Handelsberichten. Pothoff, gezagvoerder van het stoomschip Urania, in het bezit gekoraen van 100 springlevende zeepaard- jes. Dat wij nu wel midden in den komkorn- mertijd verkeeren, blijkt te Amsterdam achter de winkelruit van een handelaar in couserven enz. ligt een komkommer van 15 Ned. pd., die gegroeid is op Soestdijk. Aan een hooggeplaatst persoon is Zondag aan de table d' bote in het Kurhaus te Scheveningen eene portefeuille met een belangrijk bedrag ontstolen. Een verschrikkelijke brand is te Gapeen gehucht der Eransclie gemeente Argentieres uitgebarsten. Achttieu huizen werden in de asch gelegd. Volgens een Reuter-telegram is een Engelsch matroos, die pas uit Marseille was aangekomen, te Bristol overleden onder ziekte- vetscbijnselen, die het hoogstwaarschijnlijk maakten, dat men hier met een cholera-geval te doen bad Een gepetisioneerd scheepstimmerman der marinewerf te Amsterdam, zich noemende Napoleon Buonaparte, zoon van Napoleon I, maakte Donder- dag in gezelschap van twee /dames" een rijtoer van eenige uren. Het behaagde den „vorst," her haaldelijk op te laten houden bij de vele jenever- paleizen op zijn weg, waar hij zelf en de beide „hofdames," die h la suite werden aevoerd, zich te goed deden aan geestrijke vochten, die niet zonder invloed bleven op het hoofd van Z. M. en hem slaperig deden worden. De meergemelde dames waren zeer onderdanig en hulpvaardig, reden naar 's Vorsten verblijf, hielpen Z. M. uitstijgen, brachten hem eigenhaudig in zijn vertrek en nainen, om hem het finaucieel beheer te verlichten, de staat skas mee, bestaaude in een portefeuille met bankbiljetten. Toen Napoleon met haarpijn ont- waakte begou hij eerst recht te beseffen, hoe galant de dames te zijuen opzichte geweest waren. Een ougeluk ligt in een klein hoekje, zegt het spreekwoord. Dit ondervond ook een aanvallig knaapje van 9 jaar, dat te Vlaardiugen onder een lantaarnpaal zat te spelen. Toen de lantaarn- opsteker het licht kwam aansteken, stiet hij een ruit in en viel een glasscherf in het oog van het knaapje, dat juist naar boven zat te kijken. Onmiddellijk ingeroepen geneeskundige hulp kon alleen constateeren, dat het oog van den armen jongen letterlijk verbrijzeld was. Een zee/treurig bericht uit Hoogezand ver- wekt te Groningen algemeene deelneming. Twee dames, die daar te logeeren waren, schoonmoeder en dochter, geraakten, ooor de duisternis misleid, bij de Martenshoeksersluis in 't water. I'en auderen ochtend werden de lijken der ongelukkige vrouwen gevouden. Door het hoofdbestuur der Nederlandsche vereeniging lot bevordering van Zondagsrust zal binnen eenige dagen worden verspreid een strooibiljet van den volgeuden inhoud Zondagsrust. Aan het Nederlandsche volk Indien het niet volslrekt noodzakelijk is, werk op Zondag nietKoop op Zondag nietReis op Zondag nietLaat evenmin anderen voor u werkzaam zijn Gij moogt de Zondagsrust niet verstoren Ieder, wie of wat hij ook zij, heeft ook recht op en behoefte aan ZondagsrustYerhinder die niet Een Amerikaanschbladdeeltinede,datonlangs 6 Duitsche landverhuizers spoorloos verdwenen zijn en dat zekere Christiaan Paulsen uit Sleeswijk Holstein, die eenige maanden geleden naar Amerika kwam, twee honderd dollars heeft uitgeloofd voor hem die ze weet te vinden. Paulsen kocht te Davenport (in den staat Iowa) eene boerderij en het beviel hem er zoo goed dat hij, eenige weken geleden zijne bruid, Nicolina Wacker, schreef om onmiddellijk over te koraen. De bruid ging dan ook op reis, vergezeld door Peter Behrens, Johan Junge, Anna Rosz. Anna Hansen, Marie Hasz en Margaretha Ellessen, alien jougelieden. Zij kwamen einde Juni te New-York aan en namen plaatskaartjes naar Davenport. Den 2 Juli arriveerden zij te Chicago, waar zij twee rijtuigen namen om naar een ander spoorwegstation te gaan. Behrens ging in het eene rijtuig en Junge met de vijf meisjes in het andere, Toen Behrens aan het station kwam, wachtte hij geruimen tijd, maar de reisgenooten kwamen niet opdagenhij doolde den geheelen dag in de straten rond maar slaagde er niet in ze te vinden en daarop vertrok hij des avonds alleen naar Davenport. Hij zocht dadelijk Paulsen op en vertelde hem het raadselachtig voorvaldeze wachtte nog een week, in de huop dat de vermisten zouden terecht komen, maar toen hij niets omtrent hen vernam zond hij een bekende naar Chicago die de Engel sche taal machtig was om daar naar de verdwenenen, die geen van alien Engelsch spraken te zoeken en de politie van de verdwijning te verwittigen. Tot nog toe is het niet gelukt eenig spoor te vinden. Zekere Johnny Skae, te San Francisco, die eenmaal voor minstens tien millioen dollars goed was, is dezer dagen, in die stad, in armoede gestorven. Hij kwam in Californie toen hij nog een knaap was en bestudeerde de telegraphie. In de dagen dat de vier goud-koningen Flood, O'Brien, Mackay en Fier, de mijnen van Virginia en Californie tot ontwikkeling brachten, was hij aangesteld bij de //California Telegraph-Company." Mackay en Fier stonden, van Virginia uit in geregCde telegraphische gemeenschap met Flood en O'Brien te San Francisco en maakten, bij het wisselei. van depeches, van cijferschrift gebruik. Het mocht Skae gelukken achter het geheim er van te komen, en daardoor was hij van alles op de hoogte wat de mijuen betrof en wist, eenige dagen vroeger dan het groote publiek, wanneer er iets bizonders op til was. Johnny stak al het geld, dat hij bijeen kon krijgen, in de mijnen en verdiende er drie millioen dollars aan. Er volgde echter een ,/Krach" en hij werd beambte in een hospitaal. Later verdween hij van het terrein tot ongeveer een jaar geleden, toen een politieagent te San Francisco hem smoor- dronken op straat vond liggen. Hij werd naar het politiebureau gebracht en daar bleek het, dat de man, die eenmaal over millioenen had te be- schikken, tot de grootste armoede was vervallen. Het is een uilgemaakte zaak, dat de meest winstgevende uitvindingen veelal die van geringe beteekenis zijn. Om firtuin te maken, behoeft men geen Bessemer, Armstrong of Edison te wezen. In de Vereenigde Staten worden schatten verdiend door de uitvinders, of althans door de eigenaars der patenten. De stylographische pen levert thans een jaarlijksch inkomen van f 240,090 aan de eigenaars op. Een ander soort pen, om in ver- schillende kleuren te schaduwen, verschaft eveneens f 2411,000 per jaar. De uitvinder van de gegomde omslagen voor couranten is mede een rijk man. Het stukje radeergom aan het boveneind der pot- looden levert den eigenaar van het patentrecht een ouafhankelijk bestaan op. Dr. R. H. Gilbert, de uitvinder van het stelsel van boven de huizen loopende spoorwegen, is te New-York, 53 jaren oud, overleden. Zijn eerste vinding, die hij wereldkundig maakte, het pneumatisch buizenstelsel (onderaardsche schiet- blaasbalg), liet hij ten slotte als onpractisch varen en wijdde al zijn energie aan de verwezenlijking van de zwevende spoorwegen. GeLjk met vele uitvinders het geval is, profiteerde Dr. Gilbert van zijn arbeid slechts weinig en stierf betrekkelijk arm. Voor zijn dood had hij nog de voldoening, zoowel de pneumatische postverzending als de lucht- spoorwegeu op vele plaatsen toegepast te zien. De spoorweg-stoet," die den 16 en, naar men zegt, den 23 Augustus te Brussel zal uitgaan, zal zeer merkwaardig zijn. Hij "bevat niet minder dan 450 paarden en 800 mannen, waarvan 600 soldaten. Al de muziekkorpsen van het garnizoen zullen er deel van uitmaken. Drie muziekkorpsen zullen gecostumeerd zijn. Daarenboven zullen er kleine korpsen zijn van 8 of 10 dillettanten, die instrumenteu bespelen overeenkomstig de groepen. Gedurende de krijgsoefeningen heeft een be- treurenswaardig ongeval in het kamp van Chalons plaats gehad. Een wachtmeester der art.illerie, Lemoult genaamd, nam met al te groote haast een lont uit een koffer, waarin zich vele springbussen bevonden. Een vuurpijl schoot in brand, terwijl hij haar in handen had. Hij smeet hem zonder nadenken in den koffer. Een verschrikkelijke out ploffing volgde. Yan de tien soldaten, die zich in de nabijheid bevonden, werden er zeven getroffen. Een werd op slag gedood drie anderen zijn doo- delijk gekwetst. Een der gewonden is reeds in het gasthuis overleden. Te Manage in Henegouwen zijn dieven in het kasteel van mevrouw Hayaut gedrongen en hebben alles opengebroken en doorzocht. Na een paar flesschen wijn geledigd te hebben, wisten zij een brandkast open te breken en er de kleinigheid van anderhalf millioen frcs. aan obligatien uit te nemen. De dienstboden van het kasteel door het geblaf van een hondje gewekt, waren weldra op de been en dreven de dieven op de vlucht, zonder dat zij den tijd haddeu hunnen buit mede te nemen. Volgens de Capitan Fracassa is dezer dagen op den weg van Montvarchi naar Arezzo (Toscane) eene dilegence des ochtends te 6 uur door vier met geweren en revolvers gewapende roovers aan- gehouden, die een zevental reizigers te zamen van 2664 lira's beroofden. Kort daarna overkwam 5 anderen hetzelfde, maar reeds des avonds werden de booswichten door de karbiniers gevonden. Een gevecht ontstond en een der bandieten werd doodelijk gekwetst, bij wien 1000 lira's werden aangetroffen. Sedert eenige dagen, zegt de Tagliche Rund schau, is de bevolking van Regensburg door een eigetiaardig voorval in groote opgewondenheid. Onlaugs toch hebben alle kraaien, die bij duizend- tallen den domtoren bevolkten, dien eensklaps verlaten. Wanneer men bedenkt dat hetzelfde verschijnsel in het jaar 1873, voor het uitbreken der cholera, plaats vond, is de opgewondenheid verklaarbaar. Ook te Munchen, meldt men, is hetzelfde, hoewel niet op zoo groote schaal voorgevallendaar ver- lieten de kraaien den toren van de Vrouwenkerk. Het is te hopeu dat de vrees, door het verschijnsel opgewekt, ongegrond zal blijken te zijn. De zoo vaak genoemde uitvinder Edison is niet, zooals dikwijls geloofd word, een arm man, maar heeft nogal over eenige inkomstentebeschikken. Van de Western—Union Telegraafmaatschappij te New-York ontvangt hij jaarlijks twintigduizend dollars; hij is hootdaandeelhouder in vijf fabrieks- ondernemingen, die een kapitaal van negen honderd- duizend dollars hebben, en alle fraaie dividenden uitbetalen. In de maatschappij voor electrisch licht der benedenstad New-York heeft hij een bedrag van tachtigduizend dollars gestoken, dat hem ook dividend opbrengt. In het geheel heeft hij, naar men berekend, vijf en zeventig a honderdduizend dollars inkomen per jaar, zoodat het met de //armoede" van den grooten uitvinder nogal schik- ken kan. Het Dagblad van Kopenhagen maakt melding van een bizouder krachtige vrouw, die in dienst van een koopman te Mandal is. Deze ging onlangs met een zijner bekenden een weddenschap aan, dat zij een ton rogge, waar genoemde heer boven op zat, met gemak op den rug zoude dragen. De vrouw nam de opdracht aan en volbracht die zonder eenige buitengewone inspanning, hoewel de geheele last te zamen 376 pond woog. Toen zij den prijs der weddenschap (10 kronen) ontving, verzekerde zij, nooit zoo gemakkelijk 10 kronen verdiend te hebben. Zij is 24 jaar oud. De bekende Noorsche schaatsenrijder Axel Paulsen heeft uit Amerika eene uitnoodiging ont- vangen, om in den aanstaanden winter over te komen, ten einde er een wedstrijd te houden tegen eenige Amerikanen. Hij heeft dit afgewezen, maar zich bereid verklaard den wedstrijd te aanvaarden, wanneer de Amerikanen daartoe naar Noorwegen wilden komen. In dat geval zal hij hun de reis- kosten tot een bedrag van 150 dollars vergoeden en om een prijs van 1000 dollars tegen hen rijden. Van dit een en ander heeft hij tevens bekendmaking gedaan aan den consul van Noor wegen te New-York. Mad. D., de vrouw van een kapper te Parijs, was in haar winkel bezig, toen een man binnentrad, zich voor haar plaatste en haar vroeg: ,/Kentge mij?" De arme vrouw herkende hem maar al te wel, want zij gaf een gil en viel in zwijm. Imniddels vertelde de onbekende aan de personen, die de vrouw waren komen helpen, dat hij haar man was en uit Canada kwam, waarheen hij in 1865 was afgereisd. Sedert had zijn vrouw niets meer van hem gehoord en was zij hertrouwd met D. Deze was niet bizonder op zijn gemak en verzocht zijn voorganger 's avonds te willen terugkomen om zich nader te verklaren. De Canadier stemde er in toe, maar toen hij's avonds kwam, vond hij den winkel gesloten. Mad. D. was met haar tweeden man op de vlucht gegaan. Verleden week was men in het arsenaal van Carraca (Cadix) bezig met een monsterkanon, door middel van een machine, te lichten. Het kanon moest geplaatst worden op een boot, die het naar Ceuta moest overbrengen. Eensktaps geraakte het kanon los en viel van een hoogte van anderhalven meter. De boot, waarop zich ongeveer vierhonderd werklieden bevonden, zonk onmiddellijk. Een groot getal bootjes werd tot redding uitgezonden. Zeven mannen vonden den dood in de golven en zeer velen werden erg gekwetst, waaronder een luitenant en een kapitein. Berlijn heeft zijn drommedaris—rennen gehad. Zondag 26 Juli 11. startten in de Eroffnungs- rennen, 1200 meter, twee kameelen en twee hard- dravers, waarbij een kameel won in 2 min. 44 sec., terwijl de bruine merrie Alice derde aankwam in 3 min. 2 sec. In een daaropvolgenden ren van een Engelsche mijl passeerde de hengst Vampyr eerst den eindpaal in 2 min., 47 sec., doch kon na een hevigen strijd den kameel slechts met een halve wagenlengte slaan. In de grachten der citadel van Maagdenburg zijn opgravingen begonuen, om de twee of drie millioen aan goudstukken te zoeken, welke, volgens een legende, de bevelhebber der Fransche troepen, die in 1813 deze vesting bezette, zou hebben doen begraven, toen hij haar moest ontruimen. De onderneming geschiedt op kosten van particulieren. Gelukken de nasporingendan moet de helft van de vondst aan de schatkist worden afgestaan. Dezer dagen zou een Fransch goochelaar in een schouwburg te Konstantinopel eene voor- stelling geven, toen die door de politie verboden werd, op grond dat de Franschman vroeger in eene samenzwering tegen den staat zoude zijn be- trokken geweest. De samenzweerder wendde zich tot het gezant- schap van zijn laud en de zaak werd aan Z. M. den Sultan medegedeeld, die den artist bevel gaf om voor hem te goochelen. De beheerscher der geloovigen was zoozeer in de wolken over de behendigheid van den Fransch man, dat hij hem eene ridderorde en honderd vijftig pond sterling schonk. Den volgenden avond gaf de goochelaar eene openbare voorstelling voor een dichtbezette zaal. Engelsche bladen melden, dat de Koning van Beieren iemand naar Louden zou hebben gezonden om Patti uit te noodigen voor hem de z/Barbier" en de ,/Traviata" te komen zingen, maar voor hem alleen, Patti zou geweigerd hebben, tenzij in een salon van 'tpaleis. Voor een ledige schouwburgzaal te zingen was haar onmogelijk. /Indien de Koning de eenige kenner in de zaal wil zijn, zou zij hebben gezegd, laat hij dan de opera vulleu met een regiment soldaten en ik zal komen; maar voor een persoon in een loge kan ik niet optreden, dat zou me akelig stemmen en ziek maken." Bij gelegeuheid van het laatste kerstfeest, vertelt het Liegn. Stadtbl., gaf een boekhandelaar te Berlijn zijn broeder een meerschuimen pijp ten geschenke met de opmerking dat hij recht blijde was eindelijk diens lievelingswensch te kunnen vervullen. De verbaasde broeder zeide zich niet te kunnen herinneren, dat hij ooit dien wensch geuit had, maar vernam toen, dat hij zulks in een schrijven gedaan had dai hij, 19 jaar geleden, uit Londen had gezonden en dat eerst op het einde van het vorig jaar in handen van den geadresseerde was gekomen. De brief was indertijd bij een pakket boeken gevoegd dat van Londen naar Berlijn werd ver- zonden, maar was tusschen de bladen van een nautisch werk verdwaald geraakt, dat in de biblio- theek van Prins Adalbert was beland. Na het overlijden van den Vorst werden diens boeken verkocht en het werk kwam in het bezit van een marine-officier die, bij het doorbladeren, het zoekgeraakte schrijven vond en zich toen haastte om het den geadresseerde ter hand te stellen. ZEETIJDINGEN. Van 7 tot en met 10 Aug. zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 8 Aug. Eng. driem. schooner Tar, kap. Pear- main, van Londen met creosoot. 9 Aug. Eng. schooner Louisa, kap. Jones, van Lissabon met phosphate. Eng. stoomb. Electro, kap. North, van Hull met stukg. Eng. stoomb. Resolute, kap. Smith, van Londen met stukg. Duitsche stoomb. Europa, kap. Stapelman, van Pitea met hout. 10 Aug. Eng. stoomb. Bittern, kap. Cotter, van Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Lobelia, kap. Lumley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Ralph Creyke, kap. Eyre, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Leona, kap. Atkinson, van Goole met stukg. Noordsche stoomb. Gaa Paa, kap. Iversen, van Doderham met hout. Van 7 tot en met 10 Aug. zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 8 Aug. Eng. stoomb. Miaca, kap. Goundry, naar New—Castle met stukg. Eng. stoomb. Kirk- heaton, kap. Moore, naar Londen met stukg. 9 Aug. Eng. stoomb. Osborne, kap. Feggens, naar Leith met stukg. Eng. stoomb. Stentor, kap. Giles, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Falcon, kap. Marlin, naar Hull met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dimberline, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Romeo, kap. Jordan, naar Goole met stukg. 10 Aug. Duitsche brik Adolph, kap. Hansen, naar Kopenhagen met zemelen. Duit sche brik Mittwoch, kap. Sprenger, naar New- Castle met klei. Zweedsche bark Eclipse, kap. Pehrsson, naar Helsingborg met ballast. Deensche bark Dagny, kap. Prest, op avontuur met ballast. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 9 Aug. Nederl. stoomb. Mercurius, kap. Hin- delope, van Londen met stukg. 10 Aug. Eng. stoomb. Mera, kap. Greenwell, van Goole met kolen. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 8 Aug. Nederl. stoomb. Mars, kap. Visser, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Apollo, kap. Evans, naar Liverpool met stukg. Van 7 tot en met 10 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 29 binnenvaartuigen op en 24 afgeschut. 319de ST AATSLOTERIJ. 2e klasse. Trekking van 10 Augustus. Prijzen van f 100 en daarboven. 1000 no. 20727. 400 7535 14767. 200 1958 6154. 100 1116 1500 9975. PRIJZEN REIS EFFECTED Amsterdam, 10 Augustus. U H Rotterdam, 10 Augustus. Nederl and. Certific. Werkelijke schnld 2i pet. 684 dito dito dito 3 9 82* dito dito dito 4 W 102 Aandeel Handelmaatschappij 5 9 106$ dito exploitatie Ned. staatsspoorw. 9 104* Belgie. Certificaten bij Rotacbild 2* 9 Frankrijk Inschrijvingen 3 9 Rusland. Obligatien 1798/1855 5 9 100* dito Hope Co. 1855 6e aerie 5 9 84 dito 1000 1864 5 9 99 dito Oosteracbe leening 2e serie 5 9 56* dito L. 100 1872 5 9 92* dito L. 100 1873 9 92* Loten 1866. 5 9 126* Oblig. Hope Co. Leening 1860 4* 9 Inacript. Stieglitz Co. 2e a 4e L. 4 9 Obligatien 18671869 4 9 82* Certificaten. 6 9 Aandeel spoorweg Gr. Maat 5 9 116* Oblig. di o 4i 9 95 Aand. Baltische spoorweg 3 9 55$ dito dito Jelez Orel 5 9 93^ dito spoorweg Poti-l'iflis 5 9 93* dito dito Charkow Azow 5 9 Zuid West spoorwegmaatschappij. 5 9 58* POLEN Schatkist obligatien 4 9 88* OOSTENRIJK. Oblig. in papier Mei Nov. 5 9 65$ dito dito Feb. /Ang. 5 9 66 dito metall. in zilver Jan.'Juli. 5 9 67 dito dito April/Oet. 5 9 66A tlONGARIJE. Scbatkistbiljetten 5 9 Italie. Certific. Amsterdam 5 9 Spanje Obligation Bnitenl. 9 dito Binnenlandsche 9 Turkije. Inschrijvinz Alg. schnld 5 9 Bgypte. Obi. Leening 1876 4 9 65$ Portugal. Obligatien 3 9 42$ Amerika. Obligatien (1877J 4 9 dito (1876) 9 Illinois certificaten van aandeel 9 130 Union Pacific hoofdl. dito 6 9 Braziiie Oblig. 1865 5 9 97$ dito 1875 5 9 De aanvoer van Tarwe was niet groat en de kooplnst gering. Pn;ke Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe f 7(0 f 8 00, mindere f 6,90 a f 7,40 Rogge f 6,25 a f 6 50 mindere 5,70 a 6 20. Gerst 4,50 a f 4,80 nienwe j 4,00 a 4,20. Haver korte f 4,00 a f 4,50 lange 3,00 a

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1885 | | pagina 3