude Mar bij haar grootouders aan huis kwam. Dan ging zij met hem de lange veranda rond den grooten hof op en neer en dan verhaalde zij hem haar droomen en droomerijen, van welke Theodoor en Emilia steeds de helden wares. De oude Mar begon nnlst, 3 Dec. Heden had alhier eene vrij tal- rijke bijeenkomst plants van grondeigenaren ter nespreking der herziening van debelastbareopbrengst der ongebouwde eigendommenna langdurige en areedvoerige beraadslagingen omtrent deze zaak was men algemeen van gevoelen, dat de schalen van schatting in de geraeenten Hulst, Clinge, Graauw, Tontenisse, Stoppeldijk, Boschkapelle en Zaamslag te hoog waren genoraen en dat men daaromtrent bij het schattings-district Middelburg bezwaren zou indienen, waartoe staande de vergadering door het opmaken en onderteekenen van een bezwaarschrift in dien zin werd overgegaan. De heer D. van Jole, surnumerair bij de posterijen, is aangewezen voor het postkantoor Hulst. steeds meer van het kind te houden en verhaalde haar zijne droomen wel niet, maar de tijdingen die hij van zijn beide lieveliugen kreeg uit het verafgelegen werelddeel. Het was een treffend gezicht, als de eerbiedwaardige Mar dan vermoeid op een bank ging zitten, terwijl de lieve Eliza aan zijn voeten plaats nam en met haar droomeriye oogen naar den pratenden grijsaard opkeek. Het treurig noodlot liet dus een zonderlinge vriendschap kiemeneen kind en een grijsaard werden elkander voor hun geluk onmisbaar, zoodat zij zonder elkander haast niet meer konden leven. En als zij samen praatten, zou men niet gezegd hebben, dat de oude man voor dat kind zijn hart uit- schudde, dat de grijsaard met de sneeuwwitte haren raad kwam halen bij het wezentje met de gouden lokken. Raad, hoe hij het aan moest leggen om de grootouders gunstiger te stemraen. Het leven biedt inderdaad dikwijls zonderlinge tegenstellingen, maar zij maken het leven ineesta ook schoon en verheven. Op zekercn dag kwam de oude Mar bij Herder aan huis en men kon aan zijn opgeruimd gelaat zien, dat hij een vroolijke tijding op de lippon moest hebben. Herder en zijn vrouw zochten uit de trekken van den ouden man alles te raden wat hem op het hart lag, want zij vermoedden terecht dat hij een goede tijding van hun zoon gekregen moesten hebben. (Slot volgt.) 's Gravenhage, 4 December. Eerste Kamer. De behandeling der Indische begrooting is bepaald op aanstaanden Dinsdag. Begonnen is de bespre- king over de klachten der wijze van exploitatie van de spoorweglijn ZwolleAlmelo, wat door Blijdenstein ondersteund werd. Tweede Kamer. Van de staatsbegrooting is het hoofdstuk Buitenlandsche zaken eenparig aangeno- men. Bij hoofdstuk Justitie verklaarde de Minister de wijziging van den kinderarbeid te zullen hand- haven hij beloofde vermeerderd toezicht. op jacht en visscherij vooral op de rivieren. De rijkspolitie- wet legt gereed, eene wet op de Zondagsrust is aanstaande maar eene rijkswet op de prostitutie achtte de Minister niet noodigde onthullingen der Pall Mall Gazette slaan gelukkig niet op Nederland. Voorts gaf de Minister mededeelingen omtrent het gebeurde met de officieren in den Haag, die zich tegen de politie hadden verzet, o. a. dat een on- schuldig officier was gestraft, omdat deze zich voor een gehuwd kameraad opofferde. Deze verklaring lokte eenige protesten uit, waarop de Minister eenigszins terugtrok. De post tot verhooging van het tractement voor den inspecteur der gevangenissen is aangenomen. Omtrent de begrafenis van den overleden Spaan- schen Vorst wordt het volgende gemeld 's Morgens vroeg hoorde de Koniuklijke familie de Mis bij het lijk des Konings. De Koningin was de laatste die de zaal verliet. Ten 10 ure werd de kist naar het station vervoerd. De plechtigheid in het Escuriaal was indrukwekkend. Langzaam steeg de stoet langs den kronkelenden weg den heuvel van het klooster op. Toen de lijkkoets voor den hoofdiugai.g aankwam, werden de deuren gesloten. De opperkamerheer klopte. Van binnen vroeg een stem: Wie verlangt binnen te komen En het antwoord luidde Alfonso XII." De deuren werden geopend. De prior verscheen. Het lijk werd in de kerk ge- dragen en op eene verhevenheid voor het altaar geplaatst. Toen werd de kist gedekt met de mantels der vier groote ridderorden. Duizend kaarsen werden aangestoken. Zwart laken, met de wapens van Spanje getooid, bedekten de muren. Een Mis met het Miserere werden gezongen. Daarna werd de kist weder opgenomen en aan den ingang geplaatst van de trap, die naar de grat- gewelven leidt. De prior, de Minister van Justitie en de opperkamerheer gingen de trap af. De kist werd op een tafel gezet in de zwart marmeren grafkelder, waar de Koningen van Spanje in mar meren tombes rusten. De opperkamerheer ont- sloot de kist, lichlte het glas op boven het gelaat des Konings, knielde en riep driemaal in het oor van den doode Senor, senor, senor Daar- boven in de kerk kon men die woorden hooren, die klonken als een wanhoopskreet, want zij werden gesproken door den Hertog van Sesto, des Konings vriend. Toen stond de Hertog op en zeide //Zijne Majesteit antwoordt nietwaarlijk de Koning is dood." Hij sloot de kist, overhandigde de sleutels aan den prior en brak zijn staf. Iedereen verliet nu het klooster en het luiden der klokken en het gedonder van het geschut verkondigden, dat het lijk van Alfonso was bijgezet in de sombere stichting van Filips II. Het model van de nieuwe muntbiljetten is ge reed en proeven daarvan werden eergisteren door den Minister van Financien, in de zitting van de Tweede Kamer voor de leden ter bezichtiging gesteld. De commissaris van politie Stork te Amsterdam heeft een naamloozen brief vol be- dreiyingen ontvangen die met bloed was be- smeerd. De fabriek der naamlooze vennootschap Zevenbergsche beetwortelsuikerfabriek //De Phoenix" is eergisteren bij openbare veiling verkocht voor J 54,660 aan den heer J. F. A. de Bosson te Zevenbergen. Een der gebroeders Lavertu be- 'noort tot de daders van een horlogie-diefstal aan den Haarlemmerdijk te Amsterdam, en is met de twee anderen in hechtenis. Te lleerenveen is wegens bedelarij een stokdoove grijsaard gearres- teerd, die van zijn 69 levensjaren reeds twee en zestig te Veenhuizen doorbracht. Het volgende verhaaltje, aan welks waarheid zeker wel mag getwijfeld worden, doet te Utrecht de ronde In de Doornboumsteeg had dezer dagen een verschrikkelijk voorval plaats. Een echtpaar, aldaar wonende, leefde sinds eenigen tijd in onmin. De vrouw, op een goeden dag door haar man uitge noodigd een nieuwe turfkist, pas door hem gemaakt, in oogenschouw te nemen, gaf hieraan gevolg, ofschoon meenende dat zulk een luxe-artikel voor haar huishouden geheel overbodig was. In de keuken gekomen, ontsloot de man de kist, maar nauwelijks had zijn vrouw er zich overheen ge- bogen, of ze werd door den wreedaard aangegrepen en met ruw gewell in de kist geduwd. Het deksel werd dichtgeslagen en de sleutel omgedraaid. Zoo zat de arme vrouw 6 dagen en 6 nachten in de kist, totdat eindelijk de buren, opmerkzaam gemaakt door een aanhoudend gekerm, de politie waar- schuwden. Deze trok zich de zaak aan, verloste het slachtoffer en nam den woestaard in hechtenis. Te Maastricht heeft eergisteravond in de St. Andrieskazerne eene ontploffing plaats gehad in den privaatput. Een zware deksteen werd tegen het plafond ge- slingerd, terwijl vier manschappen, die zich op de privaten bevonden, opgenomen en tegen den muur geworpen werden. Allen kwamen gelukki0 met den schrik vrij. Men vermoedt, dat door het werpen van een brandend lucifer in een der privaten de daarin aanwez'ge gassen zich ontwikkeld en de ontploffing veroorzaakt hebben. Het is de tweede maal dat zulks daar plaat9 heeft. De brievenbesteller Schmidt te Zo9sen, moest zich dezer dagen op leven of dood tegen een woedend hert verdedigen. Toen hij de heide van Treppin overstak kwam een hert, waarvan een der achterpooten door een schot gekwetst was, op hem af en trachtte hem met zijn gewei op den grand te werpen. Slechts aan zijn lichaamskracht en lenigheid had Schmidt, die zich aan de hoorns van het dier vastklampte en die niet losliet, hoewel hij wel twaalf malen struikelde, het waarschijnlijk te danken dat hij het leven behield. Ook de omstandigheid dat de strijdende partijen van den weg af en in het bosch geraakten, was ten guuste van den man. Het mocht hem toen toch gelukken om in een boompje te klimmen en op die wijze buiten het bereik van het woedende dier te komen. Gedurende den strijd was de tasch van den brievenbesteller opengegaan en de itihoud er van, uit brieven, stukken van waarde, formulieren en een zakje met contant geld, wa9 op den straat- weg verspreid; het mocht echter spoedig gelukken alles terug te vinden en op eenige scheuren in de kleedingstukken en een paar verwondingeu van de huid na, is Schmidt er heelhuids afgekomen. Ken paar dagen later is het hert, naar het Veltower Kreisblatt bericht, eene boerenwoning binnengedrongen en heeft de bewoners ervan zeer veel moeite en ontsteltenis veroorzaakt. Het blad verzoekt den jagers uit de nabijheid een drijfjacht op het gevaarlijke dier te houden, alvorens het grooter ongelukken veroorzaakt. 3 December 1885. „'t Is een zonder) ing slot aan een brief" heb ik dunkt me de lezers van mijn Haagschen hooren opmerken, toen zij mijn laatsten brief ter zij legden. Ik geef dit gaarne toe en als excuus kan ik slechts aanvoeren de nog niet zeer geriefelijke postverbiu- ding tusschen de Residentie en Ter Neuzen waardoor ik soms verplicht ben en dit was ook bij mijn vorig schrijven het geval langs telegrafischen weg eene verandering aan te brengen. Nog even kom ik op het Patti-concert terug, dat, zoo als ge reeds weet, niet heeft plaats gehad, omdat de Diva ongesteld is. Of het waar is, weet ik niet, doch 't is niet onmogelijk dat zij T, uit ergernis voor de weiuige belangstelling van de bewo ners der Hoofdstad en van de Residentie geworden is. In Amsterdam toch was voor nog geen f 6000 in den Haag nog voor geen f 3000 aan plaatsen genomen, en als men nu weet dat Patti voor een avond ruim f 3000 honorarium moet hebben, kan men wel nagaan dat de directeuren der Opera geen lust gevoelden er geld bij te leggen in plaats van te verdienen, en zoo'n telegram wegens ongesteld- heid der diva enz., is 't eenige middel om den dans te ontspringen. Dan leest men uaderhand wel zoo iets van eene geneeskundige verklaring van Dr. Douteux, doch ik hecht daar even veel waarde aan, als aan de verklaring van den postbode X., die verklaart na het gebruik van 2 flacons Theophile zijn haardos teruggekregen te hebben. Of er intusschen erg over getreurd wordt dat Maand. Octal. Geladen met: K. m. inhoud. In deze kolom beteekenen de letters i r. ij. raw jjier, s. stuk- goederen, k. kolen, m. rainerie, h hont, p. pitch, w. wol, 1. ledig Kuhldorpe, 1 December. Onze kleine gemeente vierde gi9ter een feest, zoo zeldzaam en teveiri zoo prachtig, dat ik vermeen een en ander daartoe betrekkelijk aan uwe lezers te moeten mededeelen. Het feest beirof den heer J. C. Schuijt, die gedurende 50 jaren albier het ambt van hoofdonderwijzer vervulde. Reeds ten 2 ure des nachts begon men het dorp te versieren en ten 5 ure werden de slapers uit hunne zoete droomen wakker geschud door het losbranden van kanonnen. Toen eindelijk het uur der bijeenkomst was aangebroken, vormde zich, onder opper-kommando van den oud-leerling Aug. Goossens, een stoet, zooals er in onze omstreken nog nimmer een is te zien geweest, en welke was samengesteld als volgt lo. Eene afdeeling ruiters te paard, alien versierd met een bandelier in de nationale kleuren, in de hand houdende eene fraaie lans, waaraan eene Nederlandsche vlag. 2o. Eene lijfwacht van oud-leerlingen te voet, alien in tenue met bandelier in gele en roode kleuren, dragende eene lans, waaraan eene kleine Nederlandsche vlag; de kommandant D. Goossens met witte bandelier en gouden franjes en mede voor- zien van eene lans. 8o. De 342 schoolkinderen, alien met een vlaggetje, waarop de letters J. C. S. 4o. De muziekmaatschappij met hare banier. 5o. Een tweede lijfwacht van oud-leerlingen te voet, eveneens in tenue, doch met bandelier van witte en roode kleur, elk met eene lan9 als bovengenoemde lijfwacht, onder koinmando van van E. Waelput, gekleed als D. Goossens. 6o. Een aantal bruidjes en jongentjes, dragende op prachtig versierde troontjes de verschillende geschenken, voor den jubilaris be9temd. 7o. Een oud-leerling van 1835, dragende een schild met toepasselijk opschrift in goud. 8o. Een oud-leerling van 1860 (zoon van den vorige), dra gende een schild met toepasselijk opschrift in zilver. 9o. Een leerling van 1885 [kleinzoon van no. 7 en zoon van no. 8), dragende een schild met opschrift in wit op een blauw veld. lOo. Een aantal oud-leerlingen, dragende elk een doorschijnend schild in verschillende kleuren, met toepasselijk opschrift en afbeelding der wapens van Nederland, Noord-Holland, Zeeland en Zuiddorpe. llo. De jubilaris en de burgemeester, gezeten in eene open koets, bespannen met twee versierde witte paarden, geleid en bestuurd door oud-leerlingen in tenue; het rijtuig omringd door de vier oudste oud-leerlingen van den jubilaris, evenals de vorigen in teneu met bandelier van 3 kleuren en voorzien van lans, waaraan de Nederlandsche driekleur wapperde. 12o. De gemeenteraad, de secretaris en de deelnemers aan het banket. 13o. Twee marechaussees te paard. Ten ongeveer 8£ ure zette deze stoet zich in beweging en begaf zich naar de woning van den jubilaris. Aldaar aange- komen, sprak de opper-kommandant A. Goossens een toepasselijk woord tot den jubilaris, daarna werd door den leerling P. van Damme, onder het voordragen van eenigc dichtregelen, den heer Schuijt een bloemtuil aangeboden. Na dit kort oponthoud begaf men zich stoet9gewijze naar de kerk, alwaar de ZeerEerw. heer pastoor uit dankbaarkeid het H. Misoffer opdroeg en tot den jubilaris een harielijke toespraak hield, onder aanbieding van eene prachtige schilderij, van wege de aarisbroederschap der H. Familie, waarvan de jubilaris deel uitmaakt als secretaris. Toen de godsdienstplechtigheden waren geeindigd, werd de jubilaris naar het gemeentehuis geleid, alwaar de WelEd.Achtb. burgemeester het woord nam, hem geluk wenschte met het zoo zeldzame jubelfeest en hem namens de gemeente Zuiddorpe eene marmeren pendule met coupes aanbood. Geheel ontroerd be- dankte de jubilaris in treffende woorden den WelEd.Achtb. heer burgemeester en verklaarde al9 onderwijzer slecht9 zijn plicht gedaan en zulk een feest als hem te beurt viel niet verwacht te hebben. Nog meer was echter de jubilaris ontroerd, toen na het eindigen dezer dankrede de heer wethouder Dhert opstond en hem namens geheel den raad en den secretaris een gouden medaille, waarop toepasselijke inscriptie, om de schouders hing. Na een oogenblik toevens en het schenken van den eere.wijn begaf de stoet zich naar het schoollokaal, doch moest zich nog- maals een oponthoud getroosten, want aan de muziekzaal geko- men zijnde, werd aldaar door B. Puijlaert, namens de muziek maatschappijaan den jubilaris, tevens secretaris van dat gezelschap, onder eene toepasselijke aanspraak, een fraai geschil- derd nachtstel geschonken. Toen eindelijk de stoet in het fraai versierde schoollokaal was aangeland, gal de heer wethouder Onghena namens de plaatselijke schoolcommissie, in eene sierlijke rede een hartelijk woord ten beste en nadat ook de hulponderwijzer Remerij en de heer P. Stroecken, hooldonderwijzer te Overslag, een en ander hadden ge- zegd, werden door alle in de school aanwezige leerlingen en oud-leerlingen een paar voor het feest vervaardigde liederen gezongen en bracht de harmonic eene hulde aan den jubilaris en een paar harer beste nummers ten gehoore. Plotseling ontstaat er eene diepe stilte onder de in de school samengepakte menigte, iedereen wendt verbaasd zijne blikken naar een klein, in het wit gekleed lOjarig bruidje, Emma Waelput, dat onbeschroomd een versicrden troon bestijgt en in eene lange treffende toespraak den jubilaris in naam van oud- leerlingen en schoolkinderen den dank toebrengt en hem namens deze laatsten een prachtig album aanbiedt. De sierlijke en on- gekunstelde voordracht van dit jeugdig kind deed niet alleen menig spreker verstomd staan, maar tranen ontrollen aan de oogen van het groot9t aantal der aanwezigen. Nadat de jubilaris aan dit bruidje zijne hooge tevredenheid had betuigd, ontving elk 9choolkind een herinneringsgeschenk en stelde de stoet zich weder in orde, om den jubilaris naar de feestzaal te begeleiden, alwaar het te zijner eer ingerichte feestbanket zou plaats vinden. Onnoodig hierbij aan te slippen, dat hier de eene feestdronk op de andere volgde en menig hartelijk woord werd prijs ge- geven. Intusschen bracht de harmonie den jubilaris eene aubade, waarbij het woord werd gevoerd door Th. Moerdijk. Ten 5 ure begon, onder uitvocring van muziekstukken door de harmonie, het vuurwerk, dat prachtiger had kunnen zijn, indien het zeer slechle weder niet had tegengewerkt, doch hetwelk even wel veel bijval genoot. Nog laat in den nacht werd lustig feest gevierd en menig glaasje in vreugde geledigd, zonder stoornis der orde. Ik mag de beschrijving van dit feest niet eindigen zonder een harteiijk woord van dank te brengen aan den hoofdonder wijzer te Overslag, den heer P. Stroecken, den ontwerper van den stoet en den samensteller van het grootst aantal versierselen. Jammer dat die heer zoo weinig genoegen heeft kunnen smaken van zijn waarlijk grootsche emblemata, daar dezelve door den buitengewoon sterken wind en hevigen regen spoedig veel van hunne waarde en ook hun prachtig uitzicht hadden verloren; dat vera;alde genoegen werd echter aan den belangeloozcn mede- werker ruimschoots vergoed door het blijk van warme sympaihie, hem toegebracht namens het bestuur van Zuiddorpe in een krachtigen feestdronk en welgemeende dankbetuiging door den mond van den heer A. Moerdijk, secretaris der gemeente, tevens secretaris der feestcommissie. Gaarne had ik ook een woord van dank gebracht aan de regeering en aan de hoofden van scholen en onderwijzers van ons district, doch ik zou daardoor vermeenen niet te handelen in den geest van het geacht bestuur van Zuiddorpe, dat zooveel tot eer van zijn jubilaris heeft gedaan. Immers, wanneer ik goed ben ingelicht, dan waren door het bestuur bij de regeering krachtige pogingen aangewend om den heer J C Schuijt bij zijn 50jarige ambtsvervulling een passende belooning toe te kennen en is daarop een weigerend antwoord ontvangen, terwijl alle hoofden van scholen en onderwijzers uit dit district tot bij woning van het feest waren uitgenoodigd en er 9lechts twee aan de uitnoodiging hebben gevolg gegeven.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1885 | | pagina 2