i 7 t Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen, 1 No. 2144. Woensdag 2 December 1885. 25e Jaargang. Gemengde berichten. Handelsherichten. Binnenland. De arrondissements-rechtbank te Zutfen beeft afwijzend beschikt op het requisitoir van den officier van justitie bij die rechtbank, om de be- klaagden mevr. de wed. Bulkley, Kloppers en mejuffr. Schlingeman, ter zake van de bekende kinderontvoering te Apeldoorn, te verwijzen naar de correctioneele terechtzitting dezer rechtbank en verstaau dat er uit de instructie geene vol- doende bezwaren tegen beklaagden zijn geresulteerd, en bevolen, dat de beide eerste beklaagden, die zich te Zutfen in hechtenis bevinden, onmiddellijk zullen worden in vrijheid gesteld. Omtrent de arrestatie van den vermoede- lijken moordenaar, die den bewoner van eene kleine boerderij te Oude-Pekela om het leven bracht en daarop getracht heeft het huis in brand te steken, verneemt men nog het volgende De aanhouding geschiedde zonder eenige moeite wijl aan het bureau van politie telegrafisch bericht werd, dat de verdachte vertrokken was in de richting van Leeuwarden en waarschijnlijk huis- vesting zou vragen bij een zwager, agent van politie aldaar. Dat bleek juist te zijnde agent, aan wien hij verklaard had werk te willen zoeken, had hem gebracht bij zijne schoonouders, en daar werd hij in arrest genomen. Door de te Sittard gestationneerde rijksambte- naren Slangen en Verbeek werden in den avond van 21 Nov. aangehaald zeven liters spiritus in twee blazen. De smokkelaar, na de blazen te hebben weggeworpen, koos het hazenpad en bleef dus onbekend. Zaterdagavond gelukte het den- zelfden ambtenaar Slangen, thans vergezeld van den ambtenaar Heijt, een bekend persoon aan te houden, die met ruim 24 liters spiritus was beladen, die hij in acht blazen trachtte binnen te smokkelen. Uit Zuidlaren schrijft men aan de Ass. Ct. Door den jager J. Sij bring werd dezer dagen een vreemde, hier onbekende vogel geschoten. Bij eene grootte van een wilde of eidergans, had hij een vlucht van circa meter; de kop was zoo zwaar als van een kat, waarin groote heldere oogen en voorzien van een krommen snavel. De klauwen geleken op die van een der grootste valken en waren zeer scherp. Behalve fijne kringen van zware veertjes op afstanden van circa een palm, rondom het geheele lichaam, was de vogel sneeuwwit en kon alzoo een prachtig dier genoemd worden. Naar het museum te Groningen opgezonden, werd hij daar herkend als een sneeuw-uil, welke thuis behoort in de eeuwigdurend met sneeuw bedekte gebergten en hoogst zelden in deze streken verdwaalt. Hij zal, als tweede exemplaar van die soort, wellicht spoedig in het museum te Groningen te zien zijn. Door de societeit Momus te Maastricht zullen ter gelegenheid van het St. Nicolaasfeest aan 6 maal 11 behoeftige schoolgaande kinderen, die zich door een goed gedrag hebben onderscheiden, kleeding- stukken en kleine geschenken worden uitgereikt. Gisteren was de Rotterdamsche Beurs een tooneel van opschudding, veroorzaakt door de weder- verschijning van een beursbezoeker, die eenigen tijd geleden gefailleerd was. De tegenstand van het publiek was zoo groot, dat niettegcnstaande hij gehomologeerd was, zijn tegenwoordigheid slechts met moeite gehandhaafd is kunnen worden, totdat hij ten slotte op verzoek van de commissie van orde van de Beurs, ter voorkoming van verdere stoornis, het gebouw heeft verlaten. Uit Wageningen schrijft men De laatste dagen werden verschillende ingezetenen alhier verblijd met belangrijke bestellingen. Bij een smid werden kachels besteld tot een bedrag van f 200, bij een ander karren met beslag voor f 600, bij een zadelmaker kartuigen en zweepen voor f 300, enz. Bij den een heette het te zijn voor Baron Van Rappard en bij anderen voor Baron Nagell te Oosterbeek. De man, die de bestellingen deed, zeide koetsier te zijn en liet zich overal koflie, brood of andere ververschingen welgevallen. Spoedig bleek, dat men met een bedrieger te doeu had, die waarschijnlijk meermalen met de politie heeft kennis gemaakt. De politie waarschuwt thans tegen zijne prak- tijken. De persoon is vermoedelijk Gerrit Bins- bergen, vroeger wonende te Opheusdenhij leeft gescheiden van zijn vrouw, is iemand van tamelijke lengte, met zware zwarte snor en kleine bakken- baardjes, en spreekt een weinig Duitsch. Hij was vrij wel gekleed en droeg een fantasiehoed. Vrijdag had in den Scheurpolder bij Rozenburg een droevig ongeluk plaats. De heer M., die daar aan het jagen was, trad de woning van den heer O. binnen en zette zijn geladen geweer beneden, terwijl hij zelf naar boven ging. Nauwelijks is hij daar evenwel of hij hoort eei:. he- vigen knal. IJlings snelt hij toe en vindt een 14jarigen knaap doodelijk gewond ter neder liggen. Deze had hoogstwaarschijnlijkuitnieuwsgierigheid het vuurwapen eens willen bezichtigen en dit heeft hem het leven gekost. Uit Tilburg wordt geschreven: Woensdagmiddag was het hotel Brox alhier in rep en roer door de ontdekking, dat een der gasten zelfmoord gepleegd had. Dinsdagavond kwam aan genoemd hotel per omnihus van den trein van den Staatsspoorweg van circa 6 uur een jongman aan van naar schatting bijna 30 jaren. Hij had bij zich een geel lederen reiskoffer. Naar het weinige dat hij sprak, ver- onderstelde men, dat hij een Duitscher was. Het vreemdelingenboek schijnt hem niet te zijn voor- gelegd. Na een eenvoudig souper, waarbij hij eene flesch wijn dronk, ging hij naar zijne kamer, waar, op zijn verzoek, de kachel was aangemaakt. Hij bestelde vervolgens nog eene flesch warmen Rijn- wijn met kaneel. Men hoorde verder niets meer van hem. Toen de vreemdeling, die men hier nooit gezien had, na herhaald kloppen, ten 12 uur nog niet te voorschijn was gekomen, begon men een ongeluk te vermoeden en deed de hotelhouder de katner- deur openen. De jonge man lag dood op zijn bed. De gordijnen van het ledikant waren open gestagen, zoodat de blik dadelijk op den doode moest vallen. Het gelaat van den ongelukkige, die een blond en knap uiterlijk had, was zeer kalm, terwijl de beide armen naast het lichaam rustten. Men zou gezegd hebben, dat hij sliep, wanneer niet ter hoogte van de borst met bloed doortrokken fijn baptisten hemd en de in de rechterhand geklemde revolver de waarheid dadelijk hadden verkondigd. Op het nachttafellje stoud een ledig eau-de-cologne- fleschje. Op de tafel lag een schrijf-necessaire, overvloedig voorzien van het noodige, doch al het beschrevene, dat de jongman bij zich had gehad, was, blijkens de in de kachel gevondene asch, verbrand. Zoowel het ondergoed van dm jongman, als zijn gouden remontoir en andere zaken getuigen van welgesteldheid, terwijl de gouden effen ring aan een der vingers hem voor gehuwd doet aanzien. Na het visum repertum is het lijk naar het R. K. gasthuis alhier overgebracht en door den Hof- photograaf A. van Beurden alhier gephotographeerd. Daar alle kenteekenen, tot zelfs de van de koffer afgescheurde reis-etiquetten vernietigd zijn, verkeert men in volslagen onzekerheid omtrent de herkomst van den persoon des zelfsmoordenaars. Het spreekt van zelf, dat het publiek daaromtrent zich in allerlei gissingen verdiept. Van andere zijde meldt men, dat zijn onder- goed gemerkt is met de letters C. E. Uit 's Bosch schrijft men: Wij kunnen mededeelen, dat een antediluviaansche reuzen-eik een boom, misschien 4000 jaren oud en die wellicht velen onzer lezers op de Antwerp- sche wereldtentoonstelling, waar hij door meer dan tweehonderdduizend personen is bezichtigd, hebben bewonderd eerlang alhier te zien zal zijn. Deze boom is ruim 31 meter lang, heeft een omvang van 9 meter en weegt 55,000 kilogram Zijn geschiedenis is als volgtIn 1874 ont- dekte een marinier bij laag water in de rivier de Rhone tusschen Lyon en Aix-les-Bains een buiten- gewoon omvangrijken boomtak, die bij nader onder- zoek bleek te behooren aan een reusachtigen eik. Weldra rijpte het plan om dien boom, ook in 't belang der scheepvaart, uit de rivier te verwijderen en in 1883 bood zich daartoe wegens bizonder lagen waterstand een gunstige gelegenheid aan. Niet zonder veel moeite en kosteu werd het reuzengevaarte, welks wortels 10 meter diep in den bodem zaten, na een arbeid van vijf maanden met 150 werklieden, aan den oever gebracht en toen bleek deze afstammeling der grijze oudheid eenig in zijn soort te zijn. Een boot werd vervaardigd, voorzien van een kunstig mechanniek, om haar geschikt te makan alle kanalen enz. van Europa te bevaren, ten einde dit wonder der natuur alom ter bezichtiging te kunnen stellen en zoo zal men dezen eik, welks bestaan geacht wordt v6or den zondvloed te dag- teekenen, spoedig ook hier kunnen bewonderen. Men kan een denkbeeld krijgen van de crisis in de groote nijverheid als men (onder w Aanbe- stedingen") ziet, dat de spoorwegbrug, te Deventer, geraamd op f 600,000, zal worden geleverd voor ruim f 400,000. Helaas! zal ook dat werk weer naar het bui- tenland moeten gaan De laagste Nederlandsche inschrijver is f 70,000 boven het laagste aanbod. Een negerin te Iudianopolis schijnt nooit iets van de vrij making der slaven te hebben geweten, want de volgende klacht is bij een vrederechter aldaar ingediend. Harriet Brown eischt tweehonderd dollars voor diensten, die zij den echtlieden James en Anna Tompkins gedurende twintig jaren heeft bewezen. De negerin is met haar kind, met dat echtpaar van Virginie naar Indianopolis verhuisd, dat haar nimmer heeft medegedeeld, dat de slaven we tten waren opgeheven. Twintig jaren lang werkte de vrouw trouw en en met ijver, zonder ooit een cent loon te ontvangen. Onlangs werd zij zeer slecht door haar meesters behandeld en klaagde toen haar nood aan eene bekendetoen deze haar inlichtingen gaf, werd haar licht verschaft en zij diende de aanklacht in. De stad Chicago verkeert in groote opgewon- denheid. De beroemde biljardspeler Vignaux, de ykoning der caramboles," is thans binnen haar muren en als tegenstanders heeft hij de heeren Slosson en SchiifTer, met wie hij zich reeds te Parijs gemeten had. Het geldt deze keer een prijs van 35,000 fr., of met de entreegelden het ronde cijfer van 50,000 fr. De strijd moet in zes partijen van 600 punten beslist worden. De drie tegenstanders hebben thans ieder twee partijen gewonnen. Vignaux staat bovenaan met 2256 punten, dan komt Schaffer met 2145 punten en eindelijk Slosson met 1828 punten. De oudste letterzetter, zal wel zekere Regnault te Avignon zijn, die, den 10 Januari 1800 geboren, in 1810 aan de kast kwam en 75 jaren lang zijn beroep uitoefende, waarvan 60 jaren in een druk- kerij. Deze merkwaardige typograaf leest nog zonder bril en heeft een uitmuntend gehoornu hij sedert eenige maanden gepensioneerd is, wandelt hij alle dagen 4 A 5 mijlen. Zijn verstandelijke vermogens zijn even goed als zijn physieke. En dan worden er lieden gevonden die beweren, dat letterzetters niet oud worden Te Hamburg werden onlangs twee timmer- mansknechts door de uitnoodiging van een photograaf genoopt hun portret te laten maken. Zij traden het heiligdom der kunst binnen en werden door den eigenaar vriendelijk ontvangen. De gezel, die het eerst aan de beurt was, betuigde zijn leedwezen er over, dat hij geen horloge en ketting haddit stond toch op een portret zoo voornaam en netjes. De vriendelijke photograaf wist daarvoor aanstonds raad en bood den timmerman aan, hem zijn eigen horloge en ketting te leenen, die deze dan ook met veel blijdschap aandeed. Den anderen klant viel echter de tijd wat lang en hij verwijderde zich met de mededeeling, dat hij dadelijk terug komen zou. De timmerman wenschte staande te worden geno men. De kunstenaar schoof de plaat in en verdween daarop onder het doek. Hij schoof de plaat heen en weder, doch het negatief wilde maar niet voor den dag komen. Nu, dat was geen wonder, want het positief, de timmerman, was inmiddels verdwe- nen. Toen de photograaf het eindelijk merkte, was de sluwe vos met horloge en ketting al lang uit de voeten. En met geen mogelijkheid heeft men hem kunnen opsporen. Te Saint-Cloud (in Oran) heeft een eigen- aardige diefstal plaats gevonden. De dieven hebben uit de gendarmerie—kazerne aldaar niet alleen alle wapensmaar zelfs de laarzen der gendarmes weggestolen. Misschien heeft men in deze aangelegenheid wel met de dieven te doen die, een paar jaar geleden, aan het hoofdbureau van politie in de Spinhuis-steeg, eenige jassen van agenten wisten machtig te worden. Axel Paulsen heeft eene nieuwe soort van schaatsen bedacht, waarvan hij zich veel voorstelt. Eene goed geslepen, dikke glazen schijf is in het schaatsijzer gevat, welks onderste gedeelte dus eene glazen oppervlakte uitmaakt, waarop hij vooral bij sterke koude meent gemakkelijker vooruit te komen dan op staal, dat zich in het ijs als het ware vastzuigt. Hij is bezig met het aanleggen van eene baan, waarop hij met zijn broeder Edwin des avonds bij electrisch licht voorstellingen zal geven, welker op- brengst tot een weldadig doel zal gebezigd worden. Te Portlaud, in den staat Maine, heeft eene eigenaardige herleving veel opzien verwekt. On- geveer veertien maanden geleden viel de twintig- jarige Joseph Dyer, die te Cap Elisabeth woonde, van een wagen en werd, daar men meende dat hij gestorven wasop het Evergreen—kerkhof ter aarde besteld. Korten tijd geleden ontvingen de ouders van Dyer het bericht, dat hun kind nog leefde en weldra zoude terugkeeren. De kist werd opgegra- ven en toen men op het punt stond die in de woning der ouders te openen, trad de doodgewaande binnen en riep: //Hier ben ik, maak de kist niet open." Natuurlijk bracht de komst van Joseph groote ontsteltenis te weeg. Men vermoedt, dat studeuten in de geneeskunde den vermeenden doode hebben opgegraven, om zijn lijk voor anathomische studieu te gebruiken, en dat zij toen, bemerkende dat de jougeling nog leefde, hem geneeskundige behan- deling hebben doen ondergaan, totdat hij volkomen hersteld was. De jonge man kan zich niets her- inueren van hetgeen met hem gebeurde tijdens hij geneeskundig behandeld werd. Japan maakt steeds grooter vorderingen op het gebied van Europeesche beschaviugthans is men er op de gedachte gekomen twaalf jonge Japansche dames naar Europa te zenden, ten einde die tot gouvernautes en onderwijzeressen te doen opleiden. De dames zijn dezer dagen in Frankrijk aange- komen en zullen later ter verdere opleiding eerst een half jaar in Duitschland en daarop een half jaar in Engeland doorbrengen. F F I' 1.1 II 1 I, f IV. Van 27 tot en met 30 Nov. zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 27 Nov. Eng. stoomb. Kirkheaton, kap. Moore, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Stentor, kap. Giles, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Falcon, kap. Hewitt, van Hull met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Sharp, van Goole met stukg. 29 Nov. Eng. stoomb. John Bladworth, kap. Empson, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Resolute, kap. Smith, van Londen met stukg. Russische bark Jupiter, kap. Johanssen, van Pen- sacola met hout. 30 Nov. Eng. stoomb. Lobelia, kap. Lumley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Dynamo, kap. Johnston, van Hull met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Dimberline, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Annie, kap. Ritfort, van Goole met stukg. Van 27 tot en met 30 Nov. zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent: 28 Nov. Eng. stoomb. Lestris, kap. Worsnop, naar Liverpool met stukg. 29 Nov. Eng. stoomb. Kirkheaton, kap. Moore, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Stentor, kap. Giles, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Sharp, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Falcon, kap. Hewitt, naar Hull met stukg. Duitsche stoomb. Marie, kap. Peemuller, naar New-Castle ledig. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 27 Nov. Eng. stoomb. Mera, kap. Greenwell, van Goole met kolen. Nederl. stoomb. Ondine, kap. De Jonge, van Londen met stukg. 28 Nov. Eng. stoomb. Kinghorn, kap. Roberts, van Midd- lesbro met ruw ijzer. Eng. stoomb. Godrevy, kap. Douglas, van Bilbao met menerie. 30 Nov. Eng. stoomb. True Briton, kap. Gibbs, van Ant- werpen ledig. Nederl. stoomb. Mercurius, kap. Van Dijk Blok, van Londen met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen: 27 Nov. Eng. stoomb. Achilles, kap. Higham, naar Liverpool met stukg. 29 Nov. Eng. stoomb. Harvest, kap. Collins, naar Sunderland ledig. Eng. stoomb. Mera, kap. Greeuwell, naar Goole met stukg. Nederl. stoomb. Ondine, kap. De Jonge, naar Londen met stukg. Van 27 tot en met 80 Nov. werden langs de Oostsluizen alhier 18 binnenvaartuigen op en 21 afgeschut. PRIJZEN DER EE EEC Amsterdam, 30 November. Cerlific. Werkelijke achuld dito dito dito dito dito dito TEN. van de Ter Heuzensche Courant. Nbdebland. Belgie. Fbankkijk Rlsland. Aaudeel Handelmaatschappij dito exploitatie Ned. staataapoorw, Certificaten bij Rotachild Inachrijvingen Obligation 1798/1855 dito Hope Co. 1855 6e aerie dito 1000 1864 dito Ooaterache leening 2e serie dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Loten 1866. Oblig. Hope Co. Leening 1860 Inacript. Stieglitz Co. 2e a 4e L. Obligation 1867—1869 Certificaten. Aandeel spoorweg Gr. Mast Oblig. di o Aaod. Baltiache apoorweg dito dito Jelez Orel dito apoorweg Poti-Tiflia dito dito Charkow Azow Zuid West apoorwegmaatachappy. Schatkiat obligation Oostenbijk. Oblig. in papier dito dito Sohatkiatbiljetten Certific. Amsterdam Obligation Buitenl. dito Binnenlandsche Inachrijvinz Alg. achuld Obi. Leening 1876 Obligation Obligation (1877) dito (1876) Illinois certificaten van aandeel Union Pacific hoofdl. dito Oblig 1865 dito 1875 POLEN IIONGARIJE. Italie. Sfanje Tubkije. Kgypte, PORTUGAL. Amebi&a. Braziue. Mei'Nov. Feb./Aug. 24 3 4 5 24 8 5 5 5 5 5 5 5 41 4 4 6 5 44 5 5 5 4 5 5 5 5 4 4 5 4 3 4 44 6 5 5 pet. 684 82 1024 10044 844 99{ 564 941 944 1234 84A 1164 954 95} 60 65ft 654 86 43 674 644 45ft 971

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1885 | | pagina 5