flrieven ail 'I laaije. BURGrERLIJKE STAND. Handelsberichten. 's Gravenhage, 18 Augustus 1885. Waarde Oom! Uw laatste brief eindigt met de vraag: //is er dan geen nieuws in het Vorstelijk 's Gravenhage dat ik niets meer van je hoor?" Wat zal ik u zeggen oom? In het Vorstelijk 's Gravenhage waar zich tegenwoordig zelden Vorstelijke personen be- vinden, is wel altijd wat nieuws, maar 'tis een punt van kvvestie wat u in Ter Neuzen nieuws noemt. De couranten zijn tegenwoordig zoo ver- bazend vlug in 't opduiken en publiceeren van alle meldenswaardige en r.iet meldenswaardige voorvallen, dat ik bij mijne belofte om u wekelijks te schrijven, moet verzoeken mij er geen verwijt van te maken wanneer ik soms met de naschuit kom. Wanneer u dit schrijven ontvangt is 't juist 8 dagen geleden, dat de groote wedrennen op 'tlandgoed Clingendaal hebben plaats gehad. Pa, die een dierenbeschermer is, hoewel hij geen lid is, of wil worden van de IVederl. Vereen. tot be- scherming van Dieren volgens zijne, zooals gij weet, eigenaardige begrippen, een overdreven boel, weigerde eerst om mee te gaan en 't heeft heel wat moeite gekost hem er toe over te halen. Wat hebben jelui er in vredesnaam aan, om voor een hoop geld f 5 per persoon dieren te zieu dood jagen en menschen den hals breken vroeg hij. Als pa ergens niet mee ingenoineu is, drukt hij zich wel eens wat kras uit en dit wetende, dachten wijkom het zal zoo'n vaart niet loopen en waren al blij, dat hij, al was 't dan ook alleen om ons genoegen te doen, meeging. Ik had nog nooit een wedren gezien, oom, en was dus vol verwachting, maar nu zal ik er geen tweede keer 1£ uur voor loopen. 't Was een saaie boel. De renbaan nabij Clingendaal is prachtig in- gericht en niets ontbreekt er dan een telegrafische gemeenschap met de residentie die, omdat zij de kosten niet goed maakte, is weggebroken, tot groot ongerief van de verslaggevers der bladen, die mopperden dat ze op zoo'n manier niet werken konden. Van uit de ruime tribune, waar wel voor 2000 menschen plaats is, maar waar geen 200 menschen zaten, heeft men een overzicht over de geheele baan. Dat wij, natuurlijk bang geen plaats te krijgen, gauw een goed lioekje hadden uitgezocht, kunt ge begrijpen, en daar zaten wij, pa met een alles behalve opgewekt gezicht, wij opgetogen van ja waarvan weet ik eigenlijk zelf niet. Een half uur later dan aangekondigd was begon de eerste rit. Acht Duitsche hoornblazers, van welke kapel mag joost weten, openden hun programma met het Volkslied, juist toen het eerste paard bijna den eindpaa) had bereikt. In plaats van staande en met ongedekten hoofde dit huldebetoon aan te hooren, begon het publiek alles behalve vleiend te schreeuwen om hen te doen zwijgen. Pa voud dat een schandaal, want, zeide hij 't Volkslied gaat voor boven zoo'n dollemansver- tooning, maar ik vond dat de menschen gelijk hadden, want zus of zoo, of de paarden waren geschrokken en hadden misschien hun berijders den nek doen breken. Om u die geheele wedren te beschrijven oom, zou ik een nachtje moeten opofferen, en daar ik daags hard moet werken, gevoel ik daartoe geen animo. Ik zal er dus de meest interessante ritten uit nemen. In de eerste plaats dan de rit om een prijs van 3000. Te drommel dacht ik, zoo in 5 h 7 minuten f 3000 te verdienen, dat is me iets, maar toen ik een jochey met paard en al tegeu den grond zag slaan, dat hun de ribben kraakten, dacht ik neen jongens, dat baantje leek me mooier dan het is. Bij den officiersrit vlogen drie ruiters uit het zaal, volgens de courant ,/Zonder letsel te bekomen," maar ik verklaar u oom, dat ik ze leelijke gezichten zag trekken en loopen als aangeschoten hazen. Een van de paarden was zeker ergens tegen opgeloopen en had een diepe wonde in de borst; na dat alles gezien te hebben moest ik pa gelijk geven, dat 't paarden dood jagen is en het menschen gevaar doet loopen hun hagje er bij in te sehieten. Zeer onvoldaan, misschien even onvoldaan als de ren—commissie, die er een aardig duitje bij zal moeten leggen om de kosten te dekken, gingen wij naar huis. 't Plotseling aftreden van Minister Kip en 't even ouverwacht verschijnen van zijn opvolger Gericke heeft u zeker niet minder verbaasd dan ons. Pa, die graag de primeur heeft van zulke nieuwtjes, had drommels het land, toen hij het 's avonds in de courant las en vond het laug niet aardig van mijnlieer Gericke, dien hij persoonlijk kent, daar hij vroeger met hem gediend heeft, dat deze zooals pa het noemt geen eindje schoot had laten slippen. Dat is zeker, zegt de oude heer, dat de nieuwe Minister als hij niet veranderd is geen man is om in het kielzog van een ander te loopen en die, zonder veel woorden te vermorsen in de Kamers heel leuk zal zeggenffzoo en zoo staan de zaken. Is er geld en mag ik het gebruiken? patent; dan zie ik kans vlot te komen, maar kunt ge mij geen geld geven, geef mij dan maar weer gauw mijn ontslag, want dan kan ik ook niets beginnen." 't Schijnt dus iemand die van aan- pakken houdt, vindt u niet? Van kleingeestige maatregelen schijnt hij een vijand, want, zooals u waarschijnlijk al gelezen hebt, schafte hij dadelijk na zijn optreden de presentielijsten af, die door zijn voorganger waren ingevoerd om zich te kunnen overtuigen, dat de ambtenaren op tijd op hun bureelen kwamen. Zoo, toen pa dat las, zei hijzie je wel, daar hebt ge 't al. Juist zijn manier van handelen. Geen presentielijsten, maar, komt hij toevallig en dit kan gebeuren om half elf, elf uren een ambtenaar tegen die om 10 uren op zijn bureel had moeten zijn, dan is hij in staat om zoo'n sinjeur dood kalm zijn conge te bezorgen. Als alle Ministers zoo waren oom, verzeker ik u, dat of alle ambtenaren om 10 uren present waren of de departementen gauw zonder personeel zoudeu zitten. Van dien canard, volgens enkele bladen, omtreut het bezoek van den nieuwen Minister van Marine bij zijn ambtgenoot van Justitie, hebt u zeker gehoord. Ik kan u even wel verzekeren, dat't geen canard is; wel hebben sommige bladen't een beetje gekleurd, maar een feit is het. Zaterdngmiddag kwam pa met het nieuwtje thuis, dat we waarschijnlijk een nieuwen Minister van Justitie krijgen. Mijuheer Du Tour die tijdelijk de functien van Minister van Buitenlandsche zaken waarneemt, zou voor goed als Minister van Buiten landsche zaken optreden, in plaats van den heer Van der Does de Willebois. In een volgend schrijven hoop ik u nader daar- omtrent te kunnen inlichten. Uw JORIS. Van 1 tot 15 Augustus 1885. TER NEUZEN. Geboorten. 3 Aug. Jozina, d. van Karel de Koeijer en van Adriana Hainelink. Daniel Jan, z. van Johannes van de Wege en van Johanna de Blaeij. 4 Aug. Johanna Maria, d. van Marin us van den Hoek en van Jaautje Bijl. 6 Aug. Geertruida Aaltje en Leijntje Janneke, dochters van Anthonie Ilarte en van Pieternella de Jonge. Johannes Pieter, z. van Johannes Cornelis Eek- man en van Krina Cornelia Harms. 10 Aug. Leendert Louis, z. van Jordanus Adam van der Vliet en van Johanna Persoon. 12 Aug. Joos, z. van Anthonie Eggebeen en van Maria Jozina Eaasse. 1 5 Aug. Geerard, z. van Jan Andriessen en van Jacoba van lloule. Overlijden. 4 Aug. Sophia van Reeth, oud 83 j., wed. uit het le huwelijk van Gijsbertus Mahu en uit het 2e huwelijk van Johannes Ber- nardus Engels. 6 Aug. Willem Marinus Aieuwe- link, oud 3 w., z. van Willem Pieter en van Pieternella Iiobijn. 8 Aug. Susanna Sophia Diele- tnan, oud 3 m., d. van Arend en van Cornelia Elisabeth de Witte. 9 Aug. Leonie Stephanie de Bock, oud 14 d., d. van Dominicus en van Clementia de Meij. Victor Lippens, oud 21 j., z. van Pieter Johannes en van Albertina Pontseele. 12 Aug. Tanneke Dieleman, oud 23 j., echtg. van Cent Beaufort. AXEL. lluwelijks-voltrekkingen. 6 Aug. Daniel Maas, oud 22 j., jm. en Wilhelraina de Eeijter, oud 22 j., jd. Geboorten. 4 Aug. Janneke Cornelia Dina, d. van Dominicus Jansen en van Cornelia Helena van der Welle. 7 Aug. Jacob, z. van Jacob Overdulve en van Leuntje de Pooter. 10 Aug. Maria Janna, d. van Jan Boeije en van Adriana Roose. 12 Aug. Dirk, z. van Francois de Blaaij en van Fran?oise van den Broeke. Overlijden. 2 Aug. Cyrille Mattele, oud 2 j z. van Aloysius en van Dominica Joanna Tollenaar. 6 Aug. Maria Francisca van den Berg, oud 16 m., d. van Edmond Albertus Johannes en van Anna Maria de Meijer. 7 Aug. Willem van Drongelen, oud 13 in., z. van Jacobus en van Cathariua de Koeijer. Gijsbertus de Krijger, oud 2 j., z. van Jan en van Tanneke Dronkers. 9 Aug. Johannes Cornelis Jansen, oud 3 j., z. van Jacobus en van Neeltje van den Berge. 15 Aug. Francois Weijns, oud 80 j., weduwn. van Elisabeth Willemsen. BOSCHKAPELLE. Geboorten. 2 Aug. Alphonsus, z. van Josephus de Klerk en van Sophia Claassen. C L I N G E. lluwelijks-voltrekkingen. 12 Aug. Seraphinus Franciscus Claessens, oud 23 jjm. en Maria Leonia Hageman, oud 20 j., jd. Franciscus de Rock, oud 20 j., jm. en Johanna Catharina de Maaijer, oud 20 jjd. Geboorten. 10 Aug. Johanna Maria, d. van Maria Bauwens. 14 Aug. Petrus Augustinus, z. van Alouisius Reunis en van Anna Maria Verhoeven. Overlijden. 9 Aug. Levina Rosalia de Potter, oud 6 w., d. van Pieter Josephus Baptiste en van Yictalia Verschoren. 10 Aug. Sophia van Eetvelde, oud 66 j., wed. van Carolus Ludovicus Heijmans. GRAAUW. lluwelijks-voltrekkingen. 7 Aug. Jacobus de Bakker, oud 28 j., jm. en Rosalie van Dosselaar, oud 24 j., jd. Judocus Ivens, oud 48 j., weduwn. en Prudentia de Bakker, oud 31 j., jd. HENGSTDIJK. In dez gemeente hebben geene aangiften plaats gehad, HONTENISSE. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Aug. Joseph, de Rijk, oud 57 j., weduwn. en Rozalia Tieleman, oud 45 j., jd. Geboorten. 2 Aug. Maria Louisa, d. van Theodorus Lauwereijs en van Barbara Verschuren. Aug. Johannes, z. van Pieter van Leeuwen en van Paulina Maas. 6 Aug. Desire, z. van Jan Francies Asselman en van Anna Maria Wullems. 9 Aug. Maria Louisa, d. van Jan Baptist Weese- poel en van Rosalia Burm. 10 Aug. Desire, z. van Jan Francies Cappendijk en van Apolonia Marcelis. Philomena, d. van Jacobus van Himst en van Rosalia de Silva. Overlijden. 1 Aug. Dorothea Cornelia van Dorsselaer, oud 3 m., d. van Johannes on van Dorothea de Bakker. 6 Aug. Pieter Joseph van Bouwel, oud 79 j., weduwn. van Maria Warteel. OSSENISSE. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Aug. Jacobus Pica- vet, oud 22 j., jm. en Judoca van Troost, oud 25 j., jd. 7 Aug. Johannes Franciscus van Weese- poel (van Hontenisse), oud 44 j., weduwn. en Paulina Neve, oud 35 j., jd. Geboorten. 13 Aug. Leonie Regina, d. van Andries de Bliek en van Christina Mannaart. 14 Aug. Pieter Daniel, z, van Adriaan Dieleman en van Johanna Catharina Schraver Buijze. Overlijden. 1 Aug. Alphonsus Mannaart, oud 4 nr., z. van Ludovicus en van Christina Mannaert. 13 Aug. Joannes de Wit, oud 76 j., weduwn. van Angelina Maes. PHILIPPINE. Geboorten. 2 Aug. Emil, z. van Carel Louis Everaert en van Julie van Datle. 10 Aug. Eliza Maria Theresia, d. vau Jacobus Dionijsius Dhooge en van Melania de Bock. 14 Aug. Josephia Louisa, d. van Jacobus Bernardus de Yries en van Sophia Francisca de Witte. SAS VAN GENT. Geboorten. 14 Aug. Rosalia Johanna, d. van Carolus Petrus de Bock en van Maria Josepha de Blinde. Overlijden. 15 Aug. Anthonius van de Velde, oud 23 j., z. van Pieter Johannes en van Julia van Geetsom. SINT JANSTEEN. Geboorten. 4 Aug. Petrus Johannes, z. van Johannes de Bot en van Johanna Catharina Ver- gauwen. filodia, d. var. Victor Pijck en van Nathalie vauGremberghe. 8 Aug. Judocus Fran ciscus, z. van Johannes Francies de Cock en van Clementina Pieters. 9 Aug. Camile Honore Marie, z. van Emile Benignus Plasschaert en van Amelia IJsebaert. 14 Aug. Philomena, d. van Amand Stevens en van Maria Cicilia d'Hooghe. Overlijden. 11 Aug. Augustus Amade Jozef de Rechter, oud 8 nr., z. vau wijlen Norbertus Bernardus en van Marie Louise Vlaeminck. WESTDORPE. Geboorten. 1 Aug. Pieter Johannes, z. van Jacobus Jacobs en van Rachel Cuvelje. 2 Aug. Hipoliet, z. van Petrus van Vooren en van Pharaildes Maria Louisa de Winne. 9 Aug. Johannes Ja cobus, z. van Jan de Fouw en van Catharina Riddering. Overlijden. 14 Aug. Een als levenloos aange- geven kind van het vr. geslacht van Hipolitus Bauwens en van Johanna Nathalia Wijffels. ZAAMSLAG. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Aug. Jacobus Jo hannes Eijke, oud 30 j., jm. en Cornelia Koene, oud 30 j., jd. 6 Aug. Pieter Geelhoedt, oud 43 j., weduwn. van Aaltje D'Onze, en Sara Elisa beth van Dixhoorn, oud 32 j., jd. Geboorten. 1 Aug. Jacobus, z. van Hermanus de Bruijne en van Suzanna Jansen. 2 Aug. Maatje, d. van Jan Kempe en van Pleuntje de Bruijne. Frederik Adriaan, z. van Isaac de Lijser en van Francoise van Tatenhove. Elizabeth Neeltje, d. van Mechiel de Pooter en van Elizabeth Neeltje de Jonge. 6 Aug. Pieter, z. van Levinus de Putter en van Janna Faas. 12 Aug. Anna Maria, d. van Abraham Jansen en van Johanna Pieter nella Missu. Overlijden. 2 Aug. Elizabeth Schieman, oud 15 d., d. van Jan en van Catharina Cornelia IJsebaart. Louis de Koeijer, oud 74 j., weduwn van Cornelia Riemens. 3 Aug. Jacobus Hofman, oud 65 j., weduwn. van Pieternella van Doeselaar. 6 Aug. Jan van de Yelde, oud 25 j., z. van wijlen Jozias en van Neeltje l'ranse. 8 Aug. Hermanus Willemsem, oud 14 d., z. van Krijn en van Adriana de Jonge. 10 Aug Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van W illein van Driel en van Maria Kempe. Debora Lansen, oud 73 j., wed. van Jozias Michiel Kraaijvanger. 11 Aug. Pieternella Dieleman, oud 3 m., d. vau Andries en van Catharina Geelhoedt. 15 Aug. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Willem van Petegem en van Catha- lina Johanna Perduijn. Cathaliua Johanna Perduijn, oud 27 j., echtg. van Willem van Petegem. ZUIDDORPE. In deze gemeente hebben geen aangiften plaats gehad. itEET IJ D I N G E Y. Yan 14 tot en met 17 Aug. zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 14 Aug. Eng. stoomb. Romeo, kap. Jordan van Goole met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap, Dimberline, van GooU met stukg. Eng. stoomb. Stentor, kap. Giles, van Londen met stukg. 15 Aug. Eng. stoomb. James Wilkie, kap. Robertson, van Hudicksvnll met hout. Nederl. stoomb. Prima, cap. Pfeifer, van Gefle met hout. 16 Aug. Eng. stoomb. Electro, kap. North, van Hull met stukg. 5ng. stoomb. Whimbrel, kap. Booth, van Liver pool met stukg. Eng. stoomb. John Wells, kap. Woodhead, van Goole met stukg. 17 Aug. Duit sche driem. schooner Aboma, kap. Weiss, van Riga met hout (bestemd voor Selzaete.) Russische Dark Golgatha, kap. Matzkait, van Riga met hout bestemd voor Selzaete.) Zweedsche schooner Julius, cap. Petersson, van Nedercalix met hout. Eng. stoomb. Lobelia, kap. Lumley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Resolute, kap. Smith, van onden met stukg. Eng. stoomb. Leona, kap. Atkinson, van Goole met stukg. Yan 14 tot en met 17 Aug. zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 15 Aug. Duitsche stoomb. Europa, kap. Sta- pelmann, naar Burnt-eiland ledig. Eng. stoomb. alcon, kap. Marlin, naar Hull met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Midgley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Kirkheaton, kap. Moore, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Miaca, cap. Goundry, naar New-Castle met stukg. Eng. stoomb. Romeo, kap. Jordan, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dimberline, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Stentor, kap. Giles, naar Londen met stukg. Noordsche bark Immanuel, kap. Molbach, naar Charleston met ballast. 16 Aug. Zweedsche bark Elisabeth, kap. Lockner, naar Heruosand met ballast. Eng. stoomb. Windsor, kap. Clark, naar Leith met stukg. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 16 Aug. Eng. stoomb. Wolf, kap. Brown, van Bilbao met menerie. 17 Aug. Nederl. stoomb. VIercurius, kap. Hindelope, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Mera, kap. Greenwell, van Goole met kolen. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 14 Aug. Eng. stoomb. Hero, kap. Graham, naar Middlesbro ledig. Nederl. stoomb. Mars, kap. Yisser, naar Rotterdam ledig. 15 Aug. Eng. stoomb. Eppleton, kap. Denson, naar New- Castle ledig. 16 Aug. Eng. stoomb. Achilles, kap. Higham, naar Liverpool met stukg. Nederl. stoomb. Ondine, kap. De Jonge, naar Londen met stukg. Van 14 tot en met 17 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 38 binnenvaartuigen op en 23 afgesehut. P RIJ Z E Y DER E F F E C T E Y Amsterdam, 17 Augustus. Rotterdam, 17 Augustus. H U Gent. 14 Aug. 7 Aug. —w.mmi* pmujbhaww.iwvitmm hw.j»"hi.ijii-a.wmuuiniinimam Nedkrland. Certific. Werkelyke schuld dito dito dito dito dito dito Aandeel Handelmaatschappij dito exploitatie Ned. stsataspoorw. Belgie. Certificaten bij Rotachild Frankbije Inschrijviugen Rvsi-AND. Obligation 1798/1855 dito Hope Co. 1855 6e aerie dito 1000 1864 dito Oostersche leening 2e serie dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Loten 1866. Oblig. Hope Co. Leening 1860 Inacript. Stiegliti 4 Co. 2e a 4e L. Obligation 18671869 Certificaten. Aandeel spoorweg Gr. Maat Oblig. di o Anud. Baltische spoorweg dito dito Jelez Orel dito apoorweg Poti-liflis dito dito Charkow Azow Zuid West spoorwegmaatschappij. Poi.ee Schatkist obligatien Oostenbijk. Oblig. in papier Mei Nov. dito dito Feb. I Ang. dito metall. in zilver Jan. Juli. dito dito April/Oct. IIongarnk. Srhatkistbiljetten Italib. Certific. Amsterdam Spa.njk Obligatien Buitenl. dito Binnenlandsche Turkije. Inschrijvini Alg. schuld Egypte. Obi. Leening 1876 Portugal. Obligatien Ameriea. Obligatien (1877) dito (1876) Illinois certificaten van aandeel Union Pacific hoofdl. dito Bkazilie. Oblig 1865 dito 1875 Tarwe waa aan 10 a 20 cent moeilijk o? te ruimeu. Puike Zeeuwsche en Vlaamache Tarwe 7 40 a 7,90, mindere 6,80 a 7.30 Rogge 5,75 a 6 00 mindere f 5 50 a 5,60. Gerst 4,50 a 4 80 nienwe J 4 00 a f 4 40. Haver korte 4 00 a 4,60 lange 3,00 a f 3 90. Paardeboonen f 6,00 a 6 40 mindere 5/ 0 a 6 20. Duivenboonen 6 50 a 7,50. Brnineboonen f 6 50 a 8 50 mindere 6 50 a 7 50. Witteboonen Wnlcheracl.e 9,00 a 12,00. Erwten 8 25 a J^8 60. mindere 7,50 a 8 00. Kanariezaad beste 9,50 a 10 00, mindere 8,75 a 9,25. Koolta&d 8,25 a 9,00. Zaailijnzasd 11,50 a 12 25. Eieren 3,50 a f 3 60 per 100 stuks. Aardappeler. Zeenwsche 1,30 a l,o0. Zeeuwsche Ajuin 1.7U per 50 kilo. 21 3 4 5 21 3 5 5 5 5 5 5 5 4 4 6 5 4i 8 5 5 5 5 4 5 5 5 5 5 5 5 4 8 4 4} 6 5 5 pet. 68} 32A 102 106| 104} 100 A 84 99} 56} 92} 92} 82} 116} 95 55} 93A 93} 58} 83} 65} 66 67 66A 65} 42} 130 97} Tarwe, witte, id. Roode Rogge Gerst Haver Boekweit, p. Duivenboonen 100 k., fr. 20,00 a 21.00 kect. 15 25 16 50 18 50 13,75 17,75 16 00 17,00 19,00 fr. 20,50 a 21,00 15,50 16 50 18 00 14 50 17.75 16 00 17,00 19,00

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1885 | | pagina 3