ttarina, sehelviseh en kibbeling 5 bektaren Paardenboenen, BURGERLIJKE STAND. Handelsberichten. Advertentien. Harmonie St. Cecilia. 7 hektaren Boonen. 2 Mara PAARDENBOONIN. V)) die daaraan werkzaam was, is daardoor naar be- neden gestort en met ernstige verwondingen op- genomen. Een twist, die dientengevolge tusschen werkvolk en burgers ontstoud, maakte de tusschen- komst der politie noodzakelijk. Een der drukste straten van Amsterdam was Woensdagmorgen nog drukker dan gewoonlijk Er wandelde namelijk een heer rond met een machtige pruik op het hoofd en een bril met blauwe glazen op een kolossalen neus van karton. Van alle kanten kwamen kijkers toestroomen, die het geval zeer merkwaardig vondenallerlei vermoedens werden geuit, men waande met een ontsnapt moordenaar te doen te bebben of een voortvluchtig buitenlandscb kassier voor zich te bebben, die met de duiten van zijn chef aan den haal was gegaan. Het opstootje werd zoo groot dat een dienaar van het gezag er zich mede meende te moeten bemoeienhij noodigde den karnavalsganger uit een gesprek onder vier oogen met den gestrengen heer commissaris van politie te hebben. Voorafgegaan en gevolgd door een joelende menigte, toog onze held naar de plek, die door de boozen zoo zeer gevreesd wordt. Daar bleek het dat hij eene weddenschap had aangegaan, om potsierlijk toegetakeld langs dertraten te loopenmen bracht hem onder het oog dat dergelijke vermomming ongeoorloofd was en liet hem, toen hij beloofde zich nimmer meer aan dergelijke overtreding te zullen schuldig maken, met eene vaderlijke vermaning weder vertrekken. Men deelde mede dat deze grappenmaker van beroep effectenman is; waar kan slapte in zaken den mensch al niet toe brengen Bij den minderen man blijven oude gebruiken het langst in zwang, en leven oude woorden en zinnen het langst in den mond. Het Yad. haalt een voorbeeld daarvan aan in het woord granadier. De eerste grenadiers waren granaatwerpers, werpers van granaten. Hit laatste woord wordt bij de artillerie heden ten dage nog met eene a gespeld. De afleiding moest dus eigenlijk luiden „granatiers", maar door zachte uitspraak is de t al spoedig in d veranderd. Bij het volk is het woord granadiers dan ook nog niet vergeten, en zelden zal een milicien bij het regiment grenadiers en jagers een brief ontvangen, op welks adres grenadier staat in stede van granadier. De zoogeuaamde kwartjesvinders hebben Dins- dagnamiddag te Rotterdam hunne practijk eens weder uitgeoefend. Thans was het een schipper, dien zij in de val, of liever in eene tapperij aan den Westzeedijk hebben weten te lokken, als lokaas gebruikende een zakje, inhoudende een paar kwartjes, een dubbeltje en vier centen, hetwelk door een hunner (de bende bestaat uit vijf personen) quasi op straat was gevonden. De argelooze schipper, door hun spel verleid, was al spoedig een hankbiljet van f 100 kwijt, hetwelk zij op behendige wijze uit zijne handen wisten te spelen. Zij hadden echter te veel buiten de politie gerekend, die, van het voorgevallene onderricht, de daders en medeplichtigen, onder welke de tapper, opspoorden. Zij zijn gisterennamiddag gevankelijk naar de cellulaire gevangenis aldaar overgebraeht en ter beschikking der justitie gesteld. Men meldt ons uit Delft: Opnieuw hebben wij een ongeluk mede te deelen, bij de in aanbouw zijnde It. K. kerk alhier voor- gekomen. Reeds hebben er twee werklieden den dood gevonden, en Maandag is wederom een ge- wond, die er nog al betrekkelijk goed is afgekomen. Maar gisteren had de 30jarige D. de Cocq het ongeluk, staande op eene stelling, door een van het dak neervallenden beitel belangrijk in den hals te worden gewond. Te Toronto ontstoud Zondag brand in de Toronto-glucosefabriek, een gebouw van acht ver- diepingen, gelegen op den oever van het meer Ontario. Omtrent middernacht was geheel het gebouw, met zijnen inhoud, waarvan de waarde geschat wordt op 120,000 dollars, door den brand totaal vernield. De nachtwaker der fabriek, genaamd Roonev, is in de vlammen omgekomen. Het vuur verspreidde zich langs de esplanade en deelde zich mee aan negen blokken gebouwen, alsook aan de schepen in de dokken. In korten tijd had de brand zich verspreid over eene uitge strektheid van eene halve mijl. Talrijke magazijnen, graanelevators, steenkoolmagazijnen enz. en een groot getal stoombooten en andere schepen wer den vernield. De schade wordt berekend op meer dan een millioen dollars. De brand heeft geheel den nacht van Zondag op Maandag voortgewoed. Een allertreurigst ongeluk vond dezer dagen te Hamburg plaats. De vrouw van zekeren Kersten maakte in de keuken het vuur aan en gebruikte daartoe petroleum, voor het onvoorzichtig gebruik waarvan reeds zoo vaak is gewaarschuwd. Er volgde eene ontploffing, de vrouw werd door brandende petroleum overstroomd en ook de klee- deren van haar zesjarig dochtertje vatten vuur. De ongelukkige snelde naar buiten, maar vie. aan de huisdeur neder, terwijl de vlammen boven haar uitsloegen. Op het hulpgeroep van het kind snelde de banketbakker Gaedcke toehij redde het kind uit de reeds in brand staande keuken en wierp zich toen op de vrouw, ten einde de vlammen te verstikken. Terwijl het meisje er met betrekkelijk lichte verwondingen is afgekomen, was geen enkel lichaams deel der ongelukkige moeder gespaard gebleven en op sommige plekken was het vleesch letterlijk tot op het been toe verkoold; een der vingers was zoover weggebrand, dat de trouwring er van af- gleedmen vond dien op de trap. Niettegenstaande hare vreeselijke verwondingen was de arme vrouw des avonds nog bij voile be- wustzijn zij stierf den volgenden middag. Jammer genoeg heeft ook de wakkere redder hevige brand- wonden aan den rechterarm bekomen. Eene geduchte wraakneming heeft in de vorige week New-Orleans in opschudding gebracht. De heer Thomas Boasso, chef der crimineele politie, werd aan den openbaren weg door een beeldschoon 18jarig meisje, zekere Katherina Kuhn, door een revolverschot neergeveld. Den vorigen dag had de vader van het meisje met Boasso geduelleerd en was bij die gelegenheid zwaar gewond. Boasso had, hoewel hij gehuwd was, door be- driegelijke voorspiegelingen en valsche documenten let meisje weten te overreden om zijne vrouw te worden. Hij was sedert jaren huisvriend bij de familie Kuhn en vatte hartstochtelijke liefde voor bet schoone meisje op. Allereerst stelde hij alles in 'let werk om den vader onschadelijk te maken, daar hij meende, dat hij met zijne plannen bij de vrouwen leter kans van slagen zoude hebben. Met groote geslepenheid wist hij de echtgenooten tegen elkander in het harnas te jagen en bracht het zoover, dat eene seheiding het gevolg was. Katharina bleef bij hare moeder en Boasso had gewonnen spel. Hij maakte het meisje diets, dat hij niet gehuwd was en zijne vrouw iemand was, die tijdelijk bij hem inwoonde en die hij als getuige in een procedure noodig had. Zijne streken geluktenhij wist zich een ver- valschte ^marriage license" te verschalfen en huwde. Spoedig na het huwelijk kwam het bedrog aan het lichtKatharina liet haren vader de trouwakte zien en deze verklaarde dat die valsch was, terwijl een bezoek, dat beiden aan Boasso's vrouw brachten, beiden de overtuiging schonk, dat zij zijn wettige echtgenoote was. Kuhn diende een aanklacht in, maar zijne dochter was daar niet mede tevreden; zij wachtte den be- drieger op en schoot, zonder hem met een enkel woord te verwaardigen, een revolver op hem af. De kogel drong in de rechterzijde. Boasso ont- rukte het meisje het wapen, terwijl hij haar toe- voegde: ,/je hebt de zaak niet goed aangelegd." Hij liet zich in een rijtuig naar huis brengen en stierf dienzelden nacht; het ongelukkige meisje heeft zich vrijwillig in arrest begeven. In Pruisen is bepaald, dat als een spoor- wegreiziger een retourbiljet heeft genomen en niet tijdig heeft kunnen gebruik maken van het voor den terugkeer geldige kaartje, de spoorweg- administratie hem zal terugbetalen het verschil tusschen het biljet enkele reis en het retourbiljet. Men acht het een eenvoudig beginsel van eerlijkheid, den reiziger niet tweemaal te doen betalen en geen geld aan te nemen voor een reis die niet gedaan is. Over de rijwieloefeningen, die onlangs in tegenwoordigheid van den Keizer van Oostenrijk in de Neustadter Militaire Academie te Weenen plaats hadden, schrijft de Wiener Allg. Sportzeitung het volgende: Het wielrijden werd zeer fraai en onberispelijk door veertien deelnemers, officieren en onderofficieren, uitgevoerd. Kapitein Schadat com- mandeerde, op zijn rijwiel gezeten alle mogelijke zwenkingen, colonne-oefeningen, evolutien, wendin- gen, voorwaartsrijden, langzaam en snelrijden. Het op— en afzitten werd door alien te gelijk en met de meeste nauwkeurigheid uitgevoerd. Nadat deze oefeningen afgeloopen waren, werd er ,/kunstrijden" gehouden, daarbij kwam vooral de groote behendig- heid in het rijden, zeer tot haar recht. Alle rijders droegen eene zelfde kleedingblauwe kiel en jockey- pet, linnen pantalon met slobkousen, roodblauw tricot en das. De Keizer richtte tot den leider der oefeningen verschillende vragen over de rijwielen, vooral over de Kongaro-bicycle, de wijze van het traineeren en den rit van Wiener-Neustadt naar Praag (156 kilometers,) die op een dag werd af- gelegd. De Keizer sprak met veel lof over de goed geslaagde oefeningen, die naar het commando van het cavalerie-reglement waren uitgevoerd. Bij Dr. Morison te Parijs vervoegde zich dezer dagen iemand, die verklaarde een longziekte te hebben en slechts genezen te kunnen worden door het nuttigen van een menschenlever. De dokter kon hem daaraan helpen en de man haalde alvast een dolk voor den dag. Dr. Morison was niet zeer op zijn gemak, doch gaf den patient gaaf toe dat het middel probaat was; maar daar zijn eigen lever tengevolge van langdurig lijden, niet meer gaaf was, zou hij hem iemand met een gezonden lever bezorgen. En zoo gelukte het den dokter, de kamer te verlaten. Eenmaal buiten, wist hij wel raadhij outbood in allerijl politiehulp en men maakte zich van den krankzinnige meester. Negen leerlingen der Latijnsche school te Spiers besloten dezer dagen, een gehaten leeraar te vermoorden. Op het laatste oogenblik echter kreeg een der samenzweerders berouw en gaf de zaak aan. Een werd weggejaagd de anderen kregen den raad om heen te gaan. Men vermoedt, dat die jongens uit een naburig land hadden vernomen, dat men in zulk een geva soms nog een schitterende carriere kan maken. Van 16 tot 31 Juli 1885. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 17 Juli. Jos. de Rijk, oud 56 j., weduwn. en Rosalia Tieleman, oud 45 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Juli. Levinus Koster, oud 23 j., jm. en Levina Dina Schuitvlot, oud 23 j., jd. 23 Juli. Jan Erancies Verdurmen, oud 45 j., jm. en Louisa Yerdurmen, oud 30 jjd. Overlijden. 17 Juli. Adriana Lossie, oud 55 j.,jd, 22 Juli. Anna Maria Verdurmen, oud 14 d., d. van Louisa Verdurmen. SAS VAN GENT. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Juli. Pieter Fran- cies Rondas, oud 48 j., jm. en Monica de Man- gelaere, oud 62 j., wed. Geboorten. 16 Juli. Rosalia Levina Francisca, d. van Eduardus Gijsel en van Amelia Johanna Vermandel. 18 Juli. Odilla Maria Carolina, d. van Eduardus Colpaert en van Maria Louiza Hileijn. 20 Juli. Dorothea Maria, d. van Polydorus Do- minicus Waaijenberg en van Regina van Leemput. 23 Juli. Adrianus Oscar, z. van Adrianus Geul en van Johanna Cornelia de Wijn. Overlijden. 31 Juli. Leopoldus Johannes van der Steen, oud 4 m., z. van Ferdinand Franciscus en van Mathilda Josepha de Baets. Z E E T IJ D I N G E N. Van 4 tot en met 6 Aug. zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 5 Aug. Noordsche stoomb. Victoria, kap. Svensson, van Botskarsnas met hout. 6 Aug. Russische driem. schooner Selinda, kap. Osterlund, van Nedercalix met hout. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dimberline, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Stentor, kap. Giles, van Londen met stukg. Van 4 tot en met 6 Aug. zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 4 Aug. Eng. stoomb. Electro, kap. Hewitt, naar Hull met stukg. 5 Aug. Eng. stoomb. Leona, kap. Atkinson, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Ralph Creyke, kap. Eyre, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Booth, naar Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Resolute, kap. Smith, naar Londen met stukg. 6 Aug. Rus sische driem. schooner Anna, kap. Sjolund, naar Archangel met ballast. Eng. stoomb. Lobelia, kap. Lumley, naar Londen met stukg. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 4 Aug. Belg. stoomb. Archiduc Rudolphe, kap. Catoor, van Bilbao met menerie. 5 Aug. Eng. stoomb. Apollo, kap. Evans, van Liverpool met stukg. Eng. stoomb Osborne, kap. Feggens, van Middlesbro met ruw ijzer. 6 Aug. Noordsche bark Condor, kap. Nilssen, van 's Kelleftea met hout. Nederl. stoomb. Mars, kap. Visser, van Londen met stukg. Spaansche stoomb. Ybarra no. 3, kap. Macho, van Bilbao met menerie. Eng. stoomb. Miaca, kap. Goundry, van New-Castle met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 4 Aug. Eng. stoomb. Windsor, kap. Clark, naar Antwerpen met stukg. Spaansche stoomb. Febrero, kap. D'Erausquin, naar Bilbao ledig. Deensche schooner Seierskransen, kap. Nielsen, naar Ant werpen met ballast. 5 Aug. Nederl. stoomb. Mercurius, kap. Hindelope, naar Londen met stukg. Belg. stoomb. Archiduc Rudolphe, kap. Catoor, naar Antwerpen ledig. 6 Aug. Eng. stoomb. Mera, kap. Greenwell, naar Goole met stukg. Van 4 tot en met 6 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 34 binnenvaartuigen op en 36 afgeschut. PRIJZEN DER EFFECTED Amsterdam, 6 Augustus. H Dordrecht, 6 Augustus. Lokeren, 5 Aug. 29 Juli. K O E R S VAN lelgisch per 100 fr. Engelsch per I1ET GELD. /47,00 h47,70 12,03 n if 12,06^ Aanstaanden Maandag 10 Augustus hoopt onze geliefde moeder SUZANNA DE REGT, haren SO91611 verjaardag te herdenken. I j Hare dankbare Kinderen. Zaamslag, 8 Augustus 1885. Oudertrouwd HENRI HUSSEM ELISABETH JOSINA FRANCINA ZONNEVIJLLE. Sas van Gent Sluis -, 5 Augustus 1885. Dinsdag 1.1. overleed na een smartelijk lijden onze geliefde moeder en behuwdmoeder SOPHIA VAN REETH, in den ouder- dom van ruim 83 jaar. P. MAHU. S. MAHU-Martens. Th. ACKE. E. J. ACKE-Mahu. C. L. HAMERLINCK. A. D. HAMERL1NCK- Van de Velde. Ter Neuzen, 7 Augustus 1885. Tot diepe droefheid van mij en mijne kinderen en behuwdkinderen overleed heden morgen mijn geliefden zoon JAN VAN DE VELDE, in den ouderdom van 25 jaar en 11 maanden, na een geduldig lijden van ruim 3 jaar, en de hoop, dat zijn heengaan vrede voor hem zal mogen zijn strekt ons tot grooten troost. Wed. JOZ. VAN DE VELDE, geb. Neeltje Eranse. Zaamslag, 6 Augustus 1885. HONTENISSE. Het CONCERT te TER-HOLE, op 9 dezer bepaald, wordt uitgesteld tot Zondag den 23 Augustus e. k., des namiddags 4£ ure. DE DIRECTIE. PUIKE N1EUWE bij VAX DER JAGT, Nieuwediepstraat te Ter Neuzen. De Notaris C. J. A. Fercken, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van het Bestuur der BURGER GODSHUIZEN van Gent, op Dinsdag den 11 Augustus 1885, des namiddags ten 3 ure, in het openbaar verkoopen wassende op hunne landen in den Van Lijn- denpolder, gemeente Bosehkapelle. Te vergaderen aan het Paviljoen, aldaar. Onmiddellijk daarna. ten verzoeke van de heeren Jhr. Mr. SERRARISAdv.—Gen. te 's Bosch en J. VOGELVANGER, grondeigenaar te Hulst, in den zelfden polder: Eu ten zelfden dage, des namiddags ten 4 ure, ten verzoeke van de Wed. L. DE REGT, te Axel, op hare gescheurde weide, vlak bij het dorp Zaamslag Te vergaderen ter plaatse. Nederland, Beloie. Frankrijk Rusland. POLEN Oostenrijk IIONGARIJE Italie. Spanje Turkije. Eoypte. Portugal. Amerika. Cerlific. Werkelijke schnld dito dito dito dito dito dito Asndeel Handeimaatschappij dito exploitatie Ned. Btaataspoorw. Certificaten bij Rotichild Inachrijvingen Obligation 1798/1855 dito Hope Co. 1855 0e aerie dito 1000 1864 dito Oosterache leening 2e serie dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Loten 1866. Oblig. Hope Co. Leening 1860 Inscript. Stieglitz k Co. 2e a 4e L. Obligation 18671869 Certificaten. Aandeel spoorweg Gr. Maat Oblig. diio Aatid. Baltische spoorweg dito dito Jelez Orel dito spoorweg Poti-Tiflis dito dito Charkow Azow Zuid West spoorwegmaatschappy. Schatkist obligation Oblig. in papier Mei Nov. dito dito Feb./Aug, dito metall. in zilver Jan./Juli dito dito April/Oet. Schatkistbiljetten Certific. Amsterdam Obligation Bnitenl. dito Binnenlandsche Inschrijvinz Alg. achuld Obi. Leening 1876 Obligation Obligation (1877/ dito (1876) 21 pet. 68 3 9 82 4 102 5 1001 21 9 3 w 5 1001 5 9 831 5 5 w 561 5 9 911 5 5 92 41 9 4 9 4 9 811 6 9 381 5 9 1161 41 9 94J 8 9 551 5 9 931 5 9 931 5 94 5 9 58f 4 83 5 9 661 5 9 661 5 9 67 5 9 66» 5 5 87 9 11 6 4 3 421 4 9 41 9 Voor puike en mindere kwaliteit Tarwe werden vorige prijzen besteed. Puike Zeenwache en Vlaamsche Tarwe f 7,50 a f 8,00 mindere f 6,70 a f 7,00. Rogge Zeeuwsche en Vlsamsche f 6,00 a f 6,50. Overmaasche 6 00 a f 6.20. Gerst Zeeuwsche en Vlaamsche winter f 4,70 a f 4,90. Over maasche f 4 00 a f 4,40. Zeeuwsche en Vlaamsche zomer f 4,30 a f 4,50. Haver dunne f 3,20 a f 4,50. Dikke 4,50 a f 5,00. Paardeboonen f 6,00 a f 6,30. Duive- boonen 6,50 a f 7,00. Witteboonen f 10,00 a f 11,50. Bruineboonen 7,00 a 8,00. Erwten f 7,50 a 8,00. Voeder 6,80 a 7,30. Koolzaad 8,00 a 10,00. Lynzaad zaai f 9,50 a f 10,00. Tarwe, p. 106 liter fi°gge, Gerst. Haver. fr. 17,00 a 18,25 11,75 12,60 13,25 14,25 12,00 14,00 16,50 a 17,00 11,50 12,50 14,00 14,00 13,75 11,50 )EREN. ytl EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1885 | | pagina 3